UKRAINA WALCZY
Pomoc uchodźcom na Podhalu - dzwoń tel. 602 766 251 Mówimy po polsku i po ukraińsku
UKRAINA WALCZY
Pomoc uchodźcom na Podhalu - dzwoń tel. 602 766 251 Mówimy po polsku i po ukraińsku

Reklama

2021-05-29 20:00:07

Reklama

Pod Giewontem

Zakopane: 18-letni Ukrainiec zbierał pieniądze na chore dziecko. Twierdzi, że policja dotkliwie go pobiła

Reklama

Dima do tej pory jest w szoku, jego kwestowanie w Zakopanem skończyło się szpitalną obdukcją po ostrej interwencji policji.

- Jesteśmy fundacją charytatywną Beneficjum - wyjaśnia Wioletta Czajka, pełnomocnik fundacji - w czwartek w Zakopanem, przed sklepem Biedronka kwestował nasz 18 wolontariusz - obywatel Ukrainy. Kierownik sklepu wezwał do niego policję. Przyjechało dwóch policjantów. Byli agresywni, krzyczeli. Wolontariusz nagrywał ich zachowanie na telefon. Wtedy policja rzuciła się na niego żeby zabrać mu telefon. Złamali mu palec. Zakuli w kajdanki i powalili go na chodnik. Przed sklepem kopali go leżącego po głowie i jeden z nich przyciskał wolontariusza kolanem, tak że nie mógł oddychać. Potem wsadzili wolontariusza do samochodu i ukarali mandatem. 

Fundacja o zdarzeniu poinformowała konsula oraz ambasadę Ukrainy, zgłosiła też napaść w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz w instytucjach zajmujących się walką o prawa człowieka. - Dima do tej pory jest w szoku, a dla nas to niestety norma, takie poniżające i brutalne ataki na naszych wolontariuszy - mówi Wioletta Czajka - skupiamy młodych obywateli m. in. z Ukrainy i Białorusi, którzy uczą się i pracują w Polsce. W ramach naszego wolontariatu pomagają w wolnych chwilach osobom starszym, kwestują na chore dzieci. Dima w szpitalu zrobił po tym zdarzeniu obdukcję, ma stłuczoną głowę, stłuczenie kręgosłupa i złamany palec, nie pozwolimy tej sprawy zamieść pod dywan - podkreśla Wioletta Czajka. 

Zupełnie inaczej sprawę przedstawia zakopiańska policja. - Do interwencji doszło ok. godz. 10, wezwała nas kierowniczka sklepu przy Alejach 3-go maja, ponieważ ani ona ani ochrona nie zdołała przekonać wolontariusza, by nie stał w drzwiach wejściowych i nie nagabywał klientów o datki - wyjaśnia Krzysztof Waksmundzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem - patrol próbował wylegitymować kwestującego, ale ten odmówił, użyto wobec niego siły fizycznej, ponieważ stawiał opór, zakuto w kajdanki. Zatrzymany po wprowadzeniu do samochodu zaczął udawać, że nie rozumie polskiego, został ukarany mandatem 200 złotowym i wypuszczony z auta. Gdy wychodził z samochodu uskarżał się na ból palca, faktycznie w trakcie szamotaniny mogło dojść do urazu - podsumowuje Krzysztof Waksmundzki. Dodaje, że niespełna półtora godziny później ten sam patrol policyjny został wezwany przed "Biedronkę" na ul. Nowotarskiej, gdzie kwestował wolontariusz pochodzenia ormiańskiego. - Tu osoba została wylegitymowana, bez problemu współpracowała z policją, posłuchała apelu o opuszczenie terenu i na tym się skończyła ta druga interwencja - dodaje Krzysztof Waksmundzki. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ostrym 2021-06-03 23:00:49
a może przyjrzyjcie się tej fundacji-gdzie sami Ukraińcy są...nie wierzą w dobroczynność ukraińską..
galerianka 2021-05-31 18:42:13
@wiktoria ostatnio przygaszona, entuzjazmu brak, nie udziela się pod kościelnymi wpisami, nie broni pedofilów, plebanów bez galerii nie broni, nie ma jadu, nie atakuje lewaków, brak spektakularnych sukcesów pisowców i same wtopy... trzeba do Torunia jechać po motywację i otuchę.
wiewiórka 2021-05-31 11:43:29
@wiktoria, godzina 11 a ty zębów nie szorowałaś. Co do plucia to szkoła idzie od rządzących ale i tak tego nikt nie nadużywa @stasek my Polacy potrzebujemy policjantów, którzy potrafią sobie radzić w sytuacjach trudnych. Innymi słowy, takich jak na zachodzie w czasie kiedy u nas była komuna.
do staska 2021-05-31 11:23:11
Zjedzą cię ci mundurowi maruderzy. Jedyna ich obrona jest taka że skoro jest źle to dlaczego ktoś wymaga od nich żeby było dobrze. Im się spokój na służbie należy i trolowanie. Z tą logiką nie wygrasz :-)
kppiotrus 2021-05-31 11:18:33
@stasek! Musisz sobie zdać sprawę że największą bandyterka jest w środku zakopiańskiej komedjiii i ma się całkiem dobrze... przeniknij w te struktury to oczęta ci się otworzą i to szeroko-ta patologia jaka tam zasiano od dłuższego czasu spowodowała że te patole myślą i wierzą w to że postępują godnie słusznie prawidłowo....można by nich pisać i pisać... Większość to tchurze mięczaki bez zasad honoru ambicji kto nie chce tańczyc z nimi to się ich trzeba pozbyc
wiktoria 2021-05-31 11:16:06
popieram @staska jak nigdy policja musi mieć większe prawo do kontroli do legitymowania i utrzymywania porządku nie to co dotąd że jakaś wulgarna pluje w twarz policjantowi albo jakiś Kodziarz nie pozwoli się wylegitymować , brawo policja tak trzymać i nie bać się wyciągnąć pały i gazu na bandziorów wszelkiej maści
stasek 2021-05-31 10:33:01
Do nick Franek Kimono Teleporada kapitan Sowa Dyżurny
Panowie(Panie) zabolało. Zabolało.
Nikt poważnie nie odniósł się do moich punktów.
Zdanie podtrzymuje .
Chce Policjantów zdecydowanych, nie bojącycych sie interwencji
Chcę nie bac sie jako obywatel.
A z waszych wypowiedzi widac że bandyterka ma miec wieksze prawa od zwykłego człowieka.
Nie ma na to zgody.
Zlodziej idący na włam, dealer uciekający, kierowca nie zatrzymujący sie do kontroli, bandyta napadający na zwykłego człowieka ma zadawac sobie sprawę że może byc odstrzelony jezeli nie zastosuje się do poleceń Policjantów.
A na koniec .Oglądam te różne programy w telewizjach(różnych) . I powiem tak że niekiedy logiki tam nie ma.
Pospolici bandyci są brani w obrone ,, bo to dobre dzieci były. sąsiadom mówili dzień dobry, a co robili to milczenie)
I to jest moje zdanie.
Dyżurny 2021-05-31 10:09:05
@stasek albo jie wiesz jak działa w Polsce policja (zwłaszcza w Zakopanem) albo jesteś kolejnym nierobom ze sztabu czy wydziału wspomagającego....jakie wezwanie służb??? Pomocy można się spodziewać po straży pożarnej np a nie policji zakppianskiej-gdzie rengers np woli gonić bezdomnych legitymować i pouczać ich co służbę uprawiać statystyki interwencję "zakańczać" jak najszybciej "na miejscu" uciekać przed tą "bandyterka" bo się boją własnego cienia-wola włazić przełożonym do ..... Ty chyba z innego świata jesteś albo kazali ci pisać propaganderke raczej!!! Wplyn na zmianę władz, kierownictwa, gamoni, usunięcie nierobów tchurzow itpni dopiero się wymadrzaj...jak nie jesteś ze sztabu itp to wstąp do tej formacji-po pary miesiącach zwapisz w tą instytucje....
kapitan Sowa 2021-05-31 09:39:44
@staszek. Twoje wywody są oparte na gdybaniu. Żadny faktów, nie pisz bzdur bo gdybyś miał... Tacy jak ty dają poparcie państwu tekturowemu. Idąc dalej twoim gdybaniem to każdy facet to gwałciciel a ksiądz to pedofil, więc nalezy ich profilaktycznie nazwać bandyterką.
Teleporada 2021-05-31 09:28:05
Staszek, USA czeka na ciebie, tam są tacy potrzebni. Możesz sie dowartościować jako policjant. Naoglądałeś sie w TV filmów w stylu Sprawiedliwi wydział kryminalny.
Franek Kimono 2021-05-31 09:17:22
@stasek . Karma lubi wracać i pytanie, za jakie grzechy do policjantów też. Ja rozumiem, że pogoda, że zimno, że sie siedzi w domu i nie ma zarobku. Walnij lufę. Ale jak w programie, żeby od razu zabijać i być może leżącego w plecy?. Tego nawet (autocenzura) nie robiło za okupacji metoda bliższa bandom (autocenzura) lub (autocenzura). Mógłbym krytykować każdy twój punkt ale nie będę sie z koniem kopał, fakt wychowuj swoje dziecko, żeby sie nie futrowało narkotykami i alkoholem. I nie bij żony bo to zły przykład.
stasek 2021-05-31 06:57:15
Do wszystkich atakujących Policję.
A jezeli ciebie napadnie bandyterka i wezwiesz Policję, a Policjant bedzie sie bał atakować bandyte bo zostanie oskarzony. Fajnie by Ci było?
A tak kilka rzeczy
1. Nie brońcie bandyterki,
Powszechne oburzenie bo policjant zastrzelil złodzieja, czemu ktoś plącze się i kradnie mienie prywatne, nie ztrzymuje się na wezwanie Policjanta.
2, Nie brońcie bandyterki,
Bo kierowca napity, naćpany nie zaytrzymuje sie do kontroli drogowej, ucieka., roztrzaskał sie w czasie ucieczki.
Oburzenie . Policja mogła go nie gonić.
A jakby wcześniej zabił kogoś z twojej rodziny
3.Nie brońcie bandyterki,
Jeżeli ktoś dealuje narkotyki, i ucieka bo chce zatrzymać go Policja. Mogli go nie gonić bo taki dobry chlopiec był , wszystkim mówił dzień dobry, wedłu mniemania rodziny.
A jkaby twoje dziecko od niego kupowało narkotyki i zaćpalo sie
4.Nie brońcie bandyterki,
Policjant interweniuje, a bandyterka go nagrywa.
Za chwilę bedzie oskarzony że się nie usmiecha i nie mówi przepraszam czy nie za mocno wykręciłem rekę.

Tak że pierwszy podpisze się w obronie tych interweniujących Policjantów.
W USA brakuje ludzi do pracy w Policji bo boja sie oskarzenia o rasizm.
A skandalem jest że Policjant został skazanyna 40 lat więzienia za to ze prawidłowo interweniował a bandyta zaćpany zszedł z tego Świata,
A dostał te 40 lat za to że był biały, a bandyta Afroamerykanin( nie wiem jak napisać że by nie być posądzony o rasizm, Murzyn lub czarny nie napisże}
W Chicago burmistrz Afroamerykanka nie udziela wywiadów białym dziennikarzom.
Tak że USA schodzą na psy
Izi 2021-05-31 06:17:32
@PO walony. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś jechał do USA tam będziesz mógł się wyżyć bezkarnie na tych którzy mogą mieć broń. Póki co tu jest Polska. Dajcie zezwolenie Polakom na broń to może będziesz miał argument, na razie masz poklepywanie komendanta.
Do PO walony 2021-05-30 22:30:45
No i mamy Amerykę. Tylko sie cieszyć, więc jest po-pis.
Twój pseudonim 2021-05-30 22:15:42
Nie przepadam za żadną fundacją, kościółkowymi również. Osoby zbierające na ten cel nie przeszkadzają mi, zabieram również ulotki od reklamujących osób na ulicy, potem wyrzucam do kosza. Każdy chce zarobić, ale wkurzają mnie natrętne telefony typu fotowoltaika ostatnio.
Mam nadzieję, że ktoś w tym kraju zmądrzeje i nie przyjmie się hasło: uciekaj przed policjantem bo masz szansę na przeżycie, statystyki o tym nie mówią.
@na skos, do czego to doszło? ciekawe, czy ten policjant Pan przed kamerą to też doktór?
PO walony 2021-05-30 21:57:15
No, no, młodzi! Uciekajcie na skos z "tego kraju. Na Białoruś, do Rosji, byle nie do USA, bo tam demokracji ni ma i możecie być powalonym jednym strzałem, jak się nie zatrzymacie po krzyku Pana Policjanta!
prawnik 2021-05-30 21:31:13
Najlepiej niech będzie przyzwolenie na łamanie prawa, nie dzwońmy, nie wzywajmy służb.
na skos 2021-05-30 20:54:21
Oglądałem ten program i powiem, młodzi uciekajcie z tego kraju. Osobiście mam dziwne skojarzenia, że jak Pan policjant krzyknie to należy się zatrzymać bo można być powalonym jednym strzałem. Coś mi się wydaje, że już nie żyją osoby, które mają jakieś wspomnienia z czasów okupacji a pamiętamy jedynie z filmów.
Ciekawe, jakby się czuł kierownik sklepu gdyby doszło do sytuacji i w wyniku interwencji zginął by ten młody człowiek.
serek 2021-05-30 19:20:57
Polecam dzisiejsze Państwo w państwie na Polsacie. Coś pachnie Kirami.
NiedojdaChomik 2021-05-30 15:21:58
Oj tam...ja to wszystko miał załatwione....nawet jak szkole nie zdałem popyawki to mi załatwili przejście do nast klasy no płakałem jak sieyotka...studia policja kayjeya wszystko....a teyaz decyduje o innych i ich kayeyach....ale to jest payadoks!!!
Dyżurny 2021-05-30 14:34:23
@niedojdachomik-jesli myślimy o tym samym chomiku to mało powiedziane...jednak więcej tam takich...a z tym "zatrzymaniem i użyciem siły itd" to dzisiaj można każdemu postawić zarzut nie wykonania polecenie stawiania oporu-co lepsi piszą jeszcze w notatce urzędowej że zostali bici szarpanie obrazani płycie przez obywatela-biedaki....a potem pisze że ledwo stał na nogach bo taki pijany....no ale niestety taka smutna rzeczywistość-wszytsko zależy od interweniującego czy jest zakompleksiony i sam prowokuje(z reguły) czy tylko che pouczyć (a powinien to najpierw robić) ale wyniki wyniki wyniki robienie statystki dla śmiesznych przełożonych....tragedia
NiedojdaChomik 2021-05-30 13:12:17
Baydzo spyytnie odbita pileczka-pozniej wylegitymowano i było wszystko ok! No co się czepiacie....my nie biju-co taka niedojda bez matuyy gdzie aż pleban z yodziny musiał załatwiać pyacę w milicji miała by bic....teyaz takie niedoydy yobia więc nie bijo
Q 2021-05-30 09:29:08
Brawo stróze prawa patrioci od służenia ludziom panie waksmudzki kończ waść
Wladyslaw 2021-05-29 23:41:59
Nie od dzisiaj wiadomo, ze zakopianska policja lubi katowac ludzi...
viver 2021-05-29 21:38:57
Łatwo bić kobiety, babcie i osiemnastolatków. Bardzo łatwo. No nic tylko pękać z dumy.
Qwerty 2021-05-29 21:34:41
jeśli mnie ktoś prosi grzecznie abym opuścił teren potem robi to też ochrona, policja to to robie zwłaszcza że nie jestem w swoim kraju. Dziwne zachowanie tego gościa.
Monika 2021-05-29 20:41:27
Co na to dr Paweł Grzesiowski?
Turysta 2021-05-29 20:27:29
Widać że macie jeszcze w Zakopcu prawdziwą policję. Zazdroszczę, a policjantom gratuluję prawidłowej postawy.
cameraman 2021-05-29 18:51:12
Jeden z Torunia nagabuje że klepie biedę i nikt mu palcy nie wyłamuje.
Gośka 2021-05-29 18:27:29
Monitoring do przegladu i sprawa się wyjaśni. Pan z Ukrainy chyba nie ma wyłączności na nagrywanie? A te niekończące się nagabywanie przez fundację, które 5procent uzbieranej kasy przeznaczają na faktyczny cel należy tępić.
sanSi 2021-05-29 17:36:21
I pomyśleć, że policjanci potrafią obsługiwać komputer.
POpieram ! 2021-05-29 15:49:05
Policja tak trzymać ! Proponuję jakąś nagrodę za wzorową postawę stróżów prawa !
Qaz 2021-05-29 15:25:49
Te wszystkie fundacje to ściema prywatne firmy udające fundacje a Ukraińcy to zwykli pracownicy na procencie od uzbieranej sumy dobry biznes sam otworzę
prawnik 2021-05-29 14:50:44
Zachowanie obywatela Ukrainy bardzo dziwne, chociaż w tych czasach bardzo popularne, głupich ludzi z kamerami w ręce niestety nie brakuje. Reakcja na interwencje Policji, to nagrywanie?!
Brawo za postawę panowie Policjanci.
Polak 2021-05-29 14:22:59
Ukraińcy zachowują sie w Polsce bardzo często buńczucznie,arogancko i wydaje sie im że wszystko im wolno.Dlatego wierzę w wersję Policjantów.Poza tym w tej sprawie maczała palce GW a to już podejrzane.
Szetyna 2021-05-29 13:57:35
A taki PEŁnO mocnik fundacyji to ile wyciąga na miesiąc? Bo czasem zachowuje się tak, jakby jego ktoś kopał PO głowie.
Jendruś 2021-05-29 13:53:22
Złamał prawo żebrząc w sklepie bez pozwolenia, dlatego nie dziwię się reakcji policji. W końcu zaczynają reagować prawidłowo. Gdyby nie było tej interwencji, to za kilka dni byłoby już kilkudziesięciu takich kwestarzy. Zakopane przyciąga jak magnes ludzi łasych na łatwą kasę.
Pati 2021-05-29 13:29:42
Taaa ukrainiec wolontariusz,kiedyś oglądałam bajki z mchu i paproci,dziś w Żwirka nie wierzę.
obserwator 2021-05-29 13:06:47
Czytam w Internecie o tym incydencie i niestety kilka moich uwag
1. Aby kwestowac to tez trzeba mieć pozwolenie wlaściciela lub zarządcy terenu(obiektu)
2. Nie dziwię sie że kierownik wezwał Policję jeżeli jest nagabywanie klijentów
3. W Nowym Targu tez pod sklepami w ostatnich latach stała niby Fundacja, goście podpici, zaczepiali chamsko klijentów.
4. Oczywiście teraz się rozdmucha jaka biedna Fundacja, jacy biedni ukraińscy wolontariusze.
Zrobi się aspekt polityczny.
5. Mnie tez nagabywano swego czasu w chamski sposób.
Nie daję na żadne Fundacje zbierające pod sklepami . Jeżeli wspomagam to tylko bezpośrednio potrzebujących lub jeżeli są organizowane imprezy na rzecz konkretnych potrzebujących.
stasek 2021-05-29 12:36:52
Jak słyszę Fundacja zapala mi się czerwona lampka ostrzegawcza
Mirka 2021-05-29 12:31:36
Podejrzewam że skoro kwestował jako wolontariusz na rzecz zarejestrowanej fundacji,to miał identyfikator i nie trzeba go było pobić i połamać mu palca tylko spokojnie sprawę wyjaśnić. Niestety to smutne, ale od jakiegoś czasu policja przeobraziła się w ZOMO, co widać na interwencji podczas legalnych marszów. Legitymowanie bez podstawy faktycznej itd.
Brawo Policja 2021-05-29 12:23:55
No i tak Policja powinna interweniować, a nie jak w TV widzimy jest opluwana szampana wyzywana i tam nie reaguje.

Reklama
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA REGIONALNA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KUCHARZA. 606 208 503
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy POMOCNIKÓW BUDOWLANYCH I PRACOWNIKÓW BUDOWLANCH - Nowy Targ. 782 062 029.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONYWANIE OGRODZEŃ BETONOWYCH, PANELOWYCH. MONTAŻ BRAM PRZESUWNYCH. 793 674 080.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Studentkę lub Maturzystkę od zaraz do pracy na cały sezon wakacyjny. Gwarantuję miłą atmosferę i uczciwe zarobki Tel. 601 30 77 35.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PANA DO PRODUKCJI PANTOFLI - LEŚNICA - 797 107 356.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK KROJOWNI . Miejsce Pracy: Stare Bystre tel .18-26 137 32.
 • PRACA | dam
  Firma GAMATEX Fashion Group sp. z o.o. sp. k. zatrudni na stanowisko pracownik obsługi automatów szwalniczych . Miejsce pracy :Stare Bystre tel. 18-26-137-32.
 • PRACA | dam
  Lubisz pracować z ludźmi i masz doświadczenie w obsłudze klienta? Szukasz ciekawej pracy na sezon u renomowanego pracodawcy? Poznaj nas: POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 400 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: FOTO-SPRZEDAWCA. Miejsce pracy: Zakopane - Gubałówka. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Aktywna sprzedaż pamiątek fotograficznych gościom ośrodka Gubałówka, - Profesjonalna obsługa klienta, - Dbałość o stanowisko pracy, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek ośrodka. WYMAGANIA: - Praktyczna znajomość obsługi komputera, - Mile widziana umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych, - Zainteresowania komputerowe będą dodatkowym atutem, - Wysoka kultura osobista, komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, dyspozycyjność, - Chęć nauki i rozwoju zawodowego. OFERUJEMY: - Ciekawą pracę sezonową, - Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenia, - Terminowe i atrakcyjne wynagrodzenie, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "sprzedawca FOTO". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Grupa Atalian poszukuje PRACOWNIKÓW DO SPRZĄTANIA OŚRODKA MEDYCZNEGO Nowy Targ, ul.Szpitalna. Praca od pn do soboty 7-24, praca zmianowa. Wymagana książeczka sanepidowska. Nr tel. 668 350 008.
 • PRACA | dam
  Warsztat Wulkanizacyjny/Myjnia w Bukowianie Tatrzańskiej poszukuje osoby do pracy. Praca w godzinach 8:00 - 18:00. Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu .. +48667115889 gumolajz@gmail.com
  Tel.: 48667115889
 • PRACA | dam
  Poszukujemy na pełny etat Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego ApartHotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy: atrakcyjne wynagrodzenie, zatrudnienie w oparciu o umowę o prace, elastyczny grafik. Więcej informacji pod nr. 668-850-500 www.aparthoteltatrzanski.pl managertatrzanski@gmail.com
  Tel.: 668
 • PRACA | dam
  Przyjmę BLACHARZA SAMOCHODOWEGO lub do przyuczenia. 574 573 497.
 • PRACA | dam
  Placówka medyczna w Zakopanem poszukuje kandydatów na stanowisko recepcjonista/rejestratorka medyczna. Osoby zainteresowane prosimy o przesłane CV wraz ze zdjęciem na adres mailowy centrummedycznesm@onet.pl.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNE PRANIE WYKŁADZIN/DYWANÓW. Tel: 578 222 062
 • USŁUGI | inne
  SERWIS ODKURZACZY RAINBOW. Tel: 506 602 002.
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepaląca) DO SPRZĄTANIA I GOTOWANIA W DOMU JEDNORODZINNYM, 4-5 godzin dziennie (poniedziałek-piątek). Obok Zakopanego. 698 506 913
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA POD BACÓWKĘ. 503 868 728.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTY / KI** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Praca stała, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę. Przyślij nam swoje CV: edyta.aparthotel@gmail.com. 696112266
  Tel.: 696112266
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika fizycznego do układania drewna kominkowego w miejscowości Lasek, tel 182651107.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK BIUROWY-MAGAZYNIER. Miejsce prasy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC. Miejsce Pracy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu przyjmie POMOC NA KUCHNIĘ. Praca co drugi weekend. 508256350.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. 508256350.
 • PRACA | dam
  Poszukuję PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. 698 190 555.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane ulica Kościeliska około 1km od Krupówek działka 794m2 zabudowana domem drewnianym nie zabytkiem -działka kształtna o wymiarze około 26m x26m. 660797241 b12.pl
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  "TESKO" TKGK Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni PRACOWNIKA DO DZIAŁU ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH. Wymagania: wykształcenie wyższe lub średnie z w trakcie studiów. Praca na pełen etat od czerwca nr tel. 18 20 25 620. e-mail: tesko@tesko.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA w atrakcyjnym miejscu, 4300 m2, pasmo Salamandra (Kościelisko). 607 35 36 81.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam NISSANA QUASHQAI z dachem panoramicznym. Rok produkcji 2010, 1,5 DCI, przebieg 209 tys. km. Bogate wyposażenie (komputer pokładowy, wbudowany zestaw głośnomówiący, tempomat, przyciemniane szyby itp.). Drugi właściciel, niepalący. Cena 33 tys. zł. Tel. 570 666 770
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Austriacka firma zatrudni od zaraz murarzy, cieśli, elektryków, operatorów żurawia, stolarzy. Wynagrodzenie 2300-2600eur na rękę w miesiącu. W brygadzie jedna osoba powinna znać język niemiecki. Tel. 538373894 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 538373894
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - STOISKO do wynajęcia ok. 60 m2, 2.500 zł. 517 600 205.
 • USŁUGI | budowlane
  Domy z bali, szkieletowe,ciesielstwo, dachy,. 660929793
  Tel.: 660929793
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-05-21 20:45 Małgorzata Skupień na 2. miejscu w Bogusławicach 2022-05-21 20:02 Dziś tylko jedna interwencja ratowników TOPR w Tatrach 2022-05-21 19:45 Flota Nautica 450 na wodach Jeziora Czorsztyńskiego 2022-05-21 19:00 Pusty reaktor 2022-05-21 18:15 Truskawki coś nie chcą w tym roku tanieć. Ile kosztują u Was? 4 2022-05-21 17:24 Zderzenie czterech aut w Maniowach (WIDEO) 2022-05-21 16:45 Trwa wielkie otwarcie ośrodka turystycznego PKL na Górze Parkowej (WIDEO) 2022-05-21 15:48 Powiatowy Dzień Strażaka pod Giewontem (ZDJĘCIA) 2022-05-21 15:14 Wygrywają z dzwonnicy pieśni Maryjne (WIDEO) 2022-05-21 14:48 Na Giewoncie turystów nie brakuje 2022-05-21 14:30 Jeden z ostatnich dzikich parkingów w Zakopanem 4 2022-05-21 13:45 Dziury na ul. Piłsudskiego w Zakopanem 1 2022-05-21 13:32 Porządki na skwerze 2022-05-21 13:00 Nasz wyjątkowy neurolog w Allmedica Zakopane 2022-05-21 13:00 Otwarcie zmodernizowanej kolejki na Górę Parkową w Krynicy (WIDEO) 2022-05-21 12:00 Bardzo twardy i zmrożony śnieg w wyższych partiach Tatr 2022-05-21 11:15 Znowu poślizgnięcie na Szpiglasowej Przełęczy. Upadek z dużej wysokości 2022-05-21 10:45 Z dużej chmury żaden deszcz 2022-05-21 10:00 Podejrzanie dużo dzieci 2022-05-21 09:37 Muzyczne popołudnie w zakopiańskim Kmicicu 2022-05-21 09:00 Maryna Gąsienica Daniel jako jedyna w grupie Kadry Narodowej A 2022-05-21 08:01 Dramatyczna akcja GOPR 3 2022-05-20 22:01 Polska turystka straciła przytomność w jaskini 2022-05-20 21:51 Firma z Krakowa odbuduje rabczańskiego Anioła 1 2022-05-20 21:00 Motocyklista nie przeżył wypadku w Zębie (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-05-20 20:28 Dwa nowe wozy strażackie (WIDEO) 2022-05-20 20:00 Jak przygotować dom na sprzedaż 2022-05-20 19:45 Życie dłutem naznaczone - rozdanie nagród (WIDEO) 2022-05-20 19:00 Pusto, cicho i pięknie, a po drugiej stronie rzeki tysiące turystów (WIDEO) 2 2022-05-20 18:15 Tak chcą walczyć z drożyzną (WIDEO) 32 2022-05-20 17:38 Zderzenie dwóch ciężarówek w Podwilku 2022-05-20 16:59 Oszuści na wnuczka zatrzymani (WIDEO) 3 2022-05-20 15:59 Na razie słońce, ale ostrzegają przed burzami z gradem 1 2022-05-20 15:35 Kolorowe sufity - pomysły na ciekawą aranżację sufitu - kiedy warto się na to zdecydować? 2022-05-20 15:34 Rozsypała się tęcza na hali... 2022-05-20 15:15 Hołd górali poruszał do łez, pamięć o papieskiej wizycie idzie w kolejne pokolenie 2022-05-20 14:30 Parafianie - policjantom. Jordanowski komisariat z defibrylatorem 2022-05-20 13:45 Trzecie urodziny sześcioraczków z Tylmanowej (WIDEO) 2 2022-05-20 13:35 Szukasz oszczędności? Sprawdź, jak obniżyć koszty ogrzewania domu! 2022-05-20 13:34 W niedzielę Majówka w Dzianiszu 2022-05-20 13:00 Dziś obrady SGL-u 2022-05-20 13:00 Rozbudowa szkoły muzycznej na ostatniej prostej 2022-05-20 12:42 Śmigłowiec TOPR poleciał w Gorce 2022-05-20 12:24 Spod Giewontu do Sopotu 2022-05-20 12:15 Kierowca Suzuki dostał 1520 złotych mandatu 2 2022-05-20 12:09 TOPR udzielił pomocy ponad 30 turystom 2022-05-20 11:30 Zjazd Solidarności w Zakopanem. Władze zamykają ulicę 13 2022-05-20 10:45 Trzy miliony dla szpitala, będzie dużo cieplej i bardziej ekologicznie 2022-05-20 10:00 Perfekcja na trzy głosy 2022-05-20 08:56 Autobus wjechał do rowu. Zakopianka odblokowana (AKTUALIZACJA) 3
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-05-21 20:27 1. 10 zł/kg w "Szymonku. Po co te teorie spiskowe i szukanie sensacji, gdzie jej nie ma? 2022-05-21 19:36 2. w Olsztynie po 18 zł na straganach 2022-05-21 19:17 3. Jest dopiero 21 maja, wysyp truskawek mamy zwykle w czerwcu i wtedy tanieją. 2022-05-21 18:40 4. Prawdę mówiąc - nie widzę problemu. Ja ZAWSZE kupuję truskawek za 10 zł i żadna zmiana ceny mnie nie dotyka. 10 to 10, ani grosza wiecej 2022-05-21 18:30 5. @kurr - to nie pisz o 30 latach. A Kościół akurat był za UE. A jest przeciw aborcji i.in. bo jest Kościołem. W sumie ciesz się. W PL można targać Biblię i to jest wyraz artystyczny. Demokratyczni muzułmańscy Szwedzi za palenie Koranu robią parudniową burdę. Czyżby to była jakaś świętość dla nich ? Jakaś "książka" ? No, ale ten wredny Kościół ... @ Dziadek - weź może mapę inflacji w Europie i zauważ, że najwyższa jest w państwach przyfrontowych i byłych demoludach. Nawet tego nie chce się wam sprawdzić. 2022-05-21 17:45 6. Tytuł nieproporcjonalny do sytuacji. Dramatyczna akcja to była pod Giewontem. Akcja to zorganizowane działanie o szerszym zasięgu A tutaj to nieszczęśliwy wypadek w mieście. 2022-05-21 17:35 7. W miejscowości turystycznej weekendy powinny być płatne jak normalne dni. A co do normalnych dni roboczych godziny ustalone przez nasz urząd celują w mieszkańców a nie turystów. Jak może być parking płatny do 21? W Rzeszowie dla przykładu jest to 9-17 poniedziałek-piątek i weekendy za friko. Może warto zrobić dwie taryfy parkingowe tak aby mieszkańcy którzy płacą podatki na powstawanie i utrzymywanie tych parkingów mieli jakieś benefity z tego. Na chwilę obecną to turysta jest faworyzowany a powinno być zgoła inaczej. 2022-05-21 17:16 8. @takie są Fakty - nie zauważyłeś pytajnika ;) No bo skoro "30 lat kościelnej indoktrynacji" ... BTW jeśli odkopiesz "że wojna na Ukrainie to efekt nieudolnej polityki PiSu, napięć na linii Morawiecki Ziobro, i -a jakże- nielegalnej izby dyscyplinarnej, co wykorzystał Putin, żeby zaatakować." chcę to zobaczyć. Zwłaszcza KTO takie bzdury opowiada. To, że tańczymy pod USA to owszem. I chwała temu co wymyślił, że może MIGi i owszem, ale z Rammstain :):):):) To była wypucha mądrego inaczej, a media radośnie to powtarzały zamiast zamilknąć jak na początku wojny gdzie starali się zachować zdrowy rozsądek. 2022-05-21 16:53 9. Przepraszam bardzo ale na dziko stojących aut nawet w strefie płatnego parkowania jest mnóstwo. Dodatkowo stwarzają zagrożenie jazdą po chodniku szczególnie ul. Piłsudskiego jest kwintesencją parkingowej głupoty. Stoją auta na chodniku, pomimo że wyżej jest wiele wolnych miejsc parkingowy i niedaleko parkingi. Przykładowo przy oczku wodny (były cpn) cały czas ktoś stoi głównie miejscowi, hotel hyrny ma swój parking a i tak ludzie parkują na terenie zielonym obok wjazdu na parking (najczęściej goście). A potem marudzenie że zniszczone chodniki, ścieżki rowerowe i tereny zielone .Najlepiej to wszędzie słupki stawiać, bo inaczej głupki nie rozumieją. Dla mnie jest niezrozumiałe, że te osoby nie są karane mandatami albo odholowane jako stwarzające zagrożenie. Budżet zaraz by się wzbogacił, ale po co? 2022-05-21 16:35 10. Mądrych to aż miło poczytać Pellet - 2200 zł Węgiel - 2000 zł Ekogroszek - 2400 zł Benzyna 95 - 7,40 zł Wzrost cen nieruchomości - 100% Żywność- wzrost 20-60% Waloryzacja emerytur - 7% PiSie a wystarczyło nie kraść jak mawiała Pani Premier Szydło. Ale to nic mamy nieprzebrane ilości gotówki jak mawia Prezes NBP Pan Glapiński. Ale to i tak na końcu jak zawsze wina Tuska. ha ha ha ha
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

FILMY TP

Album TP

Bojcorka