2022-04-29 18:58:21

Zakopane

Stołek burmistrza

Nabieram podejrzeń, że ktoś chce wysadzić ze stołka naszego burmistrza - pisze Jurek Jurecki.

Pytanie, kto? Szukałbym w kręgach urzędników, którzy podsunęli ostatnio naszemu gospodarzowi do podpisu pismo, będące odpowiedzią na prośbę o wsparcie mieszkańców niosących pomoc uchodźcom. Chyba bezspornym jest fakt, że musi to być jakaś wyjątkowa szuja. Bo kto inny chciałby narazić na szwank naszego zapracowanego gospodarza, obciążając go słowami, które świadczą o lekceważeniu własnej społeczności? Bo jak inaczej adresaci pisma mogliby odebrać jego treść, w którym ktoś poucza ich, żeby swoją pomoc konsultowali z właściwymi urzędami?

Autor listu sugeruje, że skoro działania były podejmowane pozasystemowo i niezgodnie z wdrażanymi procedurami, to wy, drodzy mieszkańcy, bujajcie się. Jest jeszcze jeden dowód, że tego nie pisał nasz burmistrz. On nigdy nie walnąłby w urzędowym piśmie takiego byka. Oto fragment: „…poza ramami systemu wyznaczonymi przez Rząd i Wojewodę Małopolskiego". „Rząd” dużą literą mógł tu wrzucić tylko urzędnik, taki literacki towarzysz Szmaciak o specyficznych cechach charakteru.

Dopuszczam do siebie taką myśl, że ktoś, kto bezczelnie czyha w urzędzie na fotel burmistrza, może też ograniczać Leszkowi Doruli dostęp do prawdziwej informacji. Czy pisemko samorządowe o nazwie Informator Zakopiański, które ukazuje się od niedawna, nie ma czasem służyć temu, aby burmistrza utrzymywać w przekonaniu, że wszystko w Zakopanem jest piękne i wspaniałe, a ludziom żyje się dostatnio? Bo jeśli to jego jedyna lektura, to może nasz głównodowodzący żyje poza rzeczywistością.  

Faktycznie może nie wiedzieć, jak wyglądało wsparcie mieszkańców miasta dla uchodźców. W Informatorze Zakopiańskim nie znajdzie przecież informacji, że to mieszkańcy miasta sami wzięli na barki pomoc Ukraińcom, gdy jego urzędnicy rozkładali ręce na pytania, składane im po rosyjsku albo po ukraińsku. To w siedzibie Tatrzańskiej Izby Gospodarczej dzielono łóżka, pokoje, mieszkania, które otwierane były dla ludzi uciekających przed wojną. To tu funkcjonuje do dziś jedyny punkt informacyjny, prowadzony w Zakopanem w języku ukraińskim.

Nie wyczyta nasz burmistrz w swoim informatorze, że do dziś z firm cateringowych i restauracji karmionych są bezpłatnie setki uchodźców, którzy znaleźli u nas schronienie. Nie wyczyta o wielu innych wspaniałych inicjatywach i otwartych sercach mieszkańców Zakopanego. Np. o ludziach stąd, którzy bezinteresownie transportują pomoc do Ukrainy albo przywożą uchodźców, dając im tu schronienie.     

A może to ta propaganda sukcesu, którą faszeruje ktoś z urzędu swego szefa, fałszuje mu obraz prawdziwy i sprawiła, że burmistrz podpisał się także pod listem do władz partnerskiego miasta Siegen. List jest w redakcji, bo dziennikarze z Siegen wysłali go nam, dopytując dlaczego nasz burgermeister nie chce niemieckiej pomocy dla uchodźców na Podhalu. Może Pan Leszek też nie wie, że mimo wszystko furgonetka, która z Niemiec dotarła do Zakopanego - to nie efekt inicjatywy jego urzędników.

A tak na marginesie, podpisywanie się pod cudzymi inicjatywami to w zakopiańskim magistracie norma. Organizatorzy różnych imprez o tym już wiedzą i często dla świętego spokoju godzą się na dopisywanie miasta do organizatorów lub patronów. Honorowy patronat burmistrza nad aukcją rysunków ukraińskich dzieci, która odbyła się w Nosalowym Dworze, skończył się na kilku plakatach na latarniach. Nikt z urzędu nie pofatygował się na imprezę, a sam burmistrz pewnie nie wiedział, że honorowo patronuje czemukolwiek. Być może podobnie, jak nie wie, że zakopiańscy Ukraińcy jeżdżą dziś do Kościeliska albo do Nowego Targu po pomoc, którą organizują tamtejsze władze samorządowe.. Na szczęście w Zakopanem jest ukraiński punkt przy ul. Piaseckiego 3, bo wstyd byłby już na całego.  

Twórców gminnego Informatora, który przysłania pole widzenia naszemu gospodarzowi, zachęcam, by za każdym razem drukowali tylko jeden egzemplarz. Byłyby tego same zalety. Oszczędność publicznych pieniędzy, propaganda sukcesu zaspakajałaby ambicje tylko jednego czytelnika, środowisko naturalne nie byłoby zaśmiecone kredowym papierem i wreszcie - co wydaje się najważniejsze - nie szargalibyście nerwów zakopiańczyków, którzy doskonale widzą sukcesy swojej władzy. 
                 
Jurek Jurecki

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Swojok 2022-04-30 16:34:16
Krupa dobry w budowie dróg i Kościelisko to tak bliżej koszuli. Ratułowski w turystyce robi największy postępy a ścieżki rowerowe w Dunajcu to mistrzostwo, do tego potrafił zreformować urząd. Może Panowie się dogadają i razem wystartują? Warto pomarzyć.
Filuc 2022-04-30 09:56:47
Jasiek pełna zgoda ale żadnych parkingów, przecież tych pod hotelami apartamentami nie brakuje, raczej potrzebujemy parkingi - darmowe w centrum "locals only"
Dwa - no Krupę bym chętnie przetestował na stanowisku
qaz 2022-04-30 09:29:07
@gasiekopl z zakopanego - Mróz , który zapowiedział, że pokasuje ulice żeby ścieżki rowerowe robić ? Hihihihihihih.
? 2022-04-30 09:12:14
#Sołtys
#Burmistrz
#Dorula
#Urząd Miasta Zakopane
- info. dla Wa-wy czyt. poniższe komentarze
Jurek 2022-04-30 08:13:59
Jak mieszkańcom nie pasuje Burmistrz to za rok wybory. Namówcie sprawdzonych i doświadczonych wójtów do startowania w Zakopanem: Szkaradzińskiego, Krupę lub Ratułowskiego.
dziadeek 2022-04-30 08:05:04
@kierowca- a kto to zrobi? Jak łopozycja nie umie taczkami kierowcować.
dziadeek 2022-04-30 08:00:19
@kombajn - trafne, celne i w punkt!!!
Wyszło szydło z wora! Burmistrz jest tatusiem tych dzieciaków, sprzedaje im jakieś otumaniacze i żeby było cacy i miało sens postawił ławeczki.
gasiekopl z zakopanego 2022-04-30 07:12:58
Tymoteusz|Mróz ,jedyny sensowny zastepca sołtysa..
Jasiek 2022-04-30 07:04:05
Burmistrzowi Doruli już dziękujemy, z urzędu odchodzą specjaliści, dziury w drogach znowu nie łatane, wjazd i droga na Ciągłówkę w tragicznym stanie, źle rozwiązane skrzyżowanie Jagiellońska / Sienkiewicza/ Witkiewicza - jadąc od Jagiellońskiej w górę nic nie widać.
Poza tym projekt węzła o którym mowa w artykule to dziecko byłego vice Łukaszczyka, który pchał wiele tematów dobrych dla miasta ale niestety Derulo się przestraszył i go zwolnił, pozostali ogarnięci też już nie pracują, pani od środowiska notabene jedyna która się na tym znała też już nie pracuje, pan od inwestycji, który wprowadził inne standardy w tym chorym urzędzie też już nie pracuje, brak mi słów co tam się wyczynia, zrobili krzywdę obecnemu vice chłopak już nie daje rady z Derulo i zaraz będzie kolejny problem, ponieważ Derulo jest podatny na plotki i manipulacje, poza tym się boi ludzi mądrzejszych i bardziej ogarniętych i przez te obawy nic mądrego sam nie wymyśli. Dramat w siedmiu aktach !
Mówimy dość, potrzebujemy zrównoważonego rozwoju, pilota który wie co robi a nie takiego co tylko gasi pożary, potrzebujemy człowieka, który zatrudni lepszych od siebie, potrzebujemy rozwiązań komunikacyjnych i parkingów.
Karol 2022-04-30 00:12:21
Elukubracje tego pana są równie frapujące i pożądane, jak nagłe rozwolnienie o drugiej po północy. Tak to bywa, gdy ktoś o mentalności i umiejętnościach vice sołtysa z Wypierdkowic Dolnych robi za burmistrza.
kombajn 2022-04-29 22:27:31
Dorula czy ty wyslesz patrol SM I POLICJI na rtowien krupową w nocy czy dales laweczki zeby dzieci sie zapijały do nieprzytomnosci pod per amore noc w noc i co noc????? stworzyles cudowne warunki dla żuli i meneli z calej polski i miejscowe dzieci w koncu maja gdzie upijac sie i mdlec w scisłym centrtum
ale ty masz inne rzeczy na glowie deweloperka
tylko deweloperka cie przerasta podobnie sport i urbanistyka a wiec patroluj rowien krupowa i chron te biedne dzieci i bez obaw dzieci deweloperow tu nie spotkasz
kierowca 2022-04-29 20:54:43
NA TACZKACH POWINNI GO WYWEŚĆ
GIENIA 2022-04-29 20:48:33
obstawiam -Cisło ! sekretarz miasta, szara eminencja, kumpel ABC
Obserwator 2022-04-29 20:10:22
Filar....

Reklama
 • PRACA | dam
  DAM PRACĘ W KINIE VR (ROZRYWKA) - ZAKOPANE. 572 656 665
 • SPRZEDAŻ | różne
  OKAZYJNIE - KOMPLET WYPOCZYNKOWY - NOWY - popielaty - 664 980 967.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA POD BUDOWĘ BACÓWKI W GORCACH. 503 868 728.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MIŃSK 125, stan b. dobry. 18 28 514 00.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DWA LOKALE I piętro, w sumie ok. 140 m2. Możliwość dostosowania do klienta. Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. T (TRAKTOR + SZAMBIARKA) - WAKSMUND. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy: KUCHARZ/- RKA A`LA CARTE / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa o pracę, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KUCHARZA, POMOCE KUCHENNE i KELNERKI. Tel. 600 035 355, 600 035 080.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK NA STACJĘ PALIW. Wymagane: obsługa komputera, dyspozycyjność. Tel. 603 078 775
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni KELNERKĘ/-A oraz PANIĄ NA ZMYWAK - POMOC KUCHENNĄ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Restauracja DOMINOS zatrudni PIZZERA oraz DOSTAWCĘ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika znającego się na pracy do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby na stanowisko : Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego nowo powstałego Aparthotelu House Friends & Spa Zakopane. Oferujemy: elastyczny grafik, wysokie wynagrodzenie, pracę w doświadczonym zespole. Zapraszamy do kontaktu. 698108109 www.hardahouse.pl mng.hoteloffice@gmail.com
  Tel.: 698108109
 • PRACA | dam
  Do nowo powstałej restauracji w Aparthotel Harda House Friends & Spa w Zakopanem. Poszukujemy osoby na stanowisko : Kucharz śniadaniowy. Bardzo dobre warunki pracy, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę, elastyczny grafik Zapraszamy do kontaktu ! tel. 608506785 www.hardahouse.pl ewelinabaran1994@gmail.com
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepalącą) DO SPRZĄTANIA W DOMU JEDNORODZINNYM obok Zakopanego, 2 razy w tygodniu. Warunki do ustalenia. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • USŁUGI | inne
  SERWIS OGRODOWY, MYCIE TARASÓW I KOSTKI POD CIŚNIENIEM, SPRZĘTANIE BIUR I MIESZKAŃ. 664 603 415.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie 17-18zł netto/godz.. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie od 18zł netto plus premia. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO POMOCY W GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem (porządki, pakowanie narzędzi, rejestracja ) - na okres wakacji. może być uczennica. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  DO WYNAJĘCIA STANOWISKO MANICURE W DZIAŁAJĄCYM GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni KUCHARKĘ, lub KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Poszukiwana OSOBA DO PRAC OGÓLNOBUDOLANYCH.I WYKOŃCZENIOWYCH. 789 321 805.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUSNIERSKIEGO. Praca cały rok. Przyjmę KRAWCOWĄ. Szycie na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni od zaraz KELNERA/KĘ. Praca stała, dobre wynagrodzenie. 508256350.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie. 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę TYNKARZY LUB BRYGADY TYNKARZY. 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca zmianowa. Dobre warunki, umowa o pracę. 508256350.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki dla osób starszych w Zakopanem zatrudni pracownika na etacie pokojowej. Umowa o prace, pełen etat. 698673260
  Tel.: 698673260
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA, ul. Królewska 27b Kościelisko, w cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, w okresie letnim rowery. Widok na całe Tatry Zachodnie. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY, ul. Mocarni Boczna 3 Kościelisko, w cenie pobytu wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. Widok centralnie na 30km Tatr. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  POKOJE Z WYŻYWIENIEM, KARCZMA, IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE, ul. Królewska 41 Kościelisko, na zielonym szlaku turystycznym z Doliny Kościeliskiej na Gubałówkę, centralny widok na Tatry Zachodnie, w cenie wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. WWW. CZTERYPORYROKU.PL [3], willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  Dobrze płatna praca dla kierowcy 3,5T Zakopane ID: 753914776 Opis stanowiska spółka transportowa zatrudni 2 kierowców Bus w ruchu międzynarodowym. (pojazdy dostawcze (kat. B ) DMC 3,5 T Oferujemy: terminowe wynagrodzenie - stawka 250 zł dzień. 505994377 biuro@magdevelopment.pl
  Tel.: 505994377
  E-mail: biuro@magdevelopment.pl
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Gronkowie przyjmie od zaraz PIEKARZA. Praca stała w dzień. 18 26 560 90.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika na dachy. 889002580 Biuro@dachy.podhale.pl
  Tel.: 889002580
 • PRACA | dam
  Delikatesy "Centrum" w Poroninie zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 665 00 34 35.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Praca na budowie; budowy od podstaw, kamieniarka, docieplenia. Zakopane i okolice. 500160574
  Tel.: 500160574
 • USŁUGI | budowlane
  PROFESJONALNE MALOWANIE DACHÓW. Długoletnia praktyka, niskie ceny. 604 120 874.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-06-30 12:15 Upały do soboty. Pamiętajcie o bezpieczeństwie nad wodą 2022-06-30 11:30 Grzegorz Hajnos, trener Podhala: Nie mogę się doczekać pierwszego treningu (WIDEO) 2022-06-30 10:45 Uwaga. Dziś w Tatrach znów mogą być burze (WIDEO) 2022-06-30 10:32 Biegacze górscy zmierzą się w Etapowej Triadzie 2022-06-30 10:20 Zmiana centrali w szpitalu. Czasowo nowe numery 2022-06-30 09:55 Kolizja na wiejskiej drodze, sprawcą dwudziestolatek 2022-06-30 09:15 Przystań na chwilę. Wspomnij Mariusza Zaruskiego 2022-06-30 08:24 Mężczyzna porażony piorunem był Ukraińcem (AKTUALIZACJA) 3 2022-06-30 08:00 Niecodzienne spotkanie przyjaciół i znajomych z Józefem Pitoniem 2022-06-30 07:00 Zakopane nie dla rowerzystów 2 2022-06-29 21:51 Pracowity i trudny dzień za ratownikami TOPR 2022-06-29 21:42 Weekend Biegowy z Sokołem 2022-06-29 21:38 Wypadek ciągnika rolniczego 2 2022-06-29 21:26 Zderzenie samochodu osobowego z cysterną 2022-06-29 20:44 Nie żyje turysta rażony piorunem na Giewoncie (ZDJĘCIA) 3 2022-06-29 20:09 Remonty szlaków w Tatrach. Będą utrudnienia dla turystów 2022-06-29 19:35 Kot to wójt, a myszy to radni? Taki wpis wójta Czarnego Dunajca 2 2022-06-29 18:15 Śmiertelne porażenie piorunem na Giewoncie (ZDJĘCIA, WIDEO) 7 2022-06-29 17:35 Taki grad spadł w Mszanie Dolnej 2022-06-29 17:16 Powstanie schronisko na Lubaniu. Coraz bliżej budowy 4 2022-06-29 16:31 Wójt Szaflar z absolutorium 2022-06-29 15:48 Co warto przygotować z łososia wędzonego? 2022-06-29 15:08 Ulewa i grad w Zakopanem (WIDEO) 2022-06-29 14:52 Potrącenie rowerzysty na Cyrhli 3 2022-06-29 14:26 Rowerzystka potrąciła 10-letnią dziewczynkę 4 2022-06-29 13:03 Śmiertelny wypadek na zakopiance 5 2022-06-29 12:59 Zasłabnięcie na Małym Kościelcu 2022-06-29 12:36 Śmierć znanego zakopiańskiego adwokata 3 2022-06-29 11:59 Tragedia w bloku. Jego ciało już się rozkładało, ona była nieprzytomna 2022-06-29 11:57 Letnie granie w Nosalowym. Ralph Kamiński 2022-06-29 11:45 Nowy system osuszania powietrza montują na lodowisku 2 2022-06-29 11:00 To historyczna chwila dla Nowego Targu 2022-06-29 10:45 Dziewczęta z Marcówki i chłopcy z Jordanowa - najlepsi 2022-06-29 10:37 Przez wieki. Malarstwo Stanisława Świątkowskiego 2022-06-29 10:30 Przejechał na rowerze przez tunel na nowej zakopiance (WIDEO) 1 2022-06-29 10:30 Jakie słuchawki z mikrofonem wybrać? 2022-06-29 10:20 W sobotę IV Rogoźnicka Watra - spotkanie poetów 2022-06-29 10:12 Pożar samochodu w Szaflarach (ZDJĘCIA) 2022-06-29 09:38 Na Hotelu Hertza obejrzymy dziś film 1 2022-06-29 09:02 Święto Pasterskie pod Babią Górą już za chwilę 2022-06-29 09:01 Podwójny sukces Septymy 2022-06-29 08:59 Słońce wyszło zza chmur, ale zapowiadane są burze z gradem 2022-06-29 08:00 Filmowa wycieczka do gorczańskiej puszczy (wideo) 2022-06-28 22:10 Grzegorz Hajnos trenerem pierwszej drużyny NKP Podhala Nowy Targ 2022-06-28 21:35 Burmistrz podliczony - generalnie na plus 2022-06-28 21:00 Powstaje ścianka wspinaczkowa w Ochotnicy 2022-06-28 20:36 Opieka dla chorych 6 2022-06-28 20:02 Jednogłośne absolutorium dla wójta Ochotnicy 2022-06-28 19:50 Fantasmagoryczny świat zdrady i spisków. Konkurs dla czytelników 2022-06-28 18:59 Quady na celowniku, służby przeprowadziły kolejną kontrolę, czterokołowiec na lawecie 1
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-06-30 12:00 1. Miau, miau, miau... Miał koteczek miskę mleczka, lecz znudziła się miseczka... Geotermia się marzyła i rodzinkę ustawiła... Miał, miau, miał, miau... Myszki harce odstawiły i do dziurki kitusia zapędziły... Miauuuu.... 2022-06-30 11:57 2. @Dziadek a czemu tylu Polaków jest za granicą a nie w Polsce? A czemu tylu załatwiało sobie u nas sobie zwolnienia lekarskie gdy przychodziło wezwanie na obowiązkową służbę wojskową? Zanim się kogoś wytknie palcem to należy spojrzeć na siebie. 2022-06-30 11:44 3. kto ty jesteś ? Władek czy Zosia ? dziś ! :) 2022-06-30 10:33 4. No pewnie, że Jaruś, kto by inny. Gość rozpoczął szeroko zakrojoną akcję odwetowo - dezinformacyjną. 2022-06-30 10:23 5. @Dziadek Wszyscy nie mogą być "na froncie", znawco. Choćby z tego powodu że nie ma tyle broni. Czy we wrześniu 39 wszyscy Polacy byli na froncie? A on ci i tak nie odpowie, bo nie żyje. 2022-06-30 10:15 6. Do ratownik Czy ja cokolwiek napisalem o Krzyzu? Byc moze Mam wieksze pojecie niz sie Tobie wydaje :) Niejednokrotnie Mowilem w Gorach schodzic z grani , ale co tam. Wiedza lepiej . Slowo KLUCZ : ZALICZYĆ.... trzeba. 2022-06-30 10:12 7. ten pan był RADCĄ PRAWNYM , a to nie to samo co adwokat 2022-06-30 09:46 8. Przecież Wojciech G. nie był adwokatem.... ludzie... 2022-06-30 09:45 9. Brooklyn, zdajesz sobie sprawę, że to był Ukrainiec, a fizycznie krzyż nie ściąga piorunów bo nie jest uziemiony? Skała to nie ziemia :) Piorun w uproszczeniu szuka najszybszego ujścia do ziemi (a ona jest dopiero na Przełęczy Kondrackiej), więc szybciej ściągną go łańcuchy i przekażą przez cieknącą wodę niż ściągnie krzyż, ale fajnie się krzyczy w internecie, nie mając o czymś pojęcia :) 2022-06-30 09:39 10. wracamy co lato, bardzo fajny basen
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania

Album TP