2022-01-31 22:30:43

PPUZ

Górale z Chicago zabierają głos w sprawie uczelni

"Wierzymy w sprawiedliwość rządzącej partii oraz odpowiednie orzeczenie w zaistniałej sytuacji" - piszą górale zza Oceanu prosząc rządzących o ratowanie nowotarskiej uczelni.

List podpisany przez ponad 170 osób wysłali do Andrzeja Dudy, prezydenta RP oraz do premiera Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera i prezesa PIS oraz do Przemysława Czarnka, ministra Edukacji i Nauki. Zaniepokojeni sytuacją na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej piszą:

"Zapewne doszło do Pana i Panów uwagi niepokojące zachowanie Pana Rektora dr. hab. Roberta Włodarczyka, który został odwołany z przyczyn etycznych z Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej (PPUZ) w Nowym Targu. My także, zaniepokojeni doniesieniami od naszych rodzin i przyjaciół z Podhala, zasięgnęliśmy bliższych informacji. Niestety osoba, która współpracowała z byłym rektorem, Pani dr Bianka Godlewska Dzioboń została na uczelni i jest kontynuatorką działań byłego rektora. Doprowadza do dalszej destrukcji uczelni i w sposób niewłaściwy nadużywa swojego stanowiska. Pełniąc funkcję rektora bezpośrednio sankcjonuje wcześniejsze status quo, wobec którego uczelnia ta wyraziła swoją dezaprobatę. Okoliczności, które budzą nasz niepokój, to:
a) w tym krótkim czasie przedwyborczym, który kończy się 1 lutego 2022 zostało zwolnionych 6 osób z grona elektorów wybranych na kadencję 2020-2024 przez Pania dr Biankę Godlewską Dzioboń, co zaburzyło tryb wyborczy i utrudnia wyłonienie nowego rektora PPUZ.
b) społeczność akademicka nie zna przyczyn zwolnienia aż tylu osób, to ubytek dydaktyczny dla uczelni i to w trudnym dla studentów czasie egzaminów. Takie działanie jest nieodpowiedzialne i godzi w dobro uczelni i regionu.
c) pozostały elektorat jest zastraszony takim klimatem, boją się utraty pracy.
d) uczelnia i jej elektorat ma prawo żądać weryfikacji dokumentu, na podstawie którego dr Bianka Godlewska Dzioboń dostała od Pana Ministra Murdzka zaświadczenie, że może sprawować ten urząd? (Nie zostało ono udostępnione ignorując autonomię uczelni. Dzieje się zło w przestrzeni publicznej).
Wielce Szanowny Panie Prezydencie, Szanowni Panowie, niech Prawo i Sprawiedliwość da nadzieję prawym ludziom tam pracującym, którzy są wierni uniwersalnym wartościom chrześcijańskim. Mamy na Podhalu tylko jedną wyższą uczelnię, z którą współpracujemy od lat i nie pozwolimy jej zniszczyć nieodpowiedzialnym ludziom. Pojedyncze jednostki, które promują własne interesy nie powinny zakłócać i promować niewłaściwych zachowań. U podstaw założenia tej szkoły były i są światłe cele: służyć regionowi, młodzieży studiującej, wolności słowa, godności osoby ludzkiej, podnoszeniu kwalifikacji zawodowych i naukowych. Nie będzie to możliwe bez ludzi, którzy są przykładem do naśladowania i mają nieposzlakowaną opinię. Naszym zdaniem jedynym wyjściem z trudnej sytuacji jest umożliwienie wyboru na Rektora zgłoszonej i zatwierdzonej przez Senat uczelni kandydatki, jaką jest Pani prof. Anna Mlekodaj, która tam pracuje od początku i jest wierna słowom przodków: Bóg, Honor, Ojczyzna. Dodajemy, że osoba Pani profesor jest nam znana od lat. Swoją wiedzą, zaangażowaniem i umiejętnościami wiernie służy Polsce i regionowi, z którego pochodzi. Pani prof. Anna Mlekodaj, która do nas przyjeżdża cyklicznie promując region i wspierając edukację regionalną naszej młodzieży, bardzo pomaga nam w uporządkowaniu wiedzy o dorobku Podhalan przebywających w USA. Od lat dokumentuje historie Polski na obczyźnie, wnosząc swój wielki wkład poza granicami kraju w dziedzictwo kultury narodowej Polski. Popieramy kandydaturę na Rektora Pani prof. Anny Mlekodaj. Wierzymy w sprawiedliwość rządzącej partii oraz odpowiednie orzeczenie w zaistniałej sytuacji.
Z poważaniem, w oczekiwaniu na decyzję i pomoc,
Bogdan Ogórek, prezes Fundacji Kultury Tatrzańskiej
Maria Krzeptowska Giewont, była wiceprezes ZPPA
Do listu dołączonych jest 171 podpisów

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Konserwatywny 2022-02-01 16:36:32
Co drugi woz strazacki na podhalu jest sponsorowany z chicago, co piaty dom jest wybudowany z pieniedzy z chicago, co drugi wyciag narciarski jest kupiony za fundusze z Chicago, wiec polonia w chicago ma cos do powiedzenia.
coming out 2022-02-01 15:20:51
@jarek, tak, jestem z Marsa, i wcale nie muszę mieszkać w Zakopanem, żeby wiedzieć, że redakcja TP siedzibę ma na Zwierzynieckej 14. Na Krupówkach jest biuro... ogłoszeń i reklamy. Może nie wiesz, ale takie informacje są ogólnodostępne w necie, bardzo łatwo to sprawdzić, więc znowu robisz z siebie idiotę. Po raz drugi. A co do Czarnka i innych, zrobią co chcą, bo mają do tego mandat społeczny. Zostali do tego powołani, więc.... wygrajcie se wybory, to se będziecie robić co będziecie chcieć, jak mawiał "klasyk".
@POrządkowy, zdziwiony, że w USA są polscy górale? A co, myślałeś, że są tylko twoi bracia z góry Synaj? Zarabiają dolary, które wysyłają do swoich rodzin w Polsce, i one tutaj zasilają PKB, a nawet jeśli nie wysyłają wystarczy, że mają polskie obywatelstwo, jak ty na zmywaku w UK.
wiktoria 2022-02-01 13:36:08
@Johnny , jeżeli mają obywatelstwo Polskie to jak najbardziej mogą się wypowiadać i wtrącać w nasze sprawy z oddali natomiast kto dał prawo z oddali do wtrącania się w sprawy Polskich samorządów Eurokratom przecie mamy demokracje a nie dyktature
ujek 2022-02-01 13:14:10
Widać ma kompetencje i zna sie na swojej robocie
jarek 2022-02-01 13:05:37
@coming coś tam biuro TP znajduje się ul. Krupówki 54 widać że nie jesteś nawet z bliskich okolic Zakopanego , a co do uczelni to kto ? jeszcze będzie się wypowiadał jak nie msze w intencji uczelni :) to Zw. P teraz górale z Chicago :) wy wszyscy powariowaliście przecież wszyscy wiedzą , że Czarnek i inni zrobią co chcą .
porządkowy 2022-02-01 12:55:05
To w Chicago jeszcze są jacyś górale? Jeżeli tak, to siedźcie tam cicho cwaniaki, bo grosza do polskiego PKB nie dajecie tylko pouczacie jak mamy tutaj żyć. Zarabiasz dolary to pilnuj Ameryki a nie Polski.
Stryk 2022-02-01 12:11:56
Pani dr.BGD współpracowała z senatorem PO S. H. i posłem PO A. G. M. teraz ma wsparcie pana ministra PiS.
O co tutaj chodzi ?
coming out 2022-02-01 11:43:51
@raid, @(nie)Normalny, to samo, a może przede wszystkim tyczy się lemingów ze zmywaka w UK i zbieraczy szparagów w Reich'u za ojro, a głosujących wiadomo na kogo
prosik 2022-02-01 10:52:59
Najlepsze, że autorzy i sygnatariusze tego wiernopoddańczego listu do Matki-Partii-Rodzicielki-PIS nie zauważyli "skąd wiatr wieje" ... Przecież minister Czarnek w sprawie się już wypowiedział. Wierni są chyba leniwi i nierzetelni skoro tego listu jeszcze nie przeczytali i tylko im się wydaje, co powinni myśleć, ale nie wiedzą, co mają myśleć z aktualną linią Partii i "mądrością etapu".
Pamiętajcie słowa Mistrza: "Wojna to pokój. Wolność to niewola. Ignorancja to siła"
Normalny 2022-02-01 09:54:41
Jeśli nie przekroczysz granicy Polski raz na pięć lat tracisz prawa wyborcze i po problemie. To siedzi taki w Stanach na lewo 20 lat tam płaci podatki bądź nie i strasznie będzie mi tu wybierał i mówił jak mam żyć.
coming out 2022-02-01 09:02:46
@Johny, @JuliA, @ehe, przypomnijcie mi, co pisaliście, jak Amerykanie, nie Polacy, górale polscy mieszkający w USA, ale sami Amerykanie, czy kim oni tam są, wtrącali się do polskich spraw, gdy chodziło o tzw. lexTVNiepolską. Przykładów takiego wtrącania się jest więcej. Dla redakcji problemu nie ma jedynie wtedy, jak o naszymi sprawami zajmuje się wileki przyjaciel JJ, Dorula. Wojtuś Dorula. Wtedy jest cacy! Ps. Czyżby Amerykanie zakazali polskim góralom oglądać swoją własną telewizję, TVNiepolska, że muszą oglądać tylko TVP?
raid 2022-02-01 08:59:57
Niech oscypki wracają do Polski i będą żyć w sprawiedliwie rządzonym kraju.
Konserwatywny 2022-02-01 01:52:22
Do Johny: Gdybyscie mieli Amerykanskie paszporty to tez byscie mogli decydowac o przyszlosci kraju w ktorym nie mieszmacie na stale, tak jak Polacy w US o Polsce.
ehe 2022-02-01 01:32:18
@Johnny - zgadzam sie z toba - ''prawo''w Polsce jest na lewo i uwazam ze ''zzo wielkiyj wody'' raczej nie powinno ustalac sie kto ma rzady w szkole a kto nie . To my I nasze dzieci uczace sie w takiej lub inner szkole powinny wybierac swoich nauczycieli . Uwazam ze jest to ''KOSLAWO'' aby podejmowac glos w takiej sprawie na taka ''odleglosc'' .
JuliA 2022-02-01 00:18:28
Dokładnie Johnny ma racje!
My się do ich spraw nie wtrącamy! I tu nie chodzi o to kto ma racje w tym konkretnym konflikcie tylko o sam fakt, ze oni zza wielkiej wody ingerują w nasze sparwy nie mając zielonego pojęcia o realiach życia w Polsce! To samo jest z wyborami! W USA oglądają TVPis i pozniej wybierają nam takiego prezydenta! Moze niech kazdy w swoim ogródku kopie i do innych się nie pcha z buciorami!!
Johnny 2022-02-01 00:00:51
A co oni tam z za wody wpieprzają się w nie swoje sprawy. Skoro wyjechali za wodę to nie się tam na kontraktorce skupia a nie urządzają nam tu życia w Polsce. Czy my tu z Podhala chcemy sterować ich życiem w Ameryce?? Absurd. I do tego to pierwsze zdanie - wierzymy w sprawiedliwość partii rządzącej... litości. Oni chyba nie wiedzą... że w tą
ich sprawiedliwość już w Polsce to chyba nikt już nie wierzy, a Prawo w ich wykonaniu to już raczej tylko z nazwy.
byby 2022-01-31 22:57:57
Nie wyczuli ducha czasów.

Reklama
 • PRACA | dam
  DAM PRACĘ W KINIE VR (ROZRYWKA) - ZAKOPANE. 572 656 665
 • SPRZEDAŻ | różne
  OKAZYJNIE - KOMPLET WYPOCZYNKOWY - NOWY - popielaty - 664 980 967.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA POD BUDOWĘ BACÓWKI W GORCACH. 503 868 728.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MIŃSK 125, stan b. dobry. 18 28 514 00.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DWA LOKALE I piętro, w sumie ok. 140 m2. Możliwość dostosowania do klienta. Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. T (TRAKTOR + SZAMBIARKA) - WAKSMUND. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy: KUCHARZ/- RKA A`LA CARTE / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa o pracę, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KUCHARZA, POMOCE KUCHENNE i KELNERKI. Tel. 600 035 355, 600 035 080.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK NA STACJĘ PALIW. Wymagane: obsługa komputera, dyspozycyjność. Tel. 603 078 775
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni KELNERKĘ/-A oraz PANIĄ NA ZMYWAK - POMOC KUCHENNĄ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Restauracja DOMINOS zatrudni PIZZERA oraz DOSTAWCĘ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika znającego się na pracy do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby na stanowisko : Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego nowo powstałego Aparthotelu House Friends & Spa Zakopane. Oferujemy: elastyczny grafik, wysokie wynagrodzenie, pracę w doświadczonym zespole. Zapraszamy do kontaktu. 698108109 www.hardahouse.pl mng.hoteloffice@gmail.com
  Tel.: 698108109
 • PRACA | dam
  Do nowo powstałej restauracji w Aparthotel Harda House Friends & Spa w Zakopanem. Poszukujemy osoby na stanowisko : Kucharz śniadaniowy. Bardzo dobre warunki pracy, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę, elastyczny grafik Zapraszamy do kontaktu ! tel. 608506785 www.hardahouse.pl ewelinabaran1994@gmail.com
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepalącą) DO SPRZĄTANIA W DOMU JEDNORODZINNYM obok Zakopanego, 2 razy w tygodniu. Warunki do ustalenia. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • USŁUGI | inne
  SERWIS OGRODOWY, MYCIE TARASÓW I KOSTKI POD CIŚNIENIEM, SPRZĘTANIE BIUR I MIESZKAŃ. 664 603 415.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie 17-18zł netto/godz.. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie od 18zł netto plus premia. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO POMOCY W GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem (porządki, pakowanie narzędzi, rejestracja ) - na okres wakacji. może być uczennica. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  DO WYNAJĘCIA STANOWISKO MANICURE W DZIAŁAJĄCYM GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni KUCHARKĘ, lub KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Poszukiwana OSOBA DO PRAC OGÓLNOBUDOLANYCH.I WYKOŃCZENIOWYCH. 789 321 805.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUSNIERSKIEGO. Praca cały rok. Przyjmę KRAWCOWĄ. Szycie na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni od zaraz KELNERA/KĘ. Praca stała, dobre wynagrodzenie. 508256350.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie. 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę TYNKARZY LUB BRYGADY TYNKARZY. 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca zmianowa. Dobre warunki, umowa o pracę. 508256350.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki dla osób starszych w Zakopanem zatrudni pracownika na etacie pokojowej. Umowa o prace, pełen etat. 698673260
  Tel.: 698673260
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA, ul. Królewska 27b Kościelisko, w cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, w okresie letnim rowery. Widok na całe Tatry Zachodnie. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY, ul. Mocarni Boczna 3 Kościelisko, w cenie pobytu wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. Widok centralnie na 30km Tatr. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKOJE Z WYŻYWIENIEM, KARCZMA, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, ul. Królewska 41 Kościelisko, na zielonym szlaku turystycznym z Doliny Kościeliskiej na Gubałówkę, centralny widok na Tatry Zachodnie, w cenie wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. WWW. CZTERYPORYROKU.PL [3], willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  Dobrze płatna praca dla kierowcy 3,5T Zakopane ID: 753914776 Opis stanowiska spółka transportowa zatrudni 2 kierowców Bus w ruchu międzynarodowym. (pojazdy dostawcze (kat. B ) DMC 3,5 T Oferujemy: terminowe wynagrodzenie - stawka 250 zł dzień. 505994377 biuro@magdevelopment.pl
  Tel.: 505994377
  E-mail: biuro@magdevelopment.pl
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Gronkowie przyjmie od zaraz PIEKARZA. Praca stała w dzień. 18 26 560 90.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika na dachy. 889002580 Biuro@dachy.podhale.pl
  Tel.: 889002580
 • PRACA | dam
  Delikatesy "Centrum" w Poroninie zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 665 00 34 35.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Praca na budowie; budowy od podstaw, kamieniarka, docieplenia. Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • USŁUGI | budowlane
  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW. Długoletnia praktyka, niskie ceny. 604 120 874.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-06-30 13:00 Wiemy, dlaczego zrywali asfalt na ul. Nowotarskiej w Zakopanem 2022-06-30 12:15 Upały do soboty. Pamiętajcie o bezpieczeństwie nad wodą 2022-06-30 11:30 Grzegorz Hajnos, trener Podhala: Nie mogę się doczekać pierwszego treningu (WIDEO) 2022-06-30 10:45 Uwaga. Dziś w Tatrach znów mogą być burze (WIDEO) 2 2022-06-30 10:32 Biegacze górscy zmierzą się w Etapowej Triadzie 2022-06-30 10:20 Zmiana centrali w szpitalu. Czasowo nowe numery 2022-06-30 09:55 Kolizja na wiejskiej drodze, sprawcą dwudziestolatek 2022-06-30 09:15 Przystań na chwilę. Wspomnij Mariusza Zaruskiego 2022-06-30 08:24 Mężczyzna porażony piorunem był Ukraińcem (AKTUALIZACJA) 4 2022-06-30 08:00 Niecodzienne spotkanie przyjaciół i znajomych z Józefem Pitoniem 2022-06-30 07:00 Zakopane nie dla rowerzystów 3 2022-06-29 21:51 Pracowity i trudny dzień za ratownikami TOPR 2022-06-29 21:42 Weekend Biegowy z Sokołem 2022-06-29 21:38 Wypadek ciągnika rolniczego 3 2022-06-29 21:26 Zderzenie samochodu osobowego z cysterną 2022-06-29 20:44 Nie żyje turysta rażony piorunem na Giewoncie (ZDJĘCIA) 3 2022-06-29 20:09 Remonty szlaków w Tatrach. Będą utrudnienia dla turystów 1 2022-06-29 19:35 Kot to wójt, a myszy to radni? Taki wpis wójta Czarnego Dunajca 2 2022-06-29 18:15 Śmiertelne porażenie piorunem na Giewoncie (ZDJĘCIA, WIDEO) 7 2022-06-29 17:35 Taki grad spadł w Mszanie Dolnej 2022-06-29 17:16 Powstanie schronisko na Lubaniu. Coraz bliżej budowy 4 2022-06-29 16:31 Wójt Szaflar z absolutorium 2022-06-29 15:48 Co warto przygotować z łososia wędzonego? 2022-06-29 15:08 Ulewa i grad w Zakopanem (WIDEO) 2022-06-29 14:52 Potrącenie rowerzysty na Cyrhli 3 2022-06-29 14:26 Rowerzystka potrąciła 10-letnią dziewczynkę 4 2022-06-29 13:03 Śmiertelny wypadek na zakopiance 5 2022-06-29 12:59 Zasłabnięcie na Małym Kościelcu 2022-06-29 12:36 Śmierć znanego zakopiańskiego adwokata 3 2022-06-29 11:59 Tragedia w bloku. Jego ciało już się rozkładało, ona była nieprzytomna 2022-06-29 11:57 Letnie granie w Nosalowym. Ralph Kamiński 2022-06-29 11:45 Nowy system osuszania powietrza montują na lodowisku 2 2022-06-29 11:00 To historyczna chwila dla Nowego Targu 2022-06-29 10:45 Dziewczęta z Marcówki i chłopcy z Jordanowa - najlepsi 2022-06-29 10:37 Przez wieki. Malarstwo Stanisława Świątkowskiego 2022-06-29 10:30 Przejechał na rowerze przez tunel na nowej zakopiance (WIDEO) 1 2022-06-29 10:30 Jakie słuchawki z mikrofonem wybrać? 2022-06-29 10:20 W sobotę IV Rogoźnicka Watra - spotkanie poetów 2022-06-29 10:12 Pożar samochodu w Szaflarach (ZDJĘCIA) 2022-06-29 09:38 Na Hotelu Hertza obejrzymy dziś film 1 2022-06-29 09:02 Święto Pasterskie pod Babią Górą już za chwilę 2022-06-29 09:01 Podwójny sukces Septymy 2022-06-29 08:59 Słońce wyszło zza chmur, ale zapowiadane są burze z gradem 2022-06-29 08:00 Filmowa wycieczka do gorczańskiej puszczy (wideo) 2022-06-28 22:10 Grzegorz Hajnos trenerem pierwszej drużyny NKP Podhala Nowy Targ 2022-06-28 21:35 Burmistrz podliczony - generalnie na plus 2022-06-28 21:00 Powstaje ścianka wspinaczkowa w Ochotnicy 2022-06-28 20:36 Opieka dla chorych 6 2022-06-28 20:02 Jednogłośne absolutorium dla wójta Ochotnicy 2022-06-28 19:50 Fantasmagoryczny świat zdrady i spisków. Konkurs dla czytelników
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP