2019-03-13 09:27:10

Pod Giewontem

Pies zagryzł sarnę w Zakopanem

Dziś rano na Bachledzkim Wierchu spuszczony ze smyczy pies zagryzł sarnę.

- Usłyszałam bardzo głośne piski, skomlenia i zobaczyłam jak w ogródku pies zagryza sarnę i ucieka. Zwierzę nie miało żadnych szans. Razem z psem zniknęła jego właścicielka - relacjonuje mieszkanka domu w rejonie Bachledzkiego Wierchu.


O sprawie zawiadomiła Straż Miejską. - Tu mieszkają małe dzieci, a tymczasem wielu właścicieli nawet groźnych psów puszcza je samopas - dodaje mieszkanka Bachledzkiego Wierchu.

p

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
gnom 2019-03-15 13:34:28
Nie twierdzę, że każdy pies i jego właściciel jest chodzącym złem, chociaż jest masa idiotów i oni nie powinni posiadać zwierząt. Odnoszę się do konkretnej sytuacji: psa który zagryzł sarnę i właścicielki, której najsprawniej wyszła ucieczka. Nie wymagaj ode mnie aby poklepał tę kobietę po plecach i stwierdził iż nic się nie stało, bo przecież gorsze rzeczy dzieją się na świecie. Zawaliła sprawę, nie dopilnowała swojego psa i powinna ponieść konsekwencje. To chyba nie ulega wątpliwości?! Jeżeli pies raz zaatakował, to jaka jest gwarancja, że nie zrobi tego znowu? Nie ma. I jaka jest pewność, że właścicielka wyciągnie wnioski z zaistniałej sytuacji i do kolejnej nie doprowadzi? Też nie ma.
Oczywiście, że zwierzęta nie rodzą się złe. To my ludzie je wychowujemy, tresujemy i odpowiadamy za nie.
pies jak aniol 2019-03-14 19:04:57
@pies ktory zagryzl sarne
Idealnie powiedziane
Pies który zagryzł sarne 2019-03-14 18:23:36
@Gnom- Człowieku nikt nie ma żadnej empatii , próbujemy uświadomić osobom odbierającym owe zdarzenie jako mord na niewinnym dzikim zwierzęciu to, że nie każdy pies i jego właściciel to samo zło tak samo jak i nie każdy ksiądz to pedofil (mam taką nadzieję). Pies to tylko zwierzę które niesie na pewno więcej dobra ludziom niż na odwrót.(radzę odwiedzić schronisko i spróbować ). Kochamy zwierzęta a tak naprawdę człowiek robi dużo więcej krzywdy dzikim zwierzętom choćby dla sportu i zasiedlania ich terenów. Natomiast jeśli chodzi o temat agresji i sprzątania, wszystko zależy od człowieka i wychowania czworonoga (pies nie rodzi się agresywny). Trzeba na temat spojrzeć w ten sposób. Amen.
gnom 2019-03-14 16:35:30
Fakt, moja pomyłka. Owca to zupełnie inny temat.
Lekko podchodzicie do sprawy i macie ubaw. Brak poszanowania życia dzikiego zwierzęcia to temat do śmiechu. Gratuluję empatii. Może powinniście pomnik postawić pieskowi agresorowi i jego rezolutnej właścicielce? Tacy zasłużeni przecież są.
pies jak aniol 2019-03-14 15:53:32
Ide zaraz na spacer z moim psem bedzie latac po polu bez smyczy i kaganca - pewnie bedzie szukac tam dzieci,ludzi,saren,owiec i co kolwiek da sie zagrysc , @gnom idziesz z nami?? tak naprawde kulki sniezne bedzie lapac i cieszyc sie zyciem na tej planecie na ktorej najgorszym zagrozeniem jest czlowiek. Psy ratuja zycie everyday czlowiekowi i tak jak ludzie nie zawsze maja poukladnane w glowie.
Pies który zagryzł sarne 2019-03-14 15:29:16
@kolega psa oskarżonego ,dziękuje za wstawiennictwo jesteś wielki jak na Yorka, w ramach wdzięczności możesz podsikiwać mój teren , bawić się moją piłką a nawet powąchać pod ogonem. A rodzinie sarny postaram się wypłacić należne odszkodowanie. A do właścicieli mojego gatunku apel o sprzątanie kupek ,ponieważ sami po sobie nie posprzątamy- no chyba że chodzi o Bobika z bloku naprzeciwko , on ma inna dietę.
@gnom Jestem tylko psem więc mogę się pomylić ,natomiast styl twojej wypowiedzi nie ma składu i ładu...I owcy w to nie mieszaj ma alibi, była wtedy na otwarciu bacówki w Chochołowskiej u Pana Zięby.
Lol 2019-03-14 14:37:48
@kolega
Ale beka
Rozsmieszyles mnie na maxa ????
kolega psa oskarżonego 2019-03-14 14:06:12
Znam go od bardzo dawna można powiedzieć że jesteśmy prawie z jednego miotu, nigdy nie widziałem aby przejawiał jakąkolwiek agresję względem innych zwierząt mimo to nosił kaganiec i nie raz mówił mi że ma problemy przy kichaniu. Jednakowoż wracając do tematu sarny myślę że do sprawy trzeba za angażować cały wydział śledczy pobrać odciski łap oraz porozmawiać z rodziną sarny dlaczego była tak daleko od domu o tak późnej godzinie...Itp. Znając mojego przyjaciela wątpię w jego wine a nawet myślę że temat został opublikowany do rozgłośnienia stacji ,,Tygodnik podhalański"
Z poważanie Pies który jeżdził kolejką na kasprowy
#WOLNOŚC DLA PSA KTÓRY ZAGRYZŁ SARNĘ
gnom 2019-03-14 13:57:16
No, kolejni równi i równiejsi wobec prawa. Pewnie, niech piesek biega i zagryza wszystko jak leci ( raz sarenka raz dzieciaczek ), a paniusia właścicielka radochę ma. Co, piesek znajomej czy ki diabeł?! Trzeba myśleć i trochę ortografii ogarnąć. Inteligencie słowo "każdy" pisze się przez "ż" a nie "rz". Ciekawe podejście do tematu: grzeczny pies. Pytam: owca sama się zagryzła? Nie, to grzeczny pies zrobił. Tobie takiego kompana do zabawy potrzeba, może myślenie się włączy.
Pies który zagryzł sarne 2019-03-14 13:16:50
Zdarzyło mi się ,nie powiem...Dzik z Olczy ma racje, źle mi się ziewa w kagańcu, już dwa razy się oplułem...Nie będę w tym łaził. Sama mnie sprowokowała- te smukłe nogi i raciczki - poza tym co ona w ogóle tam robiła o tej porze??
Jej miejsce jest w lesie a nie na mojej dzielni. Wszyscy jesteście tacy mądrzy,pierwsi rzucacie kamieniem a jeden drugiemu jedzie do nogi jakby kiełbasa z kieszonki wystawała. Woof , Woof.
lol 2019-03-14 13:07:11
Sam chodz w kagancu ! Grzeczny pies dlaczego ma latac po polu w kagancu! Jestescie strasznie zacofani .zachowanie jak muzulmanie boja sie karzdego zwierzaka
dzik olczański 2019-03-14 12:30:47
do gnom, bo jak pies chce kichnąć w kagańcu to się biedaczysko opluje.!
gnom 2019-03-14 11:04:06
Nie ma dyskusji, właścicielka psa powinna ponieść odpowiedzialność za to co się stało. Sprawa jasna i oczywista. Jak potrzebowała dawki adrenaliny, to powinna ją dostać odpowiadając za swojego zwierzaka. Monitoring jest na każdym kroku i jak się chce, to można bez problemu dopaść winowajcę. Pytanie tylko czy się chce?
Nie wiem sam czy bawią mnie czy przerażają właściciele od których słyszę, że pupil nie gryzie ( bo do tej pory nie było ofiar ) i nie ma się czego bać nawet jak psina pokazuje zęby i toczy pianę z pyska. Kto ma myśleć pies czy jego właściciel?! Jaki problem założyć psu kaganiec jak biega bez smyczy, a właściciel jest obok.?! Ktoś już wcześniej napisał, że zwierzęta to odpowiedzialność i to prawda. Tak samo rodzice odpowiadają za szkody spowodowane przez dzieci jak właściciele są odpowiedzialni za swoje zwierzęta ( duże i małe ). Niby sprawa oczywista, a jednak zawsze znajdzie się ktoś mocno inteligenty i nie może ogarnąć tematu.
dzik olczański 2019-03-14 10:27:30
Ludzie opamiętajcie się , Ja też sobie od czasu do czasu lubię zagryźć jakąś sarne , czy zesrać się sąsiadowi pod krzakiem. Dajcie życ !!!
Mala 2019-03-14 10:26:48
@miki
Co do psa w mieszkaniu. Mysle ze kazdy pies wolal by byc w najmniejszym mieszkaniu- z wlascicielem I chodzic na spacers niz byc uwiazanym w ogrodzie na lancuchu caly rok ,mroz deszcz opaly!! Ci ludzie co maja wielkie ogrody I domy a pies uwiazany na lancuchu -Wstyd!! Wlasnie to jest takie polskie myslenie i kazdy obcokrajowiec wie o tym ze polak powie - dog is for outside
Psina 2019-03-14 09:08:37
@POrażka już wiem z kąd ten nik, jak cię stary zobaczył po porodzie. Do twojej wiadomości po równi chodzę codziennie z dwoma szkolnymi psami ,które odgryzaja jaja takim prymitywom żeby więcej się nie rodziły. Tak jest to mowa nienawiści.
POrażka 2019-03-13 23:46:10
@Psina chyba za dużo tvn-u oglądasz ?
widziałaś kiedyś niewidomego z psem nie na smyczy ?
domyślam się że między innymi i twój piesek biega po Równiach wolno, nie na smyczy. Twoim i nie tylko twoim obowiązkiem jest wyprowadzanie psa na smyczy na spacer , a nie tylko otwarcie drzwi w bloku i wypuszczenie psa !
Lis 2019-03-13 20:54:41
Jeden przypadek pewnie na kilka lat (oczywiście szkoda sarny),ale jak zabijamy sanek dla sportu i jedzonka to jest ok. A jeśli chodzi o gówienka na Bachledzkim to z pewnością szybciej się rozłożą niż śmieci pozostawione przez miejscowych fiakrow i turystów.
Miki 2019-03-13 15:44:10
Moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś mieszka na 50m w blokach np na Pardałówce to nie powinien mieć na pewno psa. Pies jak i dziecko to odpowiedzialność. Większość ludzi spacerujących po Bachledzkim, Antałówce, Wierszykach, Olimpie, Lipkach to mieszkańcy bloków, ale i nie tylko, którzy idą w teren i puszczają pieski jak i siebie samych po cudzych łąkach, działkach i myślą, że im tam wszystko wolno. Zwierzątka srają, przeganiają zwierzynę a czasem i dzieci, właściciele czworonogów do tego dorzucą śmiecia a na koniec piszą w internetach, gdzie tylko się da, że nie posprzątane i najlepiej, żeby właściciele tychże posesji sprzątali! A co?! przecież jutro wrócimy i dobrze by było, żeby porządek był!. Do małej: 1. Gdyby ludzie pogrodzili swoje tereny, tak jak Pani radzi, to by Pani na żaden ww. teren nie weszła, bo wszystko jest prywatne. To, że ludzie nie grodzą, to nie znaczy, że można im tam śmiecić, a później wrzucać na tygodnik zdjęcia, jak to wszędzie brudno. 2. Inna sprawa, że w Zakopanem nie można ogrodzić własnego terenu, bo gdzieby te wszystkie biedne pieski z właścicielami miały się podziać.
Realistyczny 2019-03-13 15:07:09
Gdybyście mieli trochę rozumu to wiedzielibyście co z psami wałęsającym się bez smyczy na terenie gdzie ta smycz być powinna zrobić, ale brakuje Wam jaj, a prawo winno byc proste i przejrzyste... Ale 75 % z Was to pokolenie "dyskryminujące" służby i odpornych na konserwatywne
i proste myslenie... Sami się już tracicie a co będzie dalej to się będę śmiał z tymi 25 % procentami hahaha już się śmieje hahaha
XYZ 2019-03-13 14:44:00
To chyba nie była ostatnia sarenka na świecie? Zdarzy się raz na jakiś czas incydent i od razu wszystkie psy i wszystkich właścicieli psów wrzuca się do wora potworów. Więcej kobiet i dzieci jest bitych i molestowanych niż sarenek zagryzanych przez psy, dajcie spokój, bo to żaden problem. Ot zdarzyło się. Szkoda sarenki ale nie dramatyzujcie.
Garbaty 2019-03-13 14:29:13
To nie pies,to bydlę agresywne. O właścicieli też dobrych słów nie mam.
Marcin 2019-03-13 14:22:04
@mala. Pies chce być wolny ale wolny nie jest. Jeśli ma właściciela to ten właściciel ponosi pełna odpowiedzialność za psa i jego wybryki. Zwierzę zniewolone trzeba nauczyć/oduczyć pewnych zachowań. Najgorsze są właśnie półdzikie wiejskie kundle biegające samopas albo zwierzęta nad którymi nie potrafią zapanować właściciele. Ludzi straszy się wilkiem albo dzikiem ale to właśnie "pieski" i kotki mordują i ranią najwięcej innych gatunków w tym ludzi.
Wynajmujący 2019-03-13 14:18:44
Ja widziałem jak w Chochołowie Jastrząb porwał świnie z prosietami. :}
mala 2019-03-13 12:19:35
tak zgadzam sie- wina wlascicielki. jak by moj pies to zrobil na goracym uczynku bym taki wpieprz dala zeby zapamietal! mojego musialam oduczyc ganiania sarenek. Dostal kilka klapsow i teraz wie.
w sprawie spacerow na bachledzkim ludzie dajcie tym psiakom polatac nie oceniajcie wszystkich psow po zachowaniu jednego psa a szczegolnie po zachowaniu wlascicielki. Dla niektorych ludzi te psy sa wszystkim co maja i one sa naszymi dziecmi i jak kazdy gatunek na tej ziemi chce byc wolny.
pluto 2019-03-13 12:18:10
Klerykalno-pisowska mowa nienawiści nawet zwierzętom się udzieliła.
Bib 2019-03-13 12:01:10
Przypominam ze nie ma obowiązku grodzenie posesji a obowiązek prowadzania psa na smyczy lub w kagańcu jeśli biega luzem jest!!!! Kto ma co do tego jakieś wątpliwości proszę się doedukowac w tym temacie...
Hanus 2019-03-13 11:43:22
To niedopuszczalne !!! Taki wlasciciel psa - niby kocha zwierzeta a tu prosze. ZERO poczucia odpowiedzialnosci !!!!!! A ta biedna sarenka jak musiala cierpiec.
Sama mam zwierzeta tym bardziej nie rozumiem takiego zachowania. Zwyrodnialec a nie kobieta. Powinna poniesc surowa kare !!!!!! ONA A NIE NICZEGO WINIEN PIES. bo tutaj tylko bezmyslny wlasciciel jest winny!!!!
wc help 2019-03-13 11:19:15
posprzatajcie rowien krupowa bo to wstyd na cały region i wykurzcie pijakow i nocnych amatorow mocnych wrazen
mala 2019-03-13 11:14:13
bardzo szkoda sarenki:( juz nie przesadzajcie ze kazdy pies bedzie atakowac ludzi i dzieci, gdzies musza sie wylatac -bachledzki, antalowka to idealne miejsce zdalaodludzi. to jest instynkt natury dla psa , tak- wlascicielka powinna miec kontrole nad psem. a ta pani z ogrudkiem prosze ogrodzic swoj teren pozadnie zeby zwierzeta nie wpadaly w pulapke bo na polu zeby pies sarne zlapal nie ma szans!
Stefan 2019-03-13 11:10:47
Zanim zacznie się hejt na właścicieli psów, którzy spuszczają psy ze smyczy zastanówmy się czy miasto zrobiło coś aby ułatwić im życie. Czy są gdzieś wyznaczone miejsca gdzie właściciel może spuścić psa aby wolno pobiegał? Nie ma... Więc może niech ta dyskusja idzie w tą stronę, bo jeśli nie ma takich miejsc to nie dziwmy się, że są one spuszczane aby sobie pobiegać choć przez chwilę.
Psina 2019-03-13 11:05:09
Pani POrażka oczywiście właściciel powinien ponieść karę, ale nie wszystkie psy rzucają się na małe dzieci bawiące się na placu zabaw.Idąc tym tokiem myślenia sami się pozamykajmy może jest w śród nas potencjalny morderca.
A i odebrać psy ratownikom, niewidomym,celnikom itd. mogą być niebezpieczne.
Bib 2019-03-13 10:43:39
Zima się przedłuża, dzikie zwierzęta same wchodzą na posesje, ogródki przydomowe bo tam zaczynaja wczesniej wyrastać kwiaty, krzewy ozdobne obgryzają. Nikt nie będzie przeganiał sarenki z ogrodu bo strasznych szkód nie narobi ale duży pies, spuszczony ze smyczy, bez kagańca, wpada na posesje, zabija i zostawia ( bo przecież nie z głodu) i goni kolejne sarny już za płotem to SKANDAL!!!! Właścicielka szybko ucieka i pewnie nic sobie z tego nie robi póki nie dojdzie do tragedi...
Bachledzki 2019-03-13 10:21:43
Czegoś nie rozumiem. Pani ktora zrobila zdjecie trzymała sarne w ogródku ? Jak pies wszedł do tego ogródka. Musi być nie ogrodzony. Kto odpowiada ze te zwierzeta TPN ?.Po bachledzkim i nie tylko chodzi kilka łani i saren. Pies bez smyczy to juz inna historia . Skoro włascicielka nie panuje nad psem, powinien byc na smyczy. Czesto sie tam widzi psy mał i duze ktore chodzą i robia co chca.
POrażka 2019-03-13 10:02:21
MAM NADZIEJĘ ŻE WŁAŚCICIEL PONIESIE SUROWĄ KARĘ !
Nie tylko na Bachleckim właściciele spuszczają psy ze smyczy na Równiach jest to notoryczne. Jak się właścicielom zwraca uwagę to mówią że one nic nie robią , na miłość Boska tam się bawią dzieci !
CZY MUSI DOJŚĆ DO TRAGEDII ?
Gogo 2019-03-13 09:53:24
Bachledzki Wierch to jest wychodek dla okolicznych psów i innych.Równiez teren dla quadów,motocykli.Planu zagospodarowania nie chcą zmienić bo ma być to teren zielony.A wszystko to do czasu dopóki nie zainteresuje się tym terenem developer.
ciekawy 2019-03-13 09:36:51
Ciekawy jestem jakie stanowisko w tej sprawie zajmie szacowna organizacja "viva" ... strach się bać!!!
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE -
  Tel.: 601 793 866,
  WWW: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ do pracy w kuchni na stanowisko KUCHARKA, POMOC KUCHENNA.Praca stała. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ KOBIETĘ DO PRACY W KUCHNI na stanowisko ZMYWAK i OBIERAK. Praca stała 601 533 566, 18 20 64 305
 • KOMUNIKATY
  BAR RUMCAJS ZAPRASZA DO SPOŻYWANIA POSIŁKÓW NA MIEJSCU - Z ZACHOWANIEM OGRANICZEŃ WYNIKAJĄCYCH Z PRZEPISÓW. CZYNNY RÓWNIEŻ TARAS GÓRNY. OFERUJEMY DOWOZY - TEL. 661 119 112.
 • PRACA | dam
  Praca na zmywaku, Bukowina Tatrzańska. 14zł/h
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Sprzątanie restauracji, Bukowina Tatrzańska. 8-12, 14zł/h, praca stała.
  Tel.: 668414988
  E-mail: kontakt@schroniskosmakow.pl
 • PRACA | dam
  Spółka POLSKIE TATRY S.A. zatrudni pracowników na stanowisko: - KELNERKA, - POKOJOWA z możliwością zakwaterowania. Tel. 1820 63730, e-mail: kadry@polskietatry.pl. Szczegółowe informacje na stronie:
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  TRAKTOR C-330, stan b. dobry. PRZYCZEPA SAMOZBIERAJĄCA. 605 378 277.
 • PRACA | dam
  MAŁY PENSJONAT W PORONINIE szuka PANI DO ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA, tel. 607 863 893
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja, 16.000 ZŁ -
  Tel.: 888 223 761.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ATRAKCYJNY DOM Z PŁAZÓW W GLICZAROWIE GÓRNYM -
  Tel.: 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY -
  Tel.: 607 506 428
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. 601 958 378
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię dom w Zakopanem
  Tel.: 604458153
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Firma Norweska zatrudni w Oslo pomocników tynkarzy, stolarzy, malarzy, monterów rusztowań, blacharzy oraz młodych do przyuczenia w zawodzie. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 1-3 tygodni. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742
2020-05-29 22:00 Strażackie wyzwanie 2020-05-29 21:15 Remonty dróg polnych 1 2020-05-29 20:44 Za symboliczną złotówkę 1 2020-05-29 20:01 Pierwsze wiosenne grzyby 2020-05-29 19:22 Samorządność z odwołania 2020-05-29 18:40 Turysta z urazem nogi. Śmigłowiec w akcji 2020-05-29 18:37 Wirtualny festiwal 2020-05-29 18:06 Masz problemy ze snem? Dowiedz się jaki powinien być dobry materac dzięki poradom specjalistów z Hilding Anders 2020-05-29 17:53 Wyszło słońce 2020-05-29 17:51 Tęga inwestycja 2 2020-05-29 17:09 Policjanci zatrzymali ciężarówkę przeładowaną o 14 ton 2 2020-05-29 16:43 Wystawa z okazji Dnia Dziecka 2020-05-29 16:28 To łamanie kodeksu wyborczego 13 2020-05-29 16:02 Pierwszy tom cyklu „Miłość i inne szaleństwa”. Konkurs dla czytelników 2020-05-29 15:43 Trwa przebudowa ronda w Krościenku 2020-05-29 15:01 Marne widoki na weekend 2020-05-29 14:23 Nowotarskie lisy wyjechały do Mikołowa 3 2020-05-29 13:40 Błoto, mgły, chmury i deszcz 2020-05-29 13:25 GODny. MAJ: MOJA MASKA MENTALNA 2020-05-29 13:00 Kolizja na chodniku z radnym za kierownicą 15 2020-05-29 12:37 Nabici w wirtualne nauczanie - uwaga na telefony 1 2020-05-29 11:40 Turbo-kpina czy tak się odkaża Zakopane? 6 2020-05-29 11:29 W Małopolsce bez nowych zakażeń 2020-05-29 10:54 Bezpieczniej na 62 przejazdach kolejowych 2020-05-29 10:40 Monsignor z zakopiańskiej Księżówki 1 2020-05-29 10:00 Czerwona czapeczka 1 2020-05-29 09:14 Zapił i dachował 1 2020-05-29 09:00 Chodzi lisek koło drogi 4 2020-05-29 08:08 Niższe czynsze dla najemców 7 2020-05-28 22:00 Przydrożne bobry na Słodyczkach 1 2020-05-28 21:15 Dyrektor "cacy", położna "be" 10 2020-05-28 19:47 Nie porwano żadnej ośmiolatki 2 2020-05-28 19:05 Mój ból jest mniejszy od kasy 8 2020-05-28 18:20 Wsiadajcie, jedziemy na Antałówkę (WIDEO) 2020-05-28 18:00 Ani źdźbła nowej trawy 2 2020-05-28 17:30 25 kierowców z ciężką nogą i chudszym portfelem 2020-05-28 17:00 Z uśmiechem i humorem przeżyła 110 lat 1 2020-05-28 16:38 Zderzenie 3 aut - w tym busa 1 2020-05-28 16:15 Zaginiona. Gdzie jesteś córeczko? (WIDEO) 7 2020-05-28 15:32 Groźny wypadek w Klikuszowej 1 2020-05-28 15:00 Za przemoc w rodzinie do aresztu 4 2020-05-28 14:00 COS nowego 1 2020-05-28 13:30 Postojowe: sprawdź szczegóły przez internet 1 2020-05-28 13:00 Ulewy i gradobicie pod Giewontem 2020-05-28 12:32 Niełatwo na szlaku 2020-05-28 12:02 Wirtualny Dzień Dziecka 2020-05-28 11:00 Złodziej wieczorową porą 2020-05-28 10:00 Kto zabił? - to była straszna i okrutna zbrodnia 1 2020-05-28 09:30 Paliły się sadze 2020-05-28 08:52 Krupówki i nowy biznes w parku kulturowym 9
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-05-29 23:59 1. Szkoda że nie odrolnia pół przy istniejących już drogach asfaltowych.... 2020-05-29 23:17 2. Do przerażonego obywatela. Jeśli by to było dziecko, to pewnie by nic się stało, bo się porusza wolniej od roweru. A odwracając sytuację, jeśli by zamiast samochodu wybiegło dziecko i rowerzystka by je potrąciła, to co? Po chodniku na rowerze jeśli już się jedzie z uwagi na 3 zastrzeżenia przytoczone wcześniej należy zachować szczególną ostrożność. Tu jej chyba nie było. 2020-05-29 23:13 3. @goral4102. Dobre i dla inteligentnyCH. 2020-05-29 23:10 4. Inspekcja powinna ustawić kombajn i zabrać za osobówki. 2020-05-29 23:09 5. Owszem, jazda po chodniku jest wykroczeniem, co nie oznacza, że kierowca samochodu przecinający ten chodnik ma prawo rozjeżdżać rowerzystów. Zatem rowerzystka popełniła co najwyżej tzw. wykroczenie formalne, ale za zdarzenie odpowiedzialny jest kierowca, który wjeżdżając na chodnik musi zachować szczególną ostrożność (tym większą im mniejszą ma widoczność) i bezwzględnie ustąpić wszystkim, którzy na tym chodniku się znajdują. Można to porównać do przechodzenia pieszego przez jezdnię poza wyznaczonym miejscem (pasami). Jeżeli pasy znajdują się w odległości bliższej niż 100 metrów, to takie przekraczanie jezdni jest wykroczeniem formalnym. Jednak nie znaczy, że można takiego pieszego bezkarnie przejechać. Jeżeli pieszy nie wtargnie bezpośrednio przed samochód, to za potrącenie odpowie kierowca. I przeciwna sytuacja: jeżeli pieszy przechodzi legalnie przez pasy, ale wtargnie bezpośrednio pod samochód, za zdarzenie odpowie pieszy, nie tylko w postaci utraty zdrowia, ale również w postaci mandatu (jak przeżyje). 2020-05-29 22:31 6. @urzędas- to jakie imię dostałeś na chrzcie, jeżeli nie Robert ? 2020-05-29 22:27 7. Do "Komornik" cyt."Pan Ryszard nie umie czytać paragrafów, a je wstawia :)" - A co ? są po chińsku ?. 2020-05-29 22:25 8. Do "BaSta" cyt. "I nie ma co dyskutować, winna rowerzystka. Pan radny nie powinien przyjąć mandatu, gdyż został ukarany nie będąc winnym" - Prawo o ruchu drogowym Art.17 Pkt.2 Kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu. 2020-05-29 21:26 9. Pani Marczułajtis powinna dać sobie spokój z polityką, nie nadaje się. Oczywiście szacun za wyniki sportowe. 2020-05-29 21:08 10. To nie mój prezydent Niech sobie wisi. Zwisa mi to. To cienkopis nie długopis
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka