Reklama

2009-06-01 19:50:54

Reklama

Szok: finał molestowania w Szczawnicy

Dwa lata w zawieszeniu to ostateczny wyrok dla księdza ze Szczawnicy, który przez ponad dwa lata wykorzystywał seksualnie nastolatkę. Powody tak wielkiej łagodności sądu nie są znane, bo rozprawa odbywała się z wyłączeniem jawności.

Romans z dziewczynką rozpoczął, gdy ta miała 13 lat. Przez ponad 2 lata ksiądz regularnie z nią współżył, w tym czasie – jak zaświadczają bilingi – zatelefonował do jej domu ok. 200 razy. Dziewczyna przeżyła tę historię boleśnie. Zaczęła myśleć o samobójstwie, nie obyło się bez długotrwałej terapii i pomocy psychologów. Musiała też wyjechać ze Szczawnicy i zamieszkać gdzie indziej. Do dziś nie otrząsnęła się po tamtych przejściach.

Sąd Rejonowy w Nowym Targu skazał Andrzeja S. na 5 lat więzienia. Po apelacji jego obrony pod koniec kwietnia tego roku Sąd Okręgowy w Nowym Sączu złagodził drastycznie karę. Ostateczny wyrok to 2 lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 5 lat próby. Duchowny ma też zakaz wykonywania funkcji katechety i nauczyciela na okres 10 lat. Nie dostał nawet dozoru kuratora sądowego, zgodnie z wyrokiem będzie jedynie pod dozorem kanclerza kurii.

Sąd Okręgowy nie podważał zarzutów, postawionych mu wcześniej, miał jedynie zastrzeżenia do wysokości kary. Rodzice dziewczyny są zaskoczeni wyrokiem.

Historia ta ma początek w 2001 roku. Rodzice powiadomili prokuraturę, gdy nastolatka zaczęła mówić o samobójstwie, około roku po zakończeniu romansu. Tygodnik pisał o sprawie w lutym 2006 roku. [czytaj więcej: tekst 1 | tekst 2]

Według materiałów zebranych przez prokuraturę, pierwszy kontakt nastąpił, gdy 13-letnia wówczas dziewczynka poprosiła księdza o wpis do pamiętnika. Duchowny pełnił wówczas funkcje referenta ds. młodzieży i katechety. Potem było jeszcze kilka następnych, niezobowiązujących spotkań nastolatki z 45-letnim ks. Andrzejem. Podczas kolejnych – ksiądz zaczął się zachowywać inaczej, dziewczynka musiała spełniać różne fantazje, które duchowny pokazywał jej w kolorowych czasopismach erotycznych. Przekonywał, że nic złego się nie dzieje, że to nie grzech. Dziewczynka – jak zeznała później – miała jednak wątpliwości i nie podobało jej się to, co musiała robić, ale ulegała. Była w nim zakochana. Ksiądz imponował jej, była dumna, że została przez niego wybrana. Spotykali się systematycznie przez ponad 2 lata – pomiędzy 2001 a 2003 rokiem, czasem nawet kilka razy w tygodniu. Schadzki odbywały się najczęściej na plebanii, jednak nie wzbudziły podejrzeń innych księży.

W końcu dziewczyna postanowiła zerwać kontakt z księdzem, jak tłumaczyła – zrozumiała, że była wykorzystywana. Z problemu zwierzyła się swojej kuzynce, ta powiedziała o wszystkim rodzicom molestowanej nastolatki. Sprawa dotarła do kurii, Kościół zagwarantował dziewczynie opiekę psychologa. Ks. Andrzej zniknął ze Szczawnicy, został przez kurię przeniesiony do parafii w innej części Polski. Jak sam przyznał jeszcze podczas rozpraw w Nowym Targu, dostał tam pod opiekę scholę, w której, jak wiadomo, śpiewają głównie dziewczynki.

Mimo zakończenia romansu z księdzem, nastolatka nie mogła poradzić sobie z problemem. Zaczęła mówić o samobójstwie. Rodzice najpierw zwrócili się o pomoc do kurii, potem postanowili zawiadomić o wszystkim prokuraturę.

Sprawa w sądach ciągnęła się aż do kwietnia tego roku. Pierwszy wyrok zapadł w nowotarskim sądzie – było to 3,5 roku pozbawienia wolności. Z przyczyn proceduralnych został skasowany. Rozprawy rozpoczęły się od początku, a wyrok nowotarskiego sądu – to 5 lat więzienia.

.Duchowny od początku przekonywał, że są to fantazje zagubionej uczuciowo dziewczyny. Mimo ewidentnych dowodów, nie przyznawał się do zarzucanych mu czynów. Odwołał się od wyroku. Skutecznie. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu wykazał się wobec niego szczególną łagodnością. Duchowny nie trafi do więzienia.

Mama molestowanej dziewczyny – dziś już 20-latki – nie kryje zaskoczenia wyrokiem. Podkreśla jednak, że przede wszystkim cieszy się z tego, że córka żyje, bo niewiele brakowało, by przypłaciła to życiem. – Ta ostatnia rozprawa w Nowym Sączu to był jeden wielki koszmar. Córka jeszcze raz musiała przez wszystko przechodzić. Obrona księdza kreowała go na świętoszka, ideała. On udawał biednego, poszkodowanego. Wyglądało to tak, jakby mu jakaś dziewczynka z rodzicami zrobiła wielką krzywdę. Z córki zrobili diablicę, a przecież to dziecko miało 13 lat, gdy zaczął ją seksualnie wykorzystywać. Rozkochał ją w sobie. A ona do dzisiaj nie może dojść do siebie, długo czuła się winna. Musiała się wynieść ze Szczawnicy i jeszcze była mu w stanie wszystko wybaczyć – mówi mama skrzywdzonej nastolatki. – Ten człowiek jest wyjątkowo wyrafinowany, nie jest wart, żeby o nim myśleć – dodaje. – Nie chcę już wracać do tej sprawy, cieszę się, że mamy to za sobą. Jestem bardzo wdzięczna nauczycielom, którzy bardzo jej pomogli w tych najtrudniejszych momentach. Gdyby nie oni, być może nie byłoby dziś córki między nami. I cieszę się, że córka wie, że od początku byliśmy po jej stronie – podkreśla mama dziewczyny. – Zgadzam się na tę rozmowę, bo być może będzie przestrogą dla innych zboczeńców, mających takie ciągoty, może uratuję jakieś dziecko przed tym, co spotkało moją córkę.

Beata ZalotKomentarz

Trudno zrozumieć łagodność sądu w tak bulwersującej sprawie, szczególnie że sąd nie podważył zarzucanych wcześniej sprawcy czynów, skrócił jedynie o kilka miesięcy okres, w którym miało być popełnione przestępstwo. Dlaczego uznał, że wcześniejsza kara jest za surowa? Odpowiedzi na to pytanie nie otrzymaliśmy od rzecznika sądu okręgowego – ze względu na utajnienie rozpraw. Dlaczego duchowny został potraktowany łagodniej od osób świeckich, które popełniały podobne czyny i trafiały za nie do więzienia? Jaka powinna być kara dla kogoś, kto rozkochał w sobie dziecko, seksualnie wykorzystywał przez tak długi okres, prawie doprowadził do samobójstwa? Spowodował, że dziewczyna musiała opuścić rodzinne strony. Jaka powinna być kara dla kogoś, kto zrujnował jej życie, jeszcze zanim wkroczyła w dorosłość? Jaka powinna być kara dla kogoś, kto ze względu na wybór swojej drogi życiowej, teologiczne wykształcenie, przygotowanie pedagogiczne – powinien być bardziej od innych wyczulony na ludzką krzywdę, bardziej niż inni rozumieć konsekwencje swoich czynów?

Beata Zalot

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
maveric666 2010-01-12 00:42:13
Ja znałem tego (za przeproszeniem) frajera, uczył mnie też w szkole. Podejście miał niezłe, zachowywał sie jak jakiś nazista, z reszta nazwisko miał niemieckie i niemiecką morde. To co tu jest opisane w artukule to nie wszystko co można by było o nim powiedzieć. A jeśli chodzi o księży \"z powołania\" to nie trzeba szukać daleko, bo proboszcz szczawnicki następny przekręt. Pieniądze ze składek kościelnych trwonił swego czasu w kasynach za granicą i Zakopanem. Ale mochery to go tutaj kochają. Teraz to sie już całkiem księża wymieszali, nie znam tej nowej bandy, ale w Szczawnicy to maja pole do popisu w dojeniu kasy. I takie wieści ze Szczawnicy, POZDRAWIAM...
Adas 2009-09-01 05:25:06
\"Sektę, według definicji encyklopedycznej, charakteryzuje zespół wybranych cech, które często uznawane są za negatywne przez oficjalne instytucje państwowe lub religijne, m.in. autorytarne sprawowanie władzy przez przywódcę sekty, traktowanie członków sekty w sposób instrumentalny przez jej kierownictwo, łączenie celów politycznych i ekonomicznych (czerpanie korzyści materialnych z działalności sekty przez wybrane osoby lub grupy osócool.gif z celami religijnymi lub parareligijnymi, brak samokrytycyzmu, dążenie do uniezależnienia się od uznawanych przez społeczeństwo czynników kontroli\"

Cytat z Wikipedii - Czy Kosciol katolicki nie jest sekta? Spelnia wszystkie krytria...
Dowodem na ostatnie slowa z cytatu jest artykul o przekroczeniu predkosci na drodze Przez Michalika:
Mściwy książę Kościoła
Autor: JOANNA SKIBNIEWSKA
www.nie.com.pl
koala 2009-06-06 10:24:08
jutro każdy ma okazję pokazać czy należy do GRONA \"osrańców\" nie idąc do urn.
Do ON 2009-06-06 01:26:56
Sam Sięgasz dna, po prostu brakuje Ci argumentów. A dyskusja stacza na inne tory. W artykule jest mowa o molestowaniu dzieci przez Kler a ludzie wychwalają ile to dobrego robi Kościół. Powtarzam czy jeśli ktoś popełnił poważne przestępstwo, czy powinno się go uniewinnić za to ze pomógł komuś innemu? Oczywiście ze nie. Wiec trzymajcie się tematu dyskusji. I pomyślcie jak rozwiązać ten problem który tli się od lat i ofiar ciągle przybywa. Ja mam propozycje trochę z kosmosu ale... przestańcie dawać na tace, dotąd dopóki Kościół nie zniesie Celibatu lub sam nie oczyści swoich szeregów z pedofilii oraz innych zboczeńców!
on 2009-06-05 21:43:09
ta dyskusja sięga dna
mmondry 2009-06-05 20:30:08
dlaczego jak ksiedza zlapia po pijaku to nie daja ogloszen do publicznej wiadomosci tylko cichaczem , dlaczego dostaja takie nedzne wyroki , ilu znacie co im wzieli prawko \" po porannym \" mszalnym kielonie
pytac 2009-06-05 20:02:47
nie chciałem na poczatku tematu poruszać tej sprawy której nie rozumiem i nie mogę zrozumieć.........
kierowca po wypiciu sztagana wina jest przestępcą jak go złapią......... a taki mierny katecheta dobierający sie do dziatwy , jak walnie kielich wina podczas mszy to ..............kto to jest........ bo tego nigdy nie zrozumiem jak można go nazywać wielkim???????/........chyba wielkim winiarzem!!!!....to rozumiem

ale dlaczego kierowca pijący wino jest przestęcą tego w tym KONTEKSCIE NIE ROZUMIEM!!!
wino to alkohol czy nie zawsze ???? na mszy to nie alkohol???? oj ciemny narodzie.......
wirnik 2009-06-05 18:01:31
WIbrator......nic nie wiesz o Careitas...... albo nie chcesz wiedzieć....
do wibratora 2009-06-05 15:35:43
uczciwe
do wibratora 2009-06-05 15:31:31
Caritas jest ok.gdyby wszystkie organizacje charytatywne były tak uczcie jak Caritas byłby raj na ziemi,a po za tym nikt nikomu nie kaze wpłacac tam pieniędzy ,zwykle łatwo jest oskarżac, za to trudno pomóc innym.Pozdrawiam
wirnik 2009-06-05 13:57:09
Ja sobie nie przypominam zeby choć jedno sprawozdanie bylo opublikowane ...tyle i tyle zaroobili tyle podatku A z zysków kupili to i to ,,,,,Atu CISZA jak makiem zasiał...nawet mafi takie interesy nie uszły na sucho......A Caritasowi owszem....
wirnik 2009-06-05 13:54:26
Caritas niech podatki zaplaci ....kombinatory...
ojoj 2009-06-05 13:28:35
Pani Redaktor widzi Pani co Pani widzi ale nie widzi Pani co się u Pani we wsi dzieje.SYF SYF!!!
do On 2009-06-05 10:01:29
a o Caritas słyszałeś,moze nie bo cisza w mediach?zrób coś dobrego dla innych a potem uogólniaj wszystkich ludzi
do On 2009-06-05 09:51:58
to załużjadłodalnie dla bezdomnych i domy opieki dla niedołężnych ,zajmij się tymi ,którzy są odrzuceni ,a potem uogólniaj,w każdym mieście jadłodalnie dla ubogich prowadzą księża, czemu nie państwo?
on 2009-06-05 01:50:22
..............kapłani którzy są im przeciwni, będą atakowani sposobami jakie są dla danej profesji najlepiej znane.

Ale nie tylko kapłani lecz osoby broniące, wspierające a nawet bezsstronne.
Żal mi jednak osób poskodowanych w wyniku działania pseudo księży, agentów oraz innych \"wallenrodów\" Koscioła katolickiego.
Do ON 2009-06-04 23:34:00
Głupie tłumaczenie. To ze co dwusetny klecha zrobi coś dobrego nie znaczy ze pozostałych 199 może sobie już robić co im się podoba a społeczeństwo ich usprawiedliwi. Dla porównania: czy człowiek winny zabójstwa powinien być uwolniony dlatego ze uratował komuś innemu życie? A z drugiej strony kto powiedział ze Ci \"wielebni\" którzy prowadza przytułki nie maja jakiegoś dzieciaka na sumieniu? Nie wiadomo bo ich prawo cywilne nie obowiązuje.
Mr ON. Przyznaj się w końcu ludziom na tym forum, że jesteś jednym z nich, że zbłądziłes i nie masz racji, chyba ze będziesz tak dalej szedł w zaparte.
do ON 2009-06-04 22:41:11
jasne dlaczego nie krytykuja tych burdeli po plebaniach jak tu napisal ktos np tego z Naprawy a co do melin to co oni abstynenci dzien zaczynaja od kielona a ilu jezdzi nawalonych czy to zgodne z nauka Chrystusa ?? z jaka nauka to jest zgodne, pomysl
do Kamila 2009-06-04 22:03:15
Nie wszyscy księża są tacy sami bo niby kto prowadzi jadłodalnie dla bezdomnych i domy dla chorych ,dla starych niedołężnychi tych których nikt nie chce ,kto prowadzi świetlice dla ubogich dzieci,kto pomaga .Wczoraj zmarł ojciec Paleczny opiekun bezdomnych z dworca centralnego w Warszawie,założyciel domu św.Łazarza gdzie bezdomni znajdują schronienie i wychodzą z bezdomności,z jego inicjatywy powstał bar Marta gdzie setki ludzi otrzymuje ciepły posiłek ,takich przykładów jest wiele,a czemu tak małow tygodniku?.
Robercik 2009-06-04 21:35:21
Szanowny panie ON. Sam szerzysz ploty żeby wybielić organizacje Kościoła nie podając żadnych konkretów. Owszem dotyczy prawa kanonicznego ale nakazuje pod groźba ekskomuniki zachowanie jak największej tajemnicy w przypadku afery seksualnej bez względu na cierpienia pokrzywdzonych dzieci, i kurie wyraźnie tego przestrzegają. Stad te przeniesienia Księży bez spraw sadowych. Na stronie \"ksiezapedofile.info\" kliknijcie na \"audio/video\" i tam na \"Tajny dokument Watykanu\"

Od moderatora: autor zmieniony na \"Robercik\"
Robercik 2009-06-04 21:18:22
Drogi Forumowiczu \"on\" coś mi zdaje, że ubierasz się w czarne sukienki...:) prawda jest taka, że Watykan ukrywa setki skazanych księży pedofilii, np takich co mają po kilka lat wiezienia zasądzone w Kalifornii czy innych stanach USA, to tylko przykład w jaki sposób klechy są chronieni, siedzą sobie tam i bawią się za kasę napływającą ze wszystkich tac na całym świecie, a w Polsce dotąd się przenosi księdza z parafii na parafie, aż parafii zabraknie i wtedy na Słowację:) może i jestem głęboko w temacie, bo spotkało moja Rodzinę to zło, ale czy właśnie tacy jak my nie powinni opowiadać innym jak to działa, skoro sami przez to przeszliśmy, a nie z plotek? biskup do, którego my się udaliśmy miał nas daleko w czterech literach, czekał, aż parafianie sami wykonają wyrok na ofiarze pedofilii i jej Rodzinie...a na ambonie głosił jaki z niego społecznik i jak to biedne uciśnione owieczki mogą liczyć na jego pomoc, mowa o biskupie sandomierskim Dźięga (z tego co mi wiadomo już został przeniesiony-ciekawe dlaczego......? )
wirnik 2009-06-04 19:53:03
no tyn burdel to moze oni krytykują ....A k...y godają ze to ich nijlepsi klienci I komu tu wierzyć......
on 2009-06-04 19:22:48
gdyby sobie Robercik dokładnie przeczytał o \" crimen solicytations\" to pewno by się dowiedział że instrukcja dotyczyła tylko prawa kanonicznego
i wcale nie ukrywała księży przed rygorami prawa cywilnego.
Własna inicjatywa Robercika w szerzeniu plotów jest zrozumiała ze względu
na emocjonalny aspekt sprawy.
Reszta forumowiczów ma okazję dobrze sie bawić dokopując \"czarnym\"
i to też mnie nie dziwi, bo polityczny klimat temu sprzyja.
A na koniec dodam że w każdej parafii są antagonistyczne grupy osób
których postępowanie jest krytykowane często z ambony.
Prowadzenie lokalnych burdeli, melin oraz handel narkotykami nigdy
nie będzie w zgodzie z nauką Chrystusa i zawsze będzie potępiane
w zdrowym społeczeństwie.
Kapłani którzy są im przeciwni, będą atakowani sposobami jakie są dla danej profesji najlepiej znane.
dziadek 2009-06-04 19:01:30
Etyka i moralność nie zależą od takiej czy innej religii. To tylko religie przywłaszczają sobie pewne pojęcia moralne, obowiązujące w danym środowisku: sankcjonują je i głoszą. Straszną jest rzeczą, że gdziekolwiek człowiek się urodzi, pewne twierdzenia zostają mu wpojone w dzieciństwie wraz zapewnieniem, że nigdy nie będzie mógł wątpić na ich temat, pod karą utraty wiecznego zbawienia. Krótko mówiąc, bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje tu innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu. Ciekawe jaki procent księży wierzy w istnienie piekła.
do Eweliny 2009-06-04 19:00:07
Jak znasz tych pomagajacych to daj przyklad !! A co to za pomoc?? Dajcie mi kase to ja tez pomoge zczyjich oni pomagaja z naszych tych co zbiora
ewelina 2009-06-04 18:53:36
tylko, ze trzeba dostrzec i tych ksiezy co duzo pomagaja biednym, poswiecaja sie. nie wszyscy sa jednakowi i o tym powinni pamietac forumowicze zanim osadza \"ogół\"... to jest przykre, ze wszystkich traktuje sie tak samo... a zreszta szkoda dyskusji, nie my bedziemy osadzac na tamtym swiecie....pozdrawiam i zycze wielu przemyslen
mama 2009-06-04 18:08:18
Ciekawe, ile dostałby Władziu z Rabki?
Kamila 2009-06-04 16:47:34
Do Grzegorza: Pewnie ze nie wszyscy są jednakowi. Jedni interesują się małymi dziewczynkami inni małymi chłopcami a jeszcze inni dorosłymi mężczyznami. Ale za to wszyscy maja wspólną cechę. Jak się ich przyłapie robią minę jak srający kot na pustyni i udają ze są niewinnie posadzeni i straszliwie skrzywdzeni. Pamiętajcie czym ksiądz milszy i lepszy tym ma więcej na sumieniu , a tak się zachowuje bo się czuje winny. A Wy dajecie się tak łatwo nabierać.
Robercik 2009-06-04 16:23:31
a ja proponuje pisać, gdzie jacy księżą i za co zostali przeniesieni...
ks. Jan J. z parafii Rudnik-Stróża został przeniesiony do parafii w Chwałowicach (obie parafie w podkarpackim)-lubi małe dziewczynki, ma podobno gdzieś po świecie trojkę dzieci
franca 2009-06-04 12:51:19
nas wielebny z Naprawy bracisek guru z NT uzynduje z gosposia prowadzo sie z nia i wozi po swiecie
jony 2009-06-04 11:54:48
Rabka !!!
zocha 2009-06-04 11:35:19
wpisywać miejscowości gdzie ksieza sie puszczaja z panienkami czy gosposiami
Fiona 2009-06-04 09:40:47
Mój znajomy też został księdzem, bo mu się robić nie chciało takie to było jego powołanie. Dorobił się i już nim nie jest a co się naopowiadał.........ludzie to mają grzechy!
Grzegorz 2009-06-04 08:31:23
Każdemu P.Bóg pokaże to na co zapracował dlatego grzechy innych nigdy nie usprawieliwią naszych własnych ,przed P.Bogiem każdy jest indywidualnością i każdy odpowie indywidualnie za siebie.

Od moderatora: autor zmieniony na \"Grzegorz\"

Wesoła 2009-06-04 07:25:46
przejęzyczenie...\"Bóg IM pokaże...\"
Wesoła 2009-06-04 07:24:19
miejmy nadzieję, że osądzi sprawiedliwie wszystkich klechów...Bóg mi pokaże to wszystko co ukrywali latami, jak na dłoni, szkoda tylko tych wszystkich dzieci wychowywanych bez tatusiów...
Grzegorz 2009-06-04 07:15:33
.Grzegorz ma rację, Popieram 100%.P.Bog nas wszystkich osądzi i wszyscy się o tym przekonamy czy nam się to podoba czy nie.I nie wkładajmy wszystkich księży \"do jednego wora\",bo nie wszyscy ludzie są jednakowi.

Od moderatora: autor zmieniony na \"Grzegorz\"
Wesoła 2009-06-04 07:08:34
A ja słyszałem kiedyś na ognisku od dziewczyn ze Strozy ze on nie tylko sadzał je na kolanach... jego rece wedrowały na gołe piersi. Masował je i czekał na reakcje. Druga reka tez nie proznowała. Ja tam wierze temu co opowiadały, bo były juz po kilku głebszych.

Od moderatora: autor zmieniony na \"Wesoła\"
Wesoła 2009-06-04 07:05:19
Super dowcip \"XYZ\", ale się uśmiałam, stara i \"święta\" prawda o facetach w czerni :)... kuria ich zawsze wybroni :)

....\"Mówi gospodyni do księdza:dzwoniła do księdza żona biskupa.Ksiądz na to,że to niemożliwe,że musiała się przesłyszeć.Może to dzwoniła kuria ? Tak mówi gosposia,ale takie świństwo przez usta mi nie przejdzie.....\"
Robercik 2009-06-04 06:31:17
Czy więzienie dla pedofilii to ZŁO? Czy przenoszenie takich na inne parafie i nie leczenie ich to dobro? Dałbyś swoją córkę takiemu na religie? albo do chóru? wiedząc, że obmacywał dziewczynki po gołych piersiach? chyba nie zdajesz sobie sprawy z ogromu zła... a jeśli chodzi o twój \"argument\" z poprzedniego wpisu, to skąd możesz wiedzieć o statystykach, jeśli Kościół Katolicki w Polsce ich nie prowadzi w przeciwieństwie do innych państw Europy,nawet gdyby ktoś chciał się za to wziąść to większość tych spraw jest utajnianych przez biskupów (wrzuć na wyszukiwarkę hasło Crimen Solicitationis -to tajny dokument, któremu podlega każdy biskup na świecie, nakazujący zatajać i uciszać sprawy seksualne księży) gdybyś trochę poczytał i był w temacie to nie pisałbyś takich głupot, syp dalej na tace, a Ci w sutannach będą się bawić za twoje pieniądze :) naiwny człowieku :)
on 2009-06-04 05:35:58
wcale się nie bawię ale zła złem też nie zamierzam zwalczać
Robercik 2009-06-04 03:24:46
widzę, że dobrze się bawisz, nie kontynuuje więc dialogu z tobą na takim poziomie, życzę tobie i twoim dzieciom by nigdy was nie spotkało takie zło, pozdrawiam
on 2009-06-04 03:13:54
Brał tylko dziewczynki brał na kolana czy chłpczyków też?
Czy chopcy też się skarżyli?
Ile było w sumie dzieci składających skargę?

Rozumiem że czujni rodzice jednoczesnie namierzyli zboczonego pedagoga w szkole podstawowej, bo z moich doswiadczeń wynika że na jednego zwichrowanego księdza przypada co najmniej dziesieciu zboczonych
pedagogów.
Robercik 2009-06-04 03:08:17
Zapraszam do przeczytania forum pod artykułem \"Zemsta na księdzu?\" Gazeta Echo Dnia - z 8 sierpnia 2007, Jeśli chcecie więcej szczegółów proponuję przeczytać o słynnej sprawie w Tylawie, ludzie wszędzie zachowują się tak samo...wniosek w prokuraturze czy nawet najlepsze dowody udowadniające winę nie wystarczą ludziom by uwierzyli :(
Robercik 2009-06-04 02:56:34
Widać, że \"on\" był wsród tych co to widłami księdza bronili, a prawda jest taka, że dziewczynki poskarżyły się najpierw katechetkce, potem Rodzicom (którzy zresztą przyciszyli całą sprawę). Niestety, ale takich spraw jest wiele, gdzie wszystko jest uciszane, tylko dlatego, że ludzie boją się co powie sąsiad. Sprawa trafiła do biskupa, który od początku chciał przenieść proboszcza, ale delegacja z nauczycielka, lekarzem i innymi świętobliwymi z najważniejszej śmietanki towarzyskiej księdza non stop u biskupa bywała:)na każdą rodzinę, która odważyła się przeciwstawić proboszczowi , wymyślali śmieszne historie, że to niby zemsta na księdzu za to bądź tamto :) Jednym słowem ksiądz nie potrzebował adwokata:), a ofiar było tak wiele, że włosy na głowie się jeżą. Ksiądz brał dziewczynki na kolana podczas odpytywania, a egzaminy na cokolwiek zawsze odbywały się za zamkniętymi drzwiami, w cztery oczy(czy to jakieś nowe sposoby pedagogiczne?). Wiem to, bo sam wysłałem córkę na egzamin z bratem, ksiądz kazał usiąść jej na kolanach, a synowi wyjść. Trudno w to wierzyć, ale niestety zostaliśmy zakrzyczeni, a nawet zastraszeni. Jednym wybijali okna, do drugich z pogróżkami do domu przychodzili, jeszcze inni telefonicznie byli uciszani. Proszę, wiec jeśli nie jesteś w temacie, bądź jeśli Twoje dziecko nie doświadczyło tego co nasze, nie wypowiadaj się. Nasza rodzina z kilkoma innymi próbowała coś z tym zrobić, ale nawet gdyby ks. J(***) miał wyrok to pewnie zakończyłoby się podobnie jak ze sprawą w Tylawie. Niedowierzam, że mamy 21 wiek....
Robercik 2009-06-04 02:55:09
masz racje trudno jest udowodnić kiedy przeszkadzają tacy jak ty:)
on 2009-06-04 01:12:00
trudno jest udowodnić czy ksiądz obmacywał dziewczynki a Robercik już
fetuje wyrok na księdzu.
Jak był Robercik obmacywany niech napisze i złoży skargę.
Tak sie tworzy ploty i atmosferkę sensacji.
Pewno mamusie tych dziewczynek nie dostały rozgrzeszenia i słodka zemsta już jest na językach.
Robercik 2009-06-03 23:56:53
Takich przypadków jest mnóstwo, w parafii Rudnik - Stróżą (podkarpackie) ksiądz latami obmacywał dziewczynki, jak próbowali mu coś udowodnić, to kuria od razu go przeniosła. Teraz jest proboszczem w Chwałowicach, dzieci nie uczy z powodów \"zdrowotnych\" :), ale proboszczem jest i to chwalonym, bo niby gospodarny :)
XYZ 2009-06-03 23:35:17
Do Grzegorza.Może osądzi a może nie,a to co się stało tu i teraz trzeba osądzić tak,żeby sprawiedliwości stało się zadość.
Grzegorz 2009-06-03 23:14:53
Jak jest z powołania ksiądz to taki ksiądz nie ma problemu ponieważ duch dla takiego ważniejszy od ciała.Jest wielu oddanych i prawych księży szkoda ,że o nich się mało pisze,albo wcale. i tak P.Bóg nas wszystkich osądzi obojętnie kim by się nie było.Surowiej pewnie osądzi nieprawych księży.
nappi 2009-06-03 21:54:52
do \"on\" pokaz mi zdowego ksiedza nie ma takich jak tos nie dupka całe zycie to napweno nie jest zdrowy tylko mu małe dzieci w głowie gdyż sa bezbronne banda czrnych nie do ruszenia Polski rzad tak duzo muwi na temat pedofili a boja sie kler ruszyc
XYZ 2009-06-03 21:53:22
Mówi gospodyni do księdza:dzwoniła do księdza żona biskupa.Ksiądz na to,że to niemożliwe,że musiała się przesłyszeć.Może to dzwoniła kuria ? Tak mówi gosposia,ale takie świństwo przez usta mi nie przejdzie.
on 2009-06-03 19:13:45
JPII kategorycznie potępił księży seksoholików i zakazał posługi kapłańskiej,
Chorzy ludzie a szczególnie księża lub nauczyciele swieccy, wymagają natychmiastowej pomocy specjalistycznej bo seksoholizm da się wyleczyć, samo potępienie nic nie pomoże.
Jednak agenci to nie są ludzie chorzy tylko za to im płacą.
Kto jest kim, niech każdy sam sobie odpowie
Ale czy hipokryta to potrafi?
wirnik 2009-06-03 18:51:09
nauczyciel nawet jak pedofil ..to bardziej sie trzymo na wodzy bo wie ze nikt go nie wybroni.....A ksiądz na pewnioka krzywdzi bo wiy ze kuria mu nie do krzywdy zrobić.....
dziadek 2009-06-03 17:51:58
tys prowda
on 2009-06-03 17:17:00
tak dziadku byłem dzieckiem które widziało \"dziwne zachowanie\" swoich
pedagogów, wiedzieli o tym wszyscy i nikt nic nie robił bo to była szkoła państwowa a nie kosciół.
A teraz czy szanowni rodzice cokolwiek robią gdy szkoła zamienia się
w wylęgarnię lewactwa?
Gdy orędownicy seksizmu i homoseksualizmu mieszają się tam z hanlarzami
kokainy i marihuany a wulgarne fantazje rodem z MTV niczym korniki drążą
mózgi młodej naiwnej dziatwy co to ku zdumieniu rodziców, wiesza się
następnie w stodołach albo morduje na dyskotekach.
dziadek 2009-06-03 16:19:09
on; - a może Ty jesteś on??
on 2009-06-03 16:02:06
to ciekawe że tak mało piszecie o molestowaniu przez nauczycieli w szkołach
ale ze szkoły (państwowej) nie uda się wyciągnąć odszkodowania,bo głaskanie ucznia przez nauczyciela to przecież zaszczyt a nie wyraz chorej fobii.
Łatwiej skopać księdza nawet niewinnego, niech sobie pocierpi w końcu
wybrał drogę cierpienia, no nie?
renata.p.1975 2009-06-03 10:04:16
To jest żalosne ze wlasnie tym co maja świecic przykladem,
takie sprawy przechodza plazem.
Uwazam ze ze wzgledu że to ksiądz wyrok powinien byc najsurowszy!!!
O co do pisania o tym bardzo jestem wdzieczna wszystkim gazeta, dziennikarzom za naglaszanie takich spraw,
o tykich sprawach nie tylko powinno sie mówic ale krzyczeć.
Moze to wkońcu jakos dotrze do naszego wymiaru sprawiedliwosci,
że cos trzeba z tym zrobić!!!!
Dzieci to najcenniejszy skarb,
A naszym obowiazkiem jest stworzenie im szczesliwego dziecinstwa.
wirnik 2009-06-03 09:43:21
biedne dziecko...................a plebanowi plazem przesło.....
on 2009-06-03 02:36:41
lustracja się odbyła a Ojciec Święty jest z tą wiedzą zapoznany.
Blokada dla mediów jest z woli Papieża i bardzo dobrze, bo hieny wykopią z grobu każdego trupa aby się pożywić
makowapanienka 2009-06-03 02:11:26
To dobrze ze wiesz o tych faktach ,polecam strone 387-388 \"Ksieza wobec
bezpieki\" tak wiem ze wiele było pominięte.
A czy wiesz kto obecnie blokuje lustracje wsrod Duchownych????
on 2009-06-03 01:29:44
makowapanienko możemy porozmawiać o ile pamiętasz jak aparatczyki
a dzisiaj eurodeputowani przebierali męty i szumowiny w sutanny aby
jako księża, wędrowali po kraju i napadali oazowe dzieciaki.
o ile pamiętasz inne sprawy które Zalewskiemu nie pasowały do błyskotliwych
spostrzeżeń
makowapanienka 2009-06-03 00:42:13
Do On
no jak to? ze mną można , a czy czytaleś ksiązke Ksiedza Zaleskiego
polecam. MM
on 2009-06-03 00:26:00
już sie niektórzy bankructwa poskiego koscioła wypatrują bo i było by
co zagarnąć, wszystkie wota a nawet i dzieł sztuki trochę.
Niestety historyczne nieuki mało wiedzą o spiskach KGB a jeszcze mniej
o spiskach masońskich, więc nie ma z kim i oczym tutaj rozmawiać.
prawda 2009-06-02 23:21:57
Przez takie sprawy koscioł w USA musiał płacic milionowe odszkodowania i został postawiony w stan bankrucstwa a w Polsce nic
prawda 2009-06-02 23:20:59
Co grozi w Polsce za pedofilię? Przeniesienie do innej parafii.
nappi 2009-06-02 22:54:08
no tak to tylko ksieża maga sobie molestowac molestowac i zadnej kary za to nie dosta a w zawiasach co to za kara mozna tylko smiec sie z wyroku szkoda tylko ze to nie było jakies dziecko sedziego lub adwokata moze inaczej by patrzyli na takie sprawy skoro jeden dostał taki wyrok to inni którzy sa skazani za molestowanie powinni sie odwoływac od wyroku skoro jednemu mozna to dlaczego inny ma miec wyrok i siedziec za kratami a tak to pytanie gdzie nył wtedy Bóg??
górol 2009-06-02 17:06:19
to ino tyk nieprawych odsunąc przecie to łoni wyjątki a resta w porządku ,niekze ik nie tzymają bo niscą cały kościół
wirnik 2009-06-02 17:03:46
A my potym z tych rąk komunie św. przyjmujemy......Jo nie wiem jak Wy ale mnie takie świętości nie w smak............Jo sie na nie nie godzym.
wirnik 2009-06-02 16:59:16
no dobra hruby..........Bóg na niebie a na ziymi to jego kapłany...A widzis jak go reprezentują....No to przecie jak przez ich uswięcone ręce momy sakramunty przyjąć ..Jak oni tymi ryncami to wiadomo co robią tfu.....obraza bosko
hruby 2009-06-02 16:52:30
Ja wam powiem Bóg i religia nie ma nic do tego ,ten człowiek jest po prostu chory jak pedał ,lesbijka czy inny zboczeniec!
górol 2009-06-02 16:49:06
Wirnik dobrze pises tacy to ino na łatwizne ale som tyz i prawi a takik to byk wyzucił co na łatwizne jakby juz podpadli nie trzymołbyk ich
górol 2009-06-02 16:45:12
nie dla syckich kapłaństwo do żeniaczki jak baby wam we łbie,nie dla syckich taka droga ino dla prawyk i to trudno drogo.a postępowanie innyk nigdy nie usprawiedliwi nosego
wirnik 2009-06-02 16:20:52
tak wrogowie kościoła won posyłają pedofili atakują jak cholera.......no takiego wytłumaczenio to sie nie spodziewołem ..KK znów mnie zaskocył.
wirnik 2009-06-02 16:14:35
A te seminaria to niby agenci wrogiego ustroju szturmowały.....???A nie prościej byłoby powiedzieć że niedojdy bez perspektyw . Jaki żeście sobie narybek naprzyjmowali to goteroz mocie ..Pedofile to oficerowie KGB. ?? Jezusicku ty widzis i nie pierdyknies w te łby. co to takie gupoty pisą.
wirnik 2009-06-02 16:09:47
wladze kościelna to w swoje szeregi biorą byle wałka......znam takich bo z kilkoma chodziłem do klasy co to mu ani nauka nie szła ani go panny nie chciały .To sie w nich powołanie objawiło jak widzieli że wyjścio ni ma a rodzina darmozjadów nie będzie uczymywała. no i są księdzami noba jako...
on 2009-06-02 16:03:51
kiedy piosenkarka co sie samozwała Madonną, wydała pioseneczkę
o swioich erotycznych fantazjach z księdzem, szybko stało się jasne
że słabe emocjonalnie obsinogi, złapią się na medialnego wabia.
Tymczasem agenci szerokozakrojonej walki międzynarodowki z Kosciołem katolickim, szturmowali seminaria zakonne i zdobywali je swiomi elokwentnymi sposobami.
wielu naszych wspaniałych księży i katechetów zostało znieważonych
pomówieniami a media szukające sensacji zarabiały na szerzeniu nieprawdziwych plotów.
Naiwne władze koscielne bardzo wolno dopasowały się do nowej sytuacji,
zrozumiały jednak że ważniejsza jest jakosć niż ilosć powołań.
Wrogowie Koscioła jednak szukają i zaatakują ponownie.
Tego jestem pewien.
makowapanienka 2009-06-02 14:27:53
Ja tez poperam Ize.
Leszek 2009-06-02 13:52:44
Popieram Izę 100%
wirnik 2009-06-02 13:06:25
a nojlepie zoroz jak tak wstępują.....do tego nowicjatu
wirnik 2009-06-02 12:57:35
Jo tam podtrzymuje swoje .......kastracja i koniec
:-( 2009-06-02 12:46:42
Anioły i demony :-/
kasia 2009-06-02 11:59:08
antyksiadz ma racje, dziecko wobec dorosłych jest bezbronne, wiec jak ktos ma zle inetncje to je łatwo zrealizuje; natomiast relacje dziecka z rodzicami bywaja przerozne, czesto brak lub poluzowanie wiezi to wina samych rodzicow, niewstety; jak pomysle ze niby mialabym opowiedziec o czyms moim, to...szkodsa gadac :-(( skoro nie poterafili uszanowac mojego zdania ani woli , wiec po co ? na wszystko zawsze mieli gotowe banały...-))
Iza 2009-06-02 11:47:32
miało byc nikt
Iza 2009-06-02 11:46:33
Nuikt nie będzie zdejmował celibatu są na to inne drogi życiowe nie kapłańska, skoro P.Jezus nie nakazywał apostołom zakładania rodzin tylko ich opuszczenie ,niech po prostu nie idą na księży zdrajcy nauki Chrystusowej i natychmiast niech zostaną zawieszeni jako czynni kapłani,
Antyksiadz 2009-06-02 11:13:34
Furmon, Ty chyba jesteś jednym z tych księży, którzy mają sporo na sumieniu. Nie znasz psychiki dziecka, nie znasz ich reakcji na takie zachowania, zadajesz pytania które mają w podtekście usprawiedliwić księdza, a winę zrzucić na wykorzystywane dziecko. Przez internet masz odwagę pisać takie rzeczy, ale gdybyś spotkał się z nami twarzą w twarz od razu byś zmiękł. Najgorsze przestępstwo to wykorzystywanie nieletnich i chyba tylko dlatego ten zboczeniec nie trafił za kratki, bo by mu tam natychmiast zrobili z czterech liter jesień średniowiecza.
wirnik 2009-06-02 10:47:20
Bo znieśli by im ten celibat w cholere .....mniej obludy by było.
XYZ 2009-06-02 10:42:34
Mówi ksiądz do księdza: my to chyba nie doczekamy zniesienia tego celibatu,ale nasze dzieci na pewno.
dziadek 2009-06-02 10:26:33
Adam Mickiewicz:
\"Księża i prałaci, wy oczekujecie zbawienia tylko od złota, od kanonu i protokołów, a tych środków, których nie posiadacie, domagacie się od
władzy ziemskiej; wy, którzyście powinni podźwignąć i zbawić ziemię, domagacie się od ziemi, żeby ona was podźwignęła i zbawiła. Nie mówcie, że ludy was opuszczają; to wy je opuściliście; one was szukają na
posterunku waszym i tam was nie znajdują; one chcą się podźwignąć, a wy je w dół spychacie. (...)
wirnik 2009-06-02 10:09:48
Ale cos to sie dzieje że zodyn beret nie biere księdza w obrone.....az mi sie wierzyć nie chce...
ana 2009-06-02 09:10:53
I jeszcze jedno; to właśnie w kościele czy na religii dziecko powinno czuć sie najbezpieczniej Zaden rodzic nie powinien sie obawiać,że tam posyła swa
pociechę!!!! A jednak bedzie musiał!
ana 2009-06-02 09:04:27
Furmon, pewnie biegała do niego zarobić na lody! Wiesz co to jest zastraszanie dziecka? Pokazywane jest to na co dzień. Ze mną jest wszystko
w porządku bo ja bronie niewinnego dziecka a Ty zepsutego klechy. A do Twojej wiadomości, jestem katoliczką ale wierzę tylko w Boga a nie w chłopów w kieckach!!!
Adam 2009-06-02 08:40:02
Ola ma racje
Furmon 2009-06-02 08:37:06
Stasznie mnie poirytowala osobka podpisujaca sie ponizej Ana
otoz sama sobie zaprzecza , cyt.Wara od ciala dziecka , nie dotykaj!!!!
Swieta prawda , wyglada na to ze to jest typowa reakcja kobiety ktora
ulega tredom gdzie atakuje sie KK kiedy niejaka
Makowapanienka bardzo zrownowazenie podpowiada ze problem dziewczyny
musial tkwic w braku relacji z ojcem i matka,pamietajcie dziewczyna zwierzyla sie kuzynce a pozniej nauczycielce a przeciez jak duchowny robil jej krzywde to czemu tyle razy biegala do niego????(bo byla molestowana i zastraszona to az 2 lata tak cierpiala.Kiedy dziecku dzieje sie krzywda to placze i krzyczy a tu co????
He hehe Ana cos tu z Toba nie tak .
ana 2009-06-02 07:42:17
A czy Ty Makowa p. pomyślałas jak dzieci są zastraszane przez takich typów?!
Dorosłe, molestowane kobiety milczą a Ty wymagasz od dziecka aby powiedziało, że jest tak dręczone?! To skoro tak wiarygodny jest kościół to po co mają rodzce biegać tam za dzieckiem?! Sama sobie zaprzeczasz!!! No ale wychodzi na to, że będą musieli! Modlitwą temu dziecku psychiki nie wyleczysz!! Jeszcze nikt klepaniem pacierzy ran nie zagoił. Mnie się tez nie udało!!!! A co do szacunku własnego ciała. WARA każdemu od każdego cudzego ciała a przewaznie dziecięcego. Nie masz pozwolenia, to mnie nie
dotykaj......!!!! Nic na siłę!!!!!
jugo 2009-06-02 06:58:30
hahahaha a Podhale takie kato-liberalne ,nadal katabasy rządza w parafiach wiec czego sie dziwicie?
wp 2009-06-02 04:13:31
Macie Panstwo czarno na bialym kto w kraju ma realna wladze, tylko prosze niech mi ktos nie mowi, ze to atak na kosciol, bo wiele innych spraw sadowych dotyczacych ksiezy konczy sie smiesznymi wyrokami.
anka 2009-06-01 23:48:59
Szanioni Panstwo! Pamietam jak w 2001 roku trafilam do Sadu. Sprawa byla prosta, wygrana gwarantowana. Reprezentowal mnie adwokat, starszy pan /wtedy mial 70 lat/ o nienagannych manierach i starych zasadach. Po pierwszej rozprawie uswiadomil mnie mowiac, dziecko ostatnie miejsce w ktorym szuka sie sprawiedliwosci jest SAD! Wygralam, ale do dzisiaj pamietam te slowa!
x 2009-06-01 23:28:13
Mala korekta.
Post ponizej -zyczenia odnosi sie do postu \"Ola\" nie \"Oka\"
x 2009-06-01 23:13:55
Do \"Oko\"
Popieram Cie w 100%-tach.
Dolaczam sie do zyczen dla Wysokiego Sadu.
Kto jeszcze zlozy zyczenia?
makowapanienka 2009-06-01 23:12:47
Hmmm
Widze ze jedynie Dana ma jakies pojecie , a tutaj problem ten nie moga
rozstrzygac emocje ,bo wlasnie Wiara Nasza byla ostaja i sila na wszelkie kleski i wojny, czy teraz jest inaczej?????
Wrocmy jednak do Biblii do Listow sw. Jana a znajdziemy tam odpowiedz.
Natomiast, mam pewne zastrzezenie do Rodzicow tej mlodej panienki
czemuz to Oni, nie zareagowali w pore gdy dziecko \"zbyt czesto chodzilo na \"nabozenstwa\" dlaczego znikanie corki nie bylo tak zwana czerwona flaga ze cos nie jest tak z pociecha a jej mama wzamian nie wybrala sie z corka ???na religie aby potpatrzec owczywiscie myslac o dobru nieletniej .
Pokutuje niestety brak wiezi z wlasnymi dziecmi , bo gdyby Rodzice wczesniej uzmyslowili wlasnej corce czym jest szacunek do wlasnego ciala jak i odpowiedzialnosc, zapewne dzisiaj nie mielibysmy o tym dyskusji.
Proponuje modlitwe za obie strony . A ksiedza nazwisko wywiesic w czytelnym miejscu aby to byla pokuta i zadoscuczynienie wtedy tylko samozaparcie /jesli rzeczywiscie kieruje sie powolaniem/ wygrywa
katka 2009-06-01 23:07:10
no i wreszcie bedzie normalnioej w polityce; bo tam kk walczy o dusze
kkf 2009-06-01 23:03:24
kosciol katolicki i ksieza splona w ogniu wlasnej hipokryzji, i oni chca kogos nauczac jak zyc, za kilka lat bedzie jak na zachodzie - nikt do kosciola chodzil nie bedzie
katka 2009-06-01 22:52:03
ana, ales dałą popalic o tym worze gnoju...no to juz kicha...jak ty facetom baby tak poobrzydzasz:-))
katka 2009-06-01 22:50:53
widac ze dla sadu ona była winna i skusiła ...inaczej nie da sie wytłumaczyć tego:-))
Ola 2009-06-01 22:38:11
Droga przez P.Boga jest jasno wytyczona a ludzie jak to ludzie, dlatego takich kapłanów którzy po niej nie idą wykluczyc z posługiwania,bo większosc jest jednak prawa,a tacy absolutnie niszczą obraz całości.
ana 2009-06-01 22:11:24
A najbardziej nie lubią kobiet od małego dziecka!
\"539r.-Ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę mszy swietej VI wiek. Chrześcijanski filozof Boethius, pisał \"Kobieta jest światynią zbudowana na bagnie\" W VI w. na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem, czy kobiety maja dusze, a w X wieku Odo z Cluny głosił,że \"Obejmować kobiete to tak jak obejmowac wór gnoju......\" Uwielbiają za to obejmować chłopców .....
Ola 2009-06-01 21:52:45
funkcja księży nie jest dla każdego tylko dla tych co mają powołanie.
Ola 2009-06-01 21:51:18
to niech idą z powołania ,mają 7 lat do namysłu czy ich panienki interesują ,dziadowskich księży nikt nie potrzebuje
dziadek 2009-06-01 21:49:50
I do tego służy powołanie? Zerawć konkordat, bo im chrupie w d...e.
ana 2009-06-01 21:48:41
1015r.-Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby rozważyć problem przejmowania spadków przez ich rodziny /Przedtem duchowni mieli
żony i dzieci/......nie mają teraz swoich więc wzęli się za czyjeś!
mr minister 2009-06-01 21:43:40
piwny alkoholowy ha ha ha
Ola 2009-06-01 21:42:08
\"jaki lud taki ksiądz\",oczywiście ,że nie powinien już nigdy sprawowac posługi,bo tak to nigdy nie będzie porządku.
pytac 2009-06-01 21:40:09
nie winny to jaki alkoholowy czy piwny........haha
mr minister 2009-06-01 21:34:17
czuje ze on byl nie winny
koala 2009-06-01 21:29:16
ksiądz to coś więcej on i my mamy to wmówione on nie szanuje tego a my tolerujemy -do czasu \"miałeś ...... złoty róg\" . AMEN
Ola 2009-06-01 21:19:27
Niech na księdza idą z powołania ,Pan Bóg nie jest winien zachowań księży i ludzi P.Bóg dał jasne wskazówki ,a ludzie robią z tym co chcą ...ksiądz wywodzi sie z ludu.
dana 2009-06-01 21:17:12
W Pismie sw. pisze\'\'przyjda wilki w owczej skorze\'\' szokujaca prawda,ludzie powinni czytac wiecej biblie a nie zgarszac sie ,niestety na tym swiecie rzadzi szatan ktory chce odciagnac od Boga wszelkimi sposobami.
kaska 2009-06-01 21:03:11
temu księdzu niech odetną to już nie będzie mógł molestować a w tedy zajmie się tym co powinien!!!!!
pytac 2009-06-01 20:48:53
Super Nowości z podkarpacia dzisiaj piszą

4 lata dla księdza za współżycie z nieletnimi
01.06.2009.

ŁAŃCUT. Były wikary z Wysokiej Łańcuckiej i jego obrońca kwestionują wyrok.

Sąd Rejonowy w Łańcucie skazał 35-letniego księdza Tomasza G. na 4 lata więzienia za obcowanie płciowe z dwiema nieletnimi dziewczynami. Wyrok nie jest prawomocny.Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, podczas procesu Tomasz G. nie przyznawał się do winy. Za kontakty z małoletnimi groziło mu 12 lat więzienia.
>> więcej
koala 2009-06-01 20:42:24
komentarz napisze samo życie . Sami doprowadzą do tego że kościoły będą puste jak na zachodzie Tylko dlaczego wcześniej wyrządzają krzywdę i to niewinnym dzieciom - ANIOŁKOM- które są jeszcze bez grzechów. Dopiero od takich szatanów one stają się zagubione a pomoc ostrzeżenie nie płynie nawet od sądu. Popadało i liście rosną to i pożywienie mam dzięki PANU.
Mate-ja 2009-06-01 20:35:10
A w Zakopanem, za Lipkami, jest Księży Las. Ciekawe skąd wzięła się ta nazwa.?
ana 2009-06-01 20:33:15
Mnie też kiedyś coś dotknęło i dlatego już nie wierzę w instytucje kościoła.....
yo 2009-06-01 20:25:21
mnie,jako praktykującego katolika ,bardzo ta sprawa dotyka...Równiż mam trzynastoletnią córkę...w ogóle nie chce mi się myśleć...\"TO\" przechodzi moje i mojej żony wyobrażenia....
yo 2009-06-01 20:20:28
no,cóż.....na onecie aż HUCZY!!!!!!
mops 2009-06-01 20:03:50
no... niestety nie ukryli go daleko... bo w tej samej diecezji... nie skrzywdził tylko tej -wówczas-dziewczynki...ale cały rocznik ucierpiał!!!! Powinien zapłacić za niejedno zmarnowane życie!!! KSIĄDZ!!!!...
szoł 2009-06-01 19:59:01
Do dusee, ale popatrz na koniec tamtego tekstu jak byk jest tam napisane, że imiona bohaterów zostały zmienione!!!!!! Najgorzej oksarżać kogoś o coś czego nie ma
wirnik 2009-06-01 19:19:07
księdza na misje wyślą sprawdzone praktyki KK
wisienka 2009-06-01 19:12:33
Moja córka ma 13 lat. To jeszcze dziecko. Zabiłabym drania bez oglądania się na prawo i jeszcze byłabym z tego dumna.
lsd 2009-06-01 18:55:14
W Rabie Wyżnej to ma \"taki\" \"ks.\" M. dziecko (w zeszłym roku sie urodziło) z gimnazjalistką którą uczył i co ?! i nic zmienili mu parafię na Austriacki RAJ a kuria alimenty pewnie za niego płaci ! Zakłamanie i nic więcej...
ana 2009-06-01 18:53:09
Bo to pewnie jeden z tych głosów myśących, że to dziecko zawiniło!!!!
berg 2009-06-01 18:33:56
cóż to za gafa w porównaniu z czynami tego zwyrodnialca - odezwał sie obrońca pedofila
dusee 2009-06-01 18:12:52
w tekście, do którego odsyła artykuł imię księdza jest Adam - Pani B. Z. (a może cała Redakcja) jest pewna siebie i swoich sądów... a robi takie gafy.
nemo 2009-06-01 18:07:36
A gdzie był w tym czasie praworzadny przewielebny proboszcz ks. Bondek?
olo 2009-06-01 17:34:47
i jaszcze jedno , jak tu ktoś napisał, choć źle nie powinno się zyczyc nikomu to Życzę Panu/Pani sędziemu aby jakis pedofil współżył z jego nieletnią 13 letnią córeczką albo wnuczką !!!! Od serca zyczę ...
co za żałość i żenada w wykonaniu sądu RP
ana 2009-06-01 17:34:33
No, i jeszcze kupe kasy od ludzi dostaniesz. Szkoda, ze nie jestem facetem!:):):)
olo 2009-06-01 17:32:23
cóż... dlaczego nikt nie nazywa rzeczy po imieniu że to zwyrodnialec i pedofil, 2 lata w zawieszeniu----- ale się uśmiałem dobre, dobre, a w nagrode opiekuje się scholą z nowymi dziewczynkami, ech, chyba pójdę do seminarium i zostane księdzem, można wszystko i żadnej kary.
katka 2009-06-01 17:11:14
ana, ratuj:-((
garus 2009-06-01 17:02:31
Ciekawe gdzie ukryją tego zboczka - mam nadzieję , że może \"Fakty i Mity\" to ustalą i o tym napiszą - należy mu się solidny wpier......!
wirnik 2009-06-01 17:02:11
No widzis Ana i to je to....Jak mo być dobrze jak Oni ino godają a my ich słuchomy..,A jesce nikogo na mszy do słowa nie dopuścili. To co to za pastyrz ze becyni owiecek nie chce sluchać? ...
ana 2009-06-01 16:54:39
Model prawdziwej rodziny grzmi się do nas, a gdzie model prawdziwego,
czystego kapłaństwa?!
wirnik 2009-06-01 16:18:14
TUSIO to obiecuje i obiecuje A tu mocie Za poćwiartowanie Maryśki przez policjanta..wyrok skandaliczny Za molestowanie tys. No to gdzie tyj sprawiedliwości sukać jak nie w sądach?
ana 2009-06-01 16:16:00
A ja niemalże całowałam!. I to jest jedyna rzecz jakiej sobie sama NIGDY nie wybaczę!! Mówią, że na starość człowiek ślepnie a u mnie było odwrotnie, przejrzałam na oczy!!
DEZKARNOSC 2009-06-01 16:13:04
A TUSK (***)

Od moderatora: proszę unikać pisania wielkimi literami

DEZKARNOSC 2009-06-01 16:09:02
W NOWYM (***)

Od moderatora: proszę unikać pisania wielkimi literami
DEZKARNOSC 2009-06-01 16:04:54
TEN (***)

Od moderatora: proszę unikać pisania wielkimi literami
wirnik 2009-06-01 15:39:30
Do Rezerwowego a przepytoł kto te małe murzyniontka...
wirnik 2009-06-01 15:37:21
A jo ich tam nigdzie ni mom zamiaru całować.....tfu........
tatrzański 2009-06-01 15:34:03
- Jaka jest w Polsce kara za pedofilię ?
- Przeniesienie do innej parafii!
katka 2009-06-01 15:32:51
odezwał sie parafianin ksiedza molestanta...phi
Rezerwowy 2009-06-01 15:32:38
Oddzielam wiarę w Boga od sprawujących posługę w Jego imieniu kapłanów. Niestety coraz częściej kapłani służą Szatanowi niż Bogu.
Pieniądze, seks, pedofilia itp. to są atrybuty Zajezdni Sztana a nie Kościoła. Całuję w stopy Księdza który przed wielu laty prowadził dom dziecka, szpitalik, szkołę i wychowanie młodzieży w dalekiej wiosce murzyńskiej.
Konrad ze Szczecina 2009-06-01 15:06:49
Jestem zaszokowany wyrokiem sądu. Molestowanie i gwałt to cięzkie i nieakceptowalne moralnie przestępstwa. Nie wiem jak sąd mógł znależć zrozumienie dla trakiego czynu. Albo orzekjący wyrok sam jest pedofilem albo jest skorumpowany jak diabli!!!! Rozumiem rodzine która chciałaby zapamniec o sprawie ale osobiście chiałbym żęby sprawa trafiła do apelacyjnego.
harnaś 2009-06-01 14:57:51
Szkoda że sąd okręgowy w Nowym Targu ( celowo piszę z małej litery ) nie przyznał pedofilowi jakiegoś medalu - HAŃBA dla tzw. wymiaru \"sprawiedliwości\" - ale czego się spodziewać w kraju gdzie niepodzielnie panuje kler katolicki.
an3sa 2009-06-01 14:55:16
dwa lata w zawiasach za dwa lata molestowania, trzeba być księdzem by wyłgać się tak tanio. pozdrowienia dla sędziego i życzenia by coś takiego spotkało jego dziecko. brawo sprawiedliwość brawo sądy brawo sędziowie, ławnicy i prokuratorzy.
ana 2009-06-01 14:52:46
O, i tu katka ma rację! Pomiot szatana, który wodzi na pokuszenie! A ksiendz to przecież sługa boży, z powołania!!! Może i z powołanaia ale do szmalu!!
A co do kurii to... nie.... to szkoda słów!!! Jak ktoś z Was ma ksiondza w rodzinie i do tego kilku znajomych z tej elyty tak jak ja to wie tyle, że ho ho ho!!! A i bidy też nigdy nie zazna!!! No, ale dawno temu znałam ksiondza co był super
gość ale nigdzie się nie nabył długo, bo własnie nie pasował tym z kurii!!
Dziewczynki mi bardzo żal. To zostanie w jej psychice do końca jej dni!!! Pamiętacie przecież psychologa Samsona. Wrak człowieka a ten tu opisany.....ech szkoda słów!!!
pilot 2009-06-01 14:51:17
księża złapani na molestowaniu to tylko wierzchołek góry.jestem przekonany że mało który z \"duchownych\" nie sięga po pisemka dla dorosłych i nie myśli jak by tu się stasować.większość przypadków molestowania o których się słyszy dotyczy księży...o co chodzi? potrzeba albo kastrować już złapanych w celu odstraszenia od dzieci innych albo zlikwidować instytucję jaką jest kościół żeby ratować te dzieciaki...im więcej się słyszy o takich przypadkach tym więcej ludzi nie uznaje kościoła jako instytucji..ehh
katka 2009-06-01 14:27:13
wirnik, na pewno by mu nic nie obcieli bi by go mohery wybroniły...widac ze dziewczyna winna i tyle...by było...wiadomo, pomiot szatana:-))
katka 2009-06-01 14:20:13
o, tacy swieci ze jak sie okazuje w Z niepredko pokaza film \"antychryst\", bo sie kino boi reakcji ksiedza???
wirnik 2009-06-01 14:15:51
No to tymu go przenieśli coby ludzie mu nie obcieli. Przecie Kuria nie głupio i pewne sprawy to przewidzieć potrafi.
oskar 2009-06-01 14:14:26
A reszta księży z tej parafi miała to w dupie, czy w tym czasie zajmowała sie chłopcami? To jest obleśne
zainteresowana 2009-06-01 14:05:05
Takiemu to na kłodek i opciąć a nie sądy
Jacek 2009-06-01 13:58:30
Przed sądem Bożym i tak nikt nie ucieknie przecież.Kwestia czasu.
wirnik 2009-06-01 13:47:02
Mnie się zdaje ze KK okrągłą kaske musioł wyłozyć coby łeb sprawie ukęcić
wirnik 2009-06-01 13:44:56
I tą ich nietykalnością to nom sie do dziś odbijo A rozprawa za zamkniętymi drzwujami to nie wiadomo cy jaką ugodą sie nie zakońcyła bo mi sie nie chce wierzyć coby ojciec z matką tak łatwo odpuścili
Fiona 2009-06-01 13:39:16
A co na to Makowa Panienka?:)
wirnik 2009-06-01 13:33:09
nietykalnych to zawse trzech było ; policjant ksiądz i cinkciorz co w trzech osobach występowoł złodzieja kapusia i kur...y
antek 2009-06-01 13:28:15
A ojciec dziewczynki ? Ręce mu związali ?
Dla normalnego ojca księżulo nie siedziałby w ciupie tylko lizał rany przez najbliższe kilka lat w wielu szpitalach.
A tak oblizuje się na widok dzieci w innej części Polski.
TO są jakieś jaja !!!!!!
Dlaczego naraża się kolejne dzieci na takie tragedie ?
Satyr 2009-06-01 13:26:24
Po raz kolejny Polskie prawo dalo plame , jak widac byly policjatn i ksiadz sa nie tykalni w tym kraju ot takie maja przywileje po prostu brak slow !!!!
Jurajczyk 2009-06-01 12:55:12
Wyrok naprawdę jest nie adekwatny do uczynku,powinien być dużo wyższy.Poza tym takich ludzi,obojętnie czy to księża czy ludzie innych zawodów (niestety bycie księdzem obecnie to w wielu wypadkach najzwyklejszy zawód,a nie posługa kapłańska) powinni być leczeni.
wirnik 2009-06-01 12:52:37
To moherowe berety powinny mu teroz poobcinać dzwonki One takie zakochane w ksiendzach i złego slowa na nich nie dodzą powiedzieć.
ABC 2009-06-01 12:46:18
Ciekawostka, przez długi okres dziewczyna i ksiądz mieli schadzki na plebanii, ale to nie zwróciło uwagi innych duchownych. Może dlatego, że oni mieli podobne, przepraszam za wyrażenie, rozrywki? Świecki siedziałby w więzieniu, a tu dozór kurii. Śmieszne, przypomina mi sąd wojskowy skazujący poborowego (a nie żołnierza) za uchylanie się od służby wojskowej. Czyli zainteresowana strona sądzi, tutaj zainteresowana ukryciem całej prawdy o panujących wśród księży wynaturzeniach strona będzie prowadziła nadzór. Na czym on będzie polegał? Na ograniczeniu kontaktów seksualnych czy na staranniejszym wybieraniu ofiar? Może piszę ostro, ale w takich sytuacjach jak opisana powyżej nie potrafię zachować spokoju. Znałem dziewczynę, która przechodziła przez podobny koszmar i wyobraźcie sobie, że tamtego księdza też przenieśli, na KUL, gdzie zrobił DOKTORAT. Ten ksiądz ze Szczawnicy ma szczęście, że to nie była moja córka, Chyba bym mu obciął to i owo.
janiolka 2009-06-01 12:39:23
Bulwersująca sprawa taki wyrok jest poprostu śmieszny!
wirnik 2009-06-01 12:16:30
Jo soe grzecnie pyron co KK na to? przecie chyba nie dedą udawać ze sie nic nie stało . To tak jak by kto LISA na wegetarianizm przestawić chcioł i tą terapie przeprowadzał w kurniku pełnym kokoszek.Przecie ktosi z nim był z seminarium przez te 5 roków.I nie sposób było nic nie zaówarzyć.

Reklama
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy wykwalifikowanego REHABILITANTA z umiejętnością masażu leczniczego. 605 079 054.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT W PIENINACH, 150 m2 + DZIAŁKA REKREACYJNA ogrodzona, GARAŻ w budynku w podpiwniczeniu. Atrakcyjna cena! 507 148 019.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę LOKAL w miejscowości Harkabuz, pod Sklep lub inną działalność. 100 m2. W Centrum miejscowości. Kotłownia + TOALETA. KONTAKT: 508614172
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, na stanowisko kasjer-sprzedawca, w sklepie zabawkowym na Krupówkach, praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Poszukujemy uśmiechniętych oraz komunikatywnych osób do roznoszenia ulotek na Krupówkach i zapisywania na KULIGI zimowe. Atrakcyjne wynagrodzenie. 574-255-794
  Tel.: 574
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • NIERUCHOMOŚCI | zamiana
  Zamienię DOM W CENTRUM KIELC NA DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ W ZAKOPANEM - 603 093 547.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię skrupulatną KSIĘGOWĄ DO PROWADZENIA PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI (od1/4 - 1/2 etatu). Nowy Targ. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI W ZAKOPANEM TEL.665889365. 665889365calvados@willacalvados.pl
  Tel.: 665889365
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTĘ/KĘ zatrudni HOTEL PATRIA*** ZAKOPANE, email: hotel@hotelpatria.pl, tel. 608081090
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE 72m2, 4 pokoje, Nowy Targ Podtatrzańska. 781 672 979.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKA WIDOKOWA nr.6058, 16 arów, 75.000 zł. 517 625 354.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKI WIDOKOWE: 6200/7 i 6198/2 o łącznej powierzchni 823 m2 za cenę 45.000 zł. 517 625 354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | szukam
  Podejmę pracę jako pracownik biurowy. Wyłącznie na zastępstwo. Wystawiam fakturę VAT. Znam: word, excel, programy graficzne, podstawy księgowości , prawa pracy, kadry, zus. Tel. 508 380 383.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
2022-01-17 16:54 Piękna i Bestia w Rabciu 2022-01-17 16:24 Na ul. Za Strugiem wymieniają słupy energetyczne. Od rana bez prądu 2022-01-17 16:01 Na drodze z Nowego Targu do Czarnego Dunajca wyciągają auta z rowu (WIDEO) 2022-01-17 16:00 Przerwano akcję poszukiwaczą turysty w rejonie Tatr Zachodnich 2022-01-17 15:39 Zderzenie na zakopiance w Myślenicach. Utrudnienia dla kierowców 2 2022-01-17 15:31 Obejrzyj, dlaczego buty z Demaru dla wojska były oszustwem (WIDEO) 2022-01-17 15:07 Burza z piorunami przechodzi nad Zakopanem. Problemy z prądem (WIDEO) 2022-01-17 14:31 Ciężki dzień 2022-01-17 14:15 Po dziennikarskim śledztwie Tygodnika. Prezes nowotarskiej firmy zatrzymany 6 2022-01-17 14:11 Miesiąc po planowanym otwarciu - parking nadal zamknięty 1 2022-01-17 14:06 Ucieczkę przed policją zakończył na kiosku. Charakterystyczny zapach marihuany 1 2022-01-17 13:40 Krupówki już zasypane śniegiem, a burze dopiero nadciągają (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-01-17 12:58 Właściciel konia potrąconego przez pociąg ukarany mandatem 2 2022-01-17 12:28 Nawet po weekendzie prawie sto zakażeń na Podhalu 2022-01-17 12:15 Nad Podhale i Tatry nadciągają burze śnieżne. Wracajcie z gór! 2022-01-17 11:58 Rządzi Zięba, a nie Dzioboń 2022-01-17 11:51 Nocna akcja TOPR. Tym razem pomocy potrzebowali taternicy 2 2022-01-17 11:29 Warunki na drogach będą się pogarszać. Uważajcie! 2022-01-17 11:13 Zaginął kotek inwalida, może ktoś widział biedaka 1 2022-01-17 10:45 Minister dał pieniądze na mammograf, a NFZ obciął kasę na badania 4 2022-01-17 10:00 Moja córka ma depresję 7 2022-01-17 08:59 Wiatr już daje się we znaki. W Tatrach ponad 110 km na godz. 2022-01-17 08:17 Samochodowe kluczyki znalezione w Zakopanem 2022-01-17 08:00 Tatrzański Orzeł. Jak podobał się wam film o Stanisławie Marusarzu 22 2022-01-16 23:20 Potrącony koń przy torach na zakopiance 1 2022-01-16 22:35 Tatry jak na dłoni 1 2022-01-16 22:00 Sześciometrowej wysokości jeleń rozbłysnął dziś w magicznej krainie 2 2022-01-16 21:20 Emilia Kukuczka mistrzynią Polski w sepak takraw 2022-01-16 21:15 Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Do tego będzie sypać śnieg 2022-01-16 20:32 Pożar W Borze 2022-01-16 19:50 Ratownicy nie odnaleźli w Tatrach poszukiwanego od czwartku turysty 2022-01-16 19:44 Nadciąga zima, prawdziwa zima. Czy te prognozy się sprawdzą? 2022-01-16 19:30 Raport covidowy, 35 osób nie żyje i 14 tysięcy nowych zakażeń 1 2022-01-16 19:01 Co wróży czerwone niebo nad Podhalem? 9 2022-01-16 18:35 Tysiące kibiców opuszcza arenę Pucharu Świata 2022-01-16 18:15 Jak pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki na Harendzie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2022-01-16 17:48 Marius Lindvik z Norwegii tryumfuje na Wielkiej Krokwi 2022-01-16 17:24 Kibice mocno ściskają kciuki, ładny skok Piotra Żyły 2022-01-16 16:44 Zaginęła Layla, widziano ją w okolicach Łapszanki 1 2022-01-16 16:00 Nie uwierzycie! Platforma widokowa na Babiej Górze 6 2022-01-16 15:39 Dziewięciu skoczków z naszej jedenastki na liście startowej 2022-01-16 15:10 Świetne warunki na Długiej Polanie w Nowym Targu 2022-01-16 14:29 Kibice głodni zwycięstw, zobaczymy czy nasi staną na podium w Zakopanem 2 2022-01-16 13:51 Tłumy na Gubałówce, niestety są też hazardziści od trzech kubków 9 2022-01-16 13:19 W poszukiwaniu polskiego bieguna zimna 2022-01-16 12:30 Nie ma Zakopanego jest Małopolska 11 2022-01-16 12:00 Znamy szczegóły dzisiejszego wypadku na Rysach. Poważne obrażenia u turysty 6 2022-01-16 11:35 Czwarty dzień poszukiwań turysty w Tatrach Zachodnich 2022-01-16 11:20 Światowy Dzień Śniegu na Równi Krupowej (ZDJĘCIA) 2022-01-16 10:45 Powietrzna fala uderzeniowa z wysp Tonga dotarła nawet na Kasprowy Wierch 7
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-17 16:56 1. Kod cos musi z tym zrobic. 2022-01-17 16:04 2. Taki sam biznesmen jak instruktor od maseczek - słoma z butów 2022-01-17 16:04 3. Zdekryminalizować posiadanie małych ilości. Wprowadzić do prawodawstwa pojęcia bycia "pod wpływem" i "po użyciu" marihuany. Oczywiście jazda pod wpływem czyli bezpośrednio po użyciu karana tak samo jak za alkohol, w tym przypadku chłop by wiedział jakie są konsekwencje danego czynu, a i zapewne zatrzymałby się do kontroli. 2022-01-17 16:00 4. Do Wiktoria Nie trzeba być znawcą ani krytykiem żeby stwierdzić że w dzisiejszych czasach gdzie wszystko zeszło do tzw. fast food ten reportaż bo nie jest to film może konkurować z pisowskimi reportażami Anity Gargas. Tak wielka postać jaką był niewątpliwie Stanisław Marusarz zasługuje na film który będzie opowiadał prawdę historyczną, jego życie a nie zlepek zdawkowych klatek. Fast food dla wyznawców PiSu. 2022-01-17 15:54 5. Czyżby szwagier jak zawsze dostosował prędkość do warunkow? ;) Dziś droga tragedia, nawet dobre zimówki miejscami nie dawały rady. 2022-01-17 15:51 6. Wolniej na tej zakopiance szwagropole i maxbusy wolniej 2022-01-17 15:37 7. I tutaj potrzebna jest Jagna ! 2022-01-17 15:37 8. @ Taki sobie turysta Depresja to choroba śmiertelna. Spróbujesz podrwić z chorych na raka i ich bliskich? 2022-01-17 15:22 9. Czyżby zapomniano o czymś takim jak dywersyfikacja dostaw? I to w wojsku? Od nich przede wszystkim spodziewał bym się twardego podejścia do takiego tematu. Nie można całości sił zbrojnych uzależniać od jednego źródła dostaw nawet w czasie pokoju!!! 2022-01-17 15:18 10. #Taki sobie turysta Już chyba wystarczająco się skompromitowałeś. Nie pisz już więcej. Zmień nick
2022-01-15 12:44 1. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 2. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 3. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 4. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 5. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 6. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 7. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 8. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 9. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 10. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka