Reklama

2021-11-24 20:00:00

Zaszczepmy się póki jeszcze czas

Życie i zdrowie jest zbyt cenne, żeby tak świadomie sobie je odbierać

Na szczęście nawet antyszczepionkowcy powoli pojawiają się w gabinecie u doktora Jerzego Toczka w Zakopanem.

- Gdy do szczepienia przyszły osoby, które jeszcze niedawno przekonywały mnie, że nigdy się nie zaszczepią to zrozumiałem, że coś drgnęło - mówi z radością dr Jerzy Toczek. A skoro tak twierdzi znakomity i  doświadczony doktor to coś w tym jest, zwłaszcza że to lekarz odpowiedzialny w zakopiańskim szpitalu za proces szczepień. Dziś co czwarta osoba, która chce się zaszczepić, chce to zrobić po raz pierwszy. Niestety, do pełnego sukcesu daleka droga. Najgorsza sytuacja jest w Czarnym Dunajcu, gdzie zaszczepiło się zaledwie 22% mieszkańców. Niewiele więcej, bo 24% w Białym Dunajcu. Białka i Bukowina, które żyją z turystów także nie mogą pochwalić się zbytnią troską o własne i swoich gości zdrowie. Zaszczepionych jest tu niewiele ponad 30 % mieszkańców. Wiele osób nadal podatnych jest na teorie spiskowe nawet w sytuacji, gdy już w tej chwili, chyba każdy z nas znał kogoś kto opuścił ten świat przez covid. Zadziwiające, bo z dnia na dzień chorych przybywa, a łóżek szpitalnych ubywa. Warto więc chyba jeszcze raz to przemyśleć. Chyba nikt z nas nie chce być chory, nikt z nas nie chce, aby jego bliscy byli chorzy. Życie i zdrowie jest zbyt cenne, żeby tak świadomie i tak bez sensu sobie je odbierać. 


JJ             

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do rycho 2021-11-25 15:53:33
Irlandia: w zeszłym tygodniu 30 tys.zakażeń (suma z 7 dni), 43 osoby umarły na kowid.

Polska: ponad 150 tys.zakażeń (suma z 7 dni), 2065 osób umarło na kowid, żadnych obostrzeń, "róbta co chceta", przeciwnicy segregacji sanitarnej triumfują.
rycho 2021-11-25 13:58:20
WIADOMOŚCI
Irlandia: 93% zaszczepionych, a liczba zakażeń gwałtownie rośnie. Rząd wprowadza częściowy lockdown
We wtorek (16.11.2021) rząd Irlandii ogłosił wprowadzenie częściowego lockdownu w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia wskaźnik zachorowalności na Covid-19 w ostatnich 14 dniach w tym kraju wynosi 959 na 100 tys. mieszkańców, co jest najwyższą liczbą w Europie Zachodniej i 12. najwyższą na świecie. Jednocześnie Irlandia jest jednym z najlepiej wyszczepionych krajów świata: obie dawki przyjęło 93% dorosłej populacji i ok. 90% mieszkańców powyżej 12 lat.
Im więcej zaszczepionych, tym więcej zakażonych! Rekordowa liczba zakażeń w najlepiej wyszczepionym regionie Belgii
głupie to 2021-11-25 11:04:40
Proszę Państwa, jakie można mieć zaufanie do nauki w medycynie jak rządzi zysk, co widać od 89; na całym świecie. Nie ma lekarstw są suplementy diety, nie ma szczepionek są preparaty. Natomiast doktor Kamysz chce obniżenia podatku dla zaszczepionych.
do Kto jest foliarzem? 2021-11-25 10:13:50
No tylko weź sobie pod uwagęm że foliarskie i ciemne podhale boi sie felczerów i testów jak ognia - przypadkie które są rejestrowane w ramach tych 0.36 to cieżke przypadki wymagające interwencji/hospitalizacji. W przypadku mazowsza wygląda to trochę inaczej. Zresztą - poczekaj co się będzie działo w najbliższych 2-3 tygodniach to przekonasz się sam.
jonek 2021-11-25 10:02:33
Przecież nie chodzi tu o to czy się zarazicie po szczepionce, bo to już od dawna wiadomo, że można się zarazić. Tak jak pisali poniżej, chodzi o to żeby nie wylądować w szpitalu i nie "przejmować" kolejnych oddziałów i łóżek. Jak dla mnie to jak kto woli: nie chcesz się szczepić to choruj i ryzykuj swoje zdrowie ale w domu, i nie szukaj pomocy w szpitalu, jak będzie z Tobą kiepsko
Kto jest foliarzem? 2021-11-25 09:34:20
Narzekacie panocku, że w gminach podhalańskich zaszczepione jest dwadzieścia parę procent osób. Dodam, że na Mazowszu zaszczepione pod siedemdziesiąt procent. Ok, a teraz policzmy zakażenia. Powiat tatrzański wczoraj 25 przypadków kowida. to wszystko na 68 tys. mieszkańców. czyli 0,36 przypadka na tysiąc mieszkańców. (powiat nowotarski ma trzy razy więcej mieszkańców i trzy razy więcej zakażeń niż tatrzański, więc podobnie). Tymczasem... Województwo mazowieckie wczoraj 5277 przypadków kowida na 5,385 milionów czyli 0,97 na tysiąc. A więc "wyszczepione" słuchające "ekspertów" Mazowsze ma niemal trzykrotnie więcej przypadków na tysiąc mieszkańców niż "foliarskie" "ciemne" Podhale.
nfsg 2021-11-25 09:08:30
Zaszczepieni czy nie, chorzy na covid czy na coś innego - wszyscy wcześniej czy później trafimy do piachu. Boisz się, że umrzesz? To zaszczep się, jeśli cię to uspokoi. Ale zmuszanie innych do szczepień z powodu osobistego strachu przed śmiercią jest irracjonalne. Wszyscy już chyba wiedzą, że szczepionki nie chronią przed rozprzestrzenianiem się wirusa, a jedynie przed ciężkim przebiegiem choroby. Taki sam (a może nawet lepszy) efekt ma przejście zakażenia. Ci co przeszli zakażenie między lutym 2020 a majem 2021 nie szczepią się, bo nie uważają tego za konieczne. Mają takie same przeciwciała (albo lepsze) jak zaszczepieni. Ta cała pandemia faktycznie przeszła by niezauważona gdyby nie media. Znam wiele więcej osób chorujących na tzw. obecnie "inne" choroby, niż na ten cały covid.
absurdy 2021-11-25 08:55:02
A ja bym powiedział na odwrót, że ludzie pomału otwierają oczy. Coraz więcej sczepionych a coraz więcej zachorowań. Ba, coraz więcej zachorowań wśród tych właśnie osób. I nie przechodzą tego "lekko". Są to faktyczne osoby a nie jakieś wymyślone marionetki. O tych dziwnych ostatnio przypadkach zgonów nie wspominając.
Hmmm zastanawia mnie fakt kto tu jest tym naprawdę zacofanym?
zetel 2021-11-25 08:25:55
Nie szczepcie się .

Jak mawiał ś.p. stryjek ,, Jednego h....a mniej "
gama 2021-11-25 07:02:15
zygota
Dodałbym
Zakolczykują wszystkie kobiety w ciązy
Ivan 2021-11-25 06:58:45
Straszna ta pandemia, te statystyki... Niezaszczepiona koleżanka chciała tylko coś na gardło bo się źle czuła i drapało ją w gardle- pani doktor z Zakopanego skierowała ją od razu na test- bo może wyjdzie covid. Mój zaszczepiony dziadek umarł z dnia na dzień, wcześniej normalnie funkcjonując przyczyna zgonu: nieznana. Oczywiście testu żaden lekarz czy sanepid nie robił, bo w PL nie robi się testów post mortem, bo jeszcze mogłoby wyjść, że zaszczepiony zmarły miał covid...
doktor Tusk 2021-11-25 06:33:53
Tutaj macie statystyki prawie z całego świata: https://www.worldometers.info/coronavirus/ Tylko po pierwsze primo, trzeba poświęcić kilka minut, żeby porównać co dzieje się w poszczególnych krajach, a po drugie primo trzeba umieć zaakceptować rzeczywistość. Ktoś kto ma zryty beret anty covidową propagandą nie da sobie nic wytłumaczyć, bo nieee!. Widać tam wyraznie, że kraje o dużej liczbie zaszczepionych mają znacznie mniejszą liczbę zmarłych i ciężko chorujących. Przecież o to chodzi przy szczepieniach, żeby jak najmniej ludzi trafiało do szpitali, bo tym którzy chorują na inne ciężkie choroby braknie miejsca i umrą po cichu w domu, w znacznej części przez covida. Trudno przekonywać kogoś, kto nie akceptuje faktów, a wszystkie argumenty spływają jak po przysłowiowej kaczce...
zygota 2021-11-24 23:30:04
Czy będzie narodowe testowanie kobiet ile jest ciężarnych? Uczeni politycy z PiS już nie wiedzą jak się dobrać do babskiej d...y.
Brooklyn 2021-11-24 23:22:00
Covid

Prosze udostepnic ofijcalne Statystyki
Ministerstwa Zdrowia.
NIE poslugujcie sie sciema medialna.
MZ takowych NIE prowadzi.
Licho nie śpi 2021-11-24 23:16:34
Chciałabym wiedzieć i którego dnia codziennego, do których nie można było się spotkać w celu uzyskania przy 3 w dniu pracy na stanowisku pracy i tak jest to możliwe że w przypadku braku możliwości rozwoju zawodowego na miejscu Proszę dzwonić pod nr KRS i tak jest to zbyt
Fibi 2021-11-24 23:05:38
Do @Y to Ci zacytuje klastka "Co Ty wiesz o zabijaniu " :) zaszepiłeś sie i myslisz żeś bezpieczny a tym czasem ja obracam się od miesiaca wśród chorych i mamy sie Wszyscy dobrze... rozbieżność wieku 83- 2lat
Jeden mial biegunke, drugi gorączkę, trzeci ból pleców, zatok a inny latał jak.... jeszcze inym nic nie było poza zmeczeniem i sennością i kaszelm . Mozna powiedzieć normalna grypa... Bylo minęło... szpryca dalej wielka niewiadoma, zgony bez podania przyczyny są, są...
Kto chce niech się szczepi a reszty nie zmuszajcie. I nie pieprzcie ze to dla bezpieczenstwa innych... kazdy kiedyś to przejdzie...
H 2021-11-24 22:25:53
@bagienny dziadek nie zna nikogo kto umarł na covid i to jest wyznacznik prawdy o epidemi ,nie lekarze ,nie wirusolodzy ,nie WHO tylko jegomość "bagienny dziadek," pewnie z jednego teamu co Pitoń ze smerfogrodu.
Bagienny dziadek 2021-11-24 21:57:25
Do Mojżesza i innych nie znam ani jednego przypadku śmierci na covida,znam niestety chorych na raka ,którzy to chorzy mają utrudniony kontakt z lekarzami,przeniesione operacje tego nie da się leczyć teleporadą,nikt nie podaje codziennego raportu zachorowań i śmierci !!!! na raka a było by co pokazać czemu ci geniusze od szczyawek nie znalezli takowej na tego dziada ??? I jeszcze jedno na wirusa nie ma skutecznej metody,tego uczyli zanim oznajmili całemu światu o świrusie.
Półkownik Zubek z Londynu 2021-11-24 21:46:13
Covida 19 przywieźli kosmici. Oni chcą zniszczyć naszą cywilizację ziemską. Marsjanie przywieźli szczepionki i tez nas chca zniszczyc. Ale nasz dzielny Rząd PiSu nie da się.
Damy radę, staniemy murem, zwalczymy Covida, nie zaszczepimy się.
Pokażemy kosmitom i Marsjanom gdzie ich miejsce, Nie bedą w obcych pozaziemskich językach mówic co mamy robić.
Bracia foliarze i siostry foliarki nadstawimy własną pierś aby bronić się przed kosmicznym spiskiem.
Mojżesz 2021-11-24 21:11:52
Ciemnogród na Podhalu ma się dobrze!... Daj wam Panie Boże pełnego lockdownu na całą zimę!!!, może brak dudków was otrzezwi, choć bardzo w to wątpię. Wy wszyscy antyszczepionkowce i płaskoziemcy biegający co niedzielę do kościółka udowadniacie jacy naprawdę jesteście: egoiści mający za nic życie i zdrowie innych!... Piąte przykazanie: nie zabijaj!-tak jest takie, ale kto by się tym przejmował, przecież najważniejsze jest pokazać upośledzony góralski honor i swój majątek!...
Y 2021-11-24 21:01:58
@fibi o Tobie ? Nightmares, cytaty twojego bożyszcze "księcia gargamelogrodu" tu grubo poleciałaś, brawo za wzorce wirusolog dr.hab.Pitoń, nie mamy o czym dyskutować, dziękuję dobranoc.
do Y 2021-11-24 20:53:20
Proponuje oglądać mniej telewizji i wiadomości w necie. Może dobranocka? To ten sam scenariusz.
Fibi 2021-11-24 20:36:01
@Y a Ty jak się szczepiłeś to tez myślałeś tylko o sobie nie o mnie, ze będę chora :) szczepionka nie daje gwarancji ze Covid Cię nie złapie w sumie nic nie daje... a ze masz paszport i tyle. Choroba daje naturalną odporność i wtedy wiem jak organizm sobie radził.
Przy szprycy nic nie wiesz...
Zacytuje Pitonia da sie przeżyć " "prxyjemna choroba" mozna se pospać. :)
xxx 2021-11-24 19:55:37
GOŚĆ-o jakiej wydolności służby zdrowia piszesz,rozumiesz ,że lekarz dostawał 800zł za wpisanie zgonu w związku z covid 19 bez sekcji zwłok.czyli nie był zainteresowany innym pacjentem,czy rozumiesz,że srednia zycia w polsce to 75 lat i bajka o 200 000 nadmiarowych zgonów to naturalne smierci wyzu powojennego 45-55 gdzie rodziło się po 800 000 dzieci rocznie?i oni weszli w umieralność 2020-1945=75 czy rozumiesz ilu pacjentów ongoligicznych i innych wyzioneło ducha z powodu paniki covidowej bo się bało chodzić do szpitala lub mieli przełozone operacje.DLACZEGO NIE BOISZ SIĘ SEPSY,ZÓŁTACZKI,CZERWONKI BO CI W TELEWIZJI O NIEJ NIE TRABIĄ DZIEŃ W DZIEŃ.Z KIM CHŁOPCZYKU CHCESZ I OCZYM DYSKUTOWAĆ WŁĄCZ MYŚLENIE.CZY ROZUMIESZ,ŻE EPIDEMIA TO BYŁA GRYPA HISZPANKA NA KTÓRĄ ZMARŁO 50 000 000 ludzi,szedłes ulica a ludzie pluli krwią i się przewracali na ziemię.MASZ MÓZG CZY APKĘ?
Y 2021-11-24 19:50:57
Największy problem z Wami antyszczepionkowcami jest taki ,że liczę się tylko "ja" reszta was nie interesuje i nawet mam to gdzieś, że się nie szczepicie tylko w ten sposób później są zajmowane miejsca w szpitalach ludzią choćby na onkologii. To samo z noszeniem maseczek w sklepach, duma nie pozwala czy to aż tak boli i ciąży na gębie ?
Gość 2021-11-24 19:31:49
@xxx @niezaszczepiony
Czyżby tylko o to chodziło???????? Wy myślicie coś? Nadal i niezmiennie chodzi o wydolność służby zdrowia!!!!!!!!!!
Fibi 2021-11-24 19:23:43
Do ... Y ja wyraziłam swoje zdanie i to mój wybór... Twój wybor to szpryca... szanujmy swoje decyzje i nie zmuszajmy się nawzajem... zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie :)
M86 2021-11-24 19:07:15
Jo ni mom
Nie zaszczepiony 2021-11-24 18:55:13
Jeśli chodzi o dobro ogółu, to szczepienia przynoszą odwrotny skutek. Ludzie zaszczepieni czując się pewnie, myślą że nie zachorują na covid lekceważą wszelkie obostrzenia. Może też mniej dbają o siebie, o swoją odporność itd. , a tymczasem chorują i zakazają. Trzeba ich przede wszystkim edukować!
xxx 2021-11-24 18:51:23
I ŻEBY NIE BYŁO NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM SZCZEPIEŃ.
Nie zaszczepiony 2021-11-24 18:35:45
Skoro osoba zaszczepiona też może zachorować na covid, tylko (o ile) przejdzie to łagodniej i też może zarażać, to wniosek jest jeden - szczepiąc się dbamy tylko i wyłącznie o siebie. Jak zatem można kogoś zmuszać czy wręcz nakazać aby się szczepić!
Y 2021-11-24 18:10:20
@fibi chora to jesteś ale na głowę. Bo co chip, bezpłodność czy za szybko powstała, a może inne bzdury z encyklopedii Google.
xxx 2021-11-24 18:07:24
JEŻELI KTOŚ JEST ZASZCZEPIONY TO ZNACZY ,ŻE JEST CHRONIONY PRZED COVID 19 WIĘC WYMAGANIE OD DRUGIEGO,ŻEBY TEŻ BYŁ CHRONIONY TO JEST FASZYZM.TO ZNACZY ,ŻE OSOBA CHRONIONA BOI SIĘ SIEBIE.
Fibi 2021-11-24 17:58:26
Wolę być chora na covid jak sie zaszprycować...
Abc 2021-11-24 17:24:50
No jo tys lecem... :-))))))
Antti 2021-11-24 17:17:39
Mnie dejcie moderny abo fojzyra
M86 2021-11-24 17:10:08
Ka fajzer jo scypic siy ło jezu
maseczka 2021-11-24 17:08:28
"mówi z radością dr Jerzy Toczek"
W to wierzę. Też bym się cieszył gdybym miał dodatki kowidowe i płacone od łepka.

"znakomity i doświadczony doktor"... bez komentarza

"chyba każdy z nas znał kogoś kto opuścił ten świat przez covid"
Chyba każdy zna doniesienia medialne a wielu doświadczyło osobiście lub dotknęło kogoś z rodziny lub znajomych o leczeniu przez telefon, zamykaniu chorych na kwarantannie by utrudnić kontakt z lekarzem, wożeniu godzinami pacjentów w ciężkim stanie karetkami lub czekanie przed "szpitalem aż ktoś umrze i zwolni się miejsce".

"Wiele osób nadal podatnych jest na teorie spiskowe"
Wielu lekarzy nadal traktuje pacjenta jak zło konieczne a kowida traktują jako mannę z nieba. Dzięki dodatkom kowidowym pandemia ma się całkiem nieźle. Personel medyczny również. Ciężko teraz dostać zwykłe zapalenie płuc czy przeziębienie.

"Chyba nikt z nas nie chce być chory"
Jak ktoś zrobi szczepionkę przeciw zachłannym lekarzom to będę pierwszy w kolejce.
zak 2021-11-24 16:19:57
juz lece.....

Reklama
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni osobę na stanowisko PRACOWNIK KAWIARNI. Szczegóły: 725 300 377
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem prowadzi nabór na stanowisko GŁÓWNY KSIĘGOWY. Termin składania ofert: 08.12.2021r. (godz. 12:00). Szczegóły: https://bip.cos.pl/3303/24-11-2021-nabor-na-stanowisko-glowny-ksiegowy
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie w bloku w Zakopanym w centrum 50m2 z balkonem -3 pokoje. 660797241 b12
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  PRACA SZUKA CZŁOWIEKA. Praca od zaraz - stanowisko: KURIER, - rejon rozwożenia paczek: Bukowina Tatrzańska i okolice, - wymagania: prawo jazdy kat. B mile widziane doświadczenie, tel. 516552097
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W ZAKOPANEM - PRZYGOTOWANIE ŚNIADAŃ/SPRZĄTANIE POKOI (DORYWCZA, 8-10 DNI W MIESIĄCU - OD GRUDNIA), 18 zł/godz., umowa zlecenie. 511 397 987.
 • PRACA | dam
  INTERSPORT WIERCHY Zakopane, ul. Tetmajera 2, poszukuje pracownika na stanowisko: sprzedawca-serwisant. CV można złożyć w salonie lub przesłać na: wierchy.zakopane@intersport.pl. 664089088wierchy.zakopane@intersport.pl https://www.intersport.pl/o-intersport/kariera
  Tel.: 664089088
  E-mail: wierchy.zakopane@intersport.pl
  WWW: https://www.intersport.pl/o-intersport/kariera
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ ARCHITEKTA, niezbędna znajomość Archicada i dyspozycyjność. Interesujące tematy, dobre honorarium - Tel. 601 544 244
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy KASJERKI BILETOWE. Wymagana znajomość obsługi komputera. Informacje: 602 198 307
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PRACOWNIKÓW OBSŁUGI KOLEI, PRACOWNIKÓW OBSŁUGI STOKU I NAŚNIEŻANIA, OBSŁUGĘ PARKINGU. Informacje: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: PIZZERIA, BARMANKI, POMOCE KUCHENNE, OSOBY NA ZMYWAK. Informacje: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Ośrodek Konferencyjny w Zakopanem zatrudni KUCHARZA/-KĘ oraz POMOC KUCHENNĄ. 664 417 314.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DOM W CENTRUM JABŁONKI. 605 306 294.
 • PRACA | dam
  POSZUKUJEMY ENERGICZNYCH OSÓB DO PRACY W RESTAURACJI W MURZASICHLU na stanowisku KELNERKA bądź KELNER i OSOBY DO POMOCY NA KUCHNI najlepiej z doświadczeniem w branży. Szukamy osób na stałe oraz na sezon zimowy. Więcej informacji pod numerem tel.: 883802131
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni PIZZERA. Atrakcyjne wynagrodzenie. Tel. 664 023 298, 668 404 790.
 • PRACA | dam
  OŚRODEK WCZASOWY w Zakopanem przyjmie POKOJOWĄ i POMOC KUCHENNĄ na co drugi dzień. Etat. 693 638 619.
 • PRACA | dam
  DOM OPIEKI ZATRUDNI OPIEKUNKI, STAŁA PEWNA PRACA W ZAKOPANEM.. 698-673-260swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię dziewczynę z Zakopanego lub okolic na stanowisko kasjer-sprzedawca, w sklepie zabawkowym na Krupówkach. Praca na stałe.. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Austriacka firma zatrudni od zaraz stolarzy meblowych, murarzy, cieśli oraz elektryków. Od 2300-2500 eur na rękę. Austriacka umowa pracę w renomowanej firmie tel. 664468573. 664468573praca@csopole.pl www.clubsilesius.pl
  Tel.: 664468573
 • PRACA | dam
  Do sklepu spożywczego (Suche, Biały Dunajec) - SPRZEDAWCZYNIE na stałe. Elastyczny grafik. 606 751 451.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia dwa pomieszczenia, I piętro, pow. ok 140 m2. Możliwość do dostosowania do osoby wynajmującej - Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Recepcjonistka, Kelnerka Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę, recepcjonistkę. Praca stała zmianowa, elastyczne godziny pracy, posiłki pracownicze. Szkolenie wdrażające, benefity pracownicze.. 507645428. .
  Tel.: 507645428
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu i budowy domów drewnianych. Praca na montażu i stolarni. 692 193 449.
 • USŁUGI | inne
  USŁUGI SPRZĄTAJĄCE od A-Z szybko i solidnie, Margo-Estate www.margo-estate.pl, 666908909 lub 574929321 - Zapraszamy.
 • NIERUCHOMOŚCI | pośrednictwo
  MARGO-ESTATE Biuro Obrotu Nieruchomościami - Małgorzata Tomala, 606-909-461/ Prowadzenie Inwestycji od A do Z, www.margo-estate.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL GASTRONOMICZNY Z WYPOSAŻENIEM. NOWY TARG BLISKO DWORCA AUTOBUSOWEGO 220 M2. 501012912
  Tel.: 501012912
 • PRACA | dam
  PRACA W WYPOŻYCZALNI NART -BIAŁKA TATRZAŃSKA Zatrudni pracowników do obsługi klienta lub serwisu. Kontakt telefoniczny pod nr. 603 754 431.
 • PRACA | dam
  Willa w centrum Zakopanego zatrudni pracownia recepcji na umowę o pracę. Wymagany j. angielski w stopniu komunikatywnym , obsługa komputera. Więcej informacji pod numerem tel.607 766 744 lub mail agnieszka@kominiarskiwierch.pl.
 • PRACA | dam
  "Zakopiańskie TBS" TKGK Sp. z o.o., jako firma zarządzająca budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi, poszukuje do pracy na etacie inspektora nadzoru z uprawnieniami budowlanymi. Oferujemy normowany czas pracy - pełen etat. 509628992 firma@ztbs-zakopane.pl www.ztbs-zakopane.pl
  Tel.: 509628992
  E-mail: firma@ztbs-zakopane.pl
  WWW: www.ztbs-zakopane.pl
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  PENSJONAT w Kościelisku. 607 506 428.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  LAS Z GRUNTEM ROLNYM, 8000 m, obrzeża Zakopanego. 607 506 428.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2021-11-27 21:45 W ostatniej chwili zablokowała kredyt wzięty przez oszusta 2021-11-27 21:00 Piernikowy domek na mikołajki 2021-11-27 20:15 Willa Koliba zabytkiem zadbanym 2021-11-27 19:30 Miejskie Centrum Kultury już otwarte - czas na budowę hali lodowej? 2021-11-27 19:18 Ten sympatyczny piesek czeka na właściciela 2021-11-27 18:45 Czy ktoś powstrzyma żółte lamborghini? Zanim kierowca kogoś zabije (WIDEO) 10 2021-11-27 18:07 Ewakuacja z kolei linowej. Co się stało? 1 2021-11-27 18:00 Dlaczego na łąkach w Witowie stawiają te płoty? 2 2021-11-27 17:49 Znów tylko dwóch naszych w drugiej serii konkursu w Ruce 1 2021-11-27 17:15 Krościenko wieczorową porą czyli skąd się bierze smog (WIDEO) 2 2021-11-27 16:49 Weź udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym 2021-11-27 16:30 Kino bez obaw. Pionierski projekt w Zakopanem 1 2021-11-27 15:45 Zaręczyny na Krupówkach - zakochanym wszystkiego najlepszego! 2 2021-11-27 15:00 Trzy miesiące aresztu po napadzie z nożem na 80-latkę 2021-11-27 14:20 W Pieninach pięknie i słonecznie dziś (WIDEO LIVE) 1 2021-11-27 14:15 W niesamowitym tempie trwa odbudowa po pożarze w Krempachach 2021-11-27 13:30 Kierowca był tak pijany, że nie mógł zatankować samochodu 2021-11-27 12:45 Można już powoli smarować narty - górale śnieżą na stokach! 3 2021-11-27 12:15 Więzienie w zawieszeniu i zakaz prowadzenia pensjonatu za atak na gości (WIDEO) 7 2021-11-27 12:15 Zmarł wieloletni kierownik obserwatorium na Kasprowym Wierchu 2021-11-27 11:59 Na Magurze Witowskiej niezwykłe widoki (WIDEO LIVE) 2021-11-27 11:40 Myślicie, że w Tatrach tłumów nie ma? (WIDEO LIVE) 1 2021-11-27 11:30 Targi o duszę - Hulaj Duszę 2021-11-27 10:42 Dwa przypadki śmiertelne i ponad sto nowych zakażeń na Podhalu 6 2021-11-27 10:27 Zderzenie trzech aut na zakopiance 2021-11-27 10:00 Daliśmy łapówkę na Hołdymasie - to było dziennikarskie śledztwo 7 2021-11-27 08:57 Druh i uczeń - wzór do naśladowania 2021-11-27 08:01 Biały Dunajec ostatni w Polsce w rankingu programu Czyste Powietrze 11 2021-11-26 21:49 Nowa goprówka już wkrótce 3 2021-11-26 21:10 W Szczawnicy zima nie będzie straszna 2 2021-11-26 20:20 Tańczyli, grali i śpiewali z okzaji 75. lecia swojej szkoły 2021-11-26 19:30 W sobotę kolejny start Maryny Gąsienicy-Daniel w Pucharze Świata FIS 2021-11-26 18:46 Uwaga utrudnienia na zakopiance - zamkną lewe pasy obu nitek 2021-11-26 18:00 Na ul. Ludźmierskiej w Nowym Targu czuć już nadchodzące święta 2021-11-26 17:19 Afera osądzona. Jeden z głównych oskarżonych skazany na 5 lat w zawieszeniu 9 2021-11-26 16:59 Tragedia w Tylmanowej: kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia auta 2021-11-26 16:30 Ostrzeżenie przed opadami śniegu i oblodzeniem 2021-11-26 14:52 Coraz więcej covidowych pacjentów, szpital zamyka kolejne oddziały, by ratować zakażonych 39 2021-11-26 14:16 Zderzenie dwóch ciężarówek na zakopiance 2021-11-26 14:11 Rondo na zakopiance już prawie gotowe (WIDEO) 2 2021-11-26 13:55 Uważajcie na śliskich drogach. Stłuczka w Poroninie 1 2021-11-26 13:29 Potrącenie rowerzysty na zakopiance 3 2021-11-26 12:45 W czarny piątek jakby nieco inny asortyment 2 2021-11-26 12:15 A moje dziecko potrafi, czyli o czym nie rozmawiać z innymi rodzicami? 2021-11-26 11:57 Kolorowe soczewki - nadaj oczom blasku 2021-11-26 11:30 Mężczyzna wszedł do domu 80-letniej kobiety i groził jej nożem. W więzieniu może spędzić 12 lat 17 2021-11-26 11:03 Ponad 120 zakażeń i 3 zgony na Podhalu 6 2021-11-26 10:45 Nauczyciele protestują i proszą o wsparcie samorządowców 3 2021-11-26 10:00 Czy zarost jest sexy? 2 2021-11-26 09:42 Piękny kotek odwiedził hotel w Zakopanem. Właściciel już się odnalazł
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2021-11-27 21:35 1. Dlaczego takich tekstów nie czytam kiedy to samo robi g...niarz w 30-letnim kałdi z niesprawnymi hamulcami? 2021-11-27 21:25 2. A może tp coś napisze o popisach pani poseł jako parlamentarzystki, która głosowała za ustawowymi kwotami wynagrodzeń dla wójtów oraz o ekipie klakierów Dydy (Błażusiak, Kubik, Opoka, Skubisz, Śniegoń, Chrobak) którzy planowali pensję 17500 zł dla wójta? Czy o tym nic się nie dowiemy na stronach tp? 2021-11-27 20:48 3. A ja miałam wystrzał w opinie ,dzwonię po GOPR a oni nie przyjeżdżają , znowu zabawa i próba lansu a nie robota , i jeszcze kolejny milion na salevy od państwa potrzebny i ferszalunek ,bo zestaw niejeden potrzevny skoro do obory do kościoła do urzędu w ferszalunku gopru 2021-11-27 20:40 4. Ten burmistrz to następny prezydent duduś. Strach się bać. Tylko Kasa kasa kasa!!! 2021-11-27 20:39 5. (Nie) pozdrawiam idiote w bmw x3 na katowickich blachach ktory w godzinach południowych szalał w Poroninie i wyprzedzał auta na Zakopiance na skrzyżowaniu i przejsciu dla pieszych na Misiagach koło czarnego punktu. Na dodatek już do Ustupu jechał normalnie za innymi autami bo nie miał możliwości wyprzedzić tak że za dużo nie nadrobil drogi. Nie tylko lamborghini szaleje. 2021-11-27 20:29 6. Czy kierowca Lambo był wyszczepiony????.... 2021-11-27 20:21 7. Jestem zaszczepiony i chcę Sylwestra na równi będę tam i będę się bardzo dobrze bawił pomimo że preferuję inny rodzaj muzyki 2021-11-27 20:10 8. żal dupe ściska jadę pod Nosalowy odszukać kierowcę dam mu na benzynę może da się przejechać. drogi tygodniku z duża prędkością proszę powiedzieć z jaką?? czy to jest 70 czy 140? ośmieszacie się 2021-11-27 19:59 9. W sztabie skoków węgierskich, mówili że to przez wodę sodową tak płyną 2021-11-27 19:39 10. Panie Burmistrzu, wirus nadal zabija. NIE dla sylwestra w Zakopanem. Alternatywa - na Harendzie.
2021-11-16 19:26 1. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 2. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 3. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń. 2021-11-07 15:58 4. Brawo....Bartłomieju... 2021-11-02 23:52 5. Piękne Tatry :-) 2021-10-26 20:35 6. Uwielbiam takie obrazki, świetnie że wciąż są ludzie którzy podtrzymują pasterskie tradycje. 2021-10-26 20:13 7. cyś ty mnie widziała, cu ci fto pedzioł, ze jo na wiyrsycku, z owieckami siedzioł, ani mi fto godoł, ino jo widziała, jak siy na wiyrsycku. owiecka biylała. 2021-10-24 13:35 8. Izba Regionalna w Sromowcach Wyżnych to super miejsce do odwiedzenia. Polecam każdemu. 2021-10-24 12:27 9. Izba Regionalna w Sromowcach Wyżnych!! 2021-10-20 17:17 10. Kieześ do boru owiecki gnała, cemu ześ na mnie nie zawołała. Dyć jo wołała, nie słyseliście, muzyka grała, tońcyliście.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP