Reklama

2018-08-06 13:48:55

Blog

HEJ ZAKOPIAŃSCY PSIARZE, WAŻNE KONSULTACJE!

Reklama

Urzędnicy chcą nam zakazać wprowadzania psów bez smyczy i kagańca na Dolną Rówień Krupową.

Od 6 do 14 sierpnia miłośnicy psów z terenu całego Zakopanego - w szczególności mieszkający w centrum- winni obowiązkowo wziąć udział w konsultacjach społecznych i wyrazić swój sprzeciw wobec planowanego wprowadzenia obowiązku chodzenia z psem na smyczy i w kagańcu. 

Mimo, że mój obecny pies chodzi w kagańcu, to uważam że zapis regulaminu Dolnej Równi Krupowej w treści proponowanej w punkcie 3 podpunkcie 9 o treści cyt : zabrania się wprowadzania psów bez smyczy i bez kagańca jest na wskroś niehumanitarny wobec czworonogów i niezgodny z wcześniejszą uchwałą RM Zakopanego, która nakazywała obowiązek prowadzenia w miejscach publicznych w kagańcach wyłącznie psów agresywnych. Równień Krupowa jest jedynym publicznym terenem rekreacyjnym dostępnym dla mieszkańców centrum Zakopanego. Nie ma powodu, aby z tego terenu na dotychczasowych zasadach nie mogli korzystać i ludzie i zwierzęta. Dotąd nie było przypadków pogryzień na Równi, mimo że psy mogły tam być spuszczane. Za ich zachowanie i ewentualne skutki odpowiedzialność ponoszą opiekunowie/właściciele psów.  

I taką treść opinii wraz z wnioskiem o uchylenie tego zakazu wyślę mailem na adres  konsultacje@zakopane.eu (albo złożę na dziennik podawczy).

Formularz konsultacyjny do pobrania  jest pod linkiem https://www.zakopane.eu/aktualnosci/sierpien-2018/zapraszamy-na-konsultacje-spoleczne

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
enapokaz 2018-08-10 20:07:05
Jest jeszcze gorzej. Administracje osiedli mieszkaniowych pozamykały wejścia do klatek schodowych i piwnic, żeby ślumpty i inni gnojarze nie mogli się załatwiać. Skandal! O prywatnych posesjach nie ma co pisać. A takie ładne wybiegi niektórzy mają.
cyklista 2018-08-10 09:06:32
@nie podskakuj, czekam w dalszym ciągu niecierpliwie i co ???
I nic, nic się nie dzieje.
cyklista 2018-08-09 18:03:40
Nawet mnie kobieto nie znasz. Ale znowu próba zastraszenia innego czytelnika tylko dlatego, że ośmielił się publicznie wyrazić inny pogląd od Naszej wysoko wyszkolonej, przenajmądrzejszej Beaci.
nie podskakuj 2018-08-09 13:21:24
@cyklista, nie ciesz się zawczasu i nie myśl sobie że ci się cos upiekło :)
Ja mam dosyc petów i flaszek porozrzucanych na Równiach. Mam dosyć rozjezdzania zieleni przez imprezowiczów i festiwalowców. Mam dosyć niektórych motocyklistów.
cyklista 2018-08-09 07:38:51
@miejscowa, bardzo celnie, w samo sedno sprawy. Nic dodać ani ująć.
miejscowa 2018-08-08 18:00:45
@do miejscowej
jak widzisz ,że to moi- to dzwoń po straż. filmuj ,donieś gdzie trzeba.Umiesz. Potrafisz.
"moi" nie chleją na Równi -za to twoje psy srają gdzie popadnie.Dzieci w to włażą,
Nie udało się z konikami -trzeba rozróbę robić na czym innym?
do miejscowej 2018-08-08 17:26:19
a ci twoi "miejscowi" niechaj nie rozrzucają flaszek po libacjach.
Janowski 2018-08-08 17:08:05
Jakie konsultacje ?
Od lat obowiązkiem psiarczyków jest wyprowadzanie psów na smyczy i w kagańcu i nic w tym temacie się nie zmieniło . Ja dodał bym obowiązek sprzątania odchodów dla psiarczyków po ich psach , własnie stąd mamy na wiosnę psiebiśniegi - obsrana cała równia krupowa i nie tylko . Z jakiej okazji miasto czyli my mieszkańcy mamy sprzątać i płacić za sprzątanie gówien psiarczyków .
miejscowa 2018-08-08 12:30:55
Zgadzam się z Urzędem Miasta.
Autorka bloga niech sobie kupi działkę (może być na peryferiach) i tam, w ogrodzonym terenie niech sr..ają do woli.
ps. mam psa ogromnego.
natomiast proszę panią Beatę jako miłośniczkę zwierzątek ,by zajęła się papugami ,które są wprost zagłaskiwane przez tłumy odwiedzających i słono płacących za bilety- i ulżyła tym cudnym ptakom
joanna 2018-08-07 19:28:12
To co? ja mam maltańczykowi kaganiec założyć, żeby móc przejść po równi ? trochę rozsądku ludzie!
szczypanie nie gryzienie 2018-08-06 21:30:09
Nie alzheimer a nieznajomośc faktów.
alzheimer? 2018-08-06 20:07:01
"Dotąd nie było przypadków pogryzień na Równi," -nie było? Na pewno? To ja przypomnę, czyj pies kogo pogryzł i kto potem latał z dwustuzłotową łapówą, żeby zatuszować sprawę.
niestarababa 2018-08-06 17:22:21
@uczitelka
Zgadzam się w pełni! Jako dziecko uwielbiałam zwierzęta, zawsze się do nich pchałam mimo próśb rodzicielki, ale dopóki pies mnie nie ugryzł, nie wiedziałam, że istnieje coś takiego jak "strefa komfortu" i trzeba podchodzić do zwierząt spokojnie i bez nerwów, przede wszystkim szanując ich odrębność. Nieobecność zwierząt w przestrzeni miejskiej doprowadzi do tego, że dorośli już ludzie będą się bać zwierząt, a przede wszystkim przez brak kontaktu - nie nauczą się z nimi współżyć, odczytywać ich mowy ciała itd.
Porównajcie sobie podejście do zwierząt na wsi i w mieście - które dzieci są odważniejsze?
Góral barbarzyńca 2018-08-06 16:08:42
A ja bym tam wysypał żwir zamiast trawy z wałka ( i tak ją sz... trafi ) atak będzie super sylwester i nie zadeptają.
uczitelka 2018-08-06 14:52:48
dzieci trzeba wychowywać na osoby otwarte na przerozne sytuacje a nie tylko siać strach i podtrzymywać FOBIE
dzieciata 2018-08-06 14:33:49
Niehumanitarne jest narażanie dzieci na stres związany z biegającymi luźno psami bez kagańców.

Reklama
  • PRACA | dam
    Pensjonat w Zakopanem zatrudni KONSERWATORA, koniecznie zmotoryzowanego. Praca na 1/2 etatu 666378357.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DOMEK LETNISKOWY W GORCACH. 515 503 494.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE, I piętro, Waksmund. 515 503 494.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER SNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • SPRZEDAŻ | zwierzęta
    BORDER COLLIE szczenięta. 791 669 932.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie apartamentami i domkami na wynajem. http://zarzadzanieapartamentami.info
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Zakopane centrum - MAŁY POKÓJ Z BALKONEM NA DŁUŻEJ - TANIO - 502 879 648.
  • PRACA | dam
    POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. poszukują osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. ZAKUPÓW. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Udział w opracowaniu i wdrożeniu strategii zakupowej dla wybranych kategorii (direct i indirect), - Efektywne zarządzanie kategoriami zakupowymi, - Budowanie i utrzymywanie długofalowej relacji biznesowych z dostawcami, - Koordynacja procesów przetargowych i zakupowych, - Negocjowanie cen i warunków handlowych, - Rozwój oraz prowadzenie bazy dostawców, - Tworzenie zapytań ofertowych i analiza ofert dostawców (również zagranicznych), - Obsługa zamówień w systemie ERP oraz monitorowanie terminów dostaw, - Współpraca z innymi działami Grupy PKL, - Udział w targach i wydarzeniach branżowych. DOŁĄCZ DO NAS! Więcej informacji i rekrutacja: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-zakupow.html
    WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-zakupow.html
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię działkę budowlaną Nowy Targ i okolice. 608 729 122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę CIEŚLI DACHOWYCH, DEKARZY, POMOCNIKA DEKARZA. 608729122.
  • PRACA | dam
    Zakład Opieki Zdrowotnej w Kościelisku zatrudni LEKARZY: POZ, LEKARZA PEDIATRĘ I STOMATOLOGA. Oferujemy pełen etat lub według zadeklarowanej dostępności. Tel: +48 530 756 950 E-mail: spzozkoscielisko@gmail.com
  • PRACA | dam
    INSTRUKTORZY NARCIARSCY www.szkolajurgow.pl tel. 692001268
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Zatrudnie tynkarza z doświadczeniem lub pomocnika do przyuczenia. praca na terenie Podhala. wiecej informacji na nr tel. 535 290 865
    Tel.: 535
  • SPRZEDAŻ | różne
    LIKWIDACJA SKLEPU "WOD-NA I ŁAZIENKI". WYPRZEDAŻ ASORTYMENTU W ATRAKCYJNYCH CENACH. W tym: baterie, umywalki, itp. Zapraszamy: ul. Chramcówki 33, Zakopane.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOM, centrum Zakopanego - 602 633 931.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERKĘ. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    WYDZIERŻAWIĘ DZIAŁKĘ W LUDŻMIERZU PRZY DRODZE NA CZARNY DUNAJEC. 608 729 122
  • PRACA | dam
    PRZYJMĘ MURARZY, DEKARZY, CIESLI DACHOWYCH. PRACA POLSKA-NIEMCY. 608 729 122
  • PRACA | dam
    NIEMCY: murarz, cieśla, malarz, ocieplenia, elekryk, spawacz, operator koparki, dźwigowy. Umowy na warunkach Niemieckich 0048 601 218 955
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    PORONIN MAJERCZYKÓWKA - DZIAŁKA 4000 m - dojazd bezpośredni z drogi, uzbrojona - 607 506 428.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA NIEBUDOWLANA, Zakopane, ul. Broniewskiego, 1900 m, dojazd prosto z ulicy, widok na Tatry - 607 506 428.
  • PRACA | dam
    Regipsy Austria 2500 Euro netto bez zakwaterowania Wiedeń szukamy parami Monterów zatrudnienie na warunkach austryjackich + kasa urlopowa. +436606388124 office@mpabau.at
    Tel.: +436606388124
    E-mail: office@mpabau.at
  • PRACA | dam
    Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-10-16 21:15 Aeternam - Epitafium dla GAZY. Koncert w Niedzicy 2025-10-16 21:00 Justyna Kowalczyk wróciła do swojej szkoły. Opowiadała o życiu sportowca i wagarach (WIDEO) 2025-10-16 20:00 Babiogórski park buduje ośrodek edukacyjny na Morgach 2025-10-16 19:00 Tradycja i folklor złotem Podhala. Polki Folki 31 października (WIDEO) 2025-10-16 18:57 Koncert gitarowy w Portuglaskiej Chacie 2025-10-16 17:59 Mieszkańcy Chramcówek i Szymonów piszą do starosty. Prosimy o pilne zajęcie stanowiska 11 2025-10-16 17:30 W poniedziałek rozpoczną się Nowotarskie Dni Seniora 2025-10-16 17:00 Rozpoczęła się budowa kolejnej hali sportowej w Zakopanem 7 2025-10-16 16:36 Tragedia na Rysach 2025-10-16 15:59 TOPR ostrzega: W Tatrach panują trudne warunki turystyczne (WIDEO) 2025-10-16 15:50 Zamknięcie ul. Sienkiewicza w Zakopanem potrwa dłużej 4 2025-10-16 15:30 KONCERT ODWOŁANY. Sławek Wierzcholski w Stacji Kultura 2025-10-16 15:00 Piły motorowe, szlifierki i pędzle poszły w ruch, w piątek Tatrzańskie Chichoty 2025-10-16 14:21 Sobota z Pendolino w Zakopanem. Będziesz mógł usiąść w fotelu maszynisty 3 2025-10-16 13:59 Takiej lekcji wychowania fizycznego w Zakopanem jeszcze nie było (ZDJĘCIA) 2 2025-10-16 13:30 Spotkajmy się w "Wikarówce" 2025-10-16 13:29 Nagrody dla zakopiańskich nauczycieli. Aby ten zawód był doceniany ekonomicznie 1 2025-10-16 12:30 Zamknięty szlak, remont mostu na Fickówce pod Babią Górą 2025-10-16 12:00 Giewont przyprószony śniegiem 2025-10-16 11:30 iNTarg BLUES w Velo Stacji 2025-10-16 11:00 Nowy Targ i Rabka Zdrój w czołówce niechlubnego rankingu 8 2025-10-16 10:30 Koszmarka nie można się bać. Mamy dla Was bilety na film 2025-10-16 09:59 Miejska Galeria Sztuki w Zakopanem ma stać się odrębną instytucją kultury 2025-10-16 09:30 Małopolski Tele-Anioł 2.0 - wsparcie dla potrzebujących i ich najbliższych 2025-10-16 08:42 Paweł Dziuban nowym sekretarzem w zakopiańskim Urzędzie Miasta 9 2025-10-16 08:00 Bóg zgasił światło 4 2025-10-15 21:30 Kolejny wrak samochodu zabrany z ulic w Zakopanem 11 2025-10-15 20:31 Dolina Białego nigdy cię nie zawiedzie (WIDEO) 1 2025-10-15 20:00 Będą wspominać tych, którzy zostali w górach 2025-10-15 19:30 Podopieczni Fundacji Handicap zwyciężają w zawodach w tenisie stołowym 2025-10-15 19:00 Odszedł Józef Szlaga - juhas bacy Klimowskiego 2025-10-15 18:50 Śmiertelny wypadek pod Zawratem. Drugi turysta ciężko ranny 2 2025-10-15 18:32 Pieniński Wypas Kulturowy po raz trzeci 2025-10-15 18:00 Zagadkowa śmierć w wiejskiej posiadłości. Mamy dla Was książki 2025-10-15 17:25 Lisica z małymi na Kamieńcu. Interwencje straży miejskiej 6 2025-10-15 16:40 Noc Bibliotek w Poroninie 2025-10-15 16:25 Dziewięć oszustw w ciągu tygodnia 2 2025-10-15 16:00 Zakopiańska Akademia Sztuki. Warsztaty, koncerty, zajęcia 2025-10-15 15:30 Wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego w Zakopanem 1 2025-10-15 14:32 Po pijaku wjechał do rowu 2 2025-10-15 13:31 39 zatrzymań w 6 tygodni 2025-10-15 13:15 Dowód rejestracyjny zatrzymany za "ryczący" układ wydechowy 1 2025-10-15 12:57 Groźne dachowanie w Rogoźniku 4 2025-10-15 12:30 Problemy z parkowaniem w okolicach uczelni. Studenci niszczą moją działkę 6 2025-10-15 12:00 Pożar samochodu w Makowie Podhalańskim 2025-10-15 11:29 Czechowicz. 20 i 2 w Teatrze Witkacego 2025-10-15 10:30 Młodzi skoczkowie i zawodnicy kombinacji norweskiej wystartują w Orlen Cup Kids 2025-10-15 09:40 Zakopane w czwartek będzie świętować Dzień Edukacji Narodowej 1 2025-10-15 09:22 Potrójne morderstwo pod Starym Sączem. Podejrzany został zatrzymany (AKTUALIZACJA) 2 2025-10-15 09:00 Znów pobieliło w Tatrach
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-10-16 22:37 1. Akurat na części Kościelnej brak jest chodnika, droga wąska, a ponadto furtka z boiska (orlik) wychodzi prosto na ulicę- taki to powód, że uliczka jest ślepa. 2025-10-16 22:34 2. Jeśli chodzi o kontrole NIKu i afery to zapewne umknął Wam wywiad Banasia w "Trójkącie politycznym" TVP info. Dziwnym trafem żaden program informacyjny nie wspomniał o tym jakże treściwym wywiadzie. Tu oryginał: https://youtu.be/MV_Ed5Vv9IA A tu z komentarzem: https://youtu.be/H6__p_9BJT8 2025-10-16 21:49 3. Dzieci coraz mniej, mieszkańcy uciekają z grajdoła bo są "gospodarzami miasta", dobrze że Filipowicz dał im klucze do miasta bo by nie mogli uciec z tego cyrku bez klamek. 2025-10-16 21:48 4. Ulica Kościelna została zablokowana i nie ma przejazdu z ul. Kościeliskiej na ul. Stolarczyka to jest przejaw dziwnej słabości zwanej "blokorsowanie". Problem mają sami mieszkańcy ul. Kościelnej kiedy w sezonie nie mogą wydostać się na ul. Kościeliską ! 2025-10-16 21:45 5. Starostę na taczki i do pola. Jak potrzeba zlikwidować nitkę drogi na estakadzie żeby kolega deweloper miał galerię to od szczała klepnięte. A jak ludzie chcą sobie drogę skrócić czy zaparkować na pustym parkingu w nocy to im furtki zamykają. Wiadomo mieszkańcy z kopertami do starosty nie chodzą tylko z petycjami które wrzuca do kosza. I to są te zdobycze demokracji, psia jucha! 2025-10-16 21:37 6. No nareszcie. Dzieci będą miały dobre warunki do lekcji przez cały rok. A te komentarze, że niby lepiej nic nie robić? 2025-10-16 21:36 7. Szkoły coraz fajniejsze, sale i boiska też - tylko dzieci coraz mniej. 2025-10-16 21:19 8. @mieszkaniec szymon, jak ty potrzebujesz jechać autem na pocztę, to jednak brak możliwości parkingu dla Ciebie to nie jest zła informacja, spacer dobrze Ci zrobi :) 2025-10-16 21:06 9. Skoro mieszkańcy od lat grodzą swoje i nie swoje drogi , tak że trzeba nadkładać drogi i chodzić zadymionymi ulicami zamiast "Gęsimi Szyjkami" to Starostwo wyszło naprzeciw postępowaniu mieszkańców. A zresztą co wolno .... 2025-10-16 21:01 10. pisiorki zgrzytając resztkami pnioków kręcą nosem eee! po co na co eee! ruskie przyjdą eee! oby jak najszybciej :-)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama