2021-07-26 10:45:03

Reklama

Nowy Targ

W Nowym Targu noc należy do drifciarzy

Reklama

- Nie może być tak, żeby kilkunastu smarkaczy terroryzowało całe miasto - mieszkańcy ul. Parkowej i placu Słowackiego kolejny raz błagają o pomoc.

Podrasowane silniki, jazda bez tłumików, drifty, ogień w rurach, palenie gumy. Nielegalne wyścigi, popisy. Zawrotna prędkość na wąskich  uliczkach. Odgłosy, jakby startował F16. Tak opisują to mieszkańcy. Ich horror trwa co najmniej od 3 lat. Rajdy zaczynają się popołudniu, najwięcej jednak dzieje się  w nocy, bywa, że do drugiej. Prawie codziennie. Pokazują filmiki, nagrania odgłosów.
Nie pomagają telefony na policję, wizyty w urzędzie miasta, artykuły w prasie, zaznaczone miejsca na mapie zagrożeń. Petycje, spotkania. Kolejne w magistracie odbyło się w zeszłą środę. Piraci są bezkarni. Mimo że w mieście jest monitoring, nikt nie sprawdza tego, co rejestrują kamery. Nie ma kto, odkąd straż miejska została zlikwidowana. - Nie da się żyć, zastanawiamy się z żoną, czy nie sprzedać domu - mówi jeden z mieszkańców. Prosi o anonimowość, boi się piratów. - Zniszczą mi samochód albo rzucą kamieniem w okno - tłumaczy swój strach. - Naprawdę musi dojść do tragedii, żeby ktoś zajął się tą sprawą? - pyta. Sąsiadowi skasowali samochód, podobnie jak dwa inne pojazdy zaparkowane przy ul. Parkowej, i murek. Nie specjalnie. Kierowca nie wyrobił się na zakręcie podczas jednego z takich rajdów. 

Buraczane rajdy patolanserów

Tak naprawdę okolice Hali Lodowej i miejskiego parkingu to miejsce spotkań różnych grup. Niektórzy nie wadzą nikomu, rozmawiają, może wypiją jakieś piwo. - Widzę też, że odbywa się tu jakiś handel, najprawdopodobniej narkotykami. Podjeżdża samochód i z drugiego auta przez szybę coś sobie przekazują. Ci od razu odjeżdżają - odpowiada jedna z mieszkanek ul. Parkowej. - Nie są dla nas kłopotliwi. Najgorsi są ci, którzy urządzają tu rajdy - twierdzi. - Rozpędzają się w Rynku i jadą aż pod elektrownię, czasem z piskiem opon skręcają w ul. Krótką albo szaleją po parkingu pod lodowiskiem - opowiada. "Buraczane rajdy wiejskich patolanserów" - mówi o nich mężczyzna, któremu skasowali samochód. - Kiedyś o mało nie potrącił mnie taki na pasach, prawie przed domem - dodaje. - Kierowca trochę tylko zwolnił na mój widok, objechał mnie na pasach, wjechał prawie na chodnik. Chwyciłem za szybę i nakrzyczałem na niego - opowiada. - Żeby urzędnicy zajrzeli na monitoring, musiałby mnie któryś przejechać na tych pasach - dodaje. Twierdzi, że  pod halę przyjeżdżają rajdowcy nie tylko z Nowego Targu, ale także z okolicznych wiosek. 

Radna na parkingu

Jedyną osobą, która zareagowała natychmiast, jest radna Ewa Garbacz, która od połowy maja zaczęła przyjeżdżać w tamte okolice, by naocznie przekonać się, co się dzieje - z koleżanką, z mamą, sama. Była tam już kilkanaście razy. - Zawsze coś się działo. Przekonałam się np., że auto może jeździć na dwóch bocznych kółkach. Kiedyś jednemu z takich rajdowców urwało się koło podczas robienia "bączków" - opowiada. Raz wezwała policję. - Nie wszyscy, którzy tam przychodzą, to chuligani - podkreśla. Spotkała się nawet z grupą nowotarskiej młodzieży, która tam bywa. - Żalili się, że piraci szaleją, mieszkańcy wzywają policję, ale kiedy ta przyjeżdża, po tamtych nie ma już śladu. Za to policja legitymuje tych, którzy są spokojni, kontroluje ich pojazdy, wlepia mandaty za głupstwa. - Moim zdaniem progi zwalniające by ich zniechęciły - mówi radna. - Nie wiem, dlaczego na zamontowanie ich miasto potrzebuje tyle czasu.

Niecierpliwią się też mieszkańcy. Petycje w tej sprawie podpisało na początku maja 36 osób.  Była komisja bezpieczeństwa, na której zapadła decyzja, że miasto zamontuje progi zwalniające. - Przez miesiąc nic się nie wydarzyło, poszłam do magistratu, dowiedziałam się, że kierownik referatu ds. drogownictwa i transportu zawalony jest inną pracą - opowiada jedna z mieszkanek. 

Co można zrobić?

Progi zwalniające to jeden z pomysłów, który zresztą nie wszystkim mieszkańcom się podoba. - Jestem przeciwny, przez kilkunastu małolatów kilka tysięcy kierowców będzie niszczyło sobie samochody - twierdzi jeden z nich. Progi nie tylko spowalniają ruch, co jest uciążliwością także dla zwykłych kierowców, powodują, że przybywa spalin. - Ale to jedyny sposób, by piraci nie mogli rozwijać prędkości, jadąc ul. Parkową - odpowiadają inni.

Co jeszcze można zrobić? Pomysłów jest wiele. Radar, szlaban przy wjeździe na parking zamykany na noc, krawężniki na parkingu uniemożliwiające rajdy, monitoring na budynku hali lodowej. Niektórzy z mieszkańców sugerują przy okazji, że powinien być też przywrócony ruch dwukierunkowy na ul. Kolejowej, na wysokości od Krzywej do Krótkiej. Wtedy ruch rozłożony byłby na dwie ulice, teraz wszystkie samochody jeżdżą wąską ul. Parkową. Zdaniem mieszkańców policja też bardziej powinna się zająć i rajdowcami, i dilerami narkotyków spod lodowiska. - Nie powiem, za każdym razem policjanci na nasze wezwanie przyjeżdżają, ale co z tego? Przyjeżdżają oznakowanym samochodem, zanim dotrą na lodowisko, po piratach nie ma już śladu albo są potulni jak baranki - opowiada kobieta. - Czy samochodami z tak podrasowanymi silnikami można legalnie jeździć? Słychać ich na pół miasta. Niektórzy jeżdżą chyba na paliwie lotniczym, bo śmierdzi jak nitro. Jak puścisz nogę z gazu, to słychać wystrzał. To wszystko jest legalne? - zastanawia się kolejny mieszkaniec. 

Policja: reagujemy na każde zgłoszenie

"Policjanci reagowali na każde zgłoszenie dotyczące nocnych wyścigów  samochodowych na ulicy Parkowej w Nowym Targu. Ponadto funkcjonariusze podejmowali dodatkowe działania, podczas których kierujący pojazdami karani byli mandatami karnymi, bądź kierowane były wnioski o ukaranie do sądu za popełnione wykroczenia drogowe, a w związku ze stanem technicznym pojazdów zatrzymywano dowody rejestracyjne" - odpowiada na nasze pytania dotyczące interwencji w tym miejscu asp. Dorota Garbacz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. " W kwestii rozwiązania problemu podczas spotkań z mieszkańcami padło wiele dodatkowych propozycji, m.in. zmiany organizacji ruchu na ulicy Parkowej, montażu progu zwalniającego na jezdni czy montażu progów oddzielających miejsca parkingowe na parkingu przy hali lodowej. Jednak, aby skutecznie wyeliminować zjawisko „nielegalnych rajdów”, działania prowadzone przez funkcjonariuszy nadal będą kontynuowane, a wobec kierujących łamiących przepisy i stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wyciągane będą konsekwencje prawne" - czytamy w mailu od rzecznika policji.

Światełko w tunelu

Pod koniec zeszłego tygodnia na miejskim parkingu pod halą lodową pojawiły się gumowe krawężniki uniemożliwiające drifting. To nie jedyny efekt spotkania wiceburmistrza Waldemara Wojtaszka z mieszkańcami w ubiegłą środę, z udziałem policji i innych urzędników. Miasto złożyło też wniosek do Inspekcji Transportu Drogowego o zamontowanie radaru w tym rejonie. Kolejnym krokiem będzie montaż 3 progów zwalniających. - Wcześniej musi być zmiana organizacji ruchu zaopiniowana przez policję i przyjęta przez Powiatowy Zarząd Dróg. Przygotowujemy w urzędzie dokumentację, myślę, że we wrześniu progi się pojawią - zapowiada Wojtaszek. Ma się też poprawić miejski monitoring, kamery będą nowszej generacji, dające wyraźniejszy obraz. - Nasze kamery cały czas rejestrują obraz i policja z nich często korzysta. Ale nie jest tak, że ktoś przyjdzie z ulicy i my mu udostępniamy nagranie, bo jest ochrona danych osobowych, dlatego musi być wniosek z policji - tłumaczy. - Myślę, że wszystkie te działania utrudnią życie miłośnikom nocnych rajdów - podsumowuje wiceburmistrz.

Beata Zalot

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
boruta 2021-07-26 11:47:35
Popieram ćwiczenie poślizgów kontrolowanych tylko bez zbytniego hałasu. Będzie mniej wypadków w zimie. Ja od 65' ćwiczyłem przed zimą na parkingu na moim tylnonapędowcu. Większość kierowców nie rozumie że należy skręcić kierownicą w kierunku którym mnie zarzuca. Generatnie to muszą być kółka ustawione wzdłuż osi jezdni. Podobnie ćwiczyłem hamowanie na wzór ABS. Pokazałbym jeszcze paręsztuczek na zakręcie oraz w zimie jazda tyłem poślizg na koła i obrót na stromym podjeździe. Tak, ćwiczcie, zachęcam dziewczyny. Szarpaki są w Polsce niedostępne, za to kościołów i szeryfów. Wtedy nie było też niezależnych mediów.

Reklama
 • PRACA | dam
  POKOJOWA Praca od zaraz. Zatrudnimy osobę do sprzątania apartamentów w Białce Tatrzańskiej, z możliwością zakwaterowania. Możliwa umowa o pracę,stabilne warunki zatrudnienia, dobre wynagrodzenie, miła atmosfera. kontakt pod numerem tel. 668 850 500.
 • PRACA | dam
  KARCZMA SZAŁAS KURNIAWA ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 608 842 830.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupie działke za gotówke w okolicy Jeziora Czorsztynskiego-Czorsztyn Kluszkowce okolica. tel 660797241 b12.pl.
 • USŁUGI | budowlane
  ROBOTY W KAMIENIU, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY itp. 732 996 358.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA POKOI. Oferujemy umowę o pracę. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działka budowlana w Witowie o powierzchni 1571m2 blisko wyciągu tel. 660797241 b12.pl
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: - Kucharzy/ młodszych kucharzy - Panie do przygotowywania śniadań - Kelnerów/ kelnerki - Recepcjonistki/ Recepcjoniści Praca stała bądź dorywcza, elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia. 507645428natalia25-92@o2.pl
  Tel.: 507645428
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Nowe domy w zabudowie bliźniaczej z garażem Nowy Targ atrakcyjne osiedle tel 660797241 b12.pl. 660797241marekg@b12.pl
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, jednego z największych pracodawców na Podhalu. Poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. KONTROLI I GOSPODARKI MAGAZYNOWEJ. Miejsce pracy: Zakopane. OPIS STANOWISKA: - Weryfikacja zgodności i poprawności dostarczonych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola procesów magazynowych i prawidłowego obiegu dokumentacji, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Sporządzanie raportów pokontrolnych i poinwentaryzacyjnych, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników. WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Sprawne posługiwanie się pakietem Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość i dobra organizacja pracy własnej, - Mile widziana znajomość gospodarki magazynowej (program LSI), wiedza z zakresu procesów magazynowych i obiegu dokumentacji, doświadczenie w pracy z analizą danych. OFERUJEMY: - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, - Pracę w rozwijającej się firmie, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie + system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Specjalista ds. kontroli i gospodarki magazynowej". Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  POLSKIE KOLEJE LINOWE S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: PRACOWNIK W DZIALE KSIĘGOWOŚCI. MIEJSCE PRACY: Zakopane. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia min. średniego; - Mile widziane doświadczenie w Dziale Księgowości, - Znajomość zagadnień z zakresu księgowości i podatków; - Bardzo dobrej umiejętności planowania i organizacji pracy; - Zdolności analitycznych; - Skrupulatności i rzetelności w wykonywaniu zadań; - Komunikatywności; - Umiejętności pracy w zespole; - Znajomości pakietu MS Office w szczególności MS Excel. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Bogaty pakiet socjalny w tym m.in. ubezpieczenie na życie finansowane przez pracodawcę, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. APLIKACJE PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL KSG". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zakopane. Przyjmę na stałe DO PRACY W PENSJONACIE - ŚNIADANIA, SPRZĄTANIE. 604 501 801.
 • PRACA | dam
  Restauracja Adamo przyjmie do pracy kucharza, pizzera, kelnera, pomoc kuchenna.. 606951331
  Tel.: 606951331
 • PRACA | dam
  KIEROWCĘ z prawem jazdy kat B do hurtowni spożywczej w Zakopanem. 602 74 31 38
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni na stałe POKOJOWĄ. 666378357.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnera/ kelnerkę- praca stała lub sezonowa, możliwość zamieszkania. 698763582topor@toporow.pl www.toporow.pl
  Tel.: 698763582
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tunel" zatrudni pizzera na stałe. Umowa o pracę, wysokie wynagrodzenie. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Praca całoroczne Pensjonat Kościelisko najlepiej osoba wielofunkcyjna Kelnerka Pokojowa Kucharka możliwe zakwaterowanie i wyżywienie. 600 011 905 info@gorskipalacyk.pl
  Tel.: 600
 • PRACA | dam
  PRACA OD ZARAZ! Wynagrodzenie do 9 000 zł netto! Serwis sprzątający: Vorarlberg Austria. Chcesz być częścią naszego zespołu? Dołącz do nas! Prześlij nam swoje CV na adres: office.cowa@gmail.com.office.cowa@gmail.com
 • PRACA | dam
  AMW Rewita w Kościelisku przyjmie do pracy na stanowisko: -Kucharz/Kucharka możliwość zakwaterowania. Informacje pod numerem telefonu: 785 925 567 pn-pt 8-15, E-mail: j.slodyczka@rewita.pl
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ lub OSOBY CHĘTNEJ NA TO STANOWISKO (po maturze, DO PRZESZKOLENIA) - Zakopane. 793 333 072 (po godz. 19)
 • PRACA | dam
  Hotel Skalny*** w Zakopanem zatrudni na pełny etat lub umowę zlecenie Recepcjonistkę/Recepcjonistę. Kontakt: 182019100 praca@wo-ma.events.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ENERGICZNĄ OSOBĘ DO KUCHNI. 601 533 566, 18 20 64 305
  Tel.: 601 533 566
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY DO PRACY W WEEKENDY, ŚWIĘTA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ - PRACA STAŁA. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY ZA BAREM. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Restauracja w Białce Tatrzańskiej zatrudni osobę stanowisko kelnerka/kelner Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, elastyczny grafik. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, PANELE, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-09-19 22:00 Najsprawniejszy człowiek w Polsce dotarł do Zakopanego (ZDJĘCIA) 2021-09-19 21:15 Pogrzeb Józefa Nyki 22 września w Warszawie 2021-09-19 20:30 Nie porzucaj zwierzaka w górach 1 2021-09-19 19:45 Wolne media w centrum Zakopanego 4 2021-09-19 19:00 Medale, podziękowania, wiekowa historia (ZDJĘCIA, WIDEO) 2021-09-19 18:15 "Gwiozda Łowicko" dla Józefa Koszarka Benkowego 2021-09-19 17:30 Niebezpieczny przejazd rowerzystów 2021-09-19 16:45 Strażacy ściągali kota z dachu. Jak to się skończyło? 4 2021-09-19 15:59 Sześć i pół miliona złotych w tym roku kierowcy zostawili w zakopiańskich parkometrach 13 2021-09-19 15:15 Nie chcemy być stolicą disco polo 5 2021-09-19 14:31 Kilka miejscowości bez prądu 2021-09-19 14:00 Turysta ze złamaną nogą poleciał do szpitala śmigłowcem TOPR 2021-09-19 13:58 Venicci - dziesięć lat sukcesów w Europie to za mało 2021-09-19 13:15 Duży wzrost zakażeń koronawirusem w powiecie nowotarskim 2021-09-19 12:30 Znamy szczegóły wczorajszego wypadku w Bańskiej Wyżnej 2021-09-19 12:00 Zagraj na piszczałce 2021-09-19 11:30 Złe warunki turystyczne w Tatrach 2021-09-19 10:40 Całonocna akcja TOPR-u w rejonie Orlej Perci 2 2021-09-19 10:05 Na Łomnicy mróz i słońce 2021-09-19 09:00 Uratowali kościół 1 2021-09-19 08:01 Jak pieniński flisak zdawał egzamin 1 2021-09-19 07:54 Związek Podhalan w Nowym Targu świętuje wielki jubileusz 2021-09-19 07:03 Święto plonów pod Babią Górą 2021-09-19 04:30 Piesza potrącona na Skibówkach w Zakopanem (ZDJĘCIA) AKTUALIZACJA 2021-09-18 22:22 Samochód wjechał w autobus w Bańskiej Wyżnej (WIDEO) 2021-09-18 21:30 To nie powinno się zdarzyć - cała Lipnica płakała dziś na pogrzebie Mateusza (WIDEO) 9 2021-09-18 20:45 Sukces strongmana z Podhala 2021-09-18 20:00 Rowerowe zakończenie sezonu na Harendzie 1 2021-09-18 19:15 Nie lubię mówić o planach, które nie są w trakcie realizacji 2021-09-18 18:30 Chcecie przenieść się do średniowiecza? Zapraszamy na Głodówkę (WIDEO) 2021-09-18 17:54 Artyści z Zakopanego w Szalom 2021-09-18 17:45 Bóg jest kobietą 2 2021-09-18 17:19 Śmigłowiec TOPR poleciał w rejon Rysów 2 2021-09-18 17:13 Trebunie Tutki zagrają dziś na Babiogórskiej Jesieni (WIDEO) 2021-09-18 17:00 Kobiety Babiej Góry, Beskidów, Karpat 2021-09-18 15:56 Pożar autokaru w Skomielnej Białej 2021-09-18 15:30 Małolipnicanie na dachu Beskidów 2021-09-18 14:45 Zagłosuj na podtatrzańskie atrakcje 2021-09-18 14:00 Znamy szczegóły wczorajszego wieczornego wypadku w Nowym Targu 2021-09-18 13:15 Zapraszamy na wspinaczkę na Staroleśny Szczyt (WIDEO) 2021-09-18 12:30 Tatry cię rozgrzeją 2021-09-18 11:43 Dziś pogrzeb mężczyzny śmiertelnie pobitego w Zakopanem 8 2021-09-18 11:30 Codzienny raport covidowy 3 2021-09-18 10:45 Niedźwiedzia rodzina spaceruje po Zakopanem (WIDEO) 2021-09-18 10:00 Trzeba się szkolić, aby ratować innych (ZDJĘCIA) 2021-09-18 09:00 Samochód przed Żabką zaparkował na całym chodniku. Kobieta chciała go ominąć 22 2021-09-18 08:00 Bach i mistrzowie francuscy w Dworku Gościnnym w Szczawnicy 2021-09-17 22:36 Nie będzie sklepów otwartych w niedziele? Sejm uszczelnił przepisy 10 2021-09-17 22:14 Zderzenie skutera i auta osobowego w Nowym Targu 2021-09-17 21:50 Podhale pokonało Unię Oświęcim!
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-09-19 21:16 1. Żenująca wypowiedź Pani rzecznik KRRiT. Z jej wypowiedzi wynika, że rada jest polityczna. Po kiego grzyba taka nam rada, ośmiesza całe to towarzystwo. 2021-09-19 21:04 2. TVP tak i TVN jest tak wolne jak pies na łańcuchu. 2021-09-19 20:51 3. "zastępca komendanta straży Tatrzańskiego Parku Narodowego apeluje do właścicieli kwater i pensjonatów, aby odpowiednio zaopiekowali się swoimi domowymi zwierzętami, głównie kotami i psami, bo często turyści zabierają je na wycieczki" - naprawdę ? To wina właścicieli ? Do szału doprowadza mnie takie przenoszenie odpowiedzialności. Wszyscy inni winni tylko nie ameby umysłowe kradnące zwierzęta. Cholerna nowomowa ! 2021-09-19 20:44 4. Filar pisze za kilka osób:)) to pokazuje jego oblicze. Może niech napisze prawdę o rozliczeniach z firmą, która obsługuje parkometry. To jest ciekawy temat. 2021-09-19 20:41 5. Idiotyzm. Ten kto wzywał straż coś z nim nie tak 2021-09-19 20:39 6. Po obejrzeniu dzisiejszego "Państwo w państwie", stwierdzam, kot miał szczęście że 112 nie wezwało innej formacji mundurowych. 2021-09-19 20:33 7. To jest sie cym dzielić!... Pewnie na dniak bedom podwyżki i premie dlo pierdzistołkow. Zeby było sprawiedliwie, to ludzie tys jus dostali podwyżki - siśkiego cego sie ino do!!!. Żyć nie umierać!, bo przeciez downiyj było gorzyj... 2021-09-19 20:30 8. Nie oglądam TVN ale jestem ZA wolnymi mediami. Jako instynkt samozachowawczy nie pozwali mi słuchać duchownych. 2021-09-19 20:24 9. Brawo dla KOD Podhale! Każdy z nas, ma prawo do rzetelnej informacji. Każda totalitarna władza niszczenie demokracji a następnie ograniczanie wolności zaczyna od niszczeni niezależnych mediów- i to pod każdą szerokoscia geograficzną.Po przejęciu przez PiS TVP i "zachęceniu" Solorza do zmarginalizowania Superstcji oraz złagodzenia przekazów w Polsacie pozostał nam TVN. Prasa regionalna w ręku Obajtka. Rozgłośnie katolickie wspierają PiS, gazetki związkowe też. W przyszłym tygodniu rozpoczynają sie wybory w Rosji. Jak wygladją tam "wolne i demokratyczne " wybory w putinowskim stylu, możecie zobaczyć w każdych niezależnych światowych mediach. Czy chcecie tego w Polsce ? Ja nie i miliony Polaków też. 2021-09-19 20:12 10. Głupota nie ma granicy. Koszty i wykorzystywanie straży do bezsensowej akcji, ktoś tutaj chyba na głowę upadł.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP