Reklama

2019-06-19 13:59:51

Religia

Księża na walizkach. Odchodzą proboszczowie z Kościeliska, Mszany, Podczerwonego

Abp Marek Jędraszewski dokonał zmian kadrowych wśród księży. Wielu z nich, także pracujących na Podhalu będzie niedługo siedzieć na walizkach.

Ks. Ryszard Więcek nie będzie już proboszczem parafii pw. św. Klemensa w Zawoi. Ważna zmiana dotyczy ks. Władysława Zarębczana. Został on zwolniony z urzędu administratora parafii Mętków i dostał zgodę na podjęcie pracy w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu oraz mianowany na duszpasterza akademickiego tamże (zam. w Gronków). 

Odchodzi proboszcz ks. Jacenty Mola z Kościeliska. Zamieszka w domu rodzinnym w Koniówce (parafia Chochołów). Na emeryturę odchodzi także wieloletni proboszcz z Raby Wyżnej - ks. Antoni Zuziak. Abp Jędraszewski mianował nowym proboszczem we Frydmanie ks. Mariana Jakuba Adamika, a ks. Janusza Kosowskiego w parafii św. Klemensa w Zawoi. 

Z Podhala odchodzi także ks. Jan Kubiś, proboszcz parafii w Podczerwonem i wicedziekan dekanatu Czarny Dunajec. Zastąpi go ks. Marek Łabuzek (dotychczasowy wikary w Kościelisku). Odchodzi też proboszcz z Bańskiej Wyżnej - ks. Mirosław Mężyński, a także z Gronkowa - ks. Stanisław Józef Motyka. 

Na Podhalu pozostaje ks. Dariusz Ostrowski, ale probostwo w Krempachach zamienia na Rabę Wyżną. Schedę po odchodzącym proboszczu w Bańskiej Wyżnej obejmie ks. Rafał Piórkowski. Jordanów opuści ks. Jerzy Skórkiewicz. Na urząd proboszcza metropolita krakowski w Kościelisku powołał ks. Krzysztofa Smotera, dotychczasowego administratora parafii. Z kolei Nowy Targ i parafię św. Katarzyny opuści ks. Włodzimierz Szumiec, został proboszczem w Nawojowej Górze. 

Ks. Zbigniew Ścisłowicz zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii pw. Najświętszej Rodziny w Zakopanem i mianowany proboszczem parafii Krempachy. Natomiast ks. Adam Uniwersał zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii pw. Pana Jezusa Dobrego Pasterza w Krakowie-Prądniku Czerwonym oraz z funkcji duszpasterza akademickiego i mianowany proboszczem parafii Gronków. 

Ksiądz Damian Dejner, który w tym roku przyjął święcenia będzie pracował w parafii w Jabłonce. Z kolei ks. Dominik Kowynia mianowany został wikariuszem parafii pw. św. Brata Alberta w Nowym Targu-Niwie. Ks. Michał Kwiecień zacznie pracować w parafii Lipnica Wielka. Nowi wikary będzie też w Miętustwie, został nim ks. Krzysztof Pierzchała. Ks. Dariusz Biernat będzie pracował jako wikary w Szaflarach. Ks. Bogusław Borek zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Maków Podhalański i mianowany wikariuszem parafii Kasina Wielka. Do Juszczyna przyjedzie pracować ks. Przemysław Cios. Ks. Wojciech Dzioboń zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii pw. MB Różańcowej w Krakowie-Piaskach Nowych i mianowany wikariuszem parafii pw. MB Anielskiej w Nowym Targu-Kowańcu. Jeszcze jeden ksiądz będzie w Kościelisku, będzie tam pracować ks. Gracjan Hebda. 

Z Lipnicy Wielkiej odchodzi wikariusz ks. Krzysztof Korba. A nowym wikarym w parafii św. Katarzyny w Nowym Targu będzie ks. Konrad Kozioł. Z kolei ks. Dawid Król to nowy wikariusz w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. W Jordanowie zacznie pracować ks. Mirosław Kubek, a w Mszanie - parafia św. Michała Arch. ks. Mirosław Lenart. Parafię na Kowańcu opuści ks. Jakub Mateja. 

Ks. Daniel Tomczak zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii pw. NSPJ w Nowym Targu, a nie wikarym w Ludźmierzu nie będzie już ks. Bronisław Walczak. 

Ks. Kazimierz Króżel zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii Biskupice i mianowany kapelanem Szpitala Powiatowego im. T. Chałubińskiego w Zakopanem oraz kapelanem DPS im. Jana Pawła II w Zakopanem (zamieszkanie w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zakopanem-Chramcówkach). Ks. Antoni Pitek zwolniony został z funkcji kapelana Szpitala Powiatowego im. T. Chałubińskiego w Zakopanem i kapelana DPS im. Jana Pawła II w Zakopanem (zgoda na zamieszkanie w domu rodzinnym w Dursztynie). 

Ks. Tomasz Stec zwolniony został z obowiązków wikariusza parafii pw. św. Michała Arch. w Mszanie Dolnej.
 
jg

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ochotnicok 2019-07-31 17:52:32
Górzon byś siadł na dxxxe i nie narzekał bo zamiast opisywać to powiedz to prosto im w twarz a nie
Parafianka 2019-06-21 08:22:03
A w harklowej jeden i ten sam proboszcz już od 30 lat! Jak to możliwe...?!
Joachim 2019-06-20 23:19:52
Kasyna powinny być, takie same jak w las Vegas
Przecież nasi czarni sutannicy powinni grać w dobrych warunkach.
Teraz muszą się męczyć ,po słowackich bublach .
Kazik 2019-06-20 20:04:39
Spytkowice potrzebują zmian i rady parafialnej działającej na rzecz mieszkańców!!!!
Xxx 2019-06-20 19:04:25
Czy są jakieś zmiany w parafi św Marcina w Klikuszowej??
Gosc 2019-06-20 11:47:27
A Wisniową zmiany nie obowiazuja ????naprawde przydaloby sie cos zmienic
Gorc 2019-06-20 06:02:44
Ochotnica Górna nie ma szczęścia do księdza. Może wójt otworzy w gminie kasyno. Dziecezja tarnowska.
Ksionc 2019-06-19 20:42:29
W Spytkowicach też by się przydała zmiana, co jeden to wyżej głowe nosi.
Joachim 2019-06-19 19:52:07
Proboszcz z Poronina jest best of the best
Jest chempionem
Jedynym w swoim fachu
the bill 2019-06-19 18:47:47
@tadziu, masz problem z tym, że teraz przed wykładami msza i po wykładach obowiązkowa? Jak trzeba będzie i studenci będą mieli taką ochotę, to msza będzie nawet przed i po każdej lekcji a nawet w połowie będą sobie śpiewać godzinki i odmawiać różaniec. I tobie nic do tego. Lepsze to, niż chlanie gorzały i jazda po tym samochodem przez ciebie, więc pilnuj swoich spraw, póki tobą się nikt nie interesuje
Parafianin 2019-06-19 17:56:50
Do Senior:
Gdyby lizusostwo względem proboszcza było cnotą, to Wasz ks. Mariusz S. byłby wzorem do naśladowania... Ale dzięki Bogu nie jest to cnota, a grzech. Masz jednak rację, 9 lat na jednej parafii to lekkie przegięcie!
zar 2019-06-19 15:46:37
A w Poroninie parafianie kochają swojego księdza
Agatka 2019-06-19 15:34:32
a w Spytkowicach katastrofy ciąg dalszy, tragedia!
Senior 2019-06-19 15:03:12
A x. Senior ze św. Rodziny w Zakopanem ma się nadal dobrze i kolejny(9???) rok będzie podcinal skrzydła wikarym, którzy chcieliby wypłynąć na głębię... jak można tyle lat trzymać jednego "kanonika" ;))) na parafii ????
tadeuasz morawa 2019-06-19 14:47:48
Wielkie gratulacje dla ks.Władysława Zarębczana
Joachim 2019-06-19 14:41:01
Nasz ksiądz gra najlepiej w kasynie.Zawsze obstawia czarne.
Wygrywa co rok.I nikt nie jest w stanie tego zmienić.
tadek 2019-06-19 14:29:44
Teraz muszą nazwę zmienić uczelni na katolicką a studenci przed wykładami msza i po wykładach obowiązkowa.
stachu 2019-06-19 14:22:55
A ksiądz Parzygnat trzyma się mocno i chwała Bogu jak go bardzo parafianie kochają ;-)))))))))

Reklama
  • USŁUGI | budowlane
    WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941.
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • PRACA | szukam
    PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    Sprzedam Toyotę Rav4 , z niezawodnym silnikiem 2.0 benzyna , 151 KM, rocznik 2015. Auto z polskiego salonu. Dwa komplety opon, opony zimowe po jednym sezonie. Więcej info pod numerem telefonu. 880869664 telka.mirabelka@gmail.com
    Tel.: 880869664
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam POŁOWĘ DOMU W SPYTKOWICACH (piętro z tarasem). 608 35 83 95.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • USŁUGI | budowlane
    WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, REMONTY, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941.
  • SPRZEDAŻ | różne
    OPAŁ BUK. 660 079 941.
  • PRACA | dam
    Sprzątanie apartamentów, pokojowa, Zatrudnie do sprzątania apartamentów w okolicy ul. Strążyskiej w Zakopanem (wskazane auto w celu dojechania do apartamentów). Praca na stałe, 3-4 dni w tygodniu (gdy są wyjazdy w weekendy również) w godzinach 9-15.. 609097999
    Tel.: 609097999
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Zakopane centrum - MAŁY POKÓJ Z BALKONEM NA DŁUŻEJ - TANIO - 502 879 648.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    SKUTER ŚNIEŻNY POLARIS. 515 503 494.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • MOTORYZACJA | inne
    PELLET!!! W sprzedaży posiadamy pellet olczyk i barlinek w najlepszej cenie na Podhalu!!!. 607695394 romar.zakopane@wp.pl
    Tel.: 607695394
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Karczma "Czarci Jar" poszukuje osoby na stanowisko POMOC KUCHENNA. Tel. 602 366 750.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO. Zakopane, bez zakwaterowania - 600 035 355.
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Zarządzanie domkami i apartamentami na wynajem krótkoterminowy. 788 63 36 33 www.zarzadzanieapartamentami.info
    Tel.: 788 63 36 33
    WWW: www.zarzadzanieapartamentami.info
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-16 22:26 Awaria ciężarówki na zakopiance - w komorze silnika pojawił się dym 2025-12-16 21:48 W centrum Zakopanego 0 stopni, a w Kuźnicach... 2025-12-16 21:00 Nowotarski Jarmark Bożonarodzeniowy oficjalnie otwarty 2025-12-16 20:00 Awantura o Kolejową 2025-12-16 19:00 Po groźnym wypadku w Zębie szykują się zmiany na drogach 9 2025-12-16 18:00 Dzień, w którym tatrzańskie hale przemówiły głosem pasterzy 2025-12-16 17:00 Bez uprawnień, za to z promilami za kierownicą 2025-12-16 16:30 Przed nami Slalom Maraton Zakopane 2025-12-16 16:00 90 milionów złotych na inwestycje. Więcej pieniędzy na kulturę i sport 1 2025-12-16 15:30 Zmasowane policyjne kontrole na drogach powiatu nowtarskiego 4 2025-12-16 15:00 Pierwsze prognozy na Święta. Dziś inwersja i wysoka temperatura w Tatrach (WIDEO) 2025-12-16 14:00 Nowa tablica przy stacji meteo na Hali Gąsienicowej. Ciekawe dane meteo 2025-12-16 13:40 Anioły są bliżej, niż myślisz. Mamy dla Was książki 2025-12-16 13:33 SPRZEDAM MIESZKANIE w Krakowie, świetna lokalizacja 2025-12-16 13:30 Tatrzańskie szlaki są oblodzone i śliskie 2025-12-16 13:00 Fenomenalny debiut Grzegorza Galicy 2025-12-16 12:54 Zakopane - sprzedam PIĘKNY DREWNIANY KOMPLET 2025-12-16 12:30 Zakopiański Salon Muzyczny. Pieśni Mieczysława Karłowicza 2025-12-16 12:00 Święto ludzi o wielkim sercu. Powiatowe Obchody Dnia Wolontariusza w Teatrze Witkacego 2025-12-16 11:00 Pół miliona na spór z wykonawcą. Zakopane szykuje się na proces 4 2025-12-16 10:43 Najbardziej nietypowe języki świata - jak nowoczesna technologia radzi sobie z ich tłumaczeniem? 2025-12-16 10:30 Heródkowe gnotki - sztuka prostoty 2025-12-16 10:00 Czarnodunajecki Jarmark Bożonarodzeniowy już 21 grudnia 1 2025-12-16 09:30 Komunikat o zmianach w datach odbioru odpadów na święta 2025-12-16 09:00 Nowa atrakcja sportowa w Zakopanem. Tor Ninja Warrior już otwarty 5 2025-12-16 08:00 Mędrole w Ratuszu czyli Stanisława Apostoła interpretacja filozofii księdza Tischnera 2025-12-16 06:59 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-12-16 06:20 Zakopane - oddam za darmo BIEŻNIĘ TC-140 2025-12-15 21:46 Wigilia w Mieście na nowotarskim Rynku 2025-12-15 21:00 Miejsc na Sylwestra ubywa 11 2025-12-15 20:29 VI Jarmark Świąteczny w Poroninie 1 2025-12-15 19:57 Poważny wypadek na zakopiance 2025-12-15 19:30 Ludźmierskie spotkanie ze słowem 2025-12-15 19:00 Wolni od nałogów, silni w życiu 2025-12-15 18:21 Strażak z Lipnicy wyruszy na Rysy w umundurowaniu. Cel jest jeden: pomóc małej Darii 1 2025-12-15 17:46 Burmistrz Zakopanego i przewodniczący Rady Miasta w Cortina d'Ampezzo 22 2025-12-15 17:42 Oblodzone chodniki na ul. Broniewskiego w Zakopanem. Piesi muszą uważać 6 2025-12-15 17:19 Tragiczny wypadek na Orlej Perci. Nie żyje 20-letni turysta 5 2025-12-15 16:29 Utrudnienia drogowe w ruchu tunelem w ciągu zakopianki 2025-12-15 15:54 Wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Dostał wysoki mandat 2025-12-15 15:45 Lodowisko na Rynku w Nowym Targu już otwarte 1 2025-12-15 14:59 Czy deptak może zmienić górską miejscowość w zimowy raj? 2 2025-12-15 13:58 Atak bezpańskich psów na hodowlę danieli 10 2025-12-15 13:55 Przerwy w dostawie wody w Poroninie w związku z modernizacją sieci wodociągowej 2025-12-15 13:48 Zarzuty za posiadanie narkotyków 1 2025-12-15 13:00 W Nowym Targu zimniej niż w Zakopanem, a najcieplej na Gubałówce i w Tatrach (WIDEO) 2025-12-15 12:00 Quady zatrzymane na Bachledzkim Wierchu. Interwencja Straży Miejskiej 9 2025-12-15 11:30 "Idzie na ziemię Jezusek". Koncert kolęd 2025-12-15 10:58 Znamy szczegóły wypadku na Kozim Wierchu 3 2025-12-15 09:43 Turystka uniknęła śmierci. Spadła z Koziego Wierchu 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-16 22:34 1. @rondel - wszystko mamy :) 2025-12-16 22:29 2. Ale po co progi. Niech debilne dzieci się wyzabijają. Proste jak budowa cepa. 2025-12-16 22:11 3. Od dzisiaj w każdej wsi na Mazurach próg . A na opolczyźnie dwa progi . 2025-12-16 21:24 4. Myślę że wasze gdybania nie pomogą kierowcy jak kierowcy a piesi którzy też w większości są kierowcami mają tak wyprany mózg że mają bezwzględne pierwszeństwo gdzie by się nie znajdowali i nie mosza uważać czy się rozglądać a tu nie pieszy ma pierwszeństwo tyło w dwóch sytuacjach. Byłoby fajnie jakby wszyscy uważali 2025-12-16 20:35 5. Zapraszam zakopiańską Policje na dr Oswalda Balzera,niemal codziennie mniej więcej od godz. 22:00 zaczynają sie rajdy przygłupków ,podrasowane wsianskie pseudo rajdowki głównie na rejestracjach KNT robią sobie wyścig od Nosala do Wierch Poronca,mieszkańcy dzwonią na Policje, ja również ,oczywiście zanim patrol sie pojawi wsioki ulatniają sie prędziutko 2025-12-16 20:26 6. Inwestor ma już 4 nielegalne budynki 2 drewniane i dwa murowane w stanie surowym wbudowane jesienią tego roku oczywiście nie zapomnijmy o saunie idealnie widać je odemnie z hrubego lub od cmentarza 2025-12-16 20:16 7. No cóż w wypowiedzi jest podane że są sprzeciwy w sprawie progów tylko szkoda że nie napisane ile osób się sprzeciwiło(2) natomiast podpisów pod petycja było(ponad 500) ale ważniejsze są dwa niz 500. Ciekawe ile osób z tego rejonu by przyszło na wizję gdyby o tej wizji wiedzieli bo wzmianki o tym niestety nigdzie nie było. A na wizji z Panią Wójt byli tylko Ci którzy akurat zobaczyli że coś się dzieje na drodze. Radni też o niczym nie informują mieszkańców- w sumie można zrobić oficjalne spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie i zobaczymy ile będzie za a ile przeciw. No a może po niedzielnym wypadku osoby które były przeciw zmieniły już zdanie? Szkoda że te wszystkie rozmowy pytania i komentarze pojawiają się tylko po jakiejś tragedii a nie są załatwiane od razu może by to komuś życie uratowało. 2025-12-16 20:09 8. i tak to ciągnie się smród pisiowej ekonomiji 2025-12-16 20:02 9. i bardzo dobrze! tępić tych kierowców bolidów 1.9 tdi 2025-12-16 19:49 10. "To nieprawda, że gmina nic nie robi po wrześniowym wypadku przy szkole - zaprzecza Anita Żegleń." Kto wierzy, ręka w górę!
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama