Ratujmy nasze restauracje
"Weekend na wynos" - przyłączcie się się do naszej akcji. Niech każda rodzina zamiast gotować w domu zamówi danie na wynos. Kliknij w ten pasek i poznaj szczegóły.

Reklama

Materiał sponsorowany, 2018-11-05 20:00:00

Reklama

Zdrowie

Zobaczyć JUTRO

O tym jak odzyskać dobre widzenie, o pasji do medycyny i do ludzi oraz o tym dlaczego jakość jest ważna - rozmowa z dr n. med. Violettą Tomczyk-Dorożyńską, dyrektorem medycznym NZOZ "OKO-TEST" Diagnostyka i Chirurgia Oka, członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Amerykańskiej Akademii Okulistycznej.

 Pani doktor, od 11 lat jest pani dyrektorem medycznym i współwłaścicielem Kliniki Okulistycznej OKO-TEST w Nowym Targu. Dlaczego postanowiła pani pracować na Podhalu oraz jaka jest filozofia pani działalności? 

- Decyzja o otwarciu ośrodka okulistycznego na Podhalu nie zapadła nagle. Sam pomysł powstał już wiele lat temu, jeszcze kiedy byłam Ordynatorem Oddziału Okulistyki Dorosłych w "Klinice na Ceglanej" w Katowicach. Pomagaliśmy tam wielu bardzo potrzebującym pacjentom m.in. z terenu Podhala. To właśnie ludzie stąd, moi pacjenci, którzy już wtedy szukali u mnie pomocy, sprawili, że zapragnęłam otworzyć tu Klinikę Okulistyczną. Kiedy pojawiła się taka możliwość, nie zastanawiałam się ani chwili. A moja filozofia? W całym moim życiu zawodowym kieruję się dwoma zasadami, które muszą iść ze sobą w parze – pierwsza to ogromny szacunek i zrozumienie dla ludzi, druga to najwyższa jakość, którą bez wyjątku oferuję w swojej placówce.

- Pani doktor, skupmy się chwilę na jakości. Jakie standardy obowiązują w OKO-TEST?

- Standardy jakościowe to bardzo szeroki temat, który jest dla mnie niezmiernie ważny. Moglibyśmy poświęcić temu osobną rozmowę. Od samego początku działalności ogromną uwagę zwracam na dobór mojego personelu, zarówno lekarskiego, pielęgniarskiego jak i pomocniczego. Wszystkich współpracujących ze mną lekarzy zapraszam do współpracy osobiście. W większości przyjeżdżają do naszych pacjentów ze Śląska oraz Krakowa. To wyjątkowi specjaliści z pasją do medycyny oraz do pacjentów. Jakość wiedzy medycznej oraz jakość obsługi to obszar, który stanowi jeden z filarów OKO-TEST. Nasi pacjenci otrzymują kompleksową diagnostykę, a jeśli wymaga tego leczenie, pomagamy im, wykonując procedury zabiegowe na w pełni wyposażonym bloku operacyjnym. Przygotowanie do zabiegów oraz odpoczynek po ich wykonaniu odbywa się na komfortowym Oddziale Chirurgii Jednego Dnia. We współczesnej okulistyce nie ma miejsca na kompromisy, ludzki wzrok jest bezcenną wartością. Jego utrata powoduje, że człowiek zdrowy i wciąż sprawny fizycznie, zaczyna mieć olbrzymie problemy z wykonywaniem zwykłych, codziennych czynności, a często też popada w depresję z powodu zależności od innych. 

- W takim razie jaki jest zakres schorzeń okulistycznych, które można u państwa wyleczyć? Kto może szukać u państwa pomocy?

- Oferujemy bardzo szerokie spektrum pomocy pacjentom okulistycznym. Od doboru okularów po skomplikowaną chirurgię ciała szklistego, tzw. witrektomię. Naszą specjalizacją są chirurgia zaćmy, leczenie AMD, czyli zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem czy leczenie jaskry. Obecnie ogromną ilość pracy wkładamy w pomoc pacjentom cierpiącym z powodu zmętnienia soczewki własnej, czyli z powodu zaćmy.

- Z czego to wynika? czy ludzi cierpiących na zaćmę jest teraz więcej?

- Zaćma to najczęstsza przyczyna ślepoty na świecie, a zabieg jej usunięcia jest najczęściej wykonywaną procedurą chirurgiczną. Co roku diagnozowanych jest, tylko w Polsce, ponad ćwierć miliona nowych przypadków. Kolejka osób oczekujących jest bardzo duża, jednak dzięki dodatkowym środkom na zabiegi z Narodowego Funduszu Zdrowia, możemy pomóc bardzo dużej liczbie cierpiących na zaćmę ludzi. Im szybciej pacjenci się do nas zgłoszą, tym szansa na zabieg jeszcze w tym roku jest większa. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc jak największej liczbie osób. W ostatnich tygodniach trafia do nas także coraz więcej pacjentów oczekujących w kolejce do zabiegu w innych szpitalach, gdzie czas oczekiwania wynosi nawet ponad dwa lata. Ludzie nie chcą czekać, chcą widzieć i ja to w pełni rozumiem.

- Pani doktor, na czym polega taki zabieg? Czy jest się czego obawiać?

- Zaćma to bardzo powszechny problem zdrowotny. Ma ogromny wpływ na jakość życia. Jest to stan postępujący i nie ma innej metody leczenia niż kilkunastominutowy zabieg, podczas którego zastępujemy zmętniałą soczewkę w oku, soczewką sztuczną (implantem). Wszczepia się ją raz na całe życie, nie ma potrzeby jej cyklicznej wymiany. Gorąco zachęcam moich pacjentów do tego, aby nie zwlekali z zabiegiem usunięcia zaćmy. Ludzie często mają obawy związane z bólem czy okresem powrotu do pełnej sprawności po zabiegu, a także boją się kosztów. W ramach NFZ zarówno kwalifikacja, zabieg jak i dwie kontrole po zabiegu są bezpłatne. Pacjenci nie ponoszą żadnych kosztów. Zapewniam, że zabieg jest całkowicie bezbolesny, a znieczulenie podajemy w formie kropli do oczu. Pełne widzenie odzyskuje się w ciągu kilku dni, a znaczna poprawa widzenia jest już w pierwszym dniu po wymianie soczewki. Zawsze cieszy mnie, kiedy w kolejce przed naszymi gabinetami pacjenci, którzy przeszli już zabieg, zachęcają do niego innych, oczekujących dopiero na wizytę kwalifikacyjną. Mówią, że niepotrzebnie tyle czekali, że nie było się czego bać. W dniu zabiegu pacjent zgłasza się do nas z osobą bliską, której obecność zawsze zwiększa poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Pobyt na oddziale trwa kilka godzin. Wszystko odbywa się w obecności lekarza anestezjologa, a dodatkowo w pełnym zabezpieczeniu medycznym - nasz blok operacyjny i oddział okulistyczny znajduje się w Nowym Targu, na terenie Powiatowego Szpitala Specjalistycznego. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa i zdrowia pacjentów. Zawsze należy zwracać uwagę na zabezpieczenie naszego zdrowia i życia przy wyborze miejsca wykonania zabiegu. Pacjent zawsze ma prawo zapytać o zabezpieczenie medyczne jego pobytu, o postępowanie w razie jakichkolwiek komplikacji, konieczności transportu do szpitala itp. Ja jestem zdania, że trzeba dmuchać na zimne. Pewnie dlatego wykonaliśmy do dziś kilkanaście tysięcy zabiegów bez powikłań.

- Wspominała pani o implancie zamiast soczewki ludzkiej. Czy w ramach zabiegu, finansowanego z NFZ, soczewki są wszędzie takie same?

- To bardzo dobre pytanie, a odpowiedź na nie wymaga pewnych wyjaśnień. W Polsce refundowany jest zabieg usunięcia zaćmy z wszczepem soczewki jednoogniskowej albo jednoogniskowej torycznej (dla pacjentów z astygmatyzmem tylko powyżej 2.00 D). Jednoogniskowość oznacza, że po zabiegu pacjent będzie widział ostro wyłącznie na jedną odległość np. do dali, a do bliży będzie potrzebował już okularów. Niemal 100% pacjentów widzi w ten właśnie sposób po zabiegu usunięcia zaćmy w ramach NFZ. Umożliwia to codzienne, bezpieczne funkcjonowanie, jednak już bez komfortu czytania, pracy na komputerze czy obsługi telefonu bez okularów. Wszczepiamy pacjentom także soczewki sztuczne, umożliwiające widzenie na wszystkie odległości i w znacznym stopniu uniezależniające ich od okularów, jednak te rozwiązania nie są w Polsce refundowanei dostępne są wyłącznie w ramach zabiegu w trybie prywatnym. Mówimy w tym przypadku o najwyższym możliwym komforcie po wymianie soczewki, pamiętajmy jednak, że pacjent z zaćmą, który długo czeka w kolejce do zabiegu, widzi coraz gorzej, a jego bezpieczeństwo w codziennym życiu, zdolność do czerpania radości z czasu spędzanego z bliskimi, do wykonywania prostych czynności diametralnie spada. Ludzie stają się w końcu zależni od pomocy rodziny, sąsiadów. Nierzadko trafiają do nas pacjenci, którzy są w stanie jedynie policzyć palce przybliżone do ich oczu i funkcjonują tak na co dzień! Jeżdżą autobusami, przechodzą przez ulicę, odbierają wnuki z przedszkola itp. Nieświadomie narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Dlaczego nieświadomie? Jeśli traci się wzrok powoli, to człowiek nie pamięta już jak powinien widzieć i wydaje mu się, że nie jest jeszcze tak źle. Niestety, nie wiedzą, że mogą odzyskać dobre widzenie i poprawić ogromnie jakość swojego życia w ciągu bezbolesnego, krótkiego zabiegu. 

Pytała pani o jakość wszczepianych soczewek. Oczywiście, jest różna. Wszystkie produkty dostępne na rynku, również medycznym, są różnej jakości. Pacjent nie ma wiedzy ani doświadczenia, aby to zweryfikować. W mojej ocenie, najważniejszy jest wybór człowieka, któremu chcemy powierzyć swoje zdrowie. Jeśli ufamy naszemu lekarzowi, to nie musimy martwić się o resztę. Pacjenci OKO-TEST od zawsze wiedzą, że podejmujemy decyzje o ich leczeniu tak, jak leczylibyśmy naszych bliskich albo samych siebie. Wspominałam już o kompleksowości - nie tylko zespół, sprzęt diagnostyczny, wyśrubowane standardy bezpieczeństwa, ale także finalnie materiały wykorzystywane do zabiegów muszą być na najwyższym światowym poziomie. Nie wstydzę się podzielić informacją, jakie implanty wszczepiamy do oczu naszych pacjentów, a nasze wyniki świadczą o tym same. Opieramy się na doświadczeniu globalnych liderów produktów dla okulistyki, jak m.in. Alcon, Zeiss czy Rayner. Implanty (soczewki) tych firm zapewniają naszym pacjentom dobre widzenie po zabiegu usunięcia zaćmy. Od zawsze bardzo dbamy o wybór wysokiej jakości produktów medycznych, to nieodłączny element naszej filozofii.

- Pani doktor, z rozmowy wynika, że walka z zaćmą jest obecnie wiodącym wyzwaniem w państwa Klinice. Co może pani poradzić pacjentom? 

- Faktycznie, to dziś największe wyzwanie, ale także największa szansa dla ludzi obarczonych tym problemem. Jesteśmy gotowi państwu szybko pomóc. Proszę do nas dzwonić i pytać o szczegóły, terminy. Ja zapewniam, że spotkają się państwo z miłym przyjęciem, oraz że zadbamy o szeroko rozumianą jakość i bezpieczeństwo państwa pobytu i zabiegu. Dołożymy starań, aby miło wspominali państwo wizytę w OKO-TEST. Proszę nie czekać, teraz jest okazja, aby szybko odzyskać radość z widzenia!


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Dodaj komentarz
Komentowanie tego artukułu zostało zablokowane. Przepraszamy
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 697 410 255.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50 m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Okazja! Sprzedam KAMIENICĘ w centrum - Rynek, Koszyce k/Kazimierzy. 12 269 39 22.
 • PRACA | dam
  Bestate Nieruchomości Zakopane poszukuje pracownika administracyjnego - atrakcyjne warunki pracy. Zapraszamy do kontaktu: tel. 506 13 14 63
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK Witam... Wykonuje usługi hydrauliczne takie jak: - wymiana piecy na dofinansowanie - montaż piecy - instalacje wodno-kanalizacyjne - ogrzewanie podłogowe - wymiana starych instalacji na nowe WYSTAWIAM FAKTURY Tel. 788516032. 788516032andrzejwalkosz18@onet.pl
  Tel.: 788516032
  E-mail: andrzejwalkosz18@onet.pl
 • USŁUGI | budowlane
  Tynki maszynowe cementowo-wapienne, gipsowe. Atrakcyjna cena. 669790376
  Tel.: 669790376
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Dam do wynajęcia MIESZKANIE. Zakopane - Skibówki. Ok. 50 m2. Tel 794773872
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA ul. Kasprowicza Nowy Targ, uzbrojona, 568 m2, cena 290.000 zł. 600 931 295.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię GEODETĘ/ASYSTENTA GEODETY do biura w Zakopanem. Tel. 516 708 419, geotatry@gmail.com
 • POŻYCZKI
  POŻYCZKI POZABANKOWE DLA OSÓB FIZYCZNYCH I PROWADZĄCYCH DZIAŁALNOŚĆ T-- 694 567 002.
 • USŁUGI | budowlane
  RMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  SCHODY, PARAPETY - GRANITOWE, MARMUROWE, PRACE KAMIENIARSKIE. 882080371.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Fundacja Szczęśliwe Jutro zatrudni na stanowisko: DYREKTOR / WYCHOWAWCA Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej we Wróblówce k/Czarnego Dunajca. Wymagania: wykształcenie wyższe: pedagogiczne, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie, resocjalizacja, pedagogika opiekuńczo-wychowawczą, lub podyplomowe (psychologia, pedagogika, nauki o rodzinie, resocjalizacja); min.3-letni staż pracy z dziećmi lub rodziną. Wynagrodzenie: 4500zł brutto. Kontakt: biuro@szczesliwe-jutro.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Zdecydowanie DOM lub PENSJONAT W ZAKOPANEM. Może być do remontu. 666 535 535.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • USŁUGI | inne
  STUDNIE - WIERCENIE STUDNI GŁĘBINOWYCH, PROJEKTOWANIE, DOKUMENTOWANIE, POZWOLENIA WODNOPRAWNE, GEOLOGIA INŻYNIERSKA, GEOTECHNIKA, NADZORY GEOLOGICZNE, GEOLOGIA W PROCESIE INWESTYCYJNYM. 606/6057 ; 12biuro@mhgeo.plmhgeo.pl. 606605712biuro@mhgeo.plwww.mhgeo.pl
  Tel.: 606605712
  E-mail: biuro@mhgeo.pl
  WWW: www.mhgeo.pl
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE, CEMENTOWO-WAPIENNE, GIPSOWE. Zapewniamy własny materiał. Wysoka jakość i doświadczenie. Szybkie terminy realizacji. 572 090 568.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  Obsługa domków i apartamentów. 788 633 633, www.zarzadzanieapartamentami.info
  WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
2021-01-27 00:47 Kogo reklamują znani sportowcy - obecni i emerytowani? 2021-01-26 22:15 Nowy wóz strażaków z Lipnicy Wielkiej 2021-01-26 21:50 Zimowy spacer wieczorową porą po pustych Krupówkach (WIDEO) 2021-01-26 21:24 Pasta w Jatkach 2021-01-26 21:19 Małgorzata Mirga-Tas laureatką Paszportów Polityki 2021-01-26 21:09 Szczawnica będzie mieć siłownię na świeżym powietrzu 1 2021-01-26 20:45 Dzieci wyruszą na stoki. Duża dotacja na naukę jazdy 2 2021-01-26 20:00 Ryś wieczorową porą 2021-01-26 19:23 Maryna Gąsienica Daniel najlepsza w drugim przejeździe w Pucharze Świata 2021-01-26 19:15 Dużo więcej zgonów niż urodzin 2 2021-01-26 18:35 Święto górali z Beskidów 2021-01-26 17:57 Trasy już nie darmowe 3 2021-01-26 17:39 Wygłodniała ptasia banda przybywa do stołówki (WIDEO) 2021-01-26 17:30 To nie jest zwykła mysz 2021-01-26 17:05 Placówki uzdrowiskowe ledwie żyją 3 2021-01-26 16:30 Psy ratownicze szkoliły się na Markowych Szczawinach 2021-01-26 15:52 Rajdowiec wpadł na Jaszczurówce 9 2021-01-26 15:52 Czy ktoś poznaje swojego psa? 2021-01-26 15:25 Strażnik na pożyczki 1 2021-01-26 14:41 Wystartowała zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy antylockdownowej! 2021-01-26 14:19 Chicago też pod białą pierzyną 2021-01-26 14:15 Tkamy pod Trzema Koronami (WIDEO) 2021-01-26 13:48 Turystyczny najazd i 144 policyjne interwencje 5 2021-01-26 13:15 Podatkowe zwolnienia za pierwszy kwartał 1 2021-01-26 12:24 Ruszamy z Weekendem na Wynos (WIDEO) 1 2021-01-26 11:53 Trzymiesięczne zwolnienie z podatku 2021-01-26 11:15 Przybywa zaszczepionych na Podhalu 2 2021-01-26 10:37 Nowy raport covidowy - 39 osób zmarło 2021-01-26 09:47 Szczepią seniorów 3 2021-01-26 09:34 Samodzielność finansowa. Jak poradzić sobie samemu w obliczu nagłych wydatków? 2021-01-26 08:54 Plan znoszenia obostrzeń - potrzeba więcej danych medycznych 4 2021-01-26 08:00 Jelenia stołówka 2021-01-25 21:54 Międzynarodowy Rok Jaskiń i Krasu 2021-01-25 21:31 Do puszki grosik wrzuć 1 2021-01-25 21:00 Na Halę Krupową drogą gospodarczą 2021-01-25 20:30 Kolędowanie dla Pauliny 1 2021-01-25 20:00 Szybki, wściekły i bez prawka 2021-01-25 19:45 Które hotele dostały największą pomoc od państwa? Na liście firmy z Podhala 12 2021-01-25 19:40 Dziś w Małopolsce zaszczepiono... 1 osobę. To nie żart, to rządowe dane 10 2021-01-25 19:30 Porzucone truchło 2021-01-25 19:08 Kompletnie pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł 1 2021-01-25 19:00 Kolędnicy tylko online. Przy Domu Ludowym ich nie zobaczymy 2021-01-25 18:55 Samochód wypadł z drogi w Ludźmierzu 2021-01-25 18:33 Koliba na Łapsowej Polanie potrzebuje pomocy 2021-01-25 18:15 Milczeć jak radny 5 2021-01-25 17:56 Woda w Mieście jest czysta - potwierdza sanepid 2021-01-25 17:32 Na Krupówkach pustawo, kolejka do otwartej restauracji też krótsza (WIDEO) 2021-01-25 17:30 Druh z demobilem 3 2021-01-25 17:17 Miasto zrobiło się białe 2021-01-25 16:42 Śladami babiogórskiego Sabały
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-12-24 22:33 1. A poprawność noszenia maseczek w miejscach publicznych i w czasie zgromadzeń??? Kilka osób z tych fotek kwalifikuje się do nałożenia mandatu .... 2020-12-24 22:29 2. Fajny przegląd kto ma głęboko w poszanowaniu zasłanianie ust i nosa .... 2020-12-23 20:08 3. @druh Marek. Puknij się, ciężkie czasy dla młodych. W tamtych czasach mieli więcej możliwości. 2020-12-17 22:28 4. Oooo....To są moje widoki, dzięki Zośka, ale Tobie za dobrze, nej, dobrze ześ nie chytro i dajes nom sie napatrzeć. Wesołych Świąt i Pomyślności w Nowym Roku! Ale sie porobiyło na świecie, cy to sie kiedy skońcy? , Cy s nami, ludziskami fcom zrobić koniec, he? Żałosne są te komentarze. A cemu Lempart nie strajkuje? Nie dziwota , ze po tyk strajkach w całej Polsce wirus Covid-19 szaleje. Ze mnie on jesce nie dopod, to sie dziwuje.... Zdrowio do chuściny i tego, tamtego, hawtego syćkim zyce. Hej! 2020-12-16 13:35 5. Nie kuś mnie piękna. 2020-12-15 20:05 6. @druch Marek pewnie myślał o Frasyniuku poniżanym i żyjącym w nędzy 2020-12-14 17:23 7. Druh Marek... Pożyteczny druh Marek. Myśl, młody myśl... bądź jak pożyteczny druh Marek! 2020-12-13 21:55 8. Gdyby nie dojrzałość polityczna i odwaga ówczesnego przywództwa NSZZ Solidarność, Episkopatu Polski, KOR,organizacji pozarządowych a przede wszystkim klasy robotniczej wielkich zakładów dalej siedzieliśmy w PRL-u. Również po stronie rządowej znaleźli się ludzie ,dla których spokój społeczny i losy Polski były ważniejsze od partyjnych sztandarów. Stan wojenny pochłonął wiele ofiar, ale ich śmierć nie poszła na marne.Nie jesteśmy w RWPG,w Układzie Warszawskim, nie czekamy na paszporty i godzinami na granicach. Możemy rozwijać kraj dzięki pomocy z Unii Europejskiej i kształcić młodzież na zagranicznych uniwersytetach. Chętni do pracy za granicą przywożą twardą walutę i inwestują w lokalne rodzinne firmy. To wszystko dzięki tym ,którzy 13.grudnia 1981 r siedzieli w wiezieniach poniżani i pałowani. Dzisiaj wielu z nich jest zapomnianych, żyją skromnie a często są poniżani przez tych ,którzy trzęśli portkami i siedzieli cicho . Ci co 13.grudnia spali do południa dzisiaj rządzą i spijają miody jakie daje władza. Niestety, dawna bojowa Solidarność stała się przybudówką PiS-u. Oto jak jest ironia losu! 2020-12-11 20:14 9. Ładnie ale wolę wiosnę/lato/jesień. Nie lubię zimy, bardzo. 2020-12-07 11:10 10. Precz z komuną
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP