Reklama

2021-09-24 14:15:19

Pod Giewontem

Klimatyczny protest w Zakopanem. Dyrektorzy szkół nie chcieli nas puścić

Po godz. 12 przez Zakopane przeszedł 30-osobowy pochód protestu klimatycznego.

Młodzi ludzie protestowali przeciwko zmianom w klimacie. - Jest nas dość mało, bo dyrektorzy szkół stracili samodzielność i nie mogli nas zwolnić, abyśmy uczestniczyli w proteście we większej liczbie. Jesteśmy tu więc trochę na wagarach - mówiła jedna z uczestniczek.

Protestujący przeszli sprzed Oczka wodnego na Krupówkach przed urząd miasta. Przedstawili dekalog swoich postulatów. Są wśród nich: wprowadzenie klimatycznego stanu wyjątkowego, tak aby problem zmian klimatu traktowany był poważnie, obowiązkowa segregacja śmieci, rozwój łąk kwietnych, zakaz sprzedaży foliowych toreb, wprowadzenie w Zakopanem stref wolnych od spalin czy zakaz palenia węglem i drewnem pod Giewontem. 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
stes 2021-09-25 11:38:04
Druhu Marku . Mieszkałem w latach osiemdziesiątych na osiedlu na którym wszyscy palili WĘGLEM. Nie było problemu ze smogiem . Teraz wszyscy palą wszystkim bo nie mają pieniędzy na opał. Tu jest problem
Marcin 2021-09-25 08:31:30
Pozwólcie ludziom palić drewnem, to korzyści dla człowieka i natury. Jedynym sposobem na uratowanie Ziemi są działania zmierzające do ograniczenia przyrostu naturalnego globalnie. Na całym świecie nie powinno żyć więcej niż 100 mln do 1mld ludzi. Wtedy być może uda się zachować względną równowagę. Ilość nie idzie w prze z jakością. Zwróćcie uwagę, że życie większości ludzi( moje też) jest bezcelowe, w żaden sposób nie przyczyniają się do rozwoju społeczeństwa ludzkiego jako ogółu. Żyją tylko by zaspokajać wzajemne potrzeby, by produkować i konsumować, a ogrom z nich nie produkując jedynie konsumuje i niejednokrotnie kosztem innych. Ja sugerowałbym prawo zezwalające każdej dorosłej osobie na posiadanie tylko jednego dziecka, małżeństwo czy para wspólnie może posiadać dwoje. Może za kilka pokoleń uzdrowiłoby to świat.
Jack 2021-09-25 08:31:29
To moze proponuje zmiany zaczac od siebie. Prad w duzej mierze wytwarzany jest ze spalania wegla wiec na poczatek moze by tak zrezygnowac z siedzenia caly dzien ze smartfonem, tabletem, komputerem czy tv. Do szkoly nie autem z rodzicami czy autobusem bo wytwarzaja spaliny. Wprowadzcie dla siebie strefe wolna od spalin i do szkoly z buta albo na rowerze.
Ciekawe ilu z was byloby w stanie pokazac taka forme protestu?
czopek 2021-09-25 08:01:10
Niech ktoś powie tym dzieciom, że mamy w ZAK Katastrofę Cywilizacyjną i już się w żadnej sprawie nie da nic zrobić.
Berger 2021-09-25 06:56:04
"..dyrektorzy szkół stracili samodzielność i nie mogli nas zwolnić.."
To rzeczywiście skandal! Proponuję zorganizować protest w niedzielę albo w sobotę. Opresyjny system wam nie zabroni
druh Marek 2021-09-24 21:24:02
Młodzi myślą mądrzej i perspektywicznie w porównaniu do tych, którzy palą jak za dawnych lat bywało. Brawo za akcję strajkową!! Beata Szydło -córka górnika- bez węgla nie wyobraża sobie życia. Jak mogła utrudniała rozwój OZE. Morawiecki zblatany z górniczymi zwiazkowcami, dalej nie widzi potrzeby odchodzenia od paliw kopalnych. Jesteśmy najbardziej zasmrodzonym krajem Europy. A węgiel wwożony jest dalej do kraju nawet z zachodniej granicy -nie mówiąc o Rosji i Donbasie. Póki będzie rzadził PiS ,będziemy wdychać smog, a ok 45 tys. Polaków umrze przedwcześnie.
Fff 2021-09-24 20:47:25
Młodzi ludzie zmienią poglądy jak przyjdzie im wybudować za jakiś czas dom i kupić nowoczesny piec o najwyższej klasie spalania oraz zapłacić za prąd przy ewentualnym dogrzewaniu ekologicznymi pompami ciepła. W tym samym czasie w Tatrach będą pruchnialy skornikowane zwalone drzewa, które mogłyby posłużyć za opał. Na pewno takie drewno jest bardziej ekologiczne niż pellet z domieszkami. Podobnie zresztą jest z tzw ekogroszkiem który jest eko tylko z nazwy, a jak już ktoś z niego korzysta to pieca nie wygasza bo podajnik podaje 24h na dobę zmieniając tylko tryby z grzejników na wodę a dym leci cały czas. Węglem tradycyjnym pali się jak jest zimno, a nie całą dobę gdy na zewnątrz jest 30 stopni. Dzieciaki nie macie pojęcia o ekologii, mieszają wam w głowach. Służycie jako narzędzie w celu robienia kasy na zielonych technologiach, które mają na celu uzależnić wszystkich od producentów paliw, żeby nie można było być samowystarczalnym. Na Podhalu ludzie zawsze pracowali z drewnem i część tego drewna jako odpad z produkcji służył za opał. Teraz chcą narzucić system w którym to drewno bedzie mieszane z chemią sklejane i przerabiane na pellet. Ekologia.
Piec 2021-09-24 20:43:16
@jarek komentarz dotyczy Zakopanego a nie całego świata ,a ci starsi panowi z banerami to przebrani uczniowie ? Czy oni tam zawsze stali, a pani która rozdaje tablice z hasłami to z jakiej organizacji ? Czy może młodzież sama je przyniosła? Śmiech ,a niektóre dzieciaki znam dobrze i niech przedewszystkim rzucą palenie bo w tym wieku średnio na zdrowiu wyjdzie, a i przy okazji mniejszy smog i starości zero emisyjnej nie dożyją.
CO co? 2021-09-24 20:12:27
Nie rozumiem jednej rzeczy, zawsze w wakacje z ojcem wyruszaliśmy (w uzgodnieniu z gajowym) na wycięcie olszyny na opał. Takiej około 5cm średnicy. Po zwózce całości ojciec rąbał to drewno na kawałki i układaliśmy całą rodziną w sychty dookoła domu. Nie było wtedy prądu 400V (siły), więc miał do tego taki topór siekierę, którą mam na pamiątkę. Dzisiaj, jak przechodzę w zimie i ktoś pali twardym wysuszonym drewnem to zapach dymu z komina przypomina mi dzieciństwo. Podobno teraz jest to zła emisja spalin. Dodam, że ojciec był pszczelarzem i na wiosnę po pierwszym oblocie pszczoły robiły porządek w ulu oraz oblot. Te pszczoły, które nie przeżyły zimy ojciec zbierał i z całym szacunkiem postanowił je potem spalić w piecu. Jakie było zdziwienie gdy pszczoły ożyły w piecu przed rozpałką i wyleciały usmolone w popiele z drewna jakim była olszyna. Wobec tego moje pytanie jest takie, gdzie tu szkodliwość emisyjna?
jarek 2021-09-24 20:10:36
@Piec takich happeningów było dzisiaj na całym świecie kilkaset a ty mieszasz do tego KOD włącz czasami inny program a nie tylko tvp.info :)
Kasandra 2021-09-24 19:52:28
W 2043 człowiek nie będzie już mógł żyć na Ziemii. Za późno. Zmiany klimatyczne w postępie geometrycznym
tafdek 2021-09-24 18:03:48
Daremne wasze protesty młodzieży, bo węgla mamy na 200 lat i nikt nam w obcych językach nie będzie mówił czym mamy palić.
Podszerstek 2021-09-24 17:39:17
Droga młodzieży, czy wg Was spalanie drewna jest zeroemisyjne?
Drewna, nie węgla.
Proszę o rozważne odpowiedzi.
Oli 2021-09-24 16:37:12
Tak naprawdę to urzędnicy są słabi, niewiele robią, te kontrole palenisk to jakaś ściema . Sasiedzi jak kopcili tak dalej kopcą wieczorami. Nie trzeba byś specjalnie bystrym żeby wytypować tych którzy pala złym paliwem . Może to chodzi o to żeby jednak ludzie palili śmieci i gminy mniej płaciły za wywóz, bo inaczej tej nieudaczności urzędników nie umiem wytłumaczyć.
Konserwatywny 2021-09-24 16:23:22
Byla Greta?
Yajami Omate 2021-09-24 15:51:15
Przed chwilą wydało się jaki plan ma PiS na bezpieczeństwo energetyczne. Niech ich h....strzeli!
DENZEL 2021-09-24 15:46:46
Bardzo dobre postulaty bo to ludzi młodych dotkną choroby za 20 lat i przez co długo nie pożyjemy przez rządy dziadków tego świata których ekologia gówno obchodzi bo i tak nie pociągną więcej jak 20 lat . Z ogrzewaniem bedzie gorzej ale można grzać dom gazem czy pelletem .
PawEl 2021-09-24 14:54:55
Zakaz palenia tak, ale śmieciami, oponami, przepracowanym olejem, meblami, baciokami i ubraniami, a nie węglem i drewnem. Dopóki w rejonie nie powstanie spalarnia i dostęp do niedrogiego tzw. ciepła systemowego nie można zakazać ludziom używania niedrogich źródeł ciepła zwłaszcza że większość z nich spełnia klasę 4 czy 5 (a będzie jeszcze więcej). Ponadto należy ułatwić oddawanie niebezpiecznych śmieci (opony, oleje, stare meble, folie i steropiany z opakowań, części karoserii itp, itd.).
Piec 2021-09-24 14:35:55
Obłuda pełną gęba, KODowcy próbują manipulować młodzieżą no chyba że też wagarują od szkoły, akurat kilkoro dzieciaków znam i proponuję zrewidować wpierw swoją kotłownię czym rodzice palą w swych pensjonatach po gościach i czym jeżdżą dieslem czy eko transportem.
Q 2021-09-24 14:28:51
Jesteście dziwni nie rozumiem was jesteśmy chyba z innego świata nie wiem

Reklama
 • USŁUGI | inne
  PRZERÓBKI - KOŻUCHÓW, FUTER, NA PILOTKI NOWEGO KROJU. NIEDROGO, PROFSJONALNIE. 606989935.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię DO KWIACIARNI W PORONINIE. Praca stała. 507 02 06 04.
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO. 791 818 377.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 85-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Zatrudniający ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA ds. HR. Miejsce pracy: Zakopane, możliwa częściowa praca zdalna. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie procesów rekrutacyjnych, w tym identyfikacja potrzeb rekrutacyjnych, publikacja ogłoszeń, selekcja aplikacji, prowadzenie spotkań, składanie ofert, - Koordynowanie procesu onboardingu nowych pracowników, - Realizacja i koordynacja projektów rozwojowych w obszarze miękkiego HR: rozwój i ocena kompetencji, ścieżki kariery, zarządzanie talentami, programy motywacyjne, - Organizacja i koordynacja procesów związanych ze szkoleniami i rozwojem pracowników oraz zarządzaniem wiedzą w firmie (programy praktyk, staży i udział w targach pracy), - Organizacja szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych dla pracowników firmy, - Współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie: benefitów pracowniczych, rekrutacji oraz zatrudniania pracowników tymczasowych, - Inicjowanie i realizacja działań z obszaru employer brandingu - dbałość o markę pracodawcy na rynku pracy, - Wsparcie managerów i pracowników w bieżących sprawach z zakresu HR, - Aktywne uczestnictwo w opracowywaniu, aktualizacji oraz wdrażaniu polityk w obszarze HR, - Wsparcie w projektach zespołu kadr i płac (doświadczenie w obszarze kadrowo-płacowym będzie dodatkowym atutem), - Przygotowywanie analiz, raportów i prezentacji na potrzeby bieżących działań. WYMAGANIA: - Wykształcenie wyższe kierunkowe, - Doświadczenie zawodowe w obszarze HR - min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, - Komunikatywność, otwartość, kreatywność oraz wysokie umiejętności interpersonalne, - Zaangażowanie i odpowiedzialność za powierzone zadania, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Bardzo dobra organizacja pracy własnej, dokładność, - Orientacja na cel i klienta wewnętrznego, - Otwartość na zmiany, - Znajomość prawa pracy, - Zainteresowanie tematyką HR oraz śledzenie aktualnych trendów w tym obszarze, - Dobra znajomość programów: MS Office (w szczególności Ms Excel), - Możliwość odbywania podróży służbowych na terenie Małopolski i Podkarpacia. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, ubezpieczenie na życie, - Ciekawą pracę w zgranym i wspierającym się zespole, - Możliwa częściowa praca zdalna. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
 • PRACA | dam
  Przyjmę PANA DO PRODUKCJI PANTOFLI - LEŚNICA - 797 107 356.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. tel. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARKĘ lub KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ do pensjonatu na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 25.10.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3161/nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARZA ŚNIADANIOWEGO/ POMOC KUCHENNĄ do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Atrakcyjne wynagrodzenie, miła atmosfera. Więcej informacji pod numerem 668 850 500.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 85. letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Jeden z największych na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. JEŻELI: - Jesteś miłośnikiem gór i natury; - Bliska jest Ci turystka górska; - Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce; - Szukasz zatrudnienia u renomowanego pracodawcy i lidera branży; DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowiska: SPRZEDAWCA. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch - sklep z pamiątkami. OPIS STANOWISKA: - Profesjonalna obsługa klienta i aktywna sprzedaż, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek/wygląd sklepu, - Stałe uzupełnianie ekspozycji, - Odbiór dostaw towaru, - Inwentaryzowanie towaru, - Obowiązek zabezpieczenia i rozliczenia się z gotówki, - Przygotowywanie raportów dobowych, - Rejestrowanie całości sprzedaży w systemie Comarch XL, - Realizacja celów sprzedażowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wysoka kultura osobista, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Umiejętność pracy w zespole, - Dyspozycyjność oraz gotowość do pracy w systemie zmianowym, - Mile widziane doświadczenie zawodowe. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenia, - Atrakcyjne warunki zatrudnienia, - Ciekawą pracę w młodym i dynamicznym zespole. OSOBY ZAINTERESOWANE proszone są o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Sprzedawca KW". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Kelner/Kelnerka/Kierownik sali z doświadczeniem.Do restauracji Perła w Mszanie Dolnej na cały etat.Jeśli jesteś osobą:otwartą pracowitą uśmiechniętą szybko uczącą się łatwo nawiązujesz kontakty nie boisz się wyzwań - czekamy właśnie na Ciebie! 730338755michal.wyroba@firmapema.pl https://restauracjaperla.pl/
  Tel.: 730338755
 • PRACA | dam
  PIZZERIA w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca stała i na weekendy. 508256350.
 • PRACA | dam
  Hotel Toporów*** w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnera lub kelnerkę. Praca stała lub sezonowa z możliwością zamieszkania. 698763582topor@toporow.pl
  Tel.: 698763582
 • PRACA | dam
  POMOC DO PENSJONATU - KOŚCIELISKO - 600 403 706.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MAZDA 6, 2004, kombi, diesel. 660 275 561.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM zatrudni DZIEWCZYNĘ LUB CHŁOPAKA DO KROJENIA CHLEBA. Praca na noc. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI W ZAKOPANEM ZATRUDNI POKOJOWĄ . STAŁA I PEWNA PRACA. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • USŁUGI | budowlane
  Usługi remontowe: kominki, płytki, gładzie, malowanie, szpachlowanie i inne. 575977660
  Tel.: 575977660
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTKI/TY** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej Praca stała na pełny etat, elastyczny grafik, dobre zarobki. Wyślij CV na adres: edyta.aparthotel@gmail.com, tel: 696 112 266. 696112266edyta.aparthotel@gmail.com aparthotelgoralski.com
  Tel.: 696112266
 • PRACA | dam
  SZYCIE KUŚNIERSKIE - na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do zakładu garbarskiego. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Praca OPIEKUNKA DO DZIECI W ŻŁOBKU.. tel 577 283 777
  Tel.: 577 283 777
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI, GROBOWCE. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  Zatrudnię OPERATORA koparki, Poronin. 732 991 111
  Tel.: 732
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Dom Wypoczynkowy przyjmie kucharza/kucharkę oraz pomoc do obsługi w obiekcie na sezon zimowy. Praca od połowy grudnia. Wysokie wynagrodzenie!. 668 021 047
  Tel.: 668 021 047
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM zatrudni POMOC KUCHENNĄ. Warunki pracy i płacy bardzo dobre. Kontakt tel. 602 186 987.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-10-17 15:15 Rondo na zakopiance w Nowym Targu wkrótce będzie gotowe 2021-10-17 14:30 Słońce i piękne widoki w słowackich Tatrach (WIDEO) 2021-10-17 13:45 Nieleglany parking na łące pod Nosalem 3 2021-10-17 13:00 Przemarsz odblaskowy 2021-10-17 12:01 Śmierć na szlaku w Pieninach 1 2021-10-17 11:30 Znamy wstępne ustalenia policji w sprawie wczorajszego wypadku w Trybszu 2021-10-17 10:56 Pijany 18-latek spowodował groźny wypadek w Piekielniku 1 2021-10-17 10:00 Góralska opera w Rzymie - jak ten czas leci 2021-10-17 09:15 Na początek weekendu - turniej badmintona 2021-10-17 08:29 Trudne warunki turystyczne w Tatrach 2021-10-17 08:00 Znamy termin uroczystego otwarcia wyremontowanego MCK-u 2021-10-17 00:37 Nowy parking w centrum Zakopanego 2021-10-16 21:48 Badmintonowy maraton w Zakopanem (ZDJĘCIA) 2021-10-16 21:10 Poszedł redyk braci Leśnickich (WIDEO) 1 2021-10-16 20:30 Ścianka wspinaczkowa oblężona 2021-10-16 19:37 Krupówki wieczorową porą - nie brak turystów (WIDEO LIVE) 1 2021-10-16 18:15 Niedźwiedź na Zoniówce i Wyskówkach. TPN uspokaja mieszkańców 4 2021-10-16 17:30 Szukała pracy, a straciła ponad 30 tys. zł! Uważajcie na oszustów! (WIDEO) 2021-10-16 17:11 Alarmujące zgłoszenie na policję - ludzkie zwłoki nad potokiem (aktualizacja) 2021-10-16 16:44 Turyści i mieszkańcy Zakopanego taplają się w błocie 2 2021-10-16 16:20 Poranna kolizja na zakopiance 2021-10-16 16:00 Mrówki przepowiadają pogodę 1 2021-10-16 15:10 Groźny wypadek między Trybszem, a Łapszami Wyżnymi 2 2021-10-16 15:00 Redyk w Pieninach - tysiące owiec wędruje przez miasto (WIDEO) 9 2021-10-16 14:30 Odblaskowi seniorzy 2021-10-16 14:18 Zderzenie na zakopiance w Poroninie. Są utrudnienia 2021-10-16 14:14 Jak zachować się na rowerze na górskich szlakach? (WIDEO) 2 2021-10-16 13:45 Żubry wracają do Zakopanego. Już niebawem samochodowy rajd pod Giewontem 1 2021-10-16 13:04 Znów tłumy na góskich szlakach 1 2021-10-16 13:00 Zapraszamy na spacer parkową aleją (ZDJĘCIA) 1 2021-10-16 12:00 Sięganie po używki prowadzi donikąd. Poruszające spotkanie w szkołach 2021-10-16 11:33 Nocny pożar na Karpielówce. Mieszkanka trafiła do szpitala (ZDJĘCIA) 2021-10-16 11:30 Ponad 3200 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, 12 na Podhalu 1 2021-10-16 10:45 Strażacy świętują jubileusz - grad medali i nowy pickup w remizie 2021-10-16 10:00 Na pokładzie Batorego 2021-10-16 09:27 W Tatrach słońce, w Zakopanem chmury 2021-10-16 09:00 Nie ma piękniejszej dolinki reglowej (ZDJĘCIA) 2021-10-16 08:00 Dopiero co rozpoczął się rok szkolny, a Septyma już z sukcesami 2021-10-16 00:15 5 pysznych zup odchudzających z sezonowej kuchni marketem Dino 2021-10-15 22:59 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz 2021-10-15 21:48 Wszystkie rzeźby Marcina Rząsy (ZDJĘCIA) 2021-10-15 21:15 Impresje świętokrzyskie w Kmicicu 2021-10-15 21:15 Nauczyciele z całej Polski przyjechali do Zakopanego 4 2021-10-15 20:30 Nowa droga w Rogoźniku 4 2021-10-15 19:56 Orawski zamek i leśna kolejka skarbami Słowacji 2021-10-15 19:45 Kolejny nadajnik telekomunikacyjny powstanie w Rabce-Zdroju 1 2021-10-15 19:33 Pomagamy biegając. Dołącz i wesprzyj hospicjum 2021-10-15 19:00 Tłumy turystów ruszą przez Nowy Targ do Bramy w Gorce. Albo i nie 1 2021-10-15 18:15 Rak piersi to nie wyrok 2021-10-15 17:49 Zbliża się sowia przygoda
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP