Reklama

2021-08-30 15:15:38

Zakopane

Spalę Cię suko razem z dziećmi

Anna i jej dzieci przeżywają prawdziwy koszmar. Ta sytuacja trwa już od lat

Anna twierdzi, że mąż znęca się nad nią i dwójką dzieci od wielu lat. Pije, urządza awantury, nie pracuje. - Kochałam go - tłumaczy lata przeżyte w związku. Teraz chce zakończyć ten koszmar, ale oprawca ma inne plany. 

Ból w posiniaczonych rękach daje się we znaki. To pamiątka po wczorajszej awanturze.  - Mąż znów próbował wedrzeć się do mojej części domu. Na pomoc zawołał matkę i siostrę. Zabrał mi komórkę, żebym nie mogła wezwać policji. Szarpali mnie za ręce, krzyczałam. Zareagował jakiś przechodzień, to z jego komórki zadzwoniłam na policję. Najbardziej jednak boję się tej piły mechanicznej, którą mąż trzyma w pokoju. Nie wiem, czy będzie nią niszczył drzwi i meble, czy rzuci się na mnie i dzieci. - mówi z trudem zachowując spokój. 

Ja harowałam, a on przepijał pieniądze i urządzał awantury

- Na początku bywało różnie. Człowiek jest młody, wiadomo musi się wyszaleć. Ale przychodzi moment, w którym pojawiają się dzieci i trzeba stać się odpowiedzialnym. Zapewnić dzieciom przyszłość i wziąć się do pracy. Do takiego wniosku wiele lat temu doszła pani Anna i postanowiła zorganizować życie swojej rodziny. Wraz z partnerem zamieszkali w kupionym przez jego ojca starym, niewielkim domu. Trzy pokoje wynajmowali. Anna poszła do pracy. 

-Zarabiałam nieźle, mąż doszedł do wniosku, że on nigdy tyle nie zarobi i został w domu. Miał zajmować się gośćmi - wspomina. W efekcie i tak to ona musiała przygotowywać pokoje dla gości i koordynować grafik wynajmu. Mąż coraz częściej zaglądał do kieliszka. Był pijany albo leczył kaca. Robił się coraz bardziej agresywny. 

Dlaczego tak długo wytrzymywała rękoczyny i wyzwiska pijanego męża?. - Kochałam go - twierdzi. On z kolei tłumaczył, że pije i zachowuje się w ten sposób, bo czuje się samotny, kiedy żona jest w pracy.

Z czasem małżeństwo doszło do wniosku, że trzeba przyspieszyć rozbudowę domu. Postanowili wziąć kredyt. Pożyczkę w banku dostała. Wtedy też w księdze wieczystej pojawiło się jej nazwisko jako współwłaścicielki domu. Rzuciła pracę i mieli razem zajmować się pensjonatem. Dopóki żył teść Anny, jej mąż kontrolował nałóg. Po śmierci ojca puściły wszystkie hamulce. 

- Mąż pił i mnie szantażował. Ja musiałam zajmować się całym remontem i wynajmem. Zabierał klucze od pokoi i nie oddawał, dopóki nie zrobiłam mu przelewu na konto. Przy całym budynku gości potrafił zakręcić wodę. Ja nic gościom nie mówiłam tylko mu płaciłam, żeby odkręcił zawór. Wszystkie pieniądze przepijał - wspomina kobieta.

A ja go ciągle kochałam

Ale każda miłość ma swoje granice. Tak się przynajmniej wydawało, kiedy młodsza córka miała trzy miesiące, a  pijany mężczyzna zaatakował ze śrubokrętem w dłoni Annę w momencie, kiedy ta chciała dziecko nakarmić. Wezwała policję. Mężczyznę zabarykadowanego w szafie udało się wyciągnąć siłą, został zatrzymany w areszcie na 48 godzin, a Anna skierowała sprawę do sądu. Mężczyźnie groził wyrok za pobicie i znęcanie się nad żoną i kara pozbawienia wolności na 3 lata lub grzywna. 

- Wtedy zaczął mnie błagać, żebym do niego wróciła. Obiecywał, że przestanie pić, że się zaszyje, a ja w zamian za to miałam prosić sąd o najłagodniejszy wymiar kary dla niego. Przekonał mnie. Ciągle jeszcze go kochałam - mówi bezradnie kobieta. 

Mąż rzeczywiście poszedł na odwyk. Wszyto mu na rok esperal. Niestety rok minął szybko. Mężczyzna odmówił dalszego odwyku i można powiedzieć, że życie w tym zakopiańskim domu wróciło do normy. Pijaństwa, wyzwiska, grożenie dzieciom.

Od stycznia 2017 r. policja odnotowała aż 45 różnego rodzaju interwencji w ich domu. Mężczyzna był zatrzymywany przez funkcjonariuszy. Każdy z małżonków szukał też sprawiedliwości w sądzie. Sprawy zakładane przez mężczyznę dotyczyły spraw majątkowych, przez Annę  - przemocy stosowanej przez męża. To dane z zakopiańskiej komendy. Niestety dzielnicowy, na którego Anna, jak sama mówi, zawsze może liczyć, nie chciał z nami rozmawiać, zasłaniając się tajemnicą służbową. 

Walka o przetrwanie

W 2018 r. Anna założyła sprawę rozwodową. Sąd w Nowym Sączu orzekł rozwód z winy męża. Ten jednak odwołał się do sądu wyższej instancji. Małżeństwo ciągle oczekuje na wyrok. W 2019 r, oboje w obecności swoich adwokatów podpisali umowę o podziale do korzystania. Na jej mocy podzielili dom. Każde z nich ma w nim swoje mieszkanie i pokoje do wynajęcia. Choć rachunki za media mają płacić po połowie, to na Annie spoczywa obowiązek ich rozliczania. 

- Przez jakiś czas pokrywałam te rachunki w całości, a od męża nie zobaczyłam ani złotówki. Teraz jestem w takiej sytuacji, że nie mam już pieniędzy ani na rachunki, ani na spłatę zaciągniętego niegdyś kredytu, który też powinniśmy spłacać razem. Moje długi ciągle rosną - mówi.

Pokazuje ścianę, którą mąż próbował wybić, żeby dostać się do jej mieszkania. Twierdzi, że podczas jej nieobecności mężczyzna okradał ją. Wchodził przez dziurę, którą wybił w suterynie. Swego czasu zamontował w czasie jej nieobecności kamery w pokojach. Pokazuje również pokiereszowane siekierą drzwi od kotłowni. 

- Kilka miesięcy temu wyprowadziłam się z tego domu, żeby uniknąć awantur. Zresztą była pandemia, i tak nie można było wynajmować pokoi. Poprosiłam SEWiK i Geotermię Podhalańską o zakręcenie dopływu wody. Mąż zerwał plomby i odciął blokadę zaworów. Korzysta z mediów bezprawnie i oczywiście nie płaci za nie - mówi  Anna.

Obca

Próbowaliśmy się skontaktować z mężem pani Anny, ale albo ma wyłączoną komórkę, albo nie odbiera. Jego adwokat początkowo chciał umówić się na rozmowę z dziennikarzami. Twierdził, że pani Anna toczy walkę o przejęcie majątku męża. Do spotkania jednak nie doszło. W mailu przesłanym do redakcji napisał między innymi: 

"informuję, że pomiędzy stronami prowadzone są postępowania sądowe, zmierzające do zgodnego z prawem i sprawiedliwego rozstrzygnięcia. W ocenie mojego klienta zaangażowanie do udziału w sporze Tygodnika Podhalańskiego ma na celu wywarcie na nim dodatkowej presji, której efektem miałoby być spełnienie warunków finansowych pani A. Mój klient, mimo że jest współwłaścicielem nieruchomości zabudowanej, z uwagi na działania i zaniechania pani A. od wielu miesięcy nie może prowadzić działalności gospodarczej, a nadto pani A. nie pozwala na jego kontakt z dziećmi - co stanowi kolejny przejaw wymuszenia na nim określonego zachowania." W nadesłanym mailu nie znaleźliśmy komentarza do przemocy, jaką zdaniem Anny stosował jej mąż wobec najbliższych.

Kobieta nie pochodzi z Podhala. Ten fakt wypominał jej często nie tylko mąż, ale i jego rodzina. 

- Kuzynki męża mieszkają niedaleko. Utrzymujemy kontakty. Moja teściowa mówi im, żeby zastanowiły się, z kim trzymają. Jestem dla nich obca - opowiada Anna.

Podczas kiedy mąż przesyła jej kolejny SMS: "spalę cię, suko, razem z dziećmi", ona proponuje ugodę. Jest cieniem człowieka i nie ma siły na nierówną walkę, opłatę adwokata i kosztów sądowych. Jednak ani mąż, ani tym bardziej jego adwokat, nie chcą się spotkać poza sądem, w którym na rozstrzygnięcie spraw czeka się w nieskończoność. 

Imię bohaterki artykułu zostało zmienione. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
galerianka 2021-08-31 18:08:34
Chętnie poszłabym do jakiejś parafialnej galerii. Może Pani @góralka/nie ceperka jakąś polecić? Bo ta przy Krupówkach co miała zarabiać na kuchnię dla wybranych to już chyba nie jest parafialna....?

I proszę nie marginalizować, tak jak przemocy w rodzinie, bo nie pasuje krzyżyka nad drzwiami.
tymon 2021-08-31 16:19:51
"Po co mi taka wiara, która usprawiedliwia krzywdzenie innych (np. pedofilię), wystarczy się wyspowiadać i po kłopocie." - pierwsze słyszę.
góralka/nie ceperka 2021-08-31 15:52:21
@galerianka
... a galerianka - do galerii, tam właściwe miejsce!
Dla niewiedzy:
"galerianki" - pospolite określenie oddających, obsługujących innych w sposób marginalny (zarobek na prd.)
Piotr 2021-08-31 14:13:14
maktostaki z ostatniego liczenia wiernych jeszcze z przed pandemii wynika że ok 20 % obywateli Polski uczęszcza na mszę do kościoła, w ostatnim czasie tj. okres 2 lat Polska jest na pierwszym miejscu krajem w Europie pod względem składania apostazji, mnie to cieszy, że ludzie wreszcie potrafią analizować i myśleć i nie dają wiary w różnego rodzaju przypowieści, jest XXI wiek, nauka idzie do przodu, pewne rzeczy są nieuniknione.
Brawo Ty 2021-08-31 13:06:49
#Pepe
Cóż za elegancki, bez pogardy i nienawiści komentarz ...
Pepe 2021-08-31 12:00:37
Cóż, naogląda się taki prymityw swołoczy z piorunami na kufie, posłucha tefałenu i nitrasa, do tego dołoży ofsiakowe RUPTAcoKCETA i wynik jest. Katowanie rodziny, miłowanie według lewactwa.
maktostaki 2021-08-31 10:53:16
#Czy ktoś moderuje to forum?
oficjalne statystyki mówią, że w kraju ponad 90 % to osoby wierzące. Skąd więc tyle złych ludzi? Po co mi taka wiara, która usprawiedliwia krzywdzenie innych (np. pedofilię), wystarczy się wyspowiadać i po kłopocie.
efbiufun 2021-08-31 10:46:52
sprawa w sądzie od 2017 roku ! czy to jeszcze przed czy już po reformie sądownictwa pożalsieboże ministra Ziobry ? Papierowe (już nawet nie z tektury) państwo, w sam raz dla głupich obywateli
tadek 2021-08-31 09:14:43
O takich zwyrodnialcach trzeba pisać częściej trzeba napiętnować żeby ofiary nie czuły się że są pozostawione same w tym piekle.
zenzz 2021-08-30 21:38:48
Do galerianka,
w punkt.
Każde zdanie.
Thinker 2021-08-30 21:13:46
W tym kraju nic się nie zmieni dopóki bandyta będzie miał większe prawa niż ofiara.
Gg 2021-08-30 21:02:35
Dlatego jest jak jest. Potomkowie Wołochów, Rumunów, Rusnaków i "elementy napływowe" z każdej śmieciarki. A polskich górali tyle co w naparstku. Moja babcia strzeliła w kufę, nie wpuściła pod pierzynę albo zamknęła spiżarkę. I wszystko było normalnie. A @galerianka niech wraca do galerii i nie miesza w to meczetów. Wystarczy nienawiści.
galerianka 2021-08-30 20:42:34
"Tylko czego ma to dowodzić?"
Dowodzi dwulicowości i obłudy ludzi obnoszących się ze swoją wiarą. Dowodzi również słuszności zasady "rozdziału kościoła od państwa", która u nas się nie przyjęła.

"Gdyby wyrzucić stąd górali i na Podhale przesiedlić Kaszubów, a zamiast kościołów stały tu meczety, to przemocy by nie było?"
Przemoc by nie zniknęła, bo jest podwaliną rozwoju każdej cywilizacji, również chrześcijańskiej. Ale może tej domowej byłoby mniej, lub choćby ktoś prowadził rzetelne statystyki dotyczące problemu. To chyba podstawa żeby wiedzieć czy czegoś jest więcej czy mniej i czy w ogóle jest. Nie mam nic przeciwko kultywowaniu wiary czy tradycji o ile nie wpływa to na funkcjonowanie urzędów i Państwa.

Wiara do kościołów, górale na hale!
qaz 2021-08-30 20:19:21
A ja od 33 lat nie przyłożyłem babie. Ale góral ze mnie połowiczny i pewnie katolik marny. A jeszcze myślę wyjechać z tego pięknego zadupia. Ehhhh ...
Piotr 2021-08-30 19:33:59
Każdy wie ze na podhalu kwitnie przemoc domowa, kwitnie również znecanie sie nad zwierzętami, Podhale to ewenement w skali kraju pod tym względem, jak również pod wzgledem pobożności, moze to przypadek? Nie sądzę
@galerianka 2021-08-30 19:02:28
Tylko czego ma to dowodzić? Gdyby wyrzucić stąd górali i na Podhale przesiedlić Kaszubów, a zamiast kościołów stały tu meczety, to przemocy by nie było?
Pati 2021-08-30 19:01:57
Tu niema nic wiara,i pochodzenie,policja i sąd muszą zadziałać,oprawcę trzeba zamknąć,w kryminale mają się dowiedzieć,że damski bokser ,a i dzieci miał za nic....
Nie górol 2021-08-30 18:48:53
Rysiek z klanu świętym się robi w serialu na polsacie. Hahaha to stary diabeł
galerianka 2021-08-30 18:23:59
@Czy ktoś moderuje to forum?
Sam się moderuj. Widziałeś jakieś zestawienie danych o przemocy na Podhalu? Nie? To zgłoś się do przewodniczącego Komisja Rodziny i Spraw Społecznych w Zakopanem. A czekaj! Nie poda Ci bo sam ich nie ma, bo uważa że przemocy nie ma, tylko pomówienia. Przez przypadek jest również katolikiem i pełni funkcję kościelnego. No popatrz! Dziwne!?!
Czy ktoś moderuje to forum? 2021-08-30 17:53:48
Wpisy trolli, którzy nie ogarniają tematu (o empatię wobec ofiar przemocy poderzewać ich nawet nie będę) i ktorzy bredzą o tym, że przestępczość tego rodzaju to efekt bycia góralem, albo efekt wyznawania w Polsce chrześcijaństwa, należałoby kasować.
Straszne 2021-08-30 17:02:19
To norma na Podhalu ale katolicy to najgorsza opcja tutaj.im wolno wszystko.bic ,oczerniac,kłamać.pojda do spowiedzi i wszystko będą mieli przebaczone.i od nowa to samo!straszne i nie do wiary ale prawdziwe!
Piotr 2021-08-30 16:36:05
To typowe na podhalu - tradycja, pewnie rodzina religijna, to wszystko wyjasnia.
seba 2021-08-30 15:46:35
Dlatego mam chlopaka i jest mi wspaniale,pa koteczku

Reklama
 • USŁUGI | inne
  PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię DO KWIACIARNI W PORONINIE. Praca stała. 507 02 06 04.
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO. 791 818 377.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 85-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Zatrudniający ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA ds. HR. Miejsce pracy: Zakopane, możliwa częściowa praca zdalna. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie procesów rekrutacyjnych, w tym identyfikacja potrzeb rekrutacyjnych, publikacja ogłoszeń, selekcja aplikacji, prowadzenie spotkań, składanie ofert, - Koordynowanie procesu onboardingu nowych pracowników, - Realizacja i koordynacja projektów rozwojowych w obszarze miękkiego HR: rozwój i ocena kompetencji, ścieżki kariery, zarządzanie talentami, programy motywacyjne, - Organizacja i koordynacja procesów związanych ze szkoleniami i rozwojem pracowników oraz zarządzaniem wiedzą w firmie (programy praktyk, staży i udział w targach pracy), - Organizacja szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych dla pracowników firmy, - Współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie: benefitów pracowniczych, rekrutacji oraz zatrudniania pracowników tymczasowych, - Inicjowanie i realizacja działań z obszaru employer brandingu - dbałość o markę pracodawcy na rynku pracy, - Wsparcie managerów i pracowników w bieżących sprawach z zakresu HR, - Aktywne uczestnictwo w opracowywaniu, aktualizacji oraz wdrażaniu polityk w obszarze HR, - Wsparcie w projektach zespołu kadr i płac (doświadczenie w obszarze kadrowo-płacowym będzie dodatkowym atutem), - Przygotowywanie analiz, raportów i prezentacji na potrzeby bieżących działań. WYMAGANIA: - Wykształcenie wyższe kierunkowe, - Doświadczenie zawodowe w obszarze HR - min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, - Komunikatywność, otwartość, kreatywność oraz wysokie umiejętności interpersonalne, - Zaangażowanie i odpowiedzialność za powierzone zadania, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Bardzo dobra organizacja pracy własnej, dokładność, - Orientacja na cel i klienta wewnętrznego, - Otwartość na zmiany, - Znajomość prawa pracy, - Zainteresowanie tematyką HR oraz śledzenie aktualnych trendów w tym obszarze, - Dobra znajomość programów: MS Office (w szczególności Ms Excel), - Możliwość odbywania podróży służbowych na terenie Małopolski i Podkarpacia. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, ubezpieczenie na życie, - Ciekawą pracę w zgranym i wspierającym się zespole, - Możliwa częściowa praca zdalna. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę PANA DO PRODUKCJI PANTOFLI - LEŚNICA - 797 107 356.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. tel. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARKĘ lub KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ do pensjonatu na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 25.10.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3161/nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARZA ŚNIADANIOWEGO/ POMOC KUCHENNĄ do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Atrakcyjne wynagrodzenie, miła atmosfera. Więcej informacji pod numerem 668 850 500.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 85. letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Jeden z największych na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowiska: SPRZEDAWCA. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch - sklep z pamiątkami. OPIS STANOWISKA: - Profesjonalna obsługa klienta i aktywna sprzedaż, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek/wygląd sklepu, - Stałe uzupełnianie ekspozycji, - Odbiór dostaw towaru, - Inwentaryzowanie towaru, - Obowiązek zabezpieczenia i rozliczenia się z gotówki, - Przygotowywanie raportów dobowych, - Rejestrowanie całości sprzedaży w systemie Comarch XL, - Realizacja celów sprzedażowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenia, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Sprzedawca KW". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Kelner/Kelnerka/Kierownik sali z doświadczeniem.Do restauracji Perła w Mszanie Dolnej na cały etat.Jeśli jesteś osobą:otwartą pracowitą uśmiechniętą szybko uczącą się łatwo nawiązujesz kontakty nie boisz się wyzwań - czekamy właśnie na Ciebie! 730338755michal.wyroba@firmapema.pl https://restauracjaperla.pl/
  Tel.: 730338755
 • PRACA | dam
  PIZZERIA w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca stała i na weekendy. 508256350.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów*** w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnera lub kelnerkę. Praca stała lub sezonowa z możliwością zamieszkania. 698763582topor@toporow.pl
  Tel.: 698763582
 • PRACA | dam
  POMOC DO PENSJONATU - KOŚCIELISKO - 600 403 706.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 6, 2004, kombi, diesel. 660 275 561.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM zatrudni DZIEWCZYNĘ LUB CHŁOPAKA DO KROJENIA CHLEBA. Praca na noc. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI W ZAKOPANEM ZATRUDNI POKOJOWĄ . STAŁA I PEWNA PRACA. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowe: kominki, płytki, gładzie, malowanie, szpachlowanie i inne. 575977660
  Tel.: 575977660
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTKI/TY** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej Praca stała na pełny etat, elastyczny grafik, dobre zarobki. Wyślij CV na adres: edyta.aparthotel@gmail.com, tel: 696 112 266. 696112266edyta.aparthotel@gmail.com aparthotelgoralski.com
  Tel.: 696112266
 • PRACA | dam
  SZYCIE KUŚNIERSKIE - na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do zakładu garbarskiego. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Praca OPIEKUNKA DO DZIECI W ŻŁOBKU.. tel 577 283 777
  Tel.: 577 283 777
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI, GROBOWCE. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  Zatrudnię OPERATORA koparki, Poronin. 732 991 111
  Tel.: 732
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Dom Wypoczynkowy przyjmie kucharza/kucharkę oraz pomoc do obsługi w obiekcie na sezon zimowy. Praca od połowy grudnia. Wysokie wynagrodzenie!. 668 021 047
  Tel.: 668 021 047
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Warunki pracy i płacy bardzo dobre. Kontakt tel. 602 186 987.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-10-17 15:15 Rondo na zakopiance w Nowym Targu wkrótce będzie gotowe 2021-10-17 14:30 Słońce i piękne widoki w słowackich Tatrach (WIDEO) 2021-10-17 13:45 Nieleglany parking na łące pod Nosalem 3 2021-10-17 13:00 Przemarsz odblaskowy 2021-10-17 12:01 Śmierć na szlaku w Pieninach 1 2021-10-17 11:30 Znamy wstępne ustalenia policji w sprawie wczorajszego wypadku w Trybszu 2021-10-17 10:56 Pijany 18-latek spowodował groźny wypadek w Piekielniku 1 2021-10-17 10:00 Góralska opera w Rzymie - jak ten czas leci 2021-10-17 09:15 Na początek weekendu - turniej badmintona 2021-10-17 08:29 Trudne warunki turystyczne w Tatrach 2021-10-17 08:00 Znamy termin uroczystego otwarcia wyremontowanego MCK-u 2021-10-17 00:37 Nowy parking w centrum Zakopanego 2021-10-16 21:48 Badmintonowy maraton w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2021-10-16 21:10 Poszedł redyk braci Leśnickich (WIDEO) 1 2021-10-16 20:30 Ścianka wspinaczkowa oblężona 2021-10-16 19:37 Krupówki wieczorową porą - nie brak turystów (WIDEO LIVE) 1 2021-10-16 18:15 Niedźwiedź na Zoniówce i Wyskówkach. TPN uspokaja mieszkańców 4 2021-10-16 17:30 Szukała pracy, a straciła ponad 30 tys. zł! Uważajcie na oszustów! (WIDEO) 2021-10-16 17:11 Alarmujące zgłoszenie na policję - ludzkie zwłoki nad potokiem (aktualizacja) 2021-10-16 16:44 Turyści i mieszkańcy Zakopanego taplają się w błocie 2 2021-10-16 16:20 Poranna kolizja na zakopiance 2021-10-16 16:00 Mrówki przepowiadają pogodę 1 2021-10-16 15:10 Groźny wypadek między Trybszem, a Łapszami Wyżnymi 2 2021-10-16 15:00 Redyk w Pieninach - tysiące owiec wędruje przez miasto (WIDEO) 9 2021-10-16 14:30 Odblaskowi seniorzy 2021-10-16 14:18 Zderzenie na zakopiance w Poroninie. Są utrudnienia 2021-10-16 14:14 Jak zachować się na rowerze na górskich szlakach? (WIDEO) 2 2021-10-16 13:45 Żubry wracają do Zakopanego. Już niebawem samochodowy rajd pod Giewontem 1 2021-10-16 13:04 Znów tłumy na góskich szlakach 1 2021-10-16 13:00 Zapraszamy na spacer parkową aleją (ZDJĘCIA) 1 2021-10-16 12:00 Sięganie po używki prowadzi donikąd. Poruszające spotkanie w szkołach 2021-10-16 11:33 Nocny pożar na Karpielówce. Mieszkanka trafiła do szpitala (ZDJĘCIA) 2021-10-16 11:30 Ponad 3200 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 12 na Podhalu 1 2021-10-16 10:45 Strażacy świętują jubileusz - grad medali i nowy pickup w remizie 2021-10-16 10:00 Na pokładzie Batorego 2021-10-16 09:27 W Tatrach słońce, w Zakopanem chmury 2021-10-16 09:00 Nie ma piękniejszej dolinki reglowej (ZDJĘCIA) 2021-10-16 08:00 Dopiero co rozpoczął się rok szkolny, a Septyma już z sukcesami 2021-10-16 00:15 5 pysznych zup odchudzających z sezonowej kuchni marketem Dino 2021-10-15 22:59 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz 2021-10-15 21:48 Wszystkie rzeźby Marcina Rząsy (ZDJĘCIA) 2021-10-15 21:15 Impresje świętokrzyskie w Kmicicu 2021-10-15 21:15 Nauczyciele z całej Polski przyjechali do Zakopanego 4 2021-10-15 20:30 Nowa droga w Rogoźniku 4 2021-10-15 19:56 Orawski zamek i leśna kolejka skarbami Słowacji 2021-10-15 19:45 Kolejny nadajnik telekomunikacyjny powstanie w Rabce-Zdroju 1 2021-10-15 19:33 Pomagamy biegając. Dołącz i wesprzyj hospicjum 2021-10-15 19:00 Tłumy turystów ruszą przez Nowy Targ do Bramy w Gorce. Albo i nie 1 2021-10-15 18:15 Rak piersi to nie wyrok 2021-10-15 17:49 Zbliża się sowia przygoda
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

FILMY TP

Bojcorka