Reklama

2020-03-28 19:22:07

Zakopane

Kwarantanna z widokiem na Tatry. Pensjonat wycofał się (AKTUALIZACJA)

W internecie pojawiła się strona, na której jeden z pensjonatów w Zakopanem oferuje "wygodne apartamenty na czas kwarantanny".

Na stronie, gdzie podaje są wszystkie dane pensjonatu, zdjęcia, przedstawiona jest też oferta "Kwarantanny z widokiem na Tatry".


W ofercie czytamy m. in.: "Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich zamieszkaj jakiś czas sam". Są trzy posiłki dziennie i dostarczanie raz dziennie zakupów. 

Zadzwoniliśmy na podany w ogłoszeniu numer i przedstawiliśmy się. Osoba odbierająca telefon stwierdziła, że nie może nam udzielić żadnych informacji, zajmuje się tylko rezerwacjami. Dopiero w poniedziałek na nasze pytania może odpowiedzieć kierownik.

Na nasz argument, że nie możemy czekać, bo sytuacja w kraju jest wyjątkowa i prosimy o podanie numeru telefonu do kierownika usłyszeliśmy, że nie ma takiej możliwości. Pytamy, czy może ktoś podszył się pod pensjonat tworząc taką stroną w internecie. Na to pytanie także nie uzyskujemy odpowiedzi. 

Przypomnijmy, że według informacji płynących z rządu wynajmowanie pokoi jest teraz dozwolone, niedozwolona jest natomiast podróż w celu turystycznym.

Wielkie wątpliwości może jednak budzić tego typu ogłoszenie, najwyraźniej zachęcające osoby, które wracają z zagranicy do pobytu na kwarantannie w pensjonacie. Szczególnie, gdy czyta się użyty w ogłoszeniu zwrot: "W ostatnim czasie przebywałeś w dużych skupiskach ludzi? Wracasz z zagranicy?".

Aktualizacja:

W odpowiedzi na liczne komentarze, głos zabrał pomysłodawca wynajmu pomieszczeń na kwarantannę: "To model zastosowany już w innych krajach. Zostało to skonsultowane w Sanepidzie. Apartamenty nie przyjmują osób z wirusem, ale tych którzy musza przejść kwarantannę, a nie chcą narażać bliskich. Po odbyciu kwarantanny apartamenty są dezynfekowane, a potem stoją puste i nie mogą być wynajmowane przez określony okres. Jest zakaz wychodzenia takich osób, krzyżowania się ścieżek pokarmów itp. Może to kontrowersyjny pomysł, ale prosiłbym, aby Państwo zwrócili uwagę na to od drugiej strony. Mieszkańcy Zakopanego i pracujący w firmach zajmujących się turystyką może nawet będą mogli potwierdzić. To nie chęć zarobienia na nieszczęściu, jakie nas dotknęło, ale chęć przetrwania. Nie kosztem innych. Nie zwolniliśmy nikogo. Pracownicy mają pensje mimo tego, że nie pracują. Smutne standardy obiektów w Krakowie (np. wypowiedzenia w jeden dzień dla 90 pracowników jednej z sieci itp.). Chcemy się jakoś odnaleźć w tej sytuacji, bo odpowiadamy nie tylko za siebie, ale kilkanaście rodzin. A nie wiemy, ile to potrwa. Możecie Państwo mi wierzyć lub nie, ale to prawda. Spróbujcie popatrzeć na to z drugiej strony" - apeluje kierownik obiektu.

Ostatecznie jednak właściciele zdecydowali, że z powodu tak dużej krytyki nie będą wynajmować apartamentów na kwarantannę. 

p    

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cepr 2020-03-31 02:27:40
I jak pisałem wielokrotnie już. Tak powinno się działać. Nawet może nie na wielkich zyskach. Ale żeby przetrwać. Pracują pensjonaty i hotele, to pracują restauracje. Pracują ludzie i zarabiają. Region bynajmniej nie upada dzięki temu. Wyjazd na kwarantannę nie jest turystycznym. Przy przekraczaniu granicy musimy podać adres, i tam mamy się udać. Trochę pomyśleć a nie tylko wskazywać, na podstawie bezpodstawnych donosów których jedynym motorem jest zawiść i nienawiść. Poza tym dużo łatwiej nawet kontrolować w trakcie takiej kwarantanny. Jak nie przeforsujecie tego to miasto i region zamienią się w widmo na lata z ogromną biedą. Ale to już wy sami w Zakopanem musicie zdecydować jaką przyszłość wybieracie.
zenzz 2020-03-30 09:40:36
No i zaorali człowieka z, moim zdaniem, bardzo dobrą inicjatywą.
W pełni popieram taki pomysł, oczywiście w zgodzie z sanepidem, ograniczeniami itp. Podobnie jak @z boku, uważam, że ten pomysł jest warty realizacji.
Krytycy tej idei, nie sądźcie ludzi swoja miarą.
Czasem jakże małostkową.
Czy to źle, że ktoś, spełniając wszelkie wymogi, próbuje odnaleźć się w tej rzeczywistości?
No ale przecież wy, nie znając szczegółów, wiecie lepiej, nieprawdaż?
z boku 2020-03-29 21:41:50
QXYZ czyt ty czytasz ze zrozumieniem czy tylko bredzisz jak ten gnom z zoliborza?? Na 2 oferty 2 masz z zakupami. Czyli kazdy na kwarantannie twioim zdaniem mial zrobiony test z wynikiem negatywnym?? Gdybys mial cokolwiek wspolnego z normalnoscia to bys sie nie odzywal. Przez ciebie przemawia zazdrosc. Czyli lepiej kwarantanne przechodzic w domu wsrod rodziny. Ze tez matka ziemia nosi takie istoty na sobie. @ Janek. Zle zrobiles!!!! Twoj pomysl jest wart realizacji. Jak by sie okazalo ze u Ciebie by byl ktos z wirusem to moze sie okazac ze komus uratowales zycie. Bo ty bys ich traktowal jak potencjalny zarazony a w domu beda traktowani jak domownicy. Masz zgode sanepidu to rob swoje bo to jest pomysl godny uwagi a oszolomy i zazdrosnicy nie sie wsciekaja i tupaja tymi krotkimi nozkami.
Janek 2020-03-29 16:44:23
@XYZ
Faktycznie, jest wiele kwestii, które trzeba było skonsultować i zaplanować przed wprowadzeniem takich możliwości wynajmu. Najważniejsza kwestia, to przestrzeganie kwarantanny, o których Pan wspomniał. W budynku jest zamontowany monitoring. Przyjezdni mieli podpisywać umowę zawierającą regulamin ze ściśle określonymi zasadami i karami za ich złamanie. Regulowane jest to przepisami o odbywaniu kwarantanny: art. 116 Kodeksu Wykroczeń oraz art. 161 Kodeksu Karnego. Oprócz tego Powiatowy Inspektor Sanitarny może nałożyć karę w wysokości do 30 000 zł (niedawno podniesiona - kiedyś ta kara wynosiła do 5000 zł). Zakupami zajmować się mieli pracownicy, co rozliczane miało być na koniec pobytu. Tych kwestii jest sporo, a to tylko przykłady. Niemniej, jak zostało napisane w aktualizacji, zrezygnowaliśmy z tego pomysłu z uwagi na krytykę. To miał być pomysł na przeczekanie epidemii. Ale nie kosztem dobrego imienia. Pozdrawiam
Zenek ze skarzyska 2020-03-29 15:48:43
Bardzo dobrze chlop robi daj adres to przyjezdzam
franek 2020-03-29 15:46:17
Super pomysł, gdybym musiał iść na kwarantannę to najlepiej w takim miejscu.
XYZ 2020-03-29 15:06:19
Rozumiem, że Pan Janek pilnuje (zamyka na klucz te osoby???) żeby nie wychodziły na krok z apartamentu??? Np po fajki do spożywczaka gdzie narazi na zarażenie Panią Sprzedawczynię??? Apartamenty nie przyjmują osób z wirusem, czyli sprawdza Pan wynik badania na wirusa??? Widział Pan na oczy wyniki badań tych ludzi??? Bo z tego co mówią w tv to osobom bez objawów badań się w Polsce nie robi!!! A osoba bez objawów może być również zarażona a co gorsze zarażać innych. Naprawdę za dużo tu niepewnych. Każdy chciałby zarobić teraz ale naprawdę można się powstrzymać chwilę zanim wszystko się uspokoi i nie narażać innych.
z boku 2020-03-29 14:34:54
@ Janek. Masz racje. Robiac cokolwiek po przemysleniu i konsultacji z odpowiednimi sluzbami robisz dobrze. Oby czesc uslugodawcow tak postepowala bylo by lepiej.
Janek 2020-03-29 10:54:12
Włączę się do dyskusji, ponieważ jestem pomysłodawcą tych pomieszczeń na kwarantannę. To model zastosowany już w innych krajach. Zostało to skonsultowane w Sanepidzie. Apartamenty nie przyjmują osób z wirusem, ale tych którzy musza przejść kwarantannę, a nie chcą narażać bliskich. Po odbyciu kwarantanny apartamenty są dezynfekowane, a potem stoją puste i nie mogą być wynajmowane przez określony okres. Jest zakaz wychodzenia takich osób, krzyżowania się ścieżek pokarmów itp. Może to kontrowersyjny pomysł, ale prosiłbym aby Państwo zwrócili uwagę na to od drugiej strony. Mieszkańcy Zakopanego i pracujący w firmach zajmujących się turystyka może nawet będą mogli potwierdzić. To nie chęć zarobienia na nieszczęściu jakie nas dotknęło, ale chęć przetrwania. Nie kosztem innych. Nie zwolniliśmy nikogo. Pracownicy maja pensje mimo tego, że nie pracują. Smutne standardy obiektów w Krakowie (np. wypowiedzenia w jeden dzien dla 90 pracowników jednej z sieci itp.). Chcemy się jakoś odnaleźć w tej sytuacji, bo odpowiadamy nie tylko za siebie, ale kilkanaście rodzin. A nie wiemy ile to potrwa. Możecie Państwo mi wierzyć lub nie, ale to prawda. Spróbujcie popatrzeć na to z drugiej strony. Pozdrawiam
Koronakwatery 2020-03-29 10:38:49
Wystarczy wejść na Booking a tam czarno na białym ....komu mało i mało i mało
Bb 2020-03-29 09:23:02
Przecież jakoś to trzeba sprawdzić i ukarać pomysłodawce! Jest zakaz przemieszczania się i kropka! W głowie się nie mieści jacy ludzie są bezmyślni!
Zakopiańczyk 2020-03-29 09:19:49
Czy wy powariowaliście.....
Jeśli przyjmą choć 1 osobę z wirusem lub podejrzeniem...
Powinno się im odebrać natychmiastowo możliwość wynajmu i numer i zamknąć w cholerne bez możliwości odwołania od tej decyzji.....
z boku 2020-03-29 03:24:11
Prawde mowiac to lepiej koczowac w samochodzie i smierdzac przez kilka dni czekac na wynik?? A ci co samochodu nie maja??Widocznie maja mozliwosci dezynfekcji ewentualnej ale nie kazdy zbadany jest chory. wiec?? Zapewniaja izolacje to co w tym zlego?? Masz do wyboru mieszkac w domu z rodzina i uzywajac tej samej lazienki i kuchni albo przeczekac samotnie majac swiadomosc ze nikogo nie zarazisz.
Masz swoj rozum i wolna wole.
BaSta 2020-03-28 22:39:19
Dlaczego Tygodnik nie napisze o jaki obiekt chodzi.
Nie Baca 2020-03-28 21:09:11
@gorolka a, może "money, money, money" albo "piniondze, piniondze, piniondze" przyjezdni górale co ?
Ja 2020-03-28 20:51:57
No i zaraza przez takich "nienajedzonych"(delikatnie mówiąc) w taki sposób dotrze na Podhale.Boże co jeszcze ludzie potrafią zrobić żeby zarobić ,masakra....
Swoj 2020-03-28 20:45:52
Przecież to z kilometra widać ze nie nasz tylko jakiś przyjezny wymyślił takie głupoty jak ten pomysł a resztę kto wysprząta ten pokój nawet za darmo nie chciałabym po tych gościach mieszkać maskara
Macie nasrane w głowie
gorolka 2020-03-28 19:47:47
LUDZIE CZY WY NAPRAWDE POWARIOWLISCIE ???
Taka ''zaraza'' a wy dalej ''dutki dutki i dutki '' - OPAMIETAJCIE SIE !!!
Gdzie godnosc ludzka ?
2020-05-25 19:00 Likwidacja mleczarni. Radni przyjęli rezolucję 2020-05-25 18:15 Rękawiczki, maseczki i środki dezynfekujące potrzebne (WIDEO) 2020-05-25 17:30 Wstydliwa wizytówka 2020-05-25 16:30 Audi kontra hyundai 1 2020-05-25 15:25 Niech podwykonawcy nie tracą nadziei 2020-05-25 15:25 Szpitalna śmierć - mężczyzna nie przeżył upadku 2 2020-05-25 15:00 Z maluchem na bombach do szpitala 2 2020-05-25 14:30 Cechy wyróżniające projekty nowoczesnych domów 2020-05-25 14:18 Skarbówka czysta 3 2020-05-25 14:00 Wielkie porządki w GOK-u. Kalendarz imprez niepewny 2020-05-25 13:00 Wielkie burzenie przy Ludźmierskiej 2020-05-25 12:31 Upadek ze szpitalnego okna 1 2020-05-25 12:00 Kąpielisko Chochołowska 2020-05-25 11:00 Wychowanie fizyczne na odległość 2020-05-25 10:00 Nazwali mnie Królową Tatr... no i co mam zrobić ? 3 2020-05-25 09:05 1% podatku można przekazać do 31 maja 2020-05-25 09:00 Zabytek to zbytek 1 2020-05-25 00:17 Wypadek rowerzystki pod Lubaniem 3 2020-05-25 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - smaki na poniedziałek 2020-05-24 23:55 Sunia wędrowniczka znaleziona na szlaku 2020-05-24 22:05 Zakopane tęskni za turystami 15 2020-05-24 21:30 Góralskie witacze 3 2020-05-24 21:00 Szpital już cienko nie przędzie 14 2020-05-24 20:00 Zalew grup obcojęzycznych 1 2020-05-24 19:07 Śmieciowe profanum 2020-05-24 18:00 Rowery wyjdą z podziemia 2 2020-05-24 17:00 Rzepne placki po orawsku (WIDEO) 1 2020-05-24 16:30 Na Gubałówce ludzi co kot napłakał 2 2020-05-24 16:00 Pobocza przystrojone na niedzielę 4 2020-05-24 15:30 Pożegnanie doktora 3 2020-05-24 15:00 Tłumnie, blisko i bez maseczek - witamy pod Gubałówką 23 2020-05-24 14:30 Pobalował i poszedł boso 1 2020-05-24 14:00 Jutro i pojutrze ostre burze 2 2020-05-24 13:13 Stłuczka na zakopiance 2020-05-24 13:00 Nocne balowanie z Covid-19 w tle 10 2020-05-24 12:15 Rośnie liczba wyzdrowień 2020-05-24 12:00 Dźwięki z wieży 2020-05-24 11:40 Brakuje krwi, pomóż chorym 2020-05-24 11:20 Rzut oka na Czarny Staw Gąsienicowy (WIDEO) 2020-05-24 11:00 Oszust z rozmachem 1 2020-05-24 10:00 Tatrzańscy Kurierzy 1 2020-05-24 09:15 Błoto na szlakach, deszcz i marne widoki 2020-05-24 08:39 Groźny wypadek na zakopiance 2020-05-24 08:20 Biało na szczycie 2020-05-24 08:00 Pod Giewontem barowa pogoda 2 2020-05-24 00:00 Wytwórnia Lodów Naturalnych - smaki na niedzielę 2020-05-24 00:00 Nasze drzwi Twoim oknem na świat 2020-05-23 21:55 Na granicy świata (WIDEO) 2020-05-23 21:25 Antywirusowe schronisko 2020-05-23 20:02 Gmina już nie gasi latarni 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2020-05-25 18:51 1. wielka tragedia dla nas wszystkich, największa na pewno dla rodziny. Przekazuję szczere wyrazy współczucia 2020-05-25 18:47 2. W każdej robocie są ludzie, Kilka lat temu jechałem jak wariat do szpitala z rodzącą znajomą. Policjanci z drogówki najpierw mnie zatrzymali, a potem pojechali przede mną. Rżnęliśmy 150, 100 przez Nowy Targ. 2020-05-25 18:38 3. To dlaczego nasz prezex chodzi jak Zeus po Olimpie, krzyczy i błyskawicami rzuca? Skąd ta nerwowość? TYLU dyrektorów za TAKIE stawki, brak programu i niewykonane kontrakty - dlaczego bez komentarza osoby odpowiedzialnej: burmistrza? Czyżby chciał nam przekazać, że szpital lepiej sobie radzi bez pacjentów niż z nimi, tylko straty przynosili? 2020-05-25 18:29 4. Przy tak galopujących cenach żywności, to nie liczcie na turystów. Każdy martwi się o pracę i co dać dzieciom do gara. Tylko urzędnicy mogą być pewni bo każdego obedrą ze skóry. 2020-05-25 18:22 5. Na skróty pod prąd ? 2020-05-25 16:54 6. Szkoda człowieka, to był młody lekarz :( 2020-05-25 16:53 7. Z całym szacunkiem dla Siostry Warszawskiej,pomnik to przesada. Ale nazwa ulicy jej imieniem byłaby dobrym pomysłem. Podsuwam to panom radnym. 2020-05-25 16:51 8. ...radziłby sobie samodzielnie - śmiech na sali. Może dla poparcia tych tez jakieś dane liczbowe. Proszę pokazać " Strategię Rozwoju Spółki na lata 2020-2020" Osobiście Pan Burmistrz podpisał Komunikat Wspólny, który zapowiada powstanie takiego dokumentu - miał powstać do 20.12.20219r !!! 2020-05-25 16:39 9. Ilu pracowników uciekło na L4 w tym tygodniu w tej modelowej jednostce? Ilu pacjentów przyjęto w ciągu 2 ostatnich miesięcy? Niech się nasz Prezes pochwali! 2020-05-25 16:30 10. Brawa za to dla policji. Całe szczęście nie wszyscy są rządowymi siepaczami.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Dołącz do nas - facebook