POLECAMY
Jak "Tygodnik Podhalański kłamie" ? Książka dostępna jest też w redakcjach w Zakopanem i w Nowym Targu.

Reklama

2021-07-25 09:00:04

Reklama

Zakopane

Tsunami aut zalewa tereny rekreacyjne Zakopanego

Reklama

W centrum Zakopanego powstaje coraz więcej parkingów, ale to najwyraźniej za mało.

Niezbyt miły widok czekał dziś tych, którzy wybrali się na spacer ścieżką pod Nosalem. Na jednej z łąk urządzono wielki parking. To niestety nie jedyny w tej okolicy i ciągle powstają tu nowe. Niegdyś te tereny były otuliną Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dziś w planach zagospodarowania miasta, jak twierdzą mieszkańcy oznaczony jest jako teren usługowo rekreacyjny. Mogą tu powstawać czasowe miejsca postojowe. Ale przepis ten, jak do tej pory dotyczył tylko zimy, kiedy narciarze zostawiali swoje samochody żeby dojechać do Kolejki na Kasprowy Wierch. - wynajmuje tu pokoje. Moi goście narzekają, że od rana nie można spać , bo słychać wjeżdżające na te parkingi samochody, nawoływanie i trzaskanie drzwiami. Zresztą co to za przyjemność mieszkać w pokoju z widokiem na parking. -  Mówi jedna z mieszkanek ul. Karłowicza. - Myśleliśmy, że odnajdziemy tu ciszę i spokój tym czasem cały czas idziemy wzdłuż parkingów. My swoje auta zostawiamy pod hotelem i poruszamy się busami lub pieszo. -powiedzieli nam rozczarowani turyści z Otmuchowa, którzy wybrali się na spacer przebiegająca tamtędy ścieżką.

jas

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2021-07-26 23:31:51
Trzeba być bardzo chorym na umyśle aby usprawiedliwiać i popierać tworzących coraz to nowe parkingi w tym mieście. Pazerność miejscowych i stereotyp wyższości dutków nad rozumem nabiera nowego wymiaru.
Następne pokolenia "podziekują" za to obecnym ... zaraz zaraz, przecież nie będzie już wielu następnych pokoleń. Nikt z dzisiejszych miejscowych już tu nie będzie mieszkać. Tempo w jakim wypycha się mieszkańców z tego miasta nabiera rozpędu.
Dorula, będziesz pamiętany jako ten który przyzwolił na to na niespotykaną dotąd skalę.
Cieszysz się?
Twoja rodzina, a zwłaszcza młode pokolenie też?
Możesz złożyć sobie gratulacje.
Gibała 2021-07-25 13:54:50
Niech nadal budują nowe hotele i apartamentowce... Ulic nie przybędzie ani 1 centymetr!
ferdek 2021-07-25 13:32:33
w krajach nie zacofanych sa ogromne parkingi , obok restauracje
a w PL parkuje sie w rowie, na chodniku albo na zakazie , władza odpowiedzialna za ład ma to w d....ie
franek 2021-07-25 13:16:08
A co was tak dziwi???
Od wielu lat ludzie tu piszą że komunikacja publiczna pod Tatrami nie istnieje. Dojazd koleją też jest słaby.
A na dodatek wciąż mamy problem z covidem, więc większość ludzi woli jeździć z rodziną samochodem, a nie starymi busami, których i tak zwykle nie ma gdy są najbardziej potrzebne.
I gdzieś ci wszyscy ludzie zaparkować auta muszą. A jeśli nie będzie parkingów, to nie będzie i turystów.
Gdybym miał kawał ziemi w takim miejscu, też bym teraz z niego parking zrobił.
Majer 2021-07-25 13:02:55
Hejterzy i zawsze niezadowoleni basta
Burmistrz nie ma czasu na głupoty. Tworzy z żoną listę artystów którzy wystąpią na sylwestrze marzeń. W czasie gdy Sołtys podskakuje na scenie mlide dziewczyny obrywają butelkami na Krupówkach.
Zakopane nie zasluzyli na taką miernotę.
Dziadek 2021-07-25 12:24:10
Dziś już też wstałem z barłogu i otworzyłem wino Dzban Leśny za pińcet plus.
Znowu się nachlam czyli dzień jak co dzień zresztą.
Jutro i pojutrze też się nachlam za pińcet plus.
Jakie fajne wakacje w Zakopcu
Brawo PiS brawo pińcet plus
Zakopianczyk 2021-07-25 11:58:11
Panie Dorula oczyszalnia sciekow jest potrzebna jak obwodnica centrum budowa nowych drug parkingow.
Pan tylko Sylwestra umiesz zorganizowac.
zakrzepica prawa 2021-07-25 11:48:47
Polska nie jest państwem prawa bo rządzący po 89 roku myślą tylko o sobie (jak sie na chapać w 4 lata i na zaś). Taka sytuacja stawia w bezradność organy kontrolujące a urzędnicy puszczają to "w czambuł". Wszystko ucieka przez palce, tj. tak jakby 17 mln. Polaków wyszło na ulice przedstawiając swoje niezadowolenie. Żadna infrastruktura nie nadąża za potrzebami społeczeństwa z wyjątkiem nakładów na instytucje o charakterze religijnym w myśl zasady, najważniejsze że Polska jest katolicka. Zaległości 30 letnich nie da się nadrobić, zastanawiam się czy w przyszłe wakacje cały kraj będzie stał w narodowym korku a ku uciesze popierających kary za przekroczenie prędkości ruch samochodowy zejdzie do 20 km/h. Za to jest nadzieja, że nachlane kobiety za kierownicą przy takiej szybkości nie zagrożą śmiertelnie pozostałym użytkownikom ruchu.
Proponuję zamontować w autach haki z przudu i z tyłu, tak by była mośliwość połączenia się w składy jak wagony kolejowe, przy prędkości 5 km/h można w ruchu się odczepić. Czekam na podsumowanie NIK co do infrastruktury drogowej.
dfg 2021-07-25 11:28:31
Może czas na drastyczne ale konieczne ograniczenia w ruchu? Może zakaz wjazdu samochodem dla nie mieszkańców, przy jednoczesnym sensownym rozbudowaniu lokalnego transportu? Może już czas na parkingi na obrzeżach Zakopanego, gdzie turyści przesiadaliby się na komunikację miejską? Zanim wszystko zostanie zabudowane apartamentowcami, póki są jeszcze jakieś działki na obrzeżach miasta. Zanim pozdychamy tu od smogu i zanim szlag nas trafi przed te nieszczęsne korki?????? W czym jest problem? Może w tym, że jedna władza za drugą nic nie robi i nie widzi ,ani problemu, ani możliwych rozwiązań??? Panowie włodarze zróbcie coś w końcu!!! Jak nie wy to kto to ma to zrobić? Po co te stołki zajmujecie???
haloo 2021-07-25 11:24:07
Dorula zaczmij gasic ten pożar bo w koncu ludzie zrobią protest przy któym strajk kobiet to przedszkole.bedziasz miał pod domem setki ludzi ,mieszkanców marzeń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Polak 2021-07-25 11:04:32
kwestią czasu jak nawał aut spowoduje konieczność ograniczeń, np w dane dni tylko numery parzyste wjeżdżaja do centrum, jak we włoskich miastach. Inaczej smog zadusi zimą Zakopane, czy tylko czekac aż burmistrz zachoruje na jakąś astmę...Napór na tatrzański park także powinien być uregulowany panie Ziobrowski
Orn 2021-07-25 10:49:39
Nie ma co, ostro przesadzacie wszyscy. Mieszkasz w tej cyganskie budzie, światełka z choinki i trzepiesz kasę. Dobra ale przyznaj wygląda to paskudnie.
Miasto płonie. To już apokalipsa. Nie da się gorzej i brzydziej. Gdzie słynny wajdelota Bulecka?
Nie dziw się sąsiadom. Postawili piękne domki. Chcą się rozwijać a ty stworzylas Bangladesz.
dedo 2021-07-25 10:46:02
Spokojnie spokojnie....Wójt Dorula z Jackiem Kurskim nad wszystkim panują! Takiego dobrobytu jeszcze nie było!
stasek 2021-07-25 10:40:06
Te parkingi rozładowują w jakiś sposób problem parkowania.
Władze Zakopanego nie robią nic w zakresie parkingów to niech nie przeszkadzaja.
Jestem za tym aby tam gdzie możliwe na prywatnych terenach takie parkingi powstawały.
tisa dajep 2021-07-25 09:55:24
Rozumiem, że goście do mieszkanki ul. Karłowicza przyszli z Polski pieszo. Żaden, ale to absolutnie żaden z nich nie przyjechał do Zakopanego samochodem!!!, żeby, broń Boże, nikomu nie przeszkadzały ich wjeżdżające samochody, nawoływanie i trzaskanie drzwiami. Proponuję wszystkich pozostałych wygonić, ze sklepów, basenów, szlaków górskich, komunikacji miejskiej, restauracji, kin, w ogóle z Zakopanego, żeby goście mieszkanki ul. Karłowicza mieli komfort, ciszę i spokój. Albo może... niech ci goście następnym razem wykupią sobie wczasy na Marsie. Tam jest zdecydowanie mniej nawołujących i trzaskających drzwiami w szczycie wakacyjnego sezonu. No i nie wykluczone, że goście mieszkanki ul. Karłowicza mogą też przeszkadzać jej sąsiadom!
Idzinier 2021-07-25 09:54:51
"W ocenie organu z zestawienia zawartej w przepisie art. 3 pkt 3 i pkt 9 p.b. definicji urządzenia budowlanego oraz przepisów ustalających obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę - art. 29 ust. 1 pkt 10 p.b. - wynika, że ustawodawca za plac postojowy a tym samym za urządzenie budowlane nie będące obiektem budowlanym, traktuje teren utwardzony umożliwiający postój do 10 samochodów osobowych. Jeżeli w wyniku robót utwardzających teren powstaje plac umożliwiający postój więcej niż 10 samochodów osobowych, to nie jest to już wyłącznie urządzenie budowlane (plac postojowy), a obiekt budowlany, co do którego budowy art. 29 ust. 1 pkt 10 p.b. przewiduje konieczność uzyskania pozwolenia na budowę. Organ nadzoru budowlanego jednoznacznie ustalił, że w przedmiotowej sprawie mamy do czynienia z prowadzeniem robót budowlanych bez wymaganego pozwolenia na budowę w sposób określony w art. 48 p.b."
Gogo 2021-07-25 09:27:43
Najwyższy czas sprawdzić czy te parkingi działają zgodnie z przepisami,które je obowiązują.Chodzi między innymi o ilość samochodów i odległość od okien budynków..rodzaj samochodów.To chyba sprawa dla Wydziału Środowiska
krokus 2021-07-25 09:05:55
I po co betonowe parkingi jak można ekologicznie na łące zaparkować?
A sołtysom mandaty za wstrzymywanie rozwoju komunikacji zbiorowej, brak obwodnic i komunikacyjny armagedon.

Reklama
 • KUPNO
  KUPIĘ STARE SANIE GÓRALSKIE MOGĄ BYĆ DO MAŁEJ RENOWACJI. Tel. 691 523 433, paula.9@interia.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  LIKWIDACJA OBIEKTU W KOŚCIELISKU - WYPRZEDAŻ w dniach 27-29.09 - drewnianych mebli (łóżka, fotele i inne) odbiór osobisty. Tel.694180903
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Warunki pracy i płacy bardzo dobre. Kontakt tel. 602 186 987.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM zatrudni DZIEWCZYNĘ LUB CHŁOPAKA DO KROJENIA CHLEBA. Praca na noc. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia PÓŁ DOMU (3 pokoje) - Białka Tatrzańska. 695 505 776.
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ CIĄGNIKA oraz PRACOWNIKA FIZYCZNEGO do Zakładu Utrzymania Dróg na okres zimy, na pełen etat. Nr tel. 18 20 25 629, e-mail: tesko@tesko.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 6, 2004, kombi, diesel. 660 275 561.
 • PRACA | dam
  Zatrudnie Kierowców C+E NA trasy krajowe Wyjazdy z Nowego Targu na Śląsk powrót Nowy Targ Wysokie zarobki dobre warunki pracy. 601852059luczkowskitrans@gmail.com
  Tel.: 601852059
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni na stałe POKOJOWĄ. 666378357.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ ZABUDOWANĄ LUB NIEZABUDOWANĄ w Zakopanem lub najbliższych okolicach, tel.786119886
 • KOMUNIKATY
  W NIEDZIELĘ W BIAŁYM DUNAJCU - OKOLICE GMINY - ZAGINĘŁY 2 KROWY CZERWONO-BIAŁE.NAGRODA DLA ZNALAZCY. 600 771 479.
 • PRACA | dam
  Karczma Tatrzański Bór w Małem Cichem zatrudni kelnerkę oraz pomoc kuchenną (garmażerka) mile widziane doświadczenie. Możliwość zakwaterowania.
 • PRACA | dam
  Praca opiekunki w Domu Opieki dla osób starszych w Zakopanem, Struga 4. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I KELNERKĘ. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI OSOBĘ DO RECEPCJI I PRAC MARKETINGOWYCH. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY, W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa. 608 806 408
 • PRACA | dam
  Włoska restauracja PER AMORE poszukuje osób do pracy na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, ZMYWAK. Tel. 511 711 711.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE, KOTELNICA DZIAŁKA ROLNA BEZ DOJAZDU 1625mkw, c. 45 000zł. 501 614 182, www.suchodol.com
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM na Krupówkach ZATRUDNI KELNERKĘ, PIZZERA, DOSTAWCĘ - NA STAŁE. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego. Kameralny obiekt, spokojna praca. Pełny etat, umowa o pracę. Tel. 889 949 381.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA śniadaniowi oraz a\'la carte - w hotelu 4* w centrum Zakopanego. Pełny etat, umowa o pracę. Tel. 792 276 261.
  Tel.: 792 276 261
 • PRACA | dam
  POKOJOWA Praca od zaraz. Zatrudnimy osobę do sprzątania apartamentów w Białce Tatrzańskiej, z możliwością zakwaterowania. Możliwa umowa o pracę,stabilne warunki zatrudnienia, dobre wynagrodzenie, miła atmosfera. kontakt pod numerem tel. 668 850 500.
 • PRACA | dam
  KARCZMA SZAŁAS KURNIAWA ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 608 842 830.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA POKOI. Oferujemy umowę o pracę. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: - Kucharzy/ młodszych kucharzy - Panie do przygotowywania śniadań - Kelnerów/ kelnerki - Recepcjonistki/ Recepcjoniści Praca stała bądź dorywcza, elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia. 507645428natalia25-92@o2.pl
  Tel.: 507645428
 • PRACA | dam
  Restauracja Adamo przyjmie do pracy kucharza, pizzera, kelnera, pomoc kuchenna.. 606951331
  Tel.: 606951331
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tunel" zatrudni pizzera na stałe. Umowa o pracę, wysokie wynagrodzenie. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Praca całoroczne Pensjonat Kościelisko najlepiej osoba wielofunkcyjna Kelnerka Pokojowa Kucharka możliwe zakwaterowanie i wyżywienie. 600 011 905 info@gorskipalacyk.pl
  Tel.: 600
 • PRACA | dam
  PRACA OD ZARAZ! Wynagrodzenie do 9 000 zł netto! Serwis sprzątający: Vorarlberg Austria. Chcesz być częścią naszego zespołu? Dołącz do nas! Prześlij nam swoje CV na adres: office.cowa@gmail.com.office.cowa@gmail.com
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ lub OSOBY CHĘTNEJ NA TO STANOWISKO (po maturze, DO PRZESZKOLENIA) - Zakopane. 793 333 072 (po godz. 19)
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, PANELE, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-09-23 23:20 Jaki rodzaj internetu wybrać do domu? 2021-09-23 22:57 Zaczyna wiać, temperatura szybko rośnie 2021-09-23 21:40 Rabuś kradnie komputerem 2021-09-23 21:15 Mieszkańcy Spytkowic ostro sprzeciwiają się rozbudowie Chyżnianki 2021-09-23 21:10 Speedem w pirata 2021-09-23 20:36 W końcu powstanie projekt długo wyczekiwanego chodnika 2021-09-23 19:47 Dobre torby Biedronki wspierają Bank Żywności 2021-09-23 19:45 Zapomniany. Był, a jakby go nie było 2021-09-23 19:15 W Szaflarach rozpoczęło się zebranie wiejskie 2021-09-23 18:59 Gdy na Podhalu kończy się sezon, z dróg momentalnie znikają busy 5 2021-09-23 18:30 Ociepliło się i w Zakopanem od razu więcej turystów 2 2021-09-23 18:00 Personalizowane szkolenia z pierwszej pomocy dla firm. Jak stworzyć odpowiedni program szkolenia? 2021-09-23 17:54 Ratownicy pomagali polskiemu turyście pod Łomnicą 2021-09-23 17:45 Gabaryty na śmietnik. Czas na jesienne porządki 2021-09-23 17:30 Sybilla dla Muzeum Tatrzańskiego 2021-09-23 17:00 Zderzenie na Olczy, były utrudnienia 2021-09-23 16:46 Ulica Sienkiewicza już dwukierunkowa 2 2021-09-23 16:34 Zakopiańczyk, który bez powodu zaatakował przechodnia młotkiem aresztowany 5 2021-09-23 16:32 Trzymamy kciuki za "Sonatę" Bartosza Blaschke 2021-09-23 16:00 Obiad na środku Równi Krupowej (WIDEO) 2021-09-23 15:39 Wydawcy gazet lokalnych: polskie władze mają narzędzia by zmusić reżim do wypuszczenia dziennikarza 4 2021-09-23 15:15 Plac Radeformvald? Adres raczej będzie trudny do wymówienia 5 2021-09-23 14:41 Uwaga utrudnienia drogowe w Lasku 2021-09-23 14:30 Kilka słonecznych chwil na Podhalu i w Tatrach. Nadciąga wichura (WIDEO) 2021-09-23 14:13 Po wypadku na rowerze. Uraz głowy i zaburzenia pamięci 2021-09-23 13:45 Liczę na dobre wieści z Bratysławy - pisze ze szpitala Mateusz Polaczyk 2021-09-23 13:14 Obwodnica na razie donikąd (WIDEO) 2021-09-23 12:45 3 promile we krwi i jeszcze był w stanie jechać samochodem 2021-09-23 12:15 Ten, który słyszy światło księżyca 2021-09-23 12:13 Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia, dziadek się stosuje. Policja ogłasza konkurs 2021-09-23 12:00 Kwiaty za elektrograty - pozbądź się śmieci, a dostaniesz wrzozsa 3 2021-09-23 11:28 Kolejny wzrost zakażeń koronawirusem na Podhalu 4 2021-09-23 11:13 Zderzenie auta osobowego z maszyną drogową w Jabłone 2 2021-09-23 11:00 Wydawcy niezależnych gazet lokalnych wspierają Andrzeja Poczobuta 2021-09-23 10:48 Tak będzie wyglądał kryty tor lodowy w Zakopanem 2 2021-09-23 10:00 Ile śniegu spadło na Kasprowym, ile na Łomnicy? Nadciąga wichura 2021-09-23 09:16 Wielkimi krokami zbliża się Jazz Camping na Kalatówkach! Wejściówki w sprzedaży 2 2021-09-23 09:00 Abstynencja pomaga zapobiegać nowotworom 2021-09-23 08:59 Zmiana organizacji ruchu w Zakopanem opóźnia się. Dlaczego? 1 2021-09-23 08:00 Tak się budzi dzień w Mieście 2021-09-23 07:00 Lipnica opłakuje Mateusza 2021-09-22 22:30 Seniorzy pamiętają o Wyszyńskim 2021-09-22 21:55 Rozbity gang narkotykowy - w tle towar warty 6 mln zł (WIDEO) 2021-09-22 21:20 W piątek pogrzeb hokeisty Podhala, który zmarł nagle w młodym wieku 1 2021-09-22 21:00 Czas wyruszyć na muzyczny szlak. W piątek startuje Music Trail Festival 2021-09-22 20:33 Madzia mieszka w Białym Dunajcu. Rodzice zbierają dla niej pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny 2021-09-22 20:19 Podyskutujmy o książkach 2021-09-22 20:00 Łapy, łapy, cztery łapy w Lądku-Zdroju 2021-09-22 20:00 Wodociąg na Piaskach? Wykonawca poszukiwany 1 2021-09-22 19:52 Miłośnicy gier i kolei będą się mogli wykazać
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-09-23 23:01 1. 1. Ujednolicić projekt graficzny rozkładów oraz oznaczenia 2. Miasto powinno odpowiadać za stan rozkładów jazdy, tj odpowiednio je umieścić na przystanku i zabezpieczyć - w końcu umowa na realizacje przewozów powinna działać w dwie strony 3. Busy realizujące regularne połączenia powinny mieć gps (pierwszy lepszy system flotowy), tak żeby sprawdzać wykonanie przewozów 4. Jakieś minimalne wymagania odnośnie pojazdów realizujących przewozy 5. Polowanie na okazjonalną lewizne w sezonie Tyle i aż tyle trzeba ze strony władz żeby to zaczęło jakoś fukcjonować 2021-09-23 22:36 2. Polskie władze mają narzędzia, by uwalniać ludzi więzionych przez reżim Łukaszenki? A to ciekawe!!!! To ja myślę, że wydawcy gazet lokalnych mają narzędzie do obalenia Łukaszenki.z Putinem łącznie. 2021-09-23 22:33 3. Dopalacze robią siano z mózgu a to są następstwa szkodami mi turysty i szaleńca 2021-09-23 21:39 4. @kamil Do Zakopanego nie ma po co przyjeżdżać. Nawet jak nie ma ludzi. Chcesz pochodzić po górach, to są lepsze miejscowości na wypad w Tatry. 2021-09-23 20:38 5. @Vajper, już to widzę jak następnym razem, po przywrócenia właściwej kolejności ruchu KTT wymusza pierwszeństwo bo tak był przez miesiąc. Tu nawet garb w wykonaniu @lewego migacza by nie pomógł! 2021-09-23 20:24 6. Jo se tak myślym, ze jus downo powinna hulać kolyjka gondolowo Kościelisko-Zacofane-Białka T. i Zomb-Cyrla przez Łolce, abo inkso trasa jak fto woli... Tak cy siak zwrociyłyby sie koszty z nawiązkom a i cepry miały by atrakcje. Zero syfu z siylnika, korkof a casu pewnie tys by zostało duzo wiyncyj. Som miasta na świecie, co juz downo tak majom i se chwolom, ale przecie u nos sie nie do, bo piniyndzy nima, a i eko terroryści łod razu bedom mieć pole do popisu!. Takze bedzie dalyj jak jest: biadolynie i biadolynie... 2021-09-23 20:11 7. Ja jako były partyzant powiem tak: najlepiej dla nich, jakby na papieża wybrali Białorusina. Ten zmieniłby im oblicze ziemi i mieliby Tesco, Lidla z całym tym badziewiem ładni opakowanym w kilku językach Europy zjednoczonej. 2021-09-23 19:49 8. A ja chodzę pieszo do pracy w Zakopanem 4 km. Nie odważyłabym się wsiąść do ciasnego busa, w którym ani kierowca ani pasażerowie nie mają masek. Jeździ po Zakopanem zielony bus prowadzony przez starszego człowieka który pali w aucie. Smród nie do wytrzymania. Lepiej skorzystać z autobusu miejskiego. Dlaczego u nas mają jeździć busy a nie autobusy? W busie jest ciasno. 2021-09-23 19:32 9. @tadek.Nie chciałbyś pisać dla Wyborczej,Soku z buraka,czy Fabryki Troli?Miałbyś większy posłuch. 2021-09-23 19:32 10. Co to za kara? Pokskie bezprawie....
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

Pożegnania

FILMY TP