Reklama

Materiał sponsorowany, 2021-10-07 09:00:00

Mieszkanie z widokiem na Tatry

Wynajmij je od PFR Nieruchomości S. A.

Już 15 października o godz. 10 rusza nabór na 130 mieszkań w Nowym Targu przy ul. Sikorskiego na Polanie Szaflarskiej. Inwestycja powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, a realizuje ją spółka PFR Nieruchomości. Jak starać się o takie mieszkanie? Na jakich zasadach można je wynająć? Sprawdź!

Mieszkania już z wykończeniem 

Przy ul. Wł. Sikorskiego, nad Białym Dunajcem, powstaje 130 mieszkań 2- i 3-pokojowych (od 32 do 56 mkw.). Mieszkania są oferowane już z wykończeniem pod klucz: podłogami, glazurą i terakotą, w pełni gotową łazienką, drzwiami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz pomalowanymi na biało ścianami. Dodatkowo, najemcy będą mogli skorzystać z rabatów na zakup mebli (nawet 20%) w firmach: Forte, BRW i Szynaka. 

Z widokiem na Tatry i Bór na Czerwonem

Osiedle jest położone zaledwie 500 metrów od pięknego, 64-hektarowego rezerwatu Bór na Czerwonem. Dzięki budowie węzła drogowego Nowy Targ Południe, mieszkańcy będą mieli łatwy dostęp do drogi prowadzącej do Krakowa. Pod ręką są przedszkola, cztery szkoły podstawowe (najbliższa w promieniu 300 metrów), liceum ogólnokształcące, centra medyczne, a także markety spożywcze. 

Dopłaty do czynszu

Osiedle jest objęte dopłatami do czynszu w programie „Mieszkanie na Start”. 4-osobowa rodzina wynajmująca mieszkanie o powierzchni 55,7 mkw. może liczyć nawet na 357 zł takiego wsparcia miesięcznie.  Dopłaty otrzymają te gospodarstwa domowe, których łączny dochód netto nie przekracza miesięcznie: 
 • 4 918 zł – jeśli jesteś singlem 
 • 6 885 zł – dla 2 osób 
 • 8 852 zł – dla 3 osób 
 • 10 820 zł – dla 4 osób 
 • 12 787 zł – dla 5 osób 
 • 14 754 zł – dla 6 osób 

Kto może się starać o mieszkanie? 

O mieszkanie z rynkowego filaru mogą się starać wszyscy. Nie ma żadnych limitów zarobków, nie musisz też spełniać żadnego kryterium pierwszeństwa. Są tylko dwa warunki, aby zostać najemcą: 
 • zdolność czynszowa, czyli po prostu możliwość opłacania czynszu i rachunków 
 • brak zaległych, niespłaconych zadłużeń (możesz mieć kredyt lub raty na meble; ważne, czy rzetelnie regulujesz swoje zobowiązania) 

Jak przebiega nabór najemców? 

KROK 1 

Od 15 października do 5 listopada br. wypełnij wniosek przez stronę www.nowytarg.mdr.pl Jeżeli złożysz go poprawnie, otrzymasz mailem potwierdzenie, numer wniosku oraz linki do załączników.  

KROK 2 

Załączniki należy wydrukować, wypełnić, podpisać i dostarczyć do Urzędu Miasta. Samorząd sprawdzi wniosek i przyzna Ci punkty, jeżeli spełniasz kryteria społeczne (tzw. kryteria pierwszeństwa).

KROK 3

Jeżeli zakwalifikujesz się do drugiego etapu, sprawdzimy twoją zdolność czynszową i potwierdzimy, czy nie masz zaległych zadłużeń 

KROK 4

Jeżeli pomyślnie przejdziesz oba etapy i znajdziesz się na liście najemców, zaprosimy Cię do wyboru mieszkania. Pamiętaj, że jako pierwsze będą wybierać mieszkanie te osoby, które dostały najwięcej punktów za kryteria społeczne.

Kto ma pierwszeństwo? 

Ponieważ zazwyczaj jest od 3 do 6 osób chętnych na każde mieszkanie, samorządy ustalają tzw. kryteria pierwszeństwa. Kto może liczyć na punkty w Nowym Targu? 
 • Gospodarstwa domowe, gdzie żadna osoba nie posiada własnego mieszkania – 20 punktów,
 • Najemcy lokali gminnych (np. komunalnych), którzy zdecydują się przeprowadzić do Mieszkania Plus – 20 punktów,
 • Podatnicy rozliczający się w US w Nowym Targu – 5 punktów za osobę (maksymalnie 10 na gosp. domowe)
 • Posiadacze Książeczki Mieszkaniowej, wystawionej do 23.10.1990 r. – 10 punktów za osobę (maksimum 20 na gosp. domowe)
 • Przedsiębiorcy, prowadzący działalność nieprzerwanie co najmniej od 1.09 2020 r. – 5 punktów za osobę (maksimum 10 na gosp. domowe)
 • Absolwenci uczelni wyższych – 5 punktów za osobę
 • Rodziny zastępcze lub rodzinne domy dziecka – 5 punktów
 • Samotny rodzic – 10 punktów,
 • Rodzice – 10 punktów za każde dziecko
 • Seniorzy od 65 lat – 5 punktów
 • Niepełnosprawni do 16 r.ż. – 5 punktów
 • Osoby z całkowitą niezdolnością do pracy (wg przepisów o emeryturach i rentach lub mające I lub II grupę inwalidzką lub niepełnosprawne w stopniu znacznym lub umiarkowanym) – 5 punktów,
 • Mieszkańcy Miasta Nowy Targ – 1 punkt,
 • Osoby, które w ciągu 6 lat przed ogłoszeniem naboru złożyły wniosek o najem mieszkania z zasobu gminy i zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu – 1 punkt.

Jakie są koszty najmu? 

W rynkowym filarze rządowego programu stawki są na tym samym poziomie, jak na rynku prywatnym; różnicę stanowią dopłaty do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Najemca płaci również zaliczkę na koszty eksploatacji – 5,5 zł/mkw. (jest to opłata za utrzymanie części wspólnych, remonty, etc.) oraz własne rachunki (każde mieszkanie ma liczniki), za ogrzewanie, prąd, wodę, wywóz nieczystości, etc. 

Ile pieniędzy potrzebujesz na początek? 

 • 3- lub 6-krotność miesięcznego czynszu. Jeżeli wnioskodawca zgadza się, abyśmy sprawdzili jego zdolność czynszową, wystarczy 3-krotność. Osoby, które nie chcą przechodzić weryfikacji czynszowej wpłacają 6-krotność. Kaucja jest płatna w ciągu 7 dni od daty zawarcia umowy.
 • Pierwszy czynsz. Należy go wpłacić po podpisaniu umowy i protokolarnym przekazaniu lokalu.

Skąd czerpać informacje? 

Dla wnioskodawców została uruchomiona strona internetowa www.nowytarg.mdr.pl 

Można też zadzwonić na infolinię: 22 703 43 49 lub zadać pytanie mailem: infolinia@mdr.pl 

Użytkownicy Facebooka mogą również dołączyć do grupy o inwestycji w Nowym Targu (link do grupy znajdziesz na stronie www.nowytarg.mdr.pl w zakładce „kontakt”) i zadawać pytania w komentarzach do postów. Wywiad z Krystyną Wąchałą-Malik, Członkiem Zarządu PFR Nieruchomości S. A.

Kim jest spółka PFR Nieruchomości?

KMW: Działamy w ramach Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju, zarządzając aktywami dwóch funduszy inwestycyjnych FSMnW oraz FSMdR. Jesteśmy numerem jeden, jeśli chodzi o najem instytucjonalny w Polsce – posiadamy zasób 4 tys. mieszkań na wynajem i praktycznie w obydwu funduszach mieszkania są w pełni wynajęte. To pokazuje jak ważny jest to rynek.
Czy najem instytucjonalny ma przyszłość? Polacy chyba chcą posiadać mieszkanie, nie wynajmować…

KMW: Polski rynek najmu instytucjonalnego dopiero się rozwija, ale rozwija się intensywnie. Jeżeli chodzi o Polskę to jesteśmy jeszcze na początku tej drogi i potrzeby są ogromne. W mentalności Polaków jest nadal własność. Natomiast im młodsze pokolenie ta mentalność ulega zmianom. Popatrzmy na młodzież – oni zmieniają perspektywy i wchodząc w dorosłość będą chcieli używać niż posiadać. Młodzi myślą przede wszystkim o tym, gdzie będą pracować. Jeśli mamy własne „m” to trudniej jest się przeprowadzić, bo wiążemy się z pewnym miejscem. Natomiast w sytuacji, kiedy wynajmujemy, w najmie instytucjonalnym, który jest równie bezpieczny jak własność, to tak naprawdę bez większych przeszkód możemy się przeprowadzić tam, gdzie znajdziemy najlepszą ofertę pracy.

Skoro mówi Pani, że trendy się zmieniają to porozmawiajmy o liczbach – ilu chętnych jest na takie mieszkania?

KMW: Od początku roku przekazaliśmy do komercjalizacji ponad 2 tysiące mieszkań i zainteresowanie na nie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – odnotowaliśmy ponad 10 tysięcy wypełnionych wniosków. To 5 osób na jedno mieszkanie! Co ciekawe największe zainteresowanie zauważyliśmy nie w największych miastach Polski (Katowicach czy Krakowie, gdzie uruchamialiśmy nabory), a w Radomiu oraz Świdniku. Tam było ok. 10 chętnych na jedno mieszkanie.

I tu warto zauważyć, że spółka PFR Nieruchomości, posiada w swoim portfelu mieszkania zarówno w dużych jak i mniejszych miejscowościach, które nie różnią się od siebie oferowanym standardem. Jesteśmy chyba jedynym funduszem, który inwestuje w Polskę powiatowa. Poza dużymi miastami mamy inwestycji m.in. w Kępnie, Kępicach, Wrześni czy Nowym Targu. 

Czy warto inwestować w budowanie mieszkań w tych mniejszych miastach?

KMW: Działalności PFR Nieruchomości S. A. towarzyszy hasło „Tworzymy lepszą przyszłość – do zamieszkania”. Działamy komercyjnie, ale mamy w tym misję społeczną i z tego jesteśmy dumni. U nas nie mieszkają tylko młodzi ludzie, ale także seniorzy, ludzie samotni i rodziny z dziećmi. Pomagamy samorządom sprowadzać inwestorów do miasta, bo – jak wiadomo – tam, gdzie są mieszkania, są też inwestorzy. Czy warto inwestować? Oczywiście! Wystarczy spojrzeć na to zainteresowanie, aby przekonać się, że mieszkania są potrzebne wszędzie, nie ważne czy to jest duże miasto, czy mała gmina – nasze inwestycje mamy skomercjalizowane niemal w 100 procentach.

To co nas wyróżnia na rynku to fakt, że w każdej naszej inwestycji współpracujemy z samorządem. To pozwala nam być konkurencyjnymi cenowo w stosunku do rynku. Dlaczego? Podpisanie umowy o współpracy z samorządem daje nam możliwość obniżenia czynszu poprzez skorzystanie z programu dopłat do czynszów. Korzystamy z narzędzia dostępnego dla wszystkich inwestorów, czyli ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków w pierwszych latach najmu. Więc wynajmujemy po cenach rynkowych, ale dzięki dopłatom samorządy chętnie z nami współpracują, a najemcy – chętnie wynajmują.

Jak zachęciłaby Pani osoby, które zastanawiają się nad złożeniem wniosku?

KMW: Jako nowotarżanka mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że to 130 mieszkań powstaje w jednej z najlepszych i najpiękniejszych lokalizacji w mieście. Widok na Tatry i malownicze tereny rekreacyjne będą zachęcały mieszkańców do codziennych spacerów wzdłuż Białego Dunajca. Jednocześnie ta lokalizacja obfituje w dostępność różnorakiej infrastruktury niezbędnej mieszkańcom - przedszkola, cztery szkoły podstawowe (najbliższa w promieniu 300 metrów), licea ogólnokształcące, Podhalańską Państwową Uczelnie Zawodową, centra medyczne, a także markety spożywcze. Jestem absolutnie przekonana, że mieszkańcom będzie się tu po prostu dobrze żyło.

PFR Nieruchomości S.A. realizująca rynkową część rządowego programu mieszkaniowego posiada 1839 wybudowanych mieszkań, a kolejne 2677 znajduje się obecnie w budowie. W 2021 roku spółka uruchomiła nabory do ponad 2 tysiące mieszkań. W rekrutacjach prowadzonych w Katowicach, Świdniku, Mińsku Mazowieckim, Dębicy, Radomiu, Krakowie, Toruniu, Wrześni i Łowiczu wpłynęło ponad 10 tysięcy wniosków.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Dodaj komentarz
Komentowanie tego artukułu zostało zablokowane. Przepraszamy
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni osobę na stanowisko PRACOWNIK KAWIARNI. Szczegóły: 725 300 377
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 08.12.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3303/24-11-2021-nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie w bloku w Zakopanym w centrum 50m2 z balkonem -3 pokoje. 660797241 b12
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  PRACA SZUKA CZŁOWIEKA. Praca od zaraz - stanowisko: KURIER, - rejon rozwożenia paczek: Bukowina Tatrzańska i okolice, - wymagania: prawo jazdy kat. B mile widziane doświadczenie, tel. 516552097
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W ZAKOPANEM - PRZYGOTOWANIE ŚNIADAŃ/SPRZĄTANIE POKOI (DORYWCZA, 8-10 DNI W MIESIĄCU - OD GRUDNIA), 18 zł/godz., umowa zlecenie. 511 397 987.
 • PRACA | dam
  INTERSPORT WIERCHY Zakopane, ul. Tetmajera 2, poszukuje pracownika na stanowisko: sprzedawca-serwisant. CV można złożyć w salonie lub przesłać na: wierchy.zakopane@intersport.pl. 664089088wierchy.zakopane@intersport.pl https://www.intersport.pl/o-intersport/kariera
  Tel.: 664089088
  E-mail: wierchy.zakopane@intersport.pl
  WWW: https://www.intersport.pl/o-intersport/kariera
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność. Interesujące tematy, dobre honorarium - Tel. 601 544 244
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy KASJERKI BILETOWE. Wymagana znajomość obsługi komputera. Informacje: 602 198 307
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PRACOWNIKÓW OBSŁUGI KOLEI, PRACOWNIKÓW OBSŁUGI STOKU I NAŚNIEŻANIA, OBSŁUGĘ PARKINGU. Informacje: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERIA, BARMANKI, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK. Informacje: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Ośrodek Konferencyjny w Zakopanem zatrudni KUCHARZA/-KĘ oraz POMOC KUCHENNĄ. 664 417 314.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W CENTRUM JABŁONKI. 605 306 294.
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY ENERGICZNYCH OSÓB DO PRACY W RESTAURACJI W MURZASICHLU na stanowisku KELNERKA bądź KELNER i OSOBY DO POMOCY NA KUCHNI najlepiej z doświadczeniem w branży. Szukamy osób na stałe oraz na sezon zimowy. Więcej informacji pod numerem tel.: 883802131
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni PIZZERA. Atrakcyjne wynagrodzenie. Tel. 664 023 298, 668 404 790.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WCZASOWY w Zakopanem przyjmie POKOJOWĄ i POMOC KUCHENNĄ na co drugi dzień. Etat. 693 638 619.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI ZATRUDNI OPIEKUNKI, STAŁA PEWNA PRACA W ZAKOPANEM.. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię dziewczynę z Zakopanego lub okolic na stanowisko kasjer-sprzedawca, w sklepie zabawkowym na Krupówkach. Praca na stałe.. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Austriacka firma zatrudni od zaraz stolarzy meblowych, murarzy, cieśli oraz elektryków. Od 2300-2500 eur na rękę. Austriacka umowa pracę w renomowanej firmie tel. 664468573. 664468573praca@csopole.pl www.clubsilesius.pl
  Tel.: 664468573
 • PRACA | dam
  Do sklepu spożywczego (Suche, Biały Dunajec) - SPRZEDAWCZYNIE na stałe. Elastyczny grafik. 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia dwa pomieszczenia, I piętro, pow. ok 140 m2. Możliwość do dostosowania do osoby wynajmującej - Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Recepcjonistka, Kelnerka Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę, recepcjonistkę. Praca stała zmianowa, elastyczne godziny pracy, posiłki pracownicze. Szkolenie wdrażające, benefity pracownicze.. 507645428. .
  Tel.: 507645428
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu i budowy domów drewnianych. Praca na montażu i stolarni. 692 193 449.
 • USŁUGI | inne
  USŁUGI SPRZĄTAJĄCE od A-Z szybko i solidnie, Margo-Estate www.margo-estate.pl, 666908909 lub 574929321 - Zapraszamy.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  MARGO-ESTATE Biuro Obrotu Nieruchomościami - Małgorzata Tomala, 606-909-461/ Prowadzenie Inwestycji od A do Z, www.margo-estate.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL GASTRONOMICZNY Z WYPOSAŻENIEM. NOWY TARG BLISKO DWORCA AUTOBUSOWEGO 220 M2. 501012912
  Tel.: 501012912
 • PRACA | dam
  PRACA W WYPOŻYCZALNI NART -BIAŁKA TATRZAŃSKA Zatrudni pracowników do obsługi klienta lub serwisu. Kontakt telefoniczny pod nr. 603 754 431.
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni pracownia recepcji na umowę o pracę. Wymagany j. angielski w stopniu komunikatywnym , obsługa komputera. Więcej informacji pod numerem tel.607 766 744 lub mail agnieszka@kominiarskiwierch.pl.
 • PRACA | dam
  "Zakopiańskie TBS" TKGK Sp. z o.o., jako firma zarządzająca budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi, poszukuje do pracy na etacie inspektora nadzoru z uprawnieniami budowlanymi. Oferujemy normowany czas pracy - pełen etat. 509628992 firma@ztbs-zakopane.pl www.ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509628992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-11-27 15:00 Trzy miesiące aresztu po napadzie z nożem na 80-latkę 2021-11-27 14:20 W Pieninach pięknie i słonecznie dziś (WIDEO LIVE) 2021-11-27 14:15 W niesamowitym tempie trwa odbudowa po pożarze w Krempachach 2021-11-27 13:30 Kierowca był tak pijany, że nie mógł zatankować samochodu 2021-11-27 12:45 Można już powoli smarować narty - górale śnieżą na stokach! 2 2021-11-27 12:15 Zmarł wieloletni kierownik obserwatorium na Kasprowym Wierchu 2021-11-27 11:59 Na Magurze Witowskiej niezwykłe widoki (WIDEO LIVE) 2021-11-27 11:40 Myślicie, że w Tatrach tłumów nie ma? (WIDEO LIVE) 1 2021-11-27 11:30 Targi o duszę - Hulaj Duszę 2021-11-27 10:42 Dwa przypadki śmiertelne i ponad sto nowych zakażeń na Podhalu 6 2021-11-27 10:27 Zderzenie trzech aut na zakopiance 2021-11-27 10:00 Daliśmy łapówkę na Hołdymasie - to było dziennikarskie śledztwo 4 2021-11-27 09:15 Więzienie w zawieszeniu i zakaz prowadzenia pensjonatu za atak na gości (WIDEO) 6 2021-11-27 08:57 Druh i uczeń - wzór do naśladowania 2021-11-27 08:01 Biały Dunajec ostatni w Polsce w rankingu programu Czyste Powietrze 9 2021-11-26 21:49 Nowa goprówka już wkrótce 2 2021-11-26 21:10 W Szczawnicy zima nie będzie straszna 2 2021-11-26 20:20 Tańczyli, grali i śpiewali z okzaji 75. lecia swojej szkoły 2021-11-26 19:30 W sobotę kolejny start Maryny Gąsienicy-Daniel w Pucharze Świata FIS 2021-11-26 18:46 Uwaga utrudnienia na zakopiance - zamkną lewe pasy obu nitek 2021-11-26 18:00 Na ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu czuć już nadchodzące święta 2021-11-26 17:19 Afera osądzona. Jeden z głównych oskarżonych skazany na 5 lat w zawieszeniu 9 2021-11-26 16:59 Tragedia w Tylmanowej: kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia auta 2021-11-26 16:30 Ostrzeżenie przed opadami śniegu i oblodzeniem 2021-11-26 14:52 Coraz więcej covidowych pacjentów, szpital zamyka kolejne oddziały, by ratować zakażonych 39 2021-11-26 14:16 Zderzenie dwóch ciężarówek na zakopiance 2021-11-26 14:11 Rondo na zakopiance już prawie gotowe (WIDEO) 2 2021-11-26 13:55 Uważajcie na śliskich drogach. Stłuczka w Poroninie 1 2021-11-26 13:29 Potrącenie rowerzysty na zakopiance 3 2021-11-26 12:45 W czarny piątek jakby nieco inny asortyment 2 2021-11-26 12:15 A moje dziecko potrafi, czyli o czym nie rozmawiać z innymi rodzicami? 2021-11-26 11:57 Kolorowe soczewki - nadaj oczom blasku 2021-11-26 11:30 Mężczyzna wszedł do domu 80-letniej kobiety i groził jej nożem. W więzieniu może spędzić 12 lat 17 2021-11-26 11:03 Ponad 120 zakażeń i 3 zgony na Podhalu 6 2021-11-26 10:45 Nauczyciele protestują i proszą o wsparcie samorządowców 3 2021-11-26 10:00 Czy zarost jest sexy? 2 2021-11-26 09:42 Piękny kotek odwiedził hotel w Zakopanem. Właściciel już się odnalazł 2021-11-26 09:42 Dobiega końca remont Alei Tysiąclecia - głównej arterii miasta 2021-11-26 08:45 Nocny wypadek w Rdzawce 2021-11-26 08:37 Oplem do rowu 2021-11-26 08:23 Niedziela w miłosnym klimacie 2021-11-26 08:18 Bohaterowie Niebios 18.12.1944 r. 2021-11-26 08:00 Apartament w schronisku w środku Tatr. Tego jeszcze nie było 16 2021-11-26 07:54 Retransmisja słynnego "Spartakusa" Teatru Bolszoj 1 2021-11-26 07:25 Nie tylko szkoły mogą wziąć udział w tym konkursie 2021-11-26 07:22 W sobotę rozpoczyna się Orawski Zbyrcok 2021-11-25 23:08 Druga ofiara śmiertelna dzisiejszego tragicznego wypadku w Tylmanowej (AKTUALIZACJA) 11 2021-11-25 22:00 Muzykantom, którzy się minęli (WIDEO) 2021-11-25 21:30 Buduje się nowy plac zabaw w Zakopanem 6 2021-11-25 21:04 Dezynfekcja w przestrzeni publicznej
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-11-27 15:06 1. Gośka, Pani wpis świadczy tylko o jednym, nigdy nie miała Pani Tygodnika Podhalańskiego w rękach. Proszę sobie w takim razie wpisać w googlach każde z tych haseł którymi oni sie jeszcze niby nie zajmują, i przekona się czy te zarzuty mają jakiekolwiek podstawy. 2021-11-27 14:22 2. POrażka nasza służba zdrowia upadła po powstaniu NFZ nie było virusa i tak trzeba było czekać w kolejce do specjalisty po kilka lat gdzie prywatnie po zapłaceniu u tego samego lekarza czekałeś kilka dni. I kto tu jest cepokiem!!! 2021-11-27 14:07 3. Przecież tam nie chodziło o te nieszczęsne niby "łapowki" tylko o co innego, prawda panie nadredaktorze? 2021-11-27 14:05 4. I co roku chcecie sztucznie naśnieżać tylko po to żeby paru januszy zjechało dwa razy po grzanym winie ? tak ze zmianami klimatu sobie nie poradzicie a jest to poprostu ogromne marnotrastwo wody i prądu a za chwilę lament bo ceny znowu w góre z 300% ale tak to jest jak się chce na zabawę zużywać takie ilości energii elektrycznej i jeszcze płacić w sklepie sygnałami elektrycznymi 2021-11-27 14:00 5. @Ferdek auta tubylców zeby znikneły tubylcy i ich dutki tak na dwa lata co najmniej 2021-11-27 13:29 6. W naszym mieście pisać o takich łapówkach pobieranych na wiejskiej zabawie to tworzenie pozorów, że lokalni dziennikarze cokolwiek wiedzą, czymkolwiek się interesują. Nie ma tu żadnego odważnego, który by od początku do końca zbadał choć jedna nielegalną deweloperke, jedna nie zgodnie z planem i przepisami budowę, nikt z was nie przyczynił się do ocalenia choćby jednego zabytku. Czy ktoś patrzy władzy na ręce? Czy sprawdza działania choćby w sprawie oszustów od "trzech kubków", przestrzeganie zasad parku kulturowego, czy kiedykolwiek rozliczyliscie burmistrza z obietnic przedwyborczych, czy opisaliście jakiś koszmar budowlany, czy podjęliście próbę zjednoczenia ludzi w jakiej ważnej sprawie poza protestami :wolne sądy i aborcja na życzenie? Tyle moglibyscie zrobić dobrego, a wy się chwalicie przyłapane kogoś na łapówce 50 zł, litości!!!! 2021-11-27 13:17 7. To jest najłagodniejsze określenie , nie chciałem innego określenia używać :) Co nie zmienia faktu że przez takich cepoków jak ty szpitale przestają leczyć ludzi bo się covidem zajmują . 2021-11-27 12:51 8. Nie tylko białka sniezyla . Inne stoki jak np. Szymaszkowa Harenda tez ... 2021-11-27 12:44 9. Również potwierdzam@maseczka, oglądałem na polsatnews. Tak przy okazji w prawdzie Zygmuś jest na pasku PiS, czy oglądasz serial Sprawiedliwi Wydział ... a serialowy prokurator Janik, przypomina Ci kogoś z realu? 2021-11-27 12:12 10. @maseczka. Potwierdzam, oglądałem.
2021-11-16 19:26 1. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 2. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 3. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń. 2021-11-07 15:58 4. Brawo....Bartłomieju... 2021-11-02 23:52 5. Piękne Tatry :-) 2021-10-26 20:35 6. Uwielbiam takie obrazki, świetnie że wciąż są ludzie którzy podtrzymują pasterskie tradycje. 2021-10-26 20:13 7. cyś ty mnie widziała, cu ci fto pedzioł, ze jo na wiyrsycku, z owieckami siedzioł, ani mi fto godoł, ino jo widziała, jak siy na wiyrsycku. owiecka biylała. 2021-10-24 13:35 8. Izba Regionalna w Sromowcach Wyżnych to super miejsce do odwiedzenia. Polecam każdemu. 2021-10-24 12:27 9. Izba Regionalna w Sromowcach Wyżnych!! 2021-10-20 17:17 10. Kieześ do boru owiecki gnała, cemu ześ na mnie nie zawołała. Dyć jo wołała, nie słyseliście, muzyka grała, tońcyliście.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania