2021-05-29 20:00:07

Reklama

Pod Giewontem

Zakopane: 18-letni Ukrainiec zbierał pieniądze na chore dziecko. Twierdzi, że policja dotkliwie go pobiła

Reklama

Dima do tej pory jest w szoku, jego kwestowanie w Zakopanem skończyło się szpitalną obdukcją po ostrej interwencji policji.

- Jesteśmy fundacją charytatywną Beneficjum - wyjaśnia Wioletta Czajka, pełnomocnik fundacji - w czwartek w Zakopanem, przed sklepem Biedronka kwestował nasz 18 wolontariusz - obywatel Ukrainy. Kierownik sklepu wezwał do niego policję. Przyjechało dwóch policjantów. Byli agresywni, krzyczeli. Wolontariusz nagrywał ich zachowanie na telefon. Wtedy policja rzuciła się na niego żeby zabrać mu telefon. Złamali mu palec. Zakuli w kajdanki i powalili go na chodnik. Przed sklepem kopali go leżącego po głowie i jeden z nich przyciskał wolontariusza kolanem, tak że nie mógł oddychać. Potem wsadzili wolontariusza do samochodu i ukarali mandatem. 

Fundacja o zdarzeniu poinformowała konsula oraz ambasadę Ukrainy, zgłosiła też napaść w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz w instytucjach zajmujących się walką o prawa człowieka. - Dima do tej pory jest w szoku, a dla nas to niestety norma, takie poniżające i brutalne ataki na naszych wolontariuszy - mówi Wioletta Czajka - skupiamy młodych obywateli m. in. z Ukrainy i Białorusi, którzy uczą się i pracują w Polsce. W ramach naszego wolontariatu pomagają w wolnych chwilach osobom starszym, kwestują na chore dzieci. Dima w szpitalu zrobił po tym zdarzeniu obdukcję, ma stłuczoną głowę, stłuczenie kręgosłupa i złamany palec, nie pozwolimy tej sprawy zamieść pod dywan - podkreśla Wioletta Czajka. 

Zupełnie inaczej sprawę przedstawia zakopiańska policja. - Do interwencji doszło ok. godz. 10, wezwała nas kierowniczka sklepu przy Alejach 3-go maja, ponieważ ani ona ani ochrona nie zdołała przekonać wolontariusza, by nie stał w drzwiach wejściowych i nie nagabywał klientów o datki - wyjaśnia Krzysztof Waksmundzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem - patrol próbował wylegitymować kwestującego, ale ten odmówił, użyto wobec niego siły fizycznej, ponieważ stawiał opór, zakuto w kajdanki. Zatrzymany po wprowadzeniu do samochodu zaczął udawać, że nie rozumie polskiego, został ukarany mandatem 200 złotowym i wypuszczony z auta. Gdy wychodził z samochodu uskarżał się na ból palca, faktycznie w trakcie szamotaniny mogło dojść do urazu - podsumowuje Krzysztof Waksmundzki. Dodaje, że niespełna półtora godziny później ten sam patrol policyjny został wezwany przed "Biedronkę" na ul. Nowotarskiej, gdzie kwestował wolontariusz pochodzenia ormiańskiego. - Tu osoba została wylegitymowana, bez problemu współpracowała z policją, posłuchała apelu o opuszczenie terenu i na tym się skończyła ta druga interwencja - dodaje Krzysztof Waksmundzki. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
ostrym 2021-06-03 23:00:49
a może przyjrzyjcie się tej fundacji-gdzie sami Ukraińcy są...nie wierzą w dobroczynność ukraińską..
galerianka 2021-05-31 18:42:13
@wiktoria ostatnio przygaszona, entuzjazmu brak, nie udziela się pod kościelnymi wpisami, nie broni pedofilów, plebanów bez galerii nie broni, nie ma jadu, nie atakuje lewaków, brak spektakularnych sukcesów pisowców i same wtopy... trzeba do Torunia jechać po motywację i otuchę.
wiewiórka 2021-05-31 11:43:29
@wiktoria, godzina 11 a ty zębów nie szorowałaś. Co do plucia to szkoła idzie od rządzących ale i tak tego nikt nie nadużywa @stasek my Polacy potrzebujemy policjantów, którzy potrafią sobie radzić w sytuacjach trudnych. Innymi słowy, takich jak na zachodzie w czasie kiedy u nas była komuna.
do staska 2021-05-31 11:23:11
Zjedzą cię ci mundurowi maruderzy. Jedyna ich obrona jest taka że skoro jest źle to dlaczego ktoś wymaga od nich żeby było dobrze. Im się spokój na służbie należy i trolowanie. Z tą logiką nie wygrasz :-)
kppiotrus 2021-05-31 11:18:33
@stasek! Musisz sobie zdać sprawę że największą bandyterka jest w środku zakopiańskiej komedjiii i ma się całkiem dobrze... przeniknij w te struktury to oczęta ci się otworzą i to szeroko-ta patologia jaka tam zasiano od dłuższego czasu spowodowała że te patole myślą i wierzą w to że postępują godnie słusznie prawidłowo....można by nich pisać i pisać... Większość to tchurze mięczaki bez zasad honoru ambicji kto nie chce tańczyc z nimi to się ich trzeba pozbyc
wiktoria 2021-05-31 11:16:06
popieram @staska jak nigdy policja musi mieć większe prawo do kontroli do legitymowania i utrzymywania porządku nie to co dotąd że jakaś wulgarna pluje w twarz policjantowi albo jakiś Kodziarz nie pozwoli się wylegitymować , brawo policja tak trzymać i nie bać się wyciągnąć pały i gazu na bandziorów wszelkiej maści
stasek 2021-05-31 10:33:01
Do nick Franek Kimono Teleporada kapitan Sowa Dyżurny
Panowie(Panie) zabolało. Zabolało.
Nikt poważnie nie odniósł się do moich punktów.
Zdanie podtrzymuje .
Chce Policjantów zdecydowanych, nie bojącycych sie interwencji
Chcę nie bac sie jako obywatel.
A z waszych wypowiedzi widac że bandyterka ma miec wieksze prawa od zwykłego człowieka.
Nie ma na to zgody.
Zlodziej idący na włam, dealer uciekający, kierowca nie zatrzymujący sie do kontroli, bandyta napadający na zwykłego człowieka ma zadawac sobie sprawę że może byc odstrzelony jezeli nie zastosuje się do poleceń Policjantów.
A na koniec .Oglądam te różne programy w telewizjach(różnych) . I powiem tak że niekiedy logiki tam nie ma.
Pospolici bandyci są brani w obrone ,, bo to dobre dzieci były. sąsiadom mówili dzień dobry, a co robili to milczenie)
I to jest moje zdanie.
Dyżurny 2021-05-31 10:09:05
@stasek albo jie wiesz jak działa w Polsce policja (zwłaszcza w Zakopanem) albo jesteś kolejnym nierobom ze sztabu czy wydziału wspomagającego....jakie wezwanie służb??? Pomocy można się spodziewać po straży pożarnej np a nie policji zakppianskiej-gdzie rengers np woli gonić bezdomnych legitymować i pouczać ich co służbę uprawiać statystyki interwencję "zakańczać" jak najszybciej "na miejscu" uciekać przed tą "bandyterka" bo się boją własnego cienia-wola włazić przełożonym do ..... Ty chyba z innego świata jesteś albo kazali ci pisać propaganderke raczej!!! Wplyn na zmianę władz, kierownictwa, gamoni, usunięcie nierobów tchurzow itpni dopiero się wymadrzaj...jak nie jesteś ze sztabu itp to wstąp do tej formacji-po pary miesiącach zwapisz w tą instytucje....
kapitan Sowa 2021-05-31 09:39:44
@staszek. Twoje wywody są oparte na gdybaniu. Żadny faktów, nie pisz bzdur bo gdybyś miał... Tacy jak ty dają poparcie państwu tekturowemu. Idąc dalej twoim gdybaniem to każdy facet to gwałciciel a ksiądz to pedofil, więc nalezy ich profilaktycznie nazwać bandyterką.
Teleporada 2021-05-31 09:28:05
Staszek, USA czeka na ciebie, tam są tacy potrzebni. Możesz sie dowartościować jako policjant. Naoglądałeś sie w TV filmów w stylu Sprawiedliwi wydział kryminalny.
Franek Kimono 2021-05-31 09:17:22
@stasek . Karma lubi wracać i pytanie, za jakie grzechy do policjantów też. Ja rozumiem, że pogoda, że zimno, że sie siedzi w domu i nie ma zarobku. Walnij lufę. Ale jak w programie, żeby od razu zabijać i być może leżącego w plecy?. Tego nawet (autocenzura) nie robiło za okupacji metoda bliższa bandom (autocenzura) lub (autocenzura). Mógłbym krytykować każdy twój punkt ale nie będę sie z koniem kopał, fakt wychowuj swoje dziecko, żeby sie nie futrowało narkotykami i alkoholem. I nie bij żony bo to zły przykład.
stasek 2021-05-31 06:57:15
Do wszystkich atakujących Policję.
A jezeli ciebie napadnie bandyterka i wezwiesz Policję, a Policjant bedzie sie bał atakować bandyte bo zostanie oskarzony. Fajnie by Ci było?
A tak kilka rzeczy
1. Nie brońcie bandyterki,
Powszechne oburzenie bo policjant zastrzelil złodzieja, czemu ktoś plącze się i kradnie mienie prywatne, nie ztrzymuje się na wezwanie Policjanta.
2, Nie brońcie bandyterki,
Bo kierowca napity, naćpany nie zaytrzymuje sie do kontroli drogowej, ucieka., roztrzaskał sie w czasie ucieczki.
Oburzenie . Policja mogła go nie gonić.
A jakby wcześniej zabił kogoś z twojej rodziny
3.Nie brońcie bandyterki,
Jeżeli ktoś dealuje narkotyki, i ucieka bo chce zatrzymać go Policja. Mogli go nie gonić bo taki dobry chlopiec był , wszystkim mówił dzień dobry, wedłu mniemania rodziny.
A jkaby twoje dziecko od niego kupowało narkotyki i zaćpalo sie
4.Nie brońcie bandyterki,
Policjant interweniuje, a bandyterka go nagrywa.
Za chwilę bedzie oskarzony że się nie usmiecha i nie mówi przepraszam czy nie za mocno wykręciłem rekę.

Tak że pierwszy podpisze się w obronie tych interweniujących Policjantów.
W USA brakuje ludzi do pracy w Policji bo boja sie oskarzenia o rasizm.
A skandalem jest że Policjant został skazanyna 40 lat więzienia za to ze prawidłowo interweniował a bandyta zaćpany zszedł z tego Świata,
A dostał te 40 lat za to że był biały, a bandyta Afroamerykanin( nie wiem jak napisać że by nie być posądzony o rasizm, Murzyn lub czarny nie napisże}
W Chicago burmistrz Afroamerykanka nie udziela wywiadów białym dziennikarzom.
Tak że USA schodzą na psy
Izi 2021-05-31 06:17:32
@PO walony. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś jechał do USA tam będziesz mógł się wyżyć bezkarnie na tych którzy mogą mieć broń. Póki co tu jest Polska. Dajcie zezwolenie Polakom na broń to może będziesz miał argument, na razie masz poklepywanie komendanta.
Do PO walony 2021-05-30 22:30:45
No i mamy Amerykę. Tylko sie cieszyć, więc jest po-pis.
Twój pseudonim 2021-05-30 22:15:42
Nie przepadam za żadną fundacją, kościółkowymi również. Osoby zbierające na ten cel nie przeszkadzają mi, zabieram również ulotki od reklamujących osób na ulicy, potem wyrzucam do kosza. Każdy chce zarobić, ale wkurzają mnie natrętne telefony typu fotowoltaika ostatnio.
Mam nadzieję, że ktoś w tym kraju zmądrzeje i nie przyjmie się hasło: uciekaj przed policjantem bo masz szansę na przeżycie, statystyki o tym nie mówią.
@na skos, do czego to doszło? ciekawe, czy ten policjant Pan przed kamerą to też doktór?
PO walony 2021-05-30 21:57:15
No, no, młodzi! Uciekajcie na skos z "tego kraju. Na Białoruś, do Rosji, byle nie do USA, bo tam demokracji ni ma i możecie być powalonym jednym strzałem, jak się nie zatrzymacie po krzyku Pana Policjanta!
prawnik 2021-05-30 21:31:13
Najlepiej niech będzie przyzwolenie na łamanie prawa, nie dzwońmy, nie wzywajmy służb.
na skos 2021-05-30 20:54:21
Oglądałem ten program i powiem, młodzi uciekajcie z tego kraju. Osobiście mam dziwne skojarzenia, że jak Pan policjant krzyknie to należy się zatrzymać bo można być powalonym jednym strzałem. Coś mi się wydaje, że już nie żyją osoby, które mają jakieś wspomnienia z czasów okupacji a pamiętamy jedynie z filmów.
Ciekawe, jakby się czuł kierownik sklepu gdyby doszło do sytuacji i w wyniku interwencji zginął by ten młody człowiek.
serek 2021-05-30 19:20:57
Polecam dzisiejsze Państwo w państwie na Polsacie. Coś pachnie Kirami.
NiedojdaChomik 2021-05-30 15:21:58
Oj tam...ja to wszystko miał załatwione....nawet jak szkole nie zdałem popyawki to mi załatwili przejście do nast klasy no płakałem jak sieyotka...studia policja kayjeya wszystko....a teyaz decyduje o innych i ich kayeyach....ale to jest payadoks!!!
Dyżurny 2021-05-30 14:34:23
@niedojdachomik-jesli myślimy o tym samym chomiku to mało powiedziane...jednak więcej tam takich...a z tym "zatrzymaniem i użyciem siły itd" to dzisiaj można każdemu postawić zarzut nie wykonania polecenie stawiania oporu-co lepsi piszą jeszcze w notatce urzędowej że zostali bici szarpanie obrazani płycie przez obywatela-biedaki....a potem pisze że ledwo stał na nogach bo taki pijany....no ale niestety taka smutna rzeczywistość-wszytsko zależy od interweniującego czy jest zakompleksiony i sam prowokuje(z reguły) czy tylko che pouczyć (a powinien to najpierw robić) ale wyniki wyniki wyniki robienie statystki dla śmiesznych przełożonych....tragedia
NiedojdaChomik 2021-05-30 13:12:17
Baydzo spyytnie odbita pileczka-pozniej wylegitymowano i było wszystko ok! No co się czepiacie....my nie biju-co taka niedojda bez matuyy gdzie aż pleban z yodziny musiał załatwiać pyacę w milicji miała by bic....teyaz takie niedoydy yobia więc nie bijo
Q 2021-05-30 09:29:08
Brawo stróze prawa patrioci od służenia ludziom panie waksmudzki kończ waść
Wladyslaw 2021-05-29 23:41:59
Nie od dzisiaj wiadomo, ze zakopianska policja lubi katowac ludzi...
viver 2021-05-29 21:38:57
Łatwo bić kobiety, babcie i osiemnastolatków. Bardzo łatwo. No nic tylko pękać z dumy.
Qwerty 2021-05-29 21:34:41
jeśli mnie ktoś prosi grzecznie abym opuścił teren potem robi to też ochrona, policja to to robie zwłaszcza że nie jestem w swoim kraju. Dziwne zachowanie tego gościa.
Monika 2021-05-29 20:41:27
Co na to dr Paweł Grzesiowski?
Turysta 2021-05-29 20:27:29
Widać że macie jeszcze w Zakopcu prawdziwą policję. Zazdroszczę, a policjantom gratuluję prawidłowej postawy.
cameraman 2021-05-29 18:51:12
Jeden z Torunia nagabuje że klepie biedę i nikt mu palcy nie wyłamuje.
Gośka 2021-05-29 18:27:29
Monitoring do przegladu i sprawa się wyjaśni. Pan z Ukrainy chyba nie ma wyłączności na nagrywanie? A te niekończące się nagabywanie przez fundację, które 5procent uzbieranej kasy przeznaczają na faktyczny cel należy tępić.
sanSi 2021-05-29 17:36:21
I pomyśleć, że policjanci potrafią obsługiwać komputer.
POpieram ! 2021-05-29 15:49:05
Policja tak trzymać ! Proponuję jakąś nagrodę za wzorową postawę stróżów prawa !
Qaz 2021-05-29 15:25:49
Te wszystkie fundacje to ściema prywatne firmy udające fundacje a Ukraińcy to zwykli pracownicy na procencie od uzbieranej sumy dobry biznes sam otworzę
prawnik 2021-05-29 14:50:44
Zachowanie obywatela Ukrainy bardzo dziwne, chociaż w tych czasach bardzo popularne, głupich ludzi z kamerami w ręce niestety nie brakuje. Reakcja na interwencje Policji, to nagrywanie?!
Brawo za postawę panowie Policjanci.
Polak 2021-05-29 14:22:59
Ukraińcy zachowują sie w Polsce bardzo często buńczucznie,arogancko i wydaje sie im że wszystko im wolno.Dlatego wierzę w wersję Policjantów.Poza tym w tej sprawie maczała palce GW a to już podejrzane.
Szetyna 2021-05-29 13:57:35
A taki PEŁnO mocnik fundacyji to ile wyciąga na miesiąc? Bo czasem zachowuje się tak, jakby jego ktoś kopał PO głowie.
Jendruś 2021-05-29 13:53:22
Złamał prawo żebrząc w sklepie bez pozwolenia, dlatego nie dziwię się reakcji policji. W końcu zaczynają reagować prawidłowo. Gdyby nie było tej interwencji, to za kilka dni byłoby już kilkudziesięciu takich kwestarzy. Zakopane przyciąga jak magnes ludzi łasych na łatwą kasę.
Pati 2021-05-29 13:29:42
Taaa ukrainiec wolontariusz,kiedyś oglądałam bajki z mchu i paproci,dziś w Żwirka nie wierzę.
obserwator 2021-05-29 13:06:47
Czytam w Internecie o tym incydencie i niestety kilka moich uwag
1. Aby kwestowac to tez trzeba mieć pozwolenie wlaściciela lub zarządcy terenu(obiektu)
2. Nie dziwię sie że kierownik wezwał Policję jeżeli jest nagabywanie klijentów
3. W Nowym Targu tez pod sklepami w ostatnich latach stała niby Fundacja, goście podpici, zaczepiali chamsko klijentów.
4. Oczywiście teraz się rozdmucha jaka biedna Fundacja, jacy biedni ukraińscy wolontariusze.
Zrobi się aspekt polityczny.
5. Mnie tez nagabywano swego czasu w chamski sposób.
Nie daję na żadne Fundacje zbierające pod sklepami . Jeżeli wspomagam to tylko bezpośrednio potrzebujących lub jeżeli są organizowane imprezy na rzecz konkretnych potrzebujących.
stasek 2021-05-29 12:36:52
Jak słyszę Fundacja zapala mi się czerwona lampka ostrzegawcza
Mirka 2021-05-29 12:31:36
Podejrzewam że skoro kwestował jako wolontariusz na rzecz zarejestrowanej fundacji,to miał identyfikator i nie trzeba go było pobić i połamać mu palca tylko spokojnie sprawę wyjaśnić. Niestety to smutne, ale od jakiegoś czasu policja przeobraziła się w ZOMO, co widać na interwencji podczas legalnych marszów. Legitymowanie bez podstawy faktycznej itd.
Brawo Policja 2021-05-29 12:23:55
No i tak Policja powinna interweniować, a nie jak w TV widzimy jest opluwana szampana wyzywana i tam nie reaguje.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni osobę na stanowisko PRACOWNIK KAWIARNI. Oferujemy stabilne zatrudnienie na umowę o pracę. Tel.: 725300377
 • PRACA | dam
  Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO PROWADZENIA SEKRETARIATU. Wymagane doświadczenie. Umowa o pracę, pełny etat. CV proszę wysłać na adres: dyrektor@cechzakopane.pl. Kontakt telefoniczny: 501 682 696.
 • PRACA | dam
  Praca w Szwecji- Sztokholm od sierpnia dla kobiety przy sprzątaniu domów jednorodzinnych jak i mieszkań, klatek schodowych. Język angielski komunikatywny wymagany, praca na minimum rok czasu z możliwością przedłużenia kontraktu.. 0046736379047maja8751@gmail.com
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce i jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK DZIAŁU OBSŁUGI KLIENTA. Miejsce pracy: Zakopane. TWOJA PRACA BĘDZIE POLEGAĆ NA: - Kompleksowej obsłudze klientów, - Udzielaniu informacji dotyczących usług PKL SA, - Rozwiązywaniu sytuacji nietypowych, - Dbaniu o najwyższy poziom satysfakcji klientów, - Prowadzeniu sprzedaży, dbaniu o poprawności dokumentów sprzedażowych, - Przygotowywaniu raportów i rozliczeń. OCZEKUJEMY: - Pozytywnego nastawienia do pracy i klientów, - Wysokiego poziomu komunikacji werbalnej i niewerbalnej, - Świetnej obsługi komputera, - Dyspozycyjności także w weekendy, - Zainteresowania górami, - Znajomości języka angielskiego. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole, - Dobre wynagrodzenie i pakiet socjalny, - Szereg zniżek dla pracowników, - Elastyczny grafik. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Biuro Obsługi Klienta". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ KELNERKĘ DO KARCZMY na okres wakacji - Zakopane - 601 50 44 86
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: POKOJOWA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS: Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. rozwijając działalność hotelarską poszukuje osób do pracy na stanowisku pokojowa w nowo otwieranym obiekcie hotelarskim. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Sumienność, odpowiedzialność, samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy, - Doświadczenie w na podobnym stanowisku, - Wysoka kultura osobista. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Zatrudnienie w nowym i nowoczesnym obiekcie hotelarskim w centrum Szczawnicy w wysokim standardzie 28 pokoi, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 502 704 242 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pokojowa-Szczawnica". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Jednym z największych pracodawców na Podhalu zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: RECEPCJONISTA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS STANOWISKA: - Meldowanie, wymeldowanie, rozliczanie gości oraz dokonywanie rezerwacji, - Dbałość o wysoki standard obsługi gości, - Ścisła współpraca z innymi działami obiektu oraz współpraca w ramach Grupy Hoteli PKL. WYMAGANIA: - Odpowiedzialność, samodzielność i dobra organizacja pracy, - Doświadczenie w sprzedaży bezpośredniej usług hotelarskich, - Doświadczenie w obsłudze klienta oraz znajomość systemu rezerwacji hotelowej, - Wysoka kultura osobista, - Dobra znajomość okolicy oraz dostępnych atrakcji, - Dobra znajomości pakietu MS Office. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w nowym i nowoczesnym obiekcie hotelarskim w centrum Szczawnicy w wysokim standardzie, - Pracę zmianową 12 h (bez zmian nocnych), - Dobrą atmosferę w pracy, - Możliwość samorealizacji i doskonalenia zawodowego, - Umowę o prace lub umowę zlecenia. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Recepcjonista-Szczawnica". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. Miejsce pracy: Szczawnica. OPIS: Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. rozwijając działalność gastronomiczną poszukuje osób do pracy w kuchni w nowo otwieranym obiekcie gastronomicznym. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe lub chęć nauki, - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 502 704 242 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem (np. "Kucharz - Szczawnica"). Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Grupa Kapitałowa PKL S.A. Spółka PKL Horeca Sp. z o.o. zatrudni na stanowiska: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka. WYMAGANIA: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe lub chęć nauki, - Aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych. OFERUJEMY: - Umowa o pracę lub umowa zlecenie, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o kontakt tel.: 693 816 748 lub przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem stanowiska (np. "Kucharz"). Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  TAXI TURBACZ zatrudni KIEROWCÓW. Dobre wynagrodzenie, czas pracy do uzgodnienia. 664 091 388.
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ kat. C oraz ŁADOWACZA do Zakładu Transportu Odpadów, praca stała, na pełen etat. nr tel. 18 20 25 633, e-mail: tesko@tesko.pl
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POMOC KUCHENNĄ/ŚNIADANIOWĄ, KUCHARZA/KUCHARKĘ. Zapewniamy stabilną, spokojną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM POMOC KELNERSKĄ. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ kat. C+E (po kraju). 519 146 988.
 • PRACA | dam
  Top-Brand Wraz z rozwojem firmy i otwieraniem nowego conceptu poszukujemy pracowników na stanowisko: doradca klienta, do nowego punktu sprzedaży marki Premium. CV ze zdjęciem wyślij na email lukasz.topbrand@gmail.com. 602337723lukasz.topbrand@gmail.com www.top-brand.pl
  Tel.: 602337723
 • PRACA | dam
  Zatrudnię osobę na stanowisko barman/barmanka do nowo powstałej kawiarenki w Aparthotelu Góralskim 2 w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy pracę sezonową/stałą, atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny grafik. Doświadczenie mile widziane. Więcej informacji. 608 506 785 email: rest.gorska@gmail.com www.aparthotelgoralski.com
  Tel.: 608
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, jako sprzedawca w sklepie zabawkowym na Krupówkach. Praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  MERCURE KASPROWY ZAKOPANE SZUKASZ PRACY? CZEKAMY NA CIEBIE! Poszukujemy Pracowników na stanowisko: KOSMETOLOG. CV proszę przesłać na adres: kstopka@kasprowy.pl Kontakt telefoniczny: 18 20 24 061
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU GARBARSKIEGO. Wymagane doświadczenie. 888267329biuro@wyprawa-skor.pl
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Poszukujemy kandydatów na stanowisko: Sprzedawca w sklepie firmowym i galerii trofeów Kamila Stocha - Kamiland w Zakopanem Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV wraz ze zdjęciem.rekrutacja@kamiland.pl
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  AUSTRIA praca dla murarzy, cieśli, elektryków, monterów fasad i stolarzy min. 2200 eur na rękę. Brygady w Podhala. Zadzwoń 664468573. 664468573praca@csopole.pl www.clubsilesius.pl
  Tel.: 664468573
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie do montażu i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, WYKOŃCZENIA. 796 544 016.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  APARTHOTEL GÓRALSKI W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ ZATRUDNI: RECEPCJONISTKĘ/-TĘ. Tel. 696 112 266.
 • SPRZEDAŻ | różne
  OSCYPKI białe i wędzone - małe i duże. 531357698.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 3 HA - k/Białki. 182856454.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 5, serwisowane, zadbane, garażowane, r. 2008, diesel, stan bdb, oryginalna nawigacja z dotykowym ekranem, 2 komplety felg aluminiowych z oponami lato/zima, full opcja - 888 223 761.
 • PRACA | dam
  Kierowca CE w ruchu międzynarodowym, wysokie wynagrodzenie , wiecej informacji telefonicznie 603 792 895.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-06-18 10:50 Rozpoczęła się uroczysta sesja zakopiańskiej rady miasta (WIDEO) 2021-06-18 10:45 Trzy nowe zakażenia koronawirusem na Podhalu 2021-06-18 10:44 Turystka wyszła ze schroniska w Tatrach i zniknęła. Odnalazła się w areszcie 2021-06-18 10:14 Zaszczep się przeciw COVID - 19 w Krościenku 2021-06-18 10:00 Zakopane w tanecznym, góralskim korowodzie, występy bez festiwalowego namiotu 2021-06-18 09:00 Sto lat dla rodziców 2021-06-18 08:01 Blisko Krupówek ruszy Kamiland - historia Kamila Stocha - sklep to czy muzeum? 2021-06-17 22:20 Czytelnicy alarmują. Skażona woda w Białym Dunajcu Górnym 3 2021-06-17 21:15 Fotogawęda. Dawne zdjęcia górali 1 2021-06-17 20:35 Na odchodne załatwił Zenka. Dyrektor nie czekał długo na pracę 2021-06-17 20:21 Zakopane przywraca honorowe obywatelstwo Wojciechowi Korfantemu 1 2021-06-17 19:44 Kiedy w Zakopanem pomalują pasy? 7 2021-06-17 19:00 Znaleźć wolnego budowlańca to cud! Łapcie okazję - nadchodzą targi! 2021-06-17 18:15 Przed sądem w Zakopanem brakuje miejsc postojowych, ale takie parkowanie to przesada 7 2021-06-17 17:55 Nadanie Honorowego Obywatelstwa Zakopanego i doroczne nagrody burmistrza 3 2021-06-17 17:30 Od piątku nowe rondo w Zakopanem. Blisko centrum 10 2021-06-17 16:45 Koło zgubić można 3 2021-06-17 15:59 Wypadek motocyklisty w Ludźmierzu 1 2021-06-17 15:15 Ogrodowe inspiracje pani Zofii 2021-06-17 14:15 Dzieci w Białym Dunajcu nie mają placu zabaw, one na nas liczą (WIDEO) 3 2021-06-17 13:30 Do tej pory było to miejsce bez reklam. Niestety teraz stanęła pierwsza 4 2021-06-17 12:45 Drugi dzień z rzędu bez nowego zakażenia na Podhalu 2021-06-17 12:26 Postaw na pozycjonowanie stron i osiągnij lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania 2021-06-17 12:03 Motocyklista w rejonie przejścia dla pieszych jechał 154 km na godz! 12 2021-06-17 11:15 Chętni na serek, chętni na małe kaczuszki 1 2021-06-17 10:30 Wiem, że jestem dobry 2021-06-17 09:22 Ludzi na jarmarku przybywa, więc i w mieście korki większe 2 2021-06-17 09:00 Dali mi na imię Karol. To zobowiązuje (WIDEO) 2021-06-17 08:00 W 160. rocznicę objawień maryjnych na Wiktorówkach młodzi objawili swe talenty (FOTO) 2021-06-17 07:00 Won, nauczycielu 4 2021-06-16 23:04 Pożar w bloku w Nowym Targu. Jedna osoba poszkodowana 1 2021-06-16 21:55 Kruche, tortowe czy drożdżowe? Jak zjeść bez zdejmowania maseczki? 2021-06-16 21:29 Książki uwalniamy - czytamy 2021-06-16 20:44 Ta niebezpieczna roślina znowu pojawiła się w Poroninie 2 2021-06-16 20:00 Zjazd druhów z Czarnego Dunajca. ZDJĘCIA wyróżnionych strażaków 2021-06-16 19:51 Halo, to ja? ...dodzwoniłeś się pod właściwy numer 2021-06-16 18:50 Zapaść. Zakopiańskie kluby narciarskie dogorywają 7 2021-06-16 18:04 Wchodzimy nowym, darmowym szlakiem na Gubałówkę. Chodźcie z nami! (WIDEO) 2021-06-16 17:30 Komisja przed sesją absolutoryjną. Będą burzliwe obrady? 3 2021-06-16 17:13 Ktoś wjechał w zaparkowany samochód. Może kierowca sam się zgłosi 2021-06-16 17:05 Może ktoś rozpoznaje tego psa? Widziano go na drodze z Nowego Targu do Ochotnicy 2021-06-16 16:50 Zakopane - moc zaplanowanych na lato imprez, czy czeka nas komunikacyjny paraliż? 3 2021-06-16 16:21 Kryptowaluty - okazja, która kosztowała go niemal 100 tys. zł 2 2021-06-16 16:00 Co z tymi parkingami? Jaki jest pomysł władz Zakopanego na rozwiązanie komunikacyjnych problemów? (WIDEO) 4 2021-06-16 15:29 Muzyczne tchnienie lata 2021-06-16 15:15 Przy kościele w Pyzówce powstanie parking 2021-06-16 14:31 Dla segregujących - darmowy odbiór, dla śmiecących - pułapki i represje 1 2021-06-16 13:44 Wybieracie się na wakacje do Chorwacji? Na granicy kolejka, trzeba pokazać certyfikat 6 2021-06-16 13:00 Idealna pogoda w Zakopanem. Jak długo potrwa taka sielanka 2021-06-16 12:15 W Zakopanem powstanie parking zaporowy. Jak podoba się wam ten plan? 9
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-06-18 10:00 1. @kierowca123. Z klucza to powinna być sprawa w sądzie dla rządzących bo nie powstają nowe szlaki komunikacyjne a remontuje sie stare przez 2 lata kadencji. 2021-06-18 09:52 2. @kierowca123 , ty tak na poważnie, czy tylko zabrać głos na forum bo kierowcą nie jesteś. 2021-06-18 09:41 3. Drogie Panie ! Chwała Wam za dzielną postawę w Warszawie ! Dla starego dziada z Żoliborza , ważniejszy jest interes partii i jego służalczych działaczy -a przy okazji ich krewnych- niż dobre i skuteczne funkcjonowanie całej służby zdrowia. Dla PiS-u jesteście wtedy ważne ,gdy zbliżają sie wybory. Poza nimi to -Drogie Pielęgniarki i Położne- jesteście jak każdy z nas, rolowane na każdym kroku. Kasa strumieniami płynie na TVP, na dodatkowe nagrody dla ministerialnych urzędasów, na ochronę strachliwego prezesa, na wypasione fury dla ministrów i wiceministrów , na różne fundacje propisowskie, na szachrajskie interesy redemptorysty z Torunia i wiele innych, o których zwykli zajadacze chleba na Podhalu nie mają nawet zielonego pojęcia. Trzymam za Was, bo walczycie w słusznej sprawie, mimo obojętności NSZZ Solidarność i całego kleru. 2021-06-18 09:08 4. To Audi często tam staje, nawet wtedy, gdy kawałek dalej pod sądem są wolne miejsca parkingowe, ale nikt nie reaguje. Teraz nie można już zwalić na sraż miejską, ponieważ ich przenieśli w rejon dworca, co i tak nie tłumaczy, bo jak jeszcze byli na Gimnazjalnej to równie rzadko reagowali - no a teraz to już w ogóle nic nie będą robić. Policja również bardzo często tamtędy jeździ, jak i do samego sądu - prawie codziennie w jakiejś sprawie przyjeżdżają i też nic z tym nie robią, ponieważ kierowca tego Audi to nie jedyny, który tak staje. Chyba naklejki z hasłem: "Stop Cham" wrócą do łask i trzeba takim kierowcom oklejać przednie szyby stosownymi naklejkami w ramach przysłowia: "Jak Bóg Kubie, tak Kuba Bogu" czy jakoś na odwrót, już nie pamiętam. 2021-06-18 08:48 5. Mamo, mamo! Nasikałem do herbaty i teraz smakuje jak siki... Dlaczego?! 2021-06-18 08:11 6. Brawo. Przyda sie jeszcze na złotym rogu takie rondo tam tez jest bardzo niebezpiecznie. 2021-06-18 08:08 7. Nareszcie! Ktos pomyślał i zrobil cos z tym skrzyżowaniem. Nic nie widac kierowcy stoja jak chca policji nie ma. Napewno bedzie lepiej niż było. 2021-06-18 07:42 8. za takie przekroczenie jak ten na motorku powinna być z klucza sprawa w sądzie 2021-06-18 07:06 9. Bezpańskie ,bezkarne ludziki na niewidzialnych pasach. A ty kierowco teraz winny jesteś Jak udowodnisz że było wtargniecie na pasach które ledwie widać xxxxx xxx 2021-06-18 06:14 10. Nasi bezradni totalnie nie mają czym się zajmować...??? Tylko ssą nasze pieniądze i twierdzą że im się należy... Niektórzy chodzą jak baronowie po Zakopanem a w całej kadencji głosu nie zabrali... ( Nie każdy)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Advertisement