Do połowy meczu wynik był „stykowy”. Kluczowy dla końcowych losów spotkania okazał się okres gry między 34, a 38 minutą.
Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Podhala 1:0, choć wcale gospodarze nie dominowali w tej odsłonie. Gola w 8 min zdobył sprytnym strzałem po lodzie, wracający po kontuzji Krystian Dziubiński. Torunianie okazji na to by zdobyć wyrównującą bramkę mieli sporo, głównie z tego powodu ze blisko połowę czasy gry w tej tercji grali w liczebnej przewadze. Zatrzymał ich jednak świetnie dysponowany w bramce Podhala Przemysław Odrobny.
Co się jednak odwlecze to nie uciecze. Drugą tercję torunianie także rozpoczęli z przewagą jednego zawodnika i wtedy już do bramki Podhala trafił Denis Trachanow. Goście poczuli „krew” i przez kilka kolejnych minut to do nich należała inicjatywa. A gospodarze złapali kolejne wykluczenie (tym razem 2 min techniczne). Tym razem obyło się jednak dla nich bez konsekwencji, a po chwili świetną kontrę przeprowadził duet Eetu Koski – Filip Wielkiewicz i ten drugi przywrócił Podhalu prowadzenie. „Szarotki” poszły za ciosem i po kolejnych niespełna czterech minutach prowadziły już 4:1. Autorem obu goli był Bartłomiej Neupauer. Za pierwszym razem to Podhale grało z przewagą jednego zawodnika i Neupauer w dużym zamieszaniu z bliska wepchnął krążek za plecy Patrika Spesnego, a w drugiej sytuacji skrzydłowy 3 formacji efektownie trafił tuż pod poprzeczkę. 11 sekund przed końcem tej odsłony to goście cieszyli się ze swojej drugiej w meczu bramki, po tym jak Michał Kalinowski zmienił tor lotu krążka po strzale Tomasa Parizka.
Wydawało się, że ten gol przywróci wiarę gościom, w to że nie wszystko jeszcze stracone i w 3 tercji to oni będą stroną atakującą. Tymczasem ostatnie 20 minut to pełna dominacja gospodarzy, udokumentowana golem numer pięć, zdobytym w efektowny sposób przez Eetu Koski w 52 min.
- Najważniejsze, że wygraliśmy, choć długo rywal stawiał zacięty opór. Ciężko nam było „wejść” w mecz. Potem też zdarzyło się nam kilka przestojów w grze. Sam nie wiem czym to było spowodowane. Być może za bardzo chcieliśmy. Na szczęście szybko zdobyte trzy gole, bardzo nam pomogły – przyznał jeden z bohaterów meczu, strzelec dwóch bramek dla Podhala, Bartłomiej Neupauer.
- Graliśmy dobrze do połowy meczu i straty drugiego gola, który był konsekwencją indywidualnego błędu jednego z naszych obrońców. Potem kolejne szybkie dwie bramki, zrobiło się 4:1 i już ciężko było coś zdziałać, zwłaszcza że w 3 tercji Podhale nie pozwoliło nam na nic. Ten mecz pokazał że nie potrafimy grać w przewadze. Nie mamy obrońców, którzy potrafili by solidnie uderzyć z linii niebieskiej, a to w grze w przewadze jest bardzo istotne. Trudno, przegraliśmy, ale gramy dalej. Chciałbym tylko podkreślić, że dla większości moich zawodników był to pierwszy play-off w życiu. Jestem pewien że drugie spotkanie już będzie w ich wykonaniu lepsze, i w końcu uda się nam znaleźć sposób na Podhale – ocenił trener Torunia, Jury Czuch.
- Zaczęliśmy bardzo nerwowo. Spodziewał się tego. Ta idiotyczna trzy tygodniowa przerwa, dała się we znaki i odbiła się na dyspozycji zawodników. Sędziowie też nie pomagali. W play-off gra musi być twarda, męska. A przy tych arbitrach to dzisiaj ten mecz przypominał grę w unihokeja a nie hokeja. Nie byli też konsekwentni w swoich decyzjach. Za faul na Filipie Wielkiewiczu należała się kara 5 minut, ale że mój zawodnik nie płakał i nie leżał na lodzie, jak wielu w tej lidze, to sędziowie orzekli tylko 2 minuty. Podsumowując, cieszy mnie wygrana, ale w następnym meczu musimy zagrać dużo lepiej. Cieszy mnie to, ze gole zdobywali zawodnicy z 3 i 4 formacji. To pokazuje jak wyrównany mamy zespół. Filip Wielkiewicz zagrał najlepszy mecz w sezonie, ale nie wzięło się to z przypadku. Ostatnie tygodnie bardzo ciężko pracował – przyznał trener Podhala, Tomek Valtonen.
mz
TatrySki Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Bramki: 1:0 Dziubiński (Wielkiewicz) 8, 1:1 Trachanow (Parizek, Orekhin) 41, 2:1 Wielkiewicz (Koski) 34, 3:1 Neupauer (Guzik, Różański) 37, 4:1 Neupauer (Zapala, Sammalmaa) 38, 4:2 Kalinowski (Parizek, Dołęga) 40, 5:2 Koski (Dziubiński, Hovinen) 52.
Podhale: Odrobny - Wajda, Tolvanen, Kolusz, Koski, Różański – Mrugała, Hovinen, Sammalmaa, Zapała, Michalski – Jaśkiewicz, Suominnen, Guzik, Neupauer, Siuty oraz Wielkiewicz, Dziubiński, Worwa.
Toruń: Spesny – Parizek, Walter, Kalinowski, Mianciuk, Dołęga – Kemienkow, Trachanow, Garszyn, Karczocha, Oriechin – Zieliński, A. Jaworski, Demjaniuk, J. Jaworski, Minge – Skómlowski, Lidtke, Naparło, Wiśniewski, Olszewski.
Sędziowali Zbigniew Wolas i Michał Baca z Oświęcimia. Kary: 12-8 min. Widzów: 3000
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
-
PRACA | dam
ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86
-
USŁUGI | budowlane
REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
-
SPRZEDAŻ | różne
OPAŁ BUK. 660 079 941.
-
USŁUGI | budowlane
ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
-
USŁUGI | budowlane
WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
-
USŁUGI | budowlane
REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
-
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
-
USŁUGI | budowlane
ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
-
PRACA | dam
Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
Tel.: 609097999
-
SPRZEDAŻ | różne
PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
-
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
-
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
-
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
-
PRACA | dam
Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
-
MOTORYZACJA | sprzedaż
CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
-
MOTORYZACJA | sprzedaż
VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
-
PRACA | dam
PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
-
PRACA | dam
Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
-
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
Tel.: 600404554
-
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
-
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
-
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.