Materiał sponsorowany, 2021-09-23 18:00:00

Materiał sponsorowany
Personalizowane szkolenia z pierwszej pomocy dla firm. Jak stworzyć odpowiedni program szkolenia?
Zgodnie z danymi GUS za 2020 rok, w Polsce zgłoszono ponad 60 tysięcy wypadków w miejscu zatrudnienia. Jak skutecznie udzielić pomocy poszkodowanym? Dużo może dać już kurs pierwszej pomocy dla firm. O czym warto pamiętać przy wyborze odpowiedniego szkolenia?
Co trzeba wiedzieć o programach szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników?
Czy oznacza to, że powinniśmy wysłać na szkolenie z udzielania pierwszej pomocy tylko jednego pracownika? Zdecydowanie nie. Zwłaszcza jeśli w naszej firmie pracuje sporo osób lub jeśli działalność gospodarcza bazuje na pracy zmianowej.
Wystarczy, że wyznaczona w tym celu osoba będzie przebywać poza firmą i w miejscu pracy nagle zabraknie kompetentnego pracownika, który na przykład weźmie na siebie ciężar prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Grozi to nawet poważnymi karami w razie kontroli ze strony Inspekcji Pracy.
Właściciele firm wysyłają więc na szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej całe zespoły lub wszystkich zatrudnionych pracowników. Daje nam to pewność, że w razie wypadku ktoś z załogi będzie w stanie zatroszczyć się o osobę poszkodowaną do czasu przyjazdu pogotowia.
Jest to bardzo ważne choćby dlatego, że przy udzielaniu pierwszej pomocy - oprócz umiejętności - kluczowe znaczenie ma czas, w jakim ta zostanie udzielona. Warto przeszkolić wszystkich pracowników w firmie choćby w podstawowym zakresie. Znacznie zwiększy to poziom bezpieczeństwa w firmie.
Kurs pierwszej pomocy dla firm - na co warto zwrócić uwagę?
W podobnym tonie można wypowiedzieć się o działalnościach gospodarczych, które zajmują się gospodarką ściekowo-odpadową lub przetwórstwem przemysłowym. Każda z tych firm wyróżnia się zupełnie inną specyfiką pracy, której takie szkolenie musi odpowiadać.
Eksperci są zgodni, że najlepsze szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników to te, które jest personalizowane, czyli dopasowane do czynników ryzyka, jakie występują w danej branży. Takie szkolenia ma w swojej ofercie na przykład firma Centrum Ratownictwa, które dodatkowo kładzie bardzo duży nacisk na wymiar praktyczny zajęć.
Jak długo jest ważny kurs pierwszej pomocy?
Nieco inaczej wygląda sytuacja w prywatnych szkołach czy przedszkolach. Osoby tam zatrudnione zazwyczaj mają status opiekunów. Zgodnie z ustawą o systemie wsparcia rodzin, pracownicy przedszkoli, żłobków czy klubów malucha, w tym także wolontariusze, muszą co dwa lata odnowić swój kurs pierwszej pomocy, choć tutaj również warto zarekomendować coroczne odświeżenie wiedzy z takiego szkolenia.
Chcąc dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo, zawsze warto zaufać tym jednostkom szkolącym, które działają już na rynku od wielu lat, a na dodatek zatrudniają pracowników, którzy byli zawodowo związani z sektorem ratownictwa. Są to osoby, które wiedzą, na jaki obszar szkolenia w danej firmie trzeba położyć szczególnie wysoki nacisk, co w sytuacji zagrożenia może nawet zaważyć na tym, czy uda nam się uratować kolegę lub koleżankę z pracy.
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
SPRZEDAM MIESZKANIE KRAKÓW - KURDWANÓW - ŚWIETNA LOKALIZACJA. Oferujemy na sprzedaż jasne i przestronne mieszkanie położone w zadbanym budynku na osiedlu Kurdwanów. Powierzchnia 28,12 m kw. Budynek wyposażony jest w trzy windy, w tym jedną towarową. UKŁAD MIESZKANIA: - duży pokój z wnęką (nyżą), - jasna kuchnia z oknem, - duża, oszklona loggia, - piwnica przynależna do mieszkania. Mieszkanie jest słoneczne i ustawne, IDEALNE DLA SINGLA, PARY lub JAKO INWESTYCJA POD WYNAJEM. Lokalizacja zapewnia szybki dojazd do centrum oraz dostęp do pełnej infrastruktury - sklepy, przystanki komunikacji miejskiej, szkoły i tereny zielone w zasięgu kilku minut spacerem. SPRZEDAŻ BEZ POŚREDNIKÓW. Cena 450 tys zł - do negocjacji. Kontakt: 604 08 16 43 -
SPRZEDAŻ | zwierzęta
OWCZARKI PODHALAŃSKIE - szczenięta - 506 368 311. -
USŁUGI | budowlane
"Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl -
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122. -
BIZNES
Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122. -
PRACA | dam
Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122. -
USŁUGI | budowlane
BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122. -
PRACA | dam
RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA/-KĘ, POMOC KELNERSKĄ. PRACA STAŁA + świadczenia. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
Restauracja w Zakopanem zatrudni POMOC KUCHENNĄ na sezon letni. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
PRACA W RESTAURACJI W ZAKOPANEM DLA UCZNIÓW, STUDENTÓW na umowę zlecenie. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. 601 533 566, 18 20 64 305 -
PRACA | dam
ZATRUDNIĘ POMOC KUCHENNĄ - Zakopane Jaszczurówka/Chłabówka - 601 50 44 86 -
USŁUGI | budowlane
REMONTY, WYKOŃCZENIA, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. OBRÓBKI BLACHARSKIE (balkony, tarasy, podbitki). 796 544 016. -
SPRZEDAŻ | różne
OPAŁ BUK. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
ADAPTACJE PODDASZY, OCIEPLANIE WEŁNĄ MINERALNĄ. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
WYKAŃCZANIE WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, MALOWANIE. 660 079 941. -
USŁUGI | budowlane
REMONTY, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, ZABUDOWY GK, ADAPTACJA PODDASZY. 660 079 941. -
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272. -
USŁUGI | budowlane
ELEKTRYK SZUKA ZLECEŃ - 602 317 519. -
PRACA | dam
Produkcja pączków, piekarz Pączkarnia-ZAKOPANE przyjmie do pracy dziewczynę-kobietę z Zakopanego lub okolic,do produkcji pączków. Praca na stałe, zmianowa, w godzinach od 6.oo-18.00. Informacja tylko telefonicznie. 609097999
Tel.: 609097999 -
SPRZEDAŻ | różne
PIERZE I PUCH Z GĘSI. 536 88 77 35. -
NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
Sprzedaż NIERUCHOMOŚCI na Podhalu. Zadzwoń 792 250 793 lub skorzystaj z formularza na www.dobrasprzedaz.pl -
NIERUCHOMOŚCI | kupno
Kupię MIESZKANIE w Nowym Targu. Bezpośrednio od właściciela. Może być do remontu. Pomogę załatwić formalności. Tel. 603 607 360. -
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098. -
PRACA | dam
Poszukujemy OSÓB DO OBSŁUGI KLIENTA w biurze Szkoły Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem! Praca sezonowa: grudzień - marzec. ZAKRES OBOWIĄZKÓW. - Obsługa klientów bieżących w biurze szkoły, - Obsługa e-maila i przyjmowanie rezerwacji telefonicznych, - Sprzedaż usług szkoły narciarskiej, - Rozliczanie lekcji oraz współpraca z instruktorami. WYMAGANIA: - Komunikatywność i cierpliwość, - Dobra organizacja pracy i umiejętność samodzielnego działania, - Umiejętność obsługi komputera, - Łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Zdolność do pracy przy kilku zadaniach jednocześnie, - Komunikatywna znajomość języka angielskiego. OFERUJEMY: - Pracę w przyjaznej, sportowej atmosferze, - Możliwość nauki i rozwoju w branży turystyczno-narciarskiej, - Zimowy sezon pełen dobrej energii i górskiego klimatu! OSOBY ZAINTERESOWANE prosimy o przesyłanie aplikacji na e-mail: szkola@szymoszkowa.pl lub kontakt telefoniczny: 734 011 011. CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE! -
MOTORYZACJA | sprzedaż
CITROEN JUMPER, r.p. 2013, cen do uzgodnienia - 604 102 804. -
MOTORYZACJA | sprzedaż
VW TRANSPORTER, r.p. 2013, cena do uzgodnienia, 604 102 804. -
PRACA | dam
PAPI SERVICE SP. Z O.O. ZATRUDNI KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E ORAZ UPRAWNIENIA ADR. MOŻLIWE PRZESZKOLENIE ADR/TDT Z ZAKRESU PRZEWOZU PALIW PŁYNNYCH . TEL.602290555 -
PRACA | dam
Stacja Narciarska Polana Szymoszkowa zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERÓW, BARMANKI, BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK, OSOBY DO SPRZĄTANIA SALI. Kontakt osobisty pod nr tel.: 693 319 707 -
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325. -
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105. -
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.














