Reklama

2019-06-14 17:43:52

Nowy Targ

Skruszone zakonnice

Będą kroki dyscyplinarne wobec studentów nieodpowiednio ubranych podczas Juwenaliów – zapowiada Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

Chodzi o wydarzenia z połowy maja. Podczas juwenaliów na scenie pojawiły się studentki przebrane za skąpo ubrane zakonnice a także student parodiujący papieża. Tego rodzaju występem poczuli się urażeni radni powiatowi, którzy – jako powiat nowotarski – współfinansowali imprezę. Rada powiatu uznała incydent za przejaw profanacji i wyszydzanie kościoła. Starosta zapowiedział, że wycofa się z finansowania Juwenaliów w przyszłości. 

Dziś stanowisko w sprawie zajęły władze uczelni. Zapowiedziały konsekwencje dyscyplinarne wobec przebierańców. 

Oto pełny tekst oświadczenia: 
 
Władze Uczelni oświadczają, że zostały podjęte kroki dyscyplinarne wobec osób nieodpowiednio ubranych podczas ostatnich Juwenaliów w oparciu o Regulamin Studiów i Statut PPWSZ. 

Studentki wyraziły skruchę zapewniły, że nie chciały nikogo obrazić i zgodziły się, że ich ubiór mógł mieć negatywny wydźwięk. 

Uczelnia informuje także, że wśród przebranych studentów były osoby spoza Uczelni. 

W imieniu władz Uczelni 
Prorektor dr Teresa Mucha 
Prorektor dr Krzysztof Trochimiuk 

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Pati 2019-06-16 18:16:43
Nie rozumiem co dzieje się w dzisiejszym świecie,jaki on będzie już wkrótce ? mam na myśli oczywiście komentarze ,osobiście uważam ,że młodzież poszła tzw.owczym pędem .
gołym okiem 2019-06-16 09:55:36
Przyjemniejsze dla oka są zakonnice na Juwenaliach od tych Jezus na lodowisku.
do szatle 2019-06-16 08:59:47
Czy wyznawcy Islamu, u siebie, w państwach arabskich również nie wieszają swoich symboli, bo się liczą z innymi? Proszę o odpowiedź.
oszą 2019-06-15 22:43:54
@szatle, oczywiście, że nie. Oni nie wieszają swoich symboli. Oni "tylko" wysadzają w powietrze niewiernych, obcinają im głowy, w brutalny sposób mordują robiących bekę z mahometa i islamu. Zaprzeczysz temu?
szatle 2019-06-15 20:37:48
@oszą. Tylko wyznawcy Islamu na zachodzie nie zachowują się jak Katolicy tu i nie wieszają swoich symboli nie licząc się z innymi.
oszą 2019-06-15 19:14:07
@real. pojedź na zachód jewropy, i tam rób bekę z np. z islamu. Przekonali się o tym w charlie hebdo w Paryżu. Podobnie majewski, jak robił bekę z wyznania handlowego w TVNiepolskiej
mir 2019-06-15 18:21:10
rozbawiony, jak już to kościół Konstantyna.
real 2019-06-15 17:56:32
Rozbawiony,to prawa strona kłamie,wyolbrzymia,oszukuje i gdzie tu 10 przykazań.A niby dlaczego można kręcić bekę ze wszystkiego i wszystkich,pod warunkiem,że to nie kler!Przecież wszyscy widzą co wyprawia pan Rydzyk np.!
ktoś 2019-06-15 11:59:33
moje uczucia religijne obraża biskup Głódź oraz Jędraszewski i co ? Nico !
Ja 2019-06-15 09:38:40
Droga młodzieży ze zdjęcia proponuje pozwać uczelnie za krzywdząca opinie i oświadczenie jakie wydali pod waszym adresem, za naruszenie prywatności i publiczny lincz. A to wszystko w dniu Waszego święta. Władze uczelni nie zdają sobie sprawy z prostego faktu , ze są tam dla Was i dzięki Wam. Nie obronili Was , a wręcz przeciwnie - skupili się na własnym świętym spokoju. Mam nadzieje ze ta sprawa odbije się szerokim echem a młodzież nie będzie chciała się tu krztalcic. Tylko wtedy coś się zmieni. Narazie nepotyzm, hipokryzja i brak honoru.
katrina 2019-06-15 07:52:47
panie Trochimiuk i Mucha, jesteście baranami do n-tej potęgi, wami się powinna zająć młodzież i odsunąć z uczelni , bo siedzicie tam dzięki młodzieży i bez niej nie macie racji bytu
normalny inaczej 2019-06-15 07:21:22
@rozbawiony. Jak już propaganda kłamstw to tylko z ambony. Kler wstydzi sie swojej chistorii. Kiedyś to była wina Żydów.
praktykujący nie wierzący 2019-06-15 00:12:40
@rozbawiony 726 r. W Rzymie zaczęto czcić obrazy.

- Kościół rzymski z Dziesięciu Boskich Przykazań usunął drugie, które brzmi:
''Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemia. Nie będziesz się im kłaniał ani służył''
- Otwarło to drogę do handlu obrazami, szkaplerzami, krzyżami, posagami itp. Przykazań jednak musiało pozostać dziesięć. Podzielił wiec kościół ostatnie przykazanie, mówiące o niepożądaniu ani żony, ani ośla, ani wolu, na dwie części i odtąd katolicy maja też Dziesięć Przykazań, tak jak i Żydzi.
misiek666 2019-06-14 23:40:57
na rynku postawią pręgierz i dostaną baty na gołą p...ę :)
rozbawiony 2019-06-14 23:38:38
Ależ się antyklerykałowie w komentarzach uaktywnili, ich nienawiść do KK i propaganda pełna kłamstw i oszczerstw jest normalna, nic nowego, oni zawsze będą prześladować i tępić Kościół Pana Jezusa.
Natomiast nadziwić się nie mogę ludziom, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że zniszczenie KK będzie końcem wolności jaką znają.
gośka 2019-06-14 23:24:38
Tak to jest jak ktoś chce być bardziej papieski niz papież. Zakonnica, ksiądz, bisku to tylko ludzie. Są wśród nich osoby absolutniei święte, są zwyczajni grzesznicy i sa grzesznicy wyjatkowi. Gdyby ci młodzi ludzie przebrali się za Jezusa, za Matkę Najświęszą to by obrażąli uczucia religijne. Jedyne co mi się zupełnie nie podoba to krzyż z papierowych rurek. To profanacja. Jednak obciąża to sumienie tego młodzieńca a nie jest obrazą uczuć religijnych. A tak powielili tylko pomysły swoich kolegów z innych uczelni, które są już jak kawał z brodą, ani to śmieszne ani odkrywcze, ani wyjatkowe. Gdyby byli inteligentni to by wymyślili coś dowcipnego ale zarazem eleganckiego, a gdyby byli dobrze wychowani nie zrobiliby tego ze wzgledu na szacunek dla swojego rektora.
byby 2019-06-14 22:00:21
Spowiedź u rektora i już.
mc2 2019-06-14 21:41:47
@the bill. Za komuny starzy ludzie, których rodziny przeszły swoje przez księży mówili tak, że ksiądz jest księdzem przy ołtarzu. Z perspektywy czasu ja i w to teraz nie wierzę. Faktycznie czas nabrać dystansu bo ta grupa zawodowa stworzyla sobie prawo by stać ponad innymi a funkcjonują dzięki takim jak ty. Być może w swoich komentarzach wspierasz kolegów, którzy mają problem z obsługą kompa na plebani.
the bill 2019-06-14 20:05:29
@tadek. Za komuny też mordowali księży, jeszcze czekać aż zaczną mordować? Nie, nie musimy czekać. Już zaczęli i mordują! Na razie jeszcze krzyży nie usuwają, ale i na to maja chrapkę .Nowośmieszni z palikotami. A księży, powtarzam, już mordujecie!
praktykujący nie wierzący 2019-06-14 19:47:12
Zastanawiam się jakie trzeba mieć uczucia religijne?
jak w 1204 r. Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy kościoła zamęczyli i spalili żywcem miliony ludzi. Spalanie ludzi, praktykowane w XX wieku przez nazistów, po raz pierwszy zastosowane było na skale masową przez chrześcijańską inkwizycje.
Majątki ''heretyków'' przejmowane były przez kościół i inkwizytorów, jak na ironie inkwizytorzy wybierani byli najczęściej spośród dominikanów i franciszkanów, którzy ślubowali życie w ubóstwie?..
?-Nawet w XXI Watykan nie dopuszcza nikogo do archiwów dotyczących inkwizycji.

''Encyklopedia katolicka'' twierdzi, iż inkwizycja ''dużo zdziałała dla rozwoju cywilizacji''.
ernie-sprostowanie 2019-06-14 19:44:47
"A mnie mogło by się to nawet spodobać...
Tylko napiszcie gdzie i komu mam podać numer konta :-p"

Powyższy tekst nie jest do tego artykułu.
Ernie
sanacyjny dziadek 2019-06-14 19:01:36
Zaczęliście wojnę ze studentami, czas pokaże, że szacunku KK to nie przysporzy. Bardzo dobrze, czasy obrażalstwa już minęły. Faktycznie czas na laicyzację tego kraju. Czas by wierni wyznawcy utrzymywali całą tą armię funkcjonariuszy KK piszących prawo dla swojego łatwego życia,
ernie 2019-06-14 18:54:35
A mnie mogło by się to nawet spodobać...
Tylko napiszcie gdzie i komu mam podać numer konta :-p
ernie 2019-06-14 18:49:33
Cenzura, hańba i zaścianek!
Rozumiem, że wiele osób mogło poczuć się urażonych ze względu na podobieństwo stroju do zakonnic czy papieża - osobiście też uważam, że stroje były bardzo prowokacyjne i chwała dzieciakom, że zrozumiały to i zdobyły się na przeprosiny.
Ale karać je? - To już jest łamanie wolności i prawa tych młodych ludzi do swobodnego wyrażania się - choćby poprzez strój. To po prostu dyskryminacja ze względu na ubiór, ponoć niedopuszczalna w tym "wolnym" kraju.
Tomisław Farell 2019-06-14 18:41:00
Na każdej innej uczelni podczas juwenaliów tysiące studentów przebierają się podobnie lub nawet bardziej kontrowersyjnie, a tu wielkie oburzenie. Ktoś tu chce przypodobać się rządzącym, czy to wstęp przed wprowadzeniem katolickiego szariatu?
Pytajęcy 2019-06-14 18:33:50
Zwyciężyła dulszczyzna i fałszywa moralność. Dobra to nauczka dla młodych, za warto chodzić na wybory i głosować przeciwko fundamentalistom religijnym. Howgh
praktykujący nie wierzący 2019-06-14 18:31:28
391 rok. W Aleksandrii chrześcijanie spalili największą na Ziemi bibliotekę, w której przechowywano około 700 000 starożytnych zwojów. Zamknięto starożytne akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów.
1855 rok. Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił iż ''wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga, wolność to mówienie kłamstw w imię Boga''.
Kkr 2019-06-14 18:20:08
Ok ok wybaczam. Już nie czuje się urażony.

Teraz czekam na oświadczenie w sprawie plagiatu. Kiedy? TP odpuścił?
tadek 2019-06-14 18:15:31
Za komuny też usuwali z uczelni jeszcze czekać aż zaczną mordować.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE, SZPACHLOWANIE, DROBNE REMONTY. 787 036 888.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Do wynajęcia MIESZKANIE 80 m2 - Szaflary. 660 876 537.
  • PRACA | dam
    Przyjmę DO OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ. 665 602 766.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE PORZĄDKOWE, REMONTOWO-BUDOWLANE W KOŚCIELISKU, OD ZARAZ. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, WYPOSAŻONE MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Emerytka szuka DOMU Z OGRODEM do wynajęcia - Nowy Targ i okolice. 575 450 977.
  • PRACA | dam
    Hotel **** w Zakopanem zatrudni KUCHARZA a la Carte tel. + 48 792 276 261
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 606 115 465.
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-03-07 13:20 Niewielka kolejka do kolejki na Kasprowy (WIDEO) 2026-03-07 13:00 Śnieg znika, ale na krokusowy dywan jeszcze trzeba poczekać 2026-03-07 12:00 Ponad 200 kamer w jednym systemie. Zakopane modernizuje miejski monitoring 2026-03-07 11:30 Dlaczego sama strona internetowa to dziś za mało, by przyciągnąć klienta z sąsiedztwa? 2026-03-07 11:00 Pienińscy flisacy odliczają dni do 1 kwietnia. Dlaczego? 1 2026-03-07 10:00 Dźwięki Orawy 2026-03-07 09:00 Błękitne niebo nad Tatrami. Tatrzańskie szlaki są śliskie 2026-03-07 08:29 Julia Szarek Quartet na Dzień Kobiet w Lipnicy Wielkiej 2026-03-07 08:00 Zabytkowe altany w Parku Dolnym odzyskują dawny blask 2026-03-06 22:00 Zimowy akcent nad Jeziorem Czorsztyńskim. Malowniczy zachód słońca przy zamku (WIDEO) 2026-03-06 21:29 Płoną trawy w Lipnicy Wielkiej. Strażacy prowadzą działania 2 2026-03-06 21:25 Pożar trawy w Poroninie. Właściciel działki ukarany mandatem 4 2026-03-06 21:07 Piątkowe, wiosenne popołudnie na Bachledzkim Wierchu 2026-03-06 21:00 Policjantki z Zakopanego świętowały Dzień Kobiet. Były kwiaty, praliny i tort 2026-03-06 20:45 Komuś zginął ten miły kotek 2 2026-03-06 20:00 Muzeum Atma ma 50 lat. Jubileusz z muzyką Szymanowskiego, światową prapremierą i niezwykłym darem (WIDEO) 2 2026-03-06 19:32 Nowa prezes Związku Podhalan w Szczawnicy 2026-03-06 19:00 Wieczór pamięci Ryszarda Kaczorowskiego w Czerwonym Dworze 1 2026-03-06 18:55 Kolizja dwóch pojazdów na starej Zakopiance 2026-03-06 18:00 9 medali alpejczyków HANDICAPu na Mistrzostwach Polski Sprawni Razem 2026-03-06 17:00 Mieszkanka Zakopanego w The Voice Kids. Zosia Marchalewicz wystąpi w przesłuchaniach w ciemno 2026-03-06 16:30 Komendant zakopiańskiej policji zachęca maturzystów do służby 5 2026-03-06 16:30 Pierwsze kolejki po lody na rynku w Nowym Targu 2 2026-03-06 16:00 Remont w remizie zakończony. Strażacy odnowili pomieszczenia socjalne 2026-03-06 15:31 Wiosna zagląda do Szczawnicy (WIDEO) 2026-03-06 15:00 Porywali, wywozili i dotkliwie bili pałką baseballową lub pogrzebaczem 2026-03-06 14:00 Ponad 140 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym 2026-03-06 13:00 Samorząd ramię w ramię z przedsiębiorcami - zaproszenie do wspólnej promocji 3 2026-03-06 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2026-03-06 11:15 Nowe przystanki w gminie Biały Dunajec 2026-03-06 10:45 Bajkowa pogoda i w najbliższych dniach nic się nie zmieni (WIDEO) 2026-03-06 09:45 Warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły przed Niedzielą Palmową 6 2026-03-06 08:44 Śmiertelny wypadek w Rdzawce (WIDEO) 1 2026-03-06 08:00 Biblioteka w Zakopanem w Akademii Klimatycznej 3 2026-03-05 21:31 Przenikanie pokoleń. Wernisaż wystawy Macieja Świeszewskiego i jego uczniów w zakopiańskim Teatrze Witkacego 2026-03-05 21:00 Rowerem przez Wyspy Kanaryjskie dla PSONI w Zakopanem (WIDEO) 2026-03-05 20:48 Wypadek polskiej skialpinistki w Szatanim Żlebie 2026-03-05 20:00 Zasłużeni policjanci odchodzą na emeryturę 2026-03-05 19:00 Akcja krwiodawstwa i wspólne świętowanie Dnia Kobiet 2026-03-05 18:20 Krakowskie uczelnie zwycięskie w narciarskich Akademickich Mistrzostwach Polski 2026-03-05 18:07 Kacper Tomasiak wicemistrzem świata juniorów w skokach 2026-03-05 18:03 Szczęśliwy finał poszukiwań dziecka 2026-03-05 18:00 Przerwa w dostawie wody w Białym Dunajcu. Utrudnienia dla mieszkańców trzech ulic 2026-03-05 17:35 Łanie wchodzą na cmentarz przy ul. Nowotarskiej 10 2026-03-05 17:02 Burmistrz Zakopanego: kolej gondolowa mogłaby być przyszłością miasta 11 2026-03-05 16:35 Ulica Bronisława Czecha. Dlatego kosze na śmieci w Zakopanem powinny być porządnie zamykane? 2 2026-03-05 16:03 Kobieta ukradła odzież w sklepie w Zakopanem 4 2026-03-05 16:00 Zakopane wita najmłodszych białym misiem. Na pierwsze dziecko trzeba było czekać do lutego 8 2026-03-05 15:20 Wypadek śmiertelny na krajowej siódemce w Chyżnem. Nie żyje młoda kobieta 2 2026-03-05 15:00 Firma zapowiada pozew. Burmistrz: wykonawca sobie nie poradził 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-16 21:51 1. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 2. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 3. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 4. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 5. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 6. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 7. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć 2025-12-01 17:12 8. Panowie dobra robota! A tak swoją drogą nie ma wojny, jest woda, ogólcie się do tej służby, a nie wyglądajcie jak krasnale... 2025-11-21 15:51 9. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 10. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama