Reklama

2021-05-29 20:00:07

Pod Giewontem

Zakopane: 18-letni Ukrainiec zbierał pieniądze na chore dziecko. Twierdzi, że policja dotkliwie go pobiła

Dima do tej pory jest w szoku, jego kwestowanie w Zakopanem skończyło się szpitalną obdukcją po ostrej interwencji policji.

- Jesteśmy fundacją charytatywną Beneficjum - wyjaśnia Wioletta Czajka, pełnomocnik fundacji - w czwartek w Zakopanem, przed sklepem Biedronka kwestował nasz 18 wolontariusz - obywatel Ukrainy. Kierownik sklepu wezwał do niego policję. Przyjechało dwóch policjantów. Byli agresywni, krzyczeli. Wolontariusz nagrywał ich zachowanie na telefon. Wtedy policja rzuciła się na niego żeby zabrać mu telefon. Złamali mu palec. Zakuli w kajdanki i powalili go na chodnik. Przed sklepem kopali go leżącego po głowie i jeden z nich przyciskał wolontariusza kolanem, tak że nie mógł oddychać. Potem wsadzili wolontariusza do samochodu i ukarali mandatem. 

Fundacja o zdarzeniu poinformowała konsula oraz ambasadę Ukrainy, zgłosiła też napaść w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz w instytucjach zajmujących się walką o prawa człowieka. - Dima do tej pory jest w szoku, a dla nas to niestety norma, takie poniżające i brutalne ataki na naszych wolontariuszy - mówi Wioletta Czajka - skupiamy młodych obywateli m. in. z Ukrainy i Białorusi, którzy uczą się i pracują w Polsce. W ramach naszego wolontariatu pomagają w wolnych chwilach osobom starszym, kwestują na chore dzieci. Dima w szpitalu zrobił po tym zdarzeniu obdukcję, ma stłuczoną głowę, stłuczenie kręgosłupa i złamany palec, nie pozwolimy tej sprawy zamieść pod dywan - podkreśla Wioletta Czajka. 

Zupełnie inaczej sprawę przedstawia zakopiańska policja. - Do interwencji doszło ok. godz. 10, wezwała nas kierowniczka sklepu przy Alejach 3-go maja, ponieważ ani ona ani ochrona nie zdołała przekonać wolontariusza, by nie stał w drzwiach wejściowych i nie nagabywał klientów o datki - wyjaśnia Krzysztof Waksmundzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem - patrol próbował wylegitymować kwestującego, ale ten odmówił, użyto wobec niego siły fizycznej, ponieważ stawiał opór, zakuto w kajdanki. Zatrzymany po wprowadzeniu do samochodu zaczął udawać, że nie rozumie polskiego, został ukarany mandatem 200 złotowym i wypuszczony z auta. Gdy wychodził z samochodu uskarżał się na ból palca, faktycznie w trakcie szamotaniny mogło dojść do urazu - podsumowuje Krzysztof Waksmundzki. Dodaje, że niespełna półtora godziny później ten sam patrol policyjny został wezwany przed "Biedronkę" na ul. Nowotarskiej, gdzie kwestował wolontariusz pochodzenia ormiańskiego. - Tu osoba została wylegitymowana, bez problemu współpracowała z policją, posłuchała apelu o opuszczenie terenu i na tym się skończyła ta druga interwencja - dodaje Krzysztof Waksmundzki. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ostrym 2021-06-03 23:00:49
a może przyjrzyjcie się tej fundacji-gdzie sami Ukraińcy są...nie wierzą w dobroczynność ukraińską..
galerianka 2021-05-31 18:42:13
@wiktoria ostatnio przygaszona, entuzjazmu brak, nie udziela się pod kościelnymi wpisami, nie broni pedofilów, plebanów bez galerii nie broni, nie ma jadu, nie atakuje lewaków, brak spektakularnych sukcesów pisowców i same wtopy... trzeba do Torunia jechać po motywację i otuchę.
wiewiórka 2021-05-31 11:43:29
@wiktoria, godzina 11 a ty zębów nie szorowałaś. Co do plucia to szkoła idzie od rządzących ale i tak tego nikt nie nadużywa @stasek my Polacy potrzebujemy policjantów, którzy potrafią sobie radzić w sytuacjach trudnych. Innymi słowy, takich jak na zachodzie w czasie kiedy u nas była komuna.
do staska 2021-05-31 11:23:11
Zjedzą cię ci mundurowi maruderzy. Jedyna ich obrona jest taka że skoro jest źle to dlaczego ktoś wymaga od nich żeby było dobrze. Im się spokój na służbie należy i trolowanie. Z tą logiką nie wygrasz :-)
kppiotrus 2021-05-31 11:18:33
@stasek! Musisz sobie zdać sprawę że największą bandyterka jest w środku zakopiańskiej komedjiii i ma się całkiem dobrze... przeniknij w te struktury to oczęta ci się otworzą i to szeroko-ta patologia jaka tam zasiano od dłuższego czasu spowodowała że te patole myślą i wierzą w to że postępują godnie słusznie prawidłowo....można by nich pisać i pisać... Większość to tchurze mięczaki bez zasad honoru ambicji kto nie chce tańczyc z nimi to się ich trzeba pozbyc
wiktoria 2021-05-31 11:16:06
popieram @staska jak nigdy policja musi mieć większe prawo do kontroli do legitymowania i utrzymywania porządku nie to co dotąd że jakaś wulgarna pluje w twarz policjantowi albo jakiś Kodziarz nie pozwoli się wylegitymować , brawo policja tak trzymać i nie bać się wyciągnąć pały i gazu na bandziorów wszelkiej maści
stasek 2021-05-31 10:33:01
Do nick Franek Kimono Teleporada kapitan Sowa Dyżurny
Panowie(Panie) zabolało. Zabolało.
Nikt poważnie nie odniósł się do moich punktów.
Zdanie podtrzymuje .
Chce Policjantów zdecydowanych, nie bojącycych sie interwencji
Chcę nie bac sie jako obywatel.
A z waszych wypowiedzi widac że bandyterka ma miec wieksze prawa od zwykłego człowieka.
Nie ma na to zgody.
Zlodziej idący na włam, dealer uciekający, kierowca nie zatrzymujący sie do kontroli, bandyta napadający na zwykłego człowieka ma zadawac sobie sprawę że może byc odstrzelony jezeli nie zastosuje się do poleceń Policjantów.
A na koniec .Oglądam te różne programy w telewizjach(różnych) . I powiem tak że niekiedy logiki tam nie ma.
Pospolici bandyci są brani w obrone ,, bo to dobre dzieci były. sąsiadom mówili dzień dobry, a co robili to milczenie)
I to jest moje zdanie.
Dyżurny 2021-05-31 10:09:05
@stasek albo jie wiesz jak działa w Polsce policja (zwłaszcza w Zakopanem) albo jesteś kolejnym nierobom ze sztabu czy wydziału wspomagającego....jakie wezwanie służb??? Pomocy można się spodziewać po straży pożarnej np a nie policji zakppianskiej-gdzie rengers np woli gonić bezdomnych legitymować i pouczać ich co służbę uprawiać statystyki interwencję "zakańczać" jak najszybciej "na miejscu" uciekać przed tą "bandyterka" bo się boją własnego cienia-wola włazić przełożonym do ..... Ty chyba z innego świata jesteś albo kazali ci pisać propaganderke raczej!!! Wplyn na zmianę władz, kierownictwa, gamoni, usunięcie nierobów tchurzow itpni dopiero się wymadrzaj...jak nie jesteś ze sztabu itp to wstąp do tej formacji-po pary miesiącach zwapisz w tą instytucje....
kapitan Sowa 2021-05-31 09:39:44
@staszek. Twoje wywody są oparte na gdybaniu. Żadny faktów, nie pisz bzdur bo gdybyś miał... Tacy jak ty dają poparcie państwu tekturowemu. Idąc dalej twoim gdybaniem to każdy facet to gwałciciel a ksiądz to pedofil, więc nalezy ich profilaktycznie nazwać bandyterką.
Teleporada 2021-05-31 09:28:05
Staszek, USA czeka na ciebie, tam są tacy potrzebni. Możesz sie dowartościować jako policjant. Naoglądałeś sie w TV filmów w stylu Sprawiedliwi wydział kryminalny.
Franek Kimono 2021-05-31 09:17:22
@stasek . Karma lubi wracać i pytanie, za jakie grzechy do policjantów też. Ja rozumiem, że pogoda, że zimno, że sie siedzi w domu i nie ma zarobku. Walnij lufę. Ale jak w programie, żeby od razu zabijać i być może leżącego w plecy?. Tego nawet (autocenzura) nie robiło za okupacji metoda bliższa bandom (autocenzura) lub (autocenzura). Mógłbym krytykować każdy twój punkt ale nie będę sie z koniem kopał, fakt wychowuj swoje dziecko, żeby sie nie futrowało narkotykami i alkoholem. I nie bij żony bo to zły przykład.
stasek 2021-05-31 06:57:15
Do wszystkich atakujących Policję.
A jezeli ciebie napadnie bandyterka i wezwiesz Policję, a Policjant bedzie sie bał atakować bandyte bo zostanie oskarzony. Fajnie by Ci było?
A tak kilka rzeczy
1. Nie brońcie bandyterki,
Powszechne oburzenie bo policjant zastrzelil złodzieja, czemu ktoś plącze się i kradnie mienie prywatne, nie ztrzymuje się na wezwanie Policjanta.
2, Nie brońcie bandyterki,
Bo kierowca napity, naćpany nie zaytrzymuje sie do kontroli drogowej, ucieka., roztrzaskał sie w czasie ucieczki.
Oburzenie . Policja mogła go nie gonić.
A jakby wcześniej zabił kogoś z twojej rodziny
3.Nie brońcie bandyterki,
Jeżeli ktoś dealuje narkotyki, i ucieka bo chce zatrzymać go Policja. Mogli go nie gonić bo taki dobry chlopiec był , wszystkim mówił dzień dobry, wedłu mniemania rodziny.
A jkaby twoje dziecko od niego kupowało narkotyki i zaćpalo sie
4.Nie brońcie bandyterki,
Policjant interweniuje, a bandyterka go nagrywa.
Za chwilę bedzie oskarzony że się nie usmiecha i nie mówi przepraszam czy nie za mocno wykręciłem rekę.

Tak że pierwszy podpisze się w obronie tych interweniujących Policjantów.
W USA brakuje ludzi do pracy w Policji bo boja sie oskarzenia o rasizm.
A skandalem jest że Policjant został skazanyna 40 lat więzienia za to ze prawidłowo interweniował a bandyta zaćpany zszedł z tego Świata,
A dostał te 40 lat za to że był biały, a bandyta Afroamerykanin( nie wiem jak napisać że by nie być posądzony o rasizm, Murzyn lub czarny nie napisże}
W Chicago burmistrz Afroamerykanka nie udziela wywiadów białym dziennikarzom.
Tak że USA schodzą na psy
Izi 2021-05-31 06:17:32
@PO walony. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś jechał do USA tam będziesz mógł się wyżyć bezkarnie na tych którzy mogą mieć broń. Póki co tu jest Polska. Dajcie zezwolenie Polakom na broń to może będziesz miał argument, na razie masz poklepywanie komendanta.
Do PO walony 2021-05-30 22:30:45
No i mamy Amerykę. Tylko sie cieszyć, więc jest po-pis.
Twój pseudonim 2021-05-30 22:15:42
Nie przepadam za żadną fundacją, kościółkowymi również. Osoby zbierające na ten cel nie przeszkadzają mi, zabieram również ulotki od reklamujących osób na ulicy, potem wyrzucam do kosza. Każdy chce zarobić, ale wkurzają mnie natrętne telefony typu fotowoltaika ostatnio.
Mam nadzieję, że ktoś w tym kraju zmądrzeje i nie przyjmie się hasło: uciekaj przed policjantem bo masz szansę na przeżycie, statystyki o tym nie mówią.
@na skos, do czego to doszło? ciekawe, czy ten policjant Pan przed kamerą to też doktór?
PO walony 2021-05-30 21:57:15
No, no, młodzi! Uciekajcie na skos z "tego kraju. Na Białoruś, do Rosji, byle nie do USA, bo tam demokracji ni ma i możecie być powalonym jednym strzałem, jak się nie zatrzymacie po krzyku Pana Policjanta!
prawnik 2021-05-30 21:31:13
Najlepiej niech będzie przyzwolenie na łamanie prawa, nie dzwońmy, nie wzywajmy służb.
na skos 2021-05-30 20:54:21
Oglądałem ten program i powiem, młodzi uciekajcie z tego kraju. Osobiście mam dziwne skojarzenia, że jak Pan policjant krzyknie to należy się zatrzymać bo można być powalonym jednym strzałem. Coś mi się wydaje, że już nie żyją osoby, które mają jakieś wspomnienia z czasów okupacji a pamiętamy jedynie z filmów.
Ciekawe, jakby się czuł kierownik sklepu gdyby doszło do sytuacji i w wyniku interwencji zginął by ten młody człowiek.
serek 2021-05-30 19:20:57
Polecam dzisiejsze Państwo w państwie na Polsacie. Coś pachnie Kirami.
NiedojdaChomik 2021-05-30 15:21:58
Oj tam...ja to wszystko miał załatwione....nawet jak szkole nie zdałem popyawki to mi załatwili przejście do nast klasy no płakałem jak sieyotka...studia policja kayjeya wszystko....a teyaz decyduje o innych i ich kayeyach....ale to jest payadoks!!!
Dyżurny 2021-05-30 14:34:23
@niedojdachomik-jesli myślimy o tym samym chomiku to mało powiedziane...jednak więcej tam takich...a z tym "zatrzymaniem i użyciem siły itd" to dzisiaj można każdemu postawić zarzut nie wykonania polecenie stawiania oporu-co lepsi piszą jeszcze w notatce urzędowej że zostali bici szarpanie obrazani płycie przez obywatela-biedaki....a potem pisze że ledwo stał na nogach bo taki pijany....no ale niestety taka smutna rzeczywistość-wszytsko zależy od interweniującego czy jest zakompleksiony i sam prowokuje(z reguły) czy tylko che pouczyć (a powinien to najpierw robić) ale wyniki wyniki wyniki robienie statystki dla śmiesznych przełożonych....tragedia
NiedojdaChomik 2021-05-30 13:12:17
Baydzo spyytnie odbita pileczka-pozniej wylegitymowano i było wszystko ok! No co się czepiacie....my nie biju-co taka niedojda bez matuyy gdzie aż pleban z yodziny musiał załatwiać pyacę w milicji miała by bic....teyaz takie niedoydy yobia więc nie bijo
Q 2021-05-30 09:29:08
Brawo stróze prawa patrioci od służenia ludziom panie waksmudzki kończ waść
Wladyslaw 2021-05-29 23:41:59
Nie od dzisiaj wiadomo, ze zakopianska policja lubi katowac ludzi...
viver 2021-05-29 21:38:57
Łatwo bić kobiety, babcie i osiemnastolatków. Bardzo łatwo. No nic tylko pękać z dumy.
Qwerty 2021-05-29 21:34:41
jeśli mnie ktoś prosi grzecznie abym opuścił teren potem robi to też ochrona, policja to to robie zwłaszcza że nie jestem w swoim kraju. Dziwne zachowanie tego gościa.
Monika 2021-05-29 20:41:27
Co na to dr Paweł Grzesiowski?
Turysta 2021-05-29 20:27:29
Widać że macie jeszcze w Zakopcu prawdziwą policję. Zazdroszczę, a policjantom gratuluję prawidłowej postawy.
cameraman 2021-05-29 18:51:12
Jeden z Torunia nagabuje że klepie biedę i nikt mu palcy nie wyłamuje.
Gośka 2021-05-29 18:27:29
Monitoring do przegladu i sprawa się wyjaśni. Pan z Ukrainy chyba nie ma wyłączności na nagrywanie? A te niekończące się nagabywanie przez fundację, które 5procent uzbieranej kasy przeznaczają na faktyczny cel należy tępić.
sanSi 2021-05-29 17:36:21
I pomyśleć, że policjanci potrafią obsługiwać komputer.
POpieram ! 2021-05-29 15:49:05
Policja tak trzymać ! Proponuję jakąś nagrodę za wzorową postawę stróżów prawa !
Qaz 2021-05-29 15:25:49
Te wszystkie fundacje to ściema prywatne firmy udające fundacje a Ukraińcy to zwykli pracownicy na procencie od uzbieranej sumy dobry biznes sam otworzę
prawnik 2021-05-29 14:50:44
Zachowanie obywatela Ukrainy bardzo dziwne, chociaż w tych czasach bardzo popularne, głupich ludzi z kamerami w ręce niestety nie brakuje. Reakcja na interwencje Policji, to nagrywanie?!
Brawo za postawę panowie Policjanci.
Polak 2021-05-29 14:22:59
Ukraińcy zachowują sie w Polsce bardzo często buńczucznie,arogancko i wydaje sie im że wszystko im wolno.Dlatego wierzę w wersję Policjantów.Poza tym w tej sprawie maczała palce GW a to już podejrzane.
Szetyna 2021-05-29 13:57:35
A taki PEŁnO mocnik fundacyji to ile wyciąga na miesiąc? Bo czasem zachowuje się tak, jakby jego ktoś kopał PO głowie.
Jendruś 2021-05-29 13:53:22
Złamał prawo żebrząc w sklepie bez pozwolenia, dlatego nie dziwię się reakcji policji. W końcu zaczynają reagować prawidłowo. Gdyby nie było tej interwencji, to za kilka dni byłoby już kilkudziesięciu takich kwestarzy. Zakopane przyciąga jak magnes ludzi łasych na łatwą kasę.
Pati 2021-05-29 13:29:42
Taaa ukrainiec wolontariusz,kiedyś oglądałam bajki z mchu i paproci,dziś w Żwirka nie wierzę.
obserwator 2021-05-29 13:06:47
Czytam w Internecie o tym incydencie i niestety kilka moich uwag
1. Aby kwestowac to tez trzeba mieć pozwolenie wlaściciela lub zarządcy terenu(obiektu)
2. Nie dziwię sie że kierownik wezwał Policję jeżeli jest nagabywanie klijentów
3. W Nowym Targu tez pod sklepami w ostatnich latach stała niby Fundacja, goście podpici, zaczepiali chamsko klijentów.
4. Oczywiście teraz się rozdmucha jaka biedna Fundacja, jacy biedni ukraińscy wolontariusze.
Zrobi się aspekt polityczny.
5. Mnie tez nagabywano swego czasu w chamski sposób.
Nie daję na żadne Fundacje zbierające pod sklepami . Jeżeli wspomagam to tylko bezpośrednio potrzebujących lub jeżeli są organizowane imprezy na rzecz konkretnych potrzebujących.
stasek 2021-05-29 12:36:52
Jak słyszę Fundacja zapala mi się czerwona lampka ostrzegawcza
Mirka 2021-05-29 12:31:36
Podejrzewam że skoro kwestował jako wolontariusz na rzecz zarejestrowanej fundacji,to miał identyfikator i nie trzeba go było pobić i połamać mu palca tylko spokojnie sprawę wyjaśnić. Niestety to smutne, ale od jakiegoś czasu policja przeobraziła się w ZOMO, co widać na interwencji podczas legalnych marszów. Legitymowanie bez podstawy faktycznej itd.
Brawo Policja 2021-05-29 12:23:55
No i tak Policja powinna interweniować, a nie jak w TV widzimy jest opluwana szampana wyzywana i tam nie reaguje.

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ HALĘ: magazyn/ produkcja - 250 m. Nowy Targ ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: OSOBY DO KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: PIZZERA. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje na sezon letni: BARMANKI oraz OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL o powierzchni 18 m2, składający się z dwóch pokoi z przeznaczeniem na biuro, gabinet lekarski, kancelarię na ulicy Gimnazjalnej w Zakopanem. Kontakt 501 682 696.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • SPRZEDAŻ | różne
  KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Mało używany stojący BUFOR ocieplany, emaliowany 500L oraz inne rzeczy z demontażu kotłowni . 793 008 357.
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE Sp. z o.o. zatrudni KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E oraz UPRAWNIENIA ADR . Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA, EKSPEDIENTKĘ/-A i KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  KONSERWATORA na pół lub cały etat w Kompleksie Apartamentów w Białce Tatrzańskiej i Zakopanem. Dzwonić 10-17, tel.: 604532074
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane-Sprzedam mieszkanie 59m2 - 3 pokoje centrum Zakopanego-ulica Sienkiewicza -atrakcyjna cena. 660797241
  Tel.: 660797241
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 27 arów, Zubrzyca Górna, 538 75 05 02.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
 • PRACA | dam
  Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
  WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej poszukuje osoby na stanowisko : KUCHARZ A\'LA CARTE. Praca w doświadczonym zespole, wysokie wynagrodzenie. Praca na stałe lub na sezon. Możliwość zakwaterowania Zapraszamy do kontaktu tel :. 518259536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518259536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
  Tel.: 604131899
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
  Tel.: 739
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  ZA GOTÓWKĘ !!! Kupię działkę lub dom do remontu. PODHALE. 600404554
  Tel.: 600404554
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-06-02 10:27 Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu. Ukończ go online 2023-06-02 10:03 Korepetycje online czy tradycyjne - które są lepsze dla ucznia w Polsce? 2023-06-02 10:00 Suscy policjanci z okazji Dnia Dziecka odwiedzili dzieci w szpitalu 2023-06-02 09:30 Wybieramy nową góralską pamiątkę. Zagłosujcie na nasze propozycje! 1 2023-06-02 09:00 O księdzu Stolarczyku w Czerwonym Dworze 2023-06-02 08:00 Jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających biegów górskich w Polsce już w sobotę 2023-06-01 22:00 Prawie jak w raju. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach (WIDEO) 1 2023-06-01 20:59 Przedszkolaki z Kowańca wiedzą 2023-06-01 20:40 Zachód słońca z Bereśnika w Beskidzie Sądeckim (WIDEO) 2023-06-01 20:00 Pralkomat w Zakopanem 6 2023-06-01 19:00 Siła mediów - już dwa rzęchy zniknęły z podziemnego garażu 1 2023-06-01 18:48 Jednokierunkowa ulica Kraszewskiego bez możliwości wjazdu 4 2023-06-01 18:00 Chodnik nowy, parkingowy. Kierowcy nie mają problemu, by wjechać na nowy trotuar 10 2023-06-01 17:00 Ludzie! WĘGIEL przywieźli! I nie jest to hasło z filmu Barei 5 2023-06-01 16:16 Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa hotelu "Przyjaźń" 2023-06-01 15:59 Każdy strzelać może - z karabinka laserowego, czyli spotkanie z biathlonową kadrą narodową 2023-06-01 15:30 Również Zakopiański Dzień Dziecka dedykowany Kamilce Gil 2023-06-01 15:26 Gorąca atmosfera przy Grunwaldzkiej, dzieciaki z radością zatańczyły zumbę 2023-06-01 15:05 Na skoczniach rozpoczął się Międzynarodowy Dzień Dziecka, bawią się nie tylko maluchy 4 2023-06-01 14:30 Trasa Groń - Nowy Targ oraz Czarny Dunajec-Ludźmierz z kolarskimi utrudnieniami 2023-06-01 14:30 Pierwszy Podologiczny Festyn z okazji Dnia Dziecka, wieczorem wielki finał 2023-06-01 14:20 Na Dzień Dziecka nowy park rozrywki 2023-06-01 14:03 Śpiew się poniósł po Polanie Podokólne 2023-06-01 13:30 Spacer Doliną Łopusznej 2023-06-01 13:00 Śpiew i taniec rozbrzmiewa za Wielką Wodą na Festiwalu Kultury Góralskiej (WIDEO) 2023-06-01 12:33 Dlaczego warto zainwestować w zadaszenie tarasu z poliwęglanu? 2023-06-01 12:30 Pierwszy tom nowej serii dla dzieci, która wciąga jak najlepsza gra. Konkurs dla czytelników 2023-06-01 11:59 Przedszkolaki w Nowej Białej to mają Dzień Dziecka nie tylko z pysznymi prezentami. Posłuchajcie co mówią (WIDEO) 2023-06-01 11:32 Słodkie chwile i własnoręcznie wykonane cukierki, smakują, że palce lizać 2023-06-01 11:25 Peter Chrzanowski, Polak z Kanady opowie o paralotniarstwie i narciarstwie ekstremalnym 2023-06-01 11:24 Mam podejrzenie, że żona mnie zdradza. Jak znaleźć dowody zdrady? 2023-06-01 10:28 Lotnisko opanowały dzieci 2023-06-01 10:00 Dziś głos mają dzieci, zapraszamy do lektury 2 2023-06-01 09:29 Zapisaliście się na wyścig? Trasa kolarskich Mistrzostw Polski czeka na amatorów 2023-06-01 09:00 Ogólnopolski sukces przedszkolaków z Orawy 2023-06-01 08:30 Festyn rodzinny 2023-06-01 08:00 Głos zabrali fachowcy - szkoda tylko, że mówili niemal w próżnię 2023-06-01 08:00 Kiedy kupić węgiel? 2023-05-31 21:55 Od pierwszego czerwca otwarty zostaje szlak w Dolinie Białego 1 2023-05-31 21:00 Andrzej Gut-Mostowemy z tytułem Doktora Honoris Causa 29 2023-05-31 20:31 Piękny zachód słońca, tak wygląda Giewont przy bezchmurnym niebie 1 2023-05-31 20:30 Nie przestajesz być szpiegiem tylko dlatego, że wypadłeś już z gry. Konkurs dla czytelników 2023-05-31 20:00 Cykliści solidarni z chorymi 2023-05-31 19:00 Huśtawki i mała tyrolka, a nie siłownia 1 2023-05-31 18:07 NIK skontrolował Podhalankę 5 2023-05-31 18:00 Przez Podhale przejedzie Małopolski Wyścig Górski 2 2023-05-31 17:00 Łopuszna dziś jest rozśpiewana. Zapamiętajcie te głosy, jeszcze je usłyszycie (WIDEO) 1 2023-05-31 16:00 Czy przygarniając psa ze schroniska robimy także coś dla siebie? 1 2023-05-31 15:50 Espadryle - idealne buty na wakacje 2023-05-31 15:00 Bez karty wędkarskiej za to z mandatami - policjanci ukarali wędkarzy 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-02 09:49 1. Taki jeden przemondrzały oszołom uwielbia przebierać się w babskie fatałaszki. Tylko czy rolnik z Zębu gustuje w kurrach? 2023-06-02 08:41 2. @druh Marek, pisiorki już dawno mają sprane to, czym zazwyczaj się myśli przez takie coś jak tvp.info itd. :) 2023-06-02 08:01 3. U nos Prawo o Ruchu Drogowym tys siy nie przyjyno. 2023-06-02 07:50 4. Życie nie znosi próżni. Na co komu pusty chodnik w miasteczku znanym z braku miejsca. :D 2023-06-02 06:32 5. Przechodziłem wczoraj tamtędy i faktycznie była rozkopana .... przez 1h . Naprawdę tygodnik podhalański??? Już naprawdę niemacie się czym zajmować?? 2023-06-02 02:33 6. @kurrzy fan club, czy oprócz podszywania lubisz się przebierać a babskie fatałaszki? Kręci cię to? 2023-06-02 02:22 7. Moje znają :) 2023-06-02 02:19 8. Pasożyty dopisały. 2023-06-02 02:10 9. Spokojnie, już amerykanie popodpisywali kontrakty, już po kryzysie. Teraz neokolonializm i niewolnictwo jak w Afryce. Tacy to teraz jesteśmy niezależni od taniego gazu, ropy i węgla. Jeszcze będziecie płacić żeby wam prąd z fotowoltaiki odebrali :) SMR w każdej gminie! Mark Brzeziński na prezydenta! Zełeński na premiera! 2023-06-02 00:38 10. Ulica zamknięta na czas wykopu, ułożenia rury i zasypania czyli godzina i wielkie halo. Jeśli ktoś nie zauważył to jest cały chodnik rozkopany ponieważ trwają prace remontowe o czym wcześniej tez informowała ta pożal się Boże pseudo gazeta. Zresztą nawet Pani która robiła zdjęcia uchwyciła moment zasypania, widać że niema ciekawych tematów bo w ciągu godziny zdążyła przyjechać na sam moment zasypania a policja była po zasypaniu. Gratuluję szybkiej interwencji szkoda ze nie przyjechała Pani z tygodnika, Policja I Straż Miejska w połowie prac napewno było by szybciej tylko czy łoppat by starczyło? Wszyscy chcemy żeby było pięknie i czysto. Remont pojdzie szybko jeśli mieszkańcy zacisną zęby i dostosują się do aktualnej sytuacji bo takie interwencję prac nie przyśpieszą.
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania