Kliknij w ten pasek i umieść swoje ogłoszenie na stronie Tygodnika i w papierowym wydaniu gazety bez wychodzenia z domu.

Reklama

2019-06-13 20:33:06

Nowy Targ

Profanacja podczas Juwenaliów - powiatowi radni oburzeni przebraniami studentów

Reklama

Kuso ubrane zakonnice, przebieraniec parodiujący papieża z krzyżem z rolek po papierze a obok wicestarosta – radni powiatowi są oburzeni.

- Nie mam ani ja, ani starosta wpływu na to co sobie student do gaci wsadzi. Czy będzie to pióropusz, czy co innego – zaznacza radny Krzystof Kurańda. - 17 maja w obecności wicestarosty studenci obrażali katolików – podsumowuje. 

Oburzenie radnego wywołały ostatnie juwenalia zorganizowane przez Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę zawodową na Rynku nowotarskim. Podczas otwarcia imprezy na scenie pojawili się przedstawiciele lokalnych władz między innymi - wicestarosta Bogusław Waksmundzki i burmistrz Grzegorz Watycha. Obok notabli stały ubrane skąpo studentki przebrane za zakonnice a także student parodiujący papieża, dzierżący w ręce krzyż wykonany z rolek po papierze. Zdaniem radnego Kurańdy takie zachowanie można interpretować jedynie jako: profanację i wyszydzania kościoła. Radni mają za złe szczególnie przedstawicielowi władz powiatowych, że widząc prowokacyjne zachowanie studentów pozostał na scenie i nie reagował. - Milczenie w tym wypadku jest oznaką zgody. A czy jest zgoda? Ja jako radny mówię - na to zgody nie ma – grzmi Krzysztof Kurańda.

Starosta Krzysztof Faber przyznaje, że o incydencie na Juwenaliach dowiedział się dopiero z interpelacji radnych. Zapowiada też, że powiat wycofa się z finansowania imprezy w przyszłym roku. Rada Powiatu wystąpi też z oficjalnym pismem protestacyjnym do rektora uczelni. - Skąd mógłbym przypuszczać, że takie rzeczy mogą się zdarzyć na uczelni, której rektorem jest ksiądz – zachodzi w głowę starosta Faber. 

mk

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do pana Kurandy 2019-06-20 13:13:57
Fragmenty wypowiedzi K. Kurandy : Ani ja, ani starosta nie mamy wpływu na to, co student sobie do gaci wsadzi, pióropusz czy kwiatka? studenci obrażali katolików. Były tu bluźniercze zachowania ?.. poniża się symbole naszej wiary.

Panie Kuranda, proszę przeglądnąć galerię zdjęć. Na fotografiach z zakonnicami i papieżem jest cała masa (starszych i młodszych) osób. Nikt nikogo nie obraża, nie poniża symboli (także mojej) wiary i nie widać na nich bluźnierczych zachowań. Nikt poza Panem nie wydaje się być oburzony zaistniałą sytuacją.

Nie wiem jak Pańska wiara Panie Kuranda, ale moja mówi o dobroci i szacunku do drugiego człowieka. Pan, jak na 'przykładowego katolika' przystało, obrzuca g*wnem żartujące, nie robiące nikomu krzywdy dzieci. Brawo za dawanie dobrego przykładu! ;)

PS. Nie wiem, co sobie Pan (cytuję) do gaci wsadził, ale proszę to wyjąć, bo (widząc Pańskie zachowanie) ewidentnie uwiera.
Piotr 2019-06-15 08:44:23
Zróbcie to samo z allachem gwarantowane że głowa do tylu
sdr 2019-06-14 17:01:16
@marek. Widać, że jesteś w 100% katolikiem i dla tego potrzebna jest laicyzacja Polski.
monia 2019-06-14 16:58:06
Jest obecnie moda na "walenie" w KK,duchownych ,religię czy Boga,ale do czasu.Za rozpustę i bałwochwalstwo ludzie odpowiedzą bardzo mocno.NIe tylko milosierny,ale sprawiedliwytakże jest Bóg,to tylko kwestia czasu...
Emeryt 3 RP 2019-06-14 16:28:39
Do Babci. Ma sie rozumieć, że masz na myśli duchowieństwo i nie tylko w głowach. ????
ewii 2019-06-14 16:21:06
jato bym się przebrał za ojca tego pajaca biskupa w kolorze tęczy i parodiował z małym chłopcem na rękach
marek 2019-06-14 15:53:44
a ja bym sie przebrał za matkę tego biskupa i parodiował prostytutkę . Pewnie było by mu przyjemnie
Matanjah 2019-06-14 13:58:29
Juwenalia nie odbywają się od niedawna. Były już wcześniej i jakoś wtedy nie przychodziło do głowy żeby drwić z rzeczy, które dla innych mogą być uznawane za święte. Trochę się boję jakie kiedyś będą "elity", bo "takie będą Rzeczpospolite jakie ich młodzieży chowanie".
Pytajęcy 2019-06-14 13:57:51
Świętoszkowate oburzenie. Trzeba było zrobić pastorał z rolek (za długie jak na papier toaletowy). Byłoby jak na filmie Kler?skromne? ;) dziś takie czasy ze tylko nadęcie i zadęcie narodowoerykalne. Im więcej, tym szybsza laicyzacja kraju nastąpi. Atmosfera gęsta i duszna od fasadowości i faryzeuszy jakich mamy moc w szeregach przewodniej partii Narodu.
praktykujący nie wierzący 2019-06-14 13:07:32
@Śwarno. Kościół sam się niszczy. Odciąć kościół od państwowej kasy i obłożyć podatkami jak zagraniczną korporację handlową.
Babci 2019-06-14 12:35:51
Normalnie się im w łbach
Poprzewracałoo
luke 2019-06-14 11:25:43
Kościół niszczy się sam, pazerni księża, nienażarci biskupi, zagrabianie mienia, "odzyskiwanie" mienia i szybka sprzedaż działek żeby ukryć machlojki, pedofilia, i wszystkie inne grzechy główne. A czarni i tak mydlą oczy, że dalej biegacie i za towar którego nikt nigdy nie widział płacicie ciężką kasę...A jak ktoś próbuje pokazać to wszystko to krzyczycie o obrazie uczuć religijnych. Poczytajcie biblię i inne książki....Tam nie opisują kupczenia i sprzedawania "zbawienia" za kasiorę. I na tym polega obłuda kk
Śwarno 2019-06-14 09:05:20
"(...) jeśli przyjdą niszczyć ten Naród, zaczną od Kościoła, gdyż ten Kościół jest siłą tego narodu. (...)" Kard. Stefan Wyszyński
Prawda jest taka,że nie potrafimy bronić naszej wiary. Smutne. Czy one wyglądały jak zakonnice? Nie, nie wyglądały, przypominały Panie lekkich obyczajów (chciało by się użyć innego określenia), z akcentami zakonnicy. Niestety to jest przykre, że w innych krajach było by to nie do pomyślenia, a w innych wierzeniach ludziom by coś takiego nawet do głowy nie przyszło...
Mic 2019-06-14 08:50:26
Jak dla mnie to jest ewidentna obraza uczuć religijnych. Spróbujcie sobie wyobrazić, co by było, gdyby zaczęli się naśmiewać z homoseksualistów, Murzynów, czy żydów (z małej litery, gdyż chodzi mi o wyznane, nie naród). Uważam, że powinniśmy się szanować wzajemnie, szczególnie w przestrzeni publicznej. Kościół leży niemal na łopatkach - leżącego się nie kopie.
kochanka biskupa 2019-06-14 08:36:35
Studenci nie lękajcie się. Czekamy na Juwenalia za rok w "lepszym wydaniu". Sponsorzy się znajdą.
Katolik 2019-06-14 08:34:12
Drwiny z Kościoła, wiary i katolików są bardzo modne i w zasadzie bezpieczne. Za kpiarzami ujmą się zawsze "postępowe " media, instytucje itp. Ale to powoli staje się nudne. Niestety świadczy to o braku kreatywności wesołków. Rzeczywiście gdyby jak ktoś zaproponował w innym komentarzu, zadrwili sobie z religii żydowskiej lub muzułmanów to byłaby dopiero odwaga! Możnaby dorzucić tu jeszcze parodię parady równości, śmiechy z "tęczowych", reklama gwarantowana na całą Polskę i Europę. Więcej kreatywności i odwagi drodzy studenci.
kierowca123 2019-06-14 07:57:01
Jako katolik nie czuję się obrażony. Jakiś biskup albo zakonnica mogą czuć się urażeni ale chyba studenci nie zrobili nic takiego na co by nie można po prostu machnąć ręką. Religii ani mojej wiary nie urażają, a urzędnicy państwowi niech się zajmą swoją robotą a nie takimi głupotami. Nie są od obrony religii od wydumanych "obrażeń" tylko od zarządzania gminą, miastem, czy co tam ma w kompetencjach radny. Studenci nabijają się z ludzi tylko tyle nikogo osobiście po nazwisku nie znieważyli
z boku 2019-06-14 04:38:21
To ze sie laski za zakonnice przebraly to co?? Czy jest prawo ktore zakazuje chodzic w takim stroju?? A w sumie to co??> przeciez cieplo to musicale sie troche wietrzyc. Jakby kobyle w habit ubraly to byscie wyli ze kobyle za cieplo a baba to musi sie grzac. A z drugiej jeszcze strony znowu to... ile zakonnic zrobilo protest o parodiowanie zakonnic. A jak sobie kupie pingwina to co?? mam go zjesc na zywo czy w piwnicy trzymac?? I najwazniejsze , Przebrany za papieza. Czy parodiowal czy tylko byl ubrany?? Jaki ksiadz zrbil protest?? Podobno zaden bo no coz sprawdzili czy to byli zwolennicy pisu I sie okazalo ze tak to oni moga bo zwolennik PO nie ma prawa nawet do kosciola chodzic bo to zarezerwowane tylko dla tych jedynych sprawiedliwych. I znowu sie nasuwa mysl. Swietszy od Ojca Swietego
Anka 2019-06-14 02:32:44
Czy my jesteśmy na planie filmu "Miś"?...
Jancymon 2019-06-13 23:53:42
Papieżowi dałbym po krzyżach i tyle...ew. przedłużenie pontyfikatu na następny rok, bo ja juz szykuję się jak bedzie POwtórka....na rok. Nie mnie POczeka !
Siostrom zakonnym radziłbym wspomnieć 134 mln dzieci na świcie które ciężko pracują na życie... A tu doopy takie gładkie, widać nie urobione i nie nauczone (kultury) - nic ino oddać na służbę pro publico bono
Student 2019-06-13 23:53:28
Nie ma to jak nie dostrzegać satyry ,najlepiej brać wszytko na poważnie. Pomysł za przebranie muzułmanina i żyda w następnych juwenaliach się pojawi.

Pozdrawiam ,trochę dystansu.
Kkr 2019-06-13 23:04:02
Nawet idioci z komentarzy niżej przyznają, że wyśmiewanie chrześcijan jest zabawne na całym świecie i zawsze można powiedzieć oj tam oj tam. A spróbuj wyśmiać Żyda, geja lub innego afroamerykanina. Proces murowany i zamilkniesz na amen.

Już nawet dajmy spokój tym niby zakonnicom, widać od razu że rozumiem w tym przypadku nie grzeszą. Nie ich wina że mogą zaoferować tylko nagie ciało.
ernie 2019-06-13 22:54:37
Wracamy do średniowiecza... A do tego jeszcze Pan Starosta zamierza zastosować odpowiedzialność zbiorową odcinając kasę całej imprezie ? Powodzenia...
Jak znam studencką brać to za rok dopiero pokażą na co ich stać..

Brawo dzieciaki!
Łamcie zakazy i stereotypy.
Takie jest prawo młodych!
misiek666 2019-06-13 22:47:27
zakonniczki niczego sobie , ładne
byby 2019-06-13 22:25:43
Co z tego, że nie będzie imprezy, skoro na uczelni lęgną się takie żmije? Trzeba gniazdo zlikwidować! Wytępić zarazę! No dobra, rozpędziliśmy się troszkę, za to w dobrym towarzystwie, państwo radni.
Jasiek 2019-06-13 22:00:30
ja jestem oburzony łapówkami PZD a tu nagle klika sukienek przeszkadza,hipokryzja
do)kuranda 2019-06-13 21:47:04
Panie Kuranda, może i słusznnie prawisz. Ale zastanów się nad swoim ogórdkiem, nad folwarkiem, który czynisz w szkole. Krzywdzisz ludzi, do koscioła chodzisz, a w Wielki Piątek robisz dyżury nauczycielom, w Wielki Czwartek radę.
A pan starosta udaje greka.... że nie wiedział, no kurna gdzie my żyjemy i pan Rafaczowi też przykro. Ludzie a gdzie byliscie tyle tygodni temu, powinniście sami jako władze powiatowi wystostować list do rektora i nie ważne czy to ksiądz "wklejkopiuj", czy kto inny. Ratunku!
Inex 2019-06-13 21:40:14
Bogusław, Bogusław... na twoim podwórku, na które tak chętnie zapraszasz. Bij brawa, uśmiechaj się i zdejmij w końcu te billboardy! Hańba!
Ferdek 2019-06-13 21:39:14
Do @Kopciński. Ależ dewocja, Ty się dobrze czujesz? Zamiast na tacę kup sobie wino :-):-). Tylko zważ, że anioły o tej porze idą spać i zajęte są pucowaniem skrzydeł. A jak wiadomo mają ich aż trzy pary i to jest trochę roboty :-( .
Podhalanin 2019-06-13 21:18:52
Cwaniaczki z kościoła katolickiego zadrwili. Ciekawe czy mieliby jaja zadrwic z innych np. Żydów czy Islamu?
Kopciński 2019-06-13 21:16:53
Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwościom i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg poskromi, pokornie błagamy, a Ty, Książę Zastępów niebieskich mocą Bożą strąć do piekła szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie. Amen.
Gruszka 2019-06-13 21:10:21
Zwykle ci co najgłośniej krytykują takie sprawy, maja najwięcej grzeszków do ukrycia. Radni dajcie sobie siana, zajmijcie sie powazniejszymi sprawami
profesor 2019-06-13 21:06:14
Katolików to obraża taka ciasnota umysłowa jaką prezentuje pan Kurańda.
katrina z lublina 2019-06-13 21:00:47
obraża to mnie głupota radnych bezradnych, którzy nie mają innych problemów do rozwiązania, ,,,Bravo młodzież, bo w tym wieku to króluje uśmiech i sex* zazdroszcze wam
realista222 2019-06-13 20:47:39
No w końcu jakaś dobra decyzja, ZAKAZAĆ! Po co to komu, siedźcie w domu a nie po rynku ganiacie i spokój poważnym ludziom(KATOLIKOM!) zakłócacie. Mam nadzieje że na tym się nie skończy i ksiądz rektor zostanie przywrócony do stanu cywilnego skoro jest tak krótkowzroczny i wychodowal na swoim podwórku takie zło!
2020-09-28 21:27 Rękodzieło łączy pokolenia 2020-09-28 21:00 Trwa akcja szczepienia lisów 2020-09-28 20:10 Marusynianki jadą do Tarnogrodu 1 2020-09-28 19:15 Spotkanie przy pianinie z Jerzym Chruścińskim (WIDEO) 2020-09-28 19:11 Stacja Zakopane 2020-09-28 18:32 Daniele spacerują po Bukowinie Tatrzańskiej 2020-09-28 18:01 Z Bartusiem Obrochtą w tle 2020-09-28 17:44 Mama i tata do aresztu, dziecko do pogotowia 2020-09-28 16:59 Akcja - kotłowa inwentaryzacja 4 2020-09-28 16:15 Armia dla JPII (ZDJĘCIA) 2020-09-28 15:29 Złodziej roweru poszukiwany (WIDEO) 2 2020-09-28 14:43 Kolejne zakażenia w domu pomocy społecznej 2020-09-28 13:58 Pijany weekend w Zakopanem. Turysta skakał po dachach samochodów 4 2020-09-28 13:16 Mistrzostwa Świata Juniorów w Zakopanem odwołane 2020-09-28 12:38 Tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny - które badanie wybrać 2020-09-28 12:37 Były minister zdrowia Łukasz Szumowski ma koronawirusa 7 2020-09-28 12:31 Przed nami deszczowe dni, ale weekend powinien być w miarę słoneczny 2020-09-28 11:45 Policjanci ukarali mandatem mężczyznę, który odpalał fajerwerki 4 2020-09-28 11:00 Jazda „podlewana” i bum... 2020-09-28 10:43 17 nowych zakażeń na Podhalu. W powiecie tatrzańskim więcej niż w nowotarskim 2 2020-09-28 10:00 Uwaga kierowcy - korki na Niwie 2020-09-28 08:58 Śmiertelny wypadek rowerzysty w Czarnej Górze 5 2020-09-28 08:00 Moje Podhale w wizji Marii Mrożek 2020-09-27 21:45 Lotnisko z widokiem na Tatry 5 2020-09-27 21:02 Dwukrotne wykopki w ulicy Krzywej - winne były procedury 6 2020-09-27 20:05 Ponad 300 tys. zł strat z powodu pandemii odnotowało MCSiR 2 2020-09-27 19:01 Przestaje istnieć zespół „Małe Podhale” 3 2020-09-27 18:00 13,5 tys. zł miesięcznie dla syna i synowej radnego 9 2020-09-27 17:04 Rynek i kostkowy remont bez końca 1 2020-09-27 16:02 Pokłon Orawie (WIDEO) 2020-09-27 15:15 8 lat i dość - telebim zniknie z nowotarskiego rynku 4 2020-09-27 14:30 Jubileuszowy dąb (WIDEO) 2 2020-09-27 13:45 Znów niespokojny dzień za naszą wschodnią granicą (WIDEO) 1 2020-09-27 13:30 Nowe parkingi przy kolejowym dworcu 2 2020-09-27 12:40 Wypadek w Białym Dunajcu tworzą się korki 2020-09-27 12:15 Wójt z trzema stypendiami dla uczniów 2020-09-27 11:30 Daniele uciekły z hodowli 1 2020-09-27 10:57 Kolejna śmierć zakażonego Covid-19 w powiecie tatrzańskim 2 2020-09-27 10:50 Kolejka do kolejki coraz dłuższa 1 2020-09-27 10:30 Słuchacze rozpoczęli zaoczną naukę 2020-09-27 09:20 A co tam u Was w dolinach? Bo w Tatrach słońce (WIDEO LIVE) 2020-09-27 09:01 Krościenko miastem? Sołtys zapuka z ankietą 11 2020-09-27 08:02 Przez facebook do serca 3 2020-09-26 21:40 Przejście najtrudniejszego fragmentu Orlej Perci (WIDEO) 3 2020-09-26 21:02 Weekendowe objadanie na miejskim Rynku 2020-09-26 20:30 Rohackie Stawy czekają na was (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2020-09-26 20:28 Seria fajerwerków w Białym Dunajcu 4 2020-09-26 19:30 Jacek Cygan w "Sokole" 2020-09-26 18:48 Morawczyna 2020-09-26 18:31 Młodzi skoczkowie na podium
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-09-28 21:50 1. Do m poszerzyć mówisz z pewnością przy tej ulicy nie mieszkasz. Żeby poszerzyć trzeba ludzi wysiedlić z ich własnych domów. 2020-09-28 21:08 2. Co trzeba mieć pod kopułą żeby tak się zachowywać...? 2020-09-28 21:06 3. Do "córka 50 lat..."-nie chodzi mi o wykoszenie trawy na samej Jarmucie ,tylko łaki wokoł Jarmuty.A propo-tez schodzilam i wychodzilam z kazdej strony.Nie ublizaj mi że pisze bez okularow i że nie chodze po górach,bo skad to mozesz wiedziec,a moze chodze wiecej jak ty.A o dbanie o gore Jarmuta to sami jestesmy winni-gdzie sa wlasciciele zeby uporzadkowali swoj teren??????Jak cos sie zaczyna robic to dopiero wtedy podnosicie wielka wrzawe!!!!!Zacznijcie sami porzadkowac dojscia to nie bedzie sprawy. Drugi komentarz do mnie- co piszesz zebysmy poszerzyli droge od Barychowa do Malinowa.Nie jestem za to odpowiedzialna.Sam wybierasz radnych i burmistrza czy wladze powiatowe to do nich sie zwroc a nie do mnie. Co ma"piernik do wiatraka"????? 2020-09-28 20:23 4. Informacja dla niezorientowanych: Przy wejściach różnego typu nieruchomości wciąż można znaleźć tablicę informującą o ciszy nocnej obowiązującej od 22.00 do 6.00 rano. Wielu sądzi, że hałasować, imprezować czy remontować w innych godzinach można w zasadzie bez umiaru, ważne, by nie przekroczyć wyznaczonych godzin. Art. 51. kodeksu wykroczeń mówi, że "kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Do zakłócania porządku może być każde zachowanie o dowolnej porze. Nie możemy z góry zakładać, że hałasując o 14 czy 18 nie zakłócimy - w ocenie innego mieszkańca tej samej nieruchomości - spokoju. Może wreszcie odpowiednie urzędy zaczną podejmować kroki w tym kierunku bo wygląda na to, że "przedsiębiorcy" i ich "goście" uzurpowali sobie prawo do zawłaszczenia naszego miasta. 2020-09-28 20:20 5. Spokojnie, mój komentarz nie ma na celu ataku ani nie jest formą pretensji. Co chwilę po prostu pojawia się argument, że "w Krościenku nie ma rolników", a tak na prawdę nikt nie przeprowadził konretnej analizy ile osób ta zmiana dotknie (i tutaj oczywiście pretensje do Wójta, nie do Pana). Pojawił się pomysł, który jest zachwalany na prawo i na lewo, dobrze byłoby również uświadomić mieszkańców jakie są minusy takiego rozwiązania. Oczywiście zapewne jest więcej gospodarstw rolnych na Krośnicy czy w Grywałdzie (gdzie de facto ta zmiana ich nie obejmie) ale w innych sołectwach również są. Dlaczego więc utrudniać życie mieszkańcom i wyrządzać im w sumie w pewnien sposób krzywdę? Proszę pamiętać,że nie mówimy tylko o zwoleniu z opodatkowania. Wiele osób (chcąc legalnie wynajmować pokoje) będzie musiało zarejestrować działalność co wiąże się z opłacaniem składek do ZUS - jest to spore obciążenie, wielu osobom po prostu może się to przestać opłacać i zrezygnuje z tego typu działalności. Oczywiście wieksze pensjonaty na tym zyskają, budżety domowe osób prywatnych na tym stracą. Czy jest to wyrządzanie szkody mieszkańcom, którzy wynajmują pokoje w ramach agroturystyki? TAK. A w imię czego? Argumentacja Pana Wójta w żaden sposób do mnie nie przemawia i jest szczerze powiedziawszy bezsensowna (pozostawię bez komentarza, bo musiałby powstać elaborat). Czy przypadkiem decyzje Rady i Wójta nie powinny być w interesie mieszkańców? Coraz bardziej mam wrażanie, że Krościenko ma być dla turysty (dla którego w sumie bez znaczenia jest czy przyjeżdża do miasta, czy na wieś), a nie dla miejscowych. 2020-09-28 20:13 6. Sam jakie zapisy dlo aktorow z innyk wsi? 2020-09-28 19:29 7. Wy ze Szczawnicy Wyżnej postarajcie sie o szerszą ulicę od Baryhowa do Malinowa. Po tej ciżbie komunikacyjnej już wszyscy jeżdżą, meleksy, rowery i pociągi. Natomiast łapy precz od Jarmuty, to miejsce też chce zabałaganić i postawić kromy bez dostatecznego dojazdu. 2020-09-28 19:25 8. Widzę, że 13 posterunek prężnie pracuje, rower ukradziony w czerwcu film opublikowany prawie 4 miesiące później, SZACUN 2020-09-28 19:10 9. Wicie rozumiecie dlaczego W tak zrobił? Bo ona tak chciała 2020-09-28 18:10 10. Zamiast wywalać kasę na ankiety, podpisać umowę z PRYWATNĄ firmą, która będzie latała dronem późnym popołudniem i nocą. Umowę podpisać na prowizję od nałożonych kar. Prywatna firma poradzi sobie bez żadnych głupich ankiet. Czy my żyjemy dalej w średniowieczu? Czy po prostu trzeba znaleźć zajęcie dla kolejnej armii pierdzistołków. Za rok wszystko pozamiatane i można się cieszyć świeżym powietrzem. A dochód z opłat karnych przeznaczyć na przyłączanie mieszkańców do geotermii, gazu, sieciowego ciepła. Dziękuję.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Dołącz do nas - facebook