Reklama

2021-06-08 12:15:55

Reklama

Nowy Targ

Bilbord odradzający kontra plakacik namawiający, czyli wizualna klapa rządowej kampanii

Reklama

Przejeżdżających zakopianką w Nowym Targu wita potężny plakat z hasłem "odszczep się".

Wymowa jest krótka i dosadna. Gdy udostępniliśmy informację na ten temat na tygodnikowym Tweeterze, wkrótce w odpowiedzi otrzymaliśmy post od organizatorów akcji "szczepimy się".

- Przed nami także wielka loteria Narodowego Programu Szczepień i rozległa współpraca z każdym samorządem w Polsce - znaczące dofinansowanie tych gmin, które uzyskają wysokie wskaźniki zaszczepienia mieszkańców swojej populacji. PS. w Nowym Targu znaleźć można także nasz bilbord przy ul. Kilińskiego 15 - przekonują w odpowiedzi.

Sprawdziliśmy. Trudno jednak plakat na zapleczu budynku, niemal od strony podwórza porównywać z ogromnym bilbordem antyszczepionkowym przy głównej arterii miasta. 

Zapytaliśmy w urzędzie miasta, czy antyszczepionkowa instalacja nie narusza zapisów nowotarskiej uchwały ograniczającej stawianie reklam. 

- Sprawdzimy, w którym to jest miejscu i czy zachowane są odległości - deklaruje Wojciech Watycha, naczelnik wydziału urbanistyki i rozwoju.

fig, jj

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
kierowca123 2021-06-09 07:50:31
widzę nalot antyszczepionkowców szybko został zorganizowany :) wszystko pewnie specjaliści od medycyny po zawodówce kolejowej :) przez rok słuchałem waszych bredni o szczepionkach, dzięki temu jak tylko mogłem zaszczepiłem się. A wy testujcie jak to jest dusić się pod respiratorem, jeśli chcecie.
Noo 2021-06-08 21:52:38
Nie ma sensu się szczepić, skoro już tak wielu ochotników się zaszczepiło jak mówią w telewizji to bezpieczniej jest poczekać i zobaczyć jak długo pożyją ci "bohaterowie". Jeśli pożyją krócej niż nie zaszczepieni, albo się rozchorują to będzie wiadomo, że lepiej się nie szczepić, a jeśli nic im nie będzie, a my będziemy mogli być tego świadkami to znaczy że my również nie umarliśmy. Skoro przeżyliśmy trzecią falę to przeżyjemy czwartą i piątą czy dziesiątą i również nie widzę wtedy powodu żeby się szczepić.
Yhm 2021-06-08 21:36:58
A co wy się tak martwicie o tych antyszczepionkowcow? Nie chcą się szczepić to się nie szczepią, mają takie prawo. Jeśli ktoś chce się czuć " bezpiecznie" to niech się szczepi. Bezpiecznie napisane specjalnie w cudzysłowie, bo każdy może mieć swoje kryteria poczucia bezpieczeństwa, a która grupa zaliczy więcej zgonów to się dopiero okaże. Ja na przykład czuję się bezpiecznie kiedy nie wstrzykuje sobie preparatów produkowanych właściwie chyba tylko w celu robienia gigantycznego biznesu za pomocą mediów, rządu, lekarzy, ekspertów sponsorowanych przez duże koncerny farmaceutyczne. Dla mnie istotna jest jedna kwestia. Otóż te preparaty są ciągle w trakcie testów i dopuszczone do obrotu zostały warunkowo po zmianach unijnego prawa, które do tej pory wymagało dłuższego okresu testowania takich "szczepionek" i nie mogły być testowane w trakcie dopuszczania ich jednocześnie do obrotu, a obecnie tak się dzieje bo raporty z badań mają zostać opublikowane dopiero w 2023 roku, a szczepienia już trwają. Jest wiele nowelizacji ustaw obecnego rządu które wskazują jednoznacznie że program szczepień w świetle prawa jest eksperymentem medycznym i osoby które się szczepią robią to na własne ryzyko i godząc się na zaszczepienie świadomie i dobrowolnie uczestniczą w tym eksperymencie i nikt im nie zagwarantuje że ich stan zdrowia się po szczepieniu nie pogorszy, a wręcz przeciwnie, mówi się w mediach głównego nurtu i słychać z ust rządzących polityków i też opozycji, że powikłania poszczepienne to rzecz normalna. Również z nowelizacji z grudnia 2020 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty wynika, że osoby wykonujące szczepienia mają obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC od odpowiedzialności cywilnej, pytanie dlaczego pozostawiam bez odpowiedzi.
kovalsky 2021-06-08 20:59:34
Najlepsze , że w miejscu plakatu zachęcającego do szczepień, zawsze wisiały plakaty religijne lub antyaborcyjne. PiS rodzina na swoim.
Thinker 2021-06-08 20:31:44
Kilka faktów:
- Na jesieni i tak przyjdzie fala zachorowań, bo covid już zostanie wśród nas, jak grypa i inne choroby.
- Lockdown i tak nic nie da - widać to na przykładzie dotychczasowych.
- Szczepionki? Jeśli się mylę, to mnie poprawcie, ale nie spotkałem rzetelnych badań o ich skuteczności i skutkach ubocznych. Szczepionki, które od lat są stosowane i sprawdzone TAK, a ta na covid? Jak w artykule: "wielka loteria".
Jedyne co jest wskazane to rozsądek, bo jak na razie wszelkie działania decydentów przypominają hasło: "Ludzie jedzcie goowno, miliony much nie może się mylić".
druh Marek 2021-06-08 19:19:37
Wielu z tych antyszczepionkowców,którzy piszą głupoty ona temat szczepienia przeciwko Covid-19 mogłoby nie żyć lub być niepełnosprawnym ,gdyby ich rodzice nie dokonali we wczesnym dzieciństwie obowiazkowych szczepień. Byli mądrzejsi i przewidujący ,bo nie czytali głupot zamieszczanych przez palantów w internecie.
wiechum 2021-06-08 17:11:20
Każdy świruje, jak chce. W końcu na tym polega demokracja!
Turysta 2021-06-08 15:33:18
Jesień Was wszystkich pogodzi. Przyjdzie nowa fala i zobaczymy kto będzie królował w szpitalach.
Mic 2021-06-08 14:16:06
@kurr jeżeli zaś szczepionkowcy to tak intelektualna, elita, jak twoja znajomości polskiego, to za pewne zrozumieją co tam jest napisane
pero 2021-06-08 12:44:12
Wielka loteria Narodowego Programu Szczepień, już widzę jak uczciwie przebiegnie.
kurr 2021-06-08 12:30:09
płaskoziemcy i antyszczepionkowcy to jest taka intelektualna elita, że na szczęście nawet nie zrozumieją, co tam pisze. i tak myślą, że terapia genowa to to samo co gender i przemoc w rodzinie.

Reklama
  • PRACA | dam
    Willa Zarębek w Łopusznej poszukuje osoby do pracy w kuchni. Zakres obowiązków: przygotowanie obiadów i pieczenie ciast. Tel. 507 549 659, e-mail: willazarebek@outlook.com
  • KOMUNIKATY
    INFORMACJA: Wójt Gminy Poronin informuje o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Poronin oraz na stronie BIP w dniach od 08.12.2025 r. do 30.12.2025 r. Zarządzenia Nr 78/2025 Wójta Gminy Poronin z dnia 08.12.2025 r. w sprawie: wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy dot. części działki ewid. nr 15105/17 obręb 0502 Nowe Bystre.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    Szukamy dziennikarza dziennikarki do publikowania treści na Pieknesny.pl Rozwijamy serwis Pieknesny.pl, poświęcony tematyce zdrowego snu, regeneracji i dobrego samopoczucia. Szukamy osoby, która potrafi pisać rzetelnie, lekko i z myślą o czytelniku. https://pieknesny.pl/ magda@pieknesny.pl
  • USŁUGI | budowlane
    ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519.
  • PRACA | dam
    Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
    Tel.: 609097999
  • SPRZEDAŻ | różne
    PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35.
  • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
    Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804.
  • MOTORYZACJA | sprzedaż
    VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804.
  • PRACA | dam
    PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555
  • PRACA | dam
    Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707
  • NIERUCHOMOŚCI | kupno
    Skupujemy nieruchomości za GOTÓWKĘ, PODHALE. 600404554
    Tel.: 600404554
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2025-12-27 20:00 Kolędowanie z gwiazdorem 2025-12-27 19:00 Na Boże Narodzenie do Sieniawy wróciły bobry (WIDEO) 2025-12-27 18:00 Pies uwiązany na długim łańcuchu, bułka na śniegu, jakieś wiadro i buda (WIDEO) 2 2025-12-27 17:00 TPN apeluje - można bawić się bez fajerwerków, kolejna prośba o ciszę 5 2025-12-27 16:00 Krupówki zapełnione od rana do wieczora 3 2025-12-27 15:52 Trasy biegowe zamknięte dla narciarzy, zbyt mało śniegu do biegania 2025-12-27 15:04 Najlepszy start w karierze Maryny Gąsienicy Daniel. Fantastyczny drugi przejazd 1 2025-12-27 14:00 Gubałówka oblężona. Długa kolejka do kolejki (WIDEO) 2025-12-27 13:25 Centrum Zakopanego kompletnie zakorkowane (WIDEO) 3 2025-12-27 12:37 Korek do Zakopanego już w Nowym Targu, drogi wjazdowe na czerwono, masakra z parkowaniem 2 2025-12-27 12:00 W Tatrach cieplej niż w Zakopanem. Tak było o poranku na Nosalu 2025-12-27 11:00 Gasili pożary, jeździli do wypadków, prowadzili poszukiwania czyli pracowite Święta Bożego Narodzenia 1 2025-12-27 10:00 Lawinowa jedynka, oblodzenia i świeże warstwy na ubitym, zmrożonym śniegu 2025-12-27 09:00 Jan Guńka liderem polskiego biathlonu 1 2025-12-27 08:00 Spore szanse na przejaśnienia, a nocą kolejne dostawy śniegu 1 2025-12-26 22:27 Pożar biura przy strzelnicy w Nowem Bystrem (WIDEO) 3 2025-12-26 22:03 Dwa kolejne pożary. Domek w Zakopanem i strzelnica w Nowem Bystrem (WIDEO) 2025-12-26 21:19 Mamy piękną zimę (ZDJĘCIA) 2 2025-12-26 20:10 Pożar altany w Białym Dunajcu i domu w Witowie 2 2025-12-26 19:59 Ruchoma szopka z podhalańską duszą w kościele na Bystrem 2025-12-26 18:59 Na Krupówkach tłumy turystów, a to dopiero początek (WIDEO) 4 2025-12-26 18:00 Spotkanie poświęcone stworzeniu koalicji NGO 3 2025-12-26 17:00 Bystry Potok i Kacwińskie Borówecki świętują jubileusz 2025-12-26 15:59 Niezapomniane widoki na Hali Gąsienicowej (WIDEO) 2025-12-26 14:59 W Zakopanem coraz więcej turystów 4 2025-12-26 14:00 Przeorany Biały Potok 24 2025-12-26 13:00 Śpiewamy naturalnie, z serducha (WIDEO) 2025-12-26 11:59 Dłuuuga kolejka do kolejki na Kasprowy (WIDEO) 2025-12-26 11:00 Wielka inwestycja w Białce z pozwoleniem na budowę. Są protesty mieszkańców 11 2025-12-26 10:11 Czołowe zderzenie na zakopiance. Szosa zablokowana 6 2025-12-26 10:00 Wieczór Sylwestrowy z Aurorą B. 1 2025-12-26 09:35 Zakopane - sprzedam PIĘKNY DREWNIANY KOMPLET 2025-12-26 09:00 Koncert kolęd w nowotarskim MCK 2025-12-25 22:59 Zakopane - sprzedam tanio różne BIURKA 2025-12-25 21:00 Sprawiedliwi - owoc miłości i miłosierdzia 2025-12-25 20:36 Zaginiony mieszkaniec Rdzawki odnaleziony 2025-12-25 20:04 Znaleziony pies w Dolinie Kościeliskiej trafił do schroniska. Trwają poszukiwania właściciela 2025-12-25 20:01 Nocna prohibicja w Nowym Targu - przypominamy o zmianach od nowego roku 5 2025-12-25 19:00 Uskrzydlony dyrektor - Edward Nadarkiewicz 4 2025-12-25 18:00 Koncert Świąteczny zespołu Trebunie-Tutki 2025-12-25 17:00 Pastorałka dla Józefiny (WIDEO) 2025-12-25 16:30 Święta pełne magii 2025-12-25 16:00 W górach liczy się każda sekunda (WIDEO) 1 2025-12-25 15:26 Zderzenie dwóch aut w Poroninie 2025-12-25 15:01 Strażacy wezwani do Murzasichla i Kościeliska 2025-12-25 14:01 Pastorałki Emila Miki 2025-12-25 13:00 W przyszłym roku Nowy Targ świętuje swoje 680. urodziny 1 2025-12-25 11:59 Piękny i mroźny poranek w Witowie (WIDEO) 2025-12-25 11:06 Nad Tatrami pojawił się efekt halo 3 2025-12-25 11:00 Podhalański Inkubator Edukacyjny w Zakopanem. Nowe wsparcie dla uczniów SP nr 4
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2025-12-27 18:40 1. @takie są fakty, to nic nie da! według zmanipulowanych wujek Google jest w zmowie przeciw prawakom i KONIEC przecież dla kogoś normalnego wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło : wojciechowski i zielony ład i wszystko jest jasne, ale dla normalnego! :) 2025-12-27 18:39 2. Czekam na Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, który rozumie, czym jest park narodowy, a nie traktuje go jak przestrzeni do zarabiania. Ochrona przyrody została tu zepchnięta na dalszy plan przez budki z lodami, inicjatywę budowy stacji narciarskiej i deweloperskie interesy w otulinie, czyli dokładnie to, przed czym park narodowy powinien chronić. Nie strzelam fajerwerkami w Sylwestra, ale wszelkie apele o "odpowiedzialność" ze strony władz TPN i dyrektora, uważam za skrajną hipokryzję. Moralizowanie w takiej sytuacji jest nie tylko niewiarygodne, jest zwyczajnie bezczelne. 2025-12-27 18:26 3. Batyr pozwalajo czego sie czepiata 2025-12-27 18:23 4. Polska to jednak szczęśliwy kraj. Nie ma biedy, politycznie jesteśmy liderem i dyktujemy warunki pokoju Rosji i Ukrainie, nie ma żadnej inflacji, Niemcy pewnie jutro zapłacą nam reparacje wojenne a organizacje żydowskie przestaną opowiadać o "polskich obozach". Możemy zająć się fociami Burków i długościami łańcucha. 2025-12-27 18:22 5. Apeluje do pani radnej Lelek o zaprzestanie strzelania na weselach fajerwerków w krainie smrodu. 2025-12-27 18:16 6. A ulica "Bronka" Czecha wiesz gdzie jest? 2025-12-27 17:27 7. Czy może już występuje najzabawniejsza Kapela Romska śpiewająca disco z pola 2025-12-27 17:20 8. Apeluję do dyryktóra dewelopera żeby wprowadził limity wejść na szlaki i nie traktował parku narodowego jak prywatnego folwarku. 2025-12-27 17:16 9. prawy.pl 12 listopada 2014 Bez precedensu - red. Sakiewicz nagrodzony przez ukraińską bezpiekę "Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" otrzymał medal Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w podziękowaniu "za pomoc" 2025-12-27 17:16 10. Skąd ten infantylizm? Jaka znowu "Kasia"? Czy dyrektor TPN to "Szymuś"? Skąd ta moda?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama