Reklama

2019-05-16 07:00:34

W papierowym wydaniu TP

Sexturystyka w koloratce (WIDEO)

Wczoraj udając księdza, który jedzie z ministrantem do Zakopanego, nasz dziennikarz bez problemu zarezerwował mały pokój w domach wycieczkowo-rekolekcyjnych księży sercanów, saletynów czy werbistów. W czasie rozmowy mocno podkreślał, że przyjeżdża z chłopcem w nagrodę za bierzmowanie.

Poza tym piszemy o planach odbudowy willi Mak w Zakopanem. W Łapszach rozłam wśród radnych. Na zakopiance sjesta i opóźnienia. 


Jakie są decyzje wójta czarnego Dunajca po naszym śledztwie w sprawie inspektora z urzędu?  

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
rzecznikSVD 2019-05-23 12:53:07
Oświadczenie

W związku z artykułem "Sexturystyka w koloratce", który ukazał się w Tygodniku Podhalańskim 16 maja br. niniejszym Zgromadzenie Słowa Bożego (Księża Werbiści) pragnie poinformować, że:
- osobą, która odebrała telefon od dziennikarza podającego się za księdza był nasz kleryk, odbywający praktykę w domu rekolekcyjnym w Zakopanem, który przekroczył własne kompetencje, z czego zostaną wyciągnięte stosowne konsekwencje;
- ostatecznie jednak to nie on decydowałby o przyznaniu pokoju, gdyby doszło do domniemanej sytuacji, ale przełożony domu;
- Polska Prowincja Zgromadzenia Słowa Bożego wypracowała "Instrukcję o realizacji ślubu czystości w aspekcie zapobiegania nadużyciom wobec osób nieletnich i z nimi zrównanych", z którą każdy z członków Prowincji zapoznał się, co potwierdził własnoręcznym podpisem;
- prowincjał werbistów w Polsce powołał delegata ds. ochrony dzieci i młodzieży, którego dane kontaktowe podane są na oficjalnej stronie Zgromadzenia.
W związku z powyższym uważamy sugestię płynącą z artykułu, jakoby werbiści tolerowali pedofilię, za krzywdzącą.

o. Andrzej Danilewicz SVD
rzecznik werbistów
esek 2019-05-18 20:16:04
@ gnom - jeśli poprosił o księdza to nie był ateista tylko zmienił zdanie. Będziemy sie licytować na znajomych lub nie którzy zmienili poglady? Ateizm m in to rózni od wyznawcy religii że nie można się wyspowiadac i byc ok. Albo się nim jest albo nie
A tu racja brak rozmowy w domu, brak etyki i prawidłowej edukacji w szkole daje pole do popisu zboczńcom wszelkiej maści. Stad jak najwcześniej i jak najbardziej naukowo.
gnom 2019-05-18 15:33:18
@esek Osobiście znałem zdeklarowanego ateistę, który prosił o księdza gdy umierał ( choroba wredna, przewlekła dająca czas na uporządkowanie wielu spraw ). Więc nie religia potrzebowała człowieka, to człowiek był w potrzebie. Ludzie dokonują wyborów i się określają, mają do tego prawo. Nikt nie zmusi drugiego człowieka aby wierzył. Samo chodzenie do kościoła nie jest świadectwem, że mamy do czynienia z dobrym człowiekiem ( np. tatusiowie pedofile ). Stwierdzenie: modli się pod figurą a diabła ma za skórą, nie jest przypadkowe.
Faktem jest, że wielu rodziców nie rozmawia z dziećmi w domach na tematy dotyczące seksu. Wszystko spychają na szkołę, a potem tylko pretensje mają. Jedną nogą nadal tkwimy w średniowieczu i tematach tabu. Właśnie to daje szansę aby wszelkiej maści zwyrodnialcy aktywnie działali.
psycholog 2019-05-17 21:02:24
Pewnie gdyby podał się za dziennikarza,aktora,lub wpływowego polityka,reakcja była by inna.
esek 2019-05-17 18:11:39
@gnom @Pati "Religia jest potrzebna ludziom" - samo stwierdzenie nie jest dowodem, a faktem jest , że żyje wciąż powiększające sie społeczeństwo ( m.in. z powodów jak opisane w filmie i wielu innych ) ateistów, agnostyków czy apostatów oraz osób tylko deklarujących przynależność do jakiegos kościoła - oni w niczym religii nie potrzebują. Śmiem wręcz twierdzić , że to religia potrzebuje ludzi i bez nich po prostu by przestala istnieć.
Pati - opisane w filmie akty pedofilskie jak i znane inne miay miejsce zanim ktokolwiek zajął się tematem edukacji seksualnej w szkołach. Zatem to raczej brak tej edukacji pozwalał pedofilom wmiawiac dzieciom, ze dotykanie miejsc intymnych to terapia, całowanie to ciumkanie i temu podobnych bredni. Edukacja z założenia , jeśli nie jest podszyta wyznawanymi wierzeniami a nauką , ma walor nauczania co w efekcie pozwoli si bronic dzieciom a nie poddawać presji pedofili dowolnej profesji
rys 2019-05-17 15:45:06
Pati - czesciowo mozna sie z Toba zgodzic.Ale. Rodzice tego nie robia, a ksieza maja wlasne prawa i maja gdzies polskie, europejskie lub jakiekolwiek prawo.
sp 2019-05-17 15:27:18
Z tych wszystkich komentarzy tylko Pati mądrze pisze.Pedofilia to temat zastępczy, w sobotę 20tyś. patriotów protestowało a w mediach cisza. W niedzielę dochodzi informacja o przylocie izraelskiej delegacji rządowej, w ostatniej chwili zmieniają przedstawicieli ds. kultury na roszczenia majątku bezspatkowego.W poniedziałek "nasz" rząd bojkotuje spotkanie z żydami.W sejmie odrzuca się projekt ustawy Michalkiewicza, usuwa z mównicy sejmowej posła Winnickiego...PO nas sprzedało Niemcom a PiS (negocjacje za plecami) przekazuję Polskę zydom.Pozostaje nam 26maja głosować na Konfederację albo zostaniemy obywatelami III kategorii we własnym kraju.
Pati 2019-05-17 12:45:42
ok. poniżej ukazał się mój wpis ,więc idźmy dalej merytorycznie do celu!
Wszystkich oburza pedofilia w kościele (i słusznie) a co z podpisaną ustawą przez Trzaskowskiego deklaracją LGBT+,która przewiduję wprowadzenie edukacji seksualnej w szkole zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (???),to przygotowywanie dzieci dla pedofilii,ludzie nie dajmy się oszukiwać , prawda jest jedna, edukacja seksualna powinna odbywać się najpierw w domach, edukować trzeba rodziców, którzy najlepiej znają swoje dzieci i najlepiej wiedzą kiedy i ile można dziecku powiedzieć, kiedy trzeba zacząć mówić o seksie, współżyciu, antykoncepcji i jak to powiedzieć. Bo mówić trzeba, bo w dobie internetu dzieci widzione ciekawością wyczytają co chcą, więc lepiej im to mądrze i prawdziwie przekazać.
Pati 2019-05-17 10:53:07
Pani Beata Czerska pisze ,że niepotrzebna prowokacja,przypomnę,że Pan red. Siekielski dał się poznać jako prowokator dziennikarski (sam tak o sobie mówił) i myślę ,że to mu weszło w zwyczaj.Teraz jak zaczęli coś robić w sprawie ustawy 447,jest afera pedofilii i o niczym innym nie mówią ,wszak ten temat jest nie o dziś ,ale wiedzą jak manipulować ludźmi.
Moim zdaniem wybór terminu publikacji filmu jest nie przypadkowy ,teraz POPIS prześcigają się w ustawach o pedofilii,a rzeczy istotne dla Polski odchodzą na plan dalszy.
I żeby nie było ,jestem za surowym karaniem tych zwyrodnialców ,ale znów muszę przypomnieć ,że wszyscy zostaliśmy przekonani w swoim czasie ,że surowość kary nie ma żadnego znaczenia.26 maja idziemy głosować na tych ,którzy znieśli m.in karę śmierci,w związku z tym powinniśmy się zastanowić kto będzie najlepiej reprezentował nasze interesy w tym i naszych dzieci .
mateusz m 2019-05-17 00:36:33
Jeżeli "kościół jest siłą tego narodu" to biada nam.
Bo wiara u nas głównie na pokaz jest i dla picu.
Ateista Statysta 2019-05-16 21:45:14
Osłabiając 1-ną religię łatwiej upowszechnić inną.
gnom 2019-05-16 19:58:54
Religia jest potrzebna ludziom. Potrzebują wierzyć, że w życiu nie są sami. Jest nad nimi siła wyższa i to jest bodziec do dalszej egzystencji i zmagania się z przeciwnościami. Wierzą w Boga a nie w księdza. Inna sprawa, że ksiądz "dobrodziej" robi "niedźwiedzią" przysługę Bogu swoim zachowaniem i ludzie zostają z ręką w nocniku. I wtedy robi się problem.
Do @Janowski: Zboczenia były, są i będą ale nie ma tolerancji na gwałty i molestowania zwłaszcza dzieci. To jest zbrodnia i musi zostać ukarana. Polskie społeczeństwo nareszcie dorosło ( w większości ) aby powiedzieć NIE. Ta prowokacja pokazała jak łatwo można sobie zrobić dobrze a drugiemu człowiekowi krzywdę. Cały czas pokutuje zasada "aby się nie wtrącać" zwłaszcza jak sprawa księdza dotyczy. Należy pamiętać, że lepiej dmuchać na zimne, sprawę wyjaśniać od ręki aby potem nie musieć zmagać się z wyrzutami sumienia. Widzę zbrodnię, nie reaguję to staję się współwinnym cudzego nieszczęścia. Służby nie załatwią wszystkiego same, zwłaszcza że jest wielu pomocników skorych zamieść problem pod dywan. Tylko od nas zależy jak sprawy dalej się potoczą. Pytanie jest: czy nastąpi oczyszczenie? czy dalej będziemy tkwić w szambie?
Tegemon 2019-05-16 18:45:34
Brawo TP za odwagę i ruszenie tematu. Nie ma nic gorszego niż krzywdzenie dzieci, tych najmniejszych, którymi powinniśmy się opiekować. Bez względu na to kim jest pedofil, z jakiego kręgu zawodowego czy innego się wywodzi, to jest to absolutnie niedopuszczalne by dawać na to przyzwolenie, by to ukrywać i tuszować. Tej krzywdy nie można przemilczać i jej umniejszać, powołując się na jakiekolwiek argumenty.
Jajkowski 2019-05-16 17:32:58
@Marcin. Niektórzy tak mają, dobrze że 90 sek. na Skypie.
Marcin 2019-05-16 14:47:14
@ Janowski

Wszystko dobrze?
Janowski 2019-05-16 12:43:00
Zboczenia w świecie to nie odłącza część ludzkości i jak świat stary zawsze wykorzystywana w polityce , jak nie aborcja to równość pedałów , feministki i prawa kobiet - przecież na tyłku , seksie , pieniądzach świat stoi . Zawsze jest tak że jedni dymają drugich . Jak myślicie że rozmnażacie się przez pączkowanie ? Jak spółkujecie pod kołdrą w ciemności to po Bożemu a jak przy świetle dziennym to grzech ? Niestety niechlubna prawda o grzechach boli , sex to natura ale wykorzystywanie słabości grzesznych do osiągnięcia władzy to polityka . To takie pitolenie tak jakby opozycja rozmnażała się przez pączkowanie , księża też , i pseudo prawica też . Temat wywołany przed wyborami do europarlamentu , podobnie jak strajki nauczycieli żyjący z budżetu i wiele innych . Ciekawe że wcześniej wszyscy razem bili brawo i nikomu nic nie przeszkadzało w zależności od sympatii politycznych i potrzeb . Dla niektórych np. Biedroń jest idolem bo wskazuje jedyną słuszna drogę rozwoju seksualnego ha ha ha ha ha ha . Przecież społeczeństwo ma taką władzę na jaką zasługuje i jaką sobie wybiera . Teraz po zagryzajcie się na wzajem jedni wraz drugimi - ze złodziejami i kretynami z PO lewactwem a drudzy z pseudo prawicowcami socjalistycznymi z PIS , UW , UP .
tadek 2019-05-16 11:31:20
Podłość kleru przekracza wszelkie granice .
Janowski 2019-05-16 11:06:12
Kościół niszczą przedstawiciele ubeckiego departamentu do spraw zwalczania kościoła w Polsce posługując się słabościami ludzi . Sex jest nie rozłączną częścią istnienia cywilizacji ludzi , od starożytnego świata zachodu Egiptu , Grecji itp. do dziś .W Polsce zawsze problem sex , dupa wykorzystywany jest do celów polityki i jak życie pokazuje jaskrawo zawsze robią to lewusy . Np Impeachment w USA ha ha ha ha ha ha ha - Monika Lewiński majtki ze spermą trzymała przez kilka lat - pewno ze względów higienicznych i polityka lewaków z tym nic wspólnego nie miała ha ha ha ha ha ha ha . To stary paten żydowski - jak nie da się zawładnąć umysłem faceta to podstawia mu się babę by owładnęła go cipk........ Ot pokrętna rzeczywistość , kobieta z cip...... to zło ale facet nadstawiający tyłek drugiemu to równouprawnienie ( Biedroń wskaże wam poprawny kierunek seksualny ha ha ha ha ha ha ) Problem zboczeń seksualnych w kościele istniał od zawsze ale i ma podstawy historyczne upodobań władców i szarych ludzi . Niestety pruderia , zakłamanie , skandalizm to podstawa zarabiania kasy w mediach , osiągania celów politycznych , manipulacji. Wszędzie gołe dupy , gołe cycki z kolczykami wszędzie .Sami to propagujecie i nagle jakiś politykier dla swoich celów robi z tego sensację ośmieszając pruderyjną gawiedź która takimi samymi fantazjami seksualnymi dorównuje władcom przeżywając doznania seksualne pod kołdrą zgodnie z upodobaniami i fantazjami płciowymi .
Już widzę te zakłamane babcie modlące się w kościele mające po kilkoro dzieci poczęte nie z seksu tylko z pączkowania . Teraz wszystkie lewackie stare baby feministki będą przypominały sobie że były molestowane - pewno robią to z żalu że żaden chłop ich nie chciał dotknąć ( niedosyt seksu bije w dekiel - albo przesyt ) Politycy nie cofną się przed niczym by po przejęciu władzy po prostu łupić naiwną gawiedź - każdy sposób jest dobry by władzę przejąć !! Władza kasa sex to cel cywilizacyjny determinujący postępowanie polityków od zawsze .
Marcin 2019-05-16 10:59:15
@ Alberto
Cytujesz Wyszyńskiego? A co miał powiedzieć o swojej korporacji? Nie miał innej opcji niż wychwalać kościół, jako pracownik tej firmy, bo inaczej bardzo szybko odcięto by go od pieniążków. Polecam zapoznać się też z życiorysem pana Wyszyńskiego i jego bezpośrednimi, jak i pośrednimi(jako redaktor naczelny pisma) poglądami na temat chociażby Hitlera czy Trzeciej Rzeszy Niemieckiej.
A ja od siebie zacytuje, Ci również kontrowersyjny cytat jednego z Ojców Narodu Polskiego Piłsudskiego:
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
kościelny 2019-05-16 10:27:23
@Abeto. Nie zasłaniajcie się wiernymi. Miejcie honor i nie unikajcie karze za gwałty. Kościół to jedno a duchowni to drugie. Dla mnie jest to wsio ryba, bo zachowujecie się jakbyście stali ponad Bogiem a co najmniej Boga nie było.
cap 2019-05-16 10:04:39
pedeofilia w kosciele to juz tradycja ,trwalo to od wiekow i bylo to tabu ,teraz to potezny orez w niszczeniu kosciola ,,,,taki mamy klimat,,
ksiąc gej 2019-05-16 09:55:08
Sie pytam, jaka jest kara za wynajem w celu uprawiania nierządu a jaka w celu gwałtu na nieletnich?
Abeto 2019-05-16 09:27:48
"Jeśli przyjdą niszczyć ten naród to zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego narodu"
 • PRACA | dam
  Do obsługi recepcji aparthotelu poszukujemy uprzejmej, dyspozycyjnej osoby ze znajomością języka obcego oraz z prawem jazdy kat. B Tel. 885145405 email: biuro@willajarosta.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Tatry na Polanie Zgorzelisko zatrudni KUCHARZA/POMOC KUCHENNĄ z możliwością zakwaterowania. Tel. 182063730 lub 506129438. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • PRACA | dam
  Aqua Park Zakopane zatrudni: PRACOWNIKA OBSŁUGI SPRZĄTAJĄCEJ. Tel. 182063730 lub 607508752. Szczegółowe informacje na stronie: www.polskietatry.pl
  WWW: www.polskietatry.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANI DOBRY WĘGIEL - TRANSPORT PROSTO Z KOPALNI. Kostka, orzech, miał, eko groszek. 517665368
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE, TAPETOWANIE, GŁADZIE, FARBY STRUKTURALNE I TYNKI DEKORACYJNE - Tel. 601 793 866, www: www.FABRYKASTRUKTURY.pl
 • PRACA | dam
  PRACA DLA BYŁEGO URZĘDNIKA. WYMAGANA ZNAJOMOŚĆ PRAWA ADMINISTRACYJNEGO. WYSOKIE WYNAGRODZENIE, ELASTYCZNE GODZINY PRACY. 697353012
  Tel.: 697353012
 • PRACA | dam
  ZAKOPANE PRACA, PRACA, PRACA -OSOBĘ DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI, WSPÓLNIKA, PRACOWNIKA PROWADZĄCEGO MUZEUM. 698137333
  Tel.: 698137333
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, NOWE, UMEBLOWANE MIESZKANIE 50m2, CENTRUM NOWY TARG ul. Krzywa. 608806408
 • ANTYKI
  KOLEKCJONERSKIE TARGI STAROCI. PLAC NIEPODLEGŁOŚCI. 8-12 LIPCA. Tel. 668589537
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  LOKAL DO WYNAJĘCIA, Zakopane centrum, 27 m2 - TEL. 694266522
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • ANTYKI
  Jestem zainteresowana kupnem starych monet, papierów wartościowych, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajecia kawalerka w Nowy Targu .Mieszkanie po remoncie , dostępne od zaraz.660797241 b12.pl
 • RÓŻNE
  Jestem zainteresowana kupnem starych szabli, mieczy, itp. Proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Kontakt: 579904317, email: ogloszenia421@gmail.com
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378 Tel.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy: POMOCNIKÓW oraz tynkarzy, stolarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 15 do 25 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukam Kucharka/Kucharz najlepiej osoba wielofunkcyjna z możliwym zakwaterowaniem Tel. 889243889
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię działkę budowlaną 10-15 arów okolice Czarnego Dunajca Tel. 508949945
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Bukowinie T. zatrudni recepcjonistkę. Praca stała. Tel. 789-111-300 email: praca@roztoka.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku - DWA OBIEKTY - Tel. 607 506 428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI - 3 HA - koło Białki Tatrzańskiej. 18 28 564 54. Tel.
 • KUPNO
  OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. 536269912.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA - PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH. 691317098 Tel.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię od zaraz kucharza/kę, kelnera/kę do pracy w Karczmie Zamkowej w Czorsztynie. tel 509920018 Tel. 509920018 email: nadzamcze@interia.pl
 • PRACA | dam
  OD ZARAZ ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCĘ DO SKLEPU OBUWNICZEGO W ZAKOPANEM, Nowotarska 1. 608 415 708 Tel.
 • KUPNO
  Kupię stare góralskie meble Tel. 602388188
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osoby na sezon letni do pomocy w restauracji oraz pensjonacie w Zakopanem. Praca od zaraz. Bez zamieszkania Tel. 662050105 email: m.kto@interia.pl
 • IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
  VIDEO - TRANSMISJA NA ŻYWO IMPREZ OKOLICZNOŚCIOWYCH (ŚLUBÓW, KOMUNII, POGRZEBÓW, itp.) - Tel. 605 670 650
 • RÓŻNE
  PRZYJMĘ GRUZ, ZIEMIĘ. 691 434 133. Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko kelnera/kelnerki do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracowników na stanowisko pomocy kuchennej do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
 • PRACA | dam
  Szukamy pracownika na stanowisko kucharza do restauracji w Zakopanem 512351742 Tel.
2020-07-09 21:02 Czarna seria, śmierć kolejnego rowerzysty 2 2020-07-09 19:44 Na pogrzebie Zofii Karpiel była osoba zarażona koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt żałobników 8 2020-07-09 19:44 Kozic harce pod Zawratem (WIDEO) 1 2020-07-09 19:42 Dla rowerzystów i dla pieszych 2020-07-09 19:40 Wodna atrakcja 1 2020-07-09 19:29 TPN potwierdził, że plakat wyborczy wisiał na Giewoncie 1 2020-07-09 19:03 600 km na 160 urodziny poety (WIDEO) 2020-07-09 18:30 Turyści w Grocie 3 2020-07-09 17:44 Ogrodowa już wkrótce będzie otwarta 2020-07-09 17:34 Utrudnienia na drodze Szczawnica - Krościenko. Kładą asfalt 1 2020-07-09 16:49 Potrącenie rowerzysty 7 2020-07-09 16:29 Zakopane w kwiatach 2 2020-07-09 16:18 Na kogo zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich 30 2020-07-09 15:51 Turyści zgubili szlak na Skrajnym Granacie 2020-07-09 15:30 Teatr dla dzieci w parkowej altanie 2020-07-09 15:26 Wraca temat obwodnicy 1 2020-07-09 14:47 Słoneczne miasto 2020-07-09 14:39 Zmarł Krzysztof Cukier, łyżwiarz, reprezentant klubu SNPTT 1907 Zakopane 2020-07-09 14:00 Utrudnienia na zakopiance 2020-07-09 13:35 Jadą goście jadą i wracają korki 2 2020-07-09 13:21 Akcja ratowników TOPR na Nosalu (WIDEO) 3 2020-07-09 12:50 Zakopane będzie rekwirować hulajnogi pozostawiane na Krupówkach 10 2020-07-09 12:18 Zakopianka, pięciokilometrowy korek w Klikuszowej 2 2020-07-09 12:06 Motocyklista na cenzurowanym 5 2020-07-09 11:46 Plum i Bulb zapraszają w niedzielę 2020-07-09 11:28 Kasa popłynie do Chabówki i Ponic 2020-07-09 11:24 Klucze znalezione w Zakopanem 2020-07-09 11:20 Znowu dużo zachorowań w Małopolsce 2020-07-09 11:15 Od trzech lat obserwują trawę 2020-07-09 10:44 Robert Włodarczyk rektorem na 4 lata 2020-07-09 10:00 Zbójnicy 2020-07-09 08:21 Kultowa Panna Fontanna szuka miejsca 3 2020-07-09 07:00 Gubałówka: Nie idźcie tą drogą 1 2020-07-08 23:05 Andrzej Duda na Giewoncie 16 2020-07-08 22:18 Rowerem wzdłuż Dunajca 2020-07-08 21:19 Sala za miliony 1 2020-07-08 20:30 Co z tą krwią? (WIDEO) 2020-07-08 20:10 Głosujcie na Dawida Czernika 2020-07-08 19:44 Straż Miejska kontroluje wagę samochodów jeżdżących Drogą do Białego 9 2020-07-08 19:00 Problemy z wodociągiem 2020-07-08 18:16 Wielkie koszenie na Górnej Równi Krupowej 4 2020-07-08 17:39 Justyna Pustówka w parkowej altanie 2020-07-08 17:30 Taka orkiestra na Krupówkach 9 2020-07-08 17:05 Trojaczki z Tylmanowej mają swoje święto 2 2020-07-08 16:44 Remont Harendy - przejście zamknięte 2020-07-08 16:00 Relaks przy Szlaku Wokół Tatr 2020-07-08 15:30 Rajd charytatywny dla Hani 2020-07-08 15:00 Na wybory po wóz 1 2020-07-08 14:30 Światła na zakopiance w Szaflarach już działają 2020-07-08 14:01 Tłumnie w Dolinie Kościeliskiej
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-07-09 21:51 1. Tam powinny byc zamontowane szykany aby zsiasc z roweru . Wielokrotnie tamtedy jechalem ,czlowiek jest przekonany ze sciezka jest bezkolizyjna z ruchem samochodowym , wpada na jezdnie i jest tragedia ,same slupki i zanki to zamalo. 2020-07-09 21:42 2. Za rowerzystów też pasowałoby się wziążc bo niektóży jeżdżą jak święte ....... 2020-07-09 21:39 3. Miała być rewitalizacja rynku a zrobią betonowe czy tam kamienne parkowisko. A ja myślałem że będzie mniej betonu więcej zieleni ale się myliłem . 2020-07-09 21:39 4. Karpielom Sanepid usługuje ale jak się samemu do nich dzwoni z obawą to każą iść do pracy a za tydzień dzwonią że masz kwarantannę. 2020-07-09 21:38 5. Pomimo pierwszeństwa ja w tych miejscach jako kierowca zwalniam (nie zatrzymuje się), ale jak ostatnio zwolniłem to debil w dostawczaku mnie wyprzedził. Prawdopodobnie moje zachowanie wynika z faktu, że jestem też rowerzystą i często korzystam z tej drogi dla rowerów. Nie usprawiedliwiam rowerzysty, bo tam jest znak stop i rowerzysta miał bezwzględny obowiązek zatrzymać się. 2020-07-09 21:38 6. Na Pana prezydenta Rzeczypospolitej polskiej Andrzeja Sebastiana Dudę 2020-07-09 21:36 7. Osoba zarażona miała pewnie kontakt z setkami osób, te setki osób miały kontakt z kolejnymi setkami, a te setki....pasuje zamknąć Zakopane i okolice! Jedna, wielka pandembzdura, a nie epidemia!!! 2020-07-09 21:34 8. Jesli wygra RT to po raz kolejny nie uda sie w kraju dekomunizacja... 2020-07-09 21:32 9. 2 tygodnie luzu dla ludzi A tyle apeli, obostrzen. Kontrkandydat dostanie pare setek głosów mniej... 2020-07-09 21:26 10. No to żałobnicy ,fiakrzy,muzykanci macie 2 tygodnie przymusowych wczasów
2020-07-04 14:02 1. Jest i nasz Zacharko! Parcie ma chłopina na szkło nieopisane; lata 70 - 80 PZPR; później Solidarność; Loża Masońska Zamoyskiego i teraz PiS... 2020-07-04 13:24 2. Czemu on tego pedofila ułaskawił? Czemu tak opieszale działają z pedofilia kościelną? Czy mają w tym jakiś interes? 2020-07-03 23:52 3. to głosuj na tego,co go ta od olimpiady do JPIi porównała,będziesz miała i ośmiorniczki i ..... 2020-06-30 22:12 4. jakos tak nie widze ani dystansu, ani maseczek - jak to tak naprawde z tym wirusem jest? ja musze utrzymywac dystans spoleczny, kaganiec na ryj zakladac, a wladza nic nie musi... pad w towarzystwie zupelnie obcych osob na wyciagniecie reki, bez maski - jemu wolno, a normalnemu czlowiekowi nie??? no chyba ze ci ludzie to jego rodzina razem z nim mieszkajaca. 2020-06-24 23:02 5. Zakopane wita patriotę i wielkiego człowieka. U nas w Zakopanym wartości religijne są na pierwszym miejscu.Wspaniały człowiek. 2020-06-24 00:18 6. Z Poronina..... Gdyby to Lenin przyjechał to przyjabys go z szacunkiem ???????? 2020-06-23 22:53 7. Nie chcę takiego prezydenta na kolejnych 5 lat. Jestem zażenowana gdy oglądam jego wystąpienia na forum europejskim. Miał szansę jak nikt inny przez te lata zrobić coś pożytecznego dla Polski. Miał cały rząd partyjnych koleżków! Został pan- panie Duda jednostronnie wykorzystany przez Jarosława. Zdaje pan sobie z tego sprawę? Użył pana do swych celów! Za miesiąc po II turze nawet panu ręki nie poda- co i teraz robi z dużą niechęcią! Szymon Hołownia ma mój głos!!!! 2020-06-23 21:19 8. ???????????????????????????????? 2020-06-23 21:18 9. Po co przyjechał nie był nie jest i nie będzie nigdy prawdziwymi prezydentem to marionetka prezesa 2020-06-18 14:33 10. Jeżdżę w góry 2 razy w roku i ciągle mi mało.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP