Reklama

2021-10-12 13:15:31

Konflikt

Iskrzy między burmistrzem a dyrektorem

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy miał bez kasy w ciągu kilku dni przygotować sobotnią imprezę. Głowy nie nadstawił. Po fakcie w specjalnym oświadczeniu opisał, jak wyglądały kulisy organizacyjne wydarzenia i na co nie przystał. - Trudno mi tą całą sprawę komentować - mówi burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Biesiada rodzinna, którą Miejski Ośrodek Kultury miał przygotować razem z miastem i szczawnickim oddziałem Związku Podhalan, odbija się czkawką. Wszystko przez oświadczenie, które po imprezie opublikował na profilu społecznościowym placówki dyrektor MOK. Oto jego cała treść: "W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi wydarzenia „Biesiada Rodzinna” w dniu 10 października 2021 r. i tego, dlaczego Miejski Ośrodek Kultury nie brał udziału w przy jego realizacji, chciałbym tą sprawę wyjaśnić publicznie.
O wydarzeniu dowiedziałem się w piątek 1 października w godzinach popołudniowych, kiedy to na spotkaniu z Panem Burmistrzem i Panią Skarbnik dostałem polecenie zorganizowania koncertu w niedzielę 10.10 (koncert plenerowy na scenie). Nikt nie zapytał nawet, czy przygotowanie koncertu w tak krótkim czasie jest możliwe. Na poniedziałek miałem przygotować listę proponowanych zespołów, plakat reklamujący wydarzenie oraz zestawienie kosztów. Powiedziałem, że zrobię co się da, ale niczego nie mogę obiecać, bo jest mało czasu.

Największy problem stanowiły jednak pieniądze. To wydarzenie nie było przewidziane w planie finansowym i po prostu nie mieliśmy na to środków, nie było też żadnych możliwości przesunięć w budżecie MOK.

Tego dnia dowiedziałem się, że pomysł imprezy padł znacznie wcześniej, bo w poniedziałek 27.09 na spotkaniu Pana Burmistrza z przedstawicielami Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan. Nie mam pojęcia dlaczego nie zostałem zaproszony na to spotkanie, skoro MOK miał być jednym ze współorganizatorów wydarzenia. Możliwe, że gdybym wiedział o planowanym koncercie na 10.10 już w poniedziałek 27.09 to udało by się je zorganizować bez niepotrzebnego konfliktu.

W poniedziałek, w rozmowie telefonicznej z Panem Burmistrzem poinformowałem go, o trudnościach w organizacji koncertu. Firma, która w tym roku obsługiwała nam nagłośnienie nie była w stanie tego zrobić w tym terminie, musiałem znaleźć kogoś innego, a na to potrzebowałem czasu.

Wróciłem jednak do najważniejszej sprawy, czyli finansów. Zapytałem, jak będzie sfinansowane to wydarzenie, ponieważ ja nie mogę zaciągnąć zobowiązań bez pokrycia. Pan Burmistrz odpowiedział, że nie wie.

Po pewnym czasie do biura MOK przyszła Pani Skarbnik. Namawiała mnie, abym zapłacił za ten koncert, a Miasto zwiększy nam dotację gdy skończą nam się środki. W tym celu miałem złożyć pismo z prośbą o zwiększenie dotacji. Zapewniała, że tą obietnicę dostanę na piśmie. Nie mam pojęcia jak Pani Skarbnik mogłaby mi to obiecać, gdyż decyzja o zwiększenie środków leży w gestii Rady Miasta, a nie Pani Skarbnik ani Pana Burmistrza. To co zaproponowała Pani Skarbnik jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych, jednak według niej MOK nie podlega tej ustawie. Zaproponowałem rozwiązanie tego problemu zgodne z literą prawa, czyli zlecenie organizacji wydarzenia, jednak zostało ono odrzucone.

Rozmowa z Panią Skarbnik, jej propozycje i twierdzenia, pokazują w mojej ocenie rażącą niekompetencję jednej z najważniejszych osób w mieście. Zażądałem polecenia organizacji wydarzenia na piśmie.

Pisma tego nie otrzymałem, otrzymałem natomiast „polecenie służbowe” do wykonania czynności niemożliwych i takich, do których nie posiadam uprawnień. W odpowiedzi poinformowałem Pana Burmistrza, że burmistrz nie posiada takiej mocy prawnej, aby wydawać polecenia służbowe dyrektorowi instytucji kultury. Stanowisko to potwierdził mi swoją opinią radca prawny.

Z pisma wynikało również, iż MOK nie jest współorganizatorem wydarzenia, oraz że Urząd Miasta sam wynajmie firmę do obsługi koncertu. Mimo to, zapewniłem, że MOK wypożyczy sprzęt potrzebny do obsługi. Prosiłem o listę potrzebnej aparatury i wskazanie osoby, która ją odbierze.

W kolejnym piśmie poproszono MOK o niefinansowy udział w wydarzeniu, zamontowanie oświetlenia i pełnienie nadzoru technicznego nad nagłośnieniem. W odpowiedzi poinformowałem, że niefinansowy udział, jaki mogę zaproponować, to wypożyczenie sprzętu, który jest w posiadaniu MOK. Zdziwiła mnie prośba o nadzór, gdyż z wcześniejszego pisma wynikało , że Urząd Miasta wynajął już firmę do obsługi. Wspomniałem, że MOK nie zatrudnia obecnie pracownika na stanowisku ds. obsługi technicznej, a firma, z którą współpracowaliśmy w tym roku nie jest w stanie tego zrobić, więc nie możemy wysłać nikogo do pełnienia nadzoru technicznego nad nagłośnieniem. Ponowiłem prośbę o listę potrzebnego sprzętu i o wskazanie osoby, która będzie za niego odpowiadać.

Po sprzęt nikt się nie zgłosił, pomimo kilku telefonów. Sam widziałem Panią Skarbnik jak pożyczała sprzęt nagłośnieniowy z Krościenka (z tego co mi wiadomo nie za darmo). Całą sobotę spędziłem na miejscu, ponieważ nie dostałem jednoznacznej informacji, że sprzęt nie będzie potrzebny.

Składając kandydaturę na stanowisko dyrektora MOK, miałem swoją wizję, którą przedstawiłem w załączonym planie, oraz rozmowie konkursowej. Skoro zostałem wybrany, oczekiwałem, iż zgodnie z przepisami będę miał swobodę w realizacji tych wizji, oczywiście we współpracy z mieszkańcami Miasta i Gminy. Rzeczywistość okazała się inna. To Pan Burmistrz najczęściej decyduje jakie zespoły wystąpią na koncertach i to on musi wszystko zaakceptować. Zamiast przygotowywać ofertę dla mieszkańców, zastanawiamy się, czy spodoba się ona Panu Burmistrzowi. Dochodziło do bardzo nieprzyjemnych sytuacji, gdy po rozmowach ze współorganizatorami wydarzenia przedstawiałem mu ustalenia a on się na to nie zgadzał, powodowało to, że współorganizatorzy się wycofywali.

Taka właśnie sytuacja powstała przy okazji Koncertu Finałowego Warsztatów w Muzycznej Owczarni.

Do tej pory zgadzałem się na to, nie chcąc być posądzany o utrudnianie współpracy z Miastem. Teraz jednak, gdy w grę wchodzą przepisy i łamanie prawa, musiałem powiedzieć dość. Przypominam, że sytuacja zaciągania zobowiązań bez pokrycia miała już miejsce w MOK. Miasto musiało wtedy zwiększyć dotację dla MOK o ponad 200 tys, złotych.

Każdy poprzedni Dyrektor w podobnej do mojej sytuacji składał w takim momencie prośbę o odwołanie ze stanowiska. Ja tego nie zrobię i obiecałem pracownikom MOK, że zostanę do końca.

Proszę wszystkich czytających to oświadczenie (zwłaszcza Miejskich Radnych) o zastanowienie się, kto w tej sytuacji jest osobą utrudniającą współpracę.

Korespondencję pomiędzy mną i Panem Burmistrzem udostępnię zainteresowanym, zgodnie z Ustawą o dostępności do informacji publicznej.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy
Krzysztof Czaja

Co na to wszystko burmistrz Szczawnicy? Grzegorz Niezgoda przyznaje, że faktycznie impreza była przygotowywana w ostatnich dniach po wyborze nowej prezes szczawnickiego oddziału Związku Podhalan. Niemniej jednak, bez wsparcia MOK-u udało się ją przygotować. - Chcieć to móc - podkreśla włodarz miasta. - Dyrektor nie był w stanie tej imprezy zorganizować, nie wykazał się wielką pomocą, a teraz to wszystko tłumaczy oświadczeniem, co trudno mi zrozumieć - dodaje.

Burmistrz Szczawnicy przyznaje, że na przygotowanie tej imprezy dyrektor MOK-u nie miał zabezpieczonych środków, jednak miał je otrzymać po najbliższej sesji z budżetu miasta. - Nie mieliśmy czasu, by zwoływać nadzwyczajną sesję, ale dyrektor miał zapewnienie od skarbnika, że po uzgodnieniu zmian w budżecie z radą miasta dostanie pieniądze - mówi Grzegorz Niezgoda. - Takie sytuacje się zdarzają, wystarczyło przesunąć środki i pieniądze na ten cel chwilowo wygospodarować. W efekcie braku porozumienia miasto zapłaciło zespołom i wynajęło nagłośnienie, a pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej rozłożyli scenę - wyjaśnia burmistrz.

W najbliższym czasie Komisja Edukacji i Spraw Społecznych ma skontrolować wydatki Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy.

ad

 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Bolo spod jasnej gwiazdy 2021-10-16 14:30:00
Ale bałagan w mieście Szczawnica... Burmistrz działa nie zgodnie z przepisami jak widać. Na ostatnią chwilę nie zleca się komuś tak wielkich imprez tym bardziej człowiekowi, który jest ambitny I poukładany a przede wszystkim działa zgodnie z prawem. Może czas na zmianę burmistrza bo chyba się poczuł zbyt pewnie I się rozpanoszył... Trzymamy kciuki za Pana Krzysztofa!
Erst 2021-10-12 20:43:52
Trzeba było imprezę zorganizować w innym terminie i zaprosić na występ Roberta Bąkiewicz z Centrum Niepodległości. Przecież to wasze klimaty.
nie tędy droga 2021-10-12 19:47:27
Jednakowoż, to festyn rodzinny wszyscy olali. Czyżby nastąpił zmierzch zainteresowania kulturą góralską. To co widziałam to była "stypa". Czyżby ważnejsza była manifestacja proUnijna w Krakowie?
Cela 2021-10-12 16:28:13
Ważne że biedronka jest w miejscu ,gdzie nikt wcześniej nie mógł nic zrobic

Reklama
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W ZAKOPANEM - PRZYGOTOWANIE ŚNIADAŃ/SPRZĄTANIE POKOI (DORYWCZA, 8-10 DNI W MIESIĄCU), 18 zł/godz., umowa zlecenie. 511 397 987.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA REGIONALNA W ZAKOPANEM ZATRUDNI ZASTĘPCĘ SZEFA KUCHNI. 606 208 503
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBY DO PRACY W WEEKENDY, ŚWIĘTA, od 17zł/h na rękę. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERKĘ I POMOC KELNERSKĄ - PRACA STAŁA, 17zł/h na rękę. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ DO PRACY ZA BAREM, 17 za godzinę. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: POKOJOWĄ. Zapewniamy stałą, stabilną, spokojną pracę. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  KARCZMA RĄBANICA W PORONINIE ZATRUDNI KELNERKĘ, praca stała. 600 071 887
 • PRACA | dam
  Nowo otwarty Aparthotel w Białce Tatrzańskiej zatrudni RECEPCJONISTĘ/TKĘ -praca zmianowa ,umowa o pracę na pełny etat ,elastyczny grafik ,atrakcyjne wynagrodzenie 512576206 /aparthotelbialczanski@gmail.com. 512576206aparthotelbialczanski@gmail.com
  Tel.: 512576206
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W GLICZAROWIE GÓRNYM zatrudni KUCHARKĘ, POMOC DO PENSJONATU z zamieszkaniem. 604 79 72 73.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZA, POMOCE KUCHENNE, KELNERKI - ZAKOPANE - 600 035 355.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARKĘ lub KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ do pensjonatu na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni PRACOWNIKÓW RECEPCJI. CV proszę wysyłać na adres: recepcja.rekrutacja@wp.pl lub kontakt telefoniczny: 666378357.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy KUCHARKĘ lub KUCHARZA ŚNIADANIOWEGO/ POMOC KUCHENNĄ do aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie oraz pracę w miłej atmosferze. Szczegóły pod numerem tel. 668 850 500; e-mail: managertatrzanski@gmail.com.
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 25.10.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3161/nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • PRACA | dam
  Salon odzieżowy z markową odzieżą MONT BRAND, znajdujący się w Centrum Handlowym Krupówki poszukuje kandydatki na stanowisko Sprzedawca/Doradca Klienta. Praca na pełny etat. Czekamy na Twoje zgłoszenie!. 608507010montbrand@wp.pl https://montbrand.pl/
  Tel.: 608507010
 • SPRZEDAŻ | różne
  WYPRZEDAŻ WYPOSAŻENIA Z PENSJONATU W ZAKOPANEM. 600 633 849
 • PRACA | dam
  Pensjonat w Poroninie zatrudni kucharkę od sezonu zimowego, oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość zamieszkania. 605393090biuropensjonatu@gmail.com
  Tel.: 605393090
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy TECHNICZNEGO w małym hotelu 4* w centrum Zakopanego. Tel 720 762 779. Mail: biznes@hotelcrocus.pl
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu i budowy domów drewnianych. Praca na montażu i stolarni. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIMY OSOBY DO SPRZĄTANIA MARKETU BUDOWLANEGO przy ul. Szaflarskiej w Nowym Targu. Praca dwuzmianowa. Stawka od 13,85 zł na godzinę netto (na rękę). Kontakt pon. - pt. w godz.8 - 15, tel. 601 156 466
  Tel.: 601 156 466
 • PRACA | dam
  Praca w autoryzowanym serwisie Forda w Nowym Targu. Zatrudnimy mechanika samochodowego. Umowa o pracę, pełny etat. Warunki zatrudnienia ustalamy indywidualnie podczas rozmowy rekrutacyjnej. CV można złożyć osobiście w siedzibie firmy Wikar Podhale, ul. Podtatrzańska 3, 34-400 Nowy Targ, lub na adres e-mail wikarpodhale@wikar.pl
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ SPRZEDAWCZYNIE DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO w SUCHEM, na stałe - umowa o pracę. Elastyczny grafik. Tel. 606 751 451.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię DO KWIACIARNI W PORONINIE. Praca stała. 507 02 06 04.
 • PRACA | dam
  Polskie Koleje Linowe to pracodawca z ponad 85-letnią tradycją, działający obecnie w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach. Zatrudniający ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA ds. HR. Miejsce pracy: Zakopane, możliwa częściowa praca zdalna. OPIS STANOWISKA: - Prowadzenie procesów rekrutacyjnych, w tym identyfikacja potrzeb rekrutacyjnych, publikacja ogłoszeń, selekcja aplikacji, prowadzenie spotkań, składanie ofert, - Koordynowanie procesu onboardingu nowych pracowników, - Realizacja i koordynacja projektów rozwojowych w obszarze miękkiego HR: rozwój i ocena kompetencji, ścieżki kariery, zarządzanie talentami, programy motywacyjne, - Organizacja i koordynacja procesów związanych ze szkoleniami i rozwojem pracowników oraz zarządzaniem wiedzą w firmie (programy praktyk, staży i udział w targach pracy), - Organizacja szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych dla pracowników firmy, - Współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie: benefitów pracowniczych, rekrutacji oraz zatrudniania pracowników tymczasowych, - Inicjowanie i realizacja działań z obszaru employer brandingu - dbałość o markę pracodawcy na rynku pracy, - Wsparcie managerów i pracowników w bieżących sprawach z zakresu HR, - Aktywne uczestnictwo w opracowywaniu, aktualizacji oraz wdrażaniu polityk w obszarze HR, - Wsparcie w projektach zespołu kadr i płac (doświadczenie w obszarze kadrowo-płacowym będzie dodatkowym atutem), - Przygotowywanie analiz, raportów i prezentacji na potrzeby bieżących działań. WYMAGANIA: - Wykształcenie wyższe kierunkowe, - Doświadczenie zawodowe w obszarze HR - min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku, - Komunikatywność, otwartość, kreatywność oraz wysokie umiejętności interpersonalne, - Zaangażowanie i odpowiedzialność za powierzone zadania, wykazywanie inicjatywy, - Umiejętność pracy zespołowej, - Bardzo dobra organizacja pracy własnej, dokładność, - Orientacja na cel i klienta wewnętrznego, - Otwartość na zmiany, - Znajomość prawa pracy, - Zainteresowanie tematyką HR oraz śledzenie aktualnych trendów w tym obszarze, - Dobra znajomość programów: MS Office (w szczególności Ms Excel), - Możliwość odbywania podróży służbowych na terenie Małopolski i Podkarpacia. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Atrakcyjne wynagrodzenie i pakiet socjalny, karty pracownicze, ubezpieczenie na życie, - Ciekawą pracę w zgranym i wspierającym się zespole, - Możliwa częściowa praca zdalna. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL HR". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA i MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc). 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PANIĄ do pracy w pensjonacie w Zakopanem. tel. 601 45 33 91
 • PRACA | dam
  Kelner/Kelnerka/Kierownik sali z doświadczeniem.Do restauracji Perła w Mszanie Dolnej na cały etat.Jeśli jesteś osobą:otwartą pracowitą uśmiechniętą szybko uczącą się łatwo nawiązujesz kontakty nie boisz się wyzwań - czekamy właśnie na Ciebie! 730338755michal.wyroba@firmapema.pl https://restauracjaperla.pl/
  Tel.: 730338755
 • PRACA | dam
  PIZZERIA w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca stała i na weekendy. 508256350.
 • PRACA | dam
  POMOC DO PENSJONATU - KOŚCIELISKO - 600 403 706.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI W ZAKOPANEM ZATRUDNI POKOJOWĄ . STAŁA I PEWNA PRACA. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • PRACA | dam
  SZYCIE KUŚNIERSKIE - na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracowników do zakładu garbarskiego. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  Praca OPIEKUNKA DO DZIECI W ŻŁOBKU.. tel 577 283 777
  Tel.: 577 283 777
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI, GROBOWCE. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Dom Wypoczynkowy przyjmie kucharza/kucharkę oraz pomoc do obsługi w obiekcie na sezon zimowy. Praca od połowy grudnia. Wysokie wynagrodzenie!. 668 021 047
  Tel.: 668 021 047
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzory: jarzębina i parzenica (60/80), krokusy. GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-10-24 22:30 Bogusław Ufir najlepszy w wyciskaniu (WIDEO) 2021-10-24 21:45 Polała się krew w Suchej Beskidzkiej 2021-10-24 21:00 Nie żyje Janusz Kamocki 2021-10-24 20:15 Jak się żyje w czarnej strefie (WIDEO) 3 2021-10-24 19:30 Branżowa Szkoła Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem ma już 10 lat 2021-10-24 18:45 Spotkali się na czole Turbacza 2021-10-24 18:00 Babiogórskie Centrum Kultury ma nowy budynek 1 2021-10-24 17:15 Pandemia w Polsce nie odpuszcza. Mimo weekendu prawie 5000 nowych zakażeń koronawirusem 2021-10-24 16:30 Zbójnik, ale nie zbój 2021-10-24 15:50 Poranny karambol na zakopiance 1 2021-10-24 15:01 Jechał samochodem bez ubezpieczenia, ale za to z narkotykami 2 2021-10-24 14:30 Wybudują nowy most 5 2021-10-24 13:57 32 lata temu na Lhotse zginął Jerzy Kukuczka 2 2021-10-24 13:45 Wielki obryw z Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego. Takiego jeszcze nie było (WIDEO) 1 2021-10-24 13:00 Rekordowa kara za reklamę w Kościelisku 20 2021-10-24 12:40 Doskonalili jazdę terenówkami 2021-10-24 12:15 Trwa remont dachu zabytkowego kościoła w Nowym Targu 1 2021-10-24 11:30 Proces dyrektor szpitala w Zakopanem w zawieszeniu 7 2021-10-24 10:45 Kończy się Chrystus Frasobliwy (ZDJĘCIA) 2021-10-24 10:00 Przeskakiwał największe skocznie świata, ale swojej ulicy w Zębie się nie doczekał 2 2021-10-24 09:28 Na królowej Beskidów sypał śnieg 2021-10-24 08:57 Pięściarze opanowali Nosalowy Dwór (ZDJĘCIA) 2 2021-10-24 08:28 Mokro, ślisko, niebezpiecznie. W Tatrach budzi się dzień 1 2021-10-24 08:00 Drzewko za baterie 1 2021-10-23 22:00 Kasia Niewiadoma wróciła do domu po udanym starcie podczas Mistrzostw Świata w Belgii 2021-10-23 21:15 V kwesta na rabczańskich cmentarzach 2021-10-23 20:30 Babsko Przeźyracka, czyli Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich (ZDJĘCIA) 2021-10-23 19:45 Czy mieszkańców Rabki czeka kolejna podwyżka opłat za śmieci? 4 2021-10-23 19:00 Górale zbierają na najdroższy lek świata - to jedyna szansa dla Igi 6 2021-10-23 18:15 Przedszkole do likwidacji 2 2021-10-23 17:45 Góralski haft 2021-10-23 17:30 Kolejna osoba z urazem nogi pod Kasprowym Wierchem 2021-10-23 17:28 Pierwsze turniejowe boje za nami, jutro kolejny dzień zmagań na matach (FOTO) 2021-10-23 17:28 Opady śniegu z deszczem w Zakopanem 2021-10-23 16:45 3 promile u 33-latka oraz obywatelskie zatrzymanie po służbie 4 2021-10-23 16:30 Zobaczcie kto dotarł na metę jednego z najsympatyczniejszych rajdów w Polsce (WIDEO) (ZDJĘCIA) 2021-10-23 15:36 Uraz dwóch nóg na szlaku w Tatrach 1 2021-10-23 15:17 Protest przeciwko nieludzkiemu traktowaniu dzieci - uchodźców (WIDEO) 18 2021-10-23 15:15 Krupówki powoli zapełniają się turystami (WIDEO) 2021-10-23 14:27 Pożar w Rokicinach 2021-10-23 13:45 Dolina Starorobociańska ogołocona z drzew. Wycinka trwa (ZDJĘCIA) 16 2021-10-23 13:02 Zagrożenie wybuchem - bardzo groźna sytuacja w Chabówce 2021-10-23 13:00 Kamil, nie jesteś sam (WIDEO) (ZDJĘCIA) 2021-10-23 12:15 Protest na granicy z Białorusią 17 2021-10-23 11:50 Ktoś widział tego uroczego futrzaka. Jest nagroda 2021-10-23 11:30 Maryna Gąsienica Daniel wypadła z trasy 3 2021-10-23 11:22 Codzienny raport covidowy 7 2021-10-23 11:20 Antybohater. Rzecz o Michale Chrobaku 2021-10-23 10:45 Misiu poszukiwany 2021-10-23 10:00 Niebawem zapuka do nas kominiarz
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-10-24 22:36 1. @ jak zwykle Tadek idiotek dodał komentarz. Co by rządzący nie robili to źle. Ano tak, nie dają się podporządkować Niemcowi, i jest wycie i lament. Nie są to ideały władzy, lecz coś się dzieje lokalnie dla ludzi. Nie tylko dla małego grona osób jak za poprzednikow 2021-10-24 22:16 2. Może dożyję Podhala bez reklam, przynajmniej tych dzikich. Swoją drogą reklamowanie swoich pokoi w miejscowości, w której się znajdują to jak reklamowanie swoich wędlin na terenie swojej masarni - bez sensu. I tak prawie wszyscy goście wiedzą o naszych biznesach z internetu - bo skąd? 2021-10-24 21:55 3. @Turysta , szczególnie świetne radziły sobie dinozaury. Dopóki homokaczyści nie zaczęli do nich rzucać kamieniami :-0! Definicję Parku narodowego i Ścisłego Rezerwatu znam doskonale. I wcale nie muszę w tym celu korzystać z Wikipedii. W przeciwieństwie do Ciebie. 2021-10-24 21:37 4. Polecam hit oglądalności na yu wpisać: To było niebezpieczne. Pan nic nie widział zza niego. 2021-10-24 21:29 5. " Sliwacy szczepią się niechętnie. W szpitalu 80% pacjentów chorych na Covid to ci którzy się nie zaszczepili". Mniejszość zaszczepiona = mniejszy procent chorych zaszczepionych. Czy zatem warto? 2021-10-24 21:05 6. Nie ukrywam, lubiałem raz na jakiś czas skoczyć do Lewoczy na kawę. Zwłaszcza jak była ładna pogoda. 2021-10-24 20:54 7. No właśnie kto poniesie koszty pozywania NFZ ?ona zawaliła pełniąc tą funkcję więc powinna płacić z własnej kieszeni.. jak każdy z nas coś zawali w pracy to odpowiada za to osobiście reszta obywateli się nie dokłada... 2021-10-24 20:27 8. Pamiętam ,ile razy w poprzedniej fali lżono Polskę i wylewano na nią POmyje , za wzór dając Słowację. Jak to oni wtedy świetnie sobie radzili , szczepili , żyli , i.... . I co , nadal , bezmózgie lemingi , jesteście zauroczeni "świetnymi" wynikami Słowacji w walce z pandemią? 2021-10-24 20:26 9. @coming out - Tymi pożarami to strzeliłeś sobie w kolano... ale czy Ty aby w ogóle masz tego świadomość ?. Widzisz, ziemia, przez miliony lat doskonale sobie radziła dopóki nie zaraziła się takim wirusem co się zwie Homo sapiens. A w temacie definicji Parków Narodowych odsyłam do Wikipedii. 2021-10-24 20:13 10. Ok, ale akurat ten baner/reklama niczego nie zasłania oprócz budynku na którym wisi. To takie straszne przestępstwo?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Pożegnania

Album TP

FILMY TP