Reklama

2022-04-25 10:00:00

Tatry

Mekka skitourowa

Wokół Zakopanego jest ponad 200 km gotowych tras skitourowych, które uznawane są za jedne z najpiękniejszych w Europie. Jak to możliwe, że Zakopane się tym nie chwali?

Nie od dziś wiadomo, że Zakopane staje się coraz mniej atrakcyjne dla narciarzy alpejskich. Oferta turystyczna miasta dla amatorów zimowych zjazdów stanęła w miejscu, a świat idzie do przodu. Zmieniają się trendy, powstają nowe sporty, a wśród nich prawdziwe odrodzenie przeżywa skitouring. W badaniu przeprowadzonym przez Millward Brown i Young&Rubicam okazało się, że Zakopane najczęściej kojarzone jest z Krupówkami i górami. To właśnie Tatry są wizytówką miasta i jak się okazuje, mają więcej do zaoferowania, niż można sobie wyobrazić! Poprzedni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Paweł Skawiński postanowił, że wszystkie szlaki dostępne dla turystów w lecie zostaną również udostępnione turystom skitourowym. Dzięki temu polskie Tatry wraz ze szlakami o łącznej długości 275 km pojawiły się na skitourowej mapie świata. - Obecnie ponad 200 km szlaków jest dostosowane do wycieczek tourowych. Co więcej, są to niesłychanie piękne wycieczki i zdaniem turystów z Włoch, Hiszpanii czy Francji nasze góry są idealne dla skitourowców w każdym wieku - przekonuje Wojciech Szatkowski, autor przewodników skitourowych. - Po pierwsze dlatego, że są najzwyczajniej w świecie piękne, a po drugie charakter gór jest unikalny - nie ma lodowców, a do tego piękne regle i dzikość gór, które nie są tak przeinwestowane, jak w Austrii. Wszystko to daje niesamowite możliwości robienia zróżnicowanych, jednodniowych wycieczek - argumentuje. Krótko mówiąc Zakopane posiada gotową ofertę dla turystów skitourowych z całej Europy, którzy za dnia będą przemierzać Tatry, a po zmierzchu korzystać z uroków góralszczyzny.

Skitouring ma potencjał
- Z sezonu na sezon skitoury w Tatrach robią się coraz popularniejsze, jednak prawdziwy „boom” dopiero nadejdzie, bo podobnie skitouring rozwijał się w Austrii, gdzie obecnie jest ponad milion osób uprawiających tę dyscyplinę sportu - tłumaczy Wojciech Szatkowski. Co więcej - jak twierdzi Ariel Wojciechowski, kierownik sklepu Salewa Store w Zakopanem - skitouring jest najszybciej rozwijającą się branżą w całym sektorze narciarstwa. - Tacy giganci, jak Salomon, Fisher, Rossignol, którzy znani są z produkcji nart zjazdowych, rozpoczęli produkcję skitourów, a K2 czy Atomic zmniejszają swój udział w zjazdówkach właśnie na rzecz rynku skitourowego - przekonuje. Jego zdaniem rozwój branży jest niepodważalnym dowodem, że popularność skitouringu będzie rosła. Nie ma co się dziwić, ponieważ coraz więcej osób ucieka od stania w kolejce do wyciągu i szuka odpoczynku na łonie przyrody, a w tym względzie Tatry nie mają sobie równych. Zdaniem Jana Rajtara, wieloletniego zawodnika klubu „Śmig”, skitouring w Tatrach jest po prostu ciekawszy. - Dzikość terenu, brak kolejek i ilość dostępnych tras z łatwością mogą przekonać do założenia fok nawet najbardziej radykalnych zjazdowców - uważa. Jeżeli zatem skitouring ma potencjał, a Zakopane ma wszelkie predyspozycje, żeby stać się mocnym graczem na arenie aktywnej zimowej turystyki w Europie, to dlaczego władze miasta się tym nie chwalą?

Zakopane wie, ale nie powie
Zdaniem Mateusza Mroza, twórcy SkitourowegoZakopanego.pl, problemem są zbyt skąpe informacje na ten temat. - Ciężko promować hasło pt. „mamy 200 km tras skitourowych - przyjeżdżajcie”. Dzisiejszy turysta potrzebuje kompletu informacji - gdzie są szlaki, jak wyglądają, jak się przygotować do ich pokonania. Niestety, dobra mapa i książka już nie wystarczają. Jeżeli chcemy przekonać turystę z drugiej części Polski, żeby przyjechał i zostawił sporą ilość gotówki za swój pobyt, to musimy dokładnie pokazać mu, dlaczego warto. Musi jednak mieć tę informację w momencie, kiedy o tym pomyśli, a nie wysyłać go do księgarni - przekonuje. Jego zdaniem taki klient będzie wracał do Zakopanego, żeby odkrywać kolejne szlaki, i nie przekona go do zmiany przyzwyczajeń niższa cena wyciągu w innym ośrodku. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom współczesnego turysty, Mróz i Szatkowski wymyślili projekt SkitouroweZakopane.pl, który w ramach zeszłorocznych spotkań „Made in Zakopane” przedstawili mieszkańcom. - Pomysł zrodził się z naszej wspólnej pasji do touringu i doświadczenia zawodowego. Ja z zawodu zajmuję się marketingiem sportu i tworzę projekty promujące wydarzenia i produkty. Wojtek natomiast, dzięki pracy w Muzeum Tatrzańskim i 30-letniemu doświadczeniu skitouringowemu, posiada ogromną wiedzę o górach - opowiada Mateusz Mróz. Tuż po prezentacji projekt postanowiła wesprzeć Tatrzańska Izba Gospodarcza i Stowarzyszenie Rozwoju Podtatrza, czego owocem było otrzymanie dofinansowania unijnego na zrealizowanie części planowanego projektu. Mimo spóźnionej zimy właśnie ruszyła pierwsza odsłona strony SkitouroweZakopane.pl. - Docelowo chcemy w ramach projektu udostępnić ponad 60 przewodników wypełnionych zdjęciami, filmami, schematami przejść i treściami edukacyjnymi, które poprawią bezpieczeństwo w górach. Jesteśmy świadomi, że czeka nas mnóstwo pracy, ale mamy nadzieję, że uda nam się znaleźć partnera strategicznego, który nam pomoże w realizacji tego pomysłu - liczy Mateusz Mróz.
Antoni Kościelny
Tygodnik Podhalański 6/2015

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Zakop 2022-05-03 21:33:42
Przez te tłumy obrzydły mi skitury. Nie ma już w zimie miejsca żeby zaznać spokoju. Nawet za szlakiem. Tłumy kłapiące nartami z wypożyczalni, rozjeżdżające każdy nieubity kawałek śniegu. Kondratowa rozklepana jak Kasprowy. Nawet żleby z Giewontu, Sucha Kasprowa. To już nie jest Park Narodowy, bo zakazy są już tylko na papierze.
Tymczasem panowie Mróz i Szadkowski chcieliby wpompować jeszcze więcej. Merkantylizm i sranie we własne gniazdo
gog 2022-04-25 19:23:21
szlak pieszy zimą nie jest tożsamy z ścieżką narciarską. Należało by się zwrócić do TPN czy w miarę rozwijania turystyki narciarskiej planuje choćby w dolinach reglowych separować ruch - pieszy/narty.
Bo i ile na podejściu to da rade tak zjazd slalomem miedza ludźmi juz marnym pomysłem jest.
Poza tym skiturowiec zakłada ślad dla siebie/kompanów a potem radosna stonka piesza go przeora nieświadoma. Dlaczego park nie może wyznaczyć osobnych dróg/skrótów do nartostrad albo innych miejsc. Istniejącymi ścieżkami leśnymi, których sami używają. Których używają lokalsi i Ci co wiedzą o ich istnieniu.
Pierwsza lepsza Olczyska - tam się aż prosi żeby było dojście do nartostrady skrótem który jest, tylko pogonić przedszkolanki z biura do usunięcia paru drzew.
Lepiej udawać że nie ma tematu (Morskie Oko i wejscie na Staw - setki osób) jest w porządku a karać (Pańszczyca - dziesiatki osob) dla zasady bo tych drugich trzeba tępić, pierwszych głaskać po główce
STOP HIPOKRYZJI TPN
Barabasz Agnostowski 2022-04-25 16:38:31
Nakręcacie atmosferę a później narzekacie, że są tłumy a TPN zamyka Pańszczycę, bo się zjeżdżają freeraiderzy, którzy koniecznie muszą pochwalić się filmikiem na FB. Naprawdę Zakopane nie wymaga promocji, Zakopane potrzebuje spokoju i mądrej strategii rozwoju.
do leśnika 2022-04-25 16:23:29
jeżeli będziecie mocno promować ten sport to przestanie być "niszowy" i wtedy wasze postulaty jak dzikość terenu, brak kolejek, wezmą w łep. Będzie kolejny program za pieniądze podatnika "jak ograniczyć ruch w górach"?
Zakopanego nie trzeba reklamować - wystarczy tylko mniej budować - podnosić ceny. Skutek taki że zamiast 100 tys turystów zostawiających 100zł w kasie, niech będzie 10 tys, oni zostawią 1000zł.
Przestańcie porównywać Tatry do ALP.
Ischgl - ponad 200km tras - blisko 50 wyciągów, kanapy gondolki, kolejki linowe. karnet dzienny +/- 50e, doba w mieście 150-500 w zależności od sezonu itd.
Z czym do ludzi. Nie ta skala.
Nie, zakopanego nie trzeba reklamować, wręcz przeciwnie, ograniczać zabudowę i podnosić standard, prestiż, a nie dwóch kolejnych, Wojtek & Mateusz chcą dla siebie i swojej prywaty kawałek z tergo tortu
Taki sobie turysta 2022-04-25 10:58:55
1. Po co stręczyć kolejne tłumy w zatłoczone Tatry? W Alpach (poza niektórymi masowo odwiedzanymi miejscami) jest bardziej pusto. Ponad kanionem Kolorado też potrafiłem znaleźć sobie szlak bez tłumów.
2. Po polsku mówimy TURYSTYKA NARCIARSKA, 100 lat temu uprawiano u nas TURYSTYKĘ NARCIARSKĄ. Właśnie TURYSTYKĘ NARCIARSKĄ sam uprawiałem czy to w Tatrach czy to na Babiej Górze jeszcze w latach 80-tych. Skąd to zaśmiecanie języka? Albo rusycyzmy "w Ukrainie", albo silenie się na pseudoangielskie masło maślane typu "narciarstwo skiturowe". No kurde!!!
Gad 2022-04-25 10:40:19
Wincyj turystów, miasto wytrzyma...

Reklama
 • USŁUGI | budowlane
  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW. Długoletnia praktyka, niskie ceny. 604 120 874.
 • PRACA | dam
  Austria oferty pracy dla murarzy, cieśli, dekarzy, stolarzy, elektryków i hydraulików Wiedeń-Linz-Graz-Salzburg tel. 538373894 www.clubsilesius.pl praca@csopole.pl
  Tel.: 538373894
 • PRACA | dam
  Firma ORIK s.r.o. Trstená - Słowacja szuka GRAFIK DTP/drukarz grafik i obsługa maszyny Agfa Anapurna M2050i, ESKO Kongsberg X Edge. Praca od zaraz, pełny etat, 1200-1500 Eur brutto/mies.. +421 948 502 028 www.orik.sk dusan@orik.sk
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK KROJOWNI . Miejsce Pracy: Stare Bystre tel .18-26 137 32.
 • PRACA | dam
  Lubisz pracować z ludźmi i masz doświadczenie w obsłudze klienta? Szukasz ciekawej pracy na sezon u renomowanego pracodawcy? POZNAJ NAS: POLSKIE KOLEJE LINOWE są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce. Jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 400 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Gubałówka, Butorowy Wierch. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Obsługa ruchu turystycznego, - Obsługa kasy fiskalnej, sprzedaż biletów, - Udzielanie informacji klientom o atrakcjach i ofercie ośrodka, - Profesjonalna obsługa klienta, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek ośrodka, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń, - Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wysoka kultura osobista, - Mile widziana praktyczna znajomość obsługi komputera, - Umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych będzie dodatkowym atutem, - Komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętność pracy w zespole, - Optymizm, sumienność i zaangażowanie, - Dyspozycyjność. OFERUJEMY: - Ciekawą pracę sezonową, - Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Terminowe i atrakcyjne wynagrodzenie, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Karty Rodzinne uprawniające do zniżek na produkty i usługi w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE REKRUTACJĄ prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pracownik obsługi ruchu turystycznego Gubałówka". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię pracownika fizycznego do układania drewna kominkowego w miejscowości Lasek, tel 182651107.
 • PRACA | dam
  Karczma w Poroninie zatrudni lub przyuczy do zawodu KELNERKA - 600 071 887.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA W GORCACH. 503 868 728.
 • PRACA | dam
  Potrzebny PRACOWNIK NA ŻELBETY (może być do przyuczenia). 791 669 932.
 • PRACA | dam
  Potrzebny PRACOWNIK BUDOWLANY lub młody do przyuczenia 791 669 932.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  ZARZĄDZANIE APARTAMENTAMI - BIALYMIS.INFO - 792 000 011
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA REMONTY www.remonty.emilia.com.pl. 602839607
  Tel.: 602839607
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Trzyosobowa rodzina poszukuje MIESZKANIA DO WYNAJĘCIA W ZAKOPANEM, od lipca/sierpnia. Przenosimy się z Krakowa i jesteśmy zainteresowani wynajmem długoterminowym. Tel. kontaktowy: 608668882 lub 608047490
 • USŁUGI | budowlane
  POSZUKIWANA EKIPA TYNKARSKA (CEM-WAP) - KOŚCIELISKO, DUŻA INWESTYCJA !!! OD ZARAZ !!! 533727595
  Tel.: 533727595
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • PRACA | dam
  Poszukiwany kucharz/doswiadczona pomoc kuchenna do restauracji w okolicach Jablonki. Praca na stale, zapewniamy umowe o prace. tel. 534 854 513
  Tel.: 534
 • PRACA | dam
  Firma PRYMUS AGD poszukuje miłej i kontaktowej osoby do pracy na stanowisku sprzedawca w sklepie w galerii Stopiak ul.ludźmierska 26a. 794393910 marta.maciejewska@prymus-agd.pl
  Tel.: 794393910
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY WYKOŃCZENIA KRÓTKIE TERMINY BEZPŁATNA WYCENA FAKTURY VAT. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONYWANIE OGRODZEŃ BETONOWYCH, PANELOWYCH. MONTAŻ BRAM PRZESUWNYCH. 793 674 080.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię Studentkę lub Maturzystkę od zaraz do pracy na cały sezon wakacyjny. Gwarantuję miłą atmosferę i uczciwe zarobki Tel. 601 30 77 35.
 • PRACA | dam
  Poszukujemy na pełny etat Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego ApartHotelu w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy: atrakcyjne wynagrodzenie, zatrudnienie w oparciu o umowę o prace, elastyczny grafik. Więcej informacji pod nr. 668-850-500 www.aparthoteltatrzanski.pl managertatrzanski@gmail.com
  Tel.: 668
 • PRACA | dam
  Przyjmę BLACHARZA SAMOCHODOWEGO lub do przyuczenia. 574 573 497.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepaląca) DO SPRZĄTANIA I GOTOWANIA W DOMU JEDNORODZINNYM, 4-5 godzin dziennie (poniedziałek-piątek). Obok Zakopanego. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Poszukujemy **RECEPCJONISTY / KI** do Aparthotelu w Białce Tatrzańskiej. Praca stała, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę. Przyślij nam swoje CV: edyta.aparthotel@gmail.com. 696112266
  Tel.: 696112266
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko PRACOWNIK BIUROWY-MAGAZYNIER. Miejsce prasy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  GAMATEX zatrudni na stanowisko ZAOPATRZENIOWIEC. Miejsce Pracy: Stare Bystre, tel .18 26 137 32.
 • PRACA | dam
  Pizzeria Da Grasso w Nowym Targu przyjmie POMOC NA KUCHNIĘ. Praca co drugi weekend. 508256350.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. 508256350.
 • PRACA | dam
  Poszukuję PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH. 698 190 555.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  Sprzedam NISSANA QUASHQAI z dachem panoramicznym. Rok produkcji 2010, 1,5 DCI, przebieg 209 tys. km. Bogate wyposażenie (komputer pokładowy, wbudowany zestaw głośnomówiący, tempomat, przyciemniane szyby itp.). Drugi właściciel, niepalący. Cena 33 tys. zł. Tel. 570 666 770
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. Tel. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • USŁUGI | budowlane
  Domy z bali, szkieletowe,ciesielstwo, dachy,. 660929793
  Tel.: 660929793
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • PRACA | dam
  NORWEGIA (Oslo) - BUDOWLAŃCY. Zatrudnimy na warunkach norweskich pomocników, tynkarzy, malarzy, dekarzy. Języki obce NIE wymagane - praca tylko z pracownikami z Podhala. Praca całoroczna, również w zimie. Zjazdy do kraju co 1-3 tygodnie (samolot) wg. własnego uznania. Pełna elastyczność co do wyjazdów do kraju. Zarobki od 15-25 Euro /godz. Zapraszamy. Tel. 667 602 602.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-05-28 08:59 Biały Miś motywem tegorocznego Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego 2022-05-28 08:00 Kierowcy szybciej doczekali się na poziome znaki 2022-05-27 22:37 Gospodarstwo w płomieniach 2022-05-27 22:27 Gremlin nie wrócił do domu 2 2022-05-27 21:40 TIG alarmuje - nie majstrujcie przy uchwale antysmogowej! 1 2022-05-27 21:01 OSP Bór z zupełnie nowym strażackim samochodem 2022-05-27 20:20 "Świnki trzy" - bajkowy Dzień Mamy i Taty 2022-05-27 19:30 Sowieckie symbole wyprowadzić ze Zdroju - domagają się działacze rabczańskiego PiS-u 10 2022-05-27 19:30 Głośna impreza na Zjeździe Solidarności. Interweniowała policja 23 2022-05-27 18:45 Woda się leje, nikt nie reaguje 4 2022-05-27 18:15 Kierowca BMW jechał zakopianką prawie 200 km na godz. 5 2022-05-27 17:59 Nadciągnęła zmiana pogody. Wysoko w Tatrach możliwe opady śniegu 2022-05-27 17:15 W barach w Zakopanem coraz większy ruch 7 2022-05-27 16:30 Nowy teledysk Zakopower. Widzialne i niewidzialne (WIDEO) 4 2022-05-27 15:45 Tajemny Nowy Ład i najbardziej sfiskalizowane miasto w Polsce 2022-05-27 14:59 Wandale szybko zdemolowali nową wiatę przystankową 1 2022-05-27 14:15 Współczesna premiera opery komicznej J.A. Bendy w Szczawnicy 2022-05-27 13:45 Prezydent opowiada żart o Tusku, cewniku i pielęgniarce (WIDEO) 19 2022-05-27 13:34 W Szczawnicy dziś dużo wycieczek 2022-05-27 12:59 Ukraińcy w Tatrach, specjalna strona po ukraińsku na Facebooku TP 1 2022-05-27 12:15 Przygotowania do największej Majówki w Polsce idą pełną parą 2022-05-27 10:42 Wycinają kolejne drzewo na Krupówkach 3 2022-05-27 10:00 Pełty spływają Orawą 2022-05-27 09:47 Zderzenie autobusu z samochodami osobowymi (ZDJĘCIA) 2022-05-27 09:31 Kolejka na Kasprowy kursuje, ale turystów niezbyt wielu 2022-05-27 09:00 Najpiękniejszy ogród w mieście - kolejna odsłona popularnego konkursu 2022-05-27 08:59 Ostatnie pożegnanie Michała, który zginął w wypadku motocyklowym 2022-05-27 08:00 Modelarze powalczą o tytuł Nojpiykniyjsego Polowaca 2022-05-26 22:15 Nowa ścieżka rowerowa łącząca Odrowąż z Czarnym Dunajcem 2 2022-05-26 21:45 Nowotarska Platforma Obywatelska na młodzieżowo. Będą wybory? 10 2022-05-26 20:15 Z okazji Dnia Matki - ale w sobotę - zbadaj się bezpłatnie 2022-05-26 20:00 Okna, które można wymyślić samemu 2022-05-26 19:30 Od Bałtyku do Tatr - jeden konkurs z dobrymi emocjami, każdy może wygrać 2022-05-26 18:45 Tajne związki zawodowe, trudno powiedzieć o czym dyskutują 10 2022-05-26 18:00 Prace przy budowa nowego mostu idą pełną parą. Zdążą na czas? 2 2022-05-26 17:15 Kiedy mogę wrócić do domu? - pytają ukraińskie dzieci swoich rodaków 2022-05-26 16:39 Młodzi cykliści na start. W niedzielę Mini Podhale Tour 2022-05-26 16:30 Drogowcy we wsi. W rok po tragedii będzie nowy asfalt 2022-05-26 16:03 GOPR-owcy dzieciom 2 2022-05-26 15:45 Miejskiej Biblioteki Publicznej 75-lecie. Wielka gala w Nowym Targu 2022-05-26 15:05 Najważniejszy jest czas, dlatego badaj się! 2022-05-26 15:00 Oddaj krew - pomóż Ukrainie 2022-05-26 15:00 Co robić nad Dunajcem w taką pogodę? (WIDEO LIVE) 4 2022-05-26 14:15 W mieście trwa przebudowa skrzyżowania. Uwaga na korki! 2022-05-26 13:30 Góralska majówka pod "Smrekiem" 2022-05-26 13:24 Festyn rodzinny z okazji Dzień Dziecka 2022-05-26 12:44 Nie tylko dla mam - koncert w SDK (WIDEO) 2022-05-26 12:00 Twierdza pod Giewontem, zamknięte ulice, policja uzbrojona po zęby 26 2022-05-26 11:45 Wielki drogowy plac budowy, od Witowa, przez Dzianisz po Kościelisko 2022-05-26 11:30 Małopolski Wyścig Górski - gdzie ustawić się do kibicowania?
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka