Reklama

2022-01-26 18:00:41

Białka Tatrzańska

Staranowana przez narciarza dziewczyna poszukuje świadków zdarzenia (WIDEO)

Krótki wypad na stok w Białce Tatrzańskiej skończył się połamaniem kręgosłupa, dramatyczne zdarzenie utrwaliły kamery monitoringu.

Do fatalnej sytuacji doszło w Białce Tatrzańskiej w samo południe 14 stycznia. 

"Szukam świadków i uczestników wydarzenia, które w kilkanaście sekund wywróciło (i to całkiem dosłownie) moje życie do góry nogami - pisze na swym profilu snowboardzistka z Warszawy, apelując o upublicznianie jej apelu - 14 stycznia bieżącego roku, wg monitoringu dokładnie o 12:04, doznałam urazu na skutek zderzenia z narciarzem na dolnej części stoku przy stacji Remiaszów w Białce Tatrzańskiej. Narciarz, młody chłopak (na oko 12-13 latek) wjechał we mnie - zjeżdżającej na snowboardzie - od tyłu, nie dając żadnej szansy reakcji i uniknięcia kolizji.

W bezpośredniej konsekwencji zderzenia i pociągnięcia w dół złamałam kręgosłup (niestabilne złamanie, które w każdej chwili mogło doprowadzić do paraliżu) znalazłam się na SORze, a następnie na oddziale ortopedycznym w szpitalu w Nowym Targu. Aktualnie jestem po trwającej cztery godziny operacji stabilizacji kręgosłupa, bogatsza o nowe doświadczenia (m. in. bóle pooperacyjne, jakich nie życzę najgorszym wrogom) i sześć tytanowych śrub stabilizujących złamany krąg L1." - opisuje kobieta na Facebooku.

Staranował i odjechał

Dodaje, że nagrania z kamer monitorujących stoki, a także zdjęcia z wyciągów zostały przekazane wraz ze zgłoszeniem popełnienia przestępstwa na policję. 

- Mamy takie zgłoszenie, postępowanie prowadzą policjanci z komisariatu w Bukowinie Tatrzańskiej - potwierdza komisarz Agnieszka Szopińska z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem - Postępowanie prowadzone jest z artykułu 157 paragraf 3 o spowodowaniu uszczerbku na zdrowiu, za co grozi grzywna lub pozbawienie wolności do roku. 

Jak relacjonuje poszkodowana, tuż po wypadku do narciarza podjechała jakaś kobieta. Możliwe, że była to jego matka lub opiekunka. Zapytała co się stało. Sprawca miał odpowiedzieć "wjechałem w panią", po czym wraz z kobietą odjechali z miejsca wypadku. Dopiero nieznajomy narciarz podjechał i pomógł leżącej snowboardzistce odpiąć deskę. Kobieta trafiła do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a następnie na oddział ortopedii w nowotarskim szpitalu. 

Pomóż odnaleźć sprawcę

Ofiara narciarza "pirata" prosi świadków o zgłaszanie się bezpośrednio na komisariat policji w Bukowinie Tatrzańskiej (ul. Długa 144
34-530 Bukowina Tatrzańska), mail: kp-bukowina-tatrzanska@zakopane.policja.gov.pl lub telefonicznie 47 83 47 601. Na stoku tego dnia był spory ruch, o czym świadczy nagranie z monitoringu, jakie prezentuje na swym profilu poszkodowana. 


Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
narciarz ski 2022-01-30 19:44:36
Każdy doświadczonych narciarz widzi na nagraniu ze ewidentna wina jest tej baby na desce
kresto 2022-01-28 16:27:47
w 2 dni milion wyswietlen na youtubie. hajlajfowa gwiazda stoku ma lepsze zasięgi niz zenek i sylwester zakażeń. szkoda ze nie pomyślała wczesniej bo wina jest ewidentnie po jej stronie. dramat.
Cyklista 2022-01-28 09:38:36
Brakuje tu jeszcze kompetentnego komentarza Naszej wybitnej specjalistki, Pani Iwony.
mati 2022-01-27 09:52:06
A czemu na filmiku nie widać jak Pani zjeżdża po wszystkim na desce sama na dół ?? Przecież policja powinna zabezpieczyć całość nagrania czy została zabrana i w jaki sposób więc jakie zarzuty
PawEl 2022-01-27 09:31:12
Widać że to jechała szkółka/instruktor z podopiecznymi?/ - początkowo jadą 3-4 osoby jedna za drugą wspólnym śladem, potem się lekko mieszają z innymi narciarzami (5s nagrania) i rozjeżdżają, potem jest bum, widząc to postronny narciarz sprawdza czy mały jest ok, potem podjeżdża do pani i odpina jej buty. W tym czasie kolejna osoba ze szkółki podjeżdża sprawdzając czy jest w porządku. Skoro panią już się ktoś zajął to szkółkowcy zjeżdżają w dół (może powiadomić instruktora/ratowników? - widać że dzieciak trzyma się za ramie więc też pewnie ucierpiał).
Rozmawialiśmy o tym z kolegami i nie tylko ja to widzę, że pani waliła wprost na narciarzy - jednemu przejechała prawie po końcach nart równocześnie zajeżdżając drogę młodemu. Dodam jeszcze że to że młody uderzył panią w plecy nie znaczy że był z tylu - na filmie widać że jadą na podobnej wysokości więc nie ma odgórnego pierwszeństwa - mądrzejszy ustępuje.
Współczuję bólu i traumy, ale nie ma co szukać winnych: gdy się wskakuje na maskę samochodu egzekwując swoje pierwszeństwo na pasach to później ponosi się konsekwencje na sobie.
franek 2022-01-27 01:39:43
Jaka "staranowana przez narciarza"?
Kto tu komu zajechał drogę?
Nie można tak jeździć, trzeba patrzeć co się dzieje dookoła. Jeżeli jest tu czyjaś wina to niestety, ale tej poszkodowanej. Gdy jest sporo ludzi na stoku, trzeba jeździć krótkimi zakosami, a nie ciąć przez całą trasę w poprzek.

I dobrze że jest film, sąd będzie miał łatwiejszą robotę.

Miałem kiedyś podobne zdarzenie, ale na lodowisku. Dziewczyna wyszła z boksu prosto przede mnie. I też najpierw były pretensje, że ją staranowalem, ale po obejrzeniu filmu z monitoringu zostałem przeproszony. Tam na szczęście skończyło się na paru siniakach.

Pani z artykułu życzę zdrowia, ale nie wróżę powodzenia w sądzie.
antykancelista73 2022-01-26 23:40:42
ej dziunia wina jest ale po twojej stronie!!!!!
Turysta 2022-01-26 23:31:58
@Ja - cyt."po drugie udowodnić trzeba że do złamania doszło w momencie uderzenia a nie upadku." - Wiesz, naprawdę płakałem ze śmiechu. Nie wiem czy ktoś mógłby wymyślić większą bzdurę. Startuj do kabaretu, masz duży talent :-)))
gogo 2022-01-26 23:18:19
Filmik pokazuje zaistniałą sytuację w której trudno dopatrywać się winy dziecka. Do tego dochodzą wpisy tej pani na FB które już usunęła a które zapobiegliwi internauci zabezpieczyli. Na miejsce wypadku nie zostały wezwane Służby ratownicze, nikt nie zostawił pani wijącej się z bólu , wręcz kobieta sama zjechała dalej ze stoku i sama udała się do szpitala. Tak więc trudno stwierdzić czy do uszkodzenia kręgosłupa doszło na stoku czy też w wyniku dalszej aktywności snowbordzistki. Dziecko jak widać też ucierpiało. Być może po pewnym czasie dały znać o sobie skutki wypadku ale to pani Iza przejęła pałęczkę poszkodowanej szczując gawiedź na dziecko. Selfiki oczywiście muszą być. Weż się kobieto ogarnij bo jak dzieciak dostsł wstrząsu mózgu, złamał rękę to z ofiary staniesz się sprawczynią.
Ja 2022-01-26 21:27:53
jak zwykle Policja się pogrążyła dziecko jechało za instruktorem lub ojcem lub opiekunem a pani jadąca na desce tyłem zajechała drogi chłopcu a Policja chce 12-13 latkowi postawić zarzuty. po drugie udowodnić trzeba że do złamania doszło w momencie uderzenia a nie upadku.
osobiście nie lubię snowboardzistów to oni przyczyniają się do zniszczenia stoku nie mają wystarczającej widoczności przez to że są zapięci bokiem gdyby Pani widziała nadjeżdżającego młodego przestępcę z tyłu na pewno by nie doszło do zderzenia
Obiektyw 2022-01-26 20:57:31
Ewidentnie narciarz wjechał w nią.
z boku 2022-01-26 20:08:44
Szanowna pani
Nikt pani nie staranowal,nikt pani nie zostawil samej na stoku. Pani nie zjezdzala w dol pani jechala w poprzk stoku to pani powinna uwazac. Jezeli pani nie umie odwracac glowy jadac tylem nie powinna pani nigdy zapinac deski. Przecinala pani stok jadac tylem. Chlopak czy kto to byl widac ze tez ucierpial i trudno okreslic dlaczego zjechal ale prawdopodobnie widzac ze pania sie ktos interesuje zjechaj w dol i mysle ze tez swoje odcierpial . Odcierpial z pani winy . Moze pani dokonywac skretow (zjezdzac slalomem ale jadac swoim torem w dol a nie tak jak pani PRZECINALA STOK W POPRZEK.
MadMax 2022-01-26 19:54:55
Stoki w Białce są fajne ale poza sezonem, z resztą jak wszędzie. Ale w Białce jest zdecydowanie zbyt dużo ludzi na stokach, co odbiera totalnie przyjemność z jazdy, a i dodatkowo jak widać jest nie zbyt bezpiecznie. A takie plątanie się po stoku jak w wykonaniu poszkodowanej, zawsze mnie irytowało. Ale ten narciarz to też nieogarnięta łajza.
Qstosz 2022-01-26 18:49:59
Całkiem nie wykluczone jest usunięcie "niekorzystnych" dla "ofiary" komentarzy wraz z zablokowaniem możliwości komentowania. Przecież TP -nie wiedzieć czemu- już się pokusił o wydanie werdyktu, kto jest ofiarą a kto piratem.
Kamyk 2022-01-26 18:43:30
Trzeba było się ubezpieczyć.
widać gołym okiem 2022-01-26 18:42:10
Nie wiadomo kto tu jest winny, żadnego piratowania ani podcięcia od tyłu na tym filmie nie widać.
niedzielny turysta 2022-01-26 18:16:16
Mam nadzieję że TP nie usunie niekorzystnych dla "staranowanej przez narciarza dziewczyny" komentarzy czy całego postu. Domyślam się że za chwilę będzie straszyć wszystkie redakcje i osoby upubliczniające jej post adwokatami i pozwami o naruszenie dóbr osobistych.

Na nagraniu widać wyraźnie że dziewczyna jedzie w poprzek stoku nie zachowując minimalnych środków ostrożności. Jedzie tyłem do osób które jadą na wprost i którym zajeżdża drogę. W ogóle nie kontroluje obszaru w kierunku w którym się porusza. Gdyby choć trochę odwróciła głowę to dostrzegłaby dorosłego za którym jechał chłopiec. I tak ma farta bo niewiele brakowało a to dorosły by ją "staranował". Pech był taki że akurat wykonała zwrot w miejscu przecięcia z kursem chłopca, czyli de facto zatrzymała mu się przed nosem. Gdyby nie zmieniała kursu, nie doszłoby do wypadku.

Wyobraźcie sobie teraz że tacy ludzie kupują prawo jazdy, siadają za kierownicę i poruszają się po drogach publicznych i uważają że wszędzie mają pierwszeństwo przejazdu.
Podglądacz 2022-01-26 18:05:54
Wyobraźcie sobie ten stok jako autostradę. Narciarz jedzie swoim pasem ( najbliższym krawędzi jezdni). Warszawianka zmienia pas jadąc po skosie .Kto winny? Nie masz cwaniaka nad warszawiaka - odszkodowanie jej się marzy. Wiadomo - znajdą się prawnicy co będą przekonywać, że wygra - ale potem powiedzą " przykro mi " będziemy się odwoływać.
realista 2022-01-26 17:54:45
Do nick Kapitan
A z jakiej racji ubezpieczenie ma płacic właściciel ośrodka za nieostrożność narciarzy, Więcej logiki.
gama 2022-01-26 17:12:52
Cytat ,, . Narciarz, młody chłopak (na oko 12-13 latek) wjechał we mnie - zjeżdżającej na snowboardzie - od tyłu, nie dając żadnej szansy reakcji i uniknięcia kolizji.
Szanowna Pani wina jest odwrotna, To Pani wjechała w chłopaka przecinając stok w poprzek.
Nie trzeba tak cwaniakować nawet będąc z Warszawy
milonka 2022-01-26 17:12:20
No przeciez to jej wina!!!
sama winna 2022-01-26 17:07:00
przykro z powodu urazu ale po obejrzeniu filmu to kobieta "snowboardzistka z Warszawy" wjechała pomiędzy dwie osoby zjeżdżające spokojnie (przecinając ich tor jazdy), w mojej ocenie jest sprawczynią wypadku. Teraz szuka osoby żeby ją molestować o odszkodowanie no wiadomo Warszawa :D
Kapitan 2022-01-26 16:50:30
Odszkodowanie powinien płacić ubezpieczyciel właściciela ośrodka narciarskiego, a jeśli zlekceważył posiadanie ubezpiedczenia, sam właściciel jest odpowiedzialny. Koniec, kropka. Znalezienie młodego nic nie da i nie jest potrzebne w świetle prawa międzynarodowego. Gdy biegnąca po niebezpiecznej części wydmy kobieta złamała rękę, 50 tysięcy dolarów zapłaciło miasto Newport Beach, California. To było 30 lat temu, więc teraz odszkodowanie będzie większe, i na dodatek uraz jest o wiele poważniejszy. Przewiduję conajmniej 250 tysięcy dolarów.
Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.
OBSERWATOR 2022-01-26 16:47:02
Zanim ktoś podjechał do chłopca to Pani już była udzielana pomoc przez przypadkowego narciarza ,nie pozostała na stoku bez pomocy......
Quibelborn 2022-01-26 16:31:40
"Ofiara narciarza ""pirata"" prosi świadków ..."
Kto i na jakiej podstawie przesądził w redakcji 24tp , że narciarz jest "piratem", a dziewczyna ofiarą? I co niby mieli by powiedzieć świadkowie, że widzieli zupełnie coś innego, niż "widziały" kamery monitoringu? Przecież ewidentnie widać, że to ONA wjechała w NIEGO, i teraz cwaniara szuka jelenia!! Na YT już pousuwali i wyłączyli komentarze.
skansyniok 2022-01-26 16:28:01
O proszę, na YouTube już komentarze skasowane i wyłączone. Brawo kobieto, szukałaś współczucia i poklasku, znalazłaś twardą rzeczywistość. Nauczka na przyszłość. Zapewne szukałaś dzieciaka w celu podania do sądu i uzyskania odszkodowania od rodziców. Nawet mi cię nie szkoda i karma ukarała cię z wyprzedzeniem.
r 2022-01-26 16:20:18
Cóż to za brednie? Jaki pirat? losowe zdarzenie, dodatkowo snowboard przecinał stok.
Jołjoł 2022-01-26 16:15:13
Bez dwóch zdań wina snowboardzistki. Młodzian spokojnie jechał za tatą lub wujkiem, a ona z impetem wjechała w niego. Szukanie winnych na siłę
Mądrałus 2022-01-26 16:12:13
Jeszcze filmik trzeba zablokować, bo komentarzy na FB już nie ma. Ale doczekałem czasów, dobrze mówił Prezes Kaczyński " Nikt nam nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne."
qaz 2022-01-26 16:03:49
Ja tu widzę współwinę. Jadą jakby każdy miał pierwszeństwo. Zero uników. Na ślepo. Panna powinna więcej widzieć, bo była ciut wyżej. Przypominam, że na stokach i na jezdni kobiet nie przepuszcza się ze względu na płeć :):):)
Podholon 2022-01-26 15:56:58
Nie szukaj winnego bo sama jesteś winna. Ty wjechałaś w dziecko.
Cyklista 2022-01-26 15:56:22
Porównując zdarzenie do sytuacji na drodze można kolokwialnie powiedzieć, że to pani snowboardzistka zajechała drogę temu młodemu narciarzowi.
adwokat 2022-01-26 15:56:07
Niestety proszę pani warszawianki ale to jest Pani wina nie tego chłopca!!,jedzie Pani w poprzek stoku zajeżdżając drogę temu młodemu narciarzowi ,myślę ze przegra pani w każdym sądzie ,jedyne prawne obciążenie dla tego chłopca ew.jego matki to brak udzielenia pierwszej pomocy ale to już inna kwestia...Na miejscu matki chłopca, jeśli dojdzie do procesu skłaniała bym sie do oskarżenia pani warszawianki o spowodowanie zagrożenia utraty zdrowia młodego narciarza przez niezachowanie należytej ostrożności przy poruszaniu sie na stoku...
gajowy 2022-01-26 15:42:37
Co do winnego tego przykrego zdarzenia to wina jest raczej po stronie poszkodowanej pani.
goprownik 2022-01-26 15:36:34
Ale na zdjęciach widać dokładnie ze to ty snowboardzistko wjechałaś w narciarza nie on w ciebie !!!
skansyniok 2022-01-26 15:28:59
Na nagraniu zdarzenie jest od drugiej minuty. Szuka w jej ocenie winnego chłopaka, a sama jedzie w poprzek stoku i zderza się z dzieciakiem. W mojej ocenie ewidentnie wina leży po jej stronie.
Jeszcze poczytajcie komentarze pod filmikiem na YouTube, niemal 100% wini kobietę.
JAn 2022-01-26 15:20:38
Z nagrania to nie wychodzi, że ten chłopiec polował na poszkodowaną, nawet poszkodowana jakby szybciej jechała.... no ale to nagranie... Niestety u nas taka kultura. Państwo na desce jak jedzie to nie patrzy na nic (wiem, bo wiele razy uciekałem przed zderzeniem z tymi Panami stoków), dzieci jadą i nie patrzą.... jak sam sobie nie będziesz kontrolował otoczenia to tak skończysz....... i tak się zdarza na stokach, że jeden na drugiego wjedzie ale nie na zasadzie polowania.
Źle, że nie wezwano żadnej pomocy, tylko odjechali. To bardzo źle.

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW. Długoletnia praktyka, niskie ceny. 604 120 874.
 • PRACA | dam
  Austria oferty pracy dla murarzy, cieśli, dekarzy, stolarzy, elektryków i hydraulików Wiedeń-Linz-Graz-Salzburg tel. 538373894 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 538373894
 • PRACA | dam
  Firma ORIK s.r.o. Trstená - Słowacja szuka GRAFIK DTP/drukarz grafik i obsługa maszyny Agfa Anapurna M2050i, ESKO Kongsberg X Edge. Praca od zaraz, pełny etat, 1200-1500 Eur brutto/mies.. +421 948 502 028 www.orik.sk dusan@orik.sk
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK KROJOWNI . Miejsce Pracy: Stare Bystre tel .18-26 137 32.
 • PRACA | dam
  Lubisz pracować z ludźmi i masz doświadczenie w obsłudze klienta? Szukasz ciekawej pracy na sezon u renomowanego pracodawcy? POZNAJ NAS: POLSKIE KOLEJE LINOWE są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 400 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka, Butorowy Wierch. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Obsługa ruchu turystycznego, - Obsługa kasy fiskalnej, sprzedaż biletów, - Udzielanie informacji klientom o atrakcjach i ofercie ośrodka, - Profesjonalna obsługa klienta, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek ośrodka, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń, - Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wysoka kultura osobista, - Mile widziana praktyczna znajomość obsługi komputera, - Umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych będzie dodatkowym atutem, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Dyspozycyjność. OFERUJEMY: - Ciekawą pracę sezonową, - Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Terminowe i atrakcyjne wynagrodzenie, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Karty Rodzinne uprawniające do zniżek na produkty i usługi w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pracownik obsługi ruchu turystycznego Gubałówka". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika fizycznego do układania drewna kominkowego w miejscowości Lasek, tel 182651107.
 • PRACA | dam
  Karczma w Poroninie zatrudni lub przyuczy do zawodu KELNERKA - 600 071 887.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA W GORCACH. 503 868 728.
 • PRACA | dam
  Potrzebny PRACOWNIK NA ŻELBETY (może być do przyuczenia). 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Potrzebny PRACOWNIK BUDOWLANY lub młody do przyuczenia 791 669 932.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZARZĄDZANIE APARTAMENTAMI - BIALYMIS.INFO - 792 000 011
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA REMONTY www.remonty.emilia.com.pl. 602839607
  Tel.: 602839607
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Trzyosobowa rodzina poszukuje MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA W ZAKOPANEM, od lipca/sierpnia. Przenosimy się z Krakowa i jesteśmy zainteresowani wynajmem długoterminowym. Tel. kontaktowy: 608668882 lub 608047490
 • USŁUGI | budowlane
  POSZUKIWANA EKIPA TYNKARSKA (CEM-WAP) - KOŚCIELISKO, DUŻA INWESTYCJA !!! OD ZARAZ !!! 533727595
  Tel.: 533727595
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kucharz/doswiadczona pomoc kuchenna do restauracji w okolicach Jablonki. Praca na stale, zapewniamy umowe o prace. tel. 534 854 513
  Tel.: 534
 • PRACA | dam
  Firma PRYMUS AGD poszukuje miłej i kontaktowej osoby do pracy na stanowisku sprzedawca w sklepie w galerii Stopiak ul.ludźmierska 26a. 794393910 marta.maciejewska@prymus-agd.pl
  Tel.: 794393910
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA KRÓTKIE TERMINY BEZPŁATNA WYCENA FAKTURY VAT. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONYWANIE OGRODZEŃ BETONOWYCH, PANELOWYCH. MONTAŻ BRAM PRZESUWNYCH. 793 674 080.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Studentkę lub Maturzystkę od zaraz do pracy na cały sezon wakacyjny. Gwarantuję miłą atmosferę i uczciwe zarobki Tel. 601 30 77 35.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy na pełny etat Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego ApartHotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy: atrakcyjne wynagrodzenie, zatrudnienie w oparciu o umowę o prace, elastyczny grafik. Więcej informacji pod nr. 668-850-500 www.aparthoteltatrzanski.pl managertatrzanski@gmail.com
  Tel.: 668
 • PRACA | dam
  Przyjmę BLACHARZA SAMOCHODOWEGO lub do przyuczenia. 574 573 497.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepaląca) DO SPRZĄTANIA I GOTOWANIA W DOMU JEDNORODZINNYM, 4-5 godzin dziennie (poniedziałek-piątek). Obok Zakopanego. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTY / KI** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Praca stała, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę. Przyślij nam swoje CV: edyta.aparthotel@gmail.com. 696112266
  Tel.: 696112266
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK BIUROWY-MAGAZYNIER. Miejsce prasy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC. Miejsce Pracy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu przyjmie POMOC NA KUCHNIĘ. Praca co drugi weekend. 508256350.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. 508256350.
 • PRACA | dam
  Poszukuję PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. 698 190 555.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam NISSANA QUASHQAI z dachem panoramicznym. Rok produkcji 2010, 1,5 DCI, przebieg 209 tys. km. Bogate wyposażenie (komputer pokładowy, wbudowany zestaw głośnomówiący, tempomat, przyciemniane szyby itp.). Drugi właściciel, niepalący. Cena 33 tys. zł. Tel. 570 666 770
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | budowlane
  Domy z bali, szkieletowe,ciesielstwo, dachy,. 660929793
  Tel.: 660929793
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-05-28 08:00 Kierowcy szybciej doczekali się na poziome znaki 2022-05-27 22:37 Gospodarstwo w płomieniach 2022-05-27 22:27 Gremlin nie wrócił do domu 2 2022-05-27 21:40 TIG alarmuje - nie majstrujcie przy uchwale antysmogowej! 1 2022-05-27 21:01 OSP Bór z zupełnie nowym strażackim samochodem 2022-05-27 20:20 "Świnki trzy" - bajkowy Dzień Mamy i Taty 2022-05-27 19:30 Sowieckie symbole wyprowadzić ze Zdroju - domagają się działacze rabczańskiego PiS-u 10 2022-05-27 19:30 Głośna impreza na Zjeździe Solidarności. Interweniowała policja 23 2022-05-27 18:45 Woda się leje, nikt nie reaguje 4 2022-05-27 18:15 Kierowca BMW jechał zakopianką prawie 200 km na godz. 5 2022-05-27 17:59 Nadciągnęła zmiana pogody. Wysoko w Tatrach możliwe opady śniegu 2022-05-27 17:15 W barach w Zakopanem coraz większy ruch 7 2022-05-27 16:30 Nowy teledysk Zakopower. Widzialne i niewidzialne (WIDEO) 4 2022-05-27 15:45 Tajemny Nowy Ład i najbardziej sfiskalizowane miasto w Polsce 2022-05-27 14:59 Wandale szybko zdemolowali nową wiatę przystankową 1 2022-05-27 14:15 Współczesna premiera opery komicznej J.A. Bendy w Szczawnicy 2022-05-27 13:45 Prezydent opowiada żart o Tusku, cewniku i pielęgniarce (WIDEO) 19 2022-05-27 13:34 W Szczawnicy dziś dużo wycieczek 2022-05-27 12:59 Ukraińcy w Tatrach, specjalna strona po ukraińsku na Facebooku TP 1 2022-05-27 12:15 Przygotowania do największej Majówki w Polsce idą pełną parą 2022-05-27 10:42 Wycinają kolejne drzewo na Krupówkach 3 2022-05-27 10:00 Pełty spływają Orawą 2022-05-27 09:47 Zderzenie autobusu z samochodami osobowymi (ZDJĘCIA) 2022-05-27 09:31 Kolejka na Kasprowy kursuje, ale turystów niezbyt wielu 2022-05-27 09:00 Najpiękniejszy ogród w mieście - kolejna odsłona popularnego konkursu 2022-05-27 08:59 Ostatnie pożegnanie Michała, który zginął w wypadku motocyklowym 2022-05-27 08:00 Modelarze powalczą o tytuł Nojpiykniyjsego Polowaca 2022-05-26 22:15 Nowa ścieżka rowerowa łącząca Odrowąż z Czarnym Dunajcem 2 2022-05-26 21:45 Nowotarska Platforma Obywatelska na młodzieżowo. Będą wybory? 10 2022-05-26 20:15 Z okazji Dnia Matki - ale w sobotę - zbadaj się bezpłatnie 2022-05-26 20:00 Okna, które można wymyślić samemu 2022-05-26 19:30 Od Bałtyku do Tatr - jeden konkurs z dobrymi emocjami, każdy może wygrać 2022-05-26 18:45 Tajne związki zawodowe, trudno powiedzieć o czym dyskutują 10 2022-05-26 18:00 Prace przy budowa nowego mostu idą pełną parą. Zdążą na czas? 2 2022-05-26 17:15 Kiedy mogę wrócić do domu? - pytają ukraińskie dzieci swoich rodaków 2022-05-26 16:39 Młodzi cykliści na start. W niedzielę Mini Podhale Tour 2022-05-26 16:30 Drogowcy we wsi. W rok po tragedii będzie nowy asfalt 2022-05-26 16:03 GOPR-owcy dzieciom 2 2022-05-26 15:45 Miejskiej Biblioteki Publicznej 75-lecie. Wielka gala w Nowym Targu 2022-05-26 15:05 Najważniejszy jest czas, dlatego badaj się! 2022-05-26 15:00 Oddaj krew - pomóż Ukrainie 2022-05-26 15:00 Co robić nad Dunajcem w taką pogodę? (WIDEO LIVE) 4 2022-05-26 14:15 W mieście trwa przebudowa skrzyżowania. Uwaga na korki! 2022-05-26 13:30 Góralska majówka pod "Smrekiem" 2022-05-26 13:24 Festyn rodzinny z okazji Dzień Dziecka 2022-05-26 12:44 Nie tylko dla mam - koncert w SDK (WIDEO) 2022-05-26 12:00 Twierdza pod Giewontem, zamknięte ulice, policja uzbrojona po zęby 26 2022-05-26 11:45 Wielki drogowy plac budowy, od Witowa, przez Dzianisz po Kościelisko 2022-05-26 11:30 Małopolski Wyścig Górski - gdzie ustawić się do kibicowania? 2022-05-26 11:20 Związkowcy o problemach z klimatem i o wojnie w Ukrainie 13
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

Pożegnania

FILMY TP