Reklama

2021-12-08 18:20:16

Reklama

Zakopane

Chory na covid Gerard Wolski był w stanie krytycznym. Wcześniej walczył z obostrzeniami (WIDEO)

"Dziesięć dni podróży ku bramom piekieł" - tak pisze ze szpitala znany nie tylko na Podhalu Gerard Wolski. Wraz z żoną bardzo ciężko przechodzi covida.

Gerard Wolski w czasie pandemii wielokrotnie wypowiadał walkę lockdownom, obostrzenia dla niezaszczepionych nazywał segregacją. Wypowiadał się też przeciwko "szczepionkowej segregacji". Dziś Gerard Wolski pisze, jak otarł się o śmierć. 


Swój wpis zamieścił na kanale TvTube.pl Kruca Fux - Oddział Covidowy. Zobaczcie jak opisuje swój stan i walkę o życie. 


U bram piekieł

 "10 dni podróży ku bramom piekieł...Cóż mogę kochani powiedzieć. Nigdy nie negowałem istnienia covida. Ale zawsze wydawało mi się, że kogo jak kogo, ale mnie to ominie. Że jak już mnie dopadnie, to przejdę go bezobjawowo, albo z lekkim katarkiem. Ale tak się nie stało. Po 6 dniach walki z covidem za pomocą amantadyny (która niewątpliwie zatrzymała degradacje mojego organizmu i być może to życie mi uratowała - za co dziękuje Pani dr. Agnieszce i ludziom którzy czuwali nade mną) to jednak gdyby nie interwencja lekarzy z Zakopiańskiego szpitala moja klepsydra zasiliłaby tablicę przed cmentarzem...

Tak - było już bardzo źle i nie jest dobrze, ale byłem już w stanie krytycznym. Bezdechy. Duszności. Utarty przytomności do tego stopnia, że odcinało mnie na klika godzin po to, żeby przebudzić się i stracić przytomność na nowo. Leżąc w toalecie pomiędzy ścianą a muszlą klozetową sparaliżowany niemocą i brakiem sił, żeby wykręcić nr alarmowy.

10 dni piekła, 10 dni strachu i życia - a właściwie wegetowania w świadomości, że kolejna utrata przytomności może być tą ostatnią. I tylko wąskie grono przyjaciół i rodziny okazało współczucie.

Co go spotkało w szpitalu

A w szpitalu czego się doczekałem?
To ja wam powiem czego.

Współczucia, ogromnej troski, pomocy ze strony całego personelu medycznego - pomimo tego, że wiedzą kim jestem i co sądzę o całej walce z covidem (mam na myśli lockdown’y, segregacje sanitarną i niesprawiedliwe kwarantanny dla ludzi bez szczepień). Nie zostawili mnie samego, nie pozwolili mi umrzeć mówiąc mi, ze jestem sam sobie winny, bo jestem niezaszczepiony. Ani razu nie odczułem tego, ze jestem gorszy, bo nie mam szczepienia.

Dlatego kiedy byłem na strajku medyków w Warszawie tak bardzo mi zależało na pojednaniu i obaleniu teorii, ze lekarze nas zabijają i ze biorą udział w zamordyzmie Polaków.

Wiem, ze ten post niewiele zmieni, wiem ze wielu z was obróci się przeciwko mnie, ze wielu z was powie, że się sprzedałem za zmianę narracji. To już wasz problem - nie mój.

Walka o umierających

Nie nic się nie zmieniło ….. uważam, ze każdy powinien mieć prawo wyboru i dokonywać samemu wyborów, ale uważam, ze nikt nie ma prawda ujmować tym ludziom godności za ich heroiczną walkę tutaj na oddziale covidowym.

Umierają tutaj ludzie, a Ci ludzie z pełnym heroizmem walczą o ich życie narażając swoje. Tak jak walczyli o moje życie i walczą nadal. Wycierają im tyłki, biegają na każde wezwanie (o ile ktoś ma siłę prosić o pomoc - bo wielu jak roślinki leży pod maszynami)
Szanujcie prace ludzi pracujących w szpitalach. Zawsze byłem pod tym względem za pojednaniem i teraz tym bardziej jestem po ich stronie teraz - nawet jeżeli komuś to się nie podoba.

Ale wiecie kiedy zmienicie zdanie? Jak staniecie na krawędzi życia tak jak stanąłem ja. I nie wstydzę się o tym pisać.
Gerard Wolski - Naczelny TVTube Kruca Fux.

P.S.
Mam nadzieje, że stad wyjdę. Mam uszkodzenia na płucach, nerkach, reszta wyjdzie w praniu.
Dbajcie o swoich najbliższych i samych siebie!!!

I trzymajcie kciuki za Edytę. Mamę moich dzieci, która równie krytycznie przechodzi covida !!!" - czytamy we wstrząsającej relacji. 

Od siebie przypominamy apele lekarzy - korzystajmy ze szczepień, chrońmy siebie i swoich bliskich. 

Z ostatniej chwili: dziś Gerard Wolski napisał nam, że czuje się lepiej, wczoraj miał gorszy dzień, ale w środę sytuacja ustabilizowała się. Dodaje, że nigdy nie mówił, aby nie szczepić się, ale dawać ludziom wybór. Życzymy mu powrotu do zdrowia.

rav

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Cyklista 2021-12-11 14:52:47
@Osikowy kółek na Draculę,
pewnie nie szczep się, masz do takiej decyzji prawo. Ale gdy załapiesz Covida po raz trzeci to wówczas miej na tyle ambicji i honoru i nie wymagaj łóżka oraz leczenia i opieki lekarskiej w przepełnionym szpitalu. Ale ty takiej decyzji nigdy nie podejmiesz, ty to z tych roszczeniowych typów, mądrych inaczej, co im wszystko gratis się należy. Przykładem twojego zachowania u innych jest Pan Gerard, raczej niechlubny bohater powyższego artykułu.
Cyklista 2021-12-11 14:25:50
@Osikowy kółek na Draculę,
pewnie nie szczep się, masz do takiej decyzji, na razie, pełne prawo. Ale gdy załapiesz Covida po raz trzeci to wówczas miej na tyle honoru i ambicji i nie wymagaj deficytowego łóżka oraz leczenia i opieki lekarskiej w przepełnionym szpitalu. Ale ty takiej decyzji nigdy nie podejmiesz, ty to z tych roszczeniowych, mądrych inaczej, co im wszystko gratis się należy. Podobnym przykładem twojego zachowania u innych jest Pan Gerard, niejednoznaczny bohater powyższego artykułu.
Osikowy kółek na Draculę 2021-12-10 18:27:48
W lutym przeszedłem covid w zakopiańskim szpitalu mogę potwierdzić że miałem tam wyśmienitą opiekę dr Cupryn i inni lekarze oraz kochane pielęgniarki pomogli mi przejść przez tą chorobę. Miałem saturację 74 przy której straciłem przytomność,w zwykłej masce tlenowej się dusiłem. Drugi raz przeszedłem covid w sierpniu już dużo lżej wynik pozytywny + gorączka i oslabienie. Końcem listopada zrobiłem badanie na obecność przeciwciał wyszło blisko 1000. Sam lekarz powiedział mi że przy takim wyniku nie muszę się szczepić. Powiem wam wszystkim że po mimo że ciężko przeszedłem tą chorobę NIE ZASZCZEPIE się tym syfem.
Supcio 2021-12-10 09:19:21
Zrobił kupe dobrych rzeczy i pomagał innym ale musi pamiętać, że medialność kosztuje. Celebryckość to miecz obosieczny.
Na pewno gratulacje za odwagę pokazania się i opowiedzenia swojej historii w takim stanie. Wielu, którzy go znają, na pewno przeanalizuje za i przeciw.
Przydałaby się taka historia (oczywiście zakończona happy endem) któremu z głównych telewizyjnych konfederatów (no ale oni są po cichutku powyszczepiani).
@kolorysta 2021-12-10 08:37:03
na testy kierowane są osoby u których objawy wskazują na możliwość covida, żeby potwierdzić lub wykluczyć tę chorobę, niezależnie od tego czy jesteś zaszczepiony czy nie. Wbrew temu co niektórzy mądrzy inaczej twierdzą szczepionka nie zapewnia nieśmiertelności w przypadku covida i zdarzają się osoby które chorują pomimo szczepienia, i dlatego takich ludzi TEZ się testuje. Mając covida zarażasz jeszcze przed pojawieniem się objawów, o bezobjawowych i skąpoobjawowych nie wspominając. A to że działania państwa w tej sferze są pozorowane i spóźnione to inna kwestia
wiktoria 2021-12-10 08:22:50
chciałabym zapytać Pana Wolskiego jak wyjdzie ze szpitala czy w życiu ważniejsze zdrowie czy kasa bo w zeszłym roku odnosiłam wrażenie że dla Pana Wolskiego i jemu podobnym tylko kasa się liczyła
Konicek 2021-12-09 23:37:10
Szkoda, ze wielu komentujących zapomina , że Wolski w zeszłym i obecnym roku niósł pomoc potrzebującym.
Krótka pamięć, długi język.
KrzysiekJaroszek 2021-12-09 18:57:01
Odradzam wysyłanie kasy Owsiakowi, ogólnie należy unikać wszystkich tego typu podejrzanych organizacji, lepiej na Caritas, gdzie mają bardzo mały udział w pensjach i jest pełna przejrzystość finansów.
tg 2021-12-09 18:23:07
Przez tego pustaka, który zajmował łóżko, ktoś na innym oddziale nie mógł sie leczyć na inne ciężkie choroby. Zamiast opowiadać te łzawe historyjki to powinieneś każdą dobę odpracować w szpitalu przy opróżnianiu basenów (dla janusza kowalskiego - nie chodzi o baseny do pływania).
tadek 2021-12-09 15:08:25
Jak wyzdrowiejesz czego ci życzę to nie zapomnij sypnąć groszem na orkiestrę Owsiaka ,bo to dzięki nauce i wiedzy lekarzy oraz Owsiakowym respiratorom zostałeś wyleczony, a nie tym od handlarza bronią.
Paul 2021-12-09 14:23:21
No i tak się rodzi kolejny Koronocelbryta!
Supcio 2021-12-09 12:40:49
@pytania mam: to widocznie nie czytałeś artykułu powyżej. Wszystko to jest napisane.
To ciekawe z tym brakiem pomocy lekarskiej na początku choroby:
"Po 6 dniach walki z covidem za pomocą amantadyny (która niewątpliwie zatrzymała degradacje mojego organizmu i być może to życie mi uratowała - za co dziękuje Pani dr. Agnieszce..."
Kim jest dr Agnieszka?
"Mam uszkodzenia na płucach, nerkach, reszta wyjdzie w praniu."
Tak, że tak...
Zdrowia panie Gerardzie!
Czy będzie sie pan szczepił?
Kolorysta 2021-12-09 11:58:53
#FikuMiku
Niezaszczepionych wysyła się na test, skazuje na kwarantannę i oni przecież ciężko chorują (bo są nie zaszczepieni) i leżą w szpitalach bez możliwości odwiedzin, więc (sam rozumiesz) nie mają możliwości nikogo zarazić. Zaszczepieni nie chorują, nie są testowani i kierowani na kwarantannę, choć są zakażeni i chodzą sobie swobodnie tu i tam i rozsiewają zarazę przez dotyk i oddech (noszenia maseczek już nikt prawie nie przestrzega). Kraje cywilizowane wprowadziły testowanie i kwarantannę dla wszystkich bez różnicy czy ktoś jest zaszczepiony czy nie. W Pispańswie walka z pandemią jest ... hmm... nielogiczna (żeby delikatnie określić). Wyłożyłem Ci to jak dziecku elementarz.
doktor Tusk 2021-12-09 11:51:18
Dużo jest takich przypadków, gdzie antyszczepionkowcy i negujący istnienie wirusa lądują w cieżkim stanie w szpitalu i wie tylko o tym rodzina. Pan Gerard lubi być medialny, więc o tym jest głośno i bardzo dobrze, może chociaż część "niedowiarków" i ignorantów zmieni swoje zdanie i zachowanie. Strach patrzeć, jak dużo ludzi kompletnie ma gdzieś jakiekolwiek zasady, nawet zwykłe mycie rąk staje się wyzwaniem!, już nie mówiąc, że założenie na kilka minut maseczki do sklepu to zniewaga i zniewolenie. Nie będę nikogo namawiał do szczepień, ale opamiętajcie się ludzie choć trochę... Ci, którzy z różnych powodów nie chcą szczepionki powinni się tym bardziej pilnować, bo nie wiadomo na kogo wypadnie, a jak widać kozaczenie może skończyć się tragicznie! Powrotu do zdrowia życzę.
Faryzeus 2021-12-09 10:37:26
Cytuje "Utraty przytomności do tego stopnia, że odcinało mnie na kilka godzin po to, żeby przebudzić się i stracić przytomność na nowo. Leżąc w toalecie pomiędzy ścianą a muszlą klozetową sparaliżowany niemocą i brakiem sił, żeby wykręcić nr alarmowy." Coś mi się tu nie zgadza, jako laik proszę by mi ktoś wytlumaczyl czy takie coś jest możliwe.
nawrot 2021-12-09 10:13:31
geruś, no to kant pupy można rozbić te wszystkie twoje deklaracje, konferencje prasowe z Pitoniem i innymi oszołomami...
pytania mam 2021-12-09 10:09:57
Dlaczego nie ma informacji o tym że pan Wolski jest ciężko chory na astmę? Dlaczego nie napisano również, że na początku kowida odmówiono mu porady lekarskiej, odsyłając z kwitkiem? Dlaczego nie napisano że musiał leczyć się sam? Dlaczego nie leczy się chorych na kowid, tylko czeka, aż ich stan będzie ciężki? Czy to też jest strategia promocji tych niby cudownych szczepionek?
maseczka 2021-12-09 10:06:30
@Pieer, amantadyna to nie ambrozja, nie daje nieśmiertelności. Powinna być ordynowana przez lekarza i pod jego ciągłą kontrolą zażywana. Niestety lekarz jaki jest, każdy widzi. Zaszkodzić możesz sobie każdym źle aplikowanym lekiem, suplementem, czy ziołami. Lekarz, odmawiając pacjentowi terapii amantadyną, skazuje go na ruletkę. Przerabiałem.
miś 2021-12-09 09:36:57
Choroba jak to choroba, każdego szkoda. Nawet takiego co, świadomie nie szczepiąc się, poniekąd mógł się przyczynić do jej rozwoju w swoim organizmie. Ale żeby taką szopkę, teatr odstawić ze swojego pobytu w szpitalu. Niektórzy parcie na szkło mają dożywotnio w genach.
FikuMiku 2021-12-09 08:49:29
@kolorysta mam nadzieję że Twoja teza podparta jest dowodami?
Wierny slużbie 2021-12-09 08:36:05
I co tak walczyłeś a teraz leżysz a wystarczyło pozostać w firmie wypełniać swoje obowiązki wzorowo..... Nie muszę chyba mówić, że za godnie pełniną służbę mógłbyś teraz zarabiać 2 razy więcej niż na tych swoich interesach. Nagrody motywacyjne mówią same za siebie - ten kto jest najlepszy dostał najwięcej a ty musisz kombinować.
Pieer 2021-12-09 07:43:31
Proszę nie mówić o Amantadynie jako o lekarstwu na Covid. Znałem dwie osoby, które się leczyły Covid oczywiście nie zaszczepione i niestety Covid ich pokonał [*].
nowot 2021-12-09 02:16:04
geruś to sliski typ był . Wcale sie nie zdziwie jak i ten covid bedzie inny niz deklaracje
franek 2021-12-09 01:17:10
@osioł
nick dobrze dobrany, w sam raz aby takie brednie wypisywać :D
pietruch ka 2021-12-09 00:09:51
Co było to było ale zdrowiej chłopie
Kolorysta 2021-12-08 22:07:49
A obostrzenia jednak były (i będą) , i na co to się zdało? Zaraził go ktoś, kto jest zaszczepiony, a więc zwolniony z kwarantanny i swobodnie roznoszący zarazę
FikuMiku 2021-12-08 22:02:59
@Osioł nick masz trafiony w punkt, nic dodać nic ująć.
FikuMiku 2021-12-08 21:59:35
W całej tej historii właśnie potwierdziła się skuteczność tegoż wspaniałego ukrywanego leku na całe zło jakim jest amantadyna:)
kierowca 2021-12-08 21:58:30
dziwne ja przez 14 dni miałem gorączkę 39 i nie miałem siły żeby odebrać telefon od znajomych a tu gość relacje prowadzi i taki elaborat pisze . od lekarza rodzinnego po tele poradzie dostałem rutinoscorbin do zażywania jutro kończy się kwarantanna i w piątek mam iść po skierowanie na prześwietlenie płuc ale to nie takie proste bo pani lekarz teraz nagle chce mnie osłuchać ale jak miałem 39 stopni to miała mnie w d..pie
miś 2021-12-08 21:29:42
Osiołku, a może w Siemianowicach niektórzy "zaszczepieni", co ciężko zachorowali mieli sfałszowane certyfikaty szczepień ? Ostatnio tyle się o tym pisze.
Cyklista 2021-12-08 21:10:09
W tej historii doskonale sprawdza się powiedzenie: "tylko świnia nie zmienia zdania". Panu Gerardowi zdarzyło się to w życiu już niejeden raz. Może nie ostatni, przecież to młoda jeszcze osoba.
Osiol 2021-12-08 20:11:08
Widzicie jednego nawróconego syna,, 'marnotrawnego' ' i się znecacie i wymądrzacie jak.....
Nie widzicie dzisiaj 2studentow AWF zmuszonych do szprycy którzy odeszli 21lat
A co wiecie o terminie,, nagła smierc' 'u zaszprycowanych
Co wiecie o nop są i się powiększają
Nie szarpcie leżącego wlnny jest ten który wyprodukował ten który zlecił produkcję i ten który wypuścił ten preparat pewnie wojskowy
Od niego zadajcie odszkodowan
Pomijam grupę spryciusi którzy mają ten skuteczny preparat o go pod przymusem.... A działa rewelacyjnie kasa płynie a zarażen wielokrotnie więcej a ci co przyjęli też chorują i umierają siemianowice kolejny komunikat i jest po połowie tych i tych
Im więcej zaszczepionych w krajach ościennych tym więcej...
Powiem nie cynicznie pomaga na równi z modlitwa przyczym modlitwa nie powoduje,, nagłej smierci''
maseczka 2021-12-08 19:29:18
Ku pokrzepieniu zaszczepionych, odpowiedzialnych, praworządnych obywateli.
MZ właśnie utrudniło "foliarzom" dostęp do amantadyny. Ministerstwo idzie na rękę Waszym prośbom, by "antyszczepionkowcy" leczyli się na własną rękę lub wcale. Tylko dlaczego zaszczepieni też używają amantadyny? Ciekawe kiedy witamina D trafi na czarną listę?
Kill 2021-12-08 19:27:36
I co Panie Gerard, w której maseczce się lepiej oddcha? W tej szmacianej czy z tlenem.
zdzichu 2021-12-08 18:59:58
Ach ta karma lubi wracać. Ciekawe co na to kolega pitoń i ten z bukowiny od geslerki. Słuchajcie dalej tych specjalistów. Zobaczymy czy go pokażą takiego w TVN nie.
maseczka 2021-12-08 18:52:52
@Supcio, jestem ale cenzura też jest...

Idą święta... dzieci w prezencie zostały dopuszczone do dobrowolnych szczepień. Jednocześnie na portalach pojawiły się artykuły o ciężkim przechodzeniu choroby przez najmłodszych i nawet zgonach.

Tymczasem już 3.11.2021 pojawił się komunikat Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii, Profesor Teresy Jackowskiej, zakazujący stosowania iniekcji w leczeniu ambulatoryjnym u osób do 18 roku życia i od teraz wszelkie takie próby są eksperymentem medycznym, mimo że stosuje się zarejestrowane leki.

Poniżej fragment komunikatu przychodni z Przemyśla. Całość na stronie przychodni. Zachęcam.
"Informujemy, że z dniem 23.11.2021 w Przychodni Lekarskiej Optima nie będą przyjmowane osoby poniżej 18 roku życia spoza listy aktywnej przychodni tj. niezapisanych w ramach lekarza POZ, do odwołania. Tym bardziej dzieci z podejrzeniem czy chorobą COVID-19, nie będę też doradzać w jakimkolwiek zakresie.

Powodem jest wydany komunikat z dnia 03.11.2021 przygotowany przez Konsultanta Krajowego do spraw Pediatrii, Profesor Teresę Jackowską. Ten komunikat zamyka drogę do skutecznego i efektywnego leczenia, bo zakazuje stosowania iniekcji w leczeniu ambulatoryjnym u osób do 18 roku życia i od teraz wszelkie takie próby są eksperymentem medycznym, mimo że stosuje się zarejestrowane leki.

Do tej pory to lekarze o tym decydowali, którzy na co dzień mają pod opieką w przychodniach dzieci, czyli pediatrzy, lekarze rodzinni, pulmonolodzy oraz pozostali specjaliści i im zakazuje się podawania iniekcji na pierwszym etapie infekcji, wtedy gdy mogą przynieść natychmiastową poprawę. Na przykład czasami nawet jedna iniekcja może skrócić chorobę o wiele dni w stosunku do leków doustnych. Jednocześnie zdaniem konsultanta, to zastrzyki stwarzają traumę u dzieci i powinny być podawane w szpitalu.

Nie zawsze zastrzyk jest od razu wskazaniem do hospitalizacji, ale do szybkiego zatrzymania infekcji, która inaczej ciągnęłaby się tygodniami i mogła skończyć się właśnie hospitalizacją. W związku z tym, tą decyzją zakazuje się skutecznego leczenia. Od teraz podawanie zastrzyków dzieciom w przychodni i w domu jest eksperymentem medycznym (mimo że są zarejestrowane dla dzieci) i próba podania będzie ścigana z urzędu, może się skończyć utratą prawa wykonywania zawodu oraz odpowiedzialnością karną.

Uważam, że leczenie wielu ostrych infekcji u dzieci pod okiem doświadczonego lekarza w warunkach domowych jest najbardziej komfortowe dla rodziny i dziecka. Widocznie trendy się zmieniają, a rodzice i ja jako lekarz nie wiemy co jest dla ich dziecka najlepsze, widocznie mamy coraz lepsze i większe zaplecze szpitalne. Tym samym mamy wysoki i bezstresowy komfort leczenia dla dziecka? Dziwne jest to, że wszystkie przekazy medialne informują o braku miejsc w szpitalach a tu taka niespodzianka - wszystkie dzieci z ostrymi infekcjami mają być leczone szpitalnie."
Mirka 2021-12-08 18:04:33
Nie rozumiem tych durnych wpisów, że ma się leczyć za swoje. A za czyje się leczy? Przecież od lat płaci składki na ubezpieczenie więc leczy się za swoje. Co za dowalanie leżącemu? Miał pecha i dopadł go ciężki covid. Mówił o swojej zaszczepionej mamie, że bardzo ciężko przechodzi w szpitalu, więc jaka jest gwarancja, że po szczepieniu nie przeszedł by tak samo?
franek 2021-12-08 18:01:32
Zwolennik wolnego wyboru... Coś może dotrze do niego.
Gdybyśmy w sprawie innych szczepień pozwalali oszolomom na "wolny wybór" to wiele chorób których już praktycznie nie znamy, wciąż w Polsce zbierałoby swoje żniwo.

Szczepienia są skuteczne gdy szczepią się wszyscy, a nie połowa.
Prawy Sierpowy 2021-12-08 17:53:28
Panie Wolski, muszę Pana zmartwić, to, że dzisiaj czuje się pan lepiej o niczym nie świadczy, jutro może być znowu gorzej, nawet dużo gorzej, proszę mi wierzyć wiem co mówię. Zdrowia życzę, chociaż Pana wpis pokazuje że nadal brnie Pan w tą foliarską retorykę.
realista 2021-12-08 17:53:04
Ci co piszą żeby ludzie leczyli się na własny koszt bo się nie zaszczepili to totalni idioci. Nie ma sprawy, ale wtedy niech zus i skladki zdrowotne będą dobrowolne.
Abc 2021-12-08 17:36:51
I co powiesz teraz Pitoń oszołomie góralski????? Przecież Pan Gerard to chyba twój kolega, nie? To taka zwykła grypka co? A katar to angina, a wylew to zawał itd.
do POrażka 2021-12-08 17:34:05
naucz się czytać tam nie ma ,,prawie" jest 100 % zapytaj innych medyków co pracują na covidowym - zresztą życzę zdrowia bo na ...za późno
Zdrowia! 2021-12-08 17:31:40
Bardzo przykre. Szczerze życzę zdrowia.
Tak jednak życie uczy pokory.
Świat Zwariował 2021-12-08 17:27:55
Wolski najpierw biega i zniechęca wszystkich do szczepionek i maseczek, organizuje wyjazdy na marsze antyszczepionkowców do Warszawy, opowiada, że lekarze zabijają ludzi i rozrywają im płuca respiratorami, a później, kiedy wreszcie dopadła go karma rżnie biednego i pokrzywdzonego?? Bezczelny typ!

I też uważam, że powinien sobie sam zapłacić za szpital. Sobie i wszystkim ludziom, którzy mu uwierzyli i zrezygnowali przez niego ze szczepienia/noszenia maseczek.
realista 2021-12-08 17:23:06
Do ktoś to moderuje?
O co pretensje do moderatora.J akie podłe chamskie komentarze?.
Życze Panu Gerardowi żdrowia i że przejrzal na oczy.
Życie jest brutalne. Ja też jestem zwolennikiem ,, Nie szczepisz się leczysz sie na własny koszt.""
Może liczba zgonów da do myslenia zwolennikom tezy ,, Jest ryzyko jest zabawa"
Sam miałem w rodzinie zgony na Covid( i to soby zdrowe w sile wieku, lekko po 50).
Do wszystkich foliarzy. Choćby nie wiem ile zgonów było to i tak bedziecie twierdzić że Covida nie ma. Tu niestety żadne już logiczne argumenty nie trafiają. Tylko że przez was cierpią ludzie chorzy na przewlekłe choroby pozbawieni dostępu do lekarzy.
Mikko 2021-12-08 17:19:52
Każda osoba odprowadzająca składki zdrowotne ma być leczona przez państwo z kartonu które te składki pobiera wiele lat w zamian obiecując leczenie. Każdy pracujący obywatel niech sprawdzi miesięczną składkę pomnoży razy 12 i przez lata pracy na rzecz ojczyzny. Nie ma w Polsce darmowego państwowego leczenia jest tylko nieudolne.
Przedsiebiorca 2021-12-08 17:09:44
Życzę zdrowia. Tylko nasówa się pytanie. Gdzie są teraz ci pseudo przedsiębiorcy? Pajace z Bukowiny którzy zabłyśnie jako gwiazdy. Dlaczego oni teraz nie stoją koło Pana koło łóżka??? Tylko stoi niewinna pielęgniarka i lekarze którzy beż prezentowania się w telewizji ratują życie nawet temu kto sam dokonał wyboru
Cyklista 2021-12-08 17:09:01
Z całym szacunkiem Panie Gerardzie vel @jarek, ale musi Pan przyznać, że Covid, niestety, nie jest lekką i przyjemną chorobą. Wychodzi na to, że Sebastian Pitoń jest niewiarygodny. A przecież niedawno, 20 października tego roku na Górnej Równi Krupowej pod napisem Zakopane, dziarsko, ramię w ramię z w/w osobnikiem atakował Pan polski rząd, wszystko co wychodzi z gabinetów rządowych jest "be", złe, tylko wy z Pitoniem macie racje. Upłynęło półtora miesiąca i co ??? Ano przyszła ta choroba i trzeba było się upokorzyć, pokajać. Jak to zwykle w życiu bywa, jak trwoga to do Boga. Dużo zdrowia życzę i więcej pokory.
ktoś to moderuje? 2021-12-08 17:05:32
Nie wiem, jak można tolerować podłe, chamskie komentarze, których autorzy odmawiają opieki medycznej osobom, w zależności od tego, czy te osoby przyjęły jakieś tam specyfiki, czy nie przyjęły. Szczepionka okazała się nieskuteczna, chociaż miała chronić w stu procentach i przed cmentarzem i przed szpitalem. Teraz jedna trzecia kowidowych zgonów to zaszczepieni. Będzie więcej, bo skuteczność preparatu spada z czasem. Czy na prawdę będzie pisać połamanemu narciarzowi, żeby dopłacał za leczenie, bo sam chciał tracić pieniądze w Zakopcu a teraz blokuje miejsce w szpitalu?
Ja 2021-12-08 16:58:46
Nie rozumiem p. Wolski dlaczego ja z moich podatków mam płacić za Pana leczenie? Proszę pokryć koszty swojego leczenia z własnej kieszeni. Skoro był Pan na tyle arogancki w stosunku do zwolenników szczepień i "nieśmiertelny" to proszę teraz wyłożyć kasę na leczenie. Jest Pan bezczelny robiąc jeszcze teraz cyrk z Pana pobytu w szpitalu. Gó.. o mnie obchodzi czy Pan łatwo czy trudno przechodzi przez chorobę. A Edycie to się dziwię co ona z Panem robi, wydawało się że jest mądrzejsza.
Podszerstek 2021-12-08 16:57:18
Wg mnie skandaliczny artykuł.
Dlaczego - ano np dlatego, że autor pisząc o amantadynie twierdzi, że "...niewątpliwie zatrzymała degradacje mojego organizmu i być może to życie mi uratowała...". Jakoś nie widzę we wpisie żadnych dowodów na to. Powiem inaczej - łudzenie się, że amantadyna da radę, być może doprowadziło autora do bardzo ciężkiego stanu. Może warto było wcześniej udać się do szpitala...
poza tym, co to za tekst "...bardzo mi zależało na pojednaniu i obaleniu teorii, ze lekarze nas zabijają i ze biorą udział w zamordyzmie Polaków" Jakim pojednaniu, czy lekarze kogoś atakują, kto sieje teorie, jakoby lekarze kogoś zabijali???
a któż to "ujmuje tym ludziom godności za ich heroiczną walkę tutaj na oddziale covidowym."
o co tutaj kaman?
Czy aby autorowi się sufit w tym szpitalu na łeb nie spadł.
A co by było, autorze, gdyby Pan trafił akurat na kilka przepełnionych covidowo szpitali.
Być może dlatego, że przynajmniej część społeczeństwa się zaszczepiła, było dla Pana miejsce.
A teraz, zamiast na własnym przykładzie dawać świadectwo konieczności szczepień, bo gość uciekł śmierci spod kosy, to on dalej swoje - że "że nigdy nie mówił, aby nie szczepić się, ale dawać ludziom wybór"
no to miałeś chłopie wybór - i co?
Pięknie wybrałeś - ledwoś przeżył.
Ogarnij się, zamiast pisać głupoty.
Podhalon 2021-12-08 16:56:48
Kiedyś pewien "architekt" stwierdził , że to lekka i przyjemna choroba jak widać niektórzy wzięli to sobie za bardzo do serca. Zdrowia życzę.
Supcio 2021-12-08 16:56:14
I znowu ta wielka wiara w amantadynę (cudowny lek ale opóźnia trafienie do szpitala).

P.S.maseczka coś dawno nie publikował...
POrażka 2021-12-08 16:54:17
Do ktoś ,prawie 100% bo ci zaszczepieni pod aparaturą to ci co kupili paszport covidowy , bo np. chcieli jechać na wakacje oczywiście za granicę .
taka prawda 2021-12-08 16:46:28
Jeju ale teraz macie pisania.. chodzi przecież o to zeby był wybór a nie PRZYMUS !!!! Niestety część posłów w tym głównie lewica dąży do tego aby zrobić wszystko by człowiek miał przymus a nie wybór. Juz nawet lewica specjalną ustawę przygotowała i się chwalą w programach. Ja się tylko pytam o jaką wolność ta lewica walczy? Po co te hasła, wyjścia na ulicę i to wszystko? Czyż to nie powrót do przeszłości?
ps. a komentarz redakcji do artykułu wydaje mi się niestety niepotrzebny, każdy ma własny rozum i wolę, ktoś chce się szczepić - proszę niech się szczepi ale niech nie zmusza innych bo jak widać (ale niestety o tym już nie napiszecie...) wiele osób właśnie zaszczepionych choruje i to ciężko !!!!
abc 2021-12-08 16:26:36
o dziwo, nieszczepy zaniemówili!
...chcesz mieć wybór dotyczący zaszczepienia, choruj w domu - niech to będzie twoja - podyktowana wolnością - decyzja.
raid 2021-12-08 16:07:46
Panie Gerardzie.
Życzyłbym sobie i wielu innym, aby Pana obecne słowa i niestety cierpienie, spowodowały zmianę myślenia, choć u kilku foliarzy. I tak, mam na myśli szczepienia oraz oraz całą resztę zaleceń w sprawie covida. Dystans, maseczki, dezynfekcja. I może dobrze by było, jak już będzie to możliwe, aby opublikował Pan chociaż część swojej dokumentacji medycznej, żeby foliarzom otworzyć oczy. Chodzi mi o przebieg leczenia szpitalnego, jego kontynuację i zalecenia lekarskie. W przeszłości publikował Pan różne dokumenty, więc może i teraz się uda.
Tymczasem życzę Panu i Pana żonie ogromu sił i powrotu do pełni zdrowia. Pozdrawiam.
ktoś 2021-12-08 16:05:33
zdrowiej kolego ale teraz widzisz co znaczy szczepienie - 100% leżących pod aparaturą to niezaszczepieni
gogo 2021-12-08 15:56:19
To jest to właśnie prawo wyboru.
Płacą podatnicy a inni pacjenci nie są leczeni bo trzeba powiększać oddziały na COVID.
Uważam ,że niezaszczepieni powinni płacić za leczenie .
asia 2021-12-08 15:50:32
Zyczę zdrowia , tak na marginesie może jakieś kontrole w komunikacji miejskiej codziennie jadę 11 do pracy z Cyrhlii i na 10 osób 2 -3 osoby w maseczce , sklep spożywczy powiem krótko . bez komentarza
mag 2021-12-08 15:34:24
no proszę pierwszy antymaseczkowiec poległ ,mimo wszystko zdrowia życzę.
zlikwidowac oddzial covidowy ! 2021-12-08 15:32:45
Właśnie przez niezaszczepionych lekarze i caly personel naraza swoje zycie , a zarazem traca swoj cenny czas . w tym czasie powinnie byc na innych oddzialach i leczyc inne choroby nie covida. Ale antyszczepiakowcy jak się nie przekonają na wlasnej skórze to nie zrozumieją co to covid.
Obserwator 2021-12-08 15:28:56
Można powiedzieć że każdy 1zaszczepiony i 2antyszczepionkowiec to stan umysłu ?
Czy tylko to drugie. ???
jarek 2021-12-08 15:25:58
@ Taki sobie turysta owszem chorują zaszczepieni , ale nie są hospitalizowani (jeżeli już to z chorobą współistniejącą )
gama 2021-12-08 15:25:47
Podobno Covid to wymysl lewaków, spisku światowego
Tak niektórzy do niedawna mówili.
Pan Gerard przekonał sie na własnej skórze co to jest za draństwo. Życze powrotu do zdrowia.
Giewont 2021-12-08 15:11:40
Kicaj zajechało od Ciebie opozycją... p. Wolski też mówił pierdu pierdu, teraz już tak nie mówi... a knajpa w m.in. Bukowinie tez kładzie lagę na locdowny itp... a reklamy na T.P. ma co jaki czas. To ja już niewiem kto po której stronie jest...
zak 2021-12-08 15:06:56
taki sobie turysta popieram i pozdrawiam tutejszy.
Kicaj 2021-12-08 14:46:36
Pierdu pierdu
Taki sobie turysta 2021-12-08 14:41:06
Kowid w niektórych przypadkach jest bardzo poważną chorobą. Chorują zaszczepieni i niezaszczepieni. Życzę powrotu do zdrowia. Życzę zdrowia wszystkim zaszczepionym i niezaszczepionym!

Reklama
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy wykwalifikowanego REHABILITANTA z umiejętnością masażu leczniczego. 605 079 054.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT W PIENINACH, 150 m2 + DZIAŁKA REKREACYJNA ogrodzona, GARAŻ w budynku w podpiwniczeniu. Atrakcyjna cena! 507 148 019.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę LOKAL w miejscowości Harkabuz, pod Sklep lub inną działalność. 100 m2. W Centrum miejscowości. Kotłownia + TOALETA. KONTAKT: 508614172
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, na stanowisko kasjer-sprzedawca, w sklepie zabawkowym na Krupówkach, praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Poszukujemy uśmiechniętych oraz komunikatywnych osób do roznoszenia ulotek na Krupówkach i zapisywania na KULIGI zimowe. Atrakcyjne wynagrodzenie. 574-255-794
  Tel.: 574
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • NIERUCHOMOŚCI | zamiana
  Zamienię DOM W CENTRUM KIELC NA DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ W ZAKOPANEM - 603 093 547.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię skrupulatną KSIĘGOWĄ DO PROWADZENIA PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI (od1/4 - 1/2 etatu). Nowy Targ. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI W ZAKOPANEM TEL.665889365. 665889365calvados@willacalvados.pl
  Tel.: 665889365
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTĘ/KĘ zatrudni HOTEL PATRIA*** ZAKOPANE, email: hotel@hotelpatria.pl, tel. 608081090
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE 72m2, 4 pokoje, Nowy Targ Podtatrzańska. 781 672 979.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKA WIDOKOWA nr.6058, 16 arów, 75.000 zł. 517 625 354.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SZAFLARY DZIAŁKI WIDOKOWE: 6200/7 i 6198/2 o łącznej powierzchni 823 m2 za cenę 45.000 zł. 517 625 354.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni MAGAZYNIERA/-KĘ (praca na noc) i PANIĄ DO SPRZĄTANIA. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | szukam
  Podejmę pracę jako pracownik biurowy. Wyłącznie na zastępstwo. Wystawiam fakturę VAT. Znam: word, excel, programy graficzne, podstawy księgowości , prawa pracy, kadry, zus. Tel. 508 380 383.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
2022-01-17 17:40 Przygarnij przyjaciela - te psy tylko czekają na adopcję 2022-01-17 17:31 Zimowe zajęcia w bibliotece 2022-01-17 16:24 Na ul. Za Strugiem wymieniają słupy energetyczne. Od rana bez prądu 2022-01-17 16:15 Po dziennikarskim śledztwie Tygodnika. Prezes nowotarskiej firmy zatrzymany 7 2022-01-17 16:07 Burza z piorunami przechodzi nad Zakopanem. Problemy z prądem (WIDEO) 2022-01-17 16:01 Na drodze z Nowego Targu do Czarnego Dunajca wyciągają auta z rowu (WIDEO) 2022-01-17 16:00 Przerwano akcję poszukiwaczą turysty w rejonie Tatr Zachodnich 2022-01-17 15:39 Zderzenie na zakopiance w Myślenicach. Utrudnienia dla kierowców 2 2022-01-17 15:31 Obejrzyj, dlaczego buty z Demaru dla wojska były oszustwem (WIDEO) 1 2022-01-17 14:31 Ciężki dzień 2022-01-17 14:11 Miesiąc po planowanym otwarciu - parking nadal zamknięty 1 2022-01-17 14:06 Ucieczkę przed policją zakończył na kiosku. Charakterystyczny zapach marihuany 1 2022-01-17 13:40 Krupówki już zasypane śniegiem, a burze dopiero nadciągają (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-01-17 12:58 Właściciel konia potrąconego przez pociąg ukarany mandatem 2 2022-01-17 12:28 Nawet po weekendzie prawie sto zakażeń na Podhalu 2022-01-17 12:15 Nad Podhale i Tatry nadciągają burze śnieżne. Wracajcie z gór! 2022-01-17 11:58 Rządzi Zięba, a nie Dzioboń 2022-01-17 11:51 Nocna akcja TOPR. Tym razem pomocy potrzebowali taternicy 2 2022-01-17 11:29 Warunki na drogach będą się pogarszać. Uważajcie! 2022-01-17 11:13 Zaginął kotek inwalida, może ktoś widział biedaka 1 2022-01-17 10:54 Piękna i Bestia w Rabciu 2022-01-17 10:45 Minister dał pieniądze na mammograf, a NFZ obciął kasę na badania 4 2022-01-17 10:00 Moja córka ma depresję 7 2022-01-17 08:59 Wiatr już daje się we znaki. W Tatrach ponad 110 km na godz. 2022-01-17 08:17 Samochodowe kluczyki znalezione w Zakopanem 2022-01-17 08:00 Tatrzański Orzeł. Jak podobał się wam film o Stanisławie Marusarzu 22 2022-01-16 23:20 Potrącony koń przy torach na zakopiance 1 2022-01-16 22:35 Tatry jak na dłoni 1 2022-01-16 22:00 Sześciometrowej wysokości jeleń rozbłysnął dziś w magicznej krainie 2 2022-01-16 21:20 Emilia Kukuczka mistrzynią Polski w sepak takraw 2022-01-16 21:15 Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. Do tego będzie sypać śnieg 2022-01-16 20:32 Pożar W Borze 2022-01-16 19:50 Ratownicy nie odnaleźli w Tatrach poszukiwanego od czwartku turysty 2022-01-16 19:44 Nadciąga zima, prawdziwa zima. Czy te prognozy się sprawdzą? 2022-01-16 19:30 Raport covidowy, 35 osób nie żyje i 14 tysięcy nowych zakażeń 1 2022-01-16 19:01 Co wróży czerwone niebo nad Podhalem? 9 2022-01-16 18:35 Tysiące kibiców opuszcza arenę Pucharu Świata 2022-01-16 18:15 Jak pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki na Harendzie (WIDEO, ZDJĘCIA) 2022-01-16 17:48 Marius Lindvik z Norwegii tryumfuje na Wielkiej Krokwi 2022-01-16 17:24 Kibice mocno ściskają kciuki, ładny skok Piotra Żyły 2022-01-16 16:44 Zaginęła Layla, widziano ją w okolicach Łapszanki 1 2022-01-16 16:00 Nie uwierzycie! Platforma widokowa na Babiej Górze 6 2022-01-16 15:39 Dziewięciu skoczków z naszej jedenastki na liście startowej 2022-01-16 15:10 Świetne warunki na Długiej Polanie w Nowym Targu 2022-01-16 14:29 Kibice głodni zwycięstw, zobaczymy czy nasi staną na podium w Zakopanem 2 2022-01-16 13:51 Tłumy na Gubałówce, niestety są też hazardziści od trzech kubków 9 2022-01-16 13:19 W poszukiwaniu polskiego bieguna zimna 2022-01-16 12:30 Nie ma Zakopanego jest Małopolska 11 2022-01-16 12:00 Znamy szczegóły dzisiejszego wypadku na Rysach. Poważne obrażenia u turysty 6 2022-01-16 11:35 Czwarty dzień poszukiwań turysty w Tatrach Zachodnich
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-17 17:41 1. Czy te machlojstwa się kiedyś skończą? Czy żeby zarobić w Polsce trzeba się uciekać do takich sposobów? Co najgorsze ze Polacy wyjeżdżając za granicę robią to samo. Taką mamy niestety opinię o sobie, i dlatego nas tak traktują. 2022-01-17 17:24 2. Artykuł Jureckiego jest z lutego tego roku? Nieźle. 2022-01-17 16:56 3. Kod cos musi z tym zrobic. 2022-01-17 16:04 4. Taki sam biznesmen jak instruktor od maseczek - słoma z butów 2022-01-17 16:04 5. Zdekryminalizować posiadanie małych ilości. Wprowadzić do prawodawstwa pojęcia bycia "pod wpływem" i "po użyciu" marihuany. Oczywiście jazda pod wpływem czyli bezpośrednio po użyciu karana tak samo jak za alkohol, w tym przypadku chłop by wiedział jakie są konsekwencje danego czynu, a i zapewne zatrzymałby się do kontroli. 2022-01-17 16:00 6. Do Wiktoria Nie trzeba być znawcą ani krytykiem żeby stwierdzić że w dzisiejszych czasach gdzie wszystko zeszło do tzw. fast food ten reportaż bo nie jest to film może konkurować z pisowskimi reportażami Anity Gargas. Tak wielka postać jaką był niewątpliwie Stanisław Marusarz zasługuje na film który będzie opowiadał prawdę historyczną, jego życie a nie zlepek zdawkowych klatek. Fast food dla wyznawców PiSu. 2022-01-17 15:54 7. Czyżby szwagier jak zawsze dostosował prędkość do warunkow? ;) Dziś droga tragedia, nawet dobre zimówki miejscami nie dawały rady. 2022-01-17 15:51 8. Wolniej na tej zakopiance szwagropole i maxbusy wolniej 2022-01-17 15:37 9. I tutaj potrzebna jest Jagna ! 2022-01-17 15:37 10. @ Taki sobie turysta Depresja to choroba śmiertelna. Spróbujesz podrwić z chorych na raka i ich bliskich?
2022-01-15 12:44 1. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 2. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 3. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 4. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 5. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 6. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 7. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 8. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 9. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 10. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP