Reklama

2019-04-11 13:19:59

Nowy Targ

Strajku w oświacie dzień 3 - ministerstwo żąda nazwisk

Ministerstwo próbuje ściągać od dyrektorów listy strajkujących. - To niezgodne z prawem, niech się dyrektorzy nie dają podpuścić, bo odpowiedzialność spadnie na nich - alarmuje Romualda Prośniak, prezes nowotarskiego koła ZNP.

Jak przekonuje związkowiec, ministerstwo edukacji rozsyła pisma wzywające dyrektorów szkół o przesłanie list osób uczestniczących w strajku. I przekonuje, że związek ma opinię prawną, według której to działanie niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych.

- To złamanie prawa. Rozesłaliśmy tę opinię do dyrektorów. Nie chcielibyśmy, by odpowiedzialność spadła na nich. Oni i tak znaleźli się w trudnej sytuacji - podkreśla szefowa nowotarskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. 

Formalnie akcja protestacyjna jest bowiem skierowana przeciw dyrektorom. To oni, jako pracodawcy są stroną sporu, który tak naprawdę dotyczy rządu.  

Dziś, w trzeci dzień protestu liczba strajkujących nauczycieli sięga 355. Protest trwa w 35 szkołach, 10 akcję zawiesiło. Ze względu na egzaminy czy też konieczność wystawienia ocen maturzystom część nauczycieli zawiesiła strajk, by nie odbił się on niekorzystnie na uczniach. Akcja odbywa się w więc w systemie rotacyjnym - część pedagogów na jeden dzień przerwało pracę inni wracają do protestu. Tak jest między innymi w Liceum Goszczyńskiego.

- My nie walczymy z dziećmi i robimy wszystko, by nie ucierpiały przy okazji naszej akcji - podkreśla Romualda Prośniak.

fig

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Obserwator 2019-04-14 16:58:02
@iga

Odnosząc się do twoich słów: " W klasie jest 20-30 uczniów i z tego pięcioro nie radzi sobie, więc winny jest nauczyciel (?!). " - jak pisałem w swojej wcześniejszej wypowiedzi, jest to wina poprzednich nauczycieli, którzy już w podstawowym nauczaniu nie poświęcili właśnie tym kilu osobom wystarczającej uwagi tylko przepchnęli dalej, byle mieć spokój - pewnie i za sprawą rodziców, którzy też nie są bez winy, aczkolwiek nauczyciel, szkoła powinni postawić na swoim i tego ucznia dokształcić, bo od tego właśnie jest szkoła. Od uczenia a nie przepychania ucznia z klasy do klasy, bo rodzic ładnie prosi ($$$). Przynajmniej kiedyś tak było, teraz system nauczania jest zupełnie inny. Masz absolutną rację, rodzice nie powinni się wtrącać w grono pedagogiczne szkoły, od tego jest Dyrekcja szkoły, która powinna decydować o tym kto jest nauczycielem danego przedmiotu, a nauczyciel powinien pełnić swoje funkcje, być wymagającym i w pełni przekazywać wiedzę dalej.

Zgodzę się również z Tobą w sprawie ludzkiej zazdrości, nikomu nie dogodzisz. Kiedyś ten kraj sam się wewnętrznie wyniszczy, zamiast się łączyć to się ciągle dzieli. Dlatego też tyle tych sprzeciwów i wielkie oburzenie przeciwko strajkującym. Oczywiście, jak dla mnie podwyżki możecie dostać, zapłacimy za to my podatnicy - ale warunkiem jest całkowita zmiana systemu nauczania, i nauczyciel ma być po 8h w szkole, więcej zajęć, będziecie mieć więcej czasu na tak "obszerny" materiał, tak aby każdy mógł się go nauczyć oraz mieć więcej czasu dla osób które jednak nie nadążają nad tym materiałem, w wolnych godzinach (okienkach) będziecie mogli mieć przerwy, sprawdzać klasówki, sprawdziany, odbierać telefony od rodziców (tak, można odgórnie wprowadzić system, do którego rodzice będą musieli się dostosować, że nauczyciel odbiera tylko telefony w wyznaczonych godzinach - jakoś do urzędów się nie dobijają po godzinie 15... ) No i przede wszystkim odprowadzać podatki od korepetycji, które nauczyciel będzie mógł prowadzić w wolnym czasie, choć myślę że jeśli w ciągu 8h pracy nauczyciel poświęci więcej czasu uczniowi, przy czym oczywiście zarobi więcej - korepetycję będą mniej potrzebne (może dla bardzo wymagających uczniów, którzy chcą się uczyć ponad poziom) - a Wy drodzy nauczyciele będziecie mieć więcej czasu dla rodziny, po pracy.

Pozdrawiam
iga 2019-04-13 07:45:46
@obserwator
Pewnie, różni są uczniowie i różni nauczyciele. Zgadzam się z tym. Osobiście znam wspaniałą matematyczkę, której szkoła podziękowała za współpracę bo rodzice nie chcieli aby ich dzieci uczyła. Fakt, była wymagająca ale świetnie uczyła i zależało jej na uczniach. Pytam: jak nauczyciel może nauczyć systematyczności i przekazać wiedzę gdy "mądrala" rodzic sobie tego nie życzy?! Teraz rodzice zasadzają się na kolejną panią ( tym razem od nauczania początkowego ), bo wymaga zbyt dużo. Nie należy generalizować, że jak uczeń czegoś nie rozumie to wina nauczyciela. W klasie jest 20-30 uczniów i z tego pięcioro nie radzi sobie, więc winny jest nauczyciel (?!). Raczej, nie. Rodzice mają obowiązek pomagać dziecku w nauce ( zwłaszcza na początku ), uczyć odpowiedzialności i systematyczności. Wychodzi na to, że oni tylko produkują dzieci, a wychowaniem ma się zająć okolica.
Psy wieszaliście jak strajkowali lekarze i policjanci. Wiecznie komuś łatkę przyklejaliście gdy upomina się o swoje. Pamiętam te opinie, że w d... się przewraca bo tyle mają a to przecież zły lekarz, a policjant cwaniak łapówkarz. Każdy wykonuje swoją pracę i chce godziwie zarabiać. Coś Ci powiem: jak kucharze będą strajkować, to też odezwą się mądrzy i stwierdzą, że w d... się im poprzewracało bo przecież mogą najeść się w robocie do woli i jeszcze do domu wynieść siatki żarcia. Taka ludzka natura, że zazdrość ściska jak ktoś ma szansę na poprawę swojego bytu.
kochanka biskupa 2019-04-12 19:33:08
@Kkr. Trzęsiesz się, że ci koryto zabiorą?
Kkr 2019-04-12 16:02:57
@corny
Tu już tylko psycholog pomoże. Współczuje. Brak argumentów to je sobie wymyślisz i dostosujesz do swojego poziomu.
obserwator 2019-04-12 14:23:32
@iga

To nie jest wina ucznia, że czegoś nie rozumie tylko nauczycieli którzy nie potrafią mu przekazać wiedzy w odpowiedni sposób. Skończyliście studia, owszem macie wiedzę na temat przedmiotu który uczycie, ale nie macie umiejętności przekazania jej dalej. Nie potraficie sobie poradzić z uczniami, którzy nie chcą się uczyć i to już od najmłodszych klas, dlatego nauczyciele w szkole średniej mają większe kłopoty z uczniami (nie dlatego że uczeń to łobuz i ma gdzieś szkołę, tylko dlatego że nikt mu nie potrafił tego przekazać, wytłumaczyć w odpowiedni sposób) ? sami sobie nawzajem kładziecie kłody pod nogi.

Wiadomo - nie wszyscy uczniowie są równi, niektórzy chcą i uczą się szybciej - niektórzy wolniej, a nauczyciele idą na łatwiznę przerabiając zadany materiał, nie licząc się ani trochę z tym że uczeń czegoś nie rozumie, "jak nie rozumie to niech się sam douczy w domu" (Wiadomo, lepiej nauczycielowi skończyć pracę o 13 i później udzielać korepetycji prywatnie - nie opodatkowanych, na czarno, płacząc jeszcze że im mało), wymuszając na uczniach aby to oni SAMI się uczyli.. w domu (gdzie uczeń powinien mieć czas na odpoczynek, spędzenie czasu z rodziną, gdzie powinien mieć czas na rozwijanie swoich zaintertesowań, hobby, na spotkania ze znajomymi) - a od czego jest nauczyciel ?! Przerabiacie dwie strony z książki na lekcji, resztę zadając jako pracę domową kolejne trzy strony, tak aby każdy uczył się indywidualnie w domu - i to według was jest dobre ? Wasza bardzo ciężka niedoceniona praca ? Nauczyciel, jak sama nazwa wskazuje powinien UCZYĆ ! A nie "odklepać regułki z książki".

Nauczyciele i zajęcia w szkole powinny być od rana do późnych popołudniowych godzin w szkole ( tak abyście mieli czas na zrobienie sprawdzianów, klasówek - wcale nie musicie brać tego do domu ! Powinniście to robić w szkole, tak aby po powrocie do domu mieliście czas dla rodziny ! ),
powinniście być dostępni dla rodziców w szkole, odbierać telefony od rodziców w trakcie waszej pracy ( 8 godzinnej jak większość innych zawodów ) a nie wychodzić ze szkoły w południe i płakać jak to wam źle.

Pamiętam jak nie raz mieliśmy przez zastępstwa 16 godzin matematyki w tygodniu ( Za co bardzo dziękuję naszej wychowawczyni, która nas uczyła tego przedmiotu), która potrafiła nas nauczyć, nie pozwoliła nikomu wyjść ze szkoły, póki nie umiał dobrze tego przedmiotu ? każdy potrafił dobrze liczyć ? wystarczy chcieć, najpierw dać od siebie coś więcej a później wymagać. Jaka praca, taka płaca. Już pomijając fakt, że każde święto, weekendy wolne, wakacje, pomyślcie tylko o innych np. Kucharzach, gdzie muszą pracować nocami, albo 7 dni w tygodniu, lub po 24h, lekarze, ratownicy, policjanci ? Stwierdzacie, że mają takie zawody, bo nie poszli na studia się uczyć ? Nie, poszli bo takie mieli powołanie, tak sami chcieli. To był ich wybór, tak jak wasz wybór kiedy zostaliście nauczycielami po to by UCZYĆ a nie odklepywać regułek z książki. Polecam wziąć się do roboty, bo ewidentnie macie za dużo czasu i ten strajk to chyba z nudy. Pozdrawiam
dla dociekliwych 2019-04-12 13:08:14
na stronach bip urzędów miast i gmin
są dostępne dane o zarobkach dyrektorów szkół
i ich małżonek przeważnie nauczycielek

czyli jawne wynagrodzenia szeregowych nauczycieli polecam

oświadczenia majątkowe kierujących jednostkami samorządowymi
corny 2019-04-12 11:42:21
@Kkr . Puknij że się w głowę. Duchowieństwo powinno utrzymywać się ze składek wiernych i pracować dla nich jak Bóg przykazał. Polska powinna zerwać konkordat i przestać finansować kler. Jeszcze dodaj, że najbiedniejszy jest ten z Torunia, tupnie nogą i pieniądze muszą być i to nie małe pieniądze. Tak że dziwię się, że bierzesz głos w tej dyskusji, pewnie jesteś jednym z nich. Idź strzyż owieczki z kasiory obiecując im nic. Wywalić konkordat na zbity '''''''''''' .
Kkr 2019-04-12 11:21:00
@amator
A w jakim kraju dają paragon? Zupełnie z ciekawości pytam bo kilkanaście krajów zwiedziłem i nigdzie mi nie dali? Chciałbym zobaczyć jak to wyglada. Oczywiście mowa o kościołach w danym kraju bo polonijne to domyślam się ze nie dają dlatego bo w Polsce nie dają.
amator 2019-04-12 10:57:23
@basior. Ja mam 200/h, a jak ślub to powyżej 1000/h. @Kkr nie powiedziałbym, bo nie wystawiają rachunków, czego nie mogą zrozumieć turyści z zagranicy.
basior 2019-04-12 10:44:32
@Hanibal, oglądałem program "na żywo" w drugi dzień strajku i zadzwonił nauczyciel, oczywiście który strajkował i przyznał się nieopatrznie, że stawka ta sięga 100zł/godz. Dodatkowo korepetycje dla tych, co "nie mieli czasu" się nauczyć, bo za mało godzin. Ten strajk, to czysta gra polityczna duetu Broniarz -Schetyna.
Kkr 2019-04-12 10:11:59
@corny
Bardzo inteligenta wypowiedz, naprawdę na poziomie. Duchowni w wielu miejscach pracują za znacznie mniejszej pieniądze niż myślisz, to że na Podhalu są rozpieszczani i ludzie sypią na tace ile mają nie powinno przysłonić Ci realnej sytuacji. W Krakowie w dużej parafii pracuje ok 10 osób a na tacy, poza składkami na konkretny cel pustki.
Podobnie powinnismy decydować o wynagrodzeniu nauczycieli. Wśród tych którzy domagają się więcej znajda się tacy którzy pracują dla idei, czyli z zapałem i coś dzieci wynoszą z tych zajęć ale znaczna ich cześć nie zasługuje nawet na to co ma. Jedyne rozwiązanie to bony, o których coraz główniej. Płace szkole jeśli są efekty, nie płace jeśli nauczyciele to imbecyle. Zbyt proste. Wtedy szybko dojdziemy do sytuacji w której marni nauczyciele rozwiążą problem braku kasjerów w supermarketach.
corny 2019-04-12 08:55:20
Stanisław Karczewski marszałek Senatu powiedział wczoraj aby nauczyciele pracowali dla idei. Ja dodam od siebie, że najlepiej żeby dla idei pracowali duchowni bo do takiej pracy zostali powołani przez Boga. Boje się, że przy tej okazji wyjdzie, że Boga nie ma. A to tylko wymysł tych, którym zależy tylko na kasie. Może warto poczekać i przez okres strajku czegoś nowego się dowiemy.
Kkr 2019-04-11 21:52:50
Pora zakończyć tę błazenadę. Było śmiesznie ale teraz czekam na wyciągnięcie konsekwencji. Jakiś facet, eks nauczyciel opłacany z pieniędzy wszystkich, czyli z podatków bo tak funkcjonuje PO (PiS tez) wykonuje ich polecenia jak kukiełka. 8 lat rzadu po-psl brak podwyżek, dodatkowe godziny pracy, zamykanie hurtowe szkół i zwalnianie nauczycieli w jeszcze większej ilości. Wtedy było ok, bo w sumie mogło być gorzej. Hipokryzja pełną gębą a głupim radość.
Nauczycieli dali się omamić wizją podwyżek i będą tego żałować. Mam nadzieje na wysokie kary finansowe za ten cyrk lub zwolnienia dla przykładu najgłośniej krzyczących.
iga 2019-04-11 21:28:43
@Jo
Nieprawda, że rodzice mają dość strajku nauczycieli. Są z nauczycielami i trzymają za nich kciuki. Dzieci mają zajęcia opiekuńcze w szkole i nie trzeba brać wolnego z pracy, a to że się nie uczą to prawie norma. Jak nie było strajku to też uczył się ten kto chciał albo jak rodzice gonili do książek i nie dało się nic wykombinować. Przestańcie udawać, że dzieciaki są cudowne a nauczyciele okropni. Zawsze tak było, że nauczyciel skupiał się na uczniach, którym zależy. Programu do zrealizowania jest masa i ciężko równać poziom do najbardziej opornego na wiedzę. Jak czegoś nie łapie się na lekcjach, to trzeba przysiedzieć w domu na dupie nad książkami a nie łazić po okolicy do późnej nocy, a potem płakać że pani się uwzięła.
Hanibal 2019-04-11 20:14:46
Przeliczajac wolne nauczyciela to ma on gdzieś 50 zł za godzinę ze swojej pensji jak się mało wydaje to na budowe zapie,,,,
corny 2019-04-11 17:53:15
Kiedy nauczyciele przygotowywali swój protest, urzędnicy ministerstwa edukacji przyznawali sobie nagrody na polepszenie motywacji do pracy. Takimi uznaniowymi nagrodami oraz kilkoma innymi dodatkami w MEN podnosi pensje urzędników o ponad 2 tys. zł. Ciemny i biedny to naród, który zawłaszczony religią nie szanuje nauczycieli i nauczania. Odznaczeni i obdarowani urzędnicy ministerstwa oświaty to dowód liczenia się z narodem....
Jo 2019-04-11 16:36:29
Rodzice mają już tego dość. Z kazdym dniem złość na strajkujących nauczycieli wzrasta tylko nie powiedzą wprost tego bo się boją ze potem dzieci będą miały przekichane w szkole. A jak sie widzi słyszy co nauczyciele potrafia jak się zachowują to te obawy są uzasadnione.
Apostoł 2019-04-11 16:03:12
Mało tego, dodam że należy wypowiedzieć konkordat i wszystkie z budżetu na dotacje dla KK. Ale do tego trzeba mieć yaya. @Tempy Toporek, a może toporzysko, Petru to przeżytek.
Tempy Toporek 2019-04-11 14:25:49
Apostoł, Petru coś lepszego zaproponował, zabrać dzieciom połowę 500+ i dać to nauczycielom.
Apostoł 2019-04-11 14:00:02
Księża niech zrezygnują z płacy na rzecz nauczycieli. Po co duchownym pieniądze? Wstyd!
Zakopianin za torami 2019-04-11 13:30:24
Resztki autorytetu topnieją jak śnieg na wiosnę.Trzeba zaprosić kodziarzy by głośno protestowali jak to gdzieś robili, puszczali ryk krów i kwik świń.Nomen omen pasuje jak ulał do tej sytuacji.
cielicka 2019-04-11 13:27:42
Odwaga staniała. Gdzie byliście, co którzy mienicie się nauczycielami, kiedy zamykano szkoły, i na wasze słuszne postulaty Joanna Kluzik Rostowska odpowiadała: pieniędzy na podwyżki nie ma.
A Gazeta Wyborcza krzyczała, że Karta Nauczyciela to przeżytek. Hipokryzja wam dymi z głów.
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz kucharza/kę, kelnera/kę do pracy w Karczmie Zamkowej w Czorsztynie. tel 509920018 Tel. 509920018 email: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU OBUWNICZEGO W ZAKOPANEM, Nowotarska 1. 608 415 708 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-09 14:47 Słoneczne miasto 2020-07-09 14:39 Zmarł Krzysztof Cukier, łyżwiarz, reprezentant klubu SNPTT 1907 Zakopane 2020-07-09 14:00 Utrudnienia na zakopiance 2020-07-09 13:35 Jadą goście jadą i wracają korki 1 2020-07-09 13:21 Akcja ratowników TOPR na Nosalu (WIDEO) 1 2020-07-09 12:50 Zakopane będzie rekwirować hulajnogi pozostawiane na Krupówkach 8 2020-07-09 12:18 Zakopianka, pięciokilometrowy korek w Klikuszowej 2 2020-07-09 12:06 Motocyklista na cenzurowanym 2 2020-07-09 11:46 Plum i Bulb zapraszają w niedzielę 2020-07-09 11:24 Klucze znalezione w Zakopanem 2020-07-09 11:20 Znowu dużo zachorowań w Małopolsce 2020-07-09 10:44 Robert Włodarczyk rektorem na 4 lata 2020-07-09 10:00 Zbójnicy 2020-07-09 09:18 Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich 13 2020-07-09 08:21 Kultowa Panna Fontanna szuka miejsca 1 2020-07-09 07:00 Gubałówka: Nie idźcie tą drogą 1 2020-07-08 23:05 Andrzej Duda na Giewoncie 14 2020-07-08 22:18 Rowerem wzdłuż Dunajca 2020-07-08 21:19 Sala za miliony 1 2020-07-08 21:15 Sekret w pełni udanego snu 2020-07-08 20:30 Co z tą krwią? (WIDEO) 2020-07-08 20:10 Głosujcie na Dawida Czernika 2020-07-08 19:44 Straż Miejska kontroluje wagę samochodów jeżdżących Drogą do Białego 9 2020-07-08 19:00 Problemy z wodociągiem 2020-07-08 18:16 Wielkie koszenie na Górnej Równi Krupowej 4 2020-07-08 17:39 Justyna Pustówka w parkowej altanie 2020-07-08 17:30 Taka orkiestra na Krupówkach 9 2020-07-08 17:05 Trojaczki z Tylmanowej mają swoje święto 2 2020-07-08 16:44 Remont Harendy - przejście zamknięte 2020-07-08 16:00 Relaks przy Szlaku Wokół Tatr 2020-07-08 15:30 Rajd charytatywny dla Hani 2020-07-08 15:00 Na wybory po wóz 1 2020-07-08 14:30 Światła na zakopiance w Szaflarach już działają 2020-07-08 14:01 Tłumnie w Dolinie Kościeliskiej 2020-07-08 13:25 Nowotarski dworzec otwarty (galeria zdjęć) 3 2020-07-08 13:00 Górale chcą pomnika Kurierów Tatrzańskich 5 2020-07-08 12:33 Utrudnienia w ruchu na Nowym Świecie 2020-07-08 12:00 Drugie tyle za śmieci 16 2020-07-08 11:25 Inwestuj w siebie. Konkurs dla czytelników 2020-07-08 10:59 Ślad Ognia 2020-07-08 10:43 Kolejni zarażeni w powiecie nowotarskim 2 2020-07-08 10:35 Muzyka bałkańska i francuska na akordeonie 2020-07-08 10:20 Zderzenie z jeleniem, auto w rowie 2020-07-08 10:18 Łaciate niebo nad Tatrami 2020-07-08 10:00 To nie będzie przyjemny widok dla burmistrza 1 2020-07-08 09:30 Poranek na Rusinowej Polanie (WIDEO) 2020-07-08 09:00 Tylko dla "pojadów" zaprzęgowych 2 2020-07-08 08:26 Bardzo ślisko na szlakach 1 2020-07-08 08:00 Dziś otwarcie dworca kolejowego 1 2020-07-07 22:15 Porównali gminne finanse - Podhale wśród średniaków 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-09 14:57 1. MIESZKAM TU PARĘNAŚCIE LAT ,CHODZĘ NA NOSAL SPACEROWO RÓŻNIE BYŁO HAHA % I WESOŁO- ALE JAK MOŻNA TAM ZROBIĆ SOBIE KRZYWDĘ .... :/ NO JESTEM ZASKOCZONY :) 2020-07-09 14:50 2. Bardzo dobrze, dodatkowo badać poziom hałasu i zabierac dowody rejestracjne jak ma który ponad normę 2020-07-09 14:49 3. No i parada. Idąc tropem myślenia urzędników miejskich, jak teraz kto polezie na Krupówki w koszulce z logo jakiejś firmy, to mu ją strażnicy miejscy powinni natychmiast zedrzeć z garba i zarekwirować. 2020-07-09 14:38 4. to po co się zgodzili na nie teraz będą zabierać ktoś tu myśli chociaż troche 2020-07-09 14:30 5. Oj, będzie tam wesoło i korkowo. Tak to jest, gdy chce się najtaniej załatwić problem. 2020-07-09 14:29 6. Martunia służby pewnie już o tym wiedziały zapewne baneru już nie ma, natomiast gdy był zdejmowany to Ty zapewne na Onecie niemieckim siedziałaś. I komuś na ręce spoglądała , gdy sama bąki zbijasz i szukasz wielkiego odkrycia... Żałosna... 2020-07-09 14:26 7. Pomysł z hulajnogami fajny, niestety ludzie jeszcze nie dorośli do pewnych rzeczy. 2020-07-09 14:19 8. Taa hulajnogi dobrze zlapac bo nie uciekaja na widok straznikow miejskich a co z tymi pseudo misiami? Co z cyganami spiewajacymi i grajacymi na ulicy? Za to sie niech SM wezmie a jak nie moze sobie z tym poradzic to co nam z takich straxnikow? Zlikwidowac jak w nt i spokokoj. I kasy wiecej zostanie w miejskiej kasie 2020-07-09 13:58 9. tesko pozbiera wszystkie i sprzeda na złom , pozdrowienia dla panów z firmy sprzątającej 2020-07-09 13:56 10. Do oo ... gdyby tak było mieli byśmy piękne czyste miasto bez korków i wakacyjnej patologi.... A niestety ci co najwięcej narzekają wracaja najszybciej i ponownie narzekają... jeżeli mają tak cudownie u siebie proponuję zostać w domku...
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka