Reklama

2021-09-27 19:59:48

Podhale

Ceny zwariowały. I jak tu wybudować albo wyremontować dom?

Rok temu tona stali kosztowała około 2600 zł. Obecnie trzeba za nią zapłacić ponad dwa razy więcej. Nie mają lekko ci, którzy właśnie zaczynają budowę domu.

Przedstawiciele branży budowlanej mówią zgodnie - takich podwyżek materiałów budowlanych jeszcze nie było. - Z jednej strony mamy wysokie ceny, a z drugiej jest problem z dostępnością towarów. Na płyty OSB trzeba czekać nawet jeden-dwa miesiące, a kiedyś były dostępne maksymalnie do tygodnia - opowiada kierownik budowy, który nadzoruje inwestycje na Podhalu.

Ceny niektórych materiałów wzrosły nawet trzykrotnie. Zdrożała między innymi stal, styropian, płyty OSB, a w ślad za tym wzrosły ceny okien, drzwi, blachy. I nie są to podwyżki kilkuprocentowe. Cena wzrosła nawet dwu- trzykrotnie.

Rekordowy wzrost cen

Ireneusz Hędrzak, kierownik sklepu budowlanego Modom w Szaflarach, opowiada, że rok temu standardowa płyta OSB o grubości 8 mm, o wymiarach 1250 x 2500 mm kosztowała 42 zł. Dziś jej cena wynosi 123 zł. - Rekordowo wysoki wzrost cen płyt OSB wynika z sytuacji na światowym rynku drewna - wyjaśnia.

Nie mają lekko, ci, którzy zaczynają budowę domu od podstaw. Znacznie zdrożała stal. Jeszcze w ubiegłym roku cena za tonę wynosiła 2600 zł. Obecnie sięga 5700 zł. - Średnio na budowę domu trzeba około 6-8 ton stali. W tej sytuacji trzeba zapłacić prawie 18-24 tys. więcej niż rok temu - zaznacza kierownik sklepu w Szaflarach. I podaje kolejny przykład drastycznej podwyżki, która dotyczy styropianu. W ubiegłym roku kosztował około 135 zł za metr sześcienny. W tym roku cena za tę samą ilość wzrosła aż do 220 zł.

Problem ze styropianem

- Mimo podwyżek nie ma zastoju na rynku budowlanym na Podhalu. Popyt na materiały jest bardzo duży. Trzeba być cały czas w kontakcie z producentami, pilnować, negocjować, nadzorować dostawy, aby nasi klienci mieli towar od ręki lub na czas - zapewnia Ireneusz Hędrzak. Dodaje, że ceny większości materiałów budowlanych stale rosną. - Wynika to ze wzrostu cen surowców do produkcji materiałów na światowych giełdach, energii, paliw i transportu. Ta sytuacja wynika z drastycznego spadku popytu w związku z pandemią w 2020 r. i jego bardzo gwałtownej odbudowy od początku 2021 r. - stwierdza kierownik. - Nasze składy budowlane mają dużo zamówień. Staramy się, aby główny asortyment do budowy był dostępny od ręki, mimo że na płyty OSB czeka się nawet do dwóch miesięcy. W sierpniu pojawił się duży problem ze styropianem. Fabryki przyjmują zamówienia na wrzesień, bez gwarancji ceny. To bardzo ciężki rok dla handlu. Trudno przewidzieć, co będzie dalej - podsumowuje.

Taniej na pewno nie będzie
 
Joanna buduje dom w jednej z podhalańskich miejscowości. - W styczniu chcieliśmy kupić stal. Ceny już wtedy poszły w górę. Kosztowała około 3 tys. zł. Na składzie budowlalnym mówili nam, że to niemożliwe, żeby stal była tak droga. Sprzedawca radził, żebyśmy jeszcze poczekali, bo cena na pewno zmaleje - opowiada. Posłuchała i poczekała do marca. Dwa miesiące później cena za tonę wzrosła już do 3600 zł. - I za tyle kupiliśmy. A za następną turę zapłaciliśmy już 4600 zł - dodaje nasza rozmówczyni. Mimo skoku cen nie rezygnuje z budowy domu. - Trudno się teraz wycofać. Taniej na pewno nie będzie - przewiduje.

Podwyżka o 40%

- Dziesiąty rok handluję blachą i były wcześniej podwyżki, ale rzędu 3, 5, 8%. A nie takie, jak teraz - przekonuje właściciel firmy, która zajmuje się na Podhalu sprzedażą blachy, okien i drzwi. Przykładowo za metr kwadratowy blachy trapezowej trzeba zapłacić średnio około 20 zł więcej niż rok temu. - Blacha gontopodobna w zeszłym roku kosztowała nieco ponad 50 zł, obecnie 80 zł - daje przykład właściciel. Podobnie jest z cenami okien. Zdrożały o 30-40%. - W styczniu wyceniałem okna do domu i obecnie różnica w kosztorysie wynosi 7-8 tys. zł - przyznaje. 

Jak tu budować?

Wszyscy szukają odpowiedzi na pytanie, czy ceny zmaleją, albo przynajmniej zatrzymają się na dotychczasowym poziomie. - Może te ogromne podwyżki zwiastują kryzys w budownictwie - zastanawia się jeden z kierowników budowy. - Na razie cały czas mamy na Podhalu budowlany boom - dodaje. 

Trudno kupować materiały budowlane na zapas. - Pustaki można kupić, jeśli wiemy, że za rok ruszymy z budową domu. W przeciwnym razie materiały niszczą się - nie warto ich składować przy domu przez kilka lat - podsumowuje kierownik budowy. 

Monika Para Miśkowiec

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Brawo 2021-10-01 07:39:45
Teraz jest tanio,. Zobaczycie co bedzie po nowym roku gdy nowy ład zacznie obowiązywać i nowe podatki.
wiktoria 2021-09-29 21:45:44
!@ jarek szczęść Boże ty pewnie z tych innych Jarków oczywiście nie z Kaczyńskich wiadomo Polska zawsze będzie Polską a unia tylko unią bez przeszłości i bez przyszłości nicość i jeszcze nicość a Polska Polską na wieki wieków chwała PIS i Kaczynski i wolna Poska @pi, inina gadzina że niby jakiś @kot to śiewcy śmierci na usługach unii Kremla oczywiście w niedalekim pokoleniu
ja ruś 2021-09-29 16:13:04
@jaruś, nie wiedziałem, że Emilewicz pracuje w TVN24. No, chyba, że oprócz niej zamęt sieje też TVN, albo co gorsza, w Hiszpanii rządzą kaczyści, tylko nikt o tym nie informuje. Nawet TVN

"Ceny energii elektrycznej na rynku hurtowym w Hiszpanii od kilku miesięcy utrzymują się na rekordowych poziomach. We wtorek osiągnięto historyczne maksimum w wysokości 172,78 euro za megawatogodzinę (MWh), podczas gdy przed rokiem było to zaledwie 46 euro.
Według hiszpańskiego Narodowego Instytutu Statystycznego (INE) rachunki za energię elektryczną płacone przez gospodarstwa domowe wzrosły w sierpniu 2021 o 34,9 proc. w porównaniu z sierpniem 2020 roku.
Brytyjski dziennik "Financial Times" zwrócił uwagę, że rosnące ceny hurtowe dotyczą całej Europy, które są napędzane przez takie czynniki jak zwiększony popyt na skroplony gaz ziemny w Chinach, wyższe ceny węgla i zmniejszone dostawy z Rosji.
- Ludzie w Hiszpanii odczuwają boleśnie tego skutki w portfelach, ale to nie jest jedyne problem Hiszpanii. To problem Europy, jeśli nie świata - powiedział w rozmowie z "FT" Angel Talavera z Oxford Economics. - Ze względu na inny sposób funkcjonowania hiszpańskiego rynku, duża część świata jeszcze tego nie zauważyła, ale prędzej czy później podobny trend wystąpi w innych krajach - dodał."

Źródło: tvn24.pl
jarek 2021-09-29 12:27:40
@wiktoria mylisz się nie tylko co do rządów w Hiszpanii siejesz zamęt tak jak Pani Emilewicz i reszta
dziadeek 2021-09-29 11:02:22
Dane z wtorku (28.09.21) z londyńskiej giełdy ICE Futures.
Ceny gazu za tysiąc metrów sześciennych - 1030 dolarów.
Dla porównania - na początku roku średnia cena kontraktu wynosiła 344 dolary za tysiąc metrów sześciennych.
Żeby uwarzyć wodę na kawusie będziemy łapać do słoików gaz z majtek.
wiktoria 2021-09-28 21:03:45
w Hiszpani nie rządzi PIS ani populiści ale lewica kochani a dzisiaj 29,09 protesty przeciwko drastycznym podwyżkom cen energii ale to pewnie PIS ma takie wpływy @!pi ja starsza , @kocie alboś chudy albo tłusty chwała PIS i Kaczynski Polska obronczynią unii
jarek 2021-09-28 15:56:27
@wiktoria dlaczego nazwiska nielubianych polityków piszesz z dużej litery ? :) bo to , że z błędem to mogę ci wybaczyć niedouczeni już tak mają :)
pi 2021-09-28 11:37:01
wiktoria co dziś brałaś???
spawacz 2021-09-28 09:00:26
I pomyśleć, żeśmy strajkowali bo kaszanka podrożała w stołówce zaskładowej w stoczni 5 gr na kilogramie. Wstyd przed wnukami, dlatego w szkołach kosztem historii jest religia.
chudy kot 2021-09-28 08:27:17
@wiktoria. Tak, modlitwa to już na pewno nas uratuje. Trzeba im dać. Poza stałą podrożało wszystko, od produktóww spożywczych a na ubraniach dla dzieci. Dalej głosujcie na "tłuste koty".
qaz 2021-09-28 08:02:45
@Gorol z gorc - hihihihhih. Za wszystko odpowiedzialny PIS, katolicy i górale :):):)
wiktoria 2021-09-28 05:51:56
jak niejaki Timermans i jemu podobni a jest ich całkieem wielu i tu u nas w Polsce na pewno nie z PIS wprowadzą swoje plany i programy że niby ekologiczne to dopiero ceny pójdą w góre ale przecie chodzi o ekologie po co wam stal i inne chemiczne produkty, jak są naturalne ale i to wam będzie ograniczone dawno ludzie żyli biednie ale długo i szczęśliwie i o to chodzi tym z Unii a Pis chce wyprowadzić was przez podwyżki ale o nas Europejczyków przecie nie chodzi bo mają uchodźców a oni tu najważniejsi i mają nas zastąpić , tylko PIS i Kaczyński i modlitwa nawet @Tadek to zrozumiiał uratuje nas nie jakieś tam ;;''stal'', po co czołgi , miłość kochani miłość dość tego betonowania
vivo 2021-09-28 03:54:43
Banaś mówił, że pozabudżetowy dług wynosi już 300 mld zł. Inflacja wymknęła się spod kontroli i się dopiero rozkręca. Mistrzowie.
kac 2021-09-28 00:48:06
Stali brakuje a w Nowej Hucie Francuzi wygasili wielki piec?! No jest koniunktura, podaż popyt? Nagle ktoś nie chce zarobić, proszę Was :)
omikron 2021-09-27 22:50:54
Do Gorol z gorc
Jak nie wina PiSu to czyja? Jeżeli inflacja 5%( to i tak zaniżona), to czemu oszczedności na lokatach rzedu 0,01%.
Złodzieje z PiSu okradają nas w biały dzień w chamski sposób.
Konserwatywny 2021-09-27 22:47:24
Jak to jest mozliwe ze w USA tona stali (zebrowka) kosztuje 2200 zlotych, a w Polsce 5700? Nie mowiac o tym ze zarobki w Polsce sa 3 razy mniejsze niz na zachodzie. W tym przypadku stal jest 7 razy drozsza w Polsce niz US. Jak tu zyc??
Gorol z gorc 2021-09-27 22:32:56
Kolejny raz utwierdzacie mnie jaki potężny jest Kaczyński i Morawiecki. Oni wydają polecenia a Chiny np skupują cała stal światową, albo Amerykanie kłócą się z Kanada i wykupują drzewo europejskie. I to temu żeby w całej Europie ceny rosły do góry. Albo kiedyś odpowiadali za kryzys masła w Nowej Zelandii. Poczytajcie dane które są ogólnodostępne "matoly" a później wypowiadajcie się na forach. Bo czytanie ze to wina PiSu robi się już zalosne
Zuł 2021-09-27 22:26:16
Pis da Wam nowy ład! Na wiosnę lud będzie ręcznie (bo na sztrum do betoniarki braknie) mieszał glinę ze słomą na ekologiczne budownictwo kryte trzciną i banerami z odzysku:) Poza tym jeszcze jeden lockdown służby niezdrowia i znów się zwolni kolejne sto tysięcy mieszkań. A jak braknie na nowe wały to i podatek katastralny ze 3% się uchwali i jakoś w tym rządzie może spoko będzie, a reszta w zimnym i przy kaganku niechaj sobie posiedzi. To w końcu ekospołeczństwo innowacyjne pierdami po ryżu się ogrzeje. A stal ze stalinowskich hut to samo zło . Od teraz tanie żelazo tylko w eko-szpinaku. Nierząd zastał Polsze murowaną a pozostawi ekosłomianą. Będzie piknie, będzie lala...
Kolo 2021-09-27 22:10:34
Jaki ten PiS ma wpływ na całą Europę a nawet świat! Stal, drewno i inne materiały budowlane podrożały wszędzie i wszędzie ich brakuje. Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i inne pod pantoflem Kaczyńskiego. Brawo młodzi, inteligentni z dużych miast.
Jaceg 2021-09-27 21:52:37
Gdyby było PO to o tych cenach co są teraz byście marzyli. Hehe wiemy z doswiadczenia....
Nie bud 2021-09-27 21:50:38
Nie budować.
Corniok2 2021-09-27 21:34:36
No tak trzeba zrobić konferencje z tymi "cenami"i się ich zapytać co one tak zwariowały.
obserwator 2021-09-27 21:33:26
Inflacja jest bo władza zalegalizowała kradzież. PiS kradnie w sposób zorganizowany i mający pozory legalności.
Podholon 2021-09-27 21:13:53
Pis-dzielcy hca mieć unijne ceny ale że my harując zarabiamy tyle co dostaje Niemiecki emeryt to już tego nie widzą średnia wypłata w Niemczech to około 17000 tyś. na nasze.
byby 2021-09-27 21:13:15
Nagle się okazało, że ten cały ideologiczny bełkot jest tylko przykrywką? No nie żartujmy...
obiektywny 2021-09-27 20:45:59
No i do kogo teraz pretensje ? Kto głosował na nich ?
omikron 2021-09-27 20:42:28
Sowiecki, złodziejski ład. Pensje dla Kaczyńskiego, Morawieckiego, Glapińskiego i pisowskich ministrów o 40-70 procent w górę, a dla reszty miska, ryżu, hiperinflacja, śmieciowa, słaba waluta, dodatkowe podatki, coraz większe długi, bałagan prawny, polexit, wojna z całym światem oraz dziuple-kawalerki po pół miliona złotych sztuka.
goral4102 2021-09-27 20:41:23
Nagroda dla miłośników PiS.
kac 2021-09-27 20:34:42
Głosujcie dalej na populistów!

Reklama
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W ZAKOPANEM - PRZYGOTOWANIE ŚNIADAŃ/SPRZĄTANIE POKOI (DORYWCZA, 8-10 DNI W MIESIĄCU), 18 zł/godz., umowa zlecenie. 511 397 987.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA REGIONALNA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ZASTĘPCĘ SZEFA KUCHNI. 606 208 503
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY DO PRACY W WEEKENDY, ŚWIĘTA, od 17zł/h na rękę. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ - PRACA STAŁA, 17zł/h na rękę. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY ZA BAREM, 17 za godzinę. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POKOJOWĄ. Zapewniamy stałą, stabilną, spokojną pracę. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI KELNERKĘ, praca stała. 600 071 887
 • PRACA | dam
  Nowo otwarty Aparthotel w Białce Tatrzańskiej zatrudni RECEPCJONISTĘ/TKĘ -praca zmianowa ,umowa o pracę na pełny etat ,elastyczny grafik ,atrakcyjne wynagrodzenie 512576206 /aparthotelbialczanski@gmail.com. 512576206aparthotelbialczanski@gmail.com
  Tel.: 512576206
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W GLICZAROWIE GÓRNYM zatrudni KUCHARKĘ, POMOC DO PENSJONATU z zamieszkaniem. 604 79 72 73.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA, POMOCE KUCHENNE, KELNERKI - ZAKOPANE - 600 035 355.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARKĘ lub KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ do pensjonatu na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARKĘ lub KUCHARZA ŚNIADANIOWEGO/ POMOC KUCHENNĄ do aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie oraz pracę w miłej atmosferze. Szczegóły pod numerem tel. 668 850 500; e-mail: managertatrzanski@gmail.com.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 25.10.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3161/nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • PRACA | dam
  Salon odzieżowy z markową odzieżą MONT BRAND, znajdujący się w Centrum Handlowym Krupówki poszukuje kandydatki na stanowisko Sprzedawca/Doradca Klienta. Praca na pełny etat. Czekamy na Twoje zgłoszenie!. 608507010montbrand@wp.pl https://montbrand.pl/
  Tel.: 608507010
 • SPRZEDAŻ | różne
  WYPRZEDAŻ WYPOSAŻENIA Z PENSJONATU W ZAKOPANEM. 600 633 849
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Poroninie zatrudni kucharkę od sezonu zimowego, oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość zamieszkania. 605393090biuropensjonatu@gmail.com
  Tel.: 605393090
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy TECHNICZNEGO w małym hotelu 4* w centrum Zakopanego. Tel 720 762 779. Mail: biznes@hotelcrocus.pl
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu i budowy domów drewnianych. Praca na montażu i stolarni. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY OSOBY DO SPRZĄTANIA MARKETU BUDOWLANEGO przy ul. Szaflarskiej w Nowym Targu. Praca dwuzmianowa. Stawka od 13,85 zł na godzinę netto (na rękę). Kontakt pon. - pt. w godz.8 - 15, tel. 601 156 466
  Tel.: 601 156 466
 • PRACA | dam
  Praca w autoryzowanym serwisie Forda w Nowym Targu. Zatrudnimy mechanika samochodowego. Umowa o pracę, pełny etat. Warunki zatrudnienia ustalamy indywidualnie podczas rozmowy rekrutacyjnej. CV można złożyć osobiście w siedzibie firmy Wikar Podhale, ul. Podtatrzańska 3, 34-400 Nowy Targ, lub na adres e-mail wikarpodhale@wikar.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w SUCHEM, na stałe - umowa o pracę. Elastyczny grafik. Tel. 606 751 451.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię DO KWIACIARNI W PORONINIE. Praca stała. 507 02 06 04.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 85-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Zatrudniający ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA ds. HR. Miejsce pracy: Zakopane, możliwa częściowa praca zdalna. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie procesów rekrutacyjnych, w tym identyfikacja potrzeb rekrutacyjnych, publikacja ogłoszeń, selekcja aplikacji, prowadzenie spotkań, składanie ofert, - Koordynowanie procesu onboardingu nowych pracowników, - Realizacja i koordynacja projektów rozwojowych w obszarze miękkiego HR: rozwój i ocena kompetencji, ścieżki kariery, zarządzanie talentami, programy motywacyjne, - Organizacja i koordynacja procesów związanych ze szkoleniami i rozwojem pracowników oraz zarządzaniem wiedzą w firmie (programy praktyk, staży i udział w targach pracy), - Organizacja szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych dla pracowników firmy, - Współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie: benefitów pracowniczych, rekrutacji oraz zatrudniania pracowników tymczasowych, - Inicjowanie i realizacja działań z obszaru employer brandingu - dbałość o markę pracodawcy na rynku pracy, - Wsparcie managerów i pracowników w bieżących sprawach z zakresu HR, - Aktywne uczestnictwo w opracowywaniu, aktualizacji oraz wdrażaniu polityk w obszarze HR, - Wsparcie w projektach zespołu kadr i płac (doświadczenie w obszarze kadrowo-płacowym będzie dodatkowym atutem), - Przygotowywanie analiz, raportów i prezentacji na potrzeby bieżących działań. WYMAGANIA: - Wykształcenie wyższe kierunkowe, - Doświadczenie zawodowe w obszarze HR - min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, - Komunikatywność, otwartość, kreatywność oraz wysokie umiejętności interpersonalne, - Zaangażowanie i odpowiedzialność za powierzone zadania, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Bardzo dobra organizacja pracy własnej, dokładność, - Orientacja na cel i klienta wewnętrznego, - Otwartość na zmiany, - Znajomość prawa pracy, - Zainteresowanie tematyką HR oraz śledzenie aktualnych trendów w tym obszarze, - Dobra znajomość programów: MS Office (w szczególności Ms Excel), - Możliwość odbywania podróży służbowych na terenie Małopolski i Podkarpacia. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, ubezpieczenie na życie, - Ciekawą pracę w zgranym i wspierającym się zespole, - Możliwa częściowa praca zdalna. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. tel. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  Kelner/Kelnerka/Kierownik sali z doświadczeniem.Do restauracji Perła w Mszanie Dolnej na cały etat.Jeśli jesteś osobą:otwartą pracowitą uśmiechniętą szybko uczącą się łatwo nawiązujesz kontakty nie boisz się wyzwań - czekamy właśnie na Ciebie! 730338755michal.wyroba@firmapema.pl https://restauracjaperla.pl/
  Tel.: 730338755
 • PRACA | dam
  PIZZERIA w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca stała i na weekendy. 508256350.
 • PRACA | dam
  POMOC DO PENSJONATU - KOŚCIELISKO - 600 403 706.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI W ZAKOPANEM ZATRUDNI POKOJOWĄ . STAŁA I PEWNA PRACA. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • PRACA | dam
  SZYCIE KUŚNIERSKIE - na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do zakładu garbarskiego. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Praca OPIEKUNKA DO DZIECI W ŻŁOBKU.. tel 577 283 777
  Tel.: 577 283 777
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI, GROBOWCE. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Dom Wypoczynkowy przyjmie kucharza/kucharkę oraz pomoc do obsługi w obiekcie na sezon zimowy. Praca od połowy grudnia. Wysokie wynagrodzenie!. 668 021 047
  Tel.: 668 021 047
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-10-24 22:30 Bogusław Ufir najlepszy w wyciskaniu (WIDEO) 2021-10-24 21:45 Polała się krew w Suchej Beskidzkiej 2021-10-24 21:00 Nie żyje Janusz Kamocki 2021-10-24 20:15 Jak się żyje w czarnej strefie (WIDEO) 3 2021-10-24 19:30 Branżowa Szkoła Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem ma już 10 lat 2021-10-24 18:45 Spotkali się na czole Turbacza 2021-10-24 18:00 Babiogórskie Centrum Kultury ma nowy budynek 1 2021-10-24 17:15 Pandemia w Polsce nie odpuszcza. Mimo weekendu prawie 5000 nowych zakażeń koronawirusem 2021-10-24 16:30 Zbójnik, ale nie zbój 2021-10-24 15:50 Poranny karambol na zakopiance 1 2021-10-24 15:01 Jechał samochodem bez ubezpieczenia, ale za to z narkotykami 2 2021-10-24 14:30 Wybudują nowy most 5 2021-10-24 13:57 32 lata temu na Lhotse zginął Jerzy Kukuczka 2 2021-10-24 13:45 Wielki obryw z Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego. Takiego jeszcze nie było (WIDEO) 1 2021-10-24 13:00 Rekordowa kara za reklamę w Kościelisku 20 2021-10-24 12:40 Doskonalili jazdę terenówkami 2021-10-24 12:15 Trwa remont dachu zabytkowego kościoła w Nowym Targu 1 2021-10-24 11:30 Proces dyrektor szpitala w Zakopanem w zawieszeniu 7 2021-10-24 10:45 Kończy się Chrystus Frasobliwy (ZDJĘCIA) 2021-10-24 10:00 Przeskakiwał największe skocznie świata, ale swojej ulicy w Zębie się nie doczekał 2 2021-10-24 09:28 Na królowej Beskidów sypał śnieg 2021-10-24 08:57 Pięściarze opanowali Nosalowy Dwór (ZDJĘCIA) 2 2021-10-24 08:28 Mokro, ślisko, niebezpiecznie. W Tatrach budzi się dzień 1 2021-10-24 08:00 Drzewko za baterie 1 2021-10-23 22:00 Kasia Niewiadoma wróciła do domu po udanym starcie podczas Mistrzostw Świata w Belgii 2021-10-23 21:15 V kwesta na rabczańskich cmentarzach 2021-10-23 20:30 Babsko Przeźyracka, czyli Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich (ZDJĘCIA) 2021-10-23 19:45 Czy mieszkańców Rabki czeka kolejna podwyżka opłat za śmieci? 4 2021-10-23 19:00 Górale zbierają na najdroższy lek świata - to jedyna szansa dla Igi 6 2021-10-23 18:15 Przedszkole do likwidacji 2 2021-10-23 17:45 Góralski haft 2021-10-23 17:30 Kolejna osoba z urazem nogi pod Kasprowym Wierchem 2021-10-23 17:28 Pierwsze turniejowe boje za nami, jutro kolejny dzień zmagań na matach (FOTO) 2021-10-23 17:28 Opady śniegu z deszczem w Zakopanem 2021-10-23 16:45 3 promile u 33-latka oraz obywatelskie zatrzymanie po służbie 4 2021-10-23 16:30 Zobaczcie kto dotarł na metę jednego z najsympatyczniejszych rajdów w Polsce (WIDEO) (ZDJĘCIA) 2021-10-23 15:36 Uraz dwóch nóg na szlaku w Tatrach 1 2021-10-23 15:17 Protest przeciwko nieludzkiemu traktowaniu dzieci - uchodźców (WIDEO) 18 2021-10-23 15:15 Krupówki powoli zapełniają się turystami (WIDEO) 2021-10-23 14:27 Pożar w Rokicinach 2021-10-23 13:45 Dolina Starorobociańska ogołocona z drzew. Wycinka trwa (ZDJĘCIA) 16 2021-10-23 13:02 Zagrożenie wybuchem - bardzo groźna sytuacja w Chabówce 2021-10-23 13:00 Kamil, nie jesteś sam (WIDEO) (ZDJĘCIA) 2021-10-23 12:15 Protest na granicy z Białorusią 17 2021-10-23 11:50 Ktoś widział tego uroczego futrzaka. Jest nagroda 2021-10-23 11:30 Maryna Gąsienica Daniel wypadła z trasy 3 2021-10-23 11:22 Codzienny raport covidowy 7 2021-10-23 11:20 Antybohater. Rzecz o Michale Chrobaku 2021-10-23 10:45 Misiu poszukiwany 2021-10-23 10:00 Niebawem zapuka do nas kominiarz
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-10-24 22:36 1. @ jak zwykle Tadek idiotek dodał komentarz. Co by rządzący nie robili to źle. Ano tak, nie dają się podporządkować Niemcowi, i jest wycie i lament. Nie są to ideały władzy, lecz coś się dzieje lokalnie dla ludzi. Nie tylko dla małego grona osób jak za poprzednikow 2021-10-24 22:16 2. Może dożyję Podhala bez reklam, przynajmniej tych dzikich. Swoją drogą reklamowanie swoich pokoi w miejscowości, w której się znajdują to jak reklamowanie swoich wędlin na terenie swojej masarni - bez sensu. I tak prawie wszyscy goście wiedzą o naszych biznesach z internetu - bo skąd? 2021-10-24 21:55 3. @Turysta , szczególnie świetne radziły sobie dinozaury. Dopóki homokaczyści nie zaczęli do nich rzucać kamieniami :-0! Definicję Parku narodowego i Ścisłego Rezerwatu znam doskonale. I wcale nie muszę w tym celu korzystać z Wikipedii. W przeciwieństwie do Ciebie. 2021-10-24 21:37 4. Polecam hit oglądalności na yu wpisać: To było niebezpieczne. Pan nic nie widział zza niego. 2021-10-24 21:29 5. " Sliwacy szczepią się niechętnie. W szpitalu 80% pacjentów chorych na Covid to ci którzy się nie zaszczepili". Mniejszość zaszczepiona = mniejszy procent chorych zaszczepionych. Czy zatem warto? 2021-10-24 21:05 6. Nie ukrywam, lubiałem raz na jakiś czas skoczyć do Lewoczy na kawę. Zwłaszcza jak była ładna pogoda. 2021-10-24 20:54 7. No właśnie kto poniesie koszty pozywania NFZ ?ona zawaliła pełniąc tą funkcję więc powinna płacić z własnej kieszeni.. jak każdy z nas coś zawali w pracy to odpowiada za to osobiście reszta obywateli się nie dokłada... 2021-10-24 20:27 8. Pamiętam ,ile razy w poprzedniej fali lżono Polskę i wylewano na nią POmyje , za wzór dając Słowację. Jak to oni wtedy świetnie sobie radzili , szczepili , żyli , i.... . I co , nadal , bezmózgie lemingi , jesteście zauroczeni "świetnymi" wynikami Słowacji w walce z pandemią? 2021-10-24 20:26 9. @coming out - Tymi pożarami to strzeliłeś sobie w kolano... ale czy Ty aby w ogóle masz tego świadomość ?. Widzisz, ziemia, przez miliony lat doskonale sobie radziła dopóki nie zaraziła się takim wirusem co się zwie Homo sapiens. A w temacie definicji Parków Narodowych odsyłam do Wikipedii. 2021-10-24 20:13 10. Ok, ale akurat ten baner/reklama niczego nie zasłania oprócz budynku na którym wisi. To takie straszne przestępstwo?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania