Reklama

2019-04-19 21:24:06

Morskie Oko

Strażacy z Bukowiny wezwani nad Morskie Oko, wszystko przez urodziny

Dziś strażacy z OSP Bukowina Tatrzańska pojechali nad Morskie Oko, gdzie włączył się przeciwpożarowy monitoring. Finał interwencji był zaskakujący.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że wszystko przez świeczki na torcie turysty, który obchodził 40. urodziny. 


"Skończyło się na dokładnym sprawdzeniu i przewietrzeniu obiektu. I oczywiście na pamiątkowym zdjęciu naszych druhów wraz z urodzinową ekipą" - czytamy na Facebooku strażaków z Bukowiny.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
[Zobacz więcej »»] / Fot. OSP Bukowina Tatrzańska
2
[Zobacz więcej »»] / Fot. OSP Bukowina Tatrzańska
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Realistyczny 2019-04-24 06:05:48
Ty kozaki w kasku już kuźwa najwięcej dałeś na to ubranie hahahhahahaahha żałosny jesteś...
z pierwszej ręki 2019-04-23 16:09:50
1. to nie była huczna impreza a raptem dwie świeczki (race tortowe) na małej babce wielkanocnej symbolicznie przy obiedzie po trudach górskich spacerów dla uczczenia urodzin.
2. nikt nie spodziewał się że czujka tak szybko zareaguje, również obsługa
3. nie była to też samowolka. obsługa sama użyczyła ognia i zaraz po uruchomieniu alarmu zadzwoniła na straż powiedzieć o co chodzi.
4. mimo odwołania alarmu strażacy musieli sprawdzić obiekt - takie przepisy
5. chłopaki byli w pełni profesjonalni, w pełnym umundurowaniu, sprawdzili obiekt również jakimiś detektorami (nie znam się), zrobili wywiad i gdy wszystko było ok i atmosfera się uspokoiła to mieli prawo zrobić sobie zdjęcia i zdjąć część munduru (nie lekkiego)
6. i niby czemu jubilat ma płacić skoro dla niego to była niespodzianka?
7. chłopaki potraktowali to jako ćwiczenia, które i tak co jakiś czas muszą odbywać, spisali się naprawdę super tym bardziej że droga dojazdu nie jest łatwą drogą dla ciężkiego wozu - brawo dla nich - i teraz wiemy że gdy na prawdę będą potrzebni to ich nie zabraknie.
8. a wszyscy hejterzy niech się najpierw ugryzą w język i palce zanim coś napiszą nie mając pojęcia o sytuacji
Kazku w kasku 2019-04-22 20:26:02
Niby z jakiej to racji sprzęt będący do ratowania, kupiony za nasze pieniądze ma służyć do zabawiania kogoś. Co to jest, Luduś???
Ludek 2019-04-22 19:44:11
A nie przyszlo wam tępoty na mysl ze ten gosc w dzinsach mogl byc na focie przypadkowo .ubral se góre strazackiego umundurowania i z tąd ta fota .a robicie wykładnie wszem i wobec .zamiast sie czepiac zapisac sie do osp i spróbowac jak jest na prawde i posłuzyc pomocom innym .pozdrawiam
Realistyczny 2019-04-22 14:03:45
Jak jest nieodpowiedzialny to trudno, ale nikomu krzywdy nie zrobił, zapłacił za błąd...
Tempy Toporek 2019-04-22 11:38:31
Gimbusom wychowanym na FB przypomnę taki fakt, dawno temu jak zaczeły być modne koszule non iron, tzw. nylonowe to jeden strażak ubrał sobie taką do roboty i pech chciał, że podczas akcji został poparzony. Gdyby miał na siebie regulaminowe ubranie to by nie doszło do tak dużego poparzenia. Wszystkim domorosłym filozofom polecam to ku uwadze.
Realistyczny 2019-04-22 09:13:43
Kleofas jeżeli by była sytuacja, że wszyscy są w dżinsach a jeden w stroju kompletnym wtedy owszem jest pretekst by reagować, ale na grupę strażaków jeden nie wziął spodni i wielkie halo to żałosne jak pisałem... Zrobiliście hejt o nic a gość już ma "zjebki" od przełożonych i jest w niedobrej sytuacji i co dumni jesteście. Jesteście pokroju osoby odbierającej dowód rejestracyjny za spalona postojowke. Potrzebne to ??????? Zupełnie nie..... Gdybym miał osobiście wybrać czy wolę 10 strażaków w tym 2 w niekompletnym stroju a 10 w kompletnym aby 3 minuty później dotarli wybrałbym 1 opcje.... Ale niektórych rzeczy nie zrozumiecie takie kijowe pokolenie.......
gnom 2019-04-21 21:33:33
Mam pytanie jako laik: Czy kierowca nie pilnuje auta i do ognia nie wchodzi?! Tam są różne zegary i wskaźniki, a do tego sprzęt który zupełnie przypadkiem może zginąć. Chyba to nie jest tak, że wszyscy biegną w ogień. Zauważyłem również, że czasie pożaru jest więcej samochodów niż jedno. Wynika z tego, że ludzi masa i jako profesjonaliści ogarniają temat. Fakt, niektórzy są bardzo młodzi i pewnie jeszcze wiele nauki przed nimi i zdobywania doświadczenia ale chwała im za to, że robią tyle dobrego.
kleofas 2019-04-21 16:29:05
Jak już wcześniej wspomniałem nie wszyscy rozumieją co to znaczy profesjonalna służba i działania ratownicze i to tyczy się też osób na tym forum. Tak więc powtórzę jeszcze raz. Straż w dresach już dawno się skończyła. Niestety nie wystarczy tylko rzucić wszystkiego i jechać do pożaru w tym czym się stoi, bo choć to może pięknie brzmi i jest chwalebne to w rzeczywistości już tak nie wygląda. Bo co w sytuacji kiedy ten strażak np w jeansach, dresie, czy bez hełmu i rękawic będzie musiał wejść do płonącego budynku i kogoś z niego ratować? Każdy kto choć raz gasił pożar wie że to po prostu niemożliwe bo jest zbyt niebezpieczne. Takie rzeczy dzieją się tylko na filmach i tylko ludzie którzy nie są związani z pożarnictwem w nie wierzą. Wewnątrz płonącego pomieszczenia panuje temperatura powyżej 300 stC w górę, więc nie ma szans tam wytrzymać nawet chwili. Co w sytuacji kiedy taki strażak w jeansach nawet jeśli jest kierowcą będzie musiał wejść wyciągać z pożaru swoich kolegów którzy są super ubrani? Po prostu tego nie zrobi a jeśli tam wejdzie sam stwarza zagrożenie, bo ktoś inny będzie musiał wejść znowu po niego.
Zanim ktoś napisze tu swoje wywody to niech się zastanowi najpierw czy chciałby żeby jego dom gasił strażak niezabezpieczony i nie mogący w pełni wykonywać swoich czynności. Czy chciałby żeby ratując jego bliskich robił to tylko na pół gwizdka, bo nie w pełni zabezpieczony nie jest w stanie wejść do strefy niebezpiecznej?
Straż to nie zbieranina ludzi przypadkowych" bo mają chłopaki chęci i się poświęcają". Straż to profesjonalna służba ratownicza której zadaniem jest niesienie pomocy profesjonalnymi środkami.
Problem jest niestety w tym, że te jednostki mają te ubrania na stanie tylko że niektórym nie chce się ich po prostu ubierać, bo myślą że nic się wielkiego nie stanie. No ale jednak się dzieje. Założyć spodnie przed wejściem do samochodu to kwestia kilku sekund. Przy pożarze w sytuacji kryzysowej tego czasu już niestety nie będzie...
Bury 2019-04-21 11:35:49
Strażaka proszę zostawić w spokoju ,trzeba przyjrzeć się imprezie w schronisku ( czy aby na pewno taka nazwa jest adekwatna} bo nieuzasadnione wezwanie służb jest wykroczeniem. Art 66. par. 1 kodeksu wykroczeń wskazuje karę za te wykroczenie: "Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych.". Dodatkowo, w paragrafie drugim czytamy: "Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych
Realistyczny 2019-04-21 10:04:10
Brzdac widze że nie zostałem sam co normalnie myślę. Takich jak my jest już garstka a reszta widzisz jaka... Wesołych świąt
brzdac 2019-04-21 06:31:07
No kurw@ nie wierze , wy małe żałosne ludziki czepiacie się spodni ? Nawet gdyby to była straż zawodowa nie macie prawa pisać takich komentarzy . To oni ratują nasze życie , dobytki wyrwani w nocy czy dzień jadą do takich debili jak wy by was ocalić a tu takie podziękowanie WSTYD . Strażacy z OSP zazwyczaj łapią mundury bojowe i ubierają się w samochodzie jadąc wam na ratunek . I oby kiedyś spóźnili się do takiego jednego czy drugiego z was bo kierowca bał się jechać bez spodni bojowych . Wesołych Świąt
gnom 2019-04-20 19:38:15
Jedni łapią szybciej, a inni wolniej. Teraz to już wszyscy będą jak spod igły.
Oby z innymi wielkimi problemami sprawnie sobie radzili.
Spokojnych Świąt
Realistyczny 2019-04-20 19:05:48
Wiecie co to znaczy dobrobyt? To m.in. to że zrobiliście aferę o chłopa, który pojechał do akcji w dżinsach.... Powiem szczerze jesteście żałośni i to niesamowicie... On idzie na własną odpowiedzialność - może chciał szybko dojechać i nie zdążył ubrać spodni bojowych bo jest jedynym kierowcą a droga na morskie to nie autostrada... Kolejny temat który nie powinien zostać ruszony.... żaŁośNI.... A czemu dobrobyt??? Bo dawniej ludzie w koszulach na akcję jechali i wszyscy dookoła pomagali a teraz czepiacie się strażaka o bzdurę ba sami widząc palący się dom, mając węża strażackiego i hydrant koło siebie będziecie dziady czekać na straż, bo Wy nie macie stroju który Wam jest na h...potrzebny do węża hahahhahahaahha ofiArY losu i tylko przepisy to przepisy tamto... żeby tylko kogoś wyśmiać i drwić... Żal wAS .,.
kleofas 2019-04-20 12:49:05
Nie chodzi o ból d**y bo sobie zrobili zdjęcie, tylko o to jak na nim wyglądają i jaką opinię przez to robią na temat straży w ogóle.

Obowiązkiem KDR-a jest zadbać o to żeby do działań byli dopuszczeni tylko strażacy w pełni umundurowani tj, ubranie bojowe, hełm, rękawice, obuwie odpowiednie do działań.
Obowiązkiem strażaka niezależnie czy z psp czy osp jest przystępując do działań to umundurowanie mieć na sobie. Dotyczy to ratowników i kierowców. To reguluje rozporządzenie a nie jest czyimś widzimisię.
Czasy działań na ''hura" i ku chwale ojczyzny już dawno się kończyły i braku profesjonalizmu nie można usprawiedliwiać za każdym razem słowami " że chłopaki działają i nikt im za to nie płaci". Dziś już nie wystarczy wskoczyć do auta w baciokach i dresie i gasić pożar. Kiedyś może tak było, ale dzisiaj praktycznie każda jednostka osp posiada wystarczający budżet żeby te ubrania mieć. Akurat w przypadku OSP Bukowina nie ma żadnego problemu bo posiadają i fundusze i przede wszystkim pełne wyposażenie. Tu chodzi niestety tylko o niechlujstwo i olewanie przepisów. Jak się chce działać w profesjonalnej formacji ratowniczej to trzeba niestety tym profesjonalistą być. Widać nie każdy potrafi to zrozumieć.
A co do pijanych strażaków w mundurach wyjściowych to zgadzam się. Jest to wielki problem.
miejscowy 2019-04-20 09:55:44
Żal to mi niektórych komentarzy.
Po 1 przepis jest przepis.Włączy sie alarm to straż ma jechać to sprawdzić bo takie mają procedury.
Po 2 te alarmy pożarowe to jak wszyscy wiemy pic na wode. Sami strażacy wiedza że zazwyczaj nic sie nie dzieje, bo gdy pali to ludzie już sami dzwonią bo ogień widać. ( Czujki to wymóg śmiesznej Unii Europejskiej).
Po 3 na całym świecie ludzie robią sobie zdjęcia ze strażakami,policjantami,żołnierzami itp. ale jedynie w Polsce wszyscy muszą mieć ból d**y.
Dziękuje,pozdrawiam
gnom 2019-04-20 09:51:40
Ludzie co z Wami?! Syrena wyje, to chłopaki jadą. Na tym polega ta służba. Dobrze, że to tylko monitoring a nie pożar, bo znowu by się głosy odezwały dlaczego jednym autem pojechali.
do @kleofas: życzę dobrej zabawy przy przerzucaniu gnojówki, tylko "dżinsów" nie ubieraj, bo będzie chlapać.
Wstyd przynoszą pijani strażacy ( w mundurach wyjściowych ) na imprezach gdy rzygają po płotach.
pchor 2019-04-20 09:27:22
Do kolegi byw. Personel nie jest od tego żeby stwierdzić czy coś się dzieje czy nie. On ma potwierdzić alarm lub nie a zagrożenie lub brak stwierdza KDR. Być może było tak że system od razu wszedł w alarmowanie II stopnia i sygnał z monitoringu poszedł do SK KM/KP więc wtedy personel nie ma nic do gadania.
Żenujące 2019-04-20 09:00:24
Zal mi Was nie ma co swietowac ani pisać teraz będzie wiecej takich "interwencji" moze i na wieczorki panieńskie zaczniecie jeździć przynajmniej porządnie będziecie ubrani ???? ???? ???? wstyd OSP
byw 2019-04-20 07:40:26
Czy na miejscu nie było nikogo z personelu aby stwierdzić, że nic się nie dzieje, ze nie ma pożaru. W jakim celu straz jechała do tego schroniska? Zrobić sobie zdjęcie ?
Xyz 2019-04-20 06:20:55
Impreza urodzinowa w Wielki Piątek ?
kleofas 2019-04-19 23:17:25
Człowieku w "dżinsach" ogarnij się!!!!! (zdj. nr 1)
Po to idzie gruba kasa na umundurowanie dla OSP żebyś przy akcji był porządnie ubrany a nie wyglądał jak przy przerzucaniu gnojówki na oborze. Zaraz będzie tłumaczenie że to kierowca i "nie było casu".
Przynosisz wstyd pozostałym i złą opinię OSP!!!!!
2020-05-28 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - Dzień Dziecka 2020-05-27 22:02 Zwierzęta królowej Beskidów 2020-05-27 21:01 Budowa centrum narciarstwa zmierza do końca 2020-05-27 20:01 Rusza budowa kanalizacji 2020-05-27 19:02 Będzie kasa dla podwykonawców 1 2020-05-27 19:01 Prezenty dla rodziców od pary młodej. Sprawdzone pomysły i ślubne inspiracje 2020-05-27 18:10 Pijana nastolatka spowodowała kolizję 3 2020-05-27 17:30 Covid-19 w zakopiańskich domach 13 2020-05-27 16:29 Złodziejskie zakupy 1 2020-05-27 15:25 Mglisto i spokojnie nad Morskim Okiem (WIDEO) 2020-05-27 14:37 Koliba otwarta w połowie czerwca (WIDEO) 1 2020-05-27 13:30 Wodny plac popłynął 8 2020-05-27 12:24 Centrum Nowego Targu w rejestrze zabytków 2 2020-05-27 11:24 Od soboty bez maseczek na wolnym powietrzu 2 2020-05-27 11:20 30 lat temu 1 2020-05-27 11:00 Mc Donaldowi – stanowcze NIE! 2 2020-05-27 10:01 Nocny wypadek 2020-05-27 09:00 Zamiast progu będą mandaty 3 2020-05-27 08:00 Urzędu odmrażanie 1 2020-05-26 22:19 Zakopiańska kronika czasu pandemii (WIDEO) 2 2020-05-26 21:30 Ordnung karty praw rodziny 1 2020-05-26 20:19 Wciąż za mało nowotarżan wymienia kopciuchy 4 2020-05-26 19:03 Podhale pomaga Kuchni św. Brata Alberta (WIDEO) 2020-05-26 18:02 W COS-ie będzie jak na plaży 8 2020-05-26 17:00 Zmarł Wiktor Sowa 2020-05-26 15:51 Moja Mama w obiektywie - nagrody przyznane 2020-05-26 15:49 Lisięta wyłapane i wywiezione - lisica też ma być złapana (aktualizacja) 23 2020-05-26 15:00 Głos matki w brzmieniach synth-pop 2020-05-26 14:06 Zamkną Ludźmierską - korki gwarantowane 2020-05-26 13:01 Dajmy lisom spokój - same się wyniosą 4 2020-05-26 11:59 Naciągała na sylwestrowe apartamenty pod Giewontem 3 2020-05-26 11:30 Przygotować się na suszę 2020-05-26 10:30 Burza w uczelnianym senacie 1 2020-05-26 10:00 Hasior - Czy zburzyć ten pomnik? 4 2020-05-26 09:54 Grad w Zakopanem 2020-05-26 09:48 Foto konkurs na Dzień Matki 2020-05-26 09:01 Wszystkim mamom życzymy wszystkiego najlepszego 2020-05-26 08:02 Ktoś wyrzucił części samochodowe i psa 31 2020-05-26 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych – Dzień Mamy 2020-05-25 21:15 Historyczna inwestycja na Spiszu 6 2020-05-25 20:30 Pijany kierowca z trzema pasażerkami wpadł na drzewo 1 2020-05-25 19:45 Zamknięta droga. Robotnicy wymienią przepust 2020-05-25 19:00 Likwidacja mleczarni. Radni przyjęli rezolucję 10 2020-05-25 18:15 Rękawiczki, maseczki i środki dezynfekujące potrzebne (WIDEO) 6 2020-05-25 17:30 Wstydliwa wizytówka 2020-05-25 16:30 Audi kontra hyundai 1 2020-05-25 15:25 Niech podwykonawcy nie tracą nadziei 2 2020-05-25 15:25 Szpitalna śmierć - mężczyzna nie przeżył upadku 3 2020-05-25 15:00 Z maluchem na bombach do szpitala 5 2020-05-25 14:30 Cechy wyróżniające projekty nowoczesnych domów
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-05-27 23:05 1. Szkoda tylko że praktycznie wszystkie McDonaldy tak zostały ujednolicone.. Brakuje mi tego starego wystroju maka na Krupówkach, ciekawe co stało się z tymi obrazami na szkle.... 2020-05-27 22:49 2. Czekam na Sylwestra Marzeń. To mnie trzyma przy życiu w dobie Covida. 2020-05-27 22:45 3. Kiedy "stołkowy" zrozumie, że jak się w sądzie wszystkie sprawy przegrywa to błędów należy szukać u siebie a nie u innych. Krzywdą ludzką się nie naje 2020-05-27 22:40 4. Skończyło się lanie wody, porażka na całego. 2020-05-27 22:24 5. To super Pan Burmistrz działa!!!!! Może spora grupa mieszkańców doczeka się wreszcie wykonania Uchwały Rady Miasta nr XII/168/2019 & 2 z 31.10.2019r. 2020-05-27 21:43 6. Warto przypomnieć, że wykonawca zobowiązał się do otwarcia drugiej nitki do końca czerwca br. Coś mi się zdaje, że to będzie czerwiec, ale 2021. 2020-05-27 21:41 7. Po 30 latach samorządowcy biorą pieniądze za ruszanie ramionami, co w poprzednim systemie było nie do pomyślenia.:-D 2020-05-27 21:38 8. Jak się źle zarządza, źle traktuje wykonawców Szuka dziury w całym, każe płacić odszkodowania np.za bulwary,i w sądzie się przegrywa.Jeszcze z domu solanki uciekną, budując mały domek aż 11 miesięcy,a miało być w 4 miesiące.dojdzie do tego że wykonawcy będą rabke omijać szerokim łukiem 2020-05-27 21:29 9. No prym to wiodą przedstawiciele Harendy , tylko tym razem bardziej ci z H-ski , jeden maseczki dla polski sprowadzał a ten drugi pozazdrościł pierwszemu i zaczął sprzedawać sprzęt do dezynfekcji :) :) :) :) 2020-05-27 21:10 10. To na pewno z przepracowania albo z roztargnienia..mecenas ROMAN jej POmoże.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Dołącz do nas - facebook