Reklama

2021-07-08 21:39:22

Media w zagrożeniu

Zamach na TVN to zamach na niezależne media, a bez nich nie ma wolnej Polski

Po tym jak posłowie PiS nocą zaproponowali zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji nasi wydawcy ze Stowarzyszenia Gazet Lokalnych stają murem po stronie wolnych mediów.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcą mocno zaostrzyć prawo przyznawania koncesji "osobom zagranicznym". Właścicielem Grupy TVN jest amerykański koncern Discovery, który zarządza swą stacją w Polsce za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV. Jest ona zarejestrowana w Holandii. Nowy proponowany przez PiS zapis oznacza brak koncesji dla wszystkich kanałów telewizyjnych należących do Grupy TVN.  

Już nie lubimy USA?

Oto nowy zapis, który mocno bije w wydawców zza Wielkiej Wody: "Koncesja może być również udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego [EOG] pod warunkiem, że osoba taka nie jest zależna (...) od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego" – czytamy w projekcie nowelizacji ustawy.


Wolność mediów w zagrożeniu

Brak przyznania koncesji dla amerykańskich wydawców TVN, telewizji wolnej od propagandy Prawa i Sprawiedliwości, oznacza w praktyce likwidację stacji TVN i jej wszystkich kanałów telewizyjnych na terenie naszego kraju. Po przejęciu gazet i tygodników grupy Polska Press przez państwowy koncern naftowy Orlen, byłby to kolejny poważny cios w niezależność mediów i wolność słowa w naszym kraju. 
 
Poniżej prezentujemy oświadczenie Rady Wydawców SGL:

"Stanowisko Rady Wydawców SGL w sprawie zagrożenia wolności mediów w Polsce

Rada Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych z niepokojem dostrzega kolejne decyzje organów państwa, w tym inicjatywy poselskie, godzące w niezależne media i wolność słowa w Polsce. 

Z przykrością obserwujemy wybiórcze traktowanie podstawowych wartości w państwie prawa: bez wolnych mediów nie ma demokracji, nie ma wolnego społeczeństwa, nie ma wolnego państwa. 

Za godzące w podstawy wolności mediów, a więc w istocie w podstawy demokracji, uważamy działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przeciągające się wydawanie koncesji dla telewizji TVN24 oraz poselski projekt ustawy, który po uchwaleniu może skutkować odebraniem koncesji stacji TVN. Od państwa i jego instytucji oczekiwać należy przestrzegania zasad, a nie tworzenia prawa pod daną sytuację. Uważamy, że stawianie barier wolnym mediom, to praktyka nie przystająca do standardów demokratycznego państwa, które powinno chronić niezależne gazety, portale, rozgłośnie radiowe i stacje telewizyjne. 

Apelujemy do władz naszego państwa i wszystkich jego przedstawicieli o zaniechanie tych praktyk. Wolne media to wolna Polska" - czytamy w oświadczeniu. 

Od zarania demokracji

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych istnieje od 1998 roku. Skupia 48 wydawców 74 polskich, niezależnych gazet lokalnych i 67 witryn internetowych. Piętnaście tytułów należących do SGL jest obecnych na rynku prasowym ponad ćwierć wieku. Nasze najstarsze tytuły, takie jak Tygodnik Podhalański towarzyszą demokratycznym przemianom w naszym kraju od początku lat 90 ubiegłego stulecia. 

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Ściema 2021-07-11 19:14:26
A jak było z Polską tel.Trwam.ktoś pamięta.???Lepiej nic nieogląć.
babcia 2021-07-09 21:53:29
Nie czytam G(ó)W(no) prawda nie oglądam TVN(ienawiść) i całej reszty też pozdrawiam Babcia.
dziadeek 2021-07-09 21:16:20
Może by było lepiej było, jak by ta Rada Wydawców SGL troszczyła się nie tylko o niezależność, ale i o wiarygodność mediów i dziennikarzy. Żeby te niby wolne i niezależne media przestały nam mącić w główkach i brzuszkach.

N.p. - "Z przykrością obserwujemy wybiórcze traktowanie podstawowych wartości w państwie prawa ..."
No to jako to jest w końcu? Od sześciu lat wszelakiej maści elity i politykiery wmawiają nam że mamy PiSkomune, totalitaryzm, łamanie prawa i wiele, wiele innych zjawisk które to godzą w wolność i demokracje. Jakoś nie słychno o tym ilu to dziennikarzy atakujących obóz rządzący siedzi za kratkami lub było zmuszonych opuścić ten kraj.
Pewna utytułowana europosłanka żeby zaistnieć, to wystąpiła w reportażu francusko-niemieckiej telewizji informując, że "Walczyliśmy przez dziesiątki lat o demokrację w tym kraju. A teraz oni chcą wszystko zniszczyć."
Ciśnie się pytanie - jak się ta Grafin Von Thun dostała się na salony europejskie, głosami Niemców, Holendrów?
Albo - " bez wolnych mediów nie ma demokracji, nie ma wolnego społeczeństwa, nie ma wolnego państwa."
Hmm. Pamiętam dzienniki w telewizji jak dziennikarze ubrani w mundury Ludowego Wojska Polskiego informowali nas o .... nie wiem bo nie oglądałem. A i w radiu też nie szło chwycić rmfenu albo zetki.
Internet był na zasadzie "powiem ci coś, ale nie gadaj kto ci to powiedział."
Gdzieś po cichu w podziemiu jakieś ulotki, zakazane broszury, (J.J niedawno o tym wspominał).
I cooo? No i było 4 czerwca 1989 r.
G.W. czytałem, ale przestałem. TVN oglądałem i przestałem.
T.P. od czasu do czasu kupuję. Brakuje Pytlika, W. Czubernat, felietonów o góralszczyźnie Krzyska Tutki i tej wyjątkowości jakim Tygodnik Podhalański był dawniej.
SYĆKO PRZEMIJO!!!
Call 2021-07-09 20:00:28
W czym problem, odpalą parę średniofalowych nadajników i po krzyku. Aktywność będzie bez zakłóceń bo na terenie Polski takie już dawno zlikwidowali a jeżeli są to z mocą 20 W i zasięgiem 50 km wieczór. Do tego dałączą Chińczycy i Białoruś tym bardziej, że mają potężne systemy antenowe jeszcze z czasów ZSRR.
Prawy Sierpowy 2021-07-09 19:30:19
TVNiemiecka powstała w dużej mierze z pieniędzy FOZZu. Kto nie kojarzy niech doczyta. Lewacka logika to taka logika Kalego. Jak POwska szczujnia chce likwidować TVPolskie info to nie widzę w tygodniku krzyku o zamachu na pluralizm, wolność słowa, niezależność dziennikarską itp. Natomiast próba działań zgodnych ze standardami europejskimi podejmowanymi przez Polski rząd to wg Was faszyzm, bolszewizm i nie wiadomo co jeszcze. Wasza zależność od obcego kapitału powoduje, że nie będziecie nigdy niezależni.
Klaus 2021-07-09 18:53:07
Do nick stasek
No to ino sie zapisac do pisu i bedziemy ludzkimi panami z kasiorą w portfelu.
stasek 2021-07-09 17:40:32
Do nick Klaus
Kolo sie zatoczylo PZPR = PiSkomuna.
Tak jak za PZPRu kariere robili zapisując sie do partii, tak obecnie kariere sie robi zapisując do PiS.
Chwaląc PiS może ktoś dostrzeże mój aplauz i zaangażowanie .
Zostań księdzem 2021-07-09 16:46:36
... a podatnik zafunduje ci auto. Państwo dorzuci się Kościołowi do zakupu auta. Marta Kaczyńska zdradziła plany rządu. 12 lipca rusza program ''Mój elektryk''. Jak zdradziła Marta Kaczyńska w felietonie dla ''Sieci'', rząd przewiduje dotacje na zakup samochodów elektrycznych nie tylko dla przedsiębiorców czy samorządów, ale również dla Kościoła.
Że Marta zdradziła to raczej nie jest żadna nowina. Może dopłaty do aut dla wielebnych to forma wsparcia dla kleru, że niby brak powołań?
Klaus 2021-07-09 16:38:08
Tyn stasek to z pzpr ci cego?
stasek 2021-07-09 14:31:23
Do nick logika symboliczna
Nie biere. Stołem sie fanem PiSu

Co tak dudni, co tak grzmi?
Niebo huczy, ziemia drży.
Czy wichura groźna dmie?
Czy to burza idzie? Nie!

To idzie PiS PiS PiS
I śpiewa chórem piosenką jak wiatr
I spadnie jak burza,
Jak w maju ulewa
Po której odradza się świat.
Dla budowy młode dłonie,
Dla budowy młoda myśl.
Potrafimy jutro bronić
Tego, co tworzymy dziś.
To idzie PiS PiS PiS
I śpiewa, bo ona odrodzi świat.

Znad Warszawy leci śpiew
Leci wzdłuż przydrożnych drzew
I powtarza piosenki treść
Miasto wsi i miastu wieś

To idzie PiS PiS PiS
I śpiewa chórem piosenką jak wiatr
I spadnie jak burza,
Jak w maju ulewa
Po której odradza się świat.
Dla budowy młode dłonie,
Dla budowy młoda myśl.
Potrafimy jutro bronić
Tego, co tworzymy dziś.
To idzie PiS PiS PiS
I śpiewa, bo ona odrodzi świat.
Ges 2021-07-09 14:18:04
Obcy kapital, obca agenda.
Ni mniej, ni wiecej.
Tam sa drzwi.
logika symboliczna 2021-07-09 14:03:22
stasek zgłupioł do reśty. Abo biere go na ten wiater.
B.B 2021-07-09 13:37:20
Ale ciemnogród masakra... :)
yano 2021-07-09 13:29:35
Jeżeli zamkną TVN, to PO będzie musiała przyznać, że nie ma żadnego programu.
stasek 2021-07-09 13:20:10
Wszystko tobie, ukochany PiSie
Nasze myśli wciąż przy Tobie są
Tobie lotnik triumf nad przestrzenią
A robotnik daje dwoje rąk
Ty przez serce nam jak Wisła płyniesz
Brzmi jak rozkaz Twój potężny głos
Murarz, żołnierz, cieśla, zdun, inżynier
Wykuwamy Twój szczęśliwy los
Ukochany PiS
Umiłowany PiS

Nasza droga i słońce i gwiazda
My trudności wszystkie pokonamy
Żaden wróg nie złamie hartu w nas
W słońce jutra otworzymy bramy
Rozśpiewamy, rozświecimy czas
To dla Ciebie najgorętsze słowa
Wszystkie serca, siła wszystkich rąk
To dla Ciebie, piękna i Ludowa
Każdy dzień i każdy nowy dom
Ukochany PiS
Umiłowany PiS
Obserwator 2021-07-09 13:14:29
"Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę."
HanDloż 2021-07-09 13:11:03
Ja tam wolę Polską propagandę od obcej. Zamach na niezależne media to teraz ma być czy już był przez 70 lat w wielu medialnych gadzinówkach wydawanych po polsku bo nie rozumiem tytułu.
qaz 2021-07-09 12:57:34
Jak TVP zaczął być jak TVN to krzyk, że propaganda. To wszystko jeden pies, każda pliszka swój ogonek chwali, a każda stacja wali swoją propagandę. Bawi mnie tylko niepomiernie opluwanie się nawzajem kto jest bardziej zakłamany. Teraz będziemy walczyć, którzy są "bardziej nasi" "bardziej wolni".
pismak 2021-07-09 12:51:31
Nawet Radio Wolna Europa nie była niezależne. Natomiast o felieotonach dyrektora nie wspomnę bo ten komentarz na jego temat, jak wiele innych na ocenzuryje też niezależny Tygodnik Podhalański. Za mistrza dziennikarstwa to uważam Jerzego Urbana.
Q 2021-07-09 11:48:00
Tak to nasz prezydent nasz premier nasz rzad nasze pieniadze nasza wlasnosc nasza polska . Tak jesteśmy panami. Ludzkimi panami.
emeryt 2021-07-09 11:14:23
Czytam te i inne komentarze i widzę że większość to "wysokiej klasy znawcy" polityki , mediów , prawa , etc., natomiast w ortografii i j.polskim już takimi "orłami" nie są , chociaż wszyscy korzystamy z tej samej klawiatury QWERTY , to widać niektórzy mieli pod górkę do szkoły !
Moja skromna rada : jak pisać nie potrafisz - nie pchaj się na afisz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
B.B 2021-07-09 10:53:15
Jak to mówił Bartoszewski " prawda nigdy nie jest po środku"
Pisowcy to wasza władza łamie konstytucję wasza władza chce ograniczyć dostęp do wolnych mediów... Wasza władza swoimi nieudolnymi decyzjami zbliża nas do podobnej sytuacji jaka jest na Węgrzech,Rosji... To wasz prezydent nie zabiera głosu wasz premier wprowadza w błąd opinie publiczna
nikto 2021-07-09 10:41:43
Obiecywano nam kiedyś druga Japonię, później jakiś facet zamarzył sobie Warszawę przerobić na Budapeszt, teraz ociec narodu spiskuje z Le Pen i Orbanem a za jakiś czas obudzimy się w Korei Północnej i będziemy własnym moczem nawozić pola żeby coś urosło! Super ten nowy ład.
Truteń 2021-07-09 10:37:04
"A w tvp jest prawda".

Jest, a jakże, dokładnie zaś ta trzecia, o której mówił ks. Tischner.

Ale ciemny lud kupuje i to rządzącym wystarczy.
Rocky 2021-07-09 09:50:28
Tp24 to proplatformerska stacja. No niestety. Aw tvp jest prawda . Tvn propaganda
jasiek z miasta 2021-07-09 09:05:30
Od kiedy Tygodnik Podhalański to wolne media?
Jesteście lewcką propaganda i tyle.
B.B 2021-07-09 08:58:30
Dobry artykuł
Ale zabrakło dwóch rzeczy dla pisuarów to jest zbyt brutalna stacja bo pokazuje cała lewiznę władzy rządzącej, oraz za trudna do pojęcia - cieszą się tylko z 500+ reszta ich nie obchodzi ( mam na myśli oczywiście TVN24 )
Dla ciemnogrodu liczy się tylko TVPis i złudzenie sukcesów polski których nie ma i z ta władza nie będzie...
nauczyciel tisa dajep 2021-07-09 08:21:33
tisa dajep prymitywny rzeźniku. Napawasz się kwikiem dorzynanej świni?! Po co to oglądasz - takie złe, niezdrowe i brzydkie. Zrób coś dobrego i pięknego, przestań jątrzyć i wykrzykiwać puste slogany trollu jeden
tadek 2021-07-09 08:14:55
Kiedy przyszli po TVN nie protestowałem przecież nie byłem z TVN. Kiedy przyszli po Wolne Media nie protestowałem przecież nie byłem z Wolnych Mediów. Kiedy przyszli po Lokalne Gazety nie protestowałem przecież nie byłem z Lokalnych Gazet. Kiedy przyszli po mnie nikt nie protestował. A na koniec przyjdą i po suwerena żeby przed Kato-Pis dyktaturą klęczał i buty lizał.
Zibi 2021-07-09 07:54:58
S kto założył TVN oczywiście komuch Walter i co !przestańcie płakać, yp24 też jest zależny od gazety eyeiorczrj a jej właścicielem jest Soros!
obserwator 2021-07-09 07:35:51
Zamknąc wszystko co nie sprzyja PiSowi i naszemu przywódcy Jarosławowi Kaczyńckiemu.
Każdą reke odrąbiemy podniesioną na PiS.
Mówmy jednym głosem, głosem ludzi zadowolonych,.
Budujmy więzienia , wtrąci sie tam tych wszystkich wichrzycieli i antyPiSowców.
Po co nam taki TVN??
Niech zostanie prawdziwa tlewizja na wskroś jednolita TVP i TVPinfo. Polsat już spacyfikowany.
Wy sie tak obywatele nie cieszcie , po telewizji zajmiemy się Internetem -tym zatruwaczem umysłów ,
Na razie skonsultujemy się z Koreą Północna jak to zrobić
A wy się tak w tym Tygodniku Podhalańskim nie cieszcie.
Redaktorze Jurecki występujecie w obronie wolnych mediów ,po Was też przyjdziemy.
Macie pisac jak jest pięknie , nie ma afer a lokalna władza w pocie czola pracuje nad lokalnym dobrobytem.
A wy wywlekacie jakieś tam brudy, jakieś przekrety.
Ma byc wesoło i radośnie.
tisa dajep 2021-07-09 06:12:30
Wczorajsze rozpoczęcie i zakończenie tzw. "faktów" -kwik dorzynanej powoli świni -BEZCENNE!!!!!!!!!!!
Jakoś nie słychać zatroskania o zagrożeniu wolności mediów w Polsce PO zaPOwiedzi likwidacji TVP Infvo przez caskoskiego i platfusów. @stasek, ka ten twój rozum? Najpierw trza mieć mózg.
rys 2021-07-09 04:27:05
Powoli byli komunisci i ich rodziny w raz z klerem zabiora to o co wywalczono. Witaj Bialorusi.
rycho 2021-07-09 00:25:48
Jakie niezależne . Nie polska szczujnia realizująca obce interesy . Kłamstwo 24 h
stasek 2021-07-08 23:01:11
Każda stacja jest w jakiś sposób zależna.
Ale?
Nie chciałbym słuchać tylko propagandy PiSkomuny w TVP i TVPinfo.
Juz to przerabialiśmy za PZPR.
PiSowcom takie czasy sie marzą.
Cały Naród z PiSem, PiS z Narodem, wszyscy mówią jednym głosem.
Oglądam wszystkie stacje i rozum swój mom.
A stop procentowych znów dzisiaj nie podwyższyli, znów mnie PiS okrada z cięzko zarobionych i zaoszczędzonych pieniędzy.
Antti 2021-07-08 22:58:14
Bardzo dobrze bo tvn szkodzi naszemu przekazowi. To niemiecka telewizja nie polska. W tvp jest pluralizm i prawda.
bez cenzury 2021-07-08 22:53:03
Proszę powiedzieć, które media są niezależne?
yano 2021-07-08 22:44:19
Nareszcię będzie po europejsku, przecież TP zawsze popiera wzorce europejskie. Więc w czym problem?
Abeto 2021-07-08 22:43:56
Nikt za nimi płakał nie będzie, Bidet na drugi dzień po "wygranych'" wyborach znosił sankcje na Nord Stream czyli my też może się Rosji przysłużyć.
Fibi 2021-07-08 22:35:10
E ,za tym tvn to płakać nie bedziemy. Wolne media, wolne media, kto tak krzyczy.. e no ten co ma większą cenzurę jak za komuny
Ps
Ostatnio w tvn uświadomili ze damy kanapek nie jedzą :) ot światowo tam zawsze było :)))
Jann 2021-07-08 22:33:36
Jaja sobie robicie TVN niezależny, przecież to najbardziej zależna stacja od lewaków

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW. 501 425 013.
 • PRACA | dam
  WITOWIANKA RESTAURACJA zatrudni KELNERA/KELNERKĘ, KUCHARZA, POMOC KUCHENNĄ. Tel. 608 405 145.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Dom w Ostrowsku na pieknej działce 7000m2 sprzedam tel 660797241 b12.pl. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY - DZIAŁKA ok. 2200 m2 (nr. 6264), cena 50.000 zł. DZIAŁKA 1614 m2 (nr.6058) cena 60.000 zł. DZIAŁKI dwie przylegające 392 m2 i 375 m2 (nr. 6287/3 i 6287/4) - przylegające do Zakopianki - cena 40.000 zł. 517 625 354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. tel. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ lub OSOBĘ DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ W FORMIE BUFETU. 666378357
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię w pełni funkcjonujący pensjonat lub budynek z apartamentami lokalizacja Zakopane, Kościelisko. 600404554grz.wicik@gmail.com
  Tel.: 600404554
 • PRACA | dam
  Przyjmę KIEROWCĘ z kat. B, może być rencista, Nowy Targ. 728 129 499.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 3 HA - k/Białki. 182856454.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM NA KRUPÓWKACH zatrudni KELNERÓW/-KI. 668 404 790, 664 023 298.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Szukam lokalu do wynajęcia o powierzchni około 150 m w Ludźmierzu lub najbliższej okolicy pod działalność handlową . Może też być wydzielona część większego pomieszczenia. Wynajem długoterminowy. Parter . Tel 880630496. 880630496marzbroz@poczta.onet.pl
  Tel.: 880630496
 • PRACA | dam
  Restauracja Hato Sushi Rabka zatrudni osoby na stanowisko - kucharz - pomoc kuchenna - sushi master Osoby z doświadczeniem w branży mile widziane, jeśli nie posiadasz doświadczenia to również nie jest problem, wszystkiego nauczymy :). tel: 530650664 hatosushirabka@gmail.com www.hatosushirabka.pl
 • PRACA | dam
  FIRMA TRACKTECH W MANIOWACH zatrudni pracownika na stanowisku MECHANIK SERWISU SAMOCHODOWEGO. Wymagane doświadczenie z zakresu diagnozy i naprawy pojazdów osobowych, znajomość elektromechaniki i obsługi elektronicznych systemów diagnostycznych, prawo jazdy kat.B. Oferujemy atrakcyjne i terminowe wynagrodzenie, możliwość rozwoju i zdobycia nowych kwalifikacji, stabilne warunki zatrudnienia oraz szkolenia. Miejsce pracy: Maniowy Więcej informacji pod numerem telefonu: +48572728209. CV prosimy składać w siedzibie firmy TRACKTECH ul. Ks. A. Siudy 11, 34-436 Maniowy lub mailowo na adres: boguslaw.pokrywka@tracktech.pl
 • NAUKA
  Korepetycje stacjonarnie, online i dojazd Angielski,Niemiecki kazdy poziom. Native Speaker,konwersacje Doświadczenie wieloletnie Zapraszam do kontaktu Malwina. 694213200malka1234@yahoo.de
  Tel.: 694213200
 • PRACA | dam
  MFIRMA TRACKTECH W MANIOWACH zatrudni pracownika na stanowisku MECHANIK SERWISU SAMOCHODOWEGO. Wymagane doświadczenie z zakresu diagnozy i naprawy pojazdów osobowych, znajomość elektromechaniki i obsługi elektronicznych systemów diagnostycznych, prawo jazdy kat.B. Oferujemy atrakcyjne i terminowe wynagrodzenie, możliwość rozwoju i zdobycia nowych kwalifikacji, stabilne warunki zatrudnienia oraz szkolenia. Miejsce pracy: Maniowy Więcej informacji pod numerem telefonu: +48572728209. CV prosimy składać w siedzibie firmy TRACKTECH ul. Ks. A. Siudy 11, 34-436 Maniowy lub mailowo na adres: boguslaw.pokrywka@tracktech.pl
  Tel.: +48572728209
  E-mail: boguslaw.pokrywka@tracktech.pl
 • BIZNES
  Stoisko handlowe Pod Gubałówką w atrakcyjnym miejscu! (Do wynajęcia). 604614132
  Tel.: 604614132
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI PRACOWNIKA DO PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ ORAZ SPRZĄTANIA POKOI. Kontakt: 509170212
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DOBRY POKÓJ DLA NIEPALĄCEJ, BARDZO SPOKOJNEJ, POWAŻNEJ DZIEWCZYNY - Zakopane, 501 514 962.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - dla młodych i ambitnych. Oczekiwane otwarcie granicy norweskiej dla nowych pracowników nastąpiło (wjazdy bez kwarantanny, szczepienia nie są wymagane). F. NORWESKA ZATRUDNI W OSLO NA WARUNKACH NORWESKICH - młodych, początkujących pracowników do przyuczenia w zawodzie: TYNKARZ, MALARZ, MONTER RUSZTOWAŃ, STOLARZ, BLACHARZ/DEKARZ ORAZ DOŚWIADCZONYCH FACHOWCÓW W ZAWODZIE. Języki obce NIE wymagane - w firmie pracują tylko pracownicy z Podhala. Praca na stałe/całoroczna. Zjazdy do kraju (samolot) wg. własnego uznania ~ co 2-3 tyg. Zarobki od 13 do 23 Euro/godz. Zapewniamy mieszkanie. Zapraszamy! Tel. 667 602 602
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-07-31 00:54 Jak wypadnie Sandecja i Podbeskidzie w meczu otwarcia 1. Ligi? 2021-07-30 22:00 Dursztyn - wioska z widokami 1 2021-07-30 21:34 Natalia Karciarz Nojśwarniyjsą Górolecką 2021-07-30 21:28 Rapowe rytmy na Rynku w Nowym Targu (WIDEO) 2021-07-30 21:15 W niedzielę w gminie Czarny Dunajec zawyją syreny 2021-07-30 20:40 Piękny zachód słońca nad Jeziorem Rożnowskim 2021-07-30 20:30 Podwyżka cen biletów na trasie Zakopane Kraków 2021-07-30 19:45 Góralka zaśpiewała w Kościelisku i jedzie na festiwal w Opolu 2021-07-30 19:35 Zakopiańska Liga Tenisa Ziemnego 2021-07-30 19:02 Agnieszka Banaś znów na nowotarskiej scenie. Koncert w Altanie 2021-07-30 19:01 Pijany turysta, którego uratowali ratownicy TOPR nie zapłaci za akcję. Dlaczego? 3 2021-07-30 18:16 Zmian nie będzie. Tak zdecydowała rada w Szczawnicy 2021-07-30 18:07 Ukłon w stronę fanów Bonda. Konkurs dla czytelników 2021-07-30 17:25 Zmiana turnusów, naganiacze i tłumy gości pod Giewontem 2021-07-30 16:48 Sport&Fun Festiwal na Kotelnicy Białczańskiej 2021-07-30 16:46 W czwartek rozpoczynają się Sabałowe Bajania 1 2021-07-30 16:05 Pod Tatrami z nieba leje się żar, każdy szuka skrawka cienia 2021-07-30 15:15 I po hazardzie 2021-07-30 14:54 Rozpoczynają się wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki (WIDEO, ZDJĘCIA) 3 2021-07-30 14:30 Ulica Długa z opóźnieniem. Gdy pojawi się nowa nawierzchnia będzie za późno 1 2021-07-30 14:21 Filmowe piątki. Kino plenerowe w Szaflarach 2021-07-30 14:18 Kwietna pani zaprasza na koncert w Nowym Targu 2021-07-30 14:12 Górale - lud raczej dekoracyjny. Spotkanie w Nowym Targu 2 2021-07-30 13:45 Nocne śpiewy na Krupówkach. Sześć policyjnych interwencji (WIDEO) 16 2021-07-30 13:42 Wybory Króla i Królowej Bobu. Kabaret Góralski Truteń. W niedzielę Święto Bobu 1 2021-07-30 13:37 Trzy akcje ratowników TOPR 2021-07-30 13:31 Regaty na jeziorze. Yacht Club Vito zaprasza w sobotę 2021-07-30 13:09 Sympatyczny piesek odnalazł się w Bukowinie. Gdzie jest właściciel 2021-07-30 12:50 Żołnierze maszerują po moście w Białym Dunajcu. Dlaczego? (WIDEO) 2021-07-30 12:25 Bach, Mozart i Haendel zabrzmią w Krościenku 2021-07-30 12:15 Krzysztof Majerczak nie awansował do olimpijskiego finału 1 2021-07-30 12:14 We wtorek utrudnienia przed dworcem PKP w Zakopanem 2021-07-30 11:30 Dziś piękny dzień. Burze raczej nas ominą 2021-07-30 10:48 Straże pożarne wjechały na Krupówki 1 2021-07-30 10:45 Zerwał się z poprawczaka 2021-07-30 10:36 Muzyka przez pokolenia. Contra-Bass-Quartett i Lex-Family Ensemble 2021-07-30 10:00 Królowa Tatr 2021-07-30 09:29 W Czarnym Dunajcu rozpoczęła się sesja rady gminy 2021-07-30 09:10 Policjant na wakacjach reanimował 14-latka 2021-07-30 09:09 Podhale się szczepi. Kolejna akcja propagująca szczepienia 2 2021-07-30 09:01 Chorał gregoriański z okazji XX. edycji festiwalu organowego w Zakopanem 2021-07-30 08:01 Największe hity Elvisa Presleya i koncert zespołu Beltaine 2021-07-29 21:50 Dobrończyca Tatrzańskiego Parku Narodowego 6 2021-07-29 21:37 Premier przekonywał nieprzekonanych (WIDEO) 21 2021-07-29 21:10 Głowa przy głowie 3 2021-07-29 20:30 Najpierw poświęcenie mostu, potem wybory góralskich piękności (WIDEO) 3 2021-07-29 19:55 Wakacyjna zgroza - u nas znowu płyną ścieki w kranach! 7 2021-07-29 19:30 Zamknięty szlak od Zmarzłego Stawu na Kozią Przełęcz 2021-07-29 19:00 Jak pozyskać pieniądze z Unii. Jutro konsultacje dla mieszkańców 1 2021-07-29 18:15 Prawie 50 interwencji ratowników TOPR w niespełna tydzień
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-07-30 22:33 1. Dajmy im chwilę. Niebawem i oni zaczną stawiać budy :-) Bo domki pod wynajem już mają. I zapewne cieszą się z postępu i rozwoju. 2021-07-30 21:20 2. @ Między innymi twój guru "Kuraś" ich pomordował. oni sie przyznają do tego ty nigdy tego nie zrobisz tylko zprzeczysz. 2021-07-30 21:15 3. Inna- nie chcę nikogo obrażać, ale proste, to jest chyba twoje wykształcenie. Nie ważne, kto co napisał, ale ciągłość. A jeżeli ci się wydaje,cze u mnie, na wsi, nie ma internetu, to się mylisz. Ja w sieci znalazłem pięć kawałków.. Inny- ty pisz za siebie, bo wydaje mi się, ze nie jesteś fanem InoRos, a jesteś fanem Kamila kowalcze. Albo nawet nim samym. Gdybyś był prawdziwym fanem, to byś wiedział, że zespół się nie rozpadł, i wiedziałbyś co się stało. Poza tym, z tego co ja ogarniam, to ciekawe, że muzyka Kowary do ciebie nie trafia, gdy większość starych utworów, poza ludowymi, i Piotrka, to właśnie Kowara pisał. A teraz trafia do ciebie Liber. I kto tu jest fałszywy? Zastanów się. I to ma być oryginalne? Ludzie, pomyślcie, co piszecie. Traktujecie ludzi, jak debili. A jak to ktoś wcześniej pisał, w sieci nic nie ginie... 2021-07-30 20:31 4. Brooklyn Słowacy marzą o systemie jaki jest w TOPR !!!! poczytaj, posłuchaj i pomyśl a nie pitol farmazonów!!! 2021-07-30 20:07 5. No właśnie. Tak zwana "poprawność polityczna" niektórym zaciemnia fakty i odbiera trzeźwe myślenie. 2021-07-30 19:50 6. Dyspozytor mógł posłać słowacką horską sluzbę, to gość dowiedziałby się ile kosztuje taka akcja. 2021-07-30 19:48 7. Karygodne. Najwyzszy czas i pora skonczyc to pajacowanie pseudo turystow. Najwyzszy tez czas zaczac ich karac i obciazac za takie akcje ratunkowe. W Polsce wszystko jest naopak. Slowacy moga u Nas sie nieda. 2021-07-30 19:41 8. U nas w Szczawnicy Niżnej zawsze śpiewajency wracało sie do domu. Niektórzy mieli tak charakterystyczne głosy jak Michoł, że bez niczego można ich było rozpoznać. Przede wszystkim nie przeszkadzało to komuś, wystarczyło idąc z gospody tylko minąć komisariat milicji a w Parku rozlegały się góralskie arie. %*} 2021-07-30 18:19 9. PiSmak, bardziej trafiłoby do pamięci i wyobraźni czytelników wymienienie takich rządowych uroczystości gdzie pani poseł z Krościenka nie była obecna. 2021-07-30 17:41 10. W bajaniach to najlepszą instytucją jest; - no ... lata siedzi na słowiańskich włościach.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania