Reklama

2021-11-24 20:00:00

Reklama

Zaszczepmy się póki jeszcze czas

Życie i zdrowie jest zbyt cenne, żeby tak świadomie sobie je odbierać

Reklama

Na szczęście nawet antyszczepionkowcy powoli pojawiają się w gabinecie u doktora Jerzego Toczka w Zakopanem.

- Gdy do szczepienia przyszły osoby, które jeszcze niedawno przekonywały mnie, że nigdy się nie zaszczepią to zrozumiałem, że coś drgnęło - mówi z radością dr Jerzy Toczek. A skoro tak twierdzi znakomity i  doświadczony doktor to coś w tym jest, zwłaszcza że to lekarz odpowiedzialny w zakopiańskim szpitalu za proces szczepień. Dziś co czwarta osoba, która chce się zaszczepić, chce to zrobić po raz pierwszy. Niestety, do pełnego sukcesu daleka droga. Najgorsza sytuacja jest w Czarnym Dunajcu, gdzie zaszczepiło się zaledwie 22% mieszkańców. Niewiele więcej, bo 24% w Białym Dunajcu. Białka i Bukowina, które żyją z turystów także nie mogą pochwalić się zbytnią troską o własne i swoich gości zdrowie. Zaszczepionych jest tu niewiele ponad 30 % mieszkańców. Wiele osób nadal podatnych jest na teorie spiskowe nawet w sytuacji, gdy już w tej chwili, chyba każdy z nas znał kogoś kto opuścił ten świat przez covid. Zadziwiające, bo z dnia na dzień chorych przybywa, a łóżek szpitalnych ubywa. Warto więc chyba jeszcze raz to przemyśleć. Chyba nikt z nas nie chce być chory, nikt z nas nie chce, aby jego bliscy byli chorzy. Życie i zdrowie jest zbyt cenne, żeby tak świadomie i tak bez sensu sobie je odbierać. 


JJ             

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do rycho 2021-11-25 15:53:33
Irlandia: w zeszłym tygodniu 30 tys.zakażeń (suma z 7 dni), 43 osoby umarły na kowid.

Polska: ponad 150 tys.zakażeń (suma z 7 dni), 2065 osób umarło na kowid, żadnych obostrzeń, "róbta co chceta", przeciwnicy segregacji sanitarnej triumfują.
rycho 2021-11-25 13:58:20
WIADOMOŚCI
Irlandia: 93% zaszczepionych, a liczba zakażeń gwałtownie rośnie. Rząd wprowadza częściowy lockdown
We wtorek (16.11.2021) rząd Irlandii ogłosił wprowadzenie częściowego lockdownu w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia wskaźnik zachorowalności na Covid-19 w ostatnich 14 dniach w tym kraju wynosi 959 na 100 tys. mieszkańców, co jest najwyższą liczbą w Europie Zachodniej i 12. najwyższą na świecie. Jednocześnie Irlandia jest jednym z najlepiej wyszczepionych krajów świata: obie dawki przyjęło 93% dorosłej populacji i ok. 90% mieszkańców powyżej 12 lat.
Im więcej zaszczepionych, tym więcej zakażonych! Rekordowa liczba zakażeń w najlepiej wyszczepionym regionie Belgii
głupie to 2021-11-25 11:04:40
Proszę Państwa, jakie można mieć zaufanie do nauki w medycynie jak rządzi zysk, co widać od 89; na całym świecie. Nie ma lekarstw są suplementy diety, nie ma szczepionek są preparaty. Natomiast doktor Kamysz chce obniżenia podatku dla zaszczepionych.
do Kto jest foliarzem? 2021-11-25 10:13:50
No tylko weź sobie pod uwagęm że foliarskie i ciemne podhale boi sie felczerów i testów jak ognia - przypadkie które są rejestrowane w ramach tych 0.36 to cieżke przypadki wymagające interwencji/hospitalizacji. W przypadku mazowsza wygląda to trochę inaczej. Zresztą - poczekaj co się będzie działo w najbliższych 2-3 tygodniach to przekonasz się sam.
jonek 2021-11-25 10:02:33
Przecież nie chodzi tu o to czy się zarazicie po szczepionce, bo to już od dawna wiadomo, że można się zarazić. Tak jak pisali poniżej, chodzi o to żeby nie wylądować w szpitalu i nie "przejmować" kolejnych oddziałów i łóżek. Jak dla mnie to jak kto woli: nie chcesz się szczepić to choruj i ryzykuj swoje zdrowie ale w domu, i nie szukaj pomocy w szpitalu, jak będzie z Tobą kiepsko
Kto jest foliarzem? 2021-11-25 09:34:20
Narzekacie panocku, że w gminach podhalańskich zaszczepione jest dwadzieścia parę procent osób. Dodam, że na Mazowszu zaszczepione pod siedemdziesiąt procent. Ok, a teraz policzmy zakażenia. Powiat tatrzański wczoraj 25 przypadków kowida. to wszystko na 68 tys. mieszkańców. czyli 0,36 przypadka na tysiąc mieszkańców. (powiat nowotarski ma trzy razy więcej mieszkańców i trzy razy więcej zakażeń niż tatrzański, więc podobnie). Tymczasem... Województwo mazowieckie wczoraj 5277 przypadków kowida na 5,385 milionów czyli 0,97 na tysiąc. A więc "wyszczepione" słuchające "ekspertów" Mazowsze ma niemal trzykrotnie więcej przypadków na tysiąc mieszkańców niż "foliarskie" "ciemne" Podhale.
nfsg 2021-11-25 09:08:30
Zaszczepieni czy nie, chorzy na covid czy na coś innego - wszyscy wcześniej czy później trafimy do piachu. Boisz się, że umrzesz? To zaszczep się, jeśli cię to uspokoi. Ale zmuszanie innych do szczepień z powodu osobistego strachu przed śmiercią jest irracjonalne. Wszyscy już chyba wiedzą, że szczepionki nie chronią przed rozprzestrzenianiem się wirusa, a jedynie przed ciężkim przebiegiem choroby. Taki sam (a może nawet lepszy) efekt ma przejście zakażenia. Ci co przeszli zakażenie między lutym 2020 a majem 2021 nie szczepią się, bo nie uważają tego za konieczne. Mają takie same przeciwciała (albo lepsze) jak zaszczepieni. Ta cała pandemia faktycznie przeszła by niezauważona gdyby nie media. Znam wiele więcej osób chorujących na tzw. obecnie "inne" choroby, niż na ten cały covid.
absurdy 2021-11-25 08:55:02
A ja bym powiedział na odwrót, że ludzie pomału otwierają oczy. Coraz więcej sczepionych a coraz więcej zachorowań. Ba, coraz więcej zachorowań wśród tych właśnie osób. I nie przechodzą tego "lekko". Są to faktyczne osoby a nie jakieś wymyślone marionetki. O tych dziwnych ostatnio przypadkach zgonów nie wspominając.
Hmmm zastanawia mnie fakt kto tu jest tym naprawdę zacofanym?
zetel 2021-11-25 08:25:55
Nie szczepcie się .

Jak mawiał ś.p. stryjek ,, Jednego h....a mniej "
gama 2021-11-25 07:02:15
zygota
Dodałbym
Zakolczykują wszystkie kobiety w ciązy
Ivan 2021-11-25 06:58:45
Straszna ta pandemia, te statystyki... Niezaszczepiona koleżanka chciała tylko coś na gardło bo się źle czuła i drapało ją w gardle- pani doktor z Zakopanego skierowała ją od razu na test- bo może wyjdzie covid. Mój zaszczepiony dziadek umarł z dnia na dzień, wcześniej normalnie funkcjonując przyczyna zgonu: nieznana. Oczywiście testu żaden lekarz czy sanepid nie robił, bo w PL nie robi się testów post mortem, bo jeszcze mogłoby wyjść, że zaszczepiony zmarły miał covid...
doktor Tusk 2021-11-25 06:33:53
Tutaj macie statystyki prawie z całego świata: https://www.worldometers.info/coronavirus/ Tylko po pierwsze primo, trzeba poświęcić kilka minut, żeby porównać co dzieje się w poszczególnych krajach, a po drugie primo trzeba umieć zaakceptować rzeczywistość. Ktoś kto ma zryty beret anty covidową propagandą nie da sobie nic wytłumaczyć, bo nieee!. Widać tam wyraznie, że kraje o dużej liczbie zaszczepionych mają znacznie mniejszą liczbę zmarłych i ciężko chorujących. Przecież o to chodzi przy szczepieniach, żeby jak najmniej ludzi trafiało do szpitali, bo tym którzy chorują na inne ciężkie choroby braknie miejsca i umrą po cichu w domu, w znacznej części przez covida. Trudno przekonywać kogoś, kto nie akceptuje faktów, a wszystkie argumenty spływają jak po przysłowiowej kaczce...
zygota 2021-11-24 23:30:04
Czy będzie narodowe testowanie kobiet ile jest ciężarnych? Uczeni politycy z PiS już nie wiedzą jak się dobrać do babskiej d...y.
Brooklyn 2021-11-24 23:22:00
Covid

Prosze udostepnic ofijcalne Statystyki
Ministerstwa Zdrowia.
NIE poslugujcie sie sciema medialna.
MZ takowych NIE prowadzi.
Licho nie śpi 2021-11-24 23:16:34
Chciałabym wiedzieć i którego dnia codziennego, do których nie można było się spotkać w celu uzyskania przy 3 w dniu pracy na stanowisku pracy i tak jest to możliwe że w przypadku braku możliwości rozwoju zawodowego na miejscu Proszę dzwonić pod nr KRS i tak jest to zbyt
Fibi 2021-11-24 23:05:38
Do @Y to Ci zacytuje klastka "Co Ty wiesz o zabijaniu " :) zaszepiłeś sie i myslisz żeś bezpieczny a tym czasem ja obracam się od miesiaca wśród chorych i mamy sie Wszyscy dobrze... rozbieżność wieku 83- 2lat
Jeden mial biegunke, drugi gorączkę, trzeci ból pleców, zatok a inny latał jak.... jeszcze inym nic nie było poza zmeczeniem i sennością i kaszelm . Mozna powiedzieć normalna grypa... Bylo minęło... szpryca dalej wielka niewiadoma, zgony bez podania przyczyny są, są...
Kto chce niech się szczepi a reszty nie zmuszajcie. I nie pieprzcie ze to dla bezpieczenstwa innych... kazdy kiedyś to przejdzie...
H 2021-11-24 22:25:53
@bagienny dziadek nie zna nikogo kto umarł na covid i to jest wyznacznik prawdy o epidemi ,nie lekarze ,nie wirusolodzy ,nie WHO tylko jegomość "bagienny dziadek," pewnie z jednego teamu co Pitoń ze smerfogrodu.
Bagienny dziadek 2021-11-24 21:57:25
Do Mojżesza i innych nie znam ani jednego przypadku śmierci na covida,znam niestety chorych na raka ,którzy to chorzy mają utrudniony kontakt z lekarzami,przeniesione operacje tego nie da się leczyć teleporadą,nikt nie podaje codziennego raportu zachorowań i śmierci !!!! na raka a było by co pokazać czemu ci geniusze od szczyawek nie znalezli takowej na tego dziada ??? I jeszcze jedno na wirusa nie ma skutecznej metody,tego uczyli zanim oznajmili całemu światu o świrusie.
Półkownik Zubek z Londynu 2021-11-24 21:46:13
Covida 19 przywieźli kosmici. Oni chcą zniszczyć naszą cywilizację ziemską. Marsjanie przywieźli szczepionki i tez nas chca zniszczyc. Ale nasz dzielny Rząd PiSu nie da się.
Damy radę, staniemy murem, zwalczymy Covida, nie zaszczepimy się.
Pokażemy kosmitom i Marsjanom gdzie ich miejsce, Nie bedą w obcych pozaziemskich językach mówic co mamy robić.
Bracia foliarze i siostry foliarki nadstawimy własną pierś aby bronić się przed kosmicznym spiskiem.
Mojżesz 2021-11-24 21:11:52
Ciemnogród na Podhalu ma się dobrze!... Daj wam Panie Boże pełnego lockdownu na całą zimę!!!, może brak dudków was otrzezwi, choć bardzo w to wątpię. Wy wszyscy antyszczepionkowce i płaskoziemcy biegający co niedzielę do kościółka udowadniacie jacy naprawdę jesteście: egoiści mający za nic życie i zdrowie innych!... Piąte przykazanie: nie zabijaj!-tak jest takie, ale kto by się tym przejmował, przecież najważniejsze jest pokazać upośledzony góralski honor i swój majątek!...
Y 2021-11-24 21:01:58
@fibi o Tobie ? Nightmares, cytaty twojego bożyszcze "księcia gargamelogrodu" tu grubo poleciałaś, brawo za wzorce wirusolog dr.hab.Pitoń, nie mamy o czym dyskutować, dziękuję dobranoc.
do Y 2021-11-24 20:53:20
Proponuje oglądać mniej telewizji i wiadomości w necie. Może dobranocka? To ten sam scenariusz.
Fibi 2021-11-24 20:36:01
@Y a Ty jak się szczepiłeś to tez myślałeś tylko o sobie nie o mnie, ze będę chora :) szczepionka nie daje gwarancji ze Covid Cię nie złapie w sumie nic nie daje... a ze masz paszport i tyle. Choroba daje naturalną odporność i wtedy wiem jak organizm sobie radził.
Przy szprycy nic nie wiesz...
Zacytuje Pitonia da sie przeżyć " "prxyjemna choroba" mozna se pospać. :)
xxx 2021-11-24 19:55:37
GOŚĆ-o jakiej wydolności służby zdrowia piszesz,rozumiesz ,że lekarz dostawał 800zł za wpisanie zgonu w związku z covid 19 bez sekcji zwłok.czyli nie był zainteresowany innym pacjentem,czy rozumiesz,że srednia zycia w polsce to 75 lat i bajka o 200 000 nadmiarowych zgonów to naturalne smierci wyzu powojennego 45-55 gdzie rodziło się po 800 000 dzieci rocznie?i oni weszli w umieralność 2020-1945=75 czy rozumiesz ilu pacjentów ongoligicznych i innych wyzioneło ducha z powodu paniki covidowej bo się bało chodzić do szpitala lub mieli przełozone operacje.DLACZEGO NIE BOISZ SIĘ SEPSY,ZÓŁTACZKI,CZERWONKI BO CI W TELEWIZJI O NIEJ NIE TRABIĄ DZIEŃ W DZIEŃ.Z KIM CHŁOPCZYKU CHCESZ I OCZYM DYSKUTOWAĆ WŁĄCZ MYŚLENIE.CZY ROZUMIESZ,ŻE EPIDEMIA TO BYŁA GRYPA HISZPANKA NA KTÓRĄ ZMARŁO 50 000 000 ludzi,szedłes ulica a ludzie pluli krwią i się przewracali na ziemię.MASZ MÓZG CZY APKĘ?
Y 2021-11-24 19:50:57
Największy problem z Wami antyszczepionkowcami jest taki ,że liczę się tylko "ja" reszta was nie interesuje i nawet mam to gdzieś, że się nie szczepicie tylko w ten sposób później są zajmowane miejsca w szpitalach ludzią choćby na onkologii. To samo z noszeniem maseczek w sklepach, duma nie pozwala czy to aż tak boli i ciąży na gębie ?
Gość 2021-11-24 19:31:49
@xxx @niezaszczepiony
Czyżby tylko o to chodziło???????? Wy myślicie coś? Nadal i niezmiennie chodzi o wydolność służby zdrowia!!!!!!!!!!
Fibi 2021-11-24 19:23:43
Do ... Y ja wyraziłam swoje zdanie i to mój wybór... Twój wybor to szpryca... szanujmy swoje decyzje i nie zmuszajmy się nawzajem... zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie :)
M86 2021-11-24 19:07:15
Jo ni mom
Nie zaszczepiony 2021-11-24 18:55:13
Jeśli chodzi o dobro ogółu, to szczepienia przynoszą odwrotny skutek. Ludzie zaszczepieni czując się pewnie, myślą że nie zachorują na covid lekceważą wszelkie obostrzenia. Może też mniej dbają o siebie, o swoją odporność itd. , a tymczasem chorują i zakazają. Trzeba ich przede wszystkim edukować!
xxx 2021-11-24 18:51:23
I ŻEBY NIE BYŁO NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM SZCZEPIEŃ.
Nie zaszczepiony 2021-11-24 18:35:45
Skoro osoba zaszczepiona też może zachorować na covid, tylko (o ile) przejdzie to łagodniej i też może zarażać, to wniosek jest jeden - szczepiąc się dbamy tylko i wyłącznie o siebie. Jak zatem można kogoś zmuszać czy wręcz nakazać aby się szczepić!
Y 2021-11-24 18:10:20
@fibi chora to jesteś ale na głowę. Bo co chip, bezpłodność czy za szybko powstała, a może inne bzdury z encyklopedii Google.
xxx 2021-11-24 18:07:24
JEŻELI KTOŚ JEST ZASZCZEPIONY TO ZNACZY ,ŻE JEST CHRONIONY PRZED COVID 19 WIĘC WYMAGANIE OD DRUGIEGO,ŻEBY TEŻ BYŁ CHRONIONY TO JEST FASZYZM.TO ZNACZY ,ŻE OSOBA CHRONIONA BOI SIĘ SIEBIE.
Fibi 2021-11-24 17:58:26
Wolę być chora na covid jak sie zaszprycować...
Abc 2021-11-24 17:24:50
No jo tys lecem... :-))))))
Antti 2021-11-24 17:17:39
Mnie dejcie moderny abo fojzyra
M86 2021-11-24 17:10:08
Ka fajzer jo scypic siy ło jezu
maseczka 2021-11-24 17:08:28
"mówi z radością dr Jerzy Toczek"
W to wierzę. Też bym się cieszył gdybym miał dodatki kowidowe i płacone od łepka.

"znakomity i doświadczony doktor"... bez komentarza

"chyba każdy z nas znał kogoś kto opuścił ten świat przez covid"
Chyba każdy zna doniesienia medialne a wielu doświadczyło osobiście lub dotknęło kogoś z rodziny lub znajomych o leczeniu przez telefon, zamykaniu chorych na kwarantannie by utrudnić kontakt z lekarzem, wożeniu godzinami pacjentów w ciężkim stanie karetkami lub czekanie przed "szpitalem aż ktoś umrze i zwolni się miejsce".

"Wiele osób nadal podatnych jest na teorie spiskowe"
Wielu lekarzy nadal traktuje pacjenta jak zło konieczne a kowida traktują jako mannę z nieba. Dzięki dodatkom kowidowym pandemia ma się całkiem nieźle. Personel medyczny również. Ciężko teraz dostać zwykłe zapalenie płuc czy przeziębienie.

"Chyba nikt z nas nie chce być chory"
Jak ktoś zrobi szczepionkę przeciw zachłannym lekarzom to będę pierwszy w kolejce.
zak 2021-11-24 16:19:57
juz lece.....
 • MOTORYZACJA | inne
  DO WYNAJĘCIA GARAŻ W BUDYNKU PARADISU (ZAKOPANE). Wjazd od Sabały. 515 928 992.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  PŁYTY SZALUNKOWE UŻYWANE, w różnych rozmiarach. Dobra cena. 18 20 82 421, 00436766456961.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM PAWILON HANDLOWY - NOWY TARG. 517 600 205.
 • PRACA | dam
  Restauracja Witowianka zatrudni osobę na stanowisko MENAGER. Tel. 600 973 440
 • PRACA | dam
  Stacja Narciarska zatrudni KIEROWNIKA DO SPRAW TECHNICZNYCH. Tel. 600 973 440
 • PRACA | dam
  Poszukujemy PANI DO PRACY W BAWIALNI DLA DZIECI. Mile widziane: - doświadczenie w pracy z dziećmi, - wykształcenie pedagogiczne bądź kurs animatorski, - pogodne usposobienie. Więcej informacji 600 973 440
 • PRACA | dam
  POSZUKUJĘ PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH - bez oświadczenia - okolice Zakopanego - 694 057 523.
 • PRACA | dam
  Spółka SEWIK zatrudni na stanowisku: - MONTER, konserwator siei wodociągowej, - POMOCNIK MONTERA, konserwatora sieci wodociągowej, - OPERATOR URZĄDZEŃ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW, - ELEKTRYK plus operator urządzeń oczyszczalni ścieków. Szczegółowe informacje i warunki aplikowania: www.sewik.com.pl oraz w Sekretariacie spółki tel. 18 20 24 450
 • PRACA | dam
  Pracownik do wykończeń wnętrz. Przyjmę pracowników do wykończeń wnętrz oraz fliziarza do wykładania płytek- od zaraz! Mile widziane dośwadczenie. Z możliwością przyuczenia. Praca od zaraz w młodym zespole ma terenie Zakopanego i okolic.. 880936222
  Tel.: 880936222
 • PRACA | dam
  POSZUKUJE PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH: POMOCNIKÓW i MURARZA. Praca na terenie Zakopanego. 880 721 870.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ EKIPĘ MURARZY, CIEŚLI. 669 803 347.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ POMOCNIKA , MURARZA, CIESLĘ, ZBROJARZA. 669 803 347.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody MONTAŻYSTA (FILIGRANY BETONOWE). Możliwość przyuczenia. 791 669 932.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC, miejsce pracy: Stare Bystre, tel.18 26-137-32.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJME 5000M PLAC + KONTENER ---- MIEJSCOWOŚCI : ZĄB. 600011905 salamandra, 16 dennykojda@gmail.com
  Tel.: 600011905
 • PRACA | dam
  Zatrudnię MONTAŻYSTĘ STOLARKI DRZWIOWEJ I OKIENNEJ Praca na terenie Podhala Kontakt 518-661-991.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO - GARBARSKIEGO NOWY TARG. PRACA CAŁY ROK. ZATRUDNIĘ KRAWCOWĄ - SZYCIE NA MIEJSCU LUB CHAŁUPNICZO. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK KONFERENCYJNY w Zakopanem zatrudni KELNERKĘ na umowę zlecenie. Praca całoroczna. 664 417 314.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA W GORCACH POD BACÓWKĘ. 503 868 728.
 • USŁUGI | budowlane
  WIERCIMY POD SŁUPKI OOGRODZENIOWE I NIE TYLKO. ZAPRASZAMY DO KONTAKTU. 504163439 BIURO@MAJERCZYK.PL
  Tel.: 504163439
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  Kupię NIEWIELKI DOM NA DZIAŁCE DO 10 arów - do zamieszkania - okolice Zakopanego do 15-17 km. Tel. lub sms: 884 284 375
 • PRACA | dam
  Praca na budowie, docieplenia, remonty, budowa od podstaw, na terenie Zakopanego i okolicy. 500160574 ul. Bulwary Słowackiego nr. 20, 20 Chrobak.urb@gmail.com
  Tel.: 500160574
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  SPRZEDAŻ PIASKU, CEMENTU, KRUSZYWA (dla wylewkarzy i nie tylko). TRANSPORT - auta 4x4 z HDS, 3-ośka, 4-ośka i naczepa. Atrakcyjne ceny! Szaflary naprzeciwko Merkury Market. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  PRZYJMĘ PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • ZDROWIE I URODA
  Nowy Targ. ZAPRASZAMY NA ZABIEG MAKIJAŻU PERMANENTNEGO. Brwi metodą pudrową, usta metodą 3D oraz kreska linii rzęs. Jestem linergistką z wieloletnim doświadczeniem. Praca to moja pasja. Zapraszam do odwiedzenia mojego fanpage na JagaBrows. Numer kontaktowy: 731-874-495
 • PRACA | dam
  ATRANS TRANSPORT. Poszukujemy KIEROWCY kategorii C+E, z doświadczeniem lub bez. Transport krajowy i międzynarodowy, głównie Rumunia. Jazda pojazdami wyłącznie EURO VI. Współpraca ze spedytorami będącymi dyplomantami jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Więcej informacji pod numerem telefonu: 723 555 111.
 • PRACA | dam
  Firma Budowlana Piotr Domalik w Ostrowsku zatrudni - pracownika budowlanego, murarza, mile widziane doświadczenie w pracy na budowie. prosimy o kontakt telefoniczny. 504105320
  Tel.: 504105320
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). 791 669 932.
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, WILLA I KARCZMA CZTERY PORY ROKU. Pokoje standardu pensjonatowego z wyżywieniem. Pobyty indywidualne, grupowe, szkoleniowe, wesela, imprezy okolicznościowe. WWW. CZTERYPORYROKU.PL, willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY. W cenie pobytu parking, grill, bilard, plac zabaw, rowery. Cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA z widokiem na całe Tatry Zachodnie. W cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, plac zabaw, rowery. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • SPRZEDAŻ | różne
  TANIO sprzedam BUDKĘ PARKINGOWĄ - 602 378 614.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI W ZAKOPANEM POSZUKUJE PRACOWNIKA NA STANOWISKO OPIEKUNKI OSÓB STARSZYCH. PEŁNY ETAT, UMOWA O PRACĘ. 608-676-810
  Tel.: 608
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-09-26 08:00 I Europejski Kongres Sportu i Turystyki (WIDEO) 2022-09-25 22:39 Z miasta i do miasta... rowerem 2022-09-25 22:17 Od poniedziałku mają układać asfalt w rejonie dworca PKP. Będą utrudnienia 2022-09-25 21:40 Słuszna sprawa górę wzięła! Morskie Oko nasze! 1 2022-09-25 21:00 Rudera na granicy na Łysej Polanie wyremontowana 3 2022-09-25 20:21 Zaginął 35-latek 2022-09-25 20:15 Wóz strażacki, że hej! (WIDEO, ZDJĘCIA) 2022-09-25 19:45 Zbroimy Ukrainę. Znani Polacy właczają się do akcji 3 2022-09-25 19:40 Podhale w końcu zwycięskie! 2022-09-25 19:30 Tragedia przed dyskoteką 2022-09-25 19:16 Jest remont, ale co ze studzienkami przed starostwem? 7 2022-09-25 18:53 Karta bankomatowa znaleziona w Zakopanem 2022-09-25 18:38 Szkolenie obronne dla uczniów 1 2022-09-25 18:30 Kogo będzie stać na narty? 10 2022-09-25 17:45 Rydze też są już wśród nas 2 2022-09-25 17:08 Upamiętnili kurierów orawskich 2022-09-25 16:59 Dawid Kubacki zwyciężył w Hinzenbach 2022-09-25 16:16 Pewne zwycięstwo KS Zakopane. Mecz obserwował nowy prezes klubu (ZDJĘCIA) 2022-09-25 15:30 Podróż za jeden bon 1 2022-09-25 14:45 Ach cóż to było za wesele (WIDEO) 2022-09-25 14:01 Zima latem w pierwszych dniach jesieni 2022-09-25 12:59 Nie ma kolejki do kolejki. Jak chcecie zobaczyć śnieg wyjedziecie na Kasprowy od ręki (WIDEO) 2022-09-25 12:01 Miodowy jarmark. Przyjechali też pszczelarze z Podhala 2022-09-25 11:00 Już czwartą noc na ul. Tuwima nie świecą się lampy 21 2022-09-25 09:59 Trcohę chmur, trochę słońca, ale ma być cieplej 2022-09-25 09:00 Na niezwykłych muzycznych szlakach. Music Trail Festival w Kościelisku (WIDEO) 2022-09-25 08:00 Babskie przeglądy (ZDJĘCIA) 2022-09-24 22:47 Na Dunajcu spory ruch (WIDEO) 2022-09-24 21:35 Druhowie z Podhala, Orawy i Spisza na pudle 2022-09-24 21:00 Wielkie otwarcie nowej restauracji w Zakopanem 13 2022-09-24 20:27 Knajpy pełne gości 2 2022-09-24 20:01 Wybiorą nowego dyrektora Muzeum Tatrzańskiego 2 2022-09-24 19:00 To była Wolna Republika Ochotnicka 2 2022-09-24 18:00 Takie budki nad Dunajcem 5 2022-09-24 17:43 Zaginął piesek w rejonie Leszczyn 3 2022-09-24 17:17 Prace przy moście ida pełną parą 1 2022-09-24 17:00 Urodzinowy Czubernat 2022-09-24 16:27 Odpowiednia kredka do brwi a udany rysunek wstępny 2022-09-24 16:01 Zima zawitała na Babiej Górze 1 2022-09-24 15:20 Poważny wypadek w Nowym Targu 2022-09-24 15:04 Tajemnicze zaginięcie polityka. Był jedynką na listach do Sejmu również na Podhalu 4 2022-09-24 15:00 Śmietnisko pod cmentarną skarpą 3 2022-09-24 14:00 Trwa Zakopiański Charytatywny Maraton Badmintona (WIDEO) 2022-09-24 13:00 Takie okazy tylko w Pieninach. Prawdziwek waży 2 kg! (WIDEO) 1 2022-09-24 12:30 Taki prawdziwek tylko w Podsarniu 2022-09-24 12:00 Polscy wspinacze, którzy zginęli w Tatrach Słowackich spowodowali lawinę 3 2022-09-24 11:00 Białorusin ukarany wysokim mandatem 17 2022-09-24 10:00 Lolly Polly opuściła nowotarski rynek. Idzie nowe 5 2022-09-24 09:30 Doroczne wydarzenie Muzeum Tatrzańskiego w konkursie. Głosujcie na Musealia 2022-09-24 09:00 Światowa premiera utworu nowotarskiego kompozytora i dyrygenta
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-09-26 08:37 1. Halka nie przejmuj się myśle jak twój Franek usłyszy generała Różyckiego albo Czępińskiego to mu lufa stwardnie , @zdystansu trzeba było posłuchać prezydenta Kaczyńskiego w Tibilisi to by nikt nie giną z rąk Putina i myślisz że jak Ukraina nie dostanie ani jednej sztuki broni od zachodu to Putin przestanie mordować Ukraińców 2022-09-26 08:25 2. Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle. PIS i tak sprzeda. 2022-09-26 07:50 3. Brawo za pomysł i ideę . Oby więcej takich działań dla ludzi w każdym wieku ! 2022-09-26 07:16 4. Przecież nikt nic nie wyremontował, naciagneli plandekę imitującą elewacje i w srodku zrobili sklep. Jak to jest wedlug was remont to.... 2022-09-26 05:12 5. Owszem było 7°C, w plenerze była prognoza pogody i część kulinarna a zaproszeni goście byli dość luźno ubrani jak na taką temp. A studio jest po to by zrobić nawet zimowy plener. Żeby mieć własne obiektywne zdanie to niestety trzeba oglądnąć skrajne ścierwa, i jeżeli oglądasz tylko jedną z tych stacji to ty masz wypaczony gust. 2022-09-25 22:49 6. Do nick Abeto Dziadek jeszcze policzy piniondze , zastanowi się nad planem dnia jutrzejszego, zrobi przelewy. Obejrzy TVPiPiS żeby sie troche pośmioć., zrobi siusiu, tabletek na noc nie bierze, potrzymo babke za cycka i uśnie . ha ha ha 2022-09-25 22:46 7. A po co Polakom umieć na nartach jezdzić, jak większość Polski jest płaska jak patelnia, bez tego można żyć, 2022-09-25 22:45 8. Może bon narciarski albo tarcza albo dopłata albo tarcza do tarczy albo dopłata do dopłaty Socjalizm pełną gębą. Też korzystom z tego ale powiem otwarcie to głupota. 2022-09-25 22:39 9. I to wszystko z miłości do gór ! 2022-09-25 22:37 10. Pan Zadylak wyremontował !
2022-09-17 13:01 1. To raczej nowa "Bukowianka". Ta droga przecież nie będzie prowadzić do Zakopanego. Zakopane zostało obronione przed godną komunikacją. 2022-08-21 19:28 2. byw, tak jak w '39-'45r. w Niemczech, wszyscy służyli w tej formacji. 2022-08-21 17:33 3. Błąd merytoryczny, osoba która napisała ten tekst nic nie zrozumiała. Rad i radiologia niewiele ze sobą mają wspólnego. Dzięki Profesorowi możliwy był rozwój leczenia radem (radioterapii), a nie rozwój radiologii. 2022-08-15 14:41 4. To taki slowny lojotok. 2022-08-13 21:46 5. Polska armia zmieściła się na jednym rynku. A ! jeszcze orkiestra. 2022-08-12 10:21 6. Godali, ze od tego radu ludziska umiyrali na raka wokoło, jedyn w drugiego, a terozki o tym cicho.... 2022-07-17 06:36 7. Mozna robić cepeliadę z góralszczyzny ale bez przesady....No i jeszcze sołtys na dzień dobry...ŻENADA! 2022-07-13 12:18 8. Wielkie dzięki Autorce za pokazanie pięknych krajobrazów jeszcze niezeszpeconych niewłaściwą zabudową. Złoty cielec tam jeszcze nie zagościł tak jak na Podhalu i już w pewnej mierze na Orawie. Spieszmy się podziwiać te unikalne widoki zanim zniszczy je ludzki egoizm, bezguście, udawana niemoc urzędników, pazerność i konsumpcjonizm w globalistycznym wydaniu. Nie pozwólmy zniszczyć regionalnych tradycji, których częścią jest rolnictwo, hodowla i pasterstwo. Jakaś nadzieja może płynąć ze Spisza! 2022-07-01 02:18 9. oto strona na której można kupić książkę. Pozdrawiam! https://wydawnictwoarva.v.1cart.eu/pl/offer 2022-06-22 13:07 10. Ks.Tischner się w grobie przewraca
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

Album TP

FILMY TP

Pożegnania