Reklama

2021-09-18 09:00:18

Zakopane

Samochód przed Żabką zaparkował na całym chodniku. Kobieta chciała go ominąć

Nasz Czytelnik był wczoraj wieczorem świadkiem bardzo niebezpiecznej sytuacji na ul. Balzera w Zakopanem.

Oto mail: Wiadomo, Zakopane nie jest dla mieszkańców! Mieszkańcy o tym wiedzą od dawna. Władzy zero, Policji zero! Im większy cham tym większe prawo!

Zgłaszałem kilkanaście razy na Policję problem z parkowaniem i całkowitym zastawianiem chodnika przy sklepie Żabka na Balzera. Oczywiście, żadnej reakcji ze strony Policji. Ale dziś o mało co nie doszło do tragedii. Trzy młode osoby zaparkowały na chodniku i trawniku, po czym poszły na zakupy do Żabki.

Kobieta idąca chodnikiem, chcąc ominąć samochód zeszła na ulicę, w tym momencie bus wyprzedzając na zakazie wyprzedzania, jadąc poza wysepkami "pod prąd" o mało co nie potrącił kobiety! Może Policja właśnie czeka na trupy?! Wtedy wyślą jeden patrol.

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
qaz 2021-09-18 18:17:10
@End - sztuką jest nawet namalować. Wjazd z Nowotarskiej na plac pod Gubałówką - brak linii zatrzymania, a szerokość drogi sugeruje pierwszeństwo na plac, zresztą znak od Nowot. jest słabo widoczny. Czyli sytuacja jak było na skrzyżow. Chyców Potok i droga do Szymonka. Parę dzwonów w tym miejscu spowodowało zmianę organizacji ruchu. Brak linii rozdzielających na wyjeździe z placu pod G na Nowot. Przyjezdni ustawiają się z prawej do skrętu w lewo. Proste jak drut do upłynnienia ruchu, ale po co myśleć. Nie ma komu usprawnić to co jest. A resztę jak mówisz, po co malować jak zlezie i zaś się ktoś będzie czepiał.
End 2021-09-18 17:35:11
Nie jest sztuką wymalować farbą (tandetną bo trzeba 4 x w roku) przejście oraz wbić znak na rurze tak żeby infrastruktury podziemnej nie uszkodzić. Sztuką jest doświetlić takie przejście wraz z sygnalizacją świetlną a tak kierowcy swoje a przechodnie też swoje. Oczywiście nikt nie zluzuje bo się każdemu należy. Jakie to polskie, innego dobić jak młotkiem zakrzywionego gwoździa. Kiedyś kierowca pracjący zawodowo miał uznanie, szacunek i wzór do naśladowania, teraz to jeszcze gorsza łajza niż pirat drogowy.
Jak już ktoś wcześniej wspomniał, że na DW969 przy rondzie w Krościenku przywrócono przejście dla pieszych zamknięte na czas wakacji, to też jest przykład złego przykładu i przygrywanie w ch. z kierowcami i pieszymi bo pomimo zamknięcia to i tak piesi z niego korzystali. "A w Polsce, jak kto chce"
qaz 2021-09-18 16:18:02
@Zasra...e - kwestia kultury i szczęscia. Jak Cię"odetnie" akurat na pasach to jest jak jest. Szkoda, że nie przeszkadza Ci, że chcesz wejść na przejście, a tu auto stoi, bo inaczej nie wjedzie na skrzyzowanie. Ale przemalować pasów 5m dalej (długość jednego auta) nie ma komu. Bylby jakiś głos prócz mojego żeby przejścia ucywilizować jak w normalnych krajach.
BTW - wczoraj znów jakaś pani miała "pecha". Przejście Stolarczyka/Kasprusie. Stoję sobie na środku, bo inaczej nie wyjadę i kobitka mało co na maskę nie weszła :):):) Pomijając już fakt, że tam ani kierowca pieszego ani pieszy kierowcy nie widzi. W deszczu i po ciemku lustro nic nie daje.

@End - " piesi ustanowili sobie jeszcze lepsze prawo bo całość z wysepką przechodzą z buta" - oczywiście we własnym mniemaniu. Przejście z wysepką to są DWA NIEZALEZNE przejścia. Przepisy stosuje się osobno do każdego z nich.
Blokoś 2021-09-18 14:16:53
W Kościelisku jest też taki sklepik co se sprzedawca napisoł na plocie, że "parking dla klientów sklepu" i samochody stają na całym, gminnym chodniku.
Zasra...e 2021-09-18 13:52:53
czasto mi się zdarza przechodząc przez przejście do pieszych , że samochód stojący w korku stoi centralnie na pasach . ostatnio policja jechała z przeciwną i zero reakcji.
Prawda 2021-09-18 13:36:59
Czyli co źle jak stoją na chodniku? Ale jak słupki lub doniczki postawią w takich miejscach to też źle. Trzeba w takich miejscach stawiać słupki tylko wtedy nie płaczcie. Szkoda że to droga powiatowa gdyby była miejska filarki już by stały.
End 2021-09-18 13:07:48
@miejscowy. Co do wysepek to zauważ, że w krajach jak piszesz cywilizowanych są ale z sygnalizacją świetlną dla pieszych i nie przejdziesz z buta przy zielonym całej jezdni bo zielone pali się do przejścia na wysepkę, dalej jest czerwone. Podobnie przepis mówi i w Polsce ale piesi ustanowili sobie jeszcze lepsze prawo bo całość z wysepką przechodzą z buta a kierowcy generują korki. Czy widziałeś żeby w Polsce pieszy zatrzymał się na wysepce i przepuścił auto bo ja nie, najwyżej zwolni chód po minięciu wysepki.
Ojciec 2021-09-18 11:37:10
Wnet w Rabce wszystkie miejsca parkingowe będą płatne. Wyjątkiem będą "koperty" z napisem "TYLKO DLA URZĘDNIKÓW". Wyborco - kiedy wybierzesz na burmistrza i zastępcę rabczanina ? Pewnie wtedy, gdy ktoś będzie chciał wystartować ???
ny 2021-09-18 11:32:31
Jako pieszy chce przejść bezpiecznie chodnikiem.
Mam 2 wyjścia: wejśc na jezdnię albo przecisnąśc sie przy samochodzie.
Mam ostry zegarek, przeciskając sie mimowolnie rysuje po masce samochodu.
Czy bede pociagniety do odpowiedzialności?
Pytam sie retorycznie?
I podpowiadam kupcie sobie zegarki z ostrą obudową?
miejscowy 2021-09-18 11:23:19
Co do wysepek. Coraz częściej można spotkać w kraju takie rozwiązania, a nawet bardziej drastyczne bardzo uspokajające ruch. Rozwiązania często zaczerpnięte z krajów cywilizowanych, gdzie takie rozwiązania stosowane są od wielu lat. Ale u nas społeczeństwo nie dorosło jeszcze do takich rozwiązań.

Co do zgłoszeń. Podobnie jak "Też mieszkaniec" często zgłaszałem na mapie zagrożeń, wyścigi samochodowe, nieprawidłowe parkowanie i co....NIC. Zgłoszenia usuwane, zero reakcji, szkoda czasu na te zgłoszenia bo to wielki PIC!!!
Policja "drogówka" jedzie i nie reaguje, a samochody zaparkowane na chodniku.
Dziki kraj!
Misio 2021-09-18 11:05:45
To, że Starostwo zlikwidowało parking to dobrze. Wysepki- sprawa sporna. Było by mniej busiarstwo jeszcze bardziej na chama by wyprzedzało na zakazie. Tylko jak widać ludzie mają gdzieś przepisy, a Policja ma gdzieś to co robią kierowcy.
POrażka 2021-09-18 10:32:35
nie jednokrotnie widziałem jak podobnie zaparkowany samochód stoi na chodniku czy nawet przejściu dla pieszych , a policja przejeżdża i nie reaguje , a wiem pewnie na akcję jadą :)
qaz 2021-09-18 10:30:21
Prywatyzacja zysków i socjalizacja strat. Po co parking przy sklepie ? Niech miasto sobie zrobi.
Byłoby 500 pał w tym mieście, to bankrut zastanowiłby się nad lokalizacją punktu.
Też mieszkaniec 2021-09-18 10:27:47
Też często zgłaszam nieprawidłowe parkowanie przez mapę zagrożeń. Często zgłoszenie jest usuwane i poprostu znika. Zwłaszcza gdy dotyczy lokalnych rejestracji. Po prostu są święte krowy, których się nie tyka. Inne zgłoszenia dostają absurdalny status "niepotwierdzone" choć do zgłoszenia dołączone jest wyraźne zdjęcie z rejestracją. Tu nie trzeba nic potwierdzać tylko wystawić mandat. Całą robotę z wykryciem i udokumentowaniem wykroczenia odwala zgłaszający a księżniczki ze straży miejskiej czy policji mają tylko wystawić mandat. Ale nie potrafią lub nie chcą i sabotują przestrzeganie przepisów. Może lepiej jakieś dzieci z podstawówki niech obsługują ten system to będzie większy pożytek.
Prawożądność i porządek w tym burdelu to fikcja.
and 2021-09-18 10:10:26
Dzwoniąc w takim wypadku na policję należy dodać , że to samochód zakopiańczyka, przyjadą na pewno. Przyjezdnych policja się nie zaczepia zgodnie z niedawnym dylematem TP "karać czy nie karać" przyjezdnych.
podhalanin 2021-09-18 10:01:21
W Szczawnicy to samo. Policję trzeba by wzywać osobiście do każdego takiego przypadku. Sami przejeżdżając obok "nie potrafią" tego zauważyć.

Nawet wypowiadał się tu niedawno chyba "Policjant", że to tak ma być. Że trzeba zgłaszać. A czy oni przypadkiem nie mają obowiązku reagować na każde łamanie prawa jakie zauważą???

Prędzej czy później dojdzie do jakiejś eskalacji. Albo kogoś przejadą jak w artykule. Albo trafi się jakiś porywczy co weźmie sprawy w swoje ręce i podpali te auta, jak to już gdzieś bywało.
prosik 2021-09-18 09:48:16
Takie są skutki likwidowania parkingów w mieście, w którym nie ma i już nigdy nie będzie wystarczającej ilości miejsc postojowych dla aut.
darko 2021-09-18 09:42:56
pisowskie gestapo potrafi tylko bić kobiety
Iwona 2021-09-18 09:31:07
Niestety standard( parkowanie&policja)
mm 2021-09-18 09:26:31
Ktoś powinien w końcu pociągnąć do odpowiedzialności starostwo za ten bubel i sabotaż w jednym (wysepki). Jadą rowerzyści czy dorożka? - nie wyprzedzisz aż nie trafisz na "okno". To jak bardzo jest to zryty pomysł świadczy regularne powalanie znaków na nich stojących. Ostatnio o mało w taką ogołoconą ze znaku wysepkę nie wjechałem podczas omijania gigantycznej kałuży w deszczu
Truteń 2021-09-18 09:19:31
Na szczęście żadna wysepka nie ucierpiała :D
kinia świnia 2021-09-18 09:14:20
Hej, KR 53557, Zakopane pozdrawia środkowym palcem.
2026-02-05 21:00 Trwają zapisy na Puchar Zakopanego Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim 2026-02-05 20:35 To było zabójstwo. Mężczyzna w piątek usłyszy zarzuty? 1 2026-02-05 20:10 Ogólnopolski Bieg Gąsieniców. UWAGA! Zmiana terminu 2026-02-05 20:00 XII Memoriał Heleny Marusarzówny w Zakopanem 2026-02-05 19:00 Już 12 lutego odbędzie się wielki finał Marki Tatrzańskiej 2025 2026-02-05 18:00 Pod Giewontem i za Wielką Wodą, twórcze żywobycie Andrzeja Krzeptowskiego Bohaca 2026-02-05 17:19 Paradny przejazd na początek Karnawału Góralskiego (ZDJĘCIA) 2026-02-05 17:00 Za kilka dni poważne utrudnienia drogowe w Chabówce 1 2026-02-05 16:30 Snowlandia - cztery zimowe atrakcje w jednym miejscu 2026-02-05 16:00 Jaworzyna Krynicka stanie się stolicą światowego snowboardu 1 2026-02-05 15:09 Wyprzedzał na zakopiance i doprowadził do czołowego zderzenia. Kierowca ukarany mandatem 2026-02-05 14:31 Obrączki i pierścionki, które mają swoją historię - teraz w Zakopanem 2026-02-05 14:00 Test syren alarmowych w powiecie tatrzańskim 1 2026-02-05 13:31 Slalomem po Puchar Gorców 2026-02-05 12:32 Rozpoczął się Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej (WIDEO) 2026-02-05 12:30 Zderzenie w Leśnicy 2026-02-05 12:00 Nad Tatrami chmury, w Zakopane coraz cieplej 2026-02-05 12:00 Odcinkowy pomiar prędkości w Rabce-Zarytem 1 2026-02-05 11:42 Bartłomiej Koszarek, szef Domu Ludowego zaprasza na Karnawał Góralski (WIDEO) 2026-02-05 11:37 Konsultacje społeczne w sprawie rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Targu 2026-02-05 11:25 Posadzka betonowa czy żywiczna - co wybrać w obiekcie przemysłowym? 2026-02-05 11:15 Policja ustala, czy w Starem Bystrem doszło do zabójstwa. Zatrzymany 39-latek 1 2026-02-05 10:59 Trzy łapy, jedno wielkie serce. Ten pies czeka na ciebie w schronisku w Nowym Targu (WIDEO) 2026-02-05 09:30 "Kontrasty muzyki ludowej" w Domu Kultury w Maniowach 2026-02-05 09:25 O godz. 9 w Kuźnicach pusto 12 2026-02-05 09:00 Kolejne kontrole quadów i skuterów w gminie Kościelisko. Posypały się mandaty 6 2026-02-05 08:00 Kwatera to nie hotel 1 2026-02-04 21:40 Zmiana terminu Wielkiego Finału Pucharu Zakopanego w narciarstwie alpejskim 3 2026-02-04 20:43 Nie żyje Włodzimierz Cichocki - przyrodnik Tatr i działacz Solidarności 1 2026-02-04 20:30 Zagubiona w zakamarkach umysłu. Mamy dla Was książki 2026-02-04 20:00 Ile kosztuje Zdrój 5 2026-02-04 19:00 W czwartek rozpoczyna się Karnawał Góralski. Utrudnienia dla kierowców 1 2026-02-04 18:30 Zmiany w Prokuraturze Rejonowej w Zakopanem. Nowe nazwiska 6 2026-02-04 18:17 Hubert Hyła z Krempach na podium Mistrzostw Europy Super Enduro 2026-02-04 17:59 Wypadek na zakopiance w Białym Dunajcu. Utrudnienia w ruchu i dwie osoby poszkodowane 2026-02-04 17:00 Inspektorzy Transportu Drogowego w Zakopanem. Kontrole w czasie ferii 4 2026-02-04 16:35 Zamknięcie mostu zostaje przedłużone 3 2026-02-04 16:30 Pamiętamy o Karłowiczu. Koncert w Galerii Hasiora 2026-02-04 16:00 Kuchenne rewelacje 2026-02-04 15:00 Wilki w okolicach Doliny Białego? 5 2026-02-04 14:53 Zakopane - sprzedam "kajak" treningowy 2026-02-04 14:33 Pogranicznicy z Zakopanego złapali Lankijczyka 5 2026-02-04 14:00 Nad Tatrami wał z chmur, temperatura na plusie. W piątek aż +9 st. C? (WIDEO) 6 2026-02-04 13:30 Bieg dla zakochanych, również w narciarstwie 2026-02-04 13:00 Dziesięć medali alpejczyków Fundacji Handicap Zakopane na międzynarodowych mistrzostwach w Tarvisio 2026-02-04 12:30 W Tatrach wzrosło zagrożenie lawinowe 1 2026-02-04 12:20 Zamarznięty wodospad Siklawica (WIDEO) 1 2026-02-04 11:40 Palą się sadze w kominie w Bąkowej Zohylinie, ewakuacja gości (WIDEO) 1 2026-02-04 11:00 Szkolna społeczność Liceum Kenara żegna swego dyrektora 2026-02-04 10:30 Rytmy reggae w Kombinacie. Koncert TABU
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama