POLECAMY
Jak "Tygodnik Podhalański kłamie" ? Książka dostępna jest też w redakcjach w Zakopanem i w Nowym Targu.

Reklama

2021-07-24 17:45:08

Reklama

Zakopane

Zakopane, miasto bud i budek. Gór niedługo nie zobaczymy (ZDJĘCIA)

Reklama

Tatry niebawem zasłonią setki bud i budek, które bez ładu i składu powstają w Zakopanem. Zrobiliśmy dla Was kilkadziesiąt zdjęć tych "obiektów architektonicznych".

- To jest rozpacz, a najgorsze, że nie ma na to chyba żadnej siły. "Budziarstwo" szerzy się w Zakopanem w potworny sposób - mówi Jan Karpiel Bułecka, architekt, muzyk i były radny. Dodaje, że teoretycznie w mieście obowiązuje plan zagospodarowania i jest w nim ściśle określone, co można postawić, a tu mamy wolną amerykankę. - Przy wylocie z Zakopanego, na Ustupie, stoją trzy kioski, każdy inny. Jeden tyrolski, drugi zakopiański, a trzeci to taki mix pierwszego z drugim. To jest nie do opanowania - mówi Jan Karpiel Bułecka. Jego zdaniem po zakopiańskich ulicach powinien chodzić patrol urzędników, którzy pytaliby się właścicieli budek zaraz po ich powstaniu, czy jest pozwolenie na ich postawienie.
Budka co 2 metry
Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, twierdzi, że urzędnicy w Zakopanem mają najwyraźniej problemy ze wzrokiem, bo nie zauważają nowych bud i budek. - To doprowadzi do tego, że niedługo będziemy mieli budkę co 2 metry - mówi prezes Wojtowicz. Jej zdaniem nikt nie egzekwuje w Zakopanem obowiązującego prawa. Budy przed laty zasłoniły widoki na Gubałówce, stanęły w okolicy Wielkiej Krokwi. Na tym ekspansja przeróżnych szkaradzieństw się nie zakończyła. Nowe powstają przy ul. Piłsudskiego, Zamoyskiego, Kościuszki, a więc w miejscach, gdzie codziennie spacerują setki turystów.

Gorzej niż w Bangladeszu
Teoretycznie, jeśli ktoś chce postawić budkę, czyli obiekt tymczasowy, musi zgłosić to do starostwa tatrzańskiego. Jeżeli nie dostanie odmowy, stawia budkę, ale po 180 dniach musi ją usunąć. - Kompletnie nikt tego w Zakopanem nie sprawdza. Straż miejska, burmistrz przechodzą obok i odwracają wzrok. Nic dziwnego, że skoro pozwoliliśmy na postawienie tylu bud, to znajdują się kolejni, którzy idą ich śladem. To zaniedbania nie tylko obecnych, ale i poprzednich władz naszego miasta - twierdzi Agata Wojtowicz. Jej zdaniem porównania Zakopanego do Bangladeszu nie są już dobre, bo zakopiańskie ulice w wielu miejscach wyglądają gorzej. - Nawet na pchlim targu w Turcji panuje większy porządek - podsumowuje Wojtowicz i dodaje, że taki wygląd Zakopanego ma fatalny wpływ na wizerunek stolicy Tatr.    

Budy szpecą miasto
- Stajemy się powoli miastem bud i budek. Przybywa ich w zawrotnym tempie. Często nawet stojące obok zupełnie do siebie nie pasują i szpecą Zakopane - uważa radny Bartłomiej Bryjak. Także jego zdaniem psuje to wizerunek stolicy Tatr. Z jednej strony są osoby, które starają się dbać o wizerunek Zakopanego, o wygląd, estetykę. Z drugiej ktoś, chcąc zarobić na pamiątkach czy hot-dogach, stawia budę i wszystko psuje. - Budki powstają częściowo nawet w pasie drogowym, wtedy dochodzi do swoistej gry w kotka i myszkę z urzędnikami. W nocy budka jest usuwana z chodnika, w dzień wraca na miejsce - dodaje radny Bryjak. Jego zdaniem wiele z tych budek jest nielegalnych, a nadzór budowlany w ogóle nie zajmuje się tymi sprawami. - Rozumiem, że ci ludzie chcą zarobić, ale taka architektura fatalnie szpeci miasto. Jedynym wyjściem z tej sytuacji byłyby rozwiązania ustawowe, ale na to się nie zanosi, bo prawo budowlane jest raczej liberalizowane niż zaostrzane - zauważa radny Bryjak.

Nie wprowadzajmy kolejnych zakazów
Nieco inaczej na problem spogląda radny Jacek Kalata. Jego zdaniem nie można ludziom zakazywać prowadzenia działalności gospodarczej na ich prywatnym terenie. - Miasto niewiele zresztą w tej kwestii może. Rykoszetem odbijają się uchwalane w latach 2008-2013 plany zagospodarowania przestrzennego. Martwym przepisem jest też Park Kulturowy Kotliny Zakopiańskiej. Być może władze powinny zająć się uporządkowaniem tej sprawy, ale nie przez wprowadzanie kolejnych zakazów - twierdzi radny Kalata i dodaje, że instytucją powołaną do sprawdzania, czy budki powstają legalnie, jest nadzór budowlany. - Problem tylko w tym, że nadzór budowlany to u nas fikcja. W Niemczech, gdy na działce pojawia się inspektor i coś dzieje się nielegalnie, właściciel ma kilka godzin na przywrócenie wszystkiego do poprzedniego stanu. U nas właściciel stawia wysoki płot, nie wpuszcza inspektora i na tym koniec - podsumowuje radny Kalata.

Chcą zarobić
Właściciele budek, z którymi rozmawiamy, mówią, że po okresie pandemii muszą jakoś zarobić. Stawiają nowe biznesy handlowe na prywatnych działkach przy ulicach, bo władze oprócz targu pod Gubałówką nie przeznaczają terenów na targowiska. 
Straż miejska może zająć się budą tylko wtedy, gdy stanie ona na miejskim gruncie lub w pasie drogowym. Jeżeli ustawiona jest na prywatnej działce, kompetencje strażników się kończą. - Chyba że taki obiekt pojawi się na obszarze objętym parkiem kulturowym. Wtedy możemy zająć się sprawą z Ustawy o ochronie zabytków - tłumaczy Marek Trzaskoś, komendant zakopiańskiej straży miejskiej. Jeżeli budka stanie na miejskim terenie, jej właściciel zostaje obciążony kwotą 10-krotnie wyższą niż obowiązujące w tym miejscu stawki za dzierżawę gminnego gruntu.

Budka znika, budka wraca
Nadzór budowlany w Zakopanem prowadzi kilkadziesiąt postępowań w sprawie nielegalnego postawienia budek i bud. - Niestety, takie postępowania bardzo długo trwają, często nawet kilka lat. Nie ma większego znaczenia, czy sprawa dotyczy budki czy budynku z pięcioma kondygnacjami - mówi Jan Kęsek, inspektor nadzoru budowlanego w Zakopanem. Dodaje, że nadzór nie dysponuje wieloma pracownikami i nie może zajmować się z urzędu każdą budką. - Jeśli dociera do nas zgłoszenie o nielegalnej budce, wtedy reagujemy. Mieliśmy i takie sytuacje, że po trwającym wiele miesięcy postępowaniu właściciel usuwa budę na kilka dni, po czym ta sama budka wraca na miejsce i całe postępowanie administracyjne musimy zacząć od nowa - dodaje inspektor Kęsek.
Paweł Pełka

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2021-07-27 07:57:03
Tak to się kończy kiedy pieniądz nie łączy się z dojrzałością i świadomością społeczną.
Z okien urzędu 2021-07-26 17:19:45
Obskurne budy naprzeciw urzędu
A w jednej z nich automaty!
Nie widzicie czy nie chcecie widzieć?!?
POP(pełniący obow. polaka) 2021-07-26 06:19:42
To wypada zadać pytanie kto projektował tzw " maczugę herkulesa" na ulicy Jagiellońskiej? To modelowy przykład na to o czym tu czytam, wstyd!
smrodek 2021-07-25 22:15:36
@sciemniacze dobrze gada. Pan Bułecka to by się już wstydził publicznie wypowiadać.
sciemniacze 2021-07-25 14:33:06
Pan Bułęcka może opowie jak to sam zaprojektował te przepiękne budy na oscypki, poprzykrywane plandeką od tira? A moze Pan Bułeczka opowie jak klepali wszystkie "deweloperskie" plany zagospodarowania z uśmiechem na ustach? Właśnie dzięki Wam Panie Bułecka mamy tą apartamentoze....nikt inny tylko Pan i Pańscy koledzy z Miejskiej Komisji Architektury to przepychali. A teraz narzekają wielcy "regionaliści".... wstyd!
Gogo 2021-07-25 09:59:39
Każdy boi się o stołek,nikt się nie wychyla.Władza w Zakopanem to fikcja.Róbta co chceta.
burok pastewny 2021-07-25 08:45:40
Lokalsi w większości sami utrzymują się z tego syfu i dziadostwa, łamią przepisy, nie płacą podatków, działają na czarno. Dlatego zawsze głosują na tych co gwarantują utrzymanie bezprawia i nie będą się wtrącać "między wódkie a zakąskę". Tylko zarząd komisaryczny (jak zaborcy czy okupanci) mógłby zrobić tu pożądek.
Thinker 2021-07-24 20:30:12
Proszę nie obrażać Bangladeszu i pchlego targu w Turcji.
Proponuję nowe powiedzenie: "Tandeta jak w Zakopanem".
Bosok 2021-07-24 20:16:34
Nadzór budowlany do likwidacji, w całej Polsce jest ten sam problem. Wszędzie stawiają domki samowole bez zgłoszenia lub jako gospodarcze z dwoma sypialniami na górze. Nikt tego nie kontroluje, czekać do pierwszej tragedii, a gdzie, pierwsza tragedia przy wyciągu już była i nic. Ostrzegać turystów wynajmujących toto, że w razie problemów żadne odszkodowanie im nie przysługuje. Bo właściciel może spać w nielegalnej oborze, ale jak jest to obca osoba to nie ma żadnych praw.
dykta 2021-07-24 19:45:18
Wszyscy radni i urzędnicy z burmistrzem na czele firmują ten syf. I dlatego tak dobrze się trzyma.
Grzegorz 2021-07-24 19:26:03
Można zgłaszać do urzędu nieprawidłowości, dzwonić, pisać pisma, generalnie wszyscy mają to w du...e - urzędnicy, straż miejska, nawet burmistrz. Można dojść do wniosku, że dla nich ta sytuacja jest akceptowalna. Wystarczy przejść i zobaczyć kto ma zgłoszoną budę i ma na nią pozwolenie - jak brak to kara, ale nawet tego nie chce im się robić. Handlujący nic nie nabijają na kasę, nikt nie wydaje paragonów - ale widocznie żaden urząd nie ma interesu w ściąganiu podatków. A pracownicy PIH poprosili o dodatkowe ustawowe dni urlopu bo są niby tak zestresowani i przemęczeni śmiech na sali. Budy stoją na chodniku urząd udaje że nie widzi, handlujący ustawianą ten chłam i badziewie na chodniku w normalny dzień i wcale nie wieczorem czy weekend i też zero straży, zero reakcji - ehh mam nadzieję, że tych nieudaczników w końcu ktoś zastąpi bo Zakopane skończy jak Mielno czy inny gówniany nadmorski kurort podobnie zawalony budami i badziewiem.
xnxx 2021-07-24 19:07:09
Panie Burmistrzu czy ma Pan odwage isc na spacer chocby w dzien Krupówkami i pogadac z mieszkancami?
A w nocy spacerek na Równi Krupowej? jest ultrabezpiecznie i spokojnie.trzeba tylko omijac kupy i rozbite butelki.
Budy są fajne ponieważ każda to inny asortyment.
Zdjecie numer 1 na zamoyskiego to jest zastepcze centrum komunikacyjne, stworzone na czas modernizacji wlasciwego.
Codziennie busiarze agresywnie i napastliwie nagabuja ludzi na kursik.
ale jest zaplecze gastronomiczne przynajmniej i informacja turystyczna.
Siku i kupa to za budynkiem gdzie szefowa tego balaganu Pani Agnieszka ma biuro.
haloo 2021-07-24 18:34:26
Turnia z przyległosciami stoi i ma sie dobrze.
Planowana jest kolejna inwestycja obok.
Labirynt z gówna
wow 2021-07-24 18:27:35
temat absolutnie idiotyczny
przed sylwestrem marzen jeszcze bylo o co walczyc
teraz po ptokach
kto sprytny stawia bude
ludzie przyjezdzaja tu pochlac,zaszalec,odreagowac
buda radnym przeszkadza? a narodowa libacja kryminalna i obsikany cmentarz i obsrany juz nie?
rowien krupowa zasikana i obsrana , cel wszystkich zuli to jest ok?
dziwny swiat
Tygodniku walczysz o czas przeszły
myslisz o bristolu,europejskiej a za oknem nielegalny busiarz,nielegalna buda,nielegalne miasteczko i absolutnie nielegalna scena sylwestrowa
pytam sie 2021-07-24 18:21:48
Marek Trzaskoś zabytek rangi wojewódzkiej przu kosciuszki to jedna wielka handlowa buda i co?obwieszona wszystkim!
i co zrobicie?nic a dlaczego?
daniel 2021-07-24 18:18:25
na zdjeciu busiarze stoja non stop nielegalnie i odpalaja działke pani L.
0 reakcji strazy miejskiej i policji
po co jest policja i straz w tym miescie?
pytam bo burmistrza nie ma to wiadomo
Iwona 2021-07-24 17:55:16
Biznesy? Brzmi dumnie i to tyle. Miasto bezprawia, bałaganu, brzydoty, przaśności. Tego nawet nazwa Bangladesz nie obejmie, ale dobrze, że zaczyna się o tym głośno mówić!

Reklama
 • KUPNO
  KUPIĘ STARE SANIE GÓRALSKIE MOGĄ BYĆ DO MAŁEJ RENOWACJI. Tel. 691 523 433, paula.9@interia.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  LIKWIDACJA OBIEKTU W KOŚCIELISKU - WYPRZEDAŻ w dniach 27-29.09 - drewnianych mebli (łóżka, fotele i inne) odbiór osobisty. Tel.694180903
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Warunki pracy i płacy bardzo dobre. Kontakt tel. 602 186 987.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM zatrudni DZIEWCZYNĘ LUB CHŁOPAKA DO KROJENIA CHLEBA. Praca na noc. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia PÓŁ DOMU (3 pokoje) - Białka Tatrzańska. 695 505 776.
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ CIĄGNIKA oraz PRACOWNIKA FIZYCZNEGO do Zakładu Utrzymania Dróg na okres zimy, na pełen etat. Nr tel. 18 20 25 629, e-mail: tesko@tesko.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 6, 2004, kombi, diesel. 660 275 561.
 • PRACA | dam
  Zatrudnie Kierowców C+E NA trasy krajowe Wyjazdy z Nowego Targu na Śląsk powrót Nowy Targ Wysokie zarobki dobre warunki pracy. 601852059luczkowskitrans@gmail.com
  Tel.: 601852059
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni na stałe POKOJOWĄ. 666378357.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ ZABUDOWANĄ LUB NIEZABUDOWANĄ w Zakopanem lub najbliższych okolicach, tel.786119886
 • KOMUNIKATY
  W NIEDZIELĘ W BIAŁYM DUNAJCU - OKOLICE GMINY - ZAGINĘŁY 2 KROWY CZERWONO-BIAŁE.NAGRODA DLA ZNALAZCY. 600 771 479.
 • PRACA | dam
  Karczma Tatrzański Bór w Małem Cichem zatrudni kelnerkę oraz pomoc kuchenną (garmażerka) mile widziane doświadczenie. Możliwość zakwaterowania.
 • PRACA | dam
  Praca opiekunki w Domu Opieki dla osób starszych w Zakopanem, Struga 4. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I KELNERKĘ. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI OSOBĘ DO RECEPCJI I PRAC MARKETINGOWYCH. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY, W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa. 608 806 408
 • PRACA | dam
  Włoska restauracja PER AMORE poszukuje osób do pracy na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, ZMYWAK. Tel. 511 711 711.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE, KOTELNICA DZIAŁKA ROLNA BEZ DOJAZDU 1625mkw, c. 45 000zł. 501 614 182, www.suchodol.com
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM na Krupówkach ZATRUDNI KELNERKĘ, PIZZERA, DOSTAWCĘ - NA STAŁE. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego. Kameralny obiekt, spokojna praca. Pełny etat, umowa o pracę. Tel. 889 949 381.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA śniadaniowi oraz a\'la carte - w hotelu 4* w centrum Zakopanego. Pełny etat, umowa o pracę. Tel. 792 276 261.
  Tel.: 792 276 261
 • PRACA | dam
  POKOJOWA Praca od zaraz. Zatrudnimy osobę do sprzątania apartamentów w Białce Tatrzańskiej, z możliwością zakwaterowania. Możliwa umowa o pracę,stabilne warunki zatrudnienia, dobre wynagrodzenie, miła atmosfera. kontakt pod numerem tel. 668 850 500.
 • PRACA | dam
  KARCZMA SZAŁAS KURNIAWA ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 608 842 830.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA POKOI. Oferujemy umowę o pracę. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: - Kucharzy/ młodszych kucharzy - Panie do przygotowywania śniadań - Kelnerów/ kelnerki - Recepcjonistki/ Recepcjoniści Praca stała bądź dorywcza, elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia. 507645428natalia25-92@o2.pl
  Tel.: 507645428
 • PRACA | dam
  Restauracja Adamo przyjmie do pracy kucharza, pizzera, kelnera, pomoc kuchenna.. 606951331
  Tel.: 606951331
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tunel" zatrudni pizzera na stałe. Umowa o pracę, wysokie wynagrodzenie. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Praca całoroczne Pensjonat Kościelisko najlepiej osoba wielofunkcyjna Kelnerka Pokojowa Kucharka możliwe zakwaterowanie i wyżywienie. 600 011 905 info@gorskipalacyk.pl
  Tel.: 600
 • PRACA | dam
  PRACA OD ZARAZ! Wynagrodzenie do 9 000 zł netto! Serwis sprzątający: Vorarlberg Austria. Chcesz być częścią naszego zespołu? Dołącz do nas! Prześlij nam swoje CV na adres: office.cowa@gmail.com.office.cowa@gmail.com
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ lub OSOBY CHĘTNEJ NA TO STANOWISKO (po maturze, DO PRZESZKOLENIA) - Zakopane. 793 333 072 (po godz. 19)
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, PANELE, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-09-23 22:57 Zaczyna wiać, temperatura szybko rośnie 2021-09-23 21:40 Rabuś kradnie komputerem 2021-09-23 21:15 Mieszkańcy Spytkowic ostro sprzeciwiają się rozbudowie Chyżnianki 2021-09-23 21:10 Speedem w pirata 2021-09-23 20:36 W końcu powstanie projekt długo wyczekiwanego chodnika 2021-09-23 19:47 Dobre torby Biedronki wspierają Bank Żywności 2021-09-23 19:45 Zapomniany. Był, a jakby go nie było 2021-09-23 19:15 W Szaflarach rozpoczęło się zebranie wiejskie 2021-09-23 18:59 Gdy na Podhalu kończy się sezon, z dróg momentalnie znikają busy 5 2021-09-23 18:30 Ociepliło się i w Zakopanem od razu więcej turystów 2 2021-09-23 18:00 Personalizowane szkolenia z pierwszej pomocy dla firm. Jak stworzyć odpowiedni program szkolenia? 2021-09-23 17:54 Ratownicy pomagali polskiemu turyście pod Łomnicą 2021-09-23 17:45 Gabaryty na śmietnik. Czas na jesienne porządki 2021-09-23 17:30 Sybilla dla Muzeum Tatrzańskiego 2021-09-23 17:00 Zderzenie na Olczy, były utrudnienia 2021-09-23 16:46 Ulica Sienkiewicza już dwukierunkowa 2 2021-09-23 16:34 Zakopiańczyk, który bez powodu zaatakował przechodnia młotkiem aresztowany 5 2021-09-23 16:32 Trzymamy kciuki za "Sonatę" Bartosza Blaschke 2021-09-23 16:00 Obiad na środku Równi Krupowej (WIDEO) 2021-09-23 15:39 Wydawcy gazet lokalnych: polskie władze mają narzędzia by zmusić reżim do wypuszczenia dziennikarza 4 2021-09-23 15:15 Plac Radeformvald? Adres raczej będzie trudny do wymówienia 5 2021-09-23 14:41 Uwaga utrudnienia drogowe w Lasku 2021-09-23 14:30 Kilka słonecznych chwil na Podhalu i w Tatrach. Nadciąga wichura (WIDEO) 2021-09-23 14:13 Po wypadku na rowerze. Uraz głowy i zaburzenia pamięci 2021-09-23 13:45 Liczę na dobre wieści z Bratysławy - pisze ze szpitala Mateusz Polaczyk 2021-09-23 13:14 Obwodnica na razie donikąd (WIDEO) 2021-09-23 12:45 3 promile we krwi i jeszcze był w stanie jechać samochodem 2021-09-23 12:15 Ten, który słyszy światło księżyca 2021-09-23 12:13 Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia, dziadek się stosuje. Policja ogłasza konkurs 2021-09-23 12:00 Kwiaty za elektrograty - pozbądź się śmieci, a dostaniesz wrzozsa 3 2021-09-23 11:28 Kolejny wzrost zakażeń koronawirusem na Podhalu 4 2021-09-23 11:13 Zderzenie auta osobowego z maszyną drogową w Jabłone 2 2021-09-23 11:00 Wydawcy niezależnych gazet lokalnych wspierają Andrzeja Poczobuta 2021-09-23 10:48 Tak będzie wyglądał kryty tor lodowy w Zakopanem 2 2021-09-23 10:00 Ile śniegu spadło na Kasprowym, ile na Łomnicy? Nadciąga wichura 2021-09-23 09:16 Wielkimi krokami zbliża się Jazz Camping na Kalatówkach! Wejściówki w sprzedaży 2 2021-09-23 09:00 Abstynencja pomaga zapobiegać nowotworom 2021-09-23 08:59 Zmiana organizacji ruchu w Zakopanem opóźnia się. Dlaczego? 1 2021-09-23 08:00 Tak się budzi dzień w Mieście 2021-09-23 07:00 Lipnica opłakuje Mateusza 2021-09-22 22:30 Seniorzy pamiętają o Wyszyńskim 2021-09-22 21:55 Rozbity gang narkotykowy - w tle towar warty 6 mln zł (WIDEO) 2021-09-22 21:20 W piątek pogrzeb hokeisty Podhala, który zmarł nagle w młodym wieku 1 2021-09-22 21:00 Czas wyruszyć na muzyczny szlak. W piątek startuje Music Trail Festival 2021-09-22 20:33 Madzia mieszka w Białym Dunajcu. Rodzice zbierają dla niej pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny 2021-09-22 20:19 Podyskutujmy o książkach 2021-09-22 20:00 Łapy, łapy, cztery łapy w Lądku-Zdroju 2021-09-22 20:00 Wodociąg na Piaskach? Wykonawca poszukiwany 1 2021-09-22 19:52 Miłośnicy gier i kolei będą się mogli wykazać 2021-09-22 19:15 Strzelali do niedźwiedzi, teraz odławiają łanie 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-09-23 22:36 1. Polskie władze mają narzędzia, by uwalniać ludzi więzionych przez reżim Łukaszenki? A to ciekawe!!!! To ja myślę, że wydawcy gazet lokalnych mają narzędzie do obalenia Łukaszenki.z Putinem łącznie. 2021-09-23 22:33 2. Dopalacze robią siano z mózgu a to są następstwa szkodami mi turysty i szaleńca 2021-09-23 21:39 3. @kamil Do Zakopanego nie ma po co przyjeżdżać. Nawet jak nie ma ludzi. Chcesz pochodzić po górach, to są lepsze miejscowości na wypad w Tatry. 2021-09-23 20:38 4. @Vajper, już to widzę jak następnym razem, po przywrócenia właściwej kolejności ruchu KTT wymusza pierwszeństwo bo tak był przez miesiąc. Tu nawet garb w wykonaniu @lewego migacza by nie pomógł! 2021-09-23 20:24 5. Jo se tak myślym, ze jus downo powinna hulać kolyjka gondolowo Kościelisko-Zacofane-Białka T. i Zomb-Cyrla przez Łolce, abo inkso trasa jak fto woli... Tak cy siak zwrociyłyby sie koszty z nawiązkom a i cepry miały by atrakcje. Zero syfu z siylnika, korkof a casu pewnie tys by zostało duzo wiyncyj. Som miasta na świecie, co juz downo tak majom i se chwolom, ale przecie u nos sie nie do, bo piniyndzy nima, a i eko terroryści łod razu bedom mieć pole do popisu!. Takze bedzie dalyj jak jest: biadolynie i biadolynie... 2021-09-23 20:11 6. Ja jako były partyzant powiem tak: najlepiej dla nich, jakby na papieża wybrali Białorusina. Ten zmieniłby im oblicze ziemi i mieliby Tesco, Lidla z całym tym badziewiem ładni opakowanym w kilku językach Europy zjednoczonej. 2021-09-23 19:49 7. A ja chodzę pieszo do pracy w Zakopanem 4 km. Nie odważyłabym się wsiąść do ciasnego busa, w którym ani kierowca ani pasażerowie nie mają masek. Jeździ po Zakopanem zielony bus prowadzony przez starszego człowieka który pali w aucie. Smród nie do wytrzymania. Lepiej skorzystać z autobusu miejskiego. Dlaczego u nas mają jeździć busy a nie autobusy? W busie jest ciasno. 2021-09-23 19:32 8. @tadek.Nie chciałbyś pisać dla Wyborczej,Soku z buraka,czy Fabryki Troli?Miałbyś większy posłuch. 2021-09-23 19:32 9. Co to za kara? Pokskie bezprawie.... 2021-09-23 19:30 10. Byloby to z głową gdyby cale Sienkiewicza miały pierwszenstwo A nie stop z ul Kosciuszki
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP