Polecamy
Kliknij i wrzuć ogłoszenie równocześnie do Tygodnika Podhalańskiego i na stronę 24tp.pl

Reklama

2021-12-23 13:45:01

Reklama

PPUZ

Były rektor działa bezprawnie

- Nie mam wątpliwości, że pan Robert Włodarczyk został odwołany zgodnie z prawem - twierdzi Maria Zięba, prorektor ds. studenckich, która przejęła kierownictwo nad uczelnią po wtorkowym odwołaniu rektora.

Jak już pisaliśmy we wtorek, Robert Włodarczyk został odwołany z funkcji rektora Państwowej Podhalańskiej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu przez Kolegium Elektorów (stosunkiem głosów 22:1). Wieczorem tego samego dnia Włodarczyk przyjechał do uczelni z grupą sprzyjających mu osób i wręczył czterem osobom, w tym dwóm prorektorom,  zwolnienia dyscyplinarne: Marii Ziębie, która zgodnie z przepisami przejęła jego zadania, a także Krzysztofowi Waśkowskiemu, Krzysztofowi Trochimiukowi (przewodniczącemu posiedzenia Kolegium Elektorów) i Małgorzacie Wesołowskiej (przewodniczącej Komisji Wyborczej).


W środę Maria Zięba i Krzysztof Waśkowski zostali na zlecenie Włodarczyka wyprowadzeni z pomieszczeń Biura Rektora przez ochronę. 

- Były rektor uniemożliwia nam wykonywanie obowiązków służbowych. Nie mamy dostępu do dokumentów, do skrzynek mailowych, mamy utrudniony kontakt z pracownikami uczelni - mówi Krzysztof Waśkowski, prorektor ds. nauki i rozwoju.

- Kieruję uczelnią, bo do tego zobowiązuje mnie uchwała Kolegium Elektorów, które jest organem samodzielnym, niezależnym od rektora - podkreśla Maria Zięba. Nie ukrywa, że sytuacja jest bardzo trudna, bo nie może liczyć na obsługę kadrową, została też odcięta od maili, a nawet pozbawiona dotychczasowego gabinetu. - Działania pana Włodarczyka są bezprawne, został odwołany zgodnie z prawem - twierdzi. - Zawsze osoby niezadowolone szukają uchybień proceduralnych. Jeśli jednak mają wątpliwości powinny się zwrócić do sądu bądź do Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki z prośbą o rozstrzygnięcie nadzorcze - mówi. 

Podkreśla, że sama jest w stałym kontakcie z ministerstwem nadzorującym uczelnię. Zapowiada też zawiadomienie prokuratury o uniemożliwianiu jej przez byłego rektora wykonywania obowiązków służbowych.

- Faktem bezsprzecznym jest, że społeczność akademicka Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odebrała Robertowi Włodarczykowi mandat rektora w sposób demokratyczny i prawny - zaznacza.
Odwołany rektor Robert Włodarczyk nie odbiera od nas telefonów.
 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Do ibanlqq 2021-12-27 19:38:23
Odnośnie pierwszego zdania - procedury są po to aby ich przestrzegać- o ironio, zwolennicy Włodarczyka są ostatnimi którzy powinni posługiwać się tego typu argumentami. Jeśli chodzi o zdanie numer 2 - ależ oczywiście, że ma takie kompetencje i ma takie prawo. A nawet jeśli odwołanie Włodarczyka odbyło się z naruszeniem jakiegoś zapisu statutu w kwestii zwołania Elektorów to nie zmienia to druzgocącego wyniku 22 do 1. Niech były rektor wraz ze swoją ekipą zachowają resztki godności i opuszczą Podhale. Proste.
ibnalqq 2021-12-25 23:23:19
Procedury są po to, aby ich przestrzegać. To gremium nie miało prawa odwołać rektora samo z siebie bo po prostu nie ma takich kompetencji. Proste.
magik 2021-12-25 05:04:21
Piękna jest litera prawa § 64 o warunkach odwołania rektora zawarta w statucie PPUZ.
A jaki jest duch tego prawa?
Pkt 1 został spełniony.
A co mamy w pkt 2 dotyczącym wniosku o odwołanie?
Ad 1) Rektor, który przewodniczy Senatowi wpisuje w porządek obrad wniosek o swoje własne odwołanie (ciekawy zaiste byłby to przypadek - nieprawdaż?, hahaha)
Ad 2) Rada Uczelni, pobierająca wynagrodzenie z uczelni zarządzanej przez Rektora i często z nadania Rektora składa wniosek o odwołanie swego chlebodawcy (inny rektor pewnie zorganizuje sobie inną radę i stracą ciepłą posadkę - też ciekawy przypadek, hahaha),
Ad 3) Minister - zanim minister podejmie decyzję, wcześniej badając wszystkie okoliczności, badając sprawę dość długo - to nie będzie już "co zbierać"
A jak minister nie uwzględni wniosku, to co?
Takie mamy prawo..... i Statut, który zatwierdza Rektor!

Można ogłosić konkurs: jak w świetle tych zapisów skutecznie i zgodnie ze statutem odwołać rektora?
Proste 2021-12-23 23:49:51
Ciekawe czy jak Włodarczyk będzie jechał na taczkach to będziesz szukał stosowanych zapisów czy zgodnie ze statutem taczki są odpowiedniego koloru? Ten człowiek nie ma już żadnej legitymacji do panoszenia się po tej Uczelni.
Do ibnallqq 2021-12-23 23:45:45
Obok statutu jest jeszcze godność i zdrowy rozsądek. Żeby nie okazało, że niebawem były rektor, prawidłowo odwołany przez elektorów, zostanie sam bo zwolni wszyskich którzy są przeciw dalszemu upadkowi tej Uczelni.
Do @ibnalqq 2021-12-23 23:32:54
Nie proste tylko żenujące. Społeczność akademicka wypowiedziała się jednoznacznie, a teraz odwoływanie się do kruczków prawnych, zapisów statutu i szukanie na siłę błędów proceduralnych jest żałosne i niegodne. Ta skompromitowana postać nie ma moralnego prawa do pełnienia jakiekolwiek funkcji, po decyzji elektorów którzy wypowiedzieli się jednoznacznie (22 do 1). A jak Włodarczyk wskazuje rzekome błędy proceduralne to niech idzie do sądu, a nie nielegalnie udaje rektora którym nie jest po decyzji elektorów. Proste.
ibnalqq 2021-12-23 23:16:39
Zasadnicze pytanie jest następujące - czy dr hab. R. Włodarczyk, prof. UEK został odwołany zgodnie z postanowieniami statutu PPUZ. W myśl § 64 tegoż:
"1. Rektor może być odwołany przez Kolegium Elektorów większością co najmniej 3/4 głosów
w obecności co najmniej 2/3 statutowego składu.
2. Wniosek o odwołanie Rektora może być zgłoszony przez:
1) Senat co najmniej 1/2 statutowego składu;
2) przez Radę Uczelni;
3) Ministra, w przypadku stwierdzenia naruszenia przez Rektora przepisów prawa.
3. W przypadkach przewidzianych w Ustawie Rektor może być odwołany przez Ministra".

Sądząc po zaskoczeniu wszystkich, odwołanie było samodzielną inicjatywą Kolegium Elektorów niepoprzedzoną odpowiednim wnioskiem podmiotów określonych w ustępie 2 tego paragrafu. Jeśli tak było, to naruszono wymóg proceduralny w postaci braku wniosku i stosowną uchwałę Kolegium Elektorów należy uznać za nierodzącą skutków prawnych. Proste.
Zniesmaczony 2021-12-23 23:15:43
Czasem lepiej odjeść z godnością i klasą niż odstawiać taką szopkę. Nie wstyd Ci panie Włodarczyk? Nikt pana tutaj nie chce prócz garstki pana koleżków z Krakowa. Godności panu życzę w
związku z nadchodzącymi świętami.
Kandydat 2021-12-23 21:58:58
Panie podobno-rektor, bo ja tam widzę na stronie uczelni, że tych kilku pana pomagierów zasiada teraz na kilku stołach, a to niezdrowo dla hemoroidów. To ja bym reflektował. Magistra mam, a tam z tego co widziałem licencjat wystarczy. Podobnie jak pan w ogóle nie interesuje mnie opinia ewentualnych podwładnych, mam luźny stosunek do obowiązującego prawa, wiec spełniam wszystkie oczekiwania i wymogi. Kiedy mogę zacząć?
Taczki 2021-12-23 21:08:37
Lepszy pleban z plagiatem niż kręt z glonojadem. Według jakiego kryterium została powołana dyrektorka biuro rektora? Jedyne co przychodzi do głowy, analizując tą kandydaturę, to determinantą mogła być tylko wielkość ust. A takich miernot tam jestem więcej, żeby nie napisać wszystkie. Zachęcam do przejrzenia na stornie Uczelni nielegalne władze. Ci bardziej rozsądni nie maja zdjęć ale raczej nie będzie problemu z ich zidentyfikowaniem.
Opamiętajcie się 2021-12-23 20:48:28
Włodarczyk zarzuty prokuratorskie ma pewne, łamie prawo w sposób jednoznaczny. Ciekawe czy ta jego świta przybocznych miernot ma świadomość tego, że może skończyć z zarzutami i zakazem wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego. Gdzie jest rektor UEK? Ta cała zgraja jest właśnie z tej Uczelni i na oczach połowy Polski kpi sobie z obowiązującego prawa. Odwołany rektor wręcza zwolnienia, to jest jakiś totalny absurd.
Zygmunt 2021-12-23 20:29:36
Czy minister już zareagował? Kiedy ta quasi-mafijna grupa, które bezprawnie uzurpuje sobie władze zostanie usunięta z gmachu Uczelni?
Leszek 2021-12-23 19:42:35
Mężczyznę podobno poznaje się po tym jak kończy. Robert Włodarczyk skończył żałośnie i w bardzo marnym stylu.
Usta jak glonojad 2021-12-23 19:21:53
A wydawało się że rektora księdza w poziomie kompromitacji nikt nie przebije, a tu taka niespodzianka. Jego następcy się to udało i to w niespełna dwa lata. Symbolem tej zdegenerowanej władzy niech będzie dyrektor biuro rektora.
Zemściło się 2021-12-23 18:20:53
Tak się kończy mianowania na rektora przybłędy, który uwierzył w siebie. Jakby nie było ludzi kompetentnych z regionu, szkoda nawet komentować.
Prawda 2021-12-23 18:16:37
To już chyba lepszy był ten ksiądz z plagiatem niż ten pseudo-ekonomista, poniewierający ludźmi i pilnujący swoich biznesów.
Baron z Krakowa 2021-12-23 18:13:01
Przyjechał pan z Krakowa, który nie ma pojęcia o regionie, specyfice tej Uczelni, nie identyfikuje się i nie rozumie lokalnej mentalności i uczynił sobie prywatny folwark. Brawo dla tych którzy postanowili tą degradacje nowotarskiej uczelni powstrzymać.
Fakt 2021-12-23 18:07:01
To jest jawne łamanie prawa. Ten człowiek z grupką swoich popleczników powinien zostać wyprowadzony z tej Uczelni.
Ups 2021-12-23 17:59:18
Ciekawe jak po takiej kompromitacji ten człowiek zamierza spojrzeć w lustro? Zero godności.
Zygmunt 2021-12-23 17:53:46
Panie Robercie tylko żeby pan z dyrektorką biuro rektora (wybitnie wykształconą i kompetentną) nie wyjechał na Maderę w okresie przesilenia świątecznego tak jak niegdyś jeden polityk, bo będzie jeszcze większy wstyd niż teraz.
Mój bohater 2021-12-23 17:43:57
To się nazywa determinacja, nikt go nie chce ale on trwa na posterunku!!!! Niezłomny bohater współczesnych czasów, zwolni wszyskich i sam poprowadzi tą Uczelnie. Przecież nie od dzisiaj wiadomo że posiadł moc bilokacji i multiplikacji. Jednocześnie potrafi być w Krakowie i w Nowym Targu. Ludzi zwalnia z Uczelni w której nie jest już rektorem. Prawdziwy gigant i heros.
Żenada 2021-12-23 17:33:03
Czy pan Włodarczyk będzie barykadował uczelnie przez święta i później aż do nowego roku? Bo nie wiem chłopu nie trzeba będzie jakiejś konserwy podrzucić. Żarty, żartami ale to jest śmiech przez łzy.
Art 2021-12-23 16:53:16
I to są ludzie którzy odpowiadają za wyszksztalcenie młodych ludzi nasza droga Elita
Dobra rada 2021-12-23 16:47:27
Panie samozwańczy rektorze Włodarczyk, proszę się więcej nie kompromitować. Stopień pańskich nadużyć oraz prezentowanej żenady w ostatnich dniach osiągnął poziom najwyższych szczytów Tatr. To nie jest prywatny folwark Pana i dwóch pańskich koleżanek oraz trzech kolegów. Proszę oszczędzić wstydu sobie i tej Uczelni zanim lokalna społeczność wywiezie Was na taczkach. O temperamencie lokalnej społeczności nie macie pojęcia i lepiej żebyście takiej wiedzy nie uzyskali.
Żegnam 2021-12-23 16:26:41
A pan były rektor jaki ma teraz mandat do podejmowania jakichkolwiek działań? Proszę się spakować i wrócić do Krakowa. Kolegium elektorów wypowiedziało się jednoznacznie. Pan Włodarczyk utracił zdolność to kierowania tą Uczelnią.
pracownik UEKu 2021-12-23 15:08:00
Słyszałem, że w wyniku podejrzenia o możliwość mataczenia, spędził noc na dołku, uważajcie, bo tak jak na UEKu będzie dalej manipulował dokumentami oraz dowodami.
GORAL4102 2021-12-23 15:04:17
Ciekawe jakie opcje polityczne popierają zainteresowani, bo to może wiele tłumaczyć.

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • PRACA | dam
  Poszukuję pracownika biurowego. Mile widziana znajomość języka angielskiego. Praca w pełnym wymiarze czasu pracy polegająca głównie na ewidencji dokumentów sprzedażowych i bieżącej obsłudze biura. Cv proszę przesyłać na maila: biuro@wyprawa-skor.pl.
 • PRACA | dam
  Praca w Austrii najwyższe zarobki dla murarzy, cieśli szalunkowych, stolarzy, elektryków. Zjazdy co tydzień, brygady z Podhala. ClubSilesius Tel. 664468573.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy wykwalifikowanego REHABILITANTA z umiejętnością masażu leczniczego. 605 079 054.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT W PIENINACH, 150 m2 + DZIAŁKA REKREACYJNA ogrodzona, GARAŻ w budynku w podpiwniczeniu. Atrakcyjna cena! 507 148 019.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Wynajmę LOKAL w miejscowości Harkabuz, pod Sklep lub inną działalność. 100 m2. W Centrum miejscowości. Kotłownia + TOALETA. KONTAKT: 508614172
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy dziewczynę z Zakopanego lub okolic, na stanowisko kasjer-sprzedawca, w sklepie zabawkowym na Krupówkach, praca na stałe. 609097999
  Tel.: 609097999
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  Poszukujemy uśmiechniętych oraz komunikatywnych osób do roznoszenia ulotek na Krupówkach i zapisywania na KULIGI zimowe. Atrakcyjne wynagrodzenie. 574-255-794
  Tel.: 574
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354, 888457083.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię skrupulatną KSIĘGOWĄ DO PROWADZENIA PEŁNEJ KSIĘGOWOŚCI (od1/4 - 1/2 etatu). Nowy Targ. 606 123 437.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PANIĄ DO SPRZĄTANIA POKOI W ZAKOPANEM TEL.665889365. 665889365calvados@willacalvados.pl
  Tel.: 665889365
 • PRACA | dam
  RECEPCJONISTĘ/KĘ zatrudni HOTEL PATRIA*** ZAKOPANE, email: hotel@hotelpatria.pl, tel. 608081090
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIE 72m2, 4 pokoje, Nowy Targ Podtatrzańska. 781 672 979.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  KUPIĘ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ LUB ROLNĄ - ZAKOPANE, OKOLICE - 503 070 650.
2022-01-21 12:19 Darmowe testy antygenowe w każdej aptece. Skrócona kwarantanna 4 2022-01-21 12:15 Nie tylko ślizgawka, ale także hala lodowa otwarte dla łyżwiarzy 2022-01-21 12:07 Przytul się. To działa jak magia 2022-01-21 11:32 Radny apeluje do burmistrza o egzekucję 2022-01-21 10:59 W Tatrach i na Podhalu przybywa śniegu. Solidny mróz 2022-01-21 10:31 Najwięcej zakażeń od początku pandemii 2 2022-01-21 10:30 Niedziela kolędami rozśpiewana 2022-01-21 10:19 Wojciech Fortuna otworzy w Białce Tatrzańskiej olimpijską trasę 2 2022-01-21 10:00 Krakowiacy i górale rozbili więzienie 3 2022-01-21 09:10 Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka 2022-01-21 08:53 Nietrzeźwy rowerzysta dostał wysoki mandat 2 2022-01-21 08:50 Zderzenie w Bukowinie Tatrzańskiej 1 2022-01-21 08:00 Impreza pod Maciejową 2022-01-20 23:14 Mali Białcanie, Beti, Ahaju Fusion Bolivia i Future Folck, a potem światełko do Nieba 4 2022-01-20 22:45 Darmowe zajęcia na trasach narciarskich w Zakopanem 2 2022-01-20 22:00 Na Dzień Babci i Dziadka o zmianach emerytur w Polskim Ładzie 1 2022-01-20 21:29 Rabczański szpital niszczy dokumenty 2022-01-20 20:30 Gdy Wojtek został strażakiem, taką kolekcję przy tym uzbierał 2022-01-20 19:45 Obrodziło wariantami 2022-01-20 19:21 Robią wszystko, by wyłapać narciarskie talenty i szlifować formę najlepszych zawodników (WIDEO) 2022-01-20 18:57 Piotr Żyła z covidem 3 2022-01-20 18:15 Wkrótce startuje Bieg Podhalański. Zapisy ruszyły, a co z pogodą? 2022-01-20 17:30 Dolina Białego zasypana świeżym śniegiem (WIDEO) 2022-01-20 17:00 Mam misję 1 2022-01-20 16:45 Tak się pali w Szczawnicy 6 2022-01-20 16:00 Lodowy pegaz na Równi Krupowej 2 2022-01-20 15:15 Wyciek danych na Orawie 3 2022-01-20 15:06 Coś dla ucha i coś dla serca czyli "Rafał i Romanse" 2022-01-20 14:41 Śnieżyca momentalnie paraliżuje ruch na zakopiance 2022-01-20 14:25 Śnieżna zadymka pod Giewontem, świata nie widać (WIDEO) 2022-01-20 13:52 Czat z wójtem Lipnicy Wielkiej 2022-01-20 13:44 W samo południe otworzyli największy parking w mieście 2 2022-01-20 13:06 Trudno o wolne stoliki 1 2022-01-20 12:46 W samo południe na Krupówkach spore zagęszczenie 2022-01-20 12:23 O przeszłości i przyszłości 1 2022-01-20 12:06 Ponad 300 zgonów i ponad 30 tysięcy nowych zakażeń 3 2022-01-20 11:30 Ratownicy beskidzcy GOPR interweniowali ponad 600 razy 2022-01-20 11:04 Posłuchaj muzyki relaksacyjnej w Kmicicu 2022-01-20 10:45 Filozofia po góralsku w wyjątkowej interpretacji (WIDEO) 2 2022-01-20 10:00 Terapia zapachem 2022-01-20 09:50 Parada Gazdowska w Zębie odwołana 3 2022-01-20 09:41 Kto zgubił milusińskiego malucha? 4 2022-01-20 09:32 Zimowa przygoda z Teatrem Rabcio 2022-01-20 08:54 5-letni chłopiec nagle wbiegł pod jadący samochód 5 2022-01-20 07:59 Chmury, śnieg, oblodzenia i mocny wiatr 2022-01-20 07:00 Tatrzański Orzeł w ogniu krytyki 1 2022-01-19 22:43 Strażacka akcja na Jesionkówce (ZDJĘCIA) 2022-01-19 22:22 Sposób na samowolę 5 2022-01-19 21:46 Czy Piwniczną, Szczawnicę i Starą Lubownię połączy kolejka? 6 2022-01-19 21:09 Strach i niepewność na nowotarskiej uczelni (WIDEO) 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-21 12:44 1. "Wdrażamy też procedurę, że każdy obywatel przetestowany pozytywnie na koronawirusa będzie w ciągu 48 godzin mógł być zbadany przez lekarza." A czy procedura obejmuje wezwanie policji do pacjenta, który przychodzi do lekarza na badanie? Kiedy zlikwidujecie dodatki kowidowe i inne patologie nakręcające proceder fałszowania dokumentacji medycznej? Kiedy wycofanie preparatów? 2022-01-21 12:38 2. i co to za słwni olimpijczycy , oprócz Fortuny ? 2022-01-21 12:33 3. Ostrzegam przed ściemą z testami antygenowymi. Lądujesz na izolacji, ale potem nie dostajesz certyfikatu ozdrowieńca. Jeżeli masz objawy świadczące o koronawirusie, nie chcesz zakazić innych, po prostu zapisz się przez internet na PCR. Znam osoby które nabrały się na "cudowną szczepionkę chroniącą przed zakażeniem", ale potem kiedy zachorowały, uczciwie zrobiły PCR, ażeby chronić innych. 2022-01-21 12:31 4. "Po drugie od 27 stycznia w każdej aptece będą dostępne darmowe testy antygenowe." A kiedy darmowe testy ciążowe? 2022-01-21 12:29 5. Dr Jerzy Milewski - przedstawiciel Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie oraz lekarz medycyny radio wnet 20.01.2022 audycja "Poranek Wnet" "Słuchanie Niedzielskiego to słuchanie propagandy, która czemuś służy i z czegoś wynika. Zalecam bardzo wielką ostrożność." Cała rozmowa do odsłuchania na stronie radia. 2022-01-21 12:25 6. Jakieś szczegóły? U kogo zapisy, gdzie spotkanie i gdzie najbliższy punkt wypożyczenia biegówek. Czy dzieci też mogą? 2022-01-21 12:22 7. Ustanowić wysokie mandaty to bułka z masłem ale wyegzekwować będzie gorzej. Proponuję już budować więzienia dla kierujących. Stawka dzienna 50 PLN. 2022-01-21 12:05 8. Bravo kierowca123, bravo lewactwo, bravo wy! Czyli, że covid już teraz nie będzie zarażał i atakował. Covid szaleje tylko wtedy, jak gra Zenek Sławomira i umpa umpa na Sylwestrze Marzeń u Kurskiego. Na czas owsika i jego lewackich "gwiazd" omikron zawiesza swoją działalność. 2022-01-21 11:48 9. @kierowca123, śmiem twierdzić że polska służba zdrowia właśnie zaczyna wyglądać jak w trzecim świecie. Służba zdrowia to nie sprzęt tylko ludzie, chciałoby się powiedzieć odpowiednio wykwalifikowany, przeszkolony, oddany swej misji personel medyczny. A takich ludzi jest jak na lekarstwo. I co ci po tym sprzęcie? Pojedziesz do Nowego Targu i sam sobie zrobisz badanie najnowszym, nowiutkim, nieśmiganym mammografem? Bo NFZ właśnie obciął kontrakt na takie badania i maszyna będzie się kurzyła. Podobnych przypadków po kraju jest mnóstwo, dotyczą również sprzętów zakupionych przez WOŚP. Służba zdrowia teraz wygląda tak że jak chory przychodzi do lekarza na opiekę całodobową to lekarz wzywa na niego policję. Tak, to niejaki toczek, ten koordynator d/s szczepień, do rany przyłóż. Boże chroń nas przed takimi lekarzami. 2022-01-21 11:46 10. " Jednak dopiero komuniści spowodowali, że ponury gmach rozkwitł. Więzienie, przygotowane na przetrzymywanie 500 więźniów, w pierwszym roku po wojnie zaludniło się 1,5 tysiącem pensjonariuszy." Po prostu sielanka. Czy autor oszalał?!
2022-01-15 12:44 1. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 2. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 3. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 4. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 5. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 6. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 7. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 8. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom. 2021-11-14 23:27 9. Nic tylko siedzieć, opalać się i podziwiać. 2021-11-08 09:59 10. Jeden z górali ze zdjęć prowadzi też busa. Kiedyś jechałem z nim, przed busem zatrzymało się taxi na przystanku, gdzie nie wolno taksówkom stawać. On mało nie doszło do rękoczynów. Pan "piękny góral z obrazka" rzucał kur... i innymi. Po czym po kilkuset metrach sam się zatrzymał w miejscu niedozwolonym, by zabrać turystę. Na moje pytanie czemu to zrobił, mając na względzie sytuację z taxi, powiedział: wie pan, no czasem trzeba. Piękne typy o podwójnej moralności w zależności od sytuacji. W zasadzie mentalność nie zmieniła się wcale od czasów, które opisał J. Kurek w "Księdze Tatry". W jakimś sensie, to takie "krokodyle" człowieka. Potrzeba przynajmniej kilkunastu pokoleń.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania