2021-07-23 10:00:00

Reklama

Niezwykła postać

Ostatni Mohikanin

Reklama

Janusz przygrywał Wiesławowi Gołasowi, towarzyszył występom Violetty Villas, grał na polskim Wybrzeżu i pod amerykańską banderą. Janusza Trześniewskiego nie ma już miedzy nami. Byśmy nie zapomnieli o nim przypominamy nasz tekst z 2009 roku. był wtedy królem fortepianu w hotelu Mercure Kasprowy, ostatnim weteranem zakopiańskich dancingów. Czasem grał w Żabim Dworze albo - zamówiony - na prywatnym przyjęciu.

Mocne uderzenie
Jego zawodowy życiorys, związany przez lata całe z Zakopanem, obrazuje czar dawnego miasta, które tętniło życiem nocnych lokali. To miasto, którego już nie ma, bo nie ma klimatycznych miejsc, budujących przez lata całe atmosferę Stolicy Polskich Tatr. Janusz Trześniewski urodził się w 1944 roku w Radomiu. Tam też stawiał pierwsze muzyczne kroki. Skończył średnią szkołę muzyczną i założył zespół. Jak przystało na tamte czasy, była to grupa big-beatowa. Album z wycinkami z gazet sprzed pół wieku. Rok 1962. Artykuł „Parada pięknych główek”. I czarno-biała fotka, prezentująca zespół Janusza Trześniewskiego. Trzech gitarzystów, perkusja i naturalnie pianino. Z fotografii spoglądają chłopcy porządnie uczesani, w atłasowych koszulach. – To były czarno-czerwone paski. Kolorowych zdjęć wtedy w gazetach nie było – mówi Janusz Trześniewski. Przypomina, że w Radomiu odbywały się cykliczne imprezy pod nazwą „Dobre Wieczory”. Widownia liczyła 3,5 tysiąca osób. – Graliśmy z Ireną Santor, szybko dokooptowaliśmy saksofonistę. To był czas wielkiej popularności Czerwono-Czarnych i festiwali „Szukamy Młodych Talentów” w Szczecinie. Mieliśmy zaproszenie na występ, ale nie miałem sponsora. Podróż zespołu z Radomia do Szczecina to była wtedy wielka sprawa – podkreśla Janusz Trześniewski.

Romantyczne granie
Przypomina, że zamiłowanie do muzyki wyniósł z rodzinnego domu. Ojciec był wojskowym kapelmistrzem. A jego big-beatowa kapela święciła z roku na rok większe tryumfy na radomskim rynku. Może, gdyby znalazł się sponsor, zespół udałoby się wypromować? Nie wiadomo, czy dziś cała Polska nie znałaby grupy Janusza Trześniewskiego. Ale los chciał inaczej. – Obsługiwaliśmy wszystkie studniówki, bale maturalne, przyjmowaliśmy zamówienia z wielkim wyprzedzeniem. Był rok 1967. Zacząłem grać na puzonie, prowadziłem przez chwilę orkiestrę dętą. Zaczął się okres dixielandu. Jeździliśmy po festiwalach zespołów dixielandowych. W końcu trafiliśmy z chłopakami do restauracji „Romantyczna”, wcześniej przez chwilę przygrywając w „Zagłobie”. I w tej „Romantycznej” graliśmy siedem lat – wspomina Janusz Trześniewski. Do czasu, gdy z Zakopanego nie odezwali się koledzy. Bo już jakiś czas w tutejszych lokalach grało trzech radomiaków. – Zadzwonili do mnie, że potrzebują wsparcia. „Przyjeżdżaj, tu jest świetnie, ale nie ma kto grać”. Bo żeby wtedy grać w lokalu, trzeba było mieć ministerialny glejt – Janusz Trześniewski podchodzi do szafki. Wyciąga pamiątkową legitymację. Na czerwonej okładce wytłoczone złotymi zgłoskami: „Karta weryfikacyjna”, a w środku informacja, a właściwie zezwolenie, że ten i ten, muzyk pianista kategorii pierwszej może grać w lokalach gastronomicznych. – Dziś do knajpy może przyjść byle kto z ulicy, pokaże, że umie grać trzy kawałki na krzyż, i gra. Taki jest też poziom muzyczny tych naszych przybytków – pianista pierwszej kategorii chowa pamiątkę do szuflady.

Moc lokali
Namawiany przez kolegów radomiaków wyruszył z rodzinnego miasta pod Giewont. Były lata siedemdziesiąte. Najpierw przez dwa sezony grał w „Wierchach”. – Dziś to jest dyskoteka, do której bałbym się wejść z żoną. A wtedy to był porządny lokal na 350 miejsc siedzących. Co wieczór na żywo muzykę grała siedmioosobowa grupa. Po drugiej stronie ulicy „Watra”. Nocny lokal, otwierany dopiero wieczorem, o 19 czy 20. No i trzecie kultowe miejsce – „Jędruś”, gdzie dziś działa restauracja „Biesiadna”. Zespoły do tańca grały w „Orbisie”, „Turyście”, na Strążyskiej z muzyką na żywo była „Roma”, przy Krupówkach restauracja „Empire” i „Europejska”, na Cyhrli „Siedem Kotów”, superzespół zawsze grał w „Kasprowym”. Do tego „Warszawianka” – wylicza klimatyczne miejsca sprzed lat Janusz Trześniewski. Przypomina, że w mieście działało piętnaście lokali z dancingiem. Nie do każdego było łatwo wejść. Po dwóch latach grania w „Wierchach” pianista przechodzi na drugą stronę ulicy Tetmajera. W „Watrze” zakłada zespół „Pol-Boys Quartet”. Grają osiem lat. – Rotacja była wielka, przez osiem lat mieliśmy ośmiu różnych basistów. Ale to były najlepsze lata „Watry”. Często nie mogłem wejść do pracy. Bo wieczorem lokal był obstawiony. Musiałem przepychać się przez tłum klientów – uśmiecha się Janusz. Nic dziwnego. W nocnym lokalu były 74 miejsca siedzące. Żeby się do nich dostać, były dwie drogi. Albo znajomości, albo stanie w kolejce przed otwarciem lokalu. Bardzo zagorzali miłośnicy dancingu potrafili ustawić się cztery godziny przed otwarciem drzwi.

Po „Watrze” była „Europejska”. Sześć lat grania.
– Tylko że to był zupełnie inny lokal. Nie to, co dziś. Tam z dumą można było wprowadzić gościa ze świata. Knajpa błyszczała. Lokal prima sort. Dziś przychodzi się na występy Pana Rysia, żeby się z niego pośmiać i poczuć smak jakiejś komuny za sprawą nie przejmujących się niczym właścicielek. Ostatnio nawet mnie prosiły, żebym przyszedł zagrać, ale nie mają pianina – kwituje Janusz Trześniewski.

Objazdówka i samograje
Gdy Zakopane zaczęło już muzykom nieco doskwierać, ktoś rzucił myśl, żeby pojechać nad morze. Miał być jeden koncert. Może dwa. Ale zapotrzebowanie na żywą muzykę w letnim sezonie okazało się tak duże, że pod Giewont wrócili dopiero po trzech latach. – Koncertowaliśmy praktycznie we wszystkich miejscowościach nadmorskich. Akompaniowałem Wiesiowi Gołasowi, Bohdanowi Łazuce, Violettcie Villas. Świetne występy dawał nieodżałowany Ludwik Sempoliński. Jego popisowy numer, to jak przebrany w marynarski mundurek, wielkie okulary, wychodził na estradę z tornisterkiem i workiem na kapcie. Nie musiał nic mówić, bo jak się tylko ten mały chłopczyk pokazał, to wszyscy boki zrywali ze śmiechu – dodaje Janusz Trześniewski. Gdy wrócił do Zakopanego, grał w Morskim Oku. Z Warszawy zjawiło się dwóch gości, nasłanych przez znajomych. Poprosili go, by zagrał, pytali o repertuar. Zagrał, powiedział parę słów o repertuarze.

– Wtedy oni powiedzieli tylko, że skontaktuje się ze mną impresario z Oslo i powie, co dalej. Faktycznie, zadzwonił gość i powiedział, że za tydzień mam bilet do Barcelony. Prosił tylko o wybór, jakimi liniami lotniczymi chcę jechać. Naturalnie, że najbezpieczniejszymi, czyli Lufthansą – odpowiedziałem. I o godz. 15 byłem w Barcelonie, a o godz. 16, ubrany w biały smoking, siedziałem przy fortepianie, na pokładzie statku „Renesans Seven” – tak zaczęła się rejsowa przygoda Janusza. Grał w trakcie rejsu po Morzu Śródziemnym, zwiedził m.in. Marsylię, Monte Carlo. Gdy wrócił do Zakopanego, były lata 2000. Przyznaje, że paradoksalnie upadek komuny wykończył knajpy z klasą. Zarządzanie i lokale przejęła prywatna inicjatywa. Pojawiły się dyskoteki z „samograjami”. Dancingi z żywą muzyką zaczęły znikać jeden po drugim. Lokale z klasą wyparła góralska knajpa z kapelami w ludowych strojach, które tną od ucha do ucha. – Ludzie naszego pokolenia nie mają gdzie siąść, posłuchać muzyki. Dlatego tak często jestem zapraszany na prywatne imprezy, do lokali, żeby zagrać, stworzyć nastrój. Sezon zimowy zaczynam od Kasprowego, czyli teraz Mercure – podsumowuje Janusz Trześniewski.
Rafał Gratkowski
Tygodnik Podhalański 50-51/2009

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • PRACA | dam
  POKOJOWA Praca od zaraz. Zatrudnimy osobę do sprzątania apartamentów w Białce Tatrzańskiej, z możliwością zakwaterowania. Możliwa umowa o pracę,stabilne warunki zatrudnienia, dobre wynagrodzenie, miła atmosfera. kontakt pod numerem tel. 668 850 500.
 • PRACA | dam
  KARCZMA SZAŁAS KURNIAWA ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 608 842 830.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie działke za gotówke w okolicy Jeziora Czorsztynskiego-Czorsztyn Kluszkowce okolica. tel 660797241 b12.pl.
 • USŁUGI | budowlane
  ROBOTY W KAMIENIU, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY itp. 732 996 358.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA POKOI. Oferujemy umowę o pracę. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działka budowlana w Witowie o powierzchni 1571m2 blisko wyciągu tel. 660797241 b12.pl
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: - Kucharzy/ młodszych kucharzy - Panie do przygotowywania śniadań - Kelnerów/ kelnerki - Recepcjonistki/ Recepcjoniści Praca stała bądź dorywcza, elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia. 507645428natalia25-92@o2.pl
  Tel.: 507645428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy w zabudowie bliźniaczej z garażem Nowy Targ atrakcyjne osiedle tel 660797241 b12.pl. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, jednego z największych pracodawców na Podhalu. Poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Weryfikacja zgodności i poprawności dostarczonych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola procesów magazynowych i prawidłowego obiegu dokumentacji, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Sporządzanie raportów pokontrolnych i poinwentaryzacyjnych, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Sprawne posługiwanie się pakietem Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość i dobra organizacja pracy własnej, - Mile widziana znajomość gospodarki magazynowej (program LSI), wiedza z zakresu procesów magazynowych i obiegu dokumentacji, doświadczenie w pracy z analizą danych. OFERUJEMY: - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, - Pracę w rozwijającej się firmie, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie + system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Specjalista ds. kontroli i gospodarki magazynowej". Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KSIĘGOWOŚCI. MIEJSCE PRACY: Zakopane. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego; - Mile widziane doświadczenie w Dziale Księgowości, - Znajomość zagadnień z zakresu księgowości i podatków; - Bardzo dobrej umiejętności planowania i organizacji pracy; - Zdolności analitycznych; - Skrupulatności i rzetelności w wykonywaniu zadań; - Komunikatywności; - Umiejętności pracy w zespole; - Znajomości pakietu MS Office w szczególności MS Excel. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Bogaty pakiet socjalny w tym m.in. ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL KSG". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zakopane. Przyjmę na stałe DO PRACY W PENSJONACIE - ŚNIADANIA, SPRZĄTANIE. 604 501 801.
 • PRACA | dam
  Restauracja Adamo przyjmie do pracy kucharza, pizzera, kelnera, pomoc kuchenna.. 606951331
  Tel.: 606951331
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ z prawem jazdy kat B do hurtowni spożywczej w Zakopanem. 602 74 31 38
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni na stałe POKOJOWĄ. 666378357.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnera/ kelnerkę- praca stała lub sezonowa, możliwość zamieszkania. 698763582topor@toporow.pl www.toporow.pl
  Tel.: 698763582
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tunel" zatrudni pizzera na stałe. Umowa o pracę, wysokie wynagrodzenie. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Praca całoroczne Pensjonat Kościelisko najlepiej osoba wielofunkcyjna Kelnerka Pokojowa Kucharka możliwe zakwaterowanie i wyżywienie. 600 011 905 info@gorskipalacyk.pl
  Tel.: 600
 • PRACA | dam
  PRACA OD ZARAZ! Wynagrodzenie do 9 000 zł netto! Serwis sprzątający: Vorarlberg Austria. Chcesz być częścią naszego zespołu? Dołącz do nas! Prześlij nam swoje CV na adres: office.cowa@gmail.com.office.cowa@gmail.com
 • PRACA | dam
  AMW Rewita w Kościelisku przyjmie do pracy na stanowisko: -Kucharz/Kucharka możliwość zakwaterowania. Informacje pod numerem telefonu: 785 925 567 pn-pt 8-15, E-mail: j.slodyczka@rewita.pl
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ lub OSOBY CHĘTNEJ NA TO STANOWISKO (po maturze, DO PRZESZKOLENIA) - Zakopane. 793 333 072 (po godz. 19)
 • PRACA | dam
  Hotel Skalny*** w Zakopanem zatrudni na pełny etat lub umowę zlecenie Recepcjonistkę/Recepcjonistę. Kontakt: 182019100 praca@wo-ma.events.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ OSOBĘ DO KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
  Tel.: 601 533 566
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY DO PRACY W WEEKENDY, ŚWIĘTA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ - PRACA STAŁA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY ZA BAREM. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Restauracja w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę stanowisko kelnerka/kelner Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny grafik. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, PANELE, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-09-18 21:30 To nie powinno się zdarzyć - cała Lipnica płakała dziś na pogrzebie Mateusza (WIDEO) 2021-09-18 20:45 Sukces strongmana z Podhala 2021-09-18 20:00 Rowerowe zakończenie sezonu na Harendzie 2021-09-18 19:15 Nie lubię mówić o planach, które nie są w trakcie realizacji 2021-09-18 18:30 Chcecie przenieść się do średniowiecza? Zapraszamy na Głodówkę (WIDEO) 2021-09-18 17:54 Artyści z Zakopanego w Szalom 2021-09-18 17:45 Bóg jest kobietą 2021-09-18 17:19 Śmigłowiec TOPR poleciał w rejon Rysów 2021-09-18 17:13 Trebunie Tutki zagrają dziś na Babiogórskiej Jesieni (WIDEO) 2021-09-18 17:00 Kobiety Babiej Góry, Beskidów, Karpat 2021-09-18 15:56 Pożar autokaru w Skomielnej Białej 2021-09-18 15:30 Małolipnicanie na dachu Beskidów 2021-09-18 14:45 Zagłosuj na podtatrzańskie atrakcje 2021-09-18 14:00 Znamy szczegóły wczorajszego wieczornego wypadku w Nowym Targu 2021-09-18 13:15 Zapraszamy na wspinaczkę na Staroleśny Szczyt (WIDEO) 2021-09-18 12:30 Tatry cię rozgrzeją 2021-09-18 11:43 Dziś pogrzeb mężczyzny śmiertelnie pobitego w Zakopanem 4 2021-09-18 11:30 Codzienny raport covidowy 2 2021-09-18 10:45 Niedźwiedzia rodzina spaceruje po Zakopanem (WIDEO) 2021-09-18 10:00 Trzeba się szkolić, aby ratować innych (ZDJĘCIA) 2021-09-18 09:00 Samochód przed Żabką zaparkował na całym chodniku. Kobieta chciała go ominąć 22 2021-09-18 08:00 Bach i mistrzowie francuscy w Dworku Gościnnym w Szczawnicy 2021-09-17 22:36 Nie będzie sklepów otwartych w niedziele? Sejm uszczelnił przepisy 9 2021-09-17 22:14 Zderzenie skutera i auta osobowego w Nowym Targu 2021-09-17 21:50 Podhale pokonało Unię Oświęcim! 2021-09-17 21:29 To nie było łatwe zadanie. Oblicza Frasobliwego - konkurs rozstrzygnięty 4 2021-09-17 20:38 Rabczańskie bulwary nadal wybrakowane 4 2021-09-17 19:45 Będzie nowy most graniczny 2021-09-17 19:20 Znikająca sesja 7 2021-09-17 19:13 Obwodnica jeszcze na kreślarskich deskach. Który wariant wybrać? 4 2021-09-17 19:06 Członkowie Ruchu Polska 2050 w Nowym Targu 2021-09-17 18:48 Straż Gminna z Kościeliska kontra kierowcy qadów 10 2021-09-17 17:42 Niebieska krew 1 2021-09-17 17:32 Nowe parkingi bez wiedzy mieszkańców, a miasto zakorkowane. Radny chce dyskusji o komunikacji 31 2021-09-17 17:01 Mieszkańcy Kalisza zatrzymani w sprawie śmiertelnego pobicia w Zakopanem? 2021-09-17 16:45 Niedźwiedź w Pieninach 2021-09-17 16:10 Ulica Jagiellońska zamknięta. Sienkiewicza dwukierunkowa 2021-09-17 16:02 W Tatrach Słowackich bez szczepienia nie przenocujesz w schronisku 2 2021-09-17 15:15 Brama w Gorce. Z Miasta nawet przez bród się nie dostaniesz 5 2021-09-17 14:53 Jesień w Tatrach. Pokaż jak jest piękna 2021-09-17 14:30 30 urodziny ośrodka turystycznego PKL Palenica w Szczawnicy 2021-09-17 13:45 To była Golgota Wschodu. Dzień Sybiraka w Zakopanem (WIDEO) 3 2021-09-17 13:15 Mistrzami nie zostali, ale zawojowali boisko (WIDEO) 2021-09-17 13:00 Powiat tatrzański nadal świeci na czerwono. Tu pięć nowych zakażeń koronawirusem 1 2021-09-17 12:15 Deszczowe korki i deszczowe Krupówki 3 2021-09-17 11:57 Kobieta z urazem głowy, mężczyzna przygnieciony ciągnikiem 2021-09-17 11:30 Znaleźli na Hali Krupowej, szukali koło Świnnej 2021-09-17 10:45 Leje i leje. Dziś deszczowy dzień, kiedy poprawi się pogoda? 2021-09-17 10:23 Ciągle leje, ale na razie niewiele strażackich interwencji 2021-09-17 10:15 Tak się zdenerwował w pracy, że się upił i pojechał samochodem
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-09-18 18:46 1. Dzicz przyjechała do Zakopanego wyszaleć się, no i się wyszalała... 2021-09-18 18:17 2. @End - sztuką jest nawet namalować. Wjazd z Nowotarskiej na plac pod Gubałówką - brak linii zatrzymania, a szerokość drogi sugeruje pierwszeństwo na plac, zresztą znak od Nowot. jest słabo widoczny. Czyli sytuacja jak było na skrzyżow. Chyców Potok i droga do Szymonka. Parę dzwonów w tym miejscu spowodowało zmianę organizacji ruchu. Brak linii rozdzielających na wyjeździe z placu pod G na Nowot. Przyjezdni ustawiają się z prawej do skrętu w lewo. Proste jak drut do upłynnienia ruchu, ale po co myśleć. Nie ma komu usprawnić to co jest. A resztę jak mówisz, po co malować jak zlezie i zaś się ktoś będzie czepiał. 2021-09-18 17:43 3. A nie czasem w ZZ Top? 2021-09-18 17:43 4. Na deser, dla straszących statystykami: "Do siedleckiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez kilkanaście pielęgniarek z oddziału kardiologicznego w siedleckim szpitalu wojewódzkim. Ma ono polegać na ingerencji w dokumentację medyczną pacjentów. Celem antydatowanych wpisów miało być uzyskanie dodatku covidowego, który wynosi aż 100% pensji." Ciekawe ilu pacjentom dopisały zarazę, co nie? Ciche przyzwolenie zwierzchników pewnie tez było. Musiała któraś mieć resztki sumienia i wygadała. A jak myślicie, co dzieje się w innych szpitalach w kraju? A te 5 osób na Podhalu to jak myślicie? Zaraza czy dodatek kowidłowy? Czy można ufać zarazowym statystykom? 2021-09-18 17:35 5. Nie jest sztuką wymalować farbą (tandetną bo trzeba 4 x w roku) przejście oraz wbić znak na rurze tak żeby infrastruktury podziemnej nie uszkodzić. Sztuką jest doświetlić takie przejście wraz z sygnalizacją świetlną a tak kierowcy swoje a przechodnie też swoje. Oczywiście nikt nie zluzuje bo się każdemu należy. Jakie to polskie, innego dobić jak młotkiem zakrzywionego gwoździa. Kiedyś kierowca pracjący zawodowo miał uznanie, szacunek i wzór do naśladowania, teraz to jeszcze gorsza łajza niż pirat drogowy. Jak już ktoś wcześniej wspomniał, że na DW969 przy rondzie w Krościenku przywrócono przejście dla pieszych zamknięte na czas wakacji, to też jest przykład złego przykładu i przygrywanie w ch. z kierowcami i pieszymi bo pomimo zamknięcia to i tak piesi z niego korzystali. "A w Polsce, jak kto chce" 2021-09-18 17:30 6. za kilka miesiecy beda ludzi po sadach ciagac bo prad tez nie doprowadzony 2021-09-18 16:55 7. @temida....Co Ty chrzanisz???? Uruchom swoją ostatnią myślącą komórkę i zmuś ją do pracy to może będzie jeszcze dla Ciebie nadzieja. 2021-09-18 16:18 8. @Zasra...e - kwestia kultury i szczęscia. Jak Cię"odetnie" akurat na pasach to jest jak jest. Szkoda, że nie przeszkadza Ci, że chcesz wejść na przejście, a tu auto stoi, bo inaczej nie wjedzie na skrzyzowanie. Ale przemalować pasów 5m dalej (długość jednego auta) nie ma komu. Bylby jakiś głos prócz mojego żeby przejścia ucywilizować jak w normalnych krajach. BTW - wczoraj znów jakaś pani miała "pecha". Przejście Stolarczyka/Kasprusie. Stoję sobie na środku, bo inaczej nie wyjadę i kobitka mało co na maskę nie weszła :):):) Pomijając już fakt, że tam ani kierowca pieszego ani pieszy kierowcy nie widzi. W deszczu i po ciemku lustro nic nie daje. @End - " piesi ustanowili sobie jeszcze lepsze prawo bo całość z wysepką przechodzą z buta" - oczywiście we własnym mniemaniu. Przejście z wysepką to są DWA NIEZALEZNE przejścia. Przepisy stosuje się osobno do każdego z nich. 2021-09-18 15:58 9. DO WŁÓCZYKIJ-JAKO DO NOS GODOS?WIESZ WSZYSTKO? 2021-09-18 15:54 10. Wały Jagiellońskie?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Album TP

Pożegnania