Reklama

2022-01-12 10:44:48

Reklama

Zakopane

Złoty medal wywalczyła Monika Skinder i Dominik Bury

Reklama

Od wczoraj na trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem trwa walka o medale w ramach Mistrzostw Polski Seniorów.

W sprincie kobiet triumfowała Monika Skinder, która na ostatniej prostej pokonała Izabelę Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki Ski. Na najniższym stopniu podium stanęła Magdalena Kobielusz z klubu KS AZS AWF Katowice.

Dla 20-letniej Skinder był to siódmy złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów, a szósty wywalczony w sprincie. Reprezentantka Kadry Narodowej triumfuje w tej konkurencji nieprzerwalnie od 2017 roku. Fotorelacja z wczorajszych zawodów w naszej galerii:https://24tp.pl/g/3325

Wygrała z covidem, wygrała na trasie

Jak relacjonuje Anna Karczewska z Polskiego Związku Narciarskiego, start w Zakopanem zawodnicy odbierają bardzo pozytywnie. Monika Skinder nie kryła radości ze zwycięstwa. Radość tym większa,  bowiem do tych zawodów przystępowała po przerwie spowodowanej pozytywnym wynikiem testu na covid-19. 

- Powrót do treningów po chorobie i izolacji nie był najłatwiejszy, dlatego nie oczekiwałam bardzo dobrej dyspozycji na Mistrzostwa Polski. Mimo tego, jestem pozytywnie zaskoczona swoim wynikiem i myślę, że jak na tak krótki czas po chorobie, mogę być bardzo zadowolona. Oczywiście te zawody nie należały do jednych z łatwiejszych biegów, rywalizacja była zacięta i teraz wiem, że jednak potrzebuję jeszcze trochę więcej czasu, aby dojść do siebie i poczuć się swobodniej na nartach - przyznała mistrzyni Polski.  Każde zwycięstwo jest budujące dla zawodnika, dlatego fajnie było ponownie obronić tytuł mistrzowski. Myślę, że każdy złoty medal jest dla mnie tak samo ważny. Przyznam, że chyba najbardziej wyjątkowy był ten pierwszy, bo zdobywałam go jako młoda zawodniczka i wtedy w ogóle nie spodziewałam się takiego sukcesu - dodała. - Trasa była naprawdę super przygotowana do sprintów. Moje narty również były znakomite, dlatego dziękuję naszym serwismenom. Cieszę się, że wygrałam kwalifikacje i utrzymywałam ten poziom do samego finału, w którym najważniejsze były ostatnie metry i one zadecydowały o wygranej - mówiła z uśmiechem na twarzy Skinder.

Lekkie przerażenie śniegowe

Izabela Marcisz wywalczyła 10 w karierze medal seniorskiego czempionatu. - Jestem zadowolona z tego, co zaprezentowałam na trasie i cieszę się z kolejnego medalu. Wydaje mi się, że na moja dobra dyspozycja na sprincie nie była uzależniona od tego, że biegaliśmy akurat łyżwą. Osobiście styl dla mnie nie ma znaczenia, bo na równi traktuję technikę klasyczną oraz dowolną, ale faktycznie można zauważyć to, że te biegi stylem dowolnym po prostu lepiej mi wychodzą. Coraz pewniej czuję się na sprintach i cieszę się, że praca przynosi owoce i ten postęp jest widoczny - oceniła wicemistrzyni Polski. -  Jak rano wstałam i zobaczyłam, że sypie śnieg, to byłam lekko przerażona tym, jakie mogą być warunki pod nartą. Jednak jak już wyruszyłam na rozgrzewkę, to wyszło słoneczko, następnie przestał prószyć śnieg i pogoda była naprawdę fajna. Chociaż w finałach można było już odczuć duży mróz, bo ręce zamarzały i każdy z nas był przemarznięty - dodała. - Mamy super serwis, który bardzo szybko reaguje na zmianę warunków śniegu, więc byłam całkowicie spokojna o to, że narty będą super przygotowane i sprzęt nie będzie miał wpływu na jakość jazdy. Ufam moim chłopkom z serwisu i wiem, że niezależnie od warunków przygotują narty najlepiej, jak to jest możliwe - podsumowała Izabela Marcisz.


Dominik Bury powiększył swój dorobek medalowy i zdobył właśnie 24 krążek seniorskich mistrzostw. W swojej karierze 25-latek miał do tej pory dwa medale w sprincie – srebrny i brązowy, a we wtorek po pięknej walce wywalczył pierwszy tytuł mistrzowski w tej konkurencji. Na finiszu Bury minimalnie okazał się lepszy od Macieja Staręgi z klubu UKS Rawa Siedlce. O tym, który z tych dwóch zawodników jako pierwszy przekroczył linie mety, rozstrzygnął fotofinisz. – Bardzo się cieszę z pierwszego złota w sprincie. Walka była naprawdę super. Do samego końca rywalizowaliśmy z Maćkiem i w zasadzie pół buta zadecydowało o tym, który z nas wygrał – przyznał Dominik Bury. – Wiedziałem, że muszę pilnować Maćka na trasie, jeśli chcę tutaj powalczyć o złoto. Szczerze powiem, że przed kwalifikacjami mało brałem pod uwagę to, że mogę tutaj wygrać, bo wiedziałem jakie są szanse, gdyż Maciek jest świetnym sprinterem. Akurat ten sprint był stosunkowo długi, trwał ponad trzy minuty, dlatego pilnowałem Maćka na trasie, a na finiszy starałem się przeciągnąć sprintera i to udało się. Jestem naprawdę zadowolony z tego biegu – wyjaśnił złoty medalista. 

Bardzo udany debiut

Po raz pierwszy na podium Mistrzostw Polski Seniorów w sprincie stanął Mateusz Haratyk z klubu NKS Trójwieś Beskidzka, który we wtorkowych zawodach zdobył brąz. - Bardzo dobrze czułem się tego dnia, dlatego wiedziałem, że stać mnie tutaj na walkę o medale. Zdawałem sobie z tego sprawę, że bezpośrednio z chłopakami trudno będzie mi walczyć, bo wiedziałem, że aktualnie są w naprawdę dobrej dyspozycji, tym bardziej jestem zadowolony z tego, że potrafiłem z nimi powalczyć. Przede wszystkim starałem się utrzymać chłopaków aż do finiszu, ale na tych ostatnich metrach troszkę mi brakło, bo jednak nie ma tyle siły, co Dominik i Maciek, ale naprawdę to był dobry start i cieszę się, że stanąłem na podium - mówił z uśmiechem na twarzy brązowy medalista. - Myślę, że najtrudniejszy był finał, bo tempo było szybkie. Chłopaki na tym ostatnim podbiegu bardzo mocno zaatakowali i tam było dosyć ciężko, ale ogólnie fajnie czułem się na trasie. Przyznam jednak, że faktycznie był to dość intensywny dzień dla nas - dodał. - Rano poprószyło nam troszkę takiego świeżego śniegu i trochę zmaniło to nam warunek. Może nie jakoś bardzo drastycznie, ale jednak trochę inaczej biegnie się, bo świeży śnieg nie jest aż taki szybki jak ten pod spodem - podsumował Haratyk. 

Młodzież na podium

W ramach Mistrzostw Polski Seniorów biegacze rywalizowali również w zawodach międzynarodowych FIS Slavic Cup. Kolejność zajętych miejsc była dokładnie taka sama jak w krajowym czempionacie. 

Tego dnia wręczono także medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Tytuł mistrzowski wśród kobiet wywalczyła Monika Skinder. Na drugim stopniu podium stanęła Izabela Marcisz, a trzecia była Magdalena Kobielusz.

W sprincie mężczyzn w kategorii U-23 triumfował Michał Boreczek z KS AZS AWF Katowice. Srebrny medal zdobył Jan Żółkiewski z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, a na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Wojtyła z MKS Istebna. 

Dziś zawodnicy walczyć będą o medale na dystansach techniką klasyczną. Tytułów mistrzowskich w tej konkurencji bronić będą: Magdalena Kobielusz oraz Dominik Bury.


Medalistki Mistrzostw Polski Seniorek

Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Izabela Marcisz - Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski
Magdalena Kobielusz - KS AZS AWF Katowice

Medaliści Mistrzostw Polski Seniorów

Dominik Bury - KS AZS AWF Katowice
Maciej Staręga - UKS Rawa Siedlce
Mateusz Haratyk - NKS Trójwieś Beskidzka

Medalistki Mistrzostw Polski U-23

Monika Skinder - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Izabela Marcisz - Stowarzyszenie Sportowe Prządki-Ski
Magdalena Kobielusz - KS AZS AWF Katowice

Medaliści Mistrzostw Polski U-23

Michał Boreczek - KS AZS AWF Katowice
Jan Żółkiewski - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski
Wojciech Wojtyła - MKS Istebna

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Reklama
 • PRACA | dam
  BEERNARIUM Zakopane poszukuje koleżanki/kolegi na pozycję: Recepcjonista/ka ZAKRES OBOWIĄZKÓW: obsługa gości w recepcji i strefie SPA; przygotowanie SPA do zabiegów i dbanie o wysoki standard obsługi; OFERUJEMY: dobre wynagrodzenie. 518601511 office@scandispa.com piwnespa.com
  Tel.: 518601511
  E-mail: office@scandispa.com
  WWW: piwnespa.com
 • PRACA | dam
  Restauracja w Zakopanem zatrudni kucharza na stałe. Umowa o prace, wysokie wynagrodzenie,elastyczny grafik. 600356497
  Tel.: 600356497
 • PRACA | dam
  Zatrudnię kierowcę kat. C +E. w transporcie międzynarodowym. Elastyczny system pracy. Płacą na dniówki. 722396535jasiontransport@interia.eu Zakopiańska, 18
  Tel.: 722396535
 • PRACA | dam
  Przyjmę NA WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY NA TYNKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  TECHNICZNY w małym hotelu 4* w centrum Zakopanego. Nie wymagamy doświadczenia. Tel. 665 678 182
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/RKA ŚNIADANIOWI / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261.
 • PRACA | dam
  POKOJOWA w hotelu 4* w centrum Zakopanego, umowę o pracę. Mały hotel, spokojna praca. Tel.665 678 182
 • USŁUGI | budowlane
  Remonty łazienek kompleksowe i profesjonalne wykańczanie wnętrz Firma Tellla Robert Łukasz Tel. 505 966 625
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • PRACA | dam
  Praca w Austrii najwyższe zarobki dla murarzy, cieśli szalunkowych, stolarzy, elektryków. Zjazdy co tydzień, brygady z Podhala. ClubSilesius Tel. 664468573.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy wykwalifikowanego REHABILITANTA z umiejętnością masażu leczniczego. 605 079 054.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT W PIENINACH, 150 m2 + DZIAŁKA REKREACYJNA ogrodzona, GARAŻ w budynku w podpiwniczeniu. Atrakcyjna cena! 507 148 019.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię montażystę stolarki okiennej i drzwiowej z doświadczeniem. 502 712 588.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej zatrudni kelnerkę ala carte praca w godzinach 13.00-21.00 lub obsługa bufetu śniadaniowego 7.00-13.00 Zapewniamy atrakcyjne wynagrodzenie. Zapraszam do kontaktu. 608506785 rest.gorska@gmail.com www.restauracjagorska.pl
  Tel.: 608506785
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | inne
  PRACOWNIA KRAWIECKA/SZWALNIA - PRZYJMIE ZLECENIA - KRAWIECTWO LEKKIE - odzież sportowa z dzianin, tkanin bawełnianych i dresowych. ODZIEŻ DO ZAKŁADÓW PRACY, DO HOTELI/PENSJONATÓW - pościele, poduszki dekoracyjne, ręczniki, itp. - Z WŁASNĄ GRAFIKĄ/LOGO (druk, sublimacja, haft). ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - Pracownia Krawiecka, tel. 665 048 392, malgorzata.surmanska@o2.pl
 • PRACA | dam
  Hotel "Sabała" w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA REKREACJĘ HOTELOWĄ. Bardzo prosimy o kontakt osobisty w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11, tel. 18 20 150 92 lub mailowy na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • PRACA | dam
  Hotel Sabała w Zakopanem zatrudni OSOBĘ NA RECEPCJĘ. Praca na cały etat, wymagana znajomość języka angielskiego. Prosimy o składanie CV w recepcji hotelu przy ulicy Krupówki 11 lub przesyłanie mailem na adres: recepcja@sabala.zakopane.pl
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI, PŁYTKI, PANELE, MALOWANIE itp. 796 544 016.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - SPRZEDAŻ GOFRÓW I WINA GRZANEGO - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy PRACOWNIKÓW NA BAR ORAZ KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki zatrudni opiekunkę na pełen etat. Pewna i stała praca. 698673260 swiatkowska.w@wp.pl
  Tel.: 698673260
  E-mail: swiatkowska.w@wp.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Korale naturalne-sznury różnej długości i wielkości,atrakcyjne ceny. 601966713
  Tel.: 601966713
2022-01-28 11:30 Wieje i sypie. Tak jest na Drodze pod Reglami (WIDEO) 2022-01-28 11:05 Sztuka pogranicza. Wernisaż odwołany z powodu pandemii 2022-01-28 10:47 Codzienny raport covidowy 2022-01-28 10:44 Od Columbo do Karpiela - spotkanie online 2022-01-28 10:00 Go Go w drodze do niepodległości.. placu niepodległości 2 2022-01-28 09:00 Przejrzyj na oczy 2 2022-01-28 08:00 Kolędowanie online ze Związkami Podhalan na świecie 2022-01-27 22:25 Takie widoki z Harendy mieli narciarze (WIDEO) 2022-01-27 21:47 TOPR ogłosił trzeci stopień zagrożenia lawinowego 2022-01-27 21:45 Czworonożny ratownik TOPR. Czy wiesz jak wygląda jego szkolenie? 2022-01-27 21:15 Ostrzeżenia meteo dla Podhala i Tatr. Silny wiatr, zamieć i opady śniegu 2022-01-27 20:30 Kadisz za dawnych sąsiadów 9 2022-01-27 20:00 Zapisy do biegu w Tatrach. 5000 metrów przewyższenia, 65 km długości 2022-01-27 19:15 Z Krakowa do Myślenic też pojedziemy drogą ekspresową? 3 2022-01-27 18:30 Tylko oni nosili pasiaki z fioletowym trójkątem 1 2022-01-27 17:45 Przykre zdarzenie na koniec ferii 1 2022-01-27 17:23 Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył... Ostatnie dni festiwalu 2022-01-27 17:20 Podźme syćka do stajenki... 2022-01-27 17:00 Ludzie grzęzną w śniegowej brei 7 2022-01-27 16:37 Nad Tatrami lata policyjny śmigłowiec 3 2022-01-27 16:15 Zięba u ministra 2022-01-27 15:30 Moja babcia i mój dziadek. Wyłoniono laureatów konkursu (WIDEO) 2022-01-27 14:45 Na drogach dziś lepsze warunki, ale jutro czeka nas śnieżyca 1 2022-01-27 14:00 Na nartach dookoła - nowa trasa w centrum miasta już otwarta 1 2022-01-27 13:41 Dziś zamieniamy reklamówki na torby wielorazowego użytku 1 2022-01-27 13:15 Jak tam w górach? 2022-01-27 12:30 Na Podhalu test na covid zrobisz tylko w jednej aptece 8 2022-01-27 12:05 Poszukiwany pies, który uciekł z pożaru w Baligrodzie 1 2022-01-27 11:45 Waloch jakiego nie znacie 2022-01-27 11:04 Posłuchaj muzyki relaksacyjnej w Kmicicu 2022-01-27 10:45 Rekordowa liczba zakażeń koronawirusem w Polsce 2022-01-27 10:00 Wygraj z bólem kręgosłupa 2022-01-27 09:32 Silny wiatr i opady śniegu. Od piątku kapryśna pogoda 2022-01-27 09:00 Kubki dla zdobywców czterech wież 1 2022-01-27 08:00 Zamiast szuflowania ścinają... palmy 2022-01-27 07:00 Od cinkciarza do ministra 23 2022-01-26 22:08 Strażacy wezwani na Małe Żywczańskie w Zakopanem 2022-01-26 22:06 Nie żyje zasłużony ratownik GOPR 2022-01-26 21:40 Te małżeństwa z Poronina są ze sobą od 50 lat 2022-01-26 21:29 Pożar stolarni w Podwilku 2022-01-26 20:59 Chodniki w Zakopanem przypominają piaszczystą plażę 9 2022-01-26 20:15 Jest okazja! Możesz spędzić dzień z ratownikami TOPR 2022-01-26 19:48 Wybierz się do Galerii Jatki 2022-01-26 19:30 Na Krupówkach turystów nie brakuje, a niebawem rozpoczną się warszawskie ferie 2022-01-26 18:45 Ograniczenia w urzędzie w Szczawnicy 2 2022-01-26 18:00 Staranowana przez narciarza dziewczyna poszukuje świadków zdarzenia (WIDEO) 35 2022-01-26 17:59 Na biegówkach po parku 2022-01-26 17:59 Samochód ratowniczo-gaśniczy dla druhów z Kiczor 2022-01-26 17:45 Od Columbo do Karpiela. Spotkanie z Mariuszem Koperskim i konkurs dla czytelników 2022-01-26 17:13 Zmiana terminu zawodów balonowych
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-01-28 11:36 1. Nasi lokalni Tutsi i Hutu potrafią zbrukać nawet pamięć ofiar takiej tragedii jak II Wojna Światowa. Wstyd mi za Was krajanie. 2022-01-28 11:28 2. Zgadzam się z tobą, ale przecież wybory się zbliżają, a tutaj najlepszy suweren jest ;) 2022-01-28 11:11 3. Kogo to obchodzi, Twoja nieprzymuszona wola. Lepiej, rząd chce żeby twoja emerytura zależała od zamożności twoich dzieci, czyli nic pod stołem dzieciaki. Ciekawe, czy kara to też 15 tyś. Kwiestią czasu będzie jak znkwu zarobki będą w milionach. 2022-01-28 10:43 4. Nie rozumiem dlaczego panienki nie rozbierają się na środku Krupówek. Zdecydowanie brakuje takich atrakcji w pięknym parku kulturowym, zwanym właśnie Krupówkami. 2022-01-28 10:31 5. Przejrzeć katolicy na oczy i zamiast na tacę tym pasożytom w kościele ,to lepszy pożytek będzie jak dacie na sprzęt dla chorych dzieci . 2022-01-28 10:08 6. Czy Was naprawdę pogięło? To nie jakaś pop... gra i pyskówki . To byli ludzie do k... nędzy. Ludzie. 2022-01-28 10:05 7. To jest mocno pofałdowany teren, pełno niewysokich pagórków. Może na istniejącej drodze, tej co jest teraz, w miejscach, gdzie jest z górki a potem zaraz pod górkę estakady dobudować. Tam gdzie przewyższenia trochę trasę zagłębić w szczyt wzniesienia (nie tunelem tylko szczyt pagórka rozepchać w stronę stoków, w kierunku trasy). Piesi i ruch lokalny odetchną z ulgą bo pójdą nad trasą tam, gdzie jest zagłębiona albo pod trasą, pod estakadą tam, gdzie jest wyniesiona. Oczywiście odpowiednią liczbę wjazdów na trasę dla ruchu lokalnego dodać. 2022-01-28 09:41 8. W sumie niezły pomysł na biznes. Pieniążki zebrane przez naiwne dzieciaki krążą sobie po różnych kontach i spółkach córkach. Za rok coś tam rzucimy na sprzęt do szpitala, który i tak będzie w wielu wypadkach stał bezczynnie, bo jego serwisowanie będzie nieopłacalne. Niech Owsiak pochwali się przegranymi procesami. 2022-01-28 09:38 9. Brakuje tu jeszcze kompetentnego komentarza Naszej wybitnej specjalistki, Pani Iwony. 2022-01-28 09:23 10. "wiara mojrzeszowa" A wszyscy od lwa do prawa pięknie napiszecie mi po sto razy: Mojżesz, Mojżesz, Mojżesz...
2022-01-26 15:58 1. WYSZEDŁ MU PRZYPADKIEM JEDEN SKOK W ŻYCIU A ROBIĄ Z NIEGO BOHATERA NA WIEKI ..,ŻENADA... 2022-01-23 09:13 2. Korzystniejsza byłaby nauka angielskiego a nie pajacowanie na nartach za moje pieniądze. 2022-01-15 12:44 3. Swietne, piekne zdjecie no13. I dziewczyna i piekna i swietna. Oddaje idealnie i sport, i wysilek, rywalizacje. I kobiecosc. Foto roku nie tylko TP. 2022-01-02 18:11 4. Przepiykniy ! Glosno godome - Dziynkujyme ! ''Kolynde barz piyknom spiywome dzis przeciy Niek siy nom weseli Betlejymskiy Dzieciy '' . 2021-12-19 16:49 5. Skansen to kiedyś naprawdę żył za czasów"Wolowatej" były tam noclegi, dobre jedzenie, pełno turystów.Na drodze stało po kilkanaście autokarów a teraz... co widać na zdjęciach... 2021-12-15 04:39 6. Na zdjęciu 42 możemy zobaczyć, że podobnie jak prawo budowlane oraz prawo o ruchu drogowym, na Podhalu nie przyjął się również obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych, w tym wypadku w kościele. 2021-12-10 12:42 7. Dobrze, że czarodziej z Krainy KK poświęcił. Inaczej mogłaby odpaść od ściany. Uff. 2021-12-10 11:57 8. to nie święty Mikołaj tylko Mikołaj. A różnica jest ogromna św. Mikołaj był biskupem, a ten w Tylmanowej to amerykański krasnal 2021-12-05 00:39 9. Teksty Pana Szpilki zawsze były dla mnie ciekawe, regularnie czytam je w "Tatrach". Przy czym ciekawe to za mało powiedziane ! Przede wszystkim wskazujące nowe kierunki myślenia, a więc inspirujące, motywujące do głębokiej refleksji. Zamierzam kupić tę książkę. Dzięki Bogu za takich ludzi :)) 2021-11-16 19:26 10. I bardzo dobrze ,że odbyło się bez rac, wrzasków Bąkiewicza i jego nacjonajistów. Święto Odzyskania Niepodległości, to święto wszystkich, którzy mieszkają w granicach naszego kraju i czują się Polakami. Nie ważne jakiego jesteś wyznania, jakiego koloru skóry i na którą partię głosujesz. Oglądasz skoki narciarskie i alpejski Puchar Świata, hokej, koszykówkę ( w której wielu kolorowych graczy), czy telewizyjne seriale. Polska to nasz wspólny dom. Nie dajmy się dzielić nieodpowiedzialnym politykom.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Album TP

Bojcorka

FILMY TP