Już jest do zdobycia odznaka ustanowiona przez Zarząd Oddziału Pienińskiego PTTK w Szczawnicy "Diament Pienin" razem z pamiątkowym dyplomem.
To będzie trudna do zdobycia odznaka. Pokonanie tej odległości w jednym dniu dla wielu będzie nie lada wyzwaniem. Jeśli ktoś nie da rady za pierwszym razem, to może się uda ponownie, aż do zwycięstwa.
Aby uzyskać odznakę „Diament Pienin” należy pokonać w ciągu jednego dnia pasmo Pienin Małych, Pienin Właściwych i Pienin Spiskich kierując się od wschodu na zachód.
Dojście do początku trasy (Przełęcz Rozdziela) żółtym szlakiem od Jaworek.
Przebieg trasy:
1) odcinkiem szlaku niebieskiego od Przełęczy Rozdziela do Pawilonu Wejściowego na Zamek w Czorsztynie (w odcinku tym zawiera się przeprawa przez rzekę Dunajec w Szczawnicy)
2) dalej, przeprawa wodna z Czorsztyna (sąsiedztwo Zamku Czorsztyn) przez Jezioro Czorsztyńskie do Niedzicy,
3) dalej, od Zamku w Niedzicy czerwonym szlakiem do miejscowości Dursztyn,
4) od Dursztyna szlakiem zielonym do mostu nad rzeka Białką (koniec trasy)
Aby uzyskać odznakę „Diament Pienin” należy potwierdzić zdobycie następujących szczytów i miejsc:
1) Wysoka (1050 m n.p.m.),
2) Wysoki Wierch (898 m n.p.m.),
3) Sokolica (747 m n.p.m.)
4) Okrąglica– Trzy Korony (982 m n.p.m.)
5) Pawilon wejściowy w Czorsztynie lub przystań statków „Dunajec” i „Halny” - Czorsztyn
6) Przystań statków "Dunajec" i "Halny" – Niedzica, naprzeciw punktu sprzedaży biletów
7) Żar (883 m n.p.m.)
Potwierdzeniem zdobycia szczytu/miejsca jest pieczątka oraz dokumentacja fotograficzna. Na fotografiach zrobionych na zdobytych szczytach czy trasie powinien się znajdować turysta zdobywający Odznakę oraz tabliczka informacyjna z nazwą szczytu/miejsca, oraz pieczęcie z wpisaną datą.
Lokalizacja pieczątek:
• Wysoka – na szczycie, w drewnianej skrzynce,
• Wysoki Wierch – na szczycie, w drewnianej skrzynce,
• Sokolica oraz Okrąglica (Trzy Korony) – przed szczytem, w punkcie sprzedaży biletów PPN lub w drewnianych skrzynkach PTTK.
• Pawilon wejściowy w Czorsztynie – w punkcie sprzedaży biletów do Zamku Czorsztyn. W przypadku braku dostępu do pawilonu, dodatkowo jest drewniana skrzynka z pieczątką
na przystani statków „Dunajec” i ” Halny” po stronie czorsztyńskiej.
• Niedzica - Przystań statków "Dunajec" i "Halny" - przed punktem sprzedaży biletów,
• Żar- na szczycie, w drewnianej skrzynce.
Okres zdobywania Odznaki jest ograniczony w związku z przeprawą na Dunajcu oraz przeprawą na Jeziorze Czorsztyńskim. Możliwość zdobycia odznaki zamyka się w okresie 15.04 do 31.10.
Orientacyjny dane: długość około 50,5 km, czas przejścia około 13 godz., podejść ↑ 2052 m, ↓2078 m.
Z uwagi na dystans do pokonania oraz spore różnice wysokości, Odznaka skierowana jest dla wprawnych turystów. „Diament Pienin” wymaga odpowiedniego przygotowania i dobrej kondycji.
jof
ff
2021-04-22 12:42:53
A w drugą stronę się nie liczy?
-
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
-
PRACA | dam
NIEMCY: brygadzista do 5000 Euro, kranista do 4000 Euro, murarz cieśla do 3600 Euro, malarz ocieplenia elektryk spawacz do 2700 Euro. Umowa na warunkach niemieckich. 0048 575-001-116
-
SPRZEDAŻ | zwierzęta
Szczenięta OWCZARKI PODHALAŃSKIE. 788 679 465.
-
PRACA | dam
STATUS STUDENCKI/ WEEKEND/ 100 zł/h. PRACA EXCEL itp./ +mieszkanie/ micheelkowalski@gmail.com. Zakopane
-
PRACA | dam
Praca na budowie, elewacje, budowa od podstaw, wykończenia, Zakopane i okolice. 500160574
Tel.: 500160574
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
-
BIZNES
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
-
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
-
USŁUGI | budowlane
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
-
PRACA | dam
Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
DZIAŁKA UZBROJONA W ŁOPUSZNEJ. 506 525 884.
-
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
-
PRACA | dam
Zatrudnimy STERNIKÓW PONTONOWYCH na Dunajcu tel. 608806030 info@fun-time.pl
-
PRACA | dam
ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, GRILLOWEGO, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ. Kontakt: 600 035 355 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
-
PRACA | dam
Młoda energiczna osoba poszukiwana do pracy na weekendy pod Gubałówką.... szczegoly pod numerem telefonu 781271166.
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
ZAKOPANE - STYLOWY DOM (zadbany, urządzony), na działce 3000 m, widok na góry - 607 506 428.
-
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
-
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
-
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.