POLECAMY
Jak "Tygodnik Podhalański kłamie" ? Książka dostępna jest też w redakcjach w Zakopanem i w Nowym Targu.

Reklama

2021-08-31 14:38:37

Reklama

Granica

Stan wyjątkowy w przygranicznych województwach

Rząd Mateusza Morawieckiego zwraca się do prezydenta RP o wprowadzenie stanu wyjątkowego w przygranicznym pasie dwóch województw.

Stan wyjątkowy ma obowiązywać na okres 30 dni dla części województwa podlaskiego i lubelskiego. Chodzi o 183 miejscowości. Decyzja ma związek z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Pas będzie obejmował 115 miejscowości na Podlasiu i 68 w woj. lubelskim. Poniżej wpis z profilu społecznościowego kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego. 

"Szanowni Państwo!

Sytuacja na granicy z Białorusią jest kryzysowa. Reżim Łukaszenki postanowił, poprzez transport ludzi z Iraku, wypchnąć ich na terytorium Polski, Litwy i Łotwy. W związku z napiętą sytuacją na granicy polsko-białoruskiej Rada Ministrów postanowiła wystąpić do Prezydenta Andrzej Duda o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie części Województwo Podlaskie i Województwa Lubelskie.

Pas ten będzie obejmował 115 miejscowości w Województwie Podlaskim i 68 miejscowości w Województwie Lubelskim. 

Restrykcje w najmniejszym stopniu nie będą ingerowały w życie zawodowe lokalnych mieszkańców, ani w możliwość swobodnego wykonywania działalności rolniczej na tych terenach. Litwa i Łotwa wprowadziły już podobne restrykcje jakiś czas temu.
Decyzja ta jest podyktowana troską o bezpieczeństwo państwa, naszych obywateli i odpowiedzialnością za zabezpieczenie granic kraju i całej Unii Europejskiej, która popiera nas w tym zakresie. 

Reżim białoruski jest niebezpieczny, a każde niekontrolowane przekroczenie granicy może skończyć się incydentem o trudnych do przewidzenia konsekwencjach. Musimy powstrzymać te agresywne działania hybrydowe, które są prowadzone według scenariusza napisanego w Mińsku i u protektorów pana Łukaszenki" - wyjaśnia premier Morawiecki."

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
zenzz 2021-09-02 08:48:07
Dziadeek,
powtórzę za kukunamunie, o ekonomi nie ma pan bladego pojęcia. Przykład tych blogerów jest głośny ale nie miarodajny. Mogę przytoczyć wiele innych takich przykładów, ale nie pochodzących z oferty sieci handlowych, które pan posądza o całe zło. Co z tego wynika? Proszę się zastanowić.
Szechter, uważa pan, że naigrawanie się z czyjegoś jąkania to dobry pomysł!?!
Wstydź się pan!
Z resztą zwolenników PIS na tym forum nie chce mi się polemizować.
dziadeek 2021-09-01 20:54:15
@kukunamunie bogaczu. Do przedszkola nigdy nie zaglądałem więc nie wiem jak to z tymi rozdawanymi kolorowymi papierkami. Faktem jest oczywistym, że jak PiSiaki rozdają jakieś "kolorowe papierki", to POniektórym fekalia rozum zalewają. Nie dlatego że tych "kolorowych papierków" nie dostają, jeno temu że to oni nie rozdają swoim wybranym.
Szanownemu @ kukunamunie i @dzeta chciałbym uświadomić, że Polacy są na końcu ogona jeśli chodzi o zarobki w UE. Czyli Niemcy, Francuzi, Szwedzi, Włosi i wiele innych obywateli UE mają więcej "kolorowych papierków" jak my Polacy. I CO??? Właśnie I CO???
Blogerzy Jakub i Dawid postanowili przeprowadzić mały eksperyment i sprawdzić, jak wyglądają ceny w Niemczech oraz Polsce. Kupili te same produkty, w tej samej sieci handlowej po obu stronach Odry.
Zakupy w Niemczech okazały się tańsze niż w Polsce podczas gdy zarobki, emerytury i inne socijały tam są trzy razy wyższe niż u nas.
Czyli Niemcy dostają trzy razy więcej "kolorowych papierków" a w sklepach płacą taniej.
Wnioski sie nasuwają same.
Za @dzeta - "Ot cała polityka gospodarcza PiSbolszewii."
Albo - zmowa sieci handlowych żeby nas Polaków wydoić. N.p po to żeby za odrą można było taniej sprzedawać. Albo przez drożyznę wrogo nastawiać nas do rządzących.
Wchodzi taka sieć do Polski, dostaje zwolnienia podatkowe, ma tanich pracowników i tak jak @dzeta piszesz - " biznes się kręci."
dzeta 2021-09-01 14:10:44
Do dziadeek
No pewnie to wina Tuska , lewaków cyklistów , kodziarzy talibów murzynów ( wpisz kogo chcesz)
Z tobą bym nigdy nie robił żadnego biznesu bo nie masz zielonego pojęcia o ekonomii.
Tym się ukradnie, tym się rozda, tu się coś zmieni, tam się coś zmieni , tu się popsuje, tam się popsuje sądząc ,że się naprawia . Tym się da bo czują się mocni a tamtym się zabierze. Tu się tym podwyższy składki a tamci nie będą płacić, tu się podwyższy podatki a tu się zrobi nowe bo zbliżają sie wybory i trzeba rozdać elektoratowi. Tu sie coś obieca, tam się coś obieca i biznes się kręci.
Ot cała polityka gospodarcza PiSbolszewii.
kukunamunie 2021-09-01 09:39:48
dziadku, rząd nie będzie dyktował cen biedronce, ale pewnie Ty wkrótce tam trafisz z prośbą żeby Ci chleb sprzedali trochę taniej. O ekonomii nie masz bladego pojęcia. Inflacja bierze się z rozdawania pieniędzy. Dziecko w przedszkolu wie, że jak pani rozda wszystkim kolorowe papierki to one nie będą miały żadnej wartości. Biedaku
tadek 2021-09-01 09:07:23
@wiktoria miło że jesteś ,martwiliśmy się bo coś długo cię nie było pewno byłaś na wczasach by wykorzystać bon turystyczny od Guta Mostowego, pochwal się, pewno byłaś w San Eskobar .
dziadeek 2021-09-01 09:03:17
@dzeta lamentuje nad wzrostem cen i oskarża rządzących - "Złodzieje z PiSu okradają własny Naród z cięzko zarobionych pieniędzy."
Szanowna @dzeta, gdzieś w sieci widziałem reklamę zmiany oleju w głowie, polecam. I nie zapomnij o zmianie filtra.
Przecieze od 1990 r. pańskiego przez 25 lat rządy sprawowali i t.zw. REFORMY RYNKOWE wprowadzali ci co to dzisiaj są w opozycji do obecnie rządzących.
Te REFORMY RYNKOWE polegały głównie na likwidacji co polskie (n.p. sprzedażą, opodatkowaniem) i na oddawaniem kluczowych gałęzi gospodarki chołbionemu kapitałowi zagranicznemu.
Pamiętam jak z początkiem lat dziewięćdziesiątych z kolegami plotkowaliśmy o polityce. Jeden z kolegów wnerwiony rzekł o rządzących w tym czasie - popie...... matoły, Polska po czasach PRLu zacofana, trzeba budować drogi, mosty, chałupy a ci huty i cementownie sprzedają. (sprawdź kto właścicielem huty w Polsce)
Szanowna @dzeta - napisz nam który to minister obecnego rządu w dzisiejszym czasie ma moc biedronce, hucie stali, jakiejś mleczarni, hurtowni budowlanej i innym narzucać ceny???
Wiem, wiem co napiszesz dużymi bukwami - KACZYŃSKI!!!
tadek 2021-09-01 08:48:09
@szechter musisz iść do mechanika od głowy bo coś ci się w niej zacina.
dzeta 2021-09-01 07:59:54
A prawda jest taka, że rządy PiSkomunistów kończą się zawsze wysoką inflacją, a im są to głupsi komuniści tym szybciej to następuje.
wiktoria 2021-09-01 05:32:23
@szkoda gadać dla ciebie tylko TVN i Wyborcza żadne tam Polsaty ani info @dzeta to PIS ma władze nawet na Słowacji bo tam paliwo nawet troche droższe , drożyzna w całej Europie ale to wina PIS @tatko patologia nawet nie tylko w Polsce chyba że ty z Zakopanego to przepraszam tu 500+to tylko wino i pięść na kobiete
vivo 2021-09-01 00:41:18
Prawo zezwala na stosowanie drutu ostrzowego na ogrodzeniach na wys. minimum 180cm. Ułożony na ziemi stanowi zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Ale dzięki temu, że leży na ziemi to żaden geniusz nie podłączy go do prądu.
realista 2021-09-01 00:12:18
@Nareszcie. Powiedz, kto mógłby napaść na tak zadłużony kraj z przepychem duchownych.
dzeta 2021-08-31 22:33:01
Własnie GUS podał inflacje rok do roku 5,4% to ta oficjalna)
Złodzieje z PiSu okradają własny Naród z cięzko zarobionych pieniędzy.
Oprocentowanie lokat 0% ( w porywach 0,01%)
Podnieśle se pensje o 60 %
Drozyzna w sklepach.
@$(%*$%^)( 2021-08-31 22:12:20
Ojej! To już nie można będzie zanieść Irackim bogatym rodzinom wieprzowinki na granicę? :(
20000$ (tak, dwadzieścia tysięcy dolarów) - tyle kosztuje transport z Iraku (nie z Afganistanu!!!) na Białoruś. Kto z was ma tyle? Bo ja nie mam.
Nareszcie 2021-08-31 22:04:20
Zidiocenie zidioceniem, lewacy lewakami, pożyteczni idioci pożytecznymi idiotami, ale naprawdę granica białoruska z przysłanymi przez Łukaszenkę kilkoma tysiącami osób niewiadomego pochodzenia, za którą zaczynają się manewry na 200 tys zołnierzy rosyjskich i białoruskich to nie jest polsko słowacka miedza na Spiszu wewnątrz Unii.
Podszerstek 2021-08-31 21:27:35
Widać wyraźnie, że większość komentujących to tzw pożyteczni idioci. Gdyby jutro rząd uchwalił, że trzeba po dwojeczce wycierać pupę, oni po paru dniach chodziliby obes...ani po pachy.
szkoda gadać 2021-08-31 21:05:08
Wróciłem na chwilę do Polsatu z Panią Redaktor Gozdyrą. Stwierdzam, że po zmianie logo tej stacji oraz zmianie image Szanownej Pani Redaktor (rozjaśnione włosy) oraz użytych argumentów żegnam się na dobre z tą stacją. W rozmowie z Panem Kaliszem jedyny argument powtarzany do znudzenia to Łukaszenka, Putin i Pakistan. Dwóch Panów prawników tłumaczą a Ta swoje: strzyżono golono. Pani mówisz, jak rząd.
szechter 2021-08-31 20:56:16
tadek ,epsilon. oooddododododpdpdppppippiiieiepepeiepprzrzccicicie ssisisisisię od oooddd ggggegegggegegegenerałaaaaa
pissman 2021-08-31 20:48:30
Ale jaja. Einstein nie miał raci. Czas się cofa.Będzie Nobel dla Polaka..
tadek 2021-08-31 20:19:10
To Kaczyńskiemu na szybko muszą szyć mundur wojskowy i to ze stopniem marszałka, bo co będzie gorszy od Jaruzelskiego a wojsko takiego rozmiaru nie przewiduje.
Chochoł z Wesela 2021-08-31 20:11:43
Boją się, że żelazny elektorat poczuje się oszukany i przyodzieje się inaczej i będą sie zwać zielonymi ludzkami.
Antti 2021-08-31 20:05:31
Do epsilon
Wy zawsze zataczacie krąg do moskwy. Najpierw ub sb pzpr PO I SLD
epsilon 2021-08-31 19:48:25
Piwnica pod Baranami
Dekret o stanie wojennym

Zakazane zostało,
zakazane zostało:
Zwoływanie i odbywanie wszelkiego rodzaju zgromadzeń,
wszelkiego rodzaju pochodów,
wszelkiego rodzaju manifestacji,
wszelkiego rodzaju zbiórek publicznych.

Zakazane zostało,
zakazane zostało:
Organizowanie i przeprowadzanie imprez artystycznych,
imprez rozrywkowych,
imprez sportowych,
publiczne wykonanie utworów artystycznych.

Zakazane zostało,
zakazane zostało:
Użytkowanie jakichkolwiek urządzeń poligraficznych,
rozpowszechnianie wszelkiego rodzaju wydawnictw i publikacji,
posiadanie i użytkowanie urządzeń nadawczo-odbiorczych.

Zakazane zostało,
zakazane zostało:
Posiadanie wszelkiej broni palnej, a także amunicji;
poruszanie się w miejscach publicznych
bez dokumentu stwierdzającego tożsamość.

Zakazane zostało,
Zakazane zostało.
.................................
..................................
...................................
I zatoczyliśmy krąg
tisa dajep 2021-08-31 18:19:35
@epsilon, o co ci chodzi. w końcu Generał Jaruzelski "był wybitnym Polakiem, zrobił więcej dla Polski niż pułkownik Kukliński". Był "mężem stanu", podobnie, jak Kiszczak "człowiekiem honoru".
Jak się okazało, generał rzeczywiście zrobił dużo. Dla Michnika i jemu podobnych. Te cytaty, to jego opinie o generałach-twórcach Stanu Wojennego!
tatko 2021-08-31 17:41:41
Obudził mnie kac, tysiąc pięćsetny raz, normalne to już jest.
Wiruje świat Trzy wina i hej, po kolacji już jest.
Tak bywa tu za dnia. Zabawa trwa.
Oh jak cudownie poczuć znów wina smak.
Zapewnia mi to PiS i program jabole za pińcet plusa
A tu wprowadzaja jakiś stan wyjatkowy
Czy bedą jabole w sklepach??????????????????
padaczka 2021-08-31 17:27:44
No i proszę! Da się! Jednak znaleźli pieczątkę z napisem stan wyjątkowy. A jak tysiące Polaków umierało z braku dostępu do opieki medycznej to się nie dało. Dla uchodźców wszystko.
antykancelista73 2021-08-31 16:57:15
gazda1
za to szkodliwi kaczy idioci już nie....!!!!
Q 2021-08-31 16:06:21
Koczownicy nieszczesnicy do siebie na góre bo wy tu nie mieszkacie. Ile razy wam powtarzać? W morde jeża
gazda1 2021-08-31 15:52:57
Ja tylko cytuję, może tym razem cenzura Tygodnika P. ominie ten komentarz.
"Reżim białoruski jest niebezpieczny" a "pożyteczni idioci" z PO jeszcze bardziej.
epsilon 2021-08-31 15:32:38
Następny krok obozy internowania, patrole milicyjno wojskowe, kartki na zywność.
Pamietam czasy stanu wojennego za Jaruzelskiego.
I tak zataczamy krąg
inflacja 2021-08-31 14:59:05
Może chleb w tym stanie nie zdrożeje do 50 Gold.

Reklama
 • KUPNO
  KUPIĘ STARE SANIE GÓRALSKIE MOGĄ BYĆ DO MAŁEJ RENOWACJI. Tel. 691 523 433, paula.9@interia.pl
 • SPRZEDAŻ | różne
  LIKWIDACJA OBIEKTU W KOŚCIELISKU - WYPRZEDAŻ w dniach 27-29.09 - drewnianych mebli (łóżka, fotele i inne) odbiór osobisty. Tel.694180903
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Warunki pracy i płacy bardzo dobre. Kontakt tel. 602 186 987.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM zatrudni DZIEWCZYNĘ LUB CHŁOPAKA DO KROJENIA CHLEBA. Praca na noc. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia PÓŁ DOMU (3 pokoje) - Białka Tatrzańska. 695 505 776.
 • PRACA | dam
  "TESKO" Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Spółka z o.o. w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ CIĄGNIKA oraz PRACOWNIKA FIZYCZNEGO do Zakładu Utrzymania Dróg na okres zimy, na pełen etat. Nr tel. 18 20 25 629, e-mail: tesko@tesko.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 6, 2004, kombi, diesel. 660 275 561.
 • PRACA | dam
  Zatrudnie Kierowców C+E NA trasy krajowe Wyjazdy z Nowego Targu na Śląsk powrót Nowy Targ Wysokie zarobki dobre warunki pracy. 601852059luczkowskitrans@gmail.com
  Tel.: 601852059
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Zakopanem zatrudni na stałe POKOJOWĄ. 666378357.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ ZABUDOWANĄ LUB NIEZABUDOWANĄ w Zakopanem lub najbliższych okolicach, tel.786119886
 • KOMUNIKATY
  W NIEDZIELĘ W BIAŁYM DUNAJCU - OKOLICE GMINY - ZAGINĘŁY 2 KROWY CZERWONO-BIAŁE.NAGRODA DLA ZNALAZCY. 600 771 479.
 • PRACA | dam
  Karczma Tatrzański Bór w Małem Cichem zatrudni kelnerkę oraz pomoc kuchenną (garmażerka) mile widziane doświadczenie. Możliwość zakwaterowania.
 • PRACA | dam
  Praca opiekunki w Domu Opieki dla osób starszych w Zakopanem, Struga 4. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I KELNERKĘ. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI OSOBĘ DO RECEPCJI I PRAC MARKETINGOWYCH. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY, W CENTRUM NOWEGO TARGU ul. Krzywa. 608 806 408
 • PRACA | dam
  Włoska restauracja PER AMORE poszukuje osób do pracy na stanowisko: KUCHARZ, POMOC KUCHENNA, ZMYWAK. Tel. 511 711 711.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  ZAKOPANE, KOTELNICA DZIAŁKA ROLNA BEZ DOJAZDU 1625mkw, c. 45 000zł. 501 614 182, www.suchodol.com
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA DOMINIUM na Krupówkach ZATRUDNI KELNERKĘ, PIZZERA, DOSTAWCĘ - NA STAŁE. 668 404 790, 664 023 298.
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego. Kameralny obiekt, spokojna praca. Pełny etat, umowa o pracę. Tel. 889 949 381.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA śniadaniowi oraz a\'la carte - w hotelu 4* w centrum Zakopanego. Pełny etat, umowa o pracę. Tel. 792 276 261.
  Tel.: 792 276 261
 • PRACA | dam
  POKOJOWA Praca od zaraz. Zatrudnimy osobę do sprzątania apartamentów w Białce Tatrzańskiej, z możliwością zakwaterowania. Możliwa umowa o pracę,stabilne warunki zatrudnienia, dobre wynagrodzenie, miła atmosfera. kontakt pod numerem tel. 668 850 500.
 • PRACA | dam
  KARCZMA SZAŁAS KURNIAWA ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka - 608 842 830.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ DO SPRZĄTANIA POKOI. Oferujemy umowę o pracę. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92.
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub tel. 18 20 150 92
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni: - Kucharzy/ młodszych kucharzy - Panie do przygotowywania śniadań - Kelnerów/ kelnerki - Recepcjonistki/ Recepcjoniści Praca stała bądź dorywcza, elastyczny grafik pracy, stabilne warunki zatrudnienia. 507645428natalia25-92@o2.pl
  Tel.: 507645428
 • PRACA | dam
  Restauracja Adamo przyjmie do pracy kucharza, pizzera, kelnera, pomoc kuchenna.. 606951331
  Tel.: 606951331
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Restauracja "Tunel" zatrudni pizzera na stałe. Umowa o pracę, wysokie wynagrodzenie. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Praca całoroczne Pensjonat Kościelisko najlepiej osoba wielofunkcyjna Kelnerka Pokojowa Kucharka możliwe zakwaterowanie i wyżywienie. 600 011 905 info@gorskipalacyk.pl
  Tel.: 600
 • PRACA | dam
  PRACA OD ZARAZ! Wynagrodzenie do 9 000 zł netto! Serwis sprzątający: Vorarlberg Austria. Chcesz być częścią naszego zespołu? Dołącz do nas! Prześlij nam swoje CV na adres: office.cowa@gmail.com.office.cowa@gmail.com
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ lub OSOBY CHĘTNEJ NA TO STANOWISKO (po maturze, DO PRZESZKOLENIA) - Zakopane. 793 333 072 (po godz. 19)
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  PŁYTKI, PANELE, SZPACHLOWANIE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-09-23 23:20 Jaki rodzaj internetu wybrać do domu? 2021-09-23 22:57 Zaczyna wiać, temperatura szybko rośnie 2021-09-23 21:40 Rabuś kradnie komputerem 2021-09-23 21:15 Mieszkańcy Spytkowic ostro sprzeciwiają się rozbudowie Chyżnianki 2021-09-23 21:10 Speedem w pirata 2021-09-23 20:36 W końcu powstanie projekt długo wyczekiwanego chodnika 2021-09-23 19:47 Dobre torby Biedronki wspierają Bank Żywności 2021-09-23 19:45 Zapomniany. Był, a jakby go nie było 2021-09-23 19:15 W Szaflarach rozpoczęło się zebranie wiejskie 2021-09-23 18:59 Gdy na Podhalu kończy się sezon, z dróg momentalnie znikają busy 5 2021-09-23 18:30 Ociepliło się i w Zakopanem od razu więcej turystów 2 2021-09-23 18:00 Personalizowane szkolenia z pierwszej pomocy dla firm. Jak stworzyć odpowiedni program szkolenia? 2021-09-23 17:54 Ratownicy pomagali polskiemu turyście pod Łomnicą 2021-09-23 17:45 Gabaryty na śmietnik. Czas na jesienne porządki 2021-09-23 17:30 Sybilla dla Muzeum Tatrzańskiego 2021-09-23 17:00 Zderzenie na Olczy, były utrudnienia 2021-09-23 16:46 Ulica Sienkiewicza już dwukierunkowa 2 2021-09-23 16:34 Zakopiańczyk, który bez powodu zaatakował przechodnia młotkiem aresztowany 5 2021-09-23 16:32 Trzymamy kciuki za "Sonatę" Bartosza Blaschke 2021-09-23 16:00 Obiad na środku Równi Krupowej (WIDEO) 2021-09-23 15:39 Wydawcy gazet lokalnych: polskie władze mają narzędzia by zmusić reżim do wypuszczenia dziennikarza 4 2021-09-23 15:15 Plac Radeformvald? Adres raczej będzie trudny do wymówienia 5 2021-09-23 14:41 Uwaga utrudnienia drogowe w Lasku 2021-09-23 14:30 Kilka słonecznych chwil na Podhalu i w Tatrach. Nadciąga wichura (WIDEO) 2021-09-23 14:13 Po wypadku na rowerze. Uraz głowy i zaburzenia pamięci 2021-09-23 13:45 Liczę na dobre wieści z Bratysławy - pisze ze szpitala Mateusz Polaczyk 2021-09-23 13:14 Obwodnica na razie donikąd (WIDEO) 2021-09-23 12:45 3 promile we krwi i jeszcze był w stanie jechać samochodem 2021-09-23 12:15 Ten, który słyszy światło księżyca 2021-09-23 12:13 Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia, dziadek się stosuje. Policja ogłasza konkurs 2021-09-23 12:00 Kwiaty za elektrograty - pozbądź się śmieci, a dostaniesz wrzozsa 3 2021-09-23 11:28 Kolejny wzrost zakażeń koronawirusem na Podhalu 4 2021-09-23 11:13 Zderzenie auta osobowego z maszyną drogową w Jabłone 2 2021-09-23 11:00 Wydawcy niezależnych gazet lokalnych wspierają Andrzeja Poczobuta 2021-09-23 10:48 Tak będzie wyglądał kryty tor lodowy w Zakopanem 2 2021-09-23 10:00 Ile śniegu spadło na Kasprowym, ile na Łomnicy? Nadciąga wichura 2021-09-23 09:16 Wielkimi krokami zbliża się Jazz Camping na Kalatówkach! Wejściówki w sprzedaży 2 2021-09-23 09:00 Abstynencja pomaga zapobiegać nowotworom 2021-09-23 08:59 Zmiana organizacji ruchu w Zakopanem opóźnia się. Dlaczego? 1 2021-09-23 08:00 Tak się budzi dzień w Mieście 2021-09-23 07:00 Lipnica opłakuje Mateusza 2021-09-22 22:30 Seniorzy pamiętają o Wyszyńskim 2021-09-22 21:55 Rozbity gang narkotykowy - w tle towar warty 6 mln zł (WIDEO) 2021-09-22 21:20 W piątek pogrzeb hokeisty Podhala, który zmarł nagle w młodym wieku 1 2021-09-22 21:00 Czas wyruszyć na muzyczny szlak. W piątek startuje Music Trail Festival 2021-09-22 20:33 Madzia mieszka w Białym Dunajcu. Rodzice zbierają dla niej pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny 2021-09-22 20:19 Podyskutujmy o książkach 2021-09-22 20:00 Łapy, łapy, cztery łapy w Lądku-Zdroju 2021-09-22 20:00 Wodociąg na Piaskach? Wykonawca poszukiwany 1 2021-09-22 19:52 Miłośnicy gier i kolei będą się mogli wykazać
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-09-23 23:22 1. cepry ty łbie 2021-09-23 23:01 2. 1. Ujednolicić projekt graficzny rozkładów oraz oznaczenia 2. Miasto powinno odpowiadać za stan rozkładów jazdy, tj odpowiednio je umieścić na przystanku i zabezpieczyć - w końcu umowa na realizacje przewozów powinna działać w dwie strony 3. Busy realizujące regularne połączenia powinny mieć gps (pierwszy lepszy system flotowy), tak żeby sprawdzać wykonanie przewozów 4. Jakieś minimalne wymagania odnośnie pojazdów realizujących przewozy 5. Polowanie na okazjonalną lewizne w sezonie Tyle i aż tyle trzeba ze strony władz żeby to zaczęło jakoś fukcjonować 2021-09-23 22:36 3. Polskie władze mają narzędzia, by uwalniać ludzi więzionych przez reżim Łukaszenki? A to ciekawe!!!! To ja myślę, że wydawcy gazet lokalnych mają narzędzie do obalenia Łukaszenki.z Putinem łącznie. 2021-09-23 22:33 4. Dopalacze robią siano z mózgu a to są następstwa szkodami mi turysty i szaleńca 2021-09-23 21:39 5. @kamil Do Zakopanego nie ma po co przyjeżdżać. Nawet jak nie ma ludzi. Chcesz pochodzić po górach, to są lepsze miejscowości na wypad w Tatry. 2021-09-23 20:38 6. @Vajper, już to widzę jak następnym razem, po przywrócenia właściwej kolejności ruchu KTT wymusza pierwszeństwo bo tak był przez miesiąc. Tu nawet garb w wykonaniu @lewego migacza by nie pomógł! 2021-09-23 20:24 7. Jo se tak myślym, ze jus downo powinna hulać kolyjka gondolowo Kościelisko-Zacofane-Białka T. i Zomb-Cyrla przez Łolce, abo inkso trasa jak fto woli... Tak cy siak zwrociyłyby sie koszty z nawiązkom a i cepry miały by atrakcje. Zero syfu z siylnika, korkof a casu pewnie tys by zostało duzo wiyncyj. Som miasta na świecie, co juz downo tak majom i se chwolom, ale przecie u nos sie nie do, bo piniyndzy nima, a i eko terroryści łod razu bedom mieć pole do popisu!. Takze bedzie dalyj jak jest: biadolynie i biadolynie... 2021-09-23 20:11 8. Ja jako były partyzant powiem tak: najlepiej dla nich, jakby na papieża wybrali Białorusina. Ten zmieniłby im oblicze ziemi i mieliby Tesco, Lidla z całym tym badziewiem ładni opakowanym w kilku językach Europy zjednoczonej. 2021-09-23 19:49 9. A ja chodzę pieszo do pracy w Zakopanem 4 km. Nie odważyłabym się wsiąść do ciasnego busa, w którym ani kierowca ani pasażerowie nie mają masek. Jeździ po Zakopanem zielony bus prowadzony przez starszego człowieka który pali w aucie. Smród nie do wytrzymania. Lepiej skorzystać z autobusu miejskiego. Dlaczego u nas mają jeździć busy a nie autobusy? W busie jest ciasno. 2021-09-23 19:32 10. @tadek.Nie chciałbyś pisać dla Wyborczej,Soku z buraka,czy Fabryki Troli?Miałbyś większy posłuch.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP