Reklama

2022-01-26 18:00:41

Białka Tatrzańska

Staranowana przez narciarza dziewczyna poszukuje świadków zdarzenia (WIDEO)

Krótki wypad na stok w Białce Tatrzańskiej skończył się połamaniem kręgosłupa, dramatyczne zdarzenie utrwaliły kamery monitoringu.

Do fatalnej sytuacji doszło w Białce Tatrzańskiej w samo południe 14 stycznia. 

"Szukam świadków i uczestników wydarzenia, które w kilkanaście sekund wywróciło (i to całkiem dosłownie) moje życie do góry nogami - pisze na swym profilu snowboardzistka z Warszawy, apelując o upublicznianie jej apelu - 14 stycznia bieżącego roku, wg monitoringu dokładnie o 12:04, doznałam urazu na skutek zderzenia z narciarzem na dolnej części stoku przy stacji Remiaszów w Białce Tatrzańskiej. Narciarz, młody chłopak (na oko 12-13 latek) wjechał we mnie - zjeżdżającej na snowboardzie - od tyłu, nie dając żadnej szansy reakcji i uniknięcia kolizji.

W bezpośredniej konsekwencji zderzenia i pociągnięcia w dół złamałam kręgosłup (niestabilne złamanie, które w każdej chwili mogło doprowadzić do paraliżu) znalazłam się na SORze, a następnie na oddziale ortopedycznym w szpitalu w Nowym Targu. Aktualnie jestem po trwającej cztery godziny operacji stabilizacji kręgosłupa, bogatsza o nowe doświadczenia (m. in. bóle pooperacyjne, jakich nie życzę najgorszym wrogom) i sześć tytanowych śrub stabilizujących złamany krąg L1." - opisuje kobieta na Facebooku.

Staranował i odjechał

Dodaje, że nagrania z kamer monitorujących stoki, a także zdjęcia z wyciągów zostały przekazane wraz ze zgłoszeniem popełnienia przestępstwa na policję. 

- Mamy takie zgłoszenie, postępowanie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej - potwierdza komisarz Agnieszka Szopińska z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem - Postępowanie prowadzone jest z artykułu 157 paragraf 3 o spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu, za co grozi grzywna lub pozbawienie wolności do roku. 

Jak relacjonuje poszkodowana, tuż po wypadku do narciarza podjechała jakaś kobieta. Możliwe, że była to jego matka lub opiekunka. Zapytała co się stało. Sprawca miał odpowiedzieć "wjechałem w panią", po czym wraz z kobietą odjechali z miejsca wypadku. Dopiero nieznajomy narciarz podjechał i pomógł leżącej snowboardzistce odpiąć deskę. Kobieta trafiła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a następnie na oddział ortopedii w nowotarskim szpitalu. 

Pomóż odnaleźć sprawcę

Ofiara narciarza "pirata" prosi świadków o zgłaszanie się bezpośrednio na komisariat policji w Bukowinie Tatrzańskiej (ul. Długa 144
34-530 Bukowina Tatrzańska), mail: kp-bukowina-tatrzanska@zakopane.policja.gov.pl lub telefonicznie 47 83 47 601. Na stoku tego dnia był spory ruch, o czym świadczy nagranie z monitoringu, jakie prezentuje na swym profilu poszkodowana. 


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
narciarz ski 2022-01-30 19:44:36
Każdy doświadczonych narciarz widzi na nagraniu ze ewidentna wina jest tej baby na desce
kresto 2022-01-28 16:27:47
w 2 dni milion wyswietlen na youtubie. hajlajfowa gwiazda stoku ma lepsze zasięgi niz zenek i sylwester zakażeń. szkoda ze nie pomyślała wczesniej bo wina jest ewidentnie po jej stronie. dramat.
Cyklista 2022-01-28 09:38:36
Brakuje tu jeszcze kompetentnego komentarza Naszej wybitnej specjalistki, Pani Iwony.
mati 2022-01-27 09:52:06
A czemu na filmiku nie widać jak Pani zjeżdża po wszystkim na desce sama na dół ?? Przecież policja powinna zabezpieczyć całość nagrania czy została zabrana i w jaki sposób więc jakie zarzuty
PawEl 2022-01-27 09:31:12
Widać że to jechała szkółka/instruktor z podopiecznymi?/ - początkowo jadą 3-4 osoby jedna za drugą wspólnym śladem, potem się lekko mieszają z innymi narciarzami (5s nagrania) i rozjeżdżają, potem jest bum, widząc to postronny narciarz sprawdza czy mały jest ok, potem podjeżdża do pani i odpina jej buty. W tym czasie kolejna osoba ze szkółki podjeżdża sprawdzając czy jest w porządku. Skoro panią już się ktoś zajął to szkółkowcy zjeżdżają w dół (może powiadomić instruktora/ratowników? - widać że dzieciak trzyma się za ramie więc też pewnie ucierpiał).
Rozmawialiśmy o tym z kolegami i nie tylko ja to widzę, że pani waliła wprost na narciarzy - jednemu przejechała prawie po końcach nart równocześnie zajeżdżając drogę młodemu. Dodam jeszcze że to że młody uderzył panią w plecy nie znaczy że był z tylu - na filmie widać że jadą na podobnej wysokości więc nie ma odgórnego pierwszeństwa - mądrzejszy ustępuje.
Współczuję bólu i traumy, ale nie ma co szukać winnych: gdy się wskakuje na maskę samochodu egzekwując swoje pierwszeństwo na pasach to później ponosi się konsekwencje na sobie.
franek 2022-01-27 01:39:43
Jaka "staranowana przez narciarza"?
Kto tu komu zajechał drogę?
Nie można tak jeździć, trzeba patrzeć co się dzieje dookoła. Jeżeli jest tu czyjaś wina to niestety, ale tej poszkodowanej. Gdy jest sporo ludzi na stoku, trzeba jeździć krótkimi zakosami, a nie ciąć przez całą trasę w poprzek.

I dobrze że jest film, sąd będzie miał łatwiejszą robotę.

Miałem kiedyś podobne zdarzenie, ale na lodowisku. Dziewczyna wyszła z boksu prosto przede mnie. I też najpierw były pretensje, że ją staranowalem, ale po obejrzeniu filmu z monitoringu zostałem przeproszony. Tam na szczęście skończyło się na paru siniakach.

Pani z artykułu życzę zdrowia, ale nie wróżę powodzenia w sądzie.
antykancelista73 2022-01-26 23:40:42
ej dziunia wina jest ale po twojej stronie!!!!!
Turysta 2022-01-26 23:31:58
@Ja - cyt."po drugie udowodnić trzeba że do złamania doszło w momencie uderzenia a nie upadku." - Wiesz, naprawdę płakałem ze śmiechu. Nie wiem czy ktoś mógłby wymyślić większą bzdurę. Startuj do kabaretu, masz duży talent :-)))
gogo 2022-01-26 23:18:19
Filmik pokazuje zaistniałą sytuację w której trudno dopatrywać się winy dziecka. Do tego dochodzą wpisy tej pani na FB które już usunęła a które zapobiegliwi internauci zabezpieczyli. Na miejsce wypadku nie zostały wezwane Służby ratownicze, nikt nie zostawił pani wijącej się z bólu , wręcz kobieta sama zjechała dalej ze stoku i sama udała się do szpitala. Tak więc trudno stwierdzić czy do uszkodzenia kręgosłupa doszło na stoku czy też w wyniku dalszej aktywności snowbordzistki. Dziecko jak widać też ucierpiało. Być może po pewnym czasie dały znać o sobie skutki wypadku ale to pani Iza przejęła pałęczkę poszkodowanej szczując gawiedź na dziecko. Selfiki oczywiście muszą być. Weż się kobieto ogarnij bo jak dzieciak dostsł wstrząsu mózgu, złamał rękę to z ofiary staniesz się sprawczynią.
Ja 2022-01-26 21:27:53
jak zwykle Policja się pogrążyła dziecko jechało za instruktorem lub ojcem lub opiekunem a pani jadąca na desce tyłem zajechała drogi chłopcu a Policja chce 12-13 latkowi postawić zarzuty. po drugie udowodnić trzeba że do złamania doszło w momencie uderzenia a nie upadku.
osobiście nie lubię snowboardzistów to oni przyczyniają się do zniszczenia stoku nie mają wystarczającej widoczności przez to że są zapięci bokiem gdyby Pani widziała nadjeżdżającego młodego przestępcę z tyłu na pewno by nie doszło do zderzenia
Obiektyw 2022-01-26 20:57:31
Ewidentnie narciarz wjechał w nią.
z boku 2022-01-26 20:08:44
Szanowna pani
Nikt pani nie staranowal,nikt pani nie zostawil samej na stoku. Pani nie zjezdzala w dol pani jechala w poprzk stoku to pani powinna uwazac. Jezeli pani nie umie odwracac glowy jadac tylem nie powinna pani nigdy zapinac deski. Przecinala pani stok jadac tylem. Chlopak czy kto to byl widac ze tez ucierpial i trudno okreslic dlaczego zjechal ale prawdopodobnie widzac ze pania sie ktos interesuje zjechaj w dol i mysle ze tez swoje odcierpial . Odcierpial z pani winy . Moze pani dokonywac skretow (zjezdzac slalomem ale jadac swoim torem w dol a nie tak jak pani PRZECINALA STOK W POPRZEK.
MadMax 2022-01-26 19:54:55
Stoki w Białce są fajne ale poza sezonem, z resztą jak wszędzie. Ale w Białce jest zdecydowanie zbyt dużo ludzi na stokach, co odbiera totalnie przyjemność z jazdy, a i dodatkowo jak widać jest nie zbyt bezpiecznie. A takie plątanie się po stoku jak w wykonaniu poszkodowanej, zawsze mnie irytowało. Ale ten narciarz to też nieogarnięta łajza.
Qstosz 2022-01-26 18:49:59
Całkiem nie wykluczone jest usunięcie "niekorzystnych" dla "ofiary" komentarzy wraz z zablokowaniem możliwości komentowania. Przecież TP -nie wiedzieć czemu- już się pokusił o wydanie werdyktu, kto jest ofiarą a kto piratem.
Kamyk 2022-01-26 18:43:30
Trzeba było się ubezpieczyć.
widać gołym okiem 2022-01-26 18:42:10
Nie wiadomo kto tu jest winny, żadnego piratowania ani podcięcia od tyłu na tym filmie nie widać.
niedzielny turysta 2022-01-26 18:16:16
Mam nadzieję że TP nie usunie niekorzystnych dla "staranowanej przez narciarza dziewczyny" komentarzy czy całego postu. Domyślam się że za chwilę będzie straszyć wszystkie redakcje i osoby upubliczniające jej post adwokatami i pozwami o naruszenie dóbr osobistych.

Na nagraniu widać wyraźnie że dziewczyna jedzie w poprzek stoku nie zachowując minimalnych środków ostrożności. Jedzie tyłem do osób które jadą na wprost i którym zajeżdża drogę. W ogóle nie kontroluje obszaru w kierunku w którym się porusza. Gdyby choć trochę odwróciła głowę to dostrzegłaby dorosłego za którym jechał chłopiec. I tak ma farta bo niewiele brakowało a to dorosły by ją "staranował". Pech był taki że akurat wykonała zwrot w miejscu przecięcia z kursem chłopca, czyli de facto zatrzymała mu się przed nosem. Gdyby nie zmieniała kursu, nie doszłoby do wypadku.

Wyobraźcie sobie teraz że tacy ludzie kupują prawo jazdy, siadają za kierownicę i poruszają się po drogach publicznych i uważają że wszędzie mają pierwszeństwo przejazdu.
Podglądacz 2022-01-26 18:05:54
Wyobraźcie sobie ten stok jako autostradę. Narciarz jedzie swoim pasem ( najbliższym krawędzi jezdni). Warszawianka zmienia pas jadąc po skosie .Kto winny? Nie masz cwaniaka nad warszawiaka - odszkodowanie jej się marzy. Wiadomo - znajdą się prawnicy co będą przekonywać, że wygra - ale potem powiedzą " przykro mi " będziemy się odwoływać.
realista 2022-01-26 17:54:45
Do nick Kapitan
A z jakiej racji ubezpieczenie ma płacic właściciel ośrodka za nieostrożność narciarzy, Więcej logiki.
gama 2022-01-26 17:12:52
Cytat ,, . Narciarz, młody chłopak (na oko 12-13 latek) wjechał we mnie - zjeżdżającej na snowboardzie - od tyłu, nie dając żadnej szansy reakcji i uniknięcia kolizji.
Szanowna Pani wina jest odwrotna, To Pani wjechała w chłopaka przecinając stok w poprzek.
Nie trzeba tak cwaniakować nawet będąc z Warszawy
milonka 2022-01-26 17:12:20
No przeciez to jej wina!!!
sama winna 2022-01-26 17:07:00
przykro z powodu urazu ale po obejrzeniu filmu to kobieta "snowboardzistka z Warszawy" wjechała pomiędzy dwie osoby zjeżdżające spokojnie (przecinając ich tor jazdy), w mojej ocenie jest sprawczynią wypadku. Teraz szuka osoby żeby ją molestować o odszkodowanie no wiadomo Warszawa :D
Kapitan 2022-01-26 16:50:30
Odszkodowanie powinien płacić ubezpieczyciel właściciela ośrodka narciarskiego, a jeśli zlekceważył posiadanie ubezpiedczenia, sam właściciel jest odpowiedzialny. Koniec, kropka. Znalezienie młodego nic nie da i nie jest potrzebne w świetle prawa międzynarodowego. Gdy biegnąca po niebezpiecznej części wydmy kobieta złamała rękę, 50 tysięcy dolarów zapłaciło miasto Newport Beach, California. To było 30 lat temu, więc teraz odszkodowanie będzie większe, i na dodatek uraz jest o wiele poważniejszy. Przewiduję conajmniej 250 tysięcy dolarów.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.
OBSERWATOR 2022-01-26 16:47:02
Zanim ktoś podjechał do chłopca to Pani już była udzielana pomoc przez przypadkowego narciarza ,nie pozostała na stoku bez pomocy......
Quibelborn 2022-01-26 16:31:40
"Ofiara narciarza ""pirata"" prosi świadków ..."
Kto i na jakiej podstawie przesądził w redakcji 24tp , że narciarz jest "piratem", a dziewczyna ofiarą? I co niby mieli by powiedzieć świadkowie, że widzieli zupełnie coś innego, niż "widziały" kamery monitoringu? Przecież ewidentnie widać, że to ONA wjechała w NIEGO, i teraz cwaniara szuka jelenia!! Na YT już pousuwali i wyłączyli komentarze.
skansyniok 2022-01-26 16:28:01
O proszę, na YouTube już komentarze skasowane i wyłączone. Brawo kobieto, szukałaś współczucia i poklasku, znalazłaś twardą rzeczywistość. Nauczka na przyszłość. Zapewne szukałaś dzieciaka w celu podania do sądu i uzyskania odszkodowania od rodziców. Nawet mi cię nie szkoda i karma ukarała cię z wyprzedzeniem.
r 2022-01-26 16:20:18
Cóż to za brednie? Jaki pirat? losowe zdarzenie, dodatkowo snowboard przecinał stok.
Jołjoł 2022-01-26 16:15:13
Bez dwóch zdań wina snowboardzistki. Młodzian spokojnie jechał za tatą lub wujkiem, a ona z impetem wjechała w niego. Szukanie winnych na siłę
Mądrałus 2022-01-26 16:12:13
Jeszcze filmik trzeba zablokować, bo komentarzy na FB już nie ma. Ale doczekałem czasów, dobrze mówił Prezes Kaczyński " Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne."
qaz 2022-01-26 16:03:49
Ja tu widzę współwinę. Jadą jakby każdy miał pierwszeństwo. Zero uników. Na ślepo. Panna powinna więcej widzieć, bo była ciut wyżej. Przypominam, że na stokach i na jezdni kobiet nie przepuszcza się ze względu na płeć :):):)
Podholon 2022-01-26 15:56:58
Nie szukaj winnego bo sama jesteś winna. Ty wjechałaś w dziecko.
Cyklista 2022-01-26 15:56:22
Porównując zdarzenie do sytuacji na drodze można kolokwialnie powiedzieć, że to pani snowboardzistka zajechała drogę temu młodemu narciarzowi.
adwokat 2022-01-26 15:56:07
Niestety proszę pani warszawianki ale to jest Pani wina nie tego chłopca!!,jedzie Pani w poprzek stoku zajeżdżając drogę temu młodemu narciarzowi ,myślę ze przegra pani w każdym sądzie ,jedyne prawne obciążenie dla tego chłopca ew.jego matki to brak udzielenia pierwszej pomocy ale to już inna kwestia...Na miejscu matki chłopca, jeśli dojdzie do procesu skłaniała bym sie do oskarżenia pani warszawianki o spowodowanie zagrożenia utraty zdrowia młodego narciarza przez niezachowanie należytej ostrożności przy poruszaniu sie na stoku...
gajowy 2022-01-26 15:42:37
Co do winnego tego przykrego zdarzenia to wina jest raczej po stronie poszkodowanej pani.
goprownik 2022-01-26 15:36:34
Ale na zdjęciach widać dokładnie ze to ty snowboardzistko wjechałaś w narciarza nie on w ciebie !!!
skansyniok 2022-01-26 15:28:59
Na nagraniu zdarzenie jest od drugiej minuty. Szuka w jej ocenie winnego chłopaka, a sama jedzie w poprzek stoku i zderza się z dzieciakiem. W mojej ocenie ewidentnie wina leży po jej stronie.
Jeszcze poczytajcie komentarze pod filmikiem na YouTube, niemal 100% wini kobietę.
JAn 2022-01-26 15:20:38
Z nagrania to nie wychodzi, że ten chłopiec polował na poszkodowaną, nawet poszkodowana jakby szybciej jechała.... no ale to nagranie... Niestety u nas taka kultura. Państwo na desce jak jedzie to nie patrzy na nic (wiem, bo wiele razy uciekałem przed zderzeniem z tymi Panami stoków), dzieci jadą i nie patrzą.... jak sam sobie nie będziesz kontrolował otoczenia to tak skończysz....... i tak się zdarza na stokach, że jeden na drugiego wjedzie ale nie na zasadzie polowania.
Źle, że nie wezwano żadnej pomocy, tylko odjechali. To bardzo źle.

Reklama
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ HALĘ: magazyn/ produkcja - 250 m. Nowy Targ ul. Składowa. Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: OSOBY DO KONTROLI WEJŚĆ NA KĄPIELISKO. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje do pracy na sezon letni: PIZZERA. Więcej informacji pod nr tel. 693 319 707
 • PRACA | dam
  KĄPIELISKO GEOTERMALNE SZYMOSZKOWA poszukuje na sezon letni: BARMANKI oraz OSOBY DO OBSŁUGI PUNKTÓW GASTRONOMICZNYCH. Kontakt 693 319 707
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL o powierzchni 18 m2, składający się z dwóch pokoi z przeznaczeniem na biuro, gabinet lekarski, kancelarię na ulicy Gimnazjalnej w Zakopanem. Kontakt 501 682 696.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko: POKOJOWA/KELNER ŚNIADANIOWY. Oferujemy pracę w systemie zmianowym, lokalizacja w centrum Zakopanego. kontakt 660 636 736
 • SPRZEDAŻ | różne
  KURTKA MOTOCYKLOWA XL Z PODPINKĄ i KASK - mało używane. Tel. 793 008 357.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Mało używany stojący BUFOR ocieplany, emaliowany 500L oraz inne rzeczy z demontażu kotłowni . 793 008 357.
 • PRACA | dam
  WIZY USA, WYJAZDY, ZIELONA KARTA. 501 809 644
 • PRACA | dam
  PAPI SERVICE Sp. z o.o. zatrudni KIEROWCÓW. WYMAGANE KAT. C+E oraz UPRAWNIENIA ADR . Tel. 602 290 555
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA, EKSPEDIENTKĘ/-A i KONSERWATORA. 604 102 804, 602 285 793.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  MIESZKANIA w centrum Zakopanego - 607 506 428.
 • PRACA | dam
  KONSERWATORA na pół lub cały etat w Kompleksie Apartamentów w Białce Tatrzańskiej i Zakopanem. Dzwonić 10-17, tel.: 604532074
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINY. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Zakopane-Sprzedam mieszkanie 59m2 - 3 pokoje centrum Zakopanego-ulica Sienkiewicza -atrakcyjna cena. 660797241
  Tel.: 660797241
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ PLAC POD PARKING DLA POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH - 1000 METRÓW. NOWY TARG, UL. SKŁADOWA. OBIEKT OGRODZONY I MONITOROWANY. Tel. 602 290 555
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 27 arów, Zubrzyca Górna, 538 75 05 02.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  KAWALERKA UMEBLOWANA Z ANEKSEM KUCHENNYM - DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO. Zakopane centrum - 600 057 730.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DŁUGOTERMINOWO NOWE MIESZKANIE 44 m2, Zakopane centrum, częściowo wyposażone - 600 057 730.
 • PRACA | dam
  Masz doświadczenie w sprzedażowej obsłudze grup, eventów i konferencji? PKL Horeca Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko: SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY GRUP I KONFERENCJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻAŁO DO TWOICH OBOWIĄZKÓW: - Obsługa rezerwacji konferencyjnych i grupowych - przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków, ustalanie szczegółów, wprowadzanie listy gości do systemu, rozliczanie pobytu grup; - Analiza zapytań, badanie potrzeb, przygotowywanie ofert oraz prowadzenie negocjacji z klientami w obszarze konferencji eventów i bankietów; - Aktywna sprzedaż pobytów grupowych; - Zarządzanie i monitoring kanałów OTA; - Wdrażanie nowych kanałów sprzedaży usług noclegowych w zarządzanych obiektach; - Nadzór nad przygotowywaniem, przebiegiem wydarzeń oraz ich rozliczenie; - Współpraca pomiędzy działami hotelu a Klientami, identyfikowanie potrzeb, realizacji, oczekiwań Klientów i podnoszenia jakości świadczonych usług; - Budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z Klientami; - Analiza konkurencji; - Monitorowanie budżetów sprzedażowych i ich optymalizacja; - Współpraca z podwykonawcami i dostawcami usług; - Proponowanie, wdrażanie i analiza nowych rozwiązań, raportowanie; - Dbanie o pozytywny i jakościowy wizerunek Grupy Kapitałowej. WIĘCEJ O STANOWISKU NA: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html. APLIKACJE prosimy przesyłać na adres rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "PKL Horeca Specjalista ds. sprzedaży grupowej". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  E-mail: rekrutacja@pkl.pl
  WWW: https://www.pkl.pl/post/specjalista-ds-sprzedazy-grup-i-konferencji.html
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA BUDOWLANA 840 m2, uzbrojona (woda, prąd), dojazd z drogi gminnej - Białka Tatrzańska. 608 161 516.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię robotników ogólnobudowlanych - budowy od podstaw, docieplenia, wykończenia (flizy, stolarka). Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • PRACA | dam
  Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej poszukuje osoby na stanowisko : KUCHARZ A\'LA CARTE. Praca w doświadczonym zespole, wysokie wynagrodzenie. Praca na stałe lub na sezon. Możliwość zakwaterowania Zapraszamy do kontaktu tel :. 518259536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518259536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  FIAT 500 multijet, 1.3D, 2010r. 604 401 542.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika budowlanego. 604131899
  Tel.: 604131899
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 889 388 484.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Bezpośrednio Dom w Zębie na widokowej działce 502 621 427 januszwloch@yahoo.com. 739 519 116 januszwloch@yahoo.com
  Tel.: 739
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  ZA GOTÓWKĘ !!! Kupię działkę lub dom do remontu. PODHALE. 600404554
  Tel.: 600404554
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI KAMIENIARSKIE: OBKŁADKI ELEWACYJNE, POSADZKI, PARAPETY, STOPNIE, OGRODZENIA. FLIZOWANIE. 607 572 312.
 • PRACA | dam
  POMOC W PENSJONACIE. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • PRACA | dam
  SZEFOWA KUCHNI - PENSJONAT. Możliwość zamieszkania. 601 661 661.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2023-06-02 09:00 O księdzu Stolarczyku w Czerwonym Dworze 2023-06-02 08:00 Jedne z najtrudniejszych i najbardziej wymagających biegów górskich w Polsce już w sobotę 2023-06-01 22:00 Prawie jak w raju. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach (WIDEO) 1 2023-06-01 20:59 Przedszkolaki z Kowańca wiedzą 2023-06-01 20:40 Zachód słońca z Bereśnika w Beskidzie Sądeckim (WIDEO) 2023-06-01 20:00 Pralkomat w Zakopanem 6 2023-06-01 19:00 Siła mediów - już dwa rzęchy zniknęły z podziemnego garażu 1 2023-06-01 18:48 Jednokierunkowa ulica Kraszewskiego bez możliwości wjazdu 4 2023-06-01 18:00 Chodnik nowy, parkingowy. Kierowcy nie mają problemu, by wjechać na nowy trotuar 10 2023-06-01 17:00 Ludzie! WĘGIEL przywieźli! I nie jest to hasło z filmu Barei 5 2023-06-01 16:16 Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa hotelu "Przyjaźń" 2023-06-01 15:59 Każdy strzelać może - z karabinka laserowego, czyli spotkanie z biathlonową kadrą narodową 2023-06-01 15:30 Również Zakopiański Dzień Dziecka dedykowany Kamilce Gil 2023-06-01 15:26 Gorąca atmosfera przy Grunwaldzkiej, dzieciaki z radością zatańczyły zumbę 2023-06-01 15:05 Na skoczniach rozpoczął się Międzynarodowy Dzień Dziecka, bawią się nie tylko maluchy 4 2023-06-01 14:30 Trasa Groń - Nowy Targ oraz Czarny Dunajec-Ludźmierz z kolarskimi utrudnieniami 2023-06-01 14:30 Pierwszy Podologiczny Festyn z okazji Dnia Dziecka, wieczorem wielki finał 2023-06-01 14:20 Na Dzień Dziecka nowy park rozrywki 2023-06-01 14:03 Śpiew się poniósł po Polanie Podokólne 2023-06-01 13:30 Spacer Doliną Łopusznej 2023-06-01 13:00 Śpiew i taniec rozbrzmiewa za Wielką Wodą na Festiwalu Kultury Góralskiej (WIDEO) 2023-06-01 12:33 Dlaczego warto zainwestować w zadaszenie tarasu z poliwęglanu? 2023-06-01 12:30 Pierwszy tom nowej serii dla dzieci, która wciąga jak najlepsza gra. Konkurs dla czytelników 2023-06-01 11:59 Przedszkolaki w Nowej Białej to mają Dzień Dziecka nie tylko z pysznymi prezentami. Posłuchajcie co mówią (WIDEO) 2023-06-01 11:32 Słodkie chwile i własnoręcznie wykonane cukierki, smakują, że palce lizać 2023-06-01 11:25 Peter Chrzanowski, Polak z Kanady opowie o paralotniarstwie i narciarstwie ekstremalnym 2023-06-01 11:24 Mam podejrzenie, że żona mnie zdradza. Jak znaleźć dowody zdrady? 2023-06-01 10:28 Lotnisko opanowały dzieci 2023-06-01 10:00 Dziś głos mają dzieci, zapraszamy do lektury 2 2023-06-01 09:29 Zapisaliście się na wyścig? Trasa kolarskich Mistrzostw Polski czeka na amatorów 2023-06-01 09:00 Ogólnopolski sukces przedszkolaków z Orawy 2023-06-01 08:30 Festyn rodzinny 2023-06-01 08:00 Głos zabrali fachowcy - szkoda tylko, że mówili niemal w próżnię 2023-06-01 08:00 Kiedy kupić węgiel? 2023-05-31 21:55 Od pierwszego czerwca otwarty zostaje szlak w Dolinie Białego 1 2023-05-31 21:00 Andrzej Gut-Mostowemy z tytułem Doktora Honoris Causa 29 2023-05-31 20:31 Piękny zachód słońca, tak wygląda Giewont przy bezchmurnym niebie 1 2023-05-31 20:30 Nie przestajesz być szpiegiem tylko dlatego, że wypadłeś już z gry. Konkurs dla czytelników 2023-05-31 20:00 Cykliści solidarni z chorymi 2023-05-31 19:00 Huśtawki i mała tyrolka, a nie siłownia 1 2023-05-31 18:07 NIK skontrolował Podhalankę 5 2023-05-31 18:00 Przez Podhale przejedzie Małopolski Wyścig Górski 2 2023-05-31 17:00 Łopuszna dziś jest rozśpiewana. Zapamiętajcie te głosy, jeszcze je usłyszycie (WIDEO) 1 2023-05-31 16:00 Czy przygarniając psa ze schroniska robimy także coś dla siebie? 1 2023-05-31 15:50 Espadryle - idealne buty na wakacje 2023-05-31 15:00 Bez karty wędkarskiej za to z mandatami - policjanci ukarali wędkarzy 1 2023-05-31 14:30 Miejski Dzień Dziecka pełen atrakcji 2023-05-31 14:00 UWAGA! Droga zamknięta - uaktywniło się osuwisko w Kasinie Wielkiej 2 2023-05-31 13:30 W Dniu Dziecka Muzeum Podhalańskie zaprasza na warsztaty 2023-05-31 13:00 Władza znów zapomniała o rowerzystach 13
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2023-06-02 08:41 1. @druh Marek, pisiorki już dawno mają sprane to, czym zazwyczaj się myśli przez takie coś jak tvp.info itd. :) 2023-06-02 08:01 2. U nos Prawo o Ruchu Drogowym tys siy nie przyjyno. 2023-06-02 07:50 3. Życie nie znosi próżni. Na co komu pusty chodnik w miasteczku znanym z braku miejsca. :D 2023-06-02 06:32 4. Przechodziłem wczoraj tamtędy i faktycznie była rozkopana .... przez 1h . Naprawdę tygodnik podhalański??? Już naprawdę niemacie się czym zajmować?? 2023-06-02 02:33 5. @kurrzy fan club, czy oprócz podszywania lubisz się przebierać a babskie fatałaszki? Kręci cię to? 2023-06-02 02:22 6. Moje znają :) 2023-06-02 02:19 7. Pasożyty dopisały. 2023-06-02 02:10 8. Spokojnie, już amerykanie popodpisywali kontrakty, już po kryzysie. Teraz neokolonializm i niewolnictwo jak w Afryce. Tacy to teraz jesteśmy niezależni od taniego gazu, ropy i węgla. Jeszcze będziecie płacić żeby wam prąd z fotowoltaiki odebrali :) SMR w każdej gminie! Mark Brzeziński na prezydenta! Zełeński na premiera! 2023-06-02 00:38 9. Ulica zamknięta na czas wykopu, ułożenia rury i zasypania czyli godzina i wielkie halo. Jeśli ktoś nie zauważył to jest cały chodnik rozkopany ponieważ trwają prace remontowe o czym wcześniej tez informowała ta pożal się Boże pseudo gazeta. Zresztą nawet Pani która robiła zdjęcia uchwyciła moment zasypania, widać że niema ciekawych tematów bo w ciągu godziny zdążyła przyjechać na sam moment zasypania a policja była po zasypaniu. Gratuluję szybkiej interwencji szkoda ze nie przyjechała Pani z tygodnika, Policja I Straż Miejska w połowie prac napewno było by szybciej tylko czy łoppat by starczyło? Wszyscy chcemy żeby było pięknie i czysto. Remont pojdzie szybko jeśli mieszkańcy zacisną zęby i dostosują się do aktualnej sytuacji bo takie interwencję prac nie przyśpieszą. 2023-06-01 23:23 10. Coś co w innych krajach funkcjonuje już od dawna, uznawane jest u nas za "cudo". Co jakiś czas czytam artykuły o jakichś pomysłach, nazwijmy to "biznesowych". Szkoda tylko, że wszystkie one, powielane są z krajów, w których funkcjonują już od lat, a czasem już nawet odchodzą do lamusa. Czekam na coś, co będzie naprawdę "wow". Może dla kogoś, kto nosa poza Zakopane i Podhale nie wychylił, będzie to sensacja, i "cudo", i to może dla tych ludzi Tygodnik zamieszcza informacje na temat takich "sensacyjnych" pomysłów...
2023-05-15 11:39 1. Ja z Zakopanego kojarzę piwko Zakopiańczyk, całkiem spoko, to chyba browar Pilswezier robił, a teraz to nawet nie wiem, ale takie znane i lubiane miejscowości to powinny mieć swoje piwka właśnie... 2023-05-04 20:43 2. Byłam na koncercie i był świetny 2023-05-02 00:23 3. Widzę Sebastian krauzowicz znowu coś gdzieś otwiera. Gdzie tego chłopa nie było? 2023-04-30 05:33 4. Wspaniałe Spotkanie zorganizowane przez Żonę Poety - Annę Tawłowicz. Gwoli ścisłości, odbyło się w przeddzień imienin Jerzego Tawłowicza, którego 11. rocznica śmierci minęła 25 lutego 2023 roku. Poeci przybyli nie tylko z Podhala, była też poetka ze Szczecina. Spektakl przedstawiony przez Aktorów SCENY A2 oparty był na scenariuszu z 2004 roku, autorstwa Jerzego Tawłowicza "Wiosenne (nie)porządki czyli remanent w mojej szufladzie z wierszami", a głównym punktem programu całego Wydarzenia był Turniej Jednego Wiersza, który wygrał poeta z Krakowa - Robert Marcinkowski. Wszyscy wyłonieni przez publiczność laureaci obdarowani zostali m. in. pięknymi filiżankami ozdobionymi przez znakomitą plastyczkę z Jabłonki - Monikę Tlałkę. Atmosfera była wspaniała, Jurek znów połączył twórców, którzy przeczytali wiele wierszy poświęconych jego Osobie. Można było również uraczyć się przednim poczęstunkiem, który zapewniła Żona Poety. 2023-04-16 23:02 5. @serio nie ma ofiar, wg kk :D 2023-04-13 21:49 6. a w obronie ofiar jp2 kiedy marsz? 2023-03-20 20:15 7. Przecudnie, jaki spokój duszy dają te obrazy. Jestem zaczarowana. Ukłony i gratulacje dla Artystki. Nigdy nie byłam w tej kawiarni!! Dla tych obrazów tam pójdę. 2023-02-28 03:12 8. ja nie kupuje tej narracji. Idź do wojska - bądź "zdziwiony" że zginiesz na froncie, misji pokojowej, na ćwiczeniach na poligonie etc. Albo w TOPR- to naczelnik mówi do spotkanego zakopiańczyka: "Pan z nami pójdzie na 4 lata kontraktu"? no nie. To nie Rosja. Tu się kandydata tak nie wciela. Jeżeli ktoś nie akceptuje ryzyka szuka pracy w biurze/sklepie. Z dala od służby ratowniczej. 2023-02-24 23:22 9. najlepsze było to że samochody różnych służb zaparkowały i zablokowały chodnik - Brawo piękny przykład. 2023-02-17 13:19 10. Brakowało jeszcze toastów i drink baru...
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP