Reklama

2022-01-20 17:00:26

Rozmowa

Mam misję

- Traktuję nowotarską publiczność z wielkim szacunkiem, dlatego staram się im dawać produkty o najlepszej jakości, niezależnie czy jest to pop, czy muzyka poważna - twierdzi Andrzej Lichosyt, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu.

- Mamy nowoczesny, piękny budynek, nową nazwę - Miejskie Centrum Kultury zamiast Miejskiego Ośrodka Kultury, nowego dyrektora. Czy także oferta kulturalna MCK się zmieni? Co nowego w niej znajdziemy?

- Oczywiście będziemy kontynuować dobre tradycje oferty kulturalnej i cyklicznych wydarzeń, do których są przyzwyczajeni mieszkańcy, ale będzie kilka nowości. Już sam nowy budynek daje nam nowe możliwości. Sala widowiskowa zyskała nową funkcje profesjonalnej sali kinowej, z czego już korzystamy, organizując seanse kilka razy w tygodniu. Przygotowaliśmy też specjalną ofertę dla seniorów czy filmy dla dzieci. Oferta jest bardzo różnorodna. Znajdą się w niej tytuły artystyczne (DKF), jak i nowości komercyjne, co nie musi oznaczać „słabego kina”. Na razie jednak sprawdzamy, kto przychodzi i jakie są oczekiwania. Na naszej scenie od wiosny będzie częściej gościł teatr, kabarety, stand up.

Mamy też piękne, świetnie wyposażone pracownie - ceramiczną, graficzno-malarską, salę warsztatową, cztery sale do zajęć indywidualnych, salę muzyczną i muzyczno-teatralną. Jest duża i mała sala taneczna z drążkami i lustrami, a także duży taras, na którym będzie można nie tylko wypić kawę, bo latem planujemy tu koncerty, kino letnie, może jakieś spotkania.

- Dobre nagłośnienie sali widowiskowej sugeruje, że będzie też więcej koncertów. Słyszałam nawet, że organizatorzy imprez  w Zakopanem, gdzie sali koncertowej nie ma, myślą o współpracy z MCK w Nowym Targu.

- Marzą mi się większe i bardziej kameralne koncerty z muzykami z najwyższej półki, orkiestrą, z udziałem  dobrych solistów. O tym, jak mieszkańcy Nowego Targu są spragnieni takich wydarzeń, przekonaliśmy się podczas koncertów inaugurujących działalność MCK. Te imprezy ściągnęły ludzi z całej Polski - telefony w sprawie rezerwacji biletów mieliśmy z Warszawy, Gdańska. Jeśli Zakopane będzie miało dla nas jakąś propozycję, jestem otwarty na współpracę. Nie mam nic przeciwko temu, żeby koncerty, np. w ramach festiwalu Muzyka na Szczytach, odbywały się u nas.

- Mówił pan o pracowniach graficzno-malarskich, ceramicznych.  Może pan powiedzieć coś więcej o ofercie edukacyjnej?

- W pracowniach tych planujemy cykle tematyczne, tak żeby osoby, które będą w tych zajęciach uczestniczyć, wyszły z wykonaną przez siebie ceramiką czy pracą w konkretnej technice. Zamierzam rozkręcić też Klub Literacki z myślą o młodych autorach, może zorganizować warsztaty dla nich. Myślę też o powrocie do klasycznego baletu. Bardzo dobrze sprawdziła się nowa inicjatywa warsztatowa nazwana „Kulturalną Strefą Kobiet”, gdzie panie regularnie się spotykają i po wysłuchaniu tematycznego wykładu czy prelekcji zaczynają warsztaty, wykonując jakieś małe dzieła sztuki. Do tej pory były to m.in. japońska sztuka układania kwiatów, makramy, kaligrafia. Przygotowujemy kolejne propozycje dla innych grup odbiorców.

- A co z artystami pochodzącymi z Nowego Targu? Mamy twórców, których można by spokojnie nazwać pierwszoligowymi, a którzy w rodzinnym mieście czują się niezauważani albo, jeśli występują, to za stawki o wiele niższe niż gdzie indziej, a najlepiej, żeby występowali za darmo.

- O tym, że zamierzam ich zauważać i doceniać, świadczy choćby koncert na rozpoczęcie działalności MCK - "Nowotarżanie dla nowotarżan", którego celem było pokazanie naszych artystów, robiących karierę w Polsce. Zamierzam to kontynuować, a nawet poszerzać formułę. Bardzo ważne są dla mnie grupy folklorystyczne, o które trzeba dbać, bo to one przekazują tradycje naszych ojców. Jedną z cyklicznych imprez będzie Nowotarska Scena Artystyczna, w ramach której będą się mogli zaprezentować lokalni twórcy i już dziś zapraszam chętnych na rozmowy. Szanuję artystów, sam należę do tego środowiska, mam świadomość stawek i nie uważam, że swoim należy płacić mniej.

- Może warto zorganizować spotkanie z lokalnymi artystami - zapytać o ich oczekiwania, pomysły.

- Planuję takie spotkanie na początku roku, żebyśmy się wszyscy wzajemnie poznali, porozmawiali. Chętnie ich wysłucham.

- Tworząc kulturalną ofertę MCK, jakie pan ma założenia, ambicje. Przy kinie mówi pan o różnorodności, zadowoleniu różnych gustów. Niestety wysoki poziom wyklucza często dużą frekwencję.

- Przede wszystkim traktuję nowotarską publiczność z wielkim szacunkiem, staram się im dawać produkty o najlepszej jakości, niezależnie czy jest to pop, czy muzyka poważna. Tworząc ofertę kulturalną, stawiam sobie za cel, by dawać wybór, ale jednocześnie podejmować próby „trudniejszych” propozycji, bo to w końcu centrum kultury. Chciałbym, żeby rodzice zabierali swoje dzieci - młodzież, bo tylko tak można kształtować gusta. Wizyta na koncercie klasycznym będzie już powodem do dyskusji po powrocie do domu. W przypadku ważniejszych wydarzeń kulturalnych jako dyrektor z doświadczeniem scenicznym chcę decydować o tematyce koncertu, repertuarze i doborze artystów, łącząc te elementy finalnie w ciekawy koncert. Przykładem mogą być koncerty i gala otwarcia MCK, podczas których za pomysł, scenariusz i reżyserię odpowiadaliśmy wraz moją żoną Wiktorią Węgrzyn-Lichosyt. Nie były to kupione gotowe oferty koncertowe, przez co koncerty te były niepowtarzalne.

- W Nowym Targu czasem nie dzieje się nic, a czasem jednocześnie odbywają się imprezy o tej samej porze. Dobrze by było, żeby MCK stworzył wspólny kalendarz, tak by organizatorzy imprez kulturalnych w mieście mogli w jednym miejscu sprawdzić, czy w zaplanowanym przez nich czasie nie ma innych wydarzeń. Tak jest w innych miastach.

- To dobry pomysł. Warto tę sugestię wziąć pod uwagę. Pytała pani na początku, co nowego w MCK. Nie zdążyłem powiedzieć, że nowe będzie też podejście do kontaktów z ludźmi. Chcę położyć duży nacisk na media społecznościowe - Instagram, Facebook. Liczę na lepszy kontakt z prasą i innymi mediami. Jesteśmy także w trakcie robienia nowej strony internetowej. Od tego miesiąca rusza sprzedaż internetowa biletów na nasze wydarzenia. To także nowość i udogodnienie dla naszych gości.

- Pana zapowiedzi brzmią imponująco, ale budżet miasta na kulturę nigdy nie jest wystarczający. Skąd pan chce na to wszystko wziąć pieniądze?

- Kultura nie jest tania, szczególnie jeśli chce się robić ambitne rzeczy, a trwający okres pandemii w tym nie pomaga. Nowy budynek daje nam większe możliwości zarobkowania. Będzie kawiarnia, chcemy organizować komercyjne spotkania dla firm, pokazy filmów, wynajmować pomieszczenia na różne warsztaty. Rozmawiam też ze sponsorami. Chcę, by bycie mecenasem naszych wydarzeń było prestiżowe.

- Proszę na koniec powiedzieć coś więcej o sobie. Zastanawiam się, czy to dobrze, czy źle, że mamy dyrektora artystę. Zarządzanie taką instytucją wymaga zdolności menadżerskich.

- Mam także wykształcenie managerskie, a bycie artystą nie wyklucza takich zdolności. A to, że jestem artystą, pozwala lepiej zadbać o poziom oferty, zweryfikować jakość. Mam większe rozeznanie, orientuję się dobrze w tym środowisku.

- Rezygnuje pan na czas dyrektorowania z działalności artystycznej?

- MCK jest moim pierwszym i najważniejszym miejscem pracy. Mam ambicję, żeby tu być, dbać o wysoki poziom, być prawdziwym gospodarzem. Swoją karierę artystyczną ograniczyłem do minimum. Zrezygnowałem z etatu w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, ale biorę okazjonalnie udział w spektaklach. Współpracuję też z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, obecnie gram tam w "Mistrzu i Małgorzacie".

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
wet 2022-01-21 08:54:22
Mam pytanie do Pana redaktora. Czym się różni słowo centrum od ośrodek ? tak z punktu widzenia sensu tych dwóch słów

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW. Długoletnia praktyka, niskie ceny. 604 120 874.
 • PRACA | dam
  Austria oferty pracy dla murarzy, cieśli, dekarzy, stolarzy, elektryków i hydraulików Wiedeń-Linz-Graz-Salzburg tel. 538373894 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 538373894
 • PRACA | dam
  Firma ORIK s.r.o. Trstená - Słowacja szuka GRAFIK DTP/drukarz grafik i obsługa maszyny Agfa Anapurna M2050i, ESKO Kongsberg X Edge. Praca od zaraz, pełny etat, 1200-1500 Eur brutto/mies.. +421 948 502 028 www.orik.sk dusan@orik.sk
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK KROJOWNI . Miejsce Pracy: Stare Bystre tel .18-26 137 32.
 • PRACA | dam
  Lubisz pracować z ludźmi i masz doświadczenie w obsłudze klienta? Szukasz ciekawej pracy na sezon u renomowanego pracodawcy? POZNAJ NAS: POLSKIE KOLEJE LINOWE są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 400 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka, Butorowy Wierch. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Obsługa ruchu turystycznego, - Obsługa kasy fiskalnej, sprzedaż biletów, - Udzielanie informacji klientom o atrakcjach i ofercie ośrodka, - Profesjonalna obsługa klienta, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek ośrodka, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń, - Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wysoka kultura osobista, - Mile widziana praktyczna znajomość obsługi komputera, - Umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych będzie dodatkowym atutem, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Dyspozycyjność. OFERUJEMY: - Ciekawą pracę sezonową, - Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Terminowe i atrakcyjne wynagrodzenie, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Karty Rodzinne uprawniające do zniżek na produkty i usługi w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pracownik obsługi ruchu turystycznego Gubałówka". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika fizycznego do układania drewna kominkowego w miejscowości Lasek, tel 182651107.
 • PRACA | dam
  Karczma w Poroninie zatrudni lub przyuczy do zawodu KELNERKA - 600 071 887.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA W GORCACH. 503 868 728.
 • PRACA | dam
  Potrzebny PRACOWNIK NA ŻELBETY (może być do przyuczenia). 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Potrzebny PRACOWNIK BUDOWLANY lub młody do przyuczenia 791 669 932.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZARZĄDZANIE APARTAMENTAMI - BIALYMIS.INFO - 792 000 011
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA REMONTY www.remonty.emilia.com.pl. 602839607
  Tel.: 602839607
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Trzyosobowa rodzina poszukuje MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA W ZAKOPANEM, od lipca/sierpnia. Przenosimy się z Krakowa i jesteśmy zainteresowani wynajmem długoterminowym. Tel. kontaktowy: 608668882 lub 608047490
 • USŁUGI | budowlane
  POSZUKIWANA EKIPA TYNKARSKA (CEM-WAP) - KOŚCIELISKO, DUŻA INWESTYCJA !!! OD ZARAZ !!! 533727595
  Tel.: 533727595
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kucharz/doswiadczona pomoc kuchenna do restauracji w okolicach Jablonki. Praca na stale, zapewniamy umowe o prace. tel. 534 854 513
  Tel.: 534
 • PRACA | dam
  Firma PRYMUS AGD poszukuje miłej i kontaktowej osoby do pracy na stanowisku sprzedawca w sklepie w galerii Stopiak ul.ludźmierska 26a. 794393910 marta.maciejewska@prymus-agd.pl
  Tel.: 794393910
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA KRÓTKIE TERMINY BEZPŁATNA WYCENA FAKTURY VAT. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONYWANIE OGRODZEŃ BETONOWYCH, PANELOWYCH. MONTAŻ BRAM PRZESUWNYCH. 793 674 080.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Studentkę lub Maturzystkę od zaraz do pracy na cały sezon wakacyjny. Gwarantuję miłą atmosferę i uczciwe zarobki Tel. 601 30 77 35.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy na pełny etat Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego ApartHotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy: atrakcyjne wynagrodzenie, zatrudnienie w oparciu o umowę o prace, elastyczny grafik. Więcej informacji pod nr. 668-850-500 www.aparthoteltatrzanski.pl managertatrzanski@gmail.com
  Tel.: 668
 • PRACA | dam
  Przyjmę BLACHARZA SAMOCHODOWEGO lub do przyuczenia. 574 573 497.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepaląca) DO SPRZĄTANIA I GOTOWANIA W DOMU JEDNORODZINNYM, 4-5 godzin dziennie (poniedziałek-piątek). Obok Zakopanego. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTY / KI** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Praca stała, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę. Przyślij nam swoje CV: edyta.aparthotel@gmail.com. 696112266
  Tel.: 696112266
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK BIUROWY-MAGAZYNIER. Miejsce prasy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC. Miejsce Pracy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu przyjmie POMOC NA KUCHNIĘ. Praca co drugi weekend. 508256350.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. 508256350.
 • PRACA | dam
  Poszukuję PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. 698 190 555.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam NISSANA QUASHQAI z dachem panoramicznym. Rok produkcji 2010, 1,5 DCI, przebieg 209 tys. km. Bogate wyposażenie (komputer pokładowy, wbudowany zestaw głośnomówiący, tempomat, przyciemniane szyby itp.). Drugi właściciel, niepalący. Cena 33 tys. zł. Tel. 570 666 770
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | budowlane
  Domy z bali, szkieletowe,ciesielstwo, dachy,. 660929793
  Tel.: 660929793
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-05-27 22:37 Gospodarstwo w płomieniach 2022-05-27 22:27 Gremlin nie wrócił do domu 1 2022-05-27 21:40 TIG alarmuje - nie majstrujcie przy uchwale antysmogowej! 2022-05-27 21:01 OSP Bór z zupełnie nowym strażackim samochodem 2022-05-27 20:20 "Świnki trzy" - bajkowy Dzień Mamy i Taty 2022-05-27 19:30 Sowieckie symbole wyprowadzić ze Zdroju - domagają się działacze rabczańskiego PiS-u 7 2022-05-27 19:30 Głośna impreza na Zjeździe Solidarności. Interweniowała policja 22 2022-05-27 18:45 Woda się leje, nikt nie reaguje 4 2022-05-27 18:15 Kierowca BMW jechał zakopianką prawie 200 km na godz. 5 2022-05-27 17:59 Nadciągnęła zmiana pogody. Wysoko w Tatrach możliwe opady śniegu 2022-05-27 17:15 W barach w Zakopanem coraz większy ruch 7 2022-05-27 16:30 Nowy teledysk Zakopower. Widzialne i niewidzialne (WIDEO) 4 2022-05-27 15:45 Tajemny Nowy Ład i najbardziej sfiskalizowane miasto w Polsce 2022-05-27 14:59 Wandale szybko zdemolowali nową wiatę przystankową 1 2022-05-27 14:15 Współczesna premiera opery komicznej J.A. Bendy w Szczawnicy 2022-05-27 13:45 Prezydent opowiada żart o Tusku, cewniku i pielęgniarce (WIDEO) 18 2022-05-27 13:34 W Szczawnicy dziś dużo wycieczek 2022-05-27 12:59 Ukraińcy w Tatrach, specjalna strona po ukraińsku na Facebooku TP 1 2022-05-27 12:15 Przygotowania do największej Majówki w Polsce idą pełną parą 2022-05-27 10:42 Wycinają kolejne drzewo na Krupówkach 3 2022-05-27 10:00 Pełty spływają Orawą 2022-05-27 09:47 Zderzenie autobusu z samochodami osobowymi (ZDJĘCIA) 2022-05-27 09:31 Kolejka na Kasprowy kursuje, ale turystów niezbyt wielu 2022-05-27 09:00 Najpiękniejszy ogród w mieście - kolejna odsłona popularnego konkursu 2022-05-27 08:59 Ostatnie pożegnanie Michała, który zginął w wypadku motocyklowym 2022-05-27 08:00 Modelarze powalczą o tytuł Nojpiykniyjsego Polowaca 2022-05-26 22:15 Nowa ścieżka rowerowa łącząca Odrowąż z Czarnym Dunajcem 2 2022-05-26 21:45 Nowotarska Platforma Obywatelska na młodzieżowo. Będą wybory? 10 2022-05-26 20:15 Z okazji Dnia Matki - ale w sobotę - zbadaj się bezpłatnie 2022-05-26 20:00 Okna, które można wymyślić samemu 2022-05-26 19:30 Od Bałtyku do Tatr - jeden konkurs z dobrymi emocjami, każdy może wygrać 2022-05-26 18:45 Tajne związki zawodowe, trudno powiedzieć o czym dyskutują 10 2022-05-26 18:00 Prace przy budowa nowego mostu idą pełną parą. Zdążą na czas? 2 2022-05-26 17:15 Kiedy mogę wrócić do domu? - pytają ukraińskie dzieci swoich rodaków 2022-05-26 16:39 Młodzi cykliści na start. W niedzielę Mini Podhale Tour 2022-05-26 16:30 Drogowcy we wsi. W rok po tragedii będzie nowy asfalt 2022-05-26 16:03 GOPR-owcy dzieciom 2 2022-05-26 15:45 Miejskiej Biblioteki Publicznej 75-lecie. Wielka gala w Nowym Targu 2022-05-26 15:05 Najważniejszy jest czas, dlatego badaj się! 2022-05-26 15:00 Oddaj krew - pomóż Ukrainie 2022-05-26 15:00 Co robić nad Dunajcem w taką pogodę? (WIDEO LIVE) 4 2022-05-26 14:15 W mieście trwa przebudowa skrzyżowania. Uwaga na korki! 2022-05-26 13:30 Góralska majówka pod "Smrekiem" 2022-05-26 13:24 Festyn rodzinny z okazji Dzień Dziecka 2022-05-26 12:44 Nie tylko dla mam - koncert w SDK (WIDEO) 2022-05-26 12:00 Twierdza pod Giewontem, zamknięte ulice, policja uzbrojona po zęby 26 2022-05-26 11:45 Wielki drogowy plac budowy, od Witowa, przez Dzianisz po Kościelisko 2022-05-26 11:30 Małopolski Wyścig Górski - gdzie ustawić się do kibicowania? 2022-05-26 11:20 Związkowcy o problemach z klimatem i o wojnie w Ukrainie 13 2022-05-26 11:15 Ponad 10 milionów złotych na drogi 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-05-27 22:46 1. Przepiękny kotek. Zwierzę chyba nie jest tak do końca czyjąś własnością, nawet jak ktoś za nie zapłacił. Czy ktoś ma prawo na siłę zatrzymać np. kota. 2022-05-27 22:25 2. "O"@,jednak się nie znasz gwiazdy Dawida są sześcioramienne a sowieckie pięcioramienne. 2022-05-27 22:16 3. Te kłamliwe napisy o "wyzwolicielach i bohaterach" powinny zniknąć już 30 lat temu. A symbole komunizmu są w Polsce zakazane też nie od dziś, więc co tam jeszcze robią czerwone gwiazdy? 2022-05-27 22:07 4. Stasek chyba zdekonspirowany bo siy nic nie łodzywo 2022-05-27 22:05 5. Przyjechali do Stolicy Disko Polo, no to się bawią :D 2022-05-27 21:53 6. Żebyście ino nie chcieli na ukraiński przemienić! 2022-05-27 21:33 7. @jurek Zgodzam się z Tobą. Wdarła się gdzieś tu obca nuta. To tej pory było wyjątkowo. 2022-05-27 21:24 8. Na pustej drodze osiągnąć taką prędkość w nowoczesnym samochodzie to żaden wyczyn. Po cholerę samochody mają przyspieszenia w czasie trzech sekund do setki. Volvo już ograniczyło maksymalną prędkość do 180 km/h. Z jednej strony wyścig na osiągi, a z drugiej na ich ograniczenie. Wszystko ze sobą się kłóci. 2022-05-27 21:20 9. Tak nie za bardzo się znam ale ja tam w ogrodzeniu widziałem czarne gwiazdy Dawida bo czerwone to może one były za głębokiej komuny ! 2022-05-27 21:06 10. "Wcześniej były senator i jego asystent zostali prawomocnie skazani za przyjmowanie łapówek" ""W marcu 2021 r. zarówno Pinior, jak i jego asystent, zostali już prawomocnie skazani przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu za korupcję na 1,5 roku bezwzględnego więzienia w innym procesie. Mieli przyjąć łapówki w kwocie co najmniej 40 tys. zł" No i gadaj z takimi : "Jego procesy się jeszcze nie zakończyły." Od kiedy to prokuratury prowadzą procesy??? Czy od tego nie są Sądy, a Prokuratury od śledztw i dochodzeń??? Potwierdza to tylko to, co napisałem wcześniej: "do tych waszych tępych łbów nic nie dociera." No cóż. Dobranoc,. (Jak to mówią, idioty nie przekonam, a sam stracę na powadze)
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Album TP

Bojcorka