Reklama

2021-10-15 17:30:30

Reklama

Zakopane

Oceniamy burmistrza Zakopanego! Jak rządzi Leszek Dorula?

Reklama

Krytykują go za stolicę disco-polo, korki i brak dialogu z mieszkańcami. Chwalą za inwestycje, czyste miasto i popularność Zakopanego. Jak Wy oceniacie burmistrza Zakopanego? Czekamy na Wasze komentarze.

Niedawno minęła połowa drugiej kadencji rządów burmistrza Leszka Doruli. Postanowiliśmy zapytać znanych zakopiańczyków, jak oceniają jego rządy.

Maciej Krupa, publicysta, przewodnik tatrzański, były przewodniczący zakopiańskiej rady miasta, wśród plusów rządów burmistrza Leszka Doruli wylicza prowadzone w mieście inwestycje, chociażby budowę centrum komunikacyjnego, a także powstanie dwóch miejskich linii autobusowych. Jego zdaniem rządy burmistrza przyniosły jednak zdecydowanie więcej minusów. - Pierwszym jest nieuchwalenie prawa antyprzemocowego. Brak ochrony dla bitych kobiet, dzieci to wielki wstyd dla Zakopanego. Nawet jeżeli o przegłosowaniu uchwały decydują radni, burmistrz powinien ich do tego przekonać. Radni popierający burmistrza mają przecież w radzie większość - mówi Maciej Krupa.

Stolica disco-polo
Kolejnym minusem jest to, o czym publicysta mówił w czasie festiwalu "Muzyka na Szczytach", a więc przeistaczanie się Zakopanego w "obciachową stolicę disco-polo". - Nie mam nic przeciwko organizacji w Zakopanem imprezy sylwestrowej, ale dobór wykonawców, bo nie można nazwać ich artystami, sprawia, że przekreślamy w jednej chwili całą kulturalną przeszłość Zakopanego - uważa Krupa. Kolejną negatywną sprawą jest brak ładu urbanistycznego w Zakopanem. - Wiem, że plany zagospodarowania uchwalane były za poprzedniego burmistrza, ale przecież wtedy Leszek Dorula był wiceprzewodniczącym rady. Gdy został burmistrzem, zapowiadał, że nie będzie budowy nowych apartamentowców, a tymczasem takie inwestycje dalej na każdym kroku powstają. Władze zezwalają na to, sprzedając na przykład zieloną działkę w samym centrum, przy ul. Makuszyńskiego - twierdzi publicysta.

Ostatnią sprawą, którą wymienia, jest komunikacja. Jego zdaniem burmistrz Dorula nie poszedł za ciosem i stworzył tylko dwie miejskie linie autobusowe. Powinny powstać także na trasie do Kuźnic i w kilku innych miejscach. - Nie ma też żadnych działań, aby zapanować nad chaosem komunikacyjnym. W wakacje miasto było kompletnie zakorkowane. Nie robi się nic, aby ten problem rozwiązać. Lekarstwem nie może być budowa parkingów na przykład przy ul. Zwierzynieckiej. Tu chodzi o podjęcie działań radykalnych, budowę parkingów zaporowych i wprowadzenie ograniczeń we wjeździe do centrum miasta, tak jak dzieje się to w alpejskich kurortach.

Plus za inwestycje
- Gdybym miał wystawić Leszkowi Doruli szkolną ocenę za to, co dzieje się w Zakopanem, to postawiłbym czwórkę - tak o rządach obecnego burmistrza mówi jego poprzednik Janusz Majcher. Docenia rozpoczętą niedawno budowę centrum komunikacyjnego na dworcu PKP, czy to, jak zmienia się Centralny Ośrodek Sportu, gdzie powstały nowe skocznie, a ma być zbudowany kryty tor lodowy. - Nie wiem, jaka w tych inwestycjach jest zasługa burmistrza, ale na pewno nowe skocznie wyglądają znakomicie. Podoba mi się też to, w jaki sposób miejska firma Tesko dba o miasto. Za moich czasów jednak musieliśmy ogłaszać przetargi, teraz władze mogą po prostu zlecać pewne działania swojej firmie - dodaje burmistrz. Minusem - zdaniem Majchra - jest to, że obecny burmistrz zniknął z mediów, w których pokazują się tylko jego zastępcy. - Zastępcy są od pracy merytorycznej, a burmistrz powinien reprezentować miasto, tymczasem on się ukrył. Pamiętam, jak z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim ciągle występowaliśmy w przeróżnych telewizjach, teraz na placu boju został tylko Karnowski, a Leszek Dorula zniknął - twierdzi były burmistrz.

Jan Karpiel Bułecka, architekt i były radny, nie szczędzi gorzkich słów pod adresem Leszka Doruli. - Z jednej strony burmistrz chwali się sukcesami, inwestycjami, które jednak zostały przygotowane za poprzednika, a z drugiej strony urządza nam sylwestra marzeń, którego jedynym efektem jest zniszczona Równia Krupowa i zalane fekaliami osiedla, a nawet cmentarz - mówi Jan Karpiel Bułecka. Dodaje, że obecny burmistrz zachowuje się podobnie jak rządzący krajem politycy z PiS. - Od początku słyszymy tylko krytykę poprzednika, a przecież to właśnie Majchrowi zawdzięczamy przygotowanie wielu inwestycji, które obecny burmistrz będzie otwierał - dodaje architekt. Jego zdaniem Dorula na każdym kroku krytykuje plany zagospodarowania przestrzennego uchwalone za Majchra, a tymczasem wcześniej obowiązywała w Zakopanem budowlana wolna amerykanka. - Wiadomo, że przy uchwalaniu tylu planów pojawią się błędy, ale nie można przecież ich potępiać w czambuł, jak robi to burmistrz. Gdybym miał wystawić burmistrzowi ocenę w szkolnej skali, to byłaby to słaba trójka - podsumowuje Jan Karpiel Bułecka.

Znikający burmistrz
Sławomir Jankowski, przewodnik tatrzański, ocenia rządy burmistrz Doruli zdecydowanie negatywnie. - Wtedy, gdy był najbardziej potrzebny, w czasie pandemii, po prostu zniknął. To był sprawdzian. Właśnie w takich trudnych momentach burmistrz tak naprawdę jest potrzebny, a zabrakło go zupełnie - podkreśla. Jego zdaniem burmistrza nie bronią trwające teraz inwestycje, chociażby budowa centrum komunikacyjnego, bo były one zaplanowane już wcześniej.

Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej zwraca uwagę - na jej zdaniem - fatalny styl rządów burmistrza. - Czasem mam wrażenie, że burmistrz rządzi w myśl hasła - albo jesteś z nami, albo przeciwko nam. Nie znosi jakiejkolwiek krytyki, a przecież to, że ktoś wypowiada się krytycznie, nie znaczy, że jest od razu wrogiem - mówi Agata Wojtowicz i wystawia burmistrzowi mierną ocenę. Jej zdaniem mieszkańcy są często traktowani jak zło konieczne, a cały czas pogarsza się jakość ich życia, są coraz większe kroki, kolejki, dokłada się do tego pogłębiający się chaos architektoniczny. - Niestety, burmistrz z nami mieszkańcami nie rozmawia, nie ma żadnego dialogu. Ktoś powie, że w wakacje i we wrześniu do Zakopanego przyjechała rekordowa liczba turystów, ale przecież przedsiębiorcom chodzi nie tylko o wielkość, ale i jakość tego ruchu turystycznego, a z tym jest o wiele gorzej - dodaje prezes TIG.

Zakopane się rozwija
Maria Gruszka, która przed laty zasłynęła z protestów w czasie sesji rady miasta i kandydowała na burmistrza Zakopanego, wystawia burmistrzowi dobrą ocenę. - Te rządy nie są może bardzo dobre, ale nie są też złe. Zakopane rozwija się, ładnie wygląda, doceniają to turyści, którzy w wakacje i teraz przyjechali w dużej liczbie. Jedno, co bym poprawiła, to dialog z mieszkańcami, powinien z nimi konsultować decyzje, spotykać się, a tego mi  brakuje - twierdzi Maria Gruszka.

Radny Jacek Kalata, który od początku jest jednym z radnych popierających burmistrza, pozytywnie ocenia jego rządy. - Wszystko idzie w dobrym kierunku. Widzimy, ile inwestycji powstaje w Zakopanem i jak dużo się dzieje, a przecież mamy okres pandemii i związanych z tym problemów - mówi radny Jacek Kalata. Radny nie chce oceniać burmistrza w szkolnej skali. Twierdzi, że Zakopane jest dobrze promowane, a wizerunek miasta w ostatnich latach tylko zyskał. - Najlepiej widać to było w wakacje i teraz we wrześniu, bo na brak gości nie możemy narzekać, wręcz pojawiają się problemy z nadmiarem turystów. Pozytywnie oceniam też działania burmistrza w sferze ekologii - dodaje radny Kalata.                   
Paweł Pełka

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Dango 2021-10-18 23:59:13
Ci co są niezadowoleni jak widać chcieli by powrotu Majchra albo mu podobnego żeby zamknął miasto na wszystko fakt ludzie przyjeżdżający do miasta nie wszyscy są mili ale na to już nikt nie ma wpływu taka to prawda.
babka dziadka 2021-10-16 11:53:04
Wąsy ułatwiają odróżnianie polityków od kelnerów.
Zdjęcie jest mega
gama 2021-10-16 11:39:21
Zakopanem nie rządzi Pan Burmistrz ale Pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina -szef wszystkich szefów.
xxx 2021-10-16 11:28:28
Podoba mi się też to, w jaki sposób miejska firma Tesko dba o miasto..IDZ W SEZONIE POPATRZ NA KOSZE A JAK JEST HALNY TO PRZEJDZ SIĘ PO KRUPÓWKLACH.JEDEN PRZEGANIA DRUGIEGO NIEDŁUGO OBAJ ZDUBLUJĄ KOLEJNEGO BURMISTRZA.
xxx 2021-10-16 11:22:56
DO PYTAJĄCY A CZOPKE Z BOBRA TYŻ MOSZ?
Licho 2021-10-16 11:09:26
Jeśli o to chodziło
To na 26 komentarzy wszystkie są pozytywne
Brawo soltys
smrodek 2021-10-16 10:46:36
Ocena Burmistrza powinna być wprost proporcjonalna do dostępności publicznych toalet i odwrotnie proporcjonalna do korków i innych utrudnień dla mieszkańców.

Niestety Burmistrz chwali się inwestycjami w centrum komunikacyjne jednocześnie nie potrafiąc zorganizować szaletów w kilku kluczowych miejscach miasta (choćby przystanek na dolnych alejach). A te monumentalnie drogie toalety które powstały (Plac Niepodległości, Równie) zazwyczaj są dla turystów i mieszkańców niedostępne. W ramach kuriozalnej wymiany trawy na dolnych równiach powstały płatne szalety, wkopane w ziemię, za kilkadziesiąt milionów, które i tak są zamknięte. Czy nie można było rozbudować przystanku o pomieszczenie na 3 - 4 toalety dostępne bezpłatnie, zamykając się nawet w 200 tysiącach (z grubym zapasem). I niech ludzie bezpłatnie korzystają a my nie rozwalamy milionów na fikcyjne rozwiązanie problemu. Przy przystanku, na popularnym trakcie pieszym i w pobliżu równi te toalety są potrzebne przez cały rok i załatwiałyby konkretne potrzeby mieszkańców i podróżujących. A ten kuriozalny bunkier spełnia jedynie funkcję estetyczną za milionowe środki wydatkowane na jego zaistnienie.

Cały projekt centrum komunikacyjnego realizowany jest na podstawie projektu planu transportowego z 2017 roku i powinien być co najmniej zweryfikowany i zaktualizowany. Zamiast skupiać się na rozwoju komunikacji lokalnej, obwodnicy centrum skupiono się na "centrach komunikacyjnych" na dworcu i w Kuźnicach. Same "centra" nie rozwiążą problemu i powinny być raczej dostosowane do funkcjonującej komunikacji a nie na odwrót. Bez sprawnej komunikacji zbiorowej w ramach "aglomeracji podhalańskiej" mieszkańcy są skazani na coraz większe korki i utrudnienia komunikacyjne.

Nie można oprzeć się przeświadczeniu że obecny włodarz skupia się przede wszystkim na byciu Burmistrzem, pozostawiając resztę spraw swojemu biegowi, z czego ochoczo korzystają deweloperzy, biznesbacowie, lewy wynajem, kuglarze i tandeciarze, busiarstwo, kurski, przejmując tkankę miejską na własność i dojąc to upodlone miejsce do cna dla własnych zysków.
Obserwator 2021-10-16 10:39:05
Wielki polityk, tak jak dobry dozorca domu, wie, że czystkę trzeba robić codziennie,ale dlaczego robi to w łazience
Nie w urzędzie.
Demagogiem można stać się na skutek samej tylko naiwności politycznej.
Number łan 2021-10-16 10:30:02
Tak to jest gdy owce głosują na barany
Lisy cieszą kity
Myszy harcują
W urzędzie jest pięknie
Zatrudnienie jest, ściśle wyjątkowe umysły tęgie
Miny jak w Kręoachach na drodze
O mój boze
Jest pięknie !!!!!
Rozczarowany 2021-10-16 09:51:55
Gubałówka - dalej zamknięta. Deweloperka - w rozkwicie. Zardzewiałe i śmierdzące busy jeżdżą w najlepsze. Remont dworca - póki co paraliż komunikacyjny i odrestaurowany budynek wątpliwej urody. Korki jakich nigdy Zakopane nie widziało. Bangladesz na Krupówkach i Gubałówce bez zmian. Jeszcze niech Zenek Martyniuk zostanie honorowym obywatelem Zakopanego za zasługi dla jego kultury i mamy pełny obraz kadencji obecnego burmistrza.
Stasek 2021-10-16 08:56:30
Sołtys to taki piękny umysł
Proszę zostawić go w spokoju
Vipera 2021-10-16 08:52:39
A jak Pan Jan Karpiel ocenia rzady i sukcesy cesarza zaborcy Franza Józefa któremu składał góralską delegacją hołd 5 lat temu we Wiedniu?
Hanka 2021-10-16 08:09:13
Dajcie im jeść , pić i ciepły suchy kont do zamieszkania. To taki nielegalny imigrant o obowiązku pracy nie pomyśli. I tak codziennie w koło Macieju. A to PROBLEM GLOBALNY.
Aniela123 2021-10-16 08:01:10
Zakopane stolica bud, dziadostwa, jarmarcznego handlu, braku egzekwowania przepisów parku kulturowego, braku porządkowania handlu w pasie drogowym. Widać dla miasta nie liczy się wizerunek porządnego kurortu tylko woli obraz wiochy z chińskim badziewiem sprzedawanym na prawo i lewo z nielegalnie ustawionych bud i kramów. Brud, syf i dziadostwo ehhhh
Kierdel 2021-10-15 23:13:54
Obecny burmistrz dorula to taki Blade wieczny owca, chodzący za dnia.
Konserwatywny 2021-10-15 22:50:00
Ci ktorzy chca niewiadomo Ile (mazyciele) zawsze beda krytykowac, a realisci beda chwalic. Trudne sa czasy, wiec ciezkie ocenic czyjs potencjal, lub osiagniecia. To samo zrobila lewica (amerykanska komuna) w USA z Trumpem. Wszystko bylo wina Trumpa, nawet niewolnictwo zniesione pol 200 lat temu. Tera jest Biden, ktorzy sie zapomina, I jest dobrze. Wredne te praktyki PO i tyle.
Fibi 2021-10-15 22:49:57
Pp jak co roku zwiózł sie na burmistrzu i tyle jego.. a po rządach Doruli widać jak miasto rozkwita... Co do turystów takich mamy jakie młodzieży chowanie... dorosła era bezstresowego wychowania to cóż wymagać od burmistrza kto przyjeżdża. Nie wynajmujecie po 25zł tylko drożej to od razu jakość turysty sie zmieni. Marudy zawsze będą.. ci co narzekają to i na Majchra też pluli więc żadna wiarygodność i wykładnia mieszkańców :)
Pytajacy 2021-10-15 22:04:00
Odblokowala sie zima!
Nosal,Butorowy,Gubałówka,Goryczkowy,
Co sie kryje za stwierdzeniem Odblokowana Zima?
Chodzi o majteczki w kropeczki i bijatyka po grzańcu?
vika 2021-10-15 22:01:54
@mieszkaniec - Nic dodać nic ująć . Niestety.
Prymityw 2021-10-15 20:45:18
Kto rządzi ?
A) władza jest poza urzędem to oczywiste.
B) rządzi namiestnik pracownik urzędu wysokiego szczebla z nadania prawdziwego zarządcy, sterującego miastem z tylnego fotela.
C) Dorula dlatego nie musi przychodzić do urzędu.
maciek wścieklica 2021-10-15 20:36:23
mieszkaniec
Jak nie ma, jak jest. Co niedzielę w kościele. Bez maseczki.
Great job 2021-10-15 20:21:17
Panie Burmistrzu dziękujemy za wspaniałe rządy!
tiktak 2021-10-15 20:11:34
Czysto jest w promieniu 500 może 800 metrów wokół urzędu miasta, rośliny na rabatach wymieniane co tydzień...,a dalej... no cóż... pod skocznią- bangladesz
zakopiańczyk 2021-10-15 19:48:13
Zły burmistrz - zwany sołtysem, niewykształcony to taki miniDyzma do bo Dyzmy wiele mu brakuje. Żenada
xxx 2021-10-15 19:05:56
TAK JAK WYGLĄDA I NA TYLE NA ILE MA OLEJU W GŁOWIE.
Gospodarcza kociuba 2021-10-15 19:03:01
Złośnicy i frustraci czepiają się burmistrza za drobne uchybienia nie widząc tego, że jest ogólnie lepiej jak za poprzedniej władzy.
ja 2021-10-15 18:58:55
Brak najważniejszej inwestycji - obwodnicy. Każdy widzi, co się dzieje już nie tylko w sezonie.
Beznadziejni współpracownicy - poprzedni i obecny wiceburmistrz.
mieszkaniec 2021-10-15 18:57:20
Nie można oceniać kogoś, kogo nie ma.
Jedyne co mi pozostanie w pamięci po kadencji burmistrza marzeń, to pojęcie "przedsiębiorcy i mieszkańcy". - dokładnie w takiej kolejności. Mieszkańcy, a któż to jest dla panującego nam burmistrza?!
Panie Kalata, "goście" są, turyści uciekli! Jaki rodzaj "gościa" licznie się pojawia, pokazują cotygodniowe raporty policyjne. Pijana, naćpana dzicz, która opanowała stolicę kiczu, pozostawiająca po sobie odchody w miejscach publicznych, zdewastowane mienie, przed którą RATUJ SIĘ KTO MOŻE! Oto pojęcie zakopiańskiego "gościa".
Pytający 2021-10-15 18:52:15
Wole Dorulę jak rządy Majchra. Widać tez plusy Sylwestra Marzeń- odblokowała się nam zima i przyjeżdzają nowi turyści.
Teresa 2021-10-15 18:17:32
Takich sukcesuf gospodarczych cały śfiat nam zazdrości. Brawo my
Brawo soltys
kombajn 2021-10-15 18:10:58
Najwyzsza Izba Kontroli-nieprawidowosci podczas Sylwestra Marzen Zakopane.....
To nie burmistrz to sołtys, zdrowie i zycie mieszkanców ich majatek vs 100 000 tysieczny pijany, upodlony tłum.
Hanba
prawnik 2021-10-15 17:42:07
"...czyste miasto..." - Zakopane?
Śmiechu warte!

Reklama
  • PRACA | dam
    RECEPCJONISTA - Praca od zaraz Poszukujemy komunikatywnej i zorganizowanej osoby na stanowisko recepcjonisty do obsługi apartamentów w Białce Tatrzańskiej. WYMAGANIA: - Dobra znajomość języka angielskiego, - Miła aparycja i kultura osobista, - Umiejętność pracy w zespole i dobra organizacja czasu. OFERUJEMY: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę, - Pracę w miłej atmosferze, - Szkolenie wprowadzające. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV na adres m.koszarek@gorskagrupa.pl lub kontakt telefoniczny +48 692 477 200
  • PRACA | dam
    SPRZĄTANIE APARTAMENTÓW W KOŚCIELISKU, PRACA STAŁA UMOWA O PRACĘ/ZLECENIE. 698954671 www.osadawidokowa.pl d.zacharko@gorskagrupa.pl
    Tel.: 698954671
  • SPRZEDAŻ | różne
    AD BLUE - Z DYSTRYBUTORA - STACJA PALIW PAPI SERVICE, ZAKOPANE - SPYRKÓWKA 4. WYGODNE TANKOWANIE, NAJLEPSZE CENY! Tel. 18 20 17 467. www.papiservice.pl
  • NAUKA
    Niepubliczne Przedszkole Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Zakopanem przy ul. Krzeptówki Potok 12 zaprasza dzieci w wieku 2,5 - 3 lata. Zapewniamy: świetną bazę lokalową, własną kuchnię, doświadczoną kadrę, przystępne ceny. Zapraszamy do kontaktu mailowego: przedszkolemisjonarki@gmail.com lub telefonicznego 690 124 554
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, ŁAZIENKI, MALOWANIE. 798 476 308.
  • USŁUGI | budowlane
    USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
  • PRACA | dam
    HURTOWNIA SPOŻYWCZO-MROŻONKOWA POSZUKUJE ENERGICZNEJ I ZAANGAŻOWANEJ OSOBY NA STANOWISKO: PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY. OBOWIĄZKI: - aktywne pozyskiwanie nowych klientów (restauracje, hotele, pensjonaty, bary, itp.), - prezentacja i sprzedaż produktów spożywczych oraz mrożonek. WYMAGANIA: - doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w branży spożywczej/gastronomicznej, - znajomość rynku HoReCa w regionie Zakopanego, - prawo jazdy kat. B, - samodzielność i dobra organizacja pracy. OFERUJEMY: - stabilne zatrudnienie, - atrakcyjny system wynagrodzenia (podstawa + prowizje), - samochód służbowy, telefon, laptop. ZAINTERESOWANE OSOBY PROSIMY O PRZESŁANIE CV NA ADRES: gobohurt@op.pl
  • USŁUGI | budowlane
    FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO. 882080371.
  • KUPNO
    Kupię LIMBĘ na pniu. 605 306 244
  • PRACA | dam
    Nowopowstająca piekarnia rzemieślnicza w Zakopanem, zatrudni piekarza, cukiernika i kucharza śniadaniowego. Mile widziane także osoby z pasją chętne do przeszkolenia. Nie zapewniamy noclegu. 602124461
    Tel.: 602124461
  • KUPNO
    OBWOŹNY SKUP ZŁOMU - dojazd do klienta. SKUP STARYCH SPAWAREK. 536 269 912.
  • USŁUGI | budowlane
    CIEŚLA BLACHARZ, BUDOWA OD PODSTAW. 516 563 400.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Praca stała, dobre warunki. 604 102 804, 602 285 793.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam Tartak Gogolin ( województwo opolskie ) 1,870 ha Hala , Trak Bydgoski dolnonapędowy Wielopiła Trak taśmowy 2 wanny do impregnacji Ładowarka Furukawa i Komatsu Stacja benzynowa Kontenery mieszkalne Garaże Cena 5 200 000 zł tel.600832298.
  • PRACA | dam
    Nowo otwarta restauracja na Krupówkach zatrudni na stałe OSOBĘ Z DOŚWIADCZENIEM W PRZYGOTOWYWANIU BURGERÓW I KEBABÓW. Proszę o wysłanie kontaktu na mail: niemcowna@o2.pl
  • PRACA | dam
    Recepcjonista do obsługi apartamentów w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem 692 477 200 i przesłanie CV na adres m.koszarek@gorskagrupa.pl.
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO-USŁUGOWY 110m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA. 608 806 408
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W KOŚCIELISKU ZATRUDNI: KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE, KELNERÓW. 608 806 408
  • PRACA | dam
    DORYWCZO - SPRZĄTANIE W KOŚCIELISKU. 608 806 408
  • PRACA | dam
    KOŚCIELISKO - OSOBĘ DO OBSŁUGI IMPREZ: WESELA, KOMUNIE, CHRZCINY. 608 806 408
  • PRACA | dam
    DO PRACY W PENSJONACIE W KOŚCIELISKU z możliwością zamieszkania. 608 806 408
  • MOTORYZACJA | kupno
    KUPIĘ KAŻDEGO MERCEDESA SPRINTERA. 531 666 333.
  • MOTORYZACJA | kupno
    KUPIĘ KAŻDĄ TOYOTĘ. OSOBOWE, TERENOWE. CAŁE LUB USZKODZONE. 531 666 333.
  • PRACA | dam
    RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KELNERA-KELNERKĘ W SYSTEMIE ZMIANOWYM (8 GODZINNYM). 512351742 ZAMOYSKIEGO 2 watra@zakopane-restauracje.pl
    Tel.: 512351742
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
  • PRACA | dam
    Piekarnia w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. Dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | szukam
    KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, POSPRZĄTAM. 796 358 958.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • USŁUGI | budowlane
    KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    DZIAŁKA BUDOWLANA W MURZASICHLU 19 arów, kameralna. 517 018 380
  • SPRZEDAŻ | różne
    NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
  • SPRZEDAŻ | różne
    Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. Tel. 793 887 893
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2025-05-11 08:00 Policja w podstawówce 2025-05-10 21:17 Rabka przyjmuje kartę mieszkańca 2025-05-10 20:47 W Hyrnym dziś królują lata 90-te (ZDJĘCIA) 2025-05-10 20:00 W niedzielę dzień otwarty Sokolni i koncert charytatywny 2025-05-10 19:37 Pracownik TPN natknął się na zwłoki w Tatrach. Dziś zdarzył się drugi śmiertelny wypadek 2 2025-05-10 19:00 Szczawnica w szoku - sensacyjne doniesienia o sprzedaży Grand Pieniny 2 2025-05-10 18:00 Namiot, a koło namiotu śmietnik 2025-05-10 17:00 Budowa Parku Zdrojowego w Czarnym Dunajcu 2 2025-05-10 16:00 Nowe rondo powstanie w Rabce 2025-05-10 15:00 Rozmowy zakopiańskich seniorów 2 2025-05-10 14:00 Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych dziś pod Gubałówką (WIDEO) 4 2025-05-10 13:00 W czerwcu w Zakopanem Tatra Fest 2025 2025-05-10 12:01 Widok na Giewont jednak częściowo zasłonięty (WIDEO) 6 2025-05-10 11:00 Rowerowy weekend w Zakopanem (WIDEO) 11 2025-05-10 10:00 W Tatrach pada śnieg, na słońce poczekamy do niedzieli 2025-05-10 09:00 Dzień Niewydolności Serca w Krościenku 2025-05-10 08:00 Motoryzacyjne klasyki zajechały do Rabki 2025-05-09 22:10 Zamaskowani napastnicy weszli do mieszkania 3 2025-05-09 21:30 Przewoził nielegalny tytoń 2025-05-09 21:01 Tragedia w Skrzypnem - byk poturbował rolnika 2025-05-09 20:45 Poszukiwani listami gończymi 2025-05-09 20:30 Jutro rozpoczynają się Podhalańskie Targi Budownictwa w Nowym Targu 1 2025-05-09 20:00 Rabczański samorząd oferuje mieszkania 2025-05-09 19:30 Dni Funduszy Europejskich w Muzeum Tatrzańskim 2025-05-09 19:00 Uczeń Leon wita papieża Leona 1 2025-05-09 18:15 Policjant jak balsam 6 2025-05-09 17:30 Śmigłowiec TOPR poleciał na Babią Górę po mężczyznę z zawałem serca 2025-05-09 17:00 L'étape Poland by Tour de France - po raz pierwszy w Polsce! 1 2025-05-09 16:30 Jak krok po kroku budować drzewo genealogiczne? 2025-05-09 16:00 Rewitalizacja stawu w Krościenku 2 2025-05-09 15:30 Polityczny wandalizm pod Giewontem bije w Rafała Trzaskowskiego 27 2025-05-09 15:00 Tak wygląda remont drogi w Zębie 2 2025-05-09 14:14 Zderzenie czterech osobówek w Szaflarach 2025-05-09 13:30 Na Równi Krupowej wyrasta kolarskie miasteczko 3 2025-05-09 12:55 Stare samochody na nowotarskim Rynku 2025-05-09 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2025-05-09 11:00 Dzień otwarty w Branżowej Szkole I stopnia nr 5 2025-05-09 11:00 Polka mnie zrodziła (WIDEO, ZDJĘCIA) 2025-05-09 10:00 Będzie tężnia solankowa w Szczawnicy 1 2025-05-09 09:00 Spotkanie autorskie z Lucyną Olejniczak w Klikuszowej 2025-05-09 08:00 Młodzi żeglarze z KS Wiaterni doskonalili swoje umiejętności 2025-05-08 21:00 Pięknie kwitną drzewka owocowe w Zakopanem (WIDEO) 3 2025-05-08 20:00 Kuriozalne znaki na granicy. Żeby je odczytać, trzeba się zatrzymać 7 2025-05-08 19:00 Nowy punkt sprzedaży biletów w Tatry 2 2025-05-08 18:12 Amerykański kardynał Robert Prevost papieżem. Przybrał imię Leon XIV 29 2025-05-08 17:30 Dni Funduszy Europejskich w Muzeum Tatrzańskim 2025-05-08 16:59 Tego jeszcze nie było. Pierwszy oscypkomat w historii 3 2025-05-08 15:59 Policjanci z Rabki uratowali kobietę 2 2025-05-08 15:30 Nowy Targ z Podhalańczykami 2025-05-08 15:08 Może ktoś widział Sisi? Właściciele proszą o pomoc. Na znalazcę czeka nagroda
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama