Reklama

2021-05-17 17:45:03

Reklama

Na granicy

Słowacy znieśli stan wyjątkowy. Czy można już przekraczać granicę?

Nasi sąsiedzi znieśli w sobotę stan wyjątkowy. Niestety, nie zmieniają się zasady przekraczania granicy. Pytamy, kiedy może to ulec zmianie.

Stan wyjątkowy na Słowacji wprowadzono 1 października zeszłego roku. Początkowo miał trwać 45 dni jednak w miarę pogarszającej się sytuacji epidemicznej przedłużono go do 28 maja. W piątek premier Eduard Heger ogłosił jego zniesienie.

Stan wyjątkowy pozwalał między innymi na zakup lekarstw bez przetargów i wynagradzanie służb medycznych bezpośrednio z budżetu. – Proszę was ciągle zachowujcie ostrożność i nie odkładajcie decyzji o zaszczepieniu się – apelował na piątkowej konferencji premier Eduard Heger, który zastąpił niedawno Ivana Matowicza. Do tej pory zaszczepiło się tam 1,4 miliona osób. Słowacja ma 5,4 miliona mieszkańców.

Na granicy bez zmian

Wraz ze zniesieniem stanu wyjątkowego u naszych sąsiadów zniesiony został zakaz poruszania się, zgromadzeń i spotykania się. Powoli otwierają się kolejne gałęzie usług. Jednak, jak czytamy na stronach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych nie zmienia się sytuacja na granicach. Nadal są tam prowadzone wyrywkowe kontrole. Przejścia małego ruchu granicznego są zamknięte. Po wjeździe na Słowację bez względu na to czy ktoś jest zaszczepiony, albo jest ozdrowieńcem musi odbyć kwarantannę. Wyjątkiem są osoby, które korzystają z wahadłowego przekraczania granicy (np. pracujący na Słowacji. ) MSW po szczegółowe informacje odsyła na stronę ambasady polskiej w Bratysławie. Tam jednak znajduje się nieaktualizowana informacja z 5 maja.

Mimo to ruch się zwiększył

Na rynku w Nowym Targu pojawili się jednak w sobotę kupcy ze Słowacji. Choć ciągle jest ich niewielu w sprzedających wstąpiła nadzieja. – Wygląda na to, że wiele osób przestało przestrzegać obostrzeń i lekceważy zasady. Ja myślę, że granice zostaną otwarte za jakieś dwa tygodnie -  mówi Peter Dzurilla dziennikarz z Tatrzańskiej Łomnic. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
smrodek 2021-05-18 14:21:09
@Balbinosky, dlaczego nie wprowadzisz najpierw wiz dla amerykanów...? My musimy mieć żeby tam wjechać...?
Balbinosky 2021-05-18 11:36:35
Ograniczenia względem przekraczania granicy PL/SK kłócą się ze zdrowym rozsądkiem w chwili obecnej. Jeśli za tydzień nic się nie zmieni ja bym proponował wprowadzić wizy dla Słowaków na terytorium PL. Szczególnie że jak widać - chyba nie chcą oni polskiego "geltu" który My im przywozimy przy okazji wizyt tam. Generalnie pandemia zmieniła moje zdanie o słowackim rządzie - myślałem że jest mądrzejszy....
Górołaz 2021-05-17 21:07:30
Jak poleze se w góry to pewnie w ich mniemaniu zarażę wszystkie słowackie misie ale według niektórych na świeżym powietrzu się nie zaraża. Miało być tak fajnie strefy Schengen, wolny przepływ ludzi, towarów, usług a tu klops mały wirus namieszał i koniec. Powinni rozwiązać to cało unie i wrócić do korzeni granica, cła i cała reszta.
solidaruch 2021-05-17 18:07:20
Jeszcze nie wiadomo co wymyślą, najchętniej zamknęliby granice w Europie. Historia zatoczyłaby krąg bo ci za czym tęsknili po wojnie to już odzyskali. A trzeba było siedzieć na 4 literach a nie uciekać.
Truteń 2021-05-17 16:46:59
"Wahadłowe przekraczanie granicy" uprawiają też turyści w Tatrach, na niektórych szlakach graniowych nawet kilka razy na godzinę. :D

A tak na serio to liczę że jeszcze tydzień i Słowacy przestaną się wygłupiać z kwarantanną dla turystów.
antysceptyk 2021-05-17 14:11:39
Słowacy mają swoje problemy. Polaków im nie trzeba.

Reklama
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KELNERSKĄ od zaraz, 15 zł /na godzinę netto, PRAKTYKA NIE WYMAGANA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Zakopane ul. Krupówki POKÓJ 1-osobowy z łazienką, wynajem długoterminowy. Tel. 516037813
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Zakopane ul. Krupówki MIESZKANIE 2-POKOJOWE dla max 4 osób, wynajem długoterminowy. Tel. 516037813
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni osobę na stanowisko PRACOWNIK KAWIARNI. Oferujemy stabilne zatrudnienie na umowę o pracę. Tel.: 725300377
 • PRACA | dam
  Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO PROWADZENIA SEKRETARIATU. Wymagane doświadczenie. Umowa o pracę, pełny etat. CV proszę wysłać na adres: dyrektor@cechzakopane.pl. Kontakt telefoniczny: 501 682 696.
 • PRACA | dam
  Praca w Szwecji- Sztokholm od sierpnia dla kobiety przy sprzątaniu domów jednorodzinnych jak i mieszkań, klatek schodowych. Język angielski komunikatywny wymagany, praca na minimum rok czasu z możliwością przedłużenia kontraktu.. 0046736379047maja8751@gmail.com
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce i jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK DZIAŁU OBSŁUGI KLIENTA. Miejsce pracy: Zakopane. TWOJA PRACA BĘDZIE POLEGAĆ NA: - Kompleksowej obsłudze klientów, - Udzielaniu informacji dotyczących usług PKL SA, - Rozwiązywaniu sytuacji nietypowych, - Dbaniu o najwyższy poziom satysfakcji klientów, - Prowadzeniu sprzedaży, dbaniu o poprawności dokumentów sprzedażowych, - Przygotowywaniu raportów i rozliczeń. OCZEKUJEMY: - Pozytywnego nastawienia do pracy i klientów, - Wysokiego poziomu komunikacji werbalnej i niewerbalnej, - Świetnej obsługi komputera, - Dyspozycyjności także w weekendy, - Zainteresowania górami, - Znajomości języka angielskiego. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Dobre wynagrodzenie i pakiet socjalny, - Szereg zniżek dla pracowników, - Elastyczny grafik. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Biuro Obsługi Klienta". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KELNERKĘ DO KARCZMY na okres wakacji - Zakopane - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: POKOJOWA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS: Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. rozwijając działalność hotelarską poszukuje osób do pracy na stanowisku pokojowa w nowo otwieranym obiekcie hotelarskim. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Sumienność, odpowiedzialność, samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy, - Doświadczenie w na podobnym stanowisku, - Wysoka kultura osobista. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Zatrudnienie w nowym i nowoczesnym obiekcie hotelarskim w centrum Szczawnicy w wysokim standardzie 28 pokoi, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 502 704 242 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pokojowa-Szczawnica". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Jednym z największych pracodawców na Podhalu zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: RECEPCJONISTA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS STANOWISKA: - Meldowanie, wymeldowanie, rozliczanie gości oraz dokonywanie rezerwacji, - Dbałość o wysoki standard obsługi gości, - Ścisła współpraca z innymi działami obiektu oraz współpraca w ramach Grupy Hoteli PKL. WYMAGANIA: - Odpowiedzialność, samodzielność i dobra organizacja pracy, - Doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej usług hotelarskich, - Doświadczenie w obsłudze klienta oraz znajomość systemu rezerwacji hotelowej, - Wysoka kultura osobista, - Dobra znajomość okolicy oraz dostępnych atrakcji, - Dobra znajomości pakietu MS Office. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w nowym i nowoczesnym obiekcie hotelarskim w centrum Szczawnicy w wysokim standardzie, - Pracę zmianową 12 h (bez zmian nocnych), - Dobrą atmosferę w pracy, - Możliwość samorealizacji i doskonalenia zawodowego, - Umowę o prace lub umowę zlecenia. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Recepcjonista-Szczawnica". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS: Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. rozwijając działalność gastronomiczną poszukuje osób do pracy w kuchni w nowo otwieranym obiekcie gastronomicznym. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe lub chęć nauki, - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 502 704 242 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem (np. "Kucharz - Szczawnica"). Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe lub chęć nauki, - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 693 816 748 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem stanowiska (np. "Kucharz"). Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  TAXI TURBACZ zatrudni KIEROWCÓW. Dobre wynagrodzenie, czas pracy do uzgodnienia. 664 091 388.
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ kat. C oraz ŁADOWACZA do Zakładu Transportu Odpadów, praca stała, na pełen etat. nr tel. 18 20 25 633, e-mail: tesko@tesko.pl
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POMOC KUCHENNĄ/ŚNIADANIOWĄ, KUCHARZA/KUCHARKĘ. Zapewniamy stabilną, spokojną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM POMOC KELNERSKĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ kat. C+E (po kraju). 519 146 988.
 • PRACA | dam
  Top-Brand Wraz z rozwojem firmy i otwieraniem nowego conceptu poszukujemy pracowników na stanowisko: doradca klienta, do nowego punktu sprzedaży marki Premium. CV ze zdjęciem wyślij na email lukasz.topbrand@gmail.com. 602337723lukasz.topbrand@gmail.com www.top-brand.pl
  Tel.: 602337723
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę na stanowisko barman/barmanka do nowo powstałej kawiarenki w Aparthotelu Góralskim 2 w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy pracę sezonową/stałą, atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny grafik. Doświadczenie mile widziane. Więcej informacji. 608 506 785 email: rest.gorska@gmail.com www.aparthotelgoralski.com
  Tel.: 608
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, jako sprzedawca w sklepie zabawkowym na Krupówkach. Praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU GARBARSKIEGO. Wymagane doświadczenie. 888267329biuro@wyprawa-skor.pl
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko: Sprzedawca w sklepie firmowym i galerii trofeów Kamila Stocha - Kamiland w Zakopanem Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz ze zdjęciem.rekrutacja@kamiland.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  AUSTRIA praca dla murarzy, cieśli, elektryków, monterów fasad i stolarzy min. 2200 eur na rękę. Brygady w Podhala. Zadzwoń 664468573. 664468573praca@csopole.pl www.clubsilesius.pl
  Tel.: 664468573
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do montażu i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, WYKOŃCZENIA. 796 544 016.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  APARTHOTEL GÓRALSKI W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ ZATRUDNI: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ. Tel. 696 112 266.
 • SPRZEDAŻ | różne
  OSCYPKI białe i wędzone - małe i duże. 531357698.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 3 HA - k/Białki. 182856454.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja - 888 223 761.
 • PRACA | dam
  Kierowca CE w ruchu międzynarodowym, wysokie wynagrodzenie , wiecej informacji telefonicznie 603 792 895.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-06-20 08:59 Nowa Biała - do tej pory znana głównie z Przełomu Białki 2021-06-20 08:15 Ponad 40 spalonych budynków. Pożar objął 1 hektar. Tragiczne dane po pożarze w Nowej Białej (WIDEO) 2021-06-20 08:00 Ochłódź się w parku. Na upały najlepsze jest wodne zraszanie 2021-06-19 23:38 Jednoczymy się w modlitwie i wspólnocie - pisze metropolita krakowski 3 2021-06-19 23:04 Pożar ugaszony, trwa szacowanie strat. Wsparcie konsula (WIDEO LIVE) 1 2021-06-19 21:45 Wielka feta w Czorsztynie, zamiast wysłużonego Jelcza nowa czerwona Scania 2021-06-19 21:28 Ruszają zbiórki na pomoc pogorzelcom 1 2021-06-19 20:40 Jesteśmy w Nowej Białej. Oglądaj relacje wideo z miejsca tragedii (WIDEO LIVE) 5 2021-06-19 20:30 Wernisaż w Walusiówce. Dom Ludowy pękał w szwach (ZDJĘCIA) 2021-06-19 19:01 Wielki pożar w Nowej Białej (ZDJĘCIA, WIDEO) 5 2021-06-19 18:50 Wielki pożar w Nowej Białej (WIDEO) 2021-06-19 18:30 W górach upał. Ratownicy górscy ostrzegają 1 2021-06-19 18:00 Dlaczego górale się nie szczepią? Czekamy na Wasze opinie! 25 2021-06-19 18:00 NIEZALEŻNY ASSISTANCE AUTA W PODRÓŻY w Polsce i w Europie 2021-06-19 17:15 Czego słucha młodzież? Tego, co zagra: Straussa, Mozarta, Chaczaturiana 2021-06-19 16:30 Chcesz odbyć podróż w Czasie? Przyjedź do Rabki 2021-06-19 15:55 Wypadek motocyklisty w Spytkowicach. Nastolatek w szpitalu 1 2021-06-19 15:46 Pod Gubałówką wielkich tłumów jeszcze nie ma 2021-06-19 15:34 Konkurs na najlepszy strój kibica 2021-06-19 15:00 Nad Giewontem zbierają się czarne chmury. Będzie burza? 2021-06-19 14:44 Góry fioletowe, niebo różowe 2021-06-19 14:15 Spływ Dunajcem w taką pogodę to prawdziwa przyjemność (WIDEO) 1 2021-06-19 13:30 Na nowotarskim rynku znów weekend z kulinarnymi zapachami 1 2021-06-19 12:45 Zaszczep się w Krościenku! Raz, a dobrze! (WIDEO) 2021-06-19 12:30 Hokeiści sprzątali brzegi Jeziora Czorsztyńskiego (WIDEO) 2021-06-19 12:00 Oni przeczą grawitacji. Musicie to zobaczyć! (WIDEO LIVE) 2021-06-19 11:45 Biegają już od 3 nad ranem - w Szczawnicy trwa Hyża Durbaszka (WIDEO) 2021-06-19 11:17 Pogoda dla amatorów dwóch kółek. A Wy gdzie się wybierzecie? 4 2021-06-19 11:10 Nie ma dziś nowych zakażeń na Podhalu! 2021-06-19 10:45 Ekstrema rowerowa! Zajrzyjcie z nami do Kluszkowiec (wideo, na żywo) 2021-06-19 10:00 Gdy włos z głowy leci 2021-06-19 09:00 Wielka Krokiew - zakopiański symbol, trochę sacrum i sporo profanum 1 2021-06-19 08:00 Przyjdź i sprawdź się w 12 minut 2021-06-18 21:35 Seniorzy grają w boule 3 2021-06-18 20:56 Śmierć w Tatrach 1 2021-06-18 20:48 Wypadek paraglajdzisty. Ma uszkodzony kręgosłup 6 2021-06-18 20:28 Miasto sztandar mieć musi 2021-06-18 19:49 Mój dziadek w Bugatti (WIDEO) 2021-06-18 19:12 Zderzenie skutera z samochodem w centrum Poronina (ZDJĘCIA) 2021-06-18 18:45 Górale i konie - przez wieki żyć bez siebie nie mogli (WIDEO) 3 2021-06-18 18:11 Zapowiada się tłoczny, upalny, niemal wakacyjny weekend pod Giewontem 2 2021-06-18 17:30 Czy lato, czy zima łanie spacerują po Zakopanem (WIDEO) 1 2021-06-18 17:14 Skoczkowie, Berbeka i Pięć Stawów w walce o literackie laury w Zakopanem 2021-06-18 16:31 Władze miasta obdarowały sportowców i trenerów (ZDJĘCIA) 3 2021-06-18 15:45 Wałęsające się psy sieją terror w Spytkowicach 1 2021-06-18 15:00 Aż chce się usiąść na takiej ławce w centrum Zakopanego. Nieprawdaż? 12 2021-06-18 14:46 Nowoorleańskie klimaty w Altanie 2021-06-18 14:15 Wypadek pijanego motocyklisty w Chyżnem 1 2021-06-18 13:45 Krwawica nowotarskiej policji. Całe 9 litrów! 1 2021-06-18 13:00 A ty jak sęp nad padliną ślęczysz nad sobą
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-06-20 08:21 1. @Yajami Omate wiele razy musiałeś trzasnać i chyba nie tylko? 2021-06-20 07:47 2. "zakopianka" i "podhalanie" , tak tytułuje się zawsze element napływowy, po tekście widać, że tak jest! 2021-06-20 07:26 3. Bo mają swój rozum. Nikt nikogo niema prawa zmuszać, jak to jest nieobowiązkowe. Po tych wpisach widać że chodzenie do podstawówki to był zmarnowany czas, a ostatni rok pokazał to w praktyce. 2021-06-20 00:36 4. Idę o zakład że większą realną pomoc pogorzelcy otrzymają od Słowaków niż od morawieckiego. 2021-06-20 00:15 5. Tak a na pontonach sternikami są dzieci w wieku 16-17 lat i to na pontonie płynie 10-18 osób.czekać tylko na tragedię!!!!! Czy tego ktos pilnuje??????????????????? 2021-06-20 00:06 6. A ile ksiądz arcybiskup przeznaczył na pomoc pogorzelcom? Przecież do ubogich nie należy.My Podhalanie wspomożemy, każdy ile będzie mógł. 2021-06-19 23:55 7. "Chrystusowej miłości..." Dobrze że modlitwa i dobrotliwość boga ugasiła pożar :D 2021-06-19 23:36 8. Do @mój pseudonim. Moje nazwisko: Józef Figura, i nie rozumiem, czego jako autor miałbym się bać? A ukrywając się za pseudonimem sam jesteś aż tak bardzo odważny? 2021-06-19 23:31 9. Dziękujemy Straży Pożarnej, Ratownikom Medycznym za profesjonalną pomoc 2021-06-19 23:27 10. Chętnie pomożemy, tylko kto da gwarancję, że te pieniądze z pomagam.pl trafią do pogorzelców a nie do prywatnej kasy, sorry ale teraz ludzie potrafią być bardzo wredni, mam nadzieję , że się mylę
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Pożegnania