2022-03-04 18:15:42

Zakopane

Morderca nie pójdzie do więzienia

Podpalił pustostan w Zakopanem, zabił trzy osoby, ale nie pójdzie do więzienia. Sąsiedzi budynku "Chata", gdzie doszło do tragicznego pożaru, nadal obawiają się o swoje życie.

Pożar w opuszczonym pensjonacie, należącym do dewelopera z Krakowa, wybuchł 20 marca ubiegłego roku. Tylko natychmiastowej akcji strażaków okoliczni mieszkańcy zawdzięczają, że ogień nie przeniósł się na pobliskie budynki. W palącej się ruderze strażacy znaleźli zwłoki trzech mężczyzn. Od początku podejrzewano, że ktoś musiał podłożyć ogień. Pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko, a na śniegu i płocie znaleziono ślady. Wyglądało na to, że ktoś zdołał wydostać się z budynku.

Policjanci szybko ustalili, że tym kimś był 29-letni bezdomny. W czasie przesłuchań przyznał się do podłożenia ognia i zabójstwa trzech osób. Prokuratura Rejonowa w Zakopanem oskarżyła go o potrójne zabójstwo. Do procesu jednak nie dojdzie.

Podpalić kazały mu awatary

- Na posiedzeniu 2 lutego Sąd Okręgowy w Nowym Sączu na podstawie opinii biegłego orzekł, że sprawca podpalenia w chwili dokonywania tego czynu był niepoczytalny. Sędzia postanowił, że mężczyzna bezterminowo będzie przebywać w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym - mówi sędzia Bogdan Kijak, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Nowym Sączu. Teraz procedura jest taka, że biegli lekarze co pół roku orzekają, czy stan psychiczny mężczyzny się nie poprawił. Gdyby tak się stało i podpalacz zostanie uznany za zdrowego, wyjdzie na wolność. - W przypadku jednak tak poważnego przestępstwa, takie sytuacje praktycznie się nie zdarzają - dodaje sędzia Bogdan Kijak. Rozstrzygnięcie nowosądeckiego sądu jest już prawomocne. Nie może się z nim pogodzić ojciec jednej z ofiar tragedii. - Morderca nie będzie miał procesu, bo jest osobą chorą psychicznie. To efekt tego, że rodzina wynajęła mu dobrego adwokata. My, jako rodzina ofiary, nie mogliśmy zabrać głosu na posiedzeniu. Dla mnie to swego rodzaju komedia. Moim zdaniem powinien odbyć się proces karny. Trudno uwierzyć w tłumaczenia tego mężczyzny, że widział jakieś "awatary", które kazały mu podpalić budynek - podkreśla mężczyzna.

Tymczasem na miejscu tragicznego pożaru od roku niewiele się zmieniło. Odwiedziliśmy sąsiadów "Chaty". Nadal drżą o własne bezpieczeństwo. Szczególnie, że od kilku tygodni do budynku ponownie próbują się dostać bezdomni. Sąsiedzi wzywali policję. - Rzeczywiście, nasze patrole kilka razy były na miejscu. Stwierdziliśmy, że budynek nie jest właściwie zabezpieczony - mówi Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Rok temu, gdy doszło do tragicznego pożaru, ogień zaczął przenosić się na położony kilka metrów za Chatą drewniany budynek mieszkalny. - Uratowała nas wtedy błyskawiczna akcja strażaków i fakt, że tydzień wcześniej wzywaliśmy już strażaków do budynku Chaty. Dzięki temu strażacy doskonale wiedzieli, jak tu dotrzeć - tłumaczy pan Jerzy z sąsiedztwa.
Jego walka o właściwe zabezpieczenie rudery trwa już dwa lata. Bezdomni zamieszkali w pustostanie w lipcu 2020 r., a więc osiem miesięcy przed tragicznym pożarem.

Urzędnicza bezczynność

- Zaczęliśmy wtedy z żoną zawiadamiać o tym fakcie wszelkie możliwe urzędy. Wiedzieliśmy, że w takich pustostanach wybuchają groźne pożary. Gdyby ktoś wówczas zaczął działać, może udałoby się uniknąć tragedii - uważa pan Jerzy. Mieszkańcy zawiadomili burmistrza, policję, straż pożarną, nadzór budowlany, służby konserwatorskie. - Żądałem wyprowadzenia bezdomnych z budynku i odpowiedniego zabezpieczenia Chaty. Deweloper, który jest jego właścicielem, w grudniu 2020 r. prowizorycznie zabezpieczył budynek. Jak się jednak później okazało, było to zabezpieczenie kompletnie nieskuteczne - dodaje.

W lutym 2021 roku, jeszcze przed pożarem Chaty, ogień strawił inny zakopiański pustostan przy ul. Jagiellońskiej. W tym pożarze zginęły dwie osoby. - Wiedząc, co się stało na Jagiellońskiej, i widząc, co dzieje się w Chacie, w lutym, a więc miesiąc przed tragicznym pożarem, wysłałem kolejne pisma chyba do 20 najważniejszych urzędów w Polsce. Niestety nic to nie dało, bo miesiąc po zaalarmowaniu wszystkich instytucji doszło do podpalenia Chaty i śmierci trzech osób - mówi pan Jerzy.

Na pisma pana Jerzego urzędy odpowiadały w przeróżny sposób. Niektóre - jak zakopiański urząd miasta - dwa dni po tragedii. W tej odpowiedzi czytamy, że urzędnicy razem ze strażą miejską 9 lutego przeprowadzili wizję w Chacie. Stwierdzili, że dostęp do budynku jest niezabezpieczony. Co prawda okna zabite były płytą pilśniową, ale główne drzwi otwarte i każdy mógł wejść do środka. Strażnicy napotkali w budynku 6 osób ogrzewających się piecami kaflowymi. Bezdomni odmówili opuszczenia nieruchomości. Jak twierdzą urzędnicy, tylko właściciel budynku mógł pozbyć się nieproszonych lokatorów. Urzędnicy dwa razy zwracali się do właściciela o zabezpieczenie budynku. Jak się okazało, nic to jednak nie dało. Inne urzędy odpowiadały, że zajęcie się sprawą nie leży w ich kompetencjach.

- To była swego rodzaju spychologia. Niemal wszystkie urzędy odpowiedziały w ciągu dwóch tygodni, ale budynek był dalej niezabezpieczony, co było jedną z przyczyn tragedii. Tylko kancelaria prezydenta RP zareagowała właściwie, wysyłając moje pismo do Urzędu Miasta Zakopanego, co chyba wywołało tam chwilową panikę. To wszystko pokazuje brak wyobraźni i bezradność służb i urzędów w tej sprawie - podsumowuje pan Jerzy.

Kiedy znowu dojdzie do tragedii?

Już po tragicznym pożarze pan Jan napisał do nadzoru budowlanego pismo, domagając się rozebrania budynku. W tym czasie właściciel Chaty zabezpieczył część nieruchomości płotem. Pozostałą część do tej pory okala druciana siatka. Jest ona łatwa do sforsowania i sąsiedzi boją się, że może dojść do kolejnej tragedii.

W budynku Chaty niedawno interweniowała też straż miejska. - Po zawiadomieniu od jednego z sąsiadów byliśmy na miejscu. Rzeczywiście, budynek nie jest właściwie zabezpieczony. Informujemy o tym właściciela. Myślałem o tym, aby miasto samo wykonało jakieś zabezpieczenie. Niestety, zgodnie z opinią prawnika, nawet w takiej sytuacji nie możemy ingerować w prywatny teren - twierdzi Marek Trzaskoś, komendant zakopiańskiej straży miejskiej.

Z kolei Jan Kęsek, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, tłumaczy, że właściciel "Chaty" dwa razy (przed i po pożarze) zwracał się o rozbiórkę budynku. Za każdym razem ze względu na wpisanie budynku do rejestru zabytków dostawał odmowę. Po wystąpieniu nadzoru budowlanego zabezpieczył "Chatę" przed dostępem bezdomnych. Teraz, po sygnałach, że jest to zabezpieczenie niewystarczające, nadzór ponowi wniosek do właściciela. - Sytuacja jest jednak patowa. Właściciel kupił budynek pewnie w dobrej wierze, teraz nie może z nim nic zrobić. Nie da się też przecież wybudować wokół 5-metrowego muru, a tylko takie zabezpieczenie ochroniłoby nieruchomość przed dostępem osób trzecich - dodaje inspektor Jan Kęsek.

O sprawie chcieliśmy także porozmawiać z właścicielem budynku - firmą deweloperską z Krakowa. Niestety, na mailowy - jedyny dostępny kontakt nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Paweł Pełka

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
sp 2022-03-05 12:25:06
Bezdomny to taki człowiek bez domu, stałego miejsca zamieszkania, ale rodzinę posiada.
Zdarzają się tacy bezdomni co w darowiźnie dają Maybacha a nawet dwa. Taki jest ten świat
Kukozamura 2022-03-04 19:05:30
Dziwne nagle odezwały sie rodziny bezdomnych ???? To co wcześniej nie wiedzieli że są bezdomni? Rodzina 29 bezdomnego wynajeła mu dobrego adwokata?

Reklama
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni KELNERKĘ/-A oraz PANIĄ NA ZMYWAK - POMOC KUCHENNĄ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Restauracja DOMINOS zatrudni PIZZERA oraz DOSTAWCĘ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika znającego się na pracy do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby na stanowisko : Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego nowo powstałego Aparthotelu House Friends & Spa Zakopane. Oferujemy: elastyczny grafik, wysokie wynagrodzenie, pracę w doświadczonym zespole. Zapraszamy do kontaktu. 698108109 www.hardahouse.pl mng.hoteloffice@gmail.com
  Tel.: 698108109
 • PRACA | dam
  Do nowo powstałej restauracji w Aparthotel Harda House Friends & Spa w Zakopanem. Poszukujemy osoby na stanowisko : Kucharz śniadaniowy. Bardzo dobre warunki pracy, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę, elastyczny grafik Zapraszamy do kontaktu ! tel. 608506785 www.hardahouse.pl ewelinabaran1994@gmail.com
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepalącą) DO SPRZĄTANIA W DOMU JEDNORODZINNYM obok Zakopanego, 2 razy w tygodniu. Warunki do ustalenia. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Zatrudnię STOLARZA Z PRAKTYKĄ - praca w Zakopanem. 607 331 363.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • USŁUGI | inne
  SERWIS OGRODOWY, MYCIE TARASÓW I KOSTKI POD CIŚNIENIEM, SPRZĘTANIE BIUR I MIESZKAŃ. 664 603 415.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie 17-18zł netto/godz.. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie od 18zł netto plus premia. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO POMOCY W GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem (porządki, pakowanie narzędzi, rejestracja ) - na okres wakacji. może być uczennica. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  DO WYNAJĘCIA STANOWISKO MANICURE W DZIAŁAJĄCYM GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ do pensjonatu na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Poszukiwana OSOBA DO PRAC OGÓLNOBUDOLANYCH.I WYKOŃCZENIOWYCH. 789 321 805.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • MATRYMONIALNE
  KOBIETA 60-LETNIA, elegancka, atrakcyjna - POZNA PANA WYŁĄCZNIE NA STAŁE. 0011610432878568 (DARMOWY WHATSUP).
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUSNIERSKIEGO. Praca cały rok. Przyjmę KRAWCOWĄ. Szycie na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni od zaraz KELNERA/KĘ. Praca stała, dobre wynagrodzenie. 508256350.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie. 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę TYNKARZY LUB BRYGADY TYNKARZY. 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Pensjonat ADRIA - Zakopane poszukuje RECEPCJONISTKI/STY. Umowa o pracę. Praca zmianowa . Kontakt 795 890 175
 • PRACA | dam
  LAVARD zatrudni na stanowisko PRACOWNIK FINANSOWO-KSIĘGOWY. Miejsce pracy: Stare Bystre, tel.18 26-137-32.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PANA DO PRODUKCJI PANTOFLI - LEŚNICA - 797 107 356.
 • PRACA | dam
  Ośrodek konferencyjno-wypoczynkowy w Zakopanem, przechodzący aktualnie proces zmiany, poszukuje DOŚWIADCZONEGO KUCHARZA, który dołączy do nowego zespołu. Kontakt: +48 602 172 921.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca zmianowa. Dobre warunki, umowa o pracę. 508256350.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki dla osób starszych w Zakopanem zatrudni pracownika na etacie pokojowej. Umowa o prace, pełen etat. 698673260
  Tel.: 698673260
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA, ul. Królewska 27b Kościelisko, w cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, w okresie letnim rowery. Widok na całe Tatry Zachodnie. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY, ul. Mocarni Boczna 3 Kościelisko, w cenie pobytu wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. Widok centralnie na 30km Tatr. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKOJE Z WYŻYWIENIEM, KARCZMA, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, ul. Królewska 41 Kościelisko, na zielonym szlaku turystycznym z Doliny Kościeliskiej na Gubałówkę, centralny widok na Tatry Zachodnie, w cenie wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. WWW. CZTERYPORYROKU.PL [3], willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  Dobrze płatna praca dla kierowcy 3,5T Zakopane ID: 753914776 Opis stanowiska spółka transportowa zatrudni 2 kierowców Bus w ruchu międzynarodowym. (pojazdy dostawcze (kat. B ) DMC 3,5 T Oferujemy: terminowe wynagrodzenie - stawka 250 zł dzień. 505994377 biuro@magdevelopment.pl
  Tel.: 505994377
  E-mail: biuro@magdevelopment.pl
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Gronkowie przyjmie od zaraz PIEKARZA. Praca stała w dzień. 18 26 560 90.
 • PRACA | dam
  Hotel w Bukowinie Tatrzańskiej zatrudni osobę do przygotowywania śniadań oraz kucharza kuchni polskiej. Hotel kameralny, na 100 osób. Posiłki pracownicze itp.. 507645428
  Tel.: 507645428
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika na dachy. 889002580 Biuro@dachy.podhale.pl
  Tel.: 889002580
 • PRACA | dam
  Delikatesy "Centrum" w Poroninie zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 665 00 34 35.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Praca na budowie; budowy od podstaw, kamieniarka, docieplenia. Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • PRACA | dam
  KUCHARZ/KA, PIZZER/KA, KELNER/KA, POMOC KUCHENNA z doświadczeniem, do karczmy w Bukowinie Tatrzańskiej. Możliwość zamieszkania. 602755354,
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  NOWY TARG RYNEK - STOISKO do wynajęcia ok. 60 m2, 2.500 zł. 517 600 205.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • USŁUGI | budowlane
  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW. Długoletnia praktyka, niskie ceny. 604 120 874.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-06-25 15:00 O wielkim pragnieniu na początku lata (WIDEO) 2022-06-25 14:15 Ballady i romanse w "Rabciu" 2022-06-25 13:21 Pociągi do Zakopanego opóźnione już o 80 minut 2022-06-25 12:41 Tajemnice życia i śmierci Wandy Rutkiewicz. Spotkanie autorskie 2022-06-25 12:19 Samochód wjechał pod pociąg 3 2022-06-25 12:15 Harda Suka: 5 km pływania, 200 km na rowerze i 55 km biegu po Tatrach 2022-06-25 11:31 I pobiegli! Mordercze biegi na Turbacz - nawet 68 km w upale! 2022-06-25 10:45 Takie widoki z Głodówki 2022-06-25 10:00 Proboszcz i wikary do zmiany 1 2022-06-25 09:17 Puszczanie wianków na Dunajcu w Krościenku 2022-06-25 09:04 Dziś w Tatrach mogą być burze 2022-06-25 09:00 Przyrodnicze gry i zagadki w parku dworskim 2022-06-25 08:00 Jak wyczyścić Tatry i zmienić nawyki turystów? 6 2022-06-25 08:00 Stacja tymczasowa w Zakopanem zapewni podróże koleją do stolicy Tatr w trakcie prac 2022-06-25 07:11 Krystian Ochman jednak nie wystąpi w trakcie Dni Ziemi Suskiej 2022-06-24 22:10 Polska taterniczka ranna w Tatrach Słowackich 2022-06-24 22:07 Dziś święto baców, ale nie świętowali (ZDJĘCIA) 2022-06-24 22:00 W rytmie walca rozpoczęły się wakacje w uzdrowisku 3 2022-06-24 21:20 Morderstwo na Cyrhli 2 2022-06-24 20:32 Zamknięty szlak na Kozi Wierch w Tatrach 2022-06-24 19:45 Zaj... bimber i stara k... Takie nazwy alkoholi w Sromowcach 5 2022-06-24 19:00 Latarnie przesunięte. Koniec nieporozumień na Kasprowicza 5 2022-06-24 18:37 Od poniedziałku laba na całego 1 2022-06-24 18:15 Zatrzymacie się na Zbójeckiej Górze. Za potrzebą i nic ponadto 2 2022-06-24 17:29 Zakopane uruchamia linię autobusową z tymczasowego dworca PKP 1 2022-06-24 16:45 Mężczyzna wyszarpał dziennikarzowi telefon. Nie chodźcie na takie prezentacje. To może być oszustwo! 4 2022-06-24 16:45 Strażacy weszli do płonącego domu by ratować właściciela 2022-06-24 15:59 Groźny wypadek w Rogoźniku 2022-06-24 15:15 Czarna Orawa w Jabłonce zanieczyszczona 2 2022-06-24 14:30 Średnia 6.0! Władza uczniów nagradza 2022-06-24 13:44 Susza nam dokucza, a jej skalę widać nad jeziorem (WIDEO) 6 2022-06-24 12:59 Budują apartamenty, a droga osiedlowa pęka 4 2022-06-24 12:55 Reflektory do domu - poznaj trend wnętrzarski 2022 2022-06-24 12:30 Kandydatka na rektora pisze emocjonalny list do studentów i kadry 2 2022-06-24 12:30 TOP 10 komód do przedpokoju - bestsellery 2022 2022-06-24 12:00 Film SAMIEC ALFA od 24 czerwca w KINO MIEJSCE, w Zakopanem! 2022-06-24 11:30 Daniel Urbaniak zdradza patent na najlepsze ujęcia uszatek (WIDEO) 2022-06-24 11:25 Dziś w Białce rozpoczyna się lato z "Kulturą na Bani" 2022-06-24 10:47 Wybielanie zębów - rozprawiamy się z najpopularniejszymi mitami 2022-06-24 09:59 Kradzież samochodu dostawczego w Krościenku 2 2022-06-24 09:56 Dziś święto pasterzy. Święty Jan czuwa nad wypasami 2022-06-24 09:46 Międzynarodowy Spływ Kajakowy na Dunajcu. Sukcesy LKS Dunajec 2022-06-24 09:00 Dziś koniec roku szkolnego. Gdzie leżakuje nauczyciel? 2022-06-24 09:00 Garść informacji znad Morskiego Oka (WIDEO) 2022-06-24 08:00 Książka dla Polaka Kresowiaka (WIDEO) 1 2022-06-24 07:38 OnkoRejs Granicami Polski. W niedzielę ruszą ogólnopolskie marsze 2022-06-23 21:30 Regionalnie w Tylmanowej 2022-06-23 20:45 W dialogu z umysłem, ciałem, sercem i duchem 2022-06-23 20:00 Wielkie malowanie na parkingu przy Alejach 3-go Maja 7 2022-06-23 19:15 Suscy policjanci będą promować bezpieczne wakacje (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-06-25 14:35 1. Najpierw to dzieci niechaj się nauczą czytać ze zrozumieniem. 2022-06-25 14:14 2. Nigdy więcej? 2022-06-25 13:14 3. to otwarli kolejową zakopiankę, z przytupem! albo dzwonem pan KNT prawo jazdy w chipsach znalazł? czy klasyczne olewanie przepisów RD? 2022-06-25 13:07 4. Kościół lekko mówiąc średnio się prezentuje na tle odnowionego rynku i budynków wokół. Także gospodarz parafii się nie popisał przez te lata widać. 2022-06-25 13:06 5. Jest dużo czyściej niż 20-25 lat temu. Coś jednak do ludzi dociera. Ale do ideału pt: wszystkie śmieci zabieramy ze sobą na dół, trochę jeszcze brakuje. 2022-06-25 12:49 6. Kierowca powinien zapłacić odszkodowanie wszystkim, którzy teraz czekają w pociągu, aż ruszy dalej do Zakopanego. Juz prawie godzina bedzie opóźnienienia, a ja chciałam pójść dzisiaj na 10 km szlak w jedną stronę. :(Pozdrowienia z Chabówki. 2022-06-25 12:32 7. @worek na śmieci Nie nauczysz ich mandatami. Przykład: kierowcy karani mandatami. Zabiorą im prawko, a oni nadal jeżdżą, złamią przepisy, dostaną mandat i znowu łamią. Wszystkim mandatów nie dadzą. Nałożą 5 tysięcy mandatów, a śmieci jak były, tak będą. Taka mentalność w ludziach, czego z domu nie wynieśli, tego sami nie wymyślą. No, może nie wszyscy, ale większość. 2022-06-25 12:22 8. Nie bardzo rozumiem ustawienie godzin odjazdów z dworca autobusowego na Spyrkówkę .Np. autobus odjazd 22.13 pociąg 22.33.Czy na pewno zdąży się na ten pociąg.Można było dać trochę więcej czasu zwłaszcza że to ostatnie połączenie autobusowe.Natomiast na pociąg o godz 23.31 trzeba zapieprzać na nogach chyba że jeżdzić taksówką i połowę pensji wydać na połączenia.Ciekaw jestem ile głów nad tym rozkładem pracowało jeszcze raz pokaz dobrej roboty.Pozdrowienia dla twórców . 2022-06-25 10:50 9. Drogi zniesmaczony czytelniku, krótko i na temat: pies jak nie ma co robić to sobie ya.. liże. 2022-06-25 09:33 10. Przecież alkohole o tych nazwach są już od wielu lat! Ale sensacja... :-)))))))))))
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Album TP

Bojcorka

Pożegnania