2018-01-29 20:09:59

Spór o kolejkę na Kasprowy

TPN domaga się, aby PKL nie korzystały z kolejki na Kasprowy

Reklama

Tatrzański Park Narodowy domaga się od Polskich Kolei Linowych zaprzestania korzystania z kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Stanowisko TPN uważamy za bezpodstawne - czytamy w oświadczeniu wydanym przez PKL.

Pismo od dyrekcji TPN związane jest z tym, że zdaniem dyrektora Szymona Ziobrowskiego PKL nie ma żadnej umowy dotyczącej korzystania z terenu między dolną stacją kolejki, a górna granicą lasu.

Tymczasem wieczorem PKL wydały oświadczenie w tej sprawie:

"Żądanie Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, aby Polskie Koleje Linowe zaniechały przewozów koleją linową na Kasprowy Wierch i do końca stycznia ją zdemontowały, w najłagodniejszy sposób można określić jako absurd. Pierwszy raz w ponad 80-letniej historii kolei pojawiło się tak poważne zagrożenie dla jej funkcjonowania i żądanie jej rozbiórki.

Od ponad miesiąca prowadzimy rozmowy  próbując zrozumieć stanowisko TPN. Data kolejnego spotkania została ustalona na marzec. Teraz TPN wbrew naszym ustaleniom wysłał do nas absurdalne żądanie demontażu kolejki na Kasprowy Wierch w ciągu pięciu dni. 

Nasza Spółka może potwierdzić tytuł prawny do korzystania z pasa pod koleją, a stanowisko TPN uważamy za bezpodstawne. Jesteśmy gotowi na sądową mediację. 

Żądanie TPN uderza nie tylko w naszą Spółkę, ale przede wszystkim w narciarzy i wszystkich Polaków, którzy chcą podziwiać piękno Tatr z Kasprowego Wierchu. Spełnienie żądań TPN oznaczałoby również wielki cios w reputację Zakopanego i z pewnością zaszkodziłoby branży turystycznej w regionie. 

Dlatego PKL nie zamierza spełnić absurdalnych żądań Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego i prosi sprawujące nadzór nad TPN Ministerstwo Środowiska o uważne przyjrzenie się działaniom tej instytucji i motywom, które nią kierują.

Pomysł, aby w środku sezonu zimowego zablokować przewozy na Kasprowy Wierch nie leży z pewnością w interesie ani Polaków – narciarzy i turystów odwiedzających Zakopane ani w interesie samego Zakopanego i innych gmin tatrzańskich."

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kejter 2018-02-01 07:56:43
Należy się zapłata dla PKL i wszystko w temacie,a jak płacić nie chcą to kolejkę zamknąć i zobaczymy jak w 10sek. się dogadają
dziadek 2018-01-30 12:19:58
Brawo @Brawo!!!
Sprzedać i kupić budowle, budynki bez działki byle kto nie PO trafi!!!

Część majątku kolejek linowych na Kasprowy Wierch, w tym górna stacja kolei głównej na szczycie oraz kolej krzesełkowa w Kotle Goryczkowym, przejdzie na własność Skarbu Państwa. Stosowna umowa została podpisana w środę w Zakopanem.
Sygnatariuszami porozumienia są Polskie Koleje Państwowe SA, Starosta Tatrzański, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Tatrzański Park Narodowy. Potwierdza ono, że budynki oraz obiekty związane z obsługą Zespołu Kolei Linowych Krafiasprowy Wierch są własnością Skarbu Państwa. Właścicielem gruntów na Kasprowym Wierchu jest Skarb Państwa oraz PTTK.

Według sygnatariuszy podpisane porozumienie porządkuje trwającą od lat sporną kwestię dzierżawy przez PKP na rzecz PKL obiektów znajdujących się na terenie niebędącym własnością kolei.

Dzisiaj, dzięki pracy m.in. parlamentarzystów PiS, samorządów czy zarządu PKP mamy wiele rzeczy uregulowanych. Nasi poprzednicy nie dopilnowali, żeby uporządkować te sprawy prawnie - ocenił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.
Według niego obecnie nieruchomości te będą w czystym zasobie Skarbu Państwa, w imieniu którego zarządzać nimi będzie starosta tatrzański. To on od dzisiaj będzie stroną w ustalaniu warunków i zasad dzierżawy tych obiektów. Życzę, żeby współpraca ze spółką, która eksploatuje kolej na Kasprowy Wierch układała się dobrze - podkreślił Adamczyk.
Źródło: bankier.pl 2017-04-26
Brawo 2018-01-30 11:03:06
Komentarze ludzi którzy nakręcają się w komentowaniu nie wiedząc o co właściwie w tym wszystkim chodzi doprowadzają mnie do łez ze śmiania się z tego :)
Człowiek 2018-01-30 09:43:26
I to mi sie podoba. Kolejka powninna być Polska, jak nie chcą sprzedać to do widzenia. Kolejka jest wasza A tereny nasze. I jeszcze powinni za to ponieść odpowiedzialność Ci co ja sprzedali. Zdrajcy!!!!!!
NO 2018-01-30 09:38:41
Komuno wróć! Tak się przyglądam z dystansu i oczom nie wierzę, że ten kraj stał się bardziej amerykański niż Ameryka. Proponuję jeszcze obywatelom dać broń do ręki. Zastanawiam się, czy Najjaśniejszy zesłał nam rodaka papieża chyba na złość. Cały czas jakieś konflikty o majątki, ścieżki, drogi i kamienice. I tak się zmieniło oblicze ziemi, tej ziemi. Sprawiedliwość w oddawaniu mienia zamieniła się w patologię. Po co nam to było?
abcv 2018-01-30 09:12:26
Kolejki jak kasprowy powinny stać jeszcze co najmniej 4 .
Na czerwonych wierchach są piękne wytyczone trasy od czasów FIS -u ...
Po prawej stronie od wielkiej krokwi też był projekt tras narciarskich i wyciągu ....
Czemu tego nie ma ???????
Nasze miasto że Stolicy sportów zimowych ...stało się pośmiewiskiem....!
Burmistrz ma to gdzieś ....radni też ..... i mieszkańcy też niewiele robią ku temu by to zmienić....
Jak napisał ostatnio A.B.C
Koniec tego " zimowego skansenu " jest bliski .......
A mogło by być tu pięknie i dla narciarzy i dla przyrody ......
Ale na każdym kroku są rzucane kłody pod nogi inwestorom .....
Nosal....wyciąg z olczy na chyrle itp...itd ...
Urzad Miasta do dymisji nowe wybory junior ABC na Burmistrza młody wykształcony rozumie potrzeby regionu Turystyka i Sport infrastruktura drogowa.
dawid januszek 2018-01-29 23:57:01
Dobrze by było jeszcze wprowadzić opłaty od temperatur + / - w Tatrach ;) oczywiście TPN by sobie pobrał % odpowiednio ;))).
Działacz TZN 2018-01-29 22:48:32
I biznesmeni powinni zamknąć kolejkę na Kasprowy. Te zyski to dla nich pikuś. Może wtedy ten zakopiański grajdolnik szlak trafi i przy_upasów ABC - Bąka i Dorulę z Byrcynami i Ziobrowkim wywiozą na taczkach.
Turysta 2018-01-29 22:40:23
Do "Olas" - To co wspólnota robi w Dol.Chochołowskiej woła o pomstę do nieba więc lepiej już się nie odzywaj.
kres 2018-01-29 22:34:05
Drogi Zakopiańczyku
Masz tak zorany mózg jak mało kto w trym mieście .
Widać iż własność i związane z tym prawa jest dla ciebie tematem TABU .
Wracaj do domu za torami - skąd twój ród .
Jak przyjdzie POWAŻNY inwestor -to dogada się z właścicielami .
Luksemburska spółka nim niestety nie jest .
Zakopiańczyk 2018-01-29 22:21:19
Komedia ....
I nikt z tym nic nie robi ......
Miasto umiera...
Narciarstwo w Zakopanem już prawie umarło ....A w urzędzie " miasta" ....Nic tylko ble...ble ....ble .....
Róbcie coś w kierunku rozwoju....tras dla narciarzy!!!!! A tych którym nie pasuje wizja miasta na miarę XXI wieku........Narazie niech się przeprowadzą na drógą stronę Gubałówki ....tam jest " cisza i spokój" ......
Zakopiańczyk 2018-01-29 21:59:33
Kolejki jak kasprowy powinny stać jeszcze co najmniej 4 .
Na czerwonych wierchach są piękne wytyczone trasy od czasów FIS -u ...
Po prawej stronie od wielkiej krokwi też był projekt tras narciarskich i wyciągu ....
Czemu tego nie ma ???????
Nasze miasto że Stolicy sportów zimowych ...stało się pośmiewiskiem....!
Burmistrz ma to gdzieś ....radni też ..... i mieszkańcy też niewiele robią ku temu by to zmienić....
Jak napisał ostatnio A.B.C
Koniec tego " zimowego skansenu " jest bliski .......
A mogło by być tu pięknie i dla narciarzy i dla przyrody ......
Ale na każdym kroku są rzucane kłody pod nogi inwestorom .....
Nosal....wyciąg z olczy na chyrle itp...itd ...
Ogarnijcie się Wiejscy Radni i Urzędnicy .....bo nie zapowiada się że Samsung czy Mercedes zbudują nam tu fabryki ....A póki co to ŻYJEMY I WY ŻYJECIE Z TYRYSTÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maciek 2018-01-29 21:36:24
Myśle ze pora Ziobrowskiego wywieść na taczkach do Krakowa i pokazać mu gdzie jego miejsce.
Fibi 2018-01-29 21:35:25
Jaka komuna
Kolejka była budowana przed wojną Kasprowy ma 82 lat a Gubałówka 80 w tym roku ..
Po wojnie Szyndzielnia lata 50te, Butorowy lata 70te.
W tamtych latach nikt nie przypuszczał, ze dojdzie to tego, do chamskiej sprzedaży to co miało być Narodowe. Dlatego pojawiły się pewne luki i kluczki, które dają szansę na odzyskanie, tego co powinno być polskie, a nie nalezeć do obcego kapitału...
Olas 2018-01-29 21:18:46
Niech TPN odda ziemię goral
Wspólnocie ośmiu wsi
rys 2018-01-29 21:16:01
Pewnie - trzeba zamknac dostep do Parku. Wstep tylko dla mysliwych. Dobra zmiana.
dziadek 2018-01-29 21:04:37
Rafal Chlipala - "budowane to było za komuny, ..."
Niby się zgadzam z Tobą, ale ciut ciut zmyślasz.
docia 2018-01-29 20:51:05
tylko protest normalnie myślacych może to powstrzymać
Działacz TZN 2018-01-29 20:45:06
Ziobrowski gorszy od Byrcyna i wszystkich pseudoekologów.
lepiej rozebrać 2018-01-29 20:42:23
niż polskie koleje, które mają w nazwie polskie , a podatki płacą 3% w Luksemburgu dalej sie nahapywały majątkiem narodowym?
Antonina 2018-01-29 20:28:00
Czy już wszystkim Pan Bóg rozum odebrał ?????

Reklama
  • POŻYCZKI
    PROVIDENT. 571 240 909.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy osoby na stanowisko sprzedawcy odzieży skórzanej na stoisko pod Gubalowke Wymagania: komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów, doświadczenie w sprzedaży, zaangażowanie oraz chęć pracy z klientem. Tel 781271166.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • PRACA | dam
    PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM - KELNER/-KA - DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ, POMOC KUCHENNĄ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Szukam MIESZKANIA do wynajęcia. 663 440 708.
  • USŁUGI | budowlane
    OCIEPLANIE DOMÓW na materiałach wysokiej jakości. 787 479 002.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA 8.5 ARA. 505 429 375.
  • USŁUGI | budowlane
    TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893
  • SPRZEDAŻ | różne
    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    NIEMCY: brygadzista do 5000 Euro, kranista do 4000 Euro, murarz cieśla do 3600 Euro, malarz ocieplenia elektryk spawacz do 2700 Euro. Umowa na warunkach niemieckich. 0048 575-001-116
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-04-23 21:18 Zasadzili 680 drzew 2026-04-23 20:59 Świstaki i kozice pod lupą naukowców. Wspólna inicjatywa dla Tatr 2026-04-23 20:00 Strażacy ćwiczyli gaszenie pożarów wewnętrznych pod Giewontem 2026-04-23 18:57 Dwie młode łanie nie przeżyły 2 2026-04-23 18:00 Spór o plan ogólny w Zakopanem. Radni kłócą się o terminy i informowanie mieszkańców 2026-04-23 16:59 W długi weekend będzie 30 st. C., ale... 2026-04-23 16:37 Zginął poseł Łukasz Litewka. Angażował się w sprawy zwierząt, pisał o schronisku w Nowym Targu 2026-04-23 16:00 Zawody na Bachledzkim Wierchu. Zaproszenie na spotkanie dla właścicieli działek 5 2026-04-23 15:33 Fałszywe prawo jazdy za 2500 euro. Nocna kontrola w Rogoźniku zakończona zatrzymaniem 2 2026-04-23 14:59 Pożegnanie płk. Łęckiego. Przepracował 27 lat w Starostwie Tatrzańskim. Wcześniej latał na myśliwcach i szkolił pilotów 1 2026-04-23 14:01 Wypadek quada w Kościelisku. Poszkodowany trafił do szpitala śmigłowcem LPR 2026-04-23 12:52 Policja podaje szczegóły wypadku na budowie term 13 2026-04-23 12:38 Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Nie żyje kobieta 15 2026-04-23 11:49 Poważny wypadek w trakcie budowy term na Polanie Szymoszkowej (ZDJĘCIA, WIDEO) 2 2026-04-23 11:30 Melodia spod Babiej. Premiera filmu dokumentalnego 2026-04-23 10:58 Willa Wanda odzyskuje dawny blask w Szczawnicy po latach zapomnienia (WIDEO) 1 2026-04-23 10:27 Motocykliści zainaugurują sezon w Zakopanem 2026-04-23 10:00 "Ludyny" Sławosza Smolenia w nowotarskich Jatkach 1 2026-04-23 09:00 Młodzież z Kościeliska włączy się w tworzenie strategii rządowej 2026-04-23 08:00 Wybuch 1 2026-04-23 07:30 Zakopane otrzymało "niedźwiedziooporne" kontenery 1 2026-04-23 06:30 Muzykowanie na Duchową nutę rozpocznie się w sobotę 2026-04-23 06:30 W sobotę Spotkanie Przyjaciół na Kasprowym Wierchu 2 2026-04-22 21:30 Imperial w Zakopanem sprzedany po raz drugi. Tym razem za ponad 30 mln zł 9 2026-04-22 21:00 18 mln zł na zakopiańską "Sokolnię". Umowa podpisana 3 2026-04-22 20:46 Duże stado łani pod Nosalem (WIDEO) 1 2026-04-22 20:30 Ranna wiewiórka znaleziona w Zakopanem. Strażnicy uratowali zwierzę 6 2026-04-22 20:26 680 drzew na 680-lecie Nowego Targu 2026-04-22 20:00 Uwaga na fałszywe zwroty podatku. Nowa fala oszustw internetowych 2026-04-22 19:38 Straż Graniczna z leśnikami posadzili tysiąc drzew. Akcja na Dzień Ziemi 5 2026-04-22 18:59 Radni pytają o inwestycje rowerowe, kartę turysty i zawody rowerowe na Bachledzkim 8 2026-04-22 18:30 Po ewakuacji szkoły sprawę pożaru w rozdzielni elektrycznej zbada biegły 2 2026-04-22 18:00 Mieszkańcy Olczy alarmują o zalewaniu posesji i drogi. Każde opady pogarszają sytuację 3 2026-04-22 17:30 W sobotę nowotarska Noc Muzeów 2026-04-22 17:00 Mieszkańcy Wyskówek alarmują: quady i kuligi niszczą spokój i teren. Apel o zdecydowane działania władz 3 2026-04-22 16:25 Niedźwiedzioodporne kontenery w Zakopanem. Nowa inicjatywa dla bezpieczeństwa i przyrody 2026-04-22 16:00 Medale dla tatrzańskich karateków na IKO Przełęcz Cup 2026-04-22 15:30 Street Food Polska Festival ponownie na nowotarskim Rynku 2026-04-22 15:05 Wycinka drzew w rejonie ul. Piłsudskiego i Olimpu. Jest zgoda Nadleśnictwa 1 2026-04-22 14:41 Recydywista włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 15 lat więzienia 2026-04-22 14:00 Nowotarski Dzień Ziemi na rynku. Mieszkańcy świętują i uczą się ekologii 2026-04-22 13:30 Tomasz Wolak Rock Band zagra w Zakopanem 2026-04-22 13:18 Ewakuacja. Zadymienie szkoły w Kościelisku (WIDEO) 2026-04-22 13:02 Konferencja stylistek paznokci na Podhalu. Branża spotkała się w Zaskalu 2026-04-22 12:30 Wpadli na gorącym uczynku. Monitoring i czujność pracowników zadziałały 1 2026-04-22 12:16 Niebezpieczna plama na drogach w Zakopanem. Interweniowali strażacy 2026-04-22 11:58 Niepokojące zmiany w potoku Cicha Woda w Zakopanem. Mętna woda budzi obawy mieszkańców 7 2026-04-22 10:59 Spięcie radnych. "Sodoma i gomora" kontra "bociany przynoszące dzieci" 12 2026-04-22 09:59 Zmiana planu dla API zdjęta z obrad, ale stanowisko w sprawie Borów nie trafiło pod głosowanie 2 2026-04-22 09:35 Ruszyła rozbiórka domu na Kasprusiach. To część dużego remontu ulicy (WIDEO) 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-04-23 20:56 1. A moze wiertace ka wiercom nie daleko?? 2026-04-23 20:36 2. Dziękuję za współpracę. WG 2026-04-23 20:36 3. gama a ciebie co boli pewnie jak każdego eko świra łep i dupa,jak będziesz przechodzić obok domu sąsiada który ma groźnego psa i ten pies cię pogryzie to będzie twoja wina bo po co tam leziesz, ależ wy macie myślenie jakieś oderwane od rzeczywistości 2026-04-23 20:16 4. Przyrodniku jak putin powie dość i skończy się ta nierówna szarpanina w ukropowie,i ci wszyscy frontowcy którzy są zaobsorbowani chęcią przeżycia kolejnych dni tygodni lub miesięcy przyjadą tutaj by szukać swoich żon które wyjechały by siedzieć chociażby na kasie w bierze lub tych niewiernych,jeszcze inne będą szukać lepszego życia,wtedy szybko zmienisz zdanie i założę się że jako pierwszy będziesz się starał o pozwolenie na pułapkę 2026-04-23 20:03 5. Zwierzęta w przyrodzie giną, bo prawdziwa przyroda tak po prostu funkcjonuje. Co to za moda na robienie z tego sensacji, angażowanie wszystkich możliwych służb, reanimowanie i przewożenie zwierząt na leczenie do innego województwa? Czy w następnym kroku funkcjonariusze pójdą patrolować las i karać wilki i niedźwiedzie za zagryzanie łań? 2026-04-23 20:02 6. W USA W KTÓRYMS STANIE TO POLUJA NA WIEWIÓRKI I PIEKOM NA ŁOGNIU.WIDZOŁEK NA ANIMALU 2026-04-23 19:56 7. NIE PLUJE TYLKO WYSMIEWAM KTOS PRZYJEZDZA DO ZAKOPANEGO NA HARENDE NA BYSTRE I BEDZIE ROWEREM DO KNAJPY ALBO NA ZAKUPY DO BIEDRONKI JECHAŁ?BO RADNY TATAR POTWORZY SCIEZKI ROWEROWE. 2026-04-23 19:47 8. A gdzie byli SM? W Mikolowie 2026-04-23 19:15 9. Ta tytułowa Ludyna trochę przypomina mi Karola. 2026-04-23 19:05 10. Byłem wczoraj i dziś na Kasprowym jest wspaniale
2026-04-20 12:14 1. dobrze że mamy olczan.... 2026-04-16 18:33 2. Piękna SZKOŁA Grupy uczniów palący papierosy w otoczeniu szkoły, Muzeum i siedziby PTTK. Używają do porozumiewania się kilku prostych słów, powszechnie uznawanych za nieprzyzwoite. Na 150 lecie konieczna jest PALARNIA w szkole. Szkoda dzieci, bo mogą się przeziębić. Pytanie! Czy dyrekcja i pedagodzy widzą to? 2026-03-23 10:43 3. Pan Z. i koledzy.... i potem powiecie ze to prostest w sprawie mostu a nie wiec polityczny. hehe. kogo chcecie nabrac? 2026-03-11 08:14 4. Strategia rozwoju... Stawiać jak najwięcej deweloperki, reszta to ch... 2026-03-06 08:53 5. moze zamiast organizować te rozchwytywane i konsultacje miasta uruchomi druga zmiane u w urzedzie dla pracujacych obywateli petentów? 2026-03-06 08:25 6. Chętnie bym się dowiedział jakie studia i na jakich poważnych uczelniach mają ukończone uczestnicy dyskusji. Wprawdzie obowiązuje zasada, że wystarczy chęć szczera ale oni chcą zmarnować nasze pieniądze. Oj tam, oj tam. 2026-02-16 21:51 7. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 8. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 9. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 10. Kasia Rysy
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama