2021-05-23 15:15:01

Reklama

Zakopane

Czy będzie zmiana systemu opłat za śmieci w Zakopanem? Radni są podzieleni

Reklama

Problem podrzucania nieczystości przez mieszkańców apartamentów. Płacą za to mieszkańcy Zakopanego.

Od pewnego czasu zakopiańscy radni zastanawiają się nad zmianą systemu opłat za śmieci. Kiedyś już zastanawiali się, czy nie uzależnić jej od ilości zużytej wody, tak jak to jest w niektórych miastach. Pod Tatrami kwitnie szara strefa wynajmu noclegów. Ci właściciele pensjonatów czy kwater prywatnych nie ujawniają liczby przyjmowanych gości, co wiąże się ze zwiększona ilością śmieci. To samo dotyczy lokali deweloperskich , a nawet mieszkań w blokach. Ci często podrzucają śmieci do miejskich koszy na ulicach.

Radni z komisji ekonomiki zakopiańskiej rady miasta są podzieleni. Część z nich uważa, że należy uszczelnić obecny system. - Pokrzywdzone mogą być rodziny, które mają dzieci i zużywają więcej wody. To samo jest ze starszymi ludźmi - mówi Józef Figiel. 
Całkowity roczny koszt wywozu śmieci w mieście to 16 mln zł. - Przy normalnym funkcjonowaniu miasta, bez ograniczeń pandemicznych, to nawet 20 mln zł - mówi Monika Jaźwiec, prezeska zakopiańskiej spółki Tesko. Około 1 mln zł kosztuje miasto wywóz z koszy miejskich.

jof

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
mieszkaniec 2021-05-24 10:07:37
Dalej nie widzicie że chodzi tylko o odwrócenie uwagi i przepchnięcie kolanem rabunkowej podwyżki dla uczciwie płacących mieszkańców? Gdyby rozliczanie z wody miało wejść w życie to najpierw trzeba zrobić porządek ze wszystkimi oszukującymi teraz na wodzie a takich są krocie. I oni wszyscy są największymi orędownikami takich zmian bo przyniosą im największe korzyści. Nie mydlcie oczu ludziom. Żaden system nie będzie dobry dopóki nie będzie szczelny, na bieżąco pilnowany i za oszustwa nie będą naliczane wysokie kary. Za co urzędnicy i inżynierowie ze spółek miejskich biorą pieniądze? Do roboty nie ma żadnego. Może to od wymiany kadry na stanowiskach wystarczy zacząć by uzdrowić całą sytuację?
Zakopianka 2021-05-24 07:46:52
A co z tymi co pracują w sklepach i biurach przy Krupówkach czy Kosciuszki i po pracy noszą śmieci do miejskich koszy?
oo 2021-05-24 07:45:20
Zbyt wielu radnych jest uwikłanych finansowo w deweloperkę, żeby zapanował w Zakopanem sprawiedliwy system opłat za śmieci. Dalej szarzy, nikomu niepotrzebni zakopiańczycy będą finansować śmieszne opłaty za śmieci deweloperkom.
Barabasz Agnostowski 2021-05-24 07:19:21
Zgadzam się z @@^*(#^&*($^(%#~ i @stasek.

Kto nie popiera naliczania opłat za śmieci na podstawie zużycia wody, ten popiera szarą strefę najmu i kombinatorów.
Jest to chyba najbardziej sprawiedliwy z możliwych systemów naliczania opłat i najbardziej korzystny dla zwykłych mieszkańców. Jeśli ktoś nie kombinuje i nie ma nic na sumieniu (niezameldowane a zamieszkujące osoby, niezgłoszony najem itp.) nie będzie się obawiał tego systemu.
Radni, którzy sprzeciwią się temu rozwiązaniu powinni zostać rozliczeni przez wyborców przy następnych wyborach.
Lesiu 2021-05-24 06:29:09
80 % pensjonatów ma wodę z przed licznika. No i co . ?
@@^*(#^&*($^(%#~ 2021-05-24 06:16:41
@rurociąg

W tych miejscowościach jak ktoś ma własne ujęcie to mu zakładają licznik na wodę tak czy inaczej i o ile nie rozliczają mu wody (bo dlaczego by mieli) to rozliczają mu śmieci. Jest sprawiedliwie. Na pewno sprawiedliwiej niż teraz w Zakopanem bo ja na przykład mam dość płacenia za nie swoje śmieci.
stasek 2021-05-24 06:10:12
Pije poranna kawe i czytam komentarze
Do nick rurociąg
Lewe przyłącze do burzówek były , są , bedą. Każdy wie ale nikt z tym nic nie robi,
Najprostszy z prostych sposobów. Wpuszczamy gaz zabarwiony do burzówek, kanalizacji i z lewych przyłączy pieknie się dymi nad domkami.
Wszystko da się zrobic tylko trzeba chcieć.
Ale dociśnie sie uczciwych i mozna spokojnie pić kawke w urzędach..
Co do odwierów .
Drony z kamerami termowizyjnymi i oprogramowaniem nad posesjami i wykryje każdy najmniejszy otwór i poda głębokość, każdy nitke wodną na posesji.
Tylko że jak nikt sie za to nie bierze no to zaczyna się partyzantka.
Mam 2 domy poza Podhalem (w tych miejscowościach rzadzą PiSowcy i to bardziej PiSowscy od naszych PiSowców).
Były opłaty od osoby. W pewnym momencie system pękł bo co chwile podwyzki.
Wprowadzili opłaty od zuzycia wody i jak rozmawiam z sasiadami są bardzo zadowoleni z tego. Ja też.
Tak że podsumowując
Jak sie chce to nic trudnego.
Co mi sie jeszcze podoba w połączeniu opłat za wodę z opłatami za śmieci
System ten wymusza w pewien sposób też oszczędzanie wody.
Ha ha 2021-05-24 03:36:14
A co z tymi co kradną wodę a mają pensjonacie na czarno?
Znam takich.
rurociąg 2021-05-23 22:57:31
@@^*(#^&*($^(%#~ i @stasek
A jak ogarniecie tych z własnymi ujęciami wody? Już teraz cwaniaki porobili sobie odwierty nigdzie nie zgłoszone i cieszą się bo woda za darmo i kanalizacja rozliczana według licznika na przyłączu sewikowym, czyli tyle co kot napłakał, żeby tylko coś tam było. Nie mówiąc o lewych przyłączach fekaliów do kanalizacji burzowej. A najlepsze że w wielu przypadkach sewiki o tym dobrze wiedzą i nie reagują. Nikt nie robi kontroli, nikt nie sprawdza stanu faktycznego, wszystkim to lata. A pieniążki na wypłaty coraz większe bo się należą za walkę z kowidem. I wszyscy cwaniacy się śmieją z uczciwych że głupcy bo kombinować nie potrafią.
@^*(#^&*($^(%#~ 2021-05-23 22:21:15
I zgadzam się w 100% ze @stasek: kto nie chce powiązać opłat za śmieci z zużyciem wody popiera szarą strefę wynajmu.

COVID pokazał ile w Zakopanem wynajmuje się na czarno i delikatnie mówiąc nie wygląda to dobrze. Dziesiątki lat zaniedbań urzędników zrobiły swoje. Im bardziej uczciwy tym bardziej dostawał po głowie w Zakopanem. Dość!
@^&#^&*($^(%#~ 2021-05-23 22:08:03
Naliczać opłatę za śmieci według zużycia wody. Nic dodać nic ująć. W wielu miejscach w kraju i na świecie to działa i zdaje egzamin. Dobrym pomysłom należy przyklaskiwać niezależnie skąd pochodzą. Brawo. Mam gości - płacę, nie mam - nie płacę. Proste, logiczne. Nie ma się nad czym zastanawiać.
MadMax 2021-05-23 21:26:23
A ja proponuję cenę wywozu uzależnić od ilości zużytej energii elektrycznej - a tą z kolei uzależnić od ilości zużytej wody, a do wszystkich powyższych przyjąć jeszcze jakiś przelicznik (mnożnik) względem ilości przejechanych kilometrów w samochodach osób zamieszkałych dane nieruchomości - przecież to jest takie proste.
Tygodnik 2021-05-23 21:23:07
Wy dziady, turyści marzeń demoluja miasto. Bez pomocy garnizonu policji w Krakowie spaliliby ten grajdoł. Podrzucane śmieci, spuszczane fekalia z kamperow pod skocznia. Dziady i tyle. A szeryf na praktyki do białki tatrzanskiej
kluskajarcano 2021-05-23 19:06:50
I gdzie ten komentarz mój? Najpierw oszacować wywóz śmieci i zużycie wody, a potem naliczać rachunki i wszystkim po równo! Wszystko na opak ! Chcemy wiedzieć za co płacimy.
wesoły Darek 2021-05-23 19:01:56
Ten kraj cofa się w rozwoju, wrócą do łask nocniki. Jak się uzbiera to chlust przez okno. :-D:-D:-D
O ty z niebieskim uszkiem
o ty co stoisz pod łóżkiem.
O ty co w nocnej godzinie
przynosisz ulgę całej rodzinie.

Tylko, że w Szczawnicy zrobili wybieg i mieszkańcy nic nie wiedzieli, że opłaty naliczą według zużycia wody rok wcześnie. Podejrzewam, że teraz oddają nadpłaconą kasę. Być może z tego powodu podmieniono skarbnika.
tubylec 2021-05-23 18:58:29
Tym sposobem będzie tylko drożej i co chwilę jeszcze drożej. najpierw przestaną ludzie segregować bo i po co jak to będzie powiązane ze zużyciem wody, a jak przestaną segregować to znowu trzeba cenę podnieść bo ktoś musi segregować aby spełnić unijne normy, w międzyczasie przy wprowadzaniu jednej z kolejnych podwyżek będzie różna opłata za wodę dla segregujących śmieci lub niesegregujących,
mieszkaniec 2021-05-23 17:45:17
Wreszcie radni oficjalnie przyznali że nic nie robią by walczyć z lewym wynajmem. Gdyby nie pandemia dalej byłaby wersja że może coś tam działa na czarno ale to margines i ciężko oszacować. I zamiast brać się do roboty i zacząć walczyć z nielegalem i egzekwować przepisy... zajmują się śmieciami. Jak tu skroić tych uczciwych żeby płacili jeszcze więcej, tak żeby pokryli koszty za szarą strefę. Samo podniesienie stawek musiałoby być bardzo drastyczne i do wyborów mieszkańcy by nie zapomnieli. Ale gdyby zamataczyć rabunkową podwyżkę pod postacią zmiany sposobu naliczania ma już szanse powodzenia bo jak się mieszkańcy pokapują to będziemy się tłumaczyć że to nowy system, musi się dotrzeć, wdrożyć, że na początku zawsze są niedociągnięcia... do wyborów jakoś dojedziemy a potem niech płaczą i płacą.
Nie ważne co sobie ubzdurają, od wody, od powierzchni, od paragonów z biedronki... system dalej pozostanie nieszczelny i uczciwi mieszkańcy będą płacić za gości z nielegalnych kwater. Dopóki urzędnicy nie ruszą tyłków zza biurka nic się nie zmieni. Ile przeprowadzono kontroli, ile nałożono kar, ile deklaracji zweryfikowano w ostatnim roku...?
Urząd nie potrafi przypilnować i wyegzekwować opłaty miejscowej a co tu mówić o śmieciach... Ciepłe posadki, wypłaty rosną mimo pandemii, zamknięcia urzędu, pracy zdalnej, tyłki przyrosły do stołków a pracować nie ma komu.
Łysy 2021-05-23 17:28:54
co za poroniony pomysł POWIĄZAĆ OPŁATĘ ZA ŚMIECI Z ILOŚCIĄ ZUŻYTEJ WODY - TO TAK JAKBY POWIĄZAĆ np: WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA Z ILOŚCIĄ WYPITEGO ALKOHOLU - więcej wódy piję w miesiącu to wyższe otrzymuję wynagrodzenie. WIADOMĄ SPRAWĄ JEST, ŻE BRUDASY myją się raz na miesiąc, a śmieci "produkują" dwa razy więcej niż przeciętny KOWALSKI. Czyli jak zwykle - KOWALSKI będzie płacił z kombinatorów, brudasów ...
sajta 2021-05-23 17:19:32
Będzie jak w Szczawnicy, w ramach oszczędności niektórzy mieszkańcy będą szczać z balkonu trzeciego piętra lub za stodołą. Ewentualnie będą mieć "własne ujęcia". Po roku okaże się, że to i tak za mało, więc stawki w górę bo urzędnicy muszą mieć pełno.
stasek 2021-05-23 17:11:59
Kto nie chce powiązać opłat za smieci z żuzyciem wody popiera szarą strefę wynajmu.
Jakoś inne miasta wprowadziły i ceny spadły.
Argumenty
1. Apartamentowce a nawet całe mieszkania w blokach sa wynajmowane, a często zameldowana 1-2 osoby.
2. Stracą rodziny wielodzietne.
Przecież taka rodzina też wytwarza śmieci nawet w wiekszych ilościach. Mają 500+ więc nie straci.
3, Straca emeryci. Nie stracą. jeżeli za kubik bedzie racjonalna cena.
4. Oczywiście nalezy rozwiązać technicznie budynki krzystające z własnych ujęć.
babka dziadka 2021-05-23 16:01:03
Soltys w ogóle wie co się dzieje w tesko lub sewiku?
Obserwator 2021-05-23 15:59:10
Koszt wywozu 16 mln zł
Fajnie ze do tej pory wywóz był za darmo.Jaka mądra pani prezes.
Wow 2021-05-23 15:41:27
Od pewnego czasu mieszkańcy zastanawiają sie jak wyrzucić groteskowych radnych i Burmistrza zwanego hologramem.
Miasto jest turystyczne. Zapraszacie campery i miliony fanów Zenka oni śmiecą..
Proponuję podatek od głupoty waszej. Miasto się wzbogaci.
Proponuje zaprosić np. Pana Gryniewicza.Biznesmen rozwiąże problemy szybko i sprawnie. W tym czasie radni mogą posprzątać miasto.
RAFAŁ BRZOZOWSKI NA SYLWESTRZE TO BĘDZIE COS
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni osobę na stanowisko PRACOWNIK KAWIARNI. Oferujemy stabilne zatrudnienie na umowę o pracę. Tel.: 725300377
 • PRACA | dam
  Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO PROWADZENIA SEKRETARIATU. Wymagane doświadczenie. Umowa o pracę, pełny etat. CV proszę wysłać na adres: dyrektor@cechzakopane.pl. Kontakt telefoniczny: 501 682 696.
 • PRACA | dam
  Praca w Szwecji- Sztokholm od sierpnia dla kobiety przy sprzątaniu domów jednorodzinnych jak i mieszkań, klatek schodowych. Język angielski komunikatywny wymagany, praca na minimum rok czasu z możliwością przedłużenia kontraktu.. 0046736379047maja8751@gmail.com
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce i jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK DZIAŁU OBSŁUGI KLIENTA. Miejsce pracy: Zakopane. TWOJA PRACA BĘDZIE POLEGAĆ NA: - Kompleksowej obsłudze klientów, - Udzielaniu informacji dotyczących usług PKL SA, - Rozwiązywaniu sytuacji nietypowych, - Dbaniu o najwyższy poziom satysfakcji klientów, - Prowadzeniu sprzedaży, dbaniu o poprawności dokumentów sprzedażowych, - Przygotowywaniu raportów i rozliczeń. OCZEKUJEMY: - Pozytywnego nastawienia do pracy i klientów, - Wysokiego poziomu komunikacji werbalnej i niewerbalnej, - Świetnej obsługi komputera, - Dyspozycyjności także w weekendy, - Zainteresowania górami, - Znajomości języka angielskiego. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Dobre wynagrodzenie i pakiet socjalny, - Szereg zniżek dla pracowników, - Elastyczny grafik. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Biuro Obsługi Klienta". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KELNERKĘ DO KARCZMY na okres wakacji - Zakopane - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: POKOJOWA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS: Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. rozwijając działalność hotelarską poszukuje osób do pracy na stanowisku pokojowa w nowo otwieranym obiekcie hotelarskim. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Sumienność, odpowiedzialność, samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy, - Doświadczenie w na podobnym stanowisku, - Wysoka kultura osobista. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Zatrudnienie w nowym i nowoczesnym obiekcie hotelarskim w centrum Szczawnicy w wysokim standardzie 28 pokoi, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 502 704 242 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pokojowa-Szczawnica". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Jednym z największych pracodawców na Podhalu zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: RECEPCJONISTA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS STANOWISKA: - Meldowanie, wymeldowanie, rozliczanie gości oraz dokonywanie rezerwacji, - Dbałość o wysoki standard obsługi gości, - Ścisła współpraca z innymi działami obiektu oraz współpraca w ramach Grupy Hoteli PKL. WYMAGANIA: - Odpowiedzialność, samodzielność i dobra organizacja pracy, - Doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej usług hotelarskich, - Doświadczenie w obsłudze klienta oraz znajomość systemu rezerwacji hotelowej, - Wysoka kultura osobista, - Dobra znajomość okolicy oraz dostępnych atrakcji, - Dobra znajomości pakietu MS Office. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w nowym i nowoczesnym obiekcie hotelarskim w centrum Szczawnicy w wysokim standardzie, - Pracę zmianową 12 h (bez zmian nocnych), - Dobrą atmosferę w pracy, - Możliwość samorealizacji i doskonalenia zawodowego, - Umowę o prace lub umowę zlecenia. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Recepcjonista-Szczawnica". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS: Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. rozwijając działalność gastronomiczną poszukuje osób do pracy w kuchni w nowo otwieranym obiekcie gastronomicznym. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe lub chęć nauki, - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 502 704 242 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem (np. "Kucharz - Szczawnica"). Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe lub chęć nauki, - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 693 816 748 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem stanowiska (np. "Kucharz"). Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  TAXI TURBACZ zatrudni KIEROWCÓW. Dobre wynagrodzenie, czas pracy do uzgodnienia. 664 091 388.
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ kat. C oraz ŁADOWACZA do Zakładu Transportu Odpadów, praca stała, na pełen etat. nr tel. 18 20 25 633, e-mail: tesko@tesko.pl
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POMOC KUCHENNĄ/ŚNIADANIOWĄ, KUCHARZA/KUCHARKĘ. Zapewniamy stabilną, spokojną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM POMOC KELNERSKĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ kat. C+E (po kraju). 519 146 988.
 • PRACA | dam
  Top-Brand Wraz z rozwojem firmy i otwieraniem nowego conceptu poszukujemy pracowników na stanowisko: doradca klienta, do nowego punktu sprzedaży marki Premium. CV ze zdjęciem wyślij na email lukasz.topbrand@gmail.com. 602337723lukasz.topbrand@gmail.com www.top-brand.pl
  Tel.: 602337723
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę na stanowisko barman/barmanka do nowo powstałej kawiarenki w Aparthotelu Góralskim 2 w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy pracę sezonową/stałą, atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny grafik. Doświadczenie mile widziane. Więcej informacji. 608 506 785 email: rest.gorska@gmail.com www.aparthotelgoralski.com
  Tel.: 608
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, jako sprzedawca w sklepie zabawkowym na Krupówkach. Praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  MERCURE KASPROWY ZAKOPANE SZUKASZ PRACY? CZEKAMY NA CIEBIE! Poszukujemy Pracowników na stanowisko: KOSMETOLOG. CV proszę przesłać na adres: kstopka@kasprowy.pl Kontakt telefoniczny: 18 20 24 061
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU GARBARSKIEGO. Wymagane doświadczenie. 888267329biuro@wyprawa-skor.pl
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko: Sprzedawca w sklepie firmowym i galerii trofeów Kamila Stocha - Kamiland w Zakopanem Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz ze zdjęciem.rekrutacja@kamiland.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  AUSTRIA praca dla murarzy, cieśli, elektryków, monterów fasad i stolarzy min. 2200 eur na rękę. Brygady w Podhala. Zadzwoń 664468573. 664468573praca@csopole.pl www.clubsilesius.pl
  Tel.: 664468573
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do montażu i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, WYKOŃCZENIA. 796 544 016.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  APARTHOTEL GÓRALSKI W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ ZATRUDNI: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ. Tel. 696 112 266.
 • SPRZEDAŻ | różne
  OSCYPKI białe i wędzone - małe i duże. 531357698.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 3 HA - k/Białki. 182856454.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja - 888 223 761.
 • PRACA | dam
  Kierowca CE w ruchu międzynarodowym, wysokie wynagrodzenie , wiecej informacji telefonicznie 603 792 895.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-06-18 10:50 Rozpoczęła się uroczysta sesja zakopiańskiej rady miasta (WIDEO) 2021-06-18 10:45 Trzy nowe zakażenia koronawirusem na Podhalu 2021-06-18 10:44 Turystka wyszła ze schroniska w Tatrach i zniknęła. Odnalazła się w areszcie 2021-06-18 10:14 Zaszczep się przeciw COVID - 19 w Krościenku 2021-06-18 10:00 Zakopane w tanecznym, góralskim korowodzie, występy bez festiwalowego namiotu 2021-06-18 09:00 Sto lat dla rodziców 2021-06-18 08:01 Blisko Krupówek ruszy Kamiland - historia Kamila Stocha - sklep to czy muzeum? 2021-06-17 22:20 Czytelnicy alarmują. Skażona woda w Białym Dunajcu Górnym 3 2021-06-17 21:15 Fotogawęda. Dawne zdjęcia górali 1 2021-06-17 20:35 Na odchodne załatwił Zenka. Dyrektor nie czekał długo na pracę 2021-06-17 20:21 Zakopane przywraca honorowe obywatelstwo Wojciechowi Korfantemu 1 2021-06-17 19:44 Kiedy w Zakopanem pomalują pasy? 7 2021-06-17 19:00 Znaleźć wolnego budowlańca to cud! Łapcie okazję - nadchodzą targi! 2021-06-17 18:15 Przed sądem w Zakopanem brakuje miejsc postojowych, ale takie parkowanie to przesada 7 2021-06-17 17:55 Nadanie Honorowego Obywatelstwa Zakopanego i doroczne nagrody burmistrza 3 2021-06-17 17:30 Od piątku nowe rondo w Zakopanem. Blisko centrum 10 2021-06-17 16:45 Koło zgubić można 3 2021-06-17 15:59 Wypadek motocyklisty w Ludźmierzu 1 2021-06-17 15:15 Ogrodowe inspiracje pani Zofii 2021-06-17 14:15 Dzieci w Białym Dunajcu nie mają placu zabaw, one na nas liczą (WIDEO) 3 2021-06-17 13:30 Do tej pory było to miejsce bez reklam. Niestety teraz stanęła pierwsza 4 2021-06-17 12:45 Drugi dzień z rzędu bez nowego zakażenia na Podhalu 2021-06-17 12:26 Postaw na pozycjonowanie stron i osiągnij lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania 2021-06-17 12:03 Motocyklista w rejonie przejścia dla pieszych jechał 154 km na godz! 12 2021-06-17 11:15 Chętni na serek, chętni na małe kaczuszki 1 2021-06-17 10:30 Wiem, że jestem dobry 2021-06-17 09:22 Ludzi na jarmarku przybywa, więc i w mieście korki większe 2 2021-06-17 09:00 Dali mi na imię Karol. To zobowiązuje (WIDEO) 2021-06-17 08:00 W 160. rocznicę objawień maryjnych na Wiktorówkach młodzi objawili swe talenty (FOTO) 2021-06-17 07:00 Won, nauczycielu 4 2021-06-16 23:04 Pożar w bloku w Nowym Targu. Jedna osoba poszkodowana 1 2021-06-16 21:55 Kruche, tortowe czy drożdżowe? Jak zjeść bez zdejmowania maseczki? 2021-06-16 21:29 Książki uwalniamy - czytamy 2021-06-16 20:44 Ta niebezpieczna roślina znowu pojawiła się w Poroninie 2 2021-06-16 20:00 Zjazd druhów z Czarnego Dunajca. ZDJĘCIA wyróżnionych strażaków 2021-06-16 19:51 Halo, to ja? ...dodzwoniłeś się pod właściwy numer 2021-06-16 18:50 Zapaść. Zakopiańskie kluby narciarskie dogorywają 7 2021-06-16 18:04 Wchodzimy nowym, darmowym szlakiem na Gubałówkę. Chodźcie z nami! (WIDEO) 2021-06-16 17:30 Komisja przed sesją absolutoryjną. Będą burzliwe obrady? 3 2021-06-16 17:13 Ktoś wjechał w zaparkowany samochód. Może kierowca sam się zgłosi 2021-06-16 17:05 Może ktoś rozpoznaje tego psa? Widziano go na drodze z Nowego Targu do Ochotnicy 2021-06-16 16:50 Zakopane - moc zaplanowanych na lato imprez, czy czeka nas komunikacyjny paraliż? 3 2021-06-16 16:21 Kryptowaluty - okazja, która kosztowała go niemal 100 tys. zł 2 2021-06-16 16:00 Co z tymi parkingami? Jaki jest pomysł władz Zakopanego na rozwiązanie komunikacyjnych problemów? (WIDEO) 4 2021-06-16 15:29 Muzyczne tchnienie lata 2021-06-16 15:15 Przy kościele w Pyzówce powstanie parking 2021-06-16 14:31 Dla segregujących - darmowy odbiór, dla śmiecących - pułapki i represje 1 2021-06-16 13:44 Wybieracie się na wakacje do Chorwacji? Na granicy kolejka, trzeba pokazać certyfikat 6 2021-06-16 13:00 Idealna pogoda w Zakopanem. Jak długo potrwa taka sielanka 2021-06-16 12:15 W Zakopanem powstanie parking zaporowy. Jak podoba się wam ten plan? 9
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-06-18 10:00 1. @kierowca123. Z klucza to powinna być sprawa w sądzie dla rządzących bo nie powstają nowe szlaki komunikacyjne a remontuje sie stare przez 2 lata kadencji. 2021-06-18 09:52 2. @kierowca123 , ty tak na poważnie, czy tylko zabrać głos na forum bo kierowcą nie jesteś. 2021-06-18 09:41 3. Drogie Panie ! Chwała Wam za dzielną postawę w Warszawie ! Dla starego dziada z Żoliborza , ważniejszy jest interes partii i jego służalczych działaczy -a przy okazji ich krewnych- niż dobre i skuteczne funkcjonowanie całej służby zdrowia. Dla PiS-u jesteście wtedy ważne ,gdy zbliżają sie wybory. Poza nimi to -Drogie Pielęgniarki i Położne- jesteście jak każdy z nas, rolowane na każdym kroku. Kasa strumieniami płynie na TVP, na dodatkowe nagrody dla ministerialnych urzędasów, na ochronę strachliwego prezesa, na wypasione fury dla ministrów i wiceministrów , na różne fundacje propisowskie, na szachrajskie interesy redemptorysty z Torunia i wiele innych, o których zwykli zajadacze chleba na Podhalu nie mają nawet zielonego pojęcia. Trzymam za Was, bo walczycie w słusznej sprawie, mimo obojętności NSZZ Solidarność i całego kleru. 2021-06-18 09:08 4. To Audi często tam staje, nawet wtedy, gdy kawałek dalej pod sądem są wolne miejsca parkingowe, ale nikt nie reaguje. Teraz nie można już zwalić na sraż miejską, ponieważ ich przenieśli w rejon dworca, co i tak nie tłumaczy, bo jak jeszcze byli na Gimnazjalnej to równie rzadko reagowali - no a teraz to już w ogóle nic nie będą robić. Policja również bardzo często tamtędy jeździ, jak i do samego sądu - prawie codziennie w jakiejś sprawie przyjeżdżają i też nic z tym nie robią, ponieważ kierowca tego Audi to nie jedyny, który tak staje. Chyba naklejki z hasłem: "Stop Cham" wrócą do łask i trzeba takim kierowcom oklejać przednie szyby stosownymi naklejkami w ramach przysłowia: "Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu" czy jakoś na odwrót, już nie pamiętam. 2021-06-18 08:48 5. Mamo, mamo! Nasikałem do herbaty i teraz smakuje jak siki... Dlaczego?! 2021-06-18 08:11 6. Brawo. Przyda sie jeszcze na złotym rogu takie rondo tam tez jest bardzo niebezpiecznie. 2021-06-18 08:08 7. Nareszcie! Ktos pomyślał i zrobil cos z tym skrzyżowaniem. Nic nie widac kierowcy stoja jak chca policji nie ma. Napewno bedzie lepiej niż było. 2021-06-18 07:42 8. za takie przekroczenie jak ten na motorku powinna być z klucza sprawa w sądzie 2021-06-18 07:06 9. Bezpańskie ,bezkarne ludziki na niewidzialnych pasach. A ty kierowco teraz winny jesteś Jak udowodnisz że było wtargniecie na pasach które ledwie widać xxxxx xxx 2021-06-18 06:14 10. Nasi bezradni totalnie nie mają czym się zajmować...??? Tylko ssą nasze pieniądze i twierdzą że im się należy... Niektórzy chodzą jak baronowie po Zakopanem a w całej kadencji głosu nie zabrali... ( Nie każdy)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Advertisement