Reklama

2022-05-07 16:00:57

Reklama

Zakopane

Wygrałeś darmowy voucher na wakacje. Wystarczy go odebrać. Poszliśmy i sprawdziliśmy

Reklama

Sympatyczny głos w słuchawce informuje o wygranych wakacjach w luksusowym hotelu. Wystarczy przyjść i odebrać cudowny voucher. Na miejscu, zamiast wczasów, sprzedaż ozonatorów.

"Wygrałeś voucher na wycieczkę do luksusowego hotelu nad morzem. Mamy dla ciebie 10 lokalizacji do wyboru. Wystarczy, że przyjdziesz na spotkanie w hotelu Geovita w Zakopanem i twoje wakacje marzeń staną się rzeczywistością" - telefony z taką informacją w ostatnich tygodniach odbierali zakopiańczycy. Zdecydowałem się odwiedzić hotel, przecież takim wiosennym, przedświątecznym prezentem trudno pogardzić.

Kolejka po odbiór
Idę na spotkanie po odbiór vouchera. Już wchodząc do środka, spotykam całkiem sporą grupkę osób, zmierzających po darmowe wczasy. - Pewnie trzeba będzie zostać na jakiejś prezentacji, może coś kupić, przecież niczego nie ma za darmo, ale i tak się pewnie opłaci - mówi wchodzący na spotkanie starszy mężczyzna.
W niewielkiej salce konferencyjnej ustawiła się już kolejka do rejestracji. Obok rozstawionych jest kilkadziesiąt krzeseł. Widać, że będzie się tu odbywać jakaś prezentacja. Cierpliwie czekam w kolejce do dwóch sympatycznych rejestratorek. Osoby przede mną są wypytywane o nazwiska i czy przyszły pod odbiór cudownego vouchera same. Wszystkich bacznie obserwuje trzech mężczyzn, którzy po rejestracji obsługują przybyłych. W końcu moja kolej. Podaję imię i nazwisko. Pani niedbale wpisuje je na karteczce i podaje mężczyźnie obok. - Panie Pawle zapraszam na rozmowę na korytarz obok - słyszę. Idę, zastanawiając się już, który hotel wybrać, nad morzem, a może na Mazurach?

Cudowny voucher
- Proszę bardzo, tu jest voucher. Wygrał pan czterodniową wycieczkę. Ma pan do wyboru jeden z 10 hoteli, są one położone nad morzem, a jeden także w Zakopanem. Wystarczy zadzwonić pod ten numer i się zapisać - mężczyzna wręcza mi voucher. Na nim kolorowe zdjęcia zabiegów spa, kuchni, balonu na zielonej łące i szereg oferowanych usług. Od masażu przez pedicure, park zabaw, warsztaty kulinarne, po wymianę opon i przegląd auta. - I to wszystko wygrałem, tak za darmo? - dopytuję. 

Co pan taki dociekliwy?
- Tak, wystarczy zadzwonić pod ten numer - odpowiada mężczyzna. Mówię, że to trochę dziwne, że nie ma nic za darmo. Dodaję, że inni zostają chyba na jakimś spotkaniu. - Pan jest zaznaczony na zielono, nie musi tu zostawać. Pan już wygrał. Proszę się cieszyć. Ci, co zostają, byli zaznaczeni na żółto, oni muszą wziąć udział w prezentacji - dodaje. - Co to za prezentacja, nie mogę na niej zostać z ciekawości? - pytam. - Co pan taki dociekliwy? Nie może pan zostać. Tu będzie prezentacja ozonatorów powietrza, może za 2 tygodnie, gdy planujemy kolejne spotkanie. Pytam jeszcze, jaka jest nazwa firmy, które sprezentowała mi te wakacje. - Tu ma pan wszystko napisane na voucherze, resztę dowie się pan przez telefon, proszę już iść - kończy mężczyzna, bo spieszy się do kolejnego szczęśliwca.

Numer niedostępny
Niestety, pod numer podany na voucherze nie sposób się dodzwonić. "Numer jest aktualnie niedostępny" - słyszymy w słuchawce.
Tak wszystko może wyglądać z perspektywy zakopiańczyka, który dał się zwieść wyimaginowaną wycieczką za darmo. Tak naprawdę, to kolejna próba wyciągnięcia od klientów pieniędzy. Tego typu prezentacje odbywają się też w innych hotelach. Voucher jest tylko pretekstem, aby ściągnąć na salę jak najwięcej osób, a telefony do mieszkańców Zakopanego wykonuje najprawdopodobniej komputerowy robot. Po wejściu na salę jesteśmy bacznie oceniani przez organizatorów. Jeśli mamy odpowiedni wiek, przyszliśmy na przykład z żoną, będziemy bardziej podatni na sprzedaż ozonatorów. Ja najwyraźniej nie wyglądałem na tak naiwnego i dlatego nie mogłem wziąć udziału w spotkaniu. Na voucherze, który otrzymałem, nie ma też żadnej nazwy firmy, żadnego kontaktu, oprócz podanego i wyłączonego numeru telefonu. Tak naprawdę, chodzi więc o wzięcie udziału w prezentacji ozonatorów, voucher jest tylko przynętą.

Policja ostrzega
- Już na pierwszy rzut oka cała ta sytuacja wygląda dziwnie i może być próbą wyciągnięcia od nas pieniędzy pod przykrywką otrzymania darmowych wczasów, a pamiętajmy, że nic nie jest za darmo - komentuje Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Pierwszym pytaniem, które trzeba zadać, jest to, skąd ta firma ma numery telefonów osób zapraszanych na spotkanie. - Gdy podpisujemy różnego rodzaju zgody marketingowe, w zamian za mniejszy o 5 złotych rachunek, tak naprawdę godziny się na przetwarzanie naszych danych, które później ktoś może sprzedać takiej firmie. Oddajemy więc jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie posiadamy, a więc nasze dane, z miejscem zamieszkania, wysokością płaconych rachunków - mówi rzecznik zakopiańskiej policji. Dodaje, że jeżeli już zdecydujemy się iść na takie spotkanie, to zróbmy to w towarzystwie młodszej osoby. Będzie ona mogła natychmiast sprawdzić, czy oferowanego tam sprzętu nie można kupić o wiele taniej w internecie.

Kredyt do podpisania
- Najgorszy na różnych tego typu spotkaniach jest fakt, że często, gdy senior kupujący prezentowany sprzęt nie ma pieniędzy, podsuwa mu się do podpisania kredyt. Zdarza się, że na bardzo niekorzystnych warunkach, co może wpędzić kogoś w poważne kłopoty finansowe - ostrzega Roman Wieczorek.

Zdarzają się niestety osoby, które zdają sobie sprawę z zagrożeń, a jednak chodzą na tego typu spotkania. To często ludzie starsi, łaknący kontaktu z innymi. Są zachwyceni, że nagle traktuje się ich w specjalny sposób. - Taka sytuacja miała miejsce z moją matką, która poszła na prezentację i kupiła sprzęt AGD za parę tysięcy złotych. Później okazało się, że w sklepie można go nabyć o wiele taniej. Mama i tak powiedziała mi, że na tym spotkaniu było tak sympatycznie, że jak zadzwonią znowu, to pójdzie na kolejne - mówi córka jednej z mieszkanek Zakopanego.

Pensjonat milczy
O sprawie chcieliśmy też porozmawiać z dyrekcją pensjonatu Geovita, który udostępnia swoje progi na takie spotkania. W recepcji poproszono nas o zostawienie numeru telefonu. Dyrekcja miała się z nami skontaktować. Niestety, do tej pory nikt nie zadzwonił.
Paweł Pełka

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

1
2
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Zuza 2022-05-08 07:05:57
Zakopiańskie hotele powinny odmawiac wynajmowania sal na prezentację. Niektóre te lepsze już z tego zrezygnowały, mniejsze nie mogą sobie odmówić zarobienia paru stówek na wynajmie sali i nie obchodzi ich że na tych spotkaniach naciągania są starsi ludzie. To jest obrzydliwe co te firmy wyczyniają i w jaki sposób mącą ludziom w głowach... wynajmujący zdaje sobie z tego sprawę, co będzie się działo u niego w hotelu jednak zysk dla niego jest ważniejszy. Geovito może najwyższy czas przemyśleć czy warto....
qaz 2022-05-07 20:46:28
@Supcio - przepraszam, ale bawi mnie to.
Jaka jest różnica między kredytobiorcą o którego teraz taki kwik, a seniorem biorącym na krechę garnki ? Żadna. Zwłaszcza w kontekście boomu na kredyty w marcu, bo wiadomo było, że w kwietniu nie dostaną. A chcieli zlikwidować matmę na maturze... To powinno być zadanie warunkujące zdanie matury: policz ile masz do spłaty i roczne raty kredytów, biorąc 300 tys przy zmiennej stawce % wg tabeli :):):) Na korzyść seniora przemawia to, że żył w innej rzeczywistości. Za to młodzi myślą, że jak wezmą Porsche i garniak od Armaniego na krechę to są bogaci :):):) Przepraszam, jeśli promuje się głupotę to o co biega ? Tu jest kwintescencja marketingu, dziennikarstwa i dzisiejszego biznesu: YouTube "Współczesne dziennikarstwo" HRejterzy
Supcio 2022-05-07 18:27:44
Zorganizowana banda oszustów!
Do mnie też miła pani-robot dzwoniła parę razy, niestety, nie miałam czasu.
A może ktoś oszukany oskarży Geovitę o współudział w przestępstwie?
qaz 2022-05-07 17:12:25
Postęp. Nowoczesność. W czym problem ? Kapitalizm będzie rozwiązywał problemy, które sam tworzy w pogoni za kasą ? Wolny rynek czy jakoś tak :):):)
BTW - wygrałem laptopa
- proszę przesłać na adres
- nie mogę żądać adresu
- ale ja sam podam
- no nie mogę
- to proszę przekazać na Ukraińców
- nie możemy
- to proszę oddać dzieciom z domu dziecka
- nie możemy
- to proszę go sobie zostawić ode mnie w prezencie
2022-09-29 14:00 Dolar nadal powyżej 5 złotych. Ile dokładnie kosztuje na Krupówkach? 2022-09-29 13:13 Święto Buka w Gajówce Mikołaja 2022-09-29 13:00 Droga Łosie - najgorsza na Podhalu (ZDJĘCIA, WIDEO) 1 2022-09-29 12:00 Debatują nad przyszłością gazet 1 2022-09-29 11:00 Więcej światła 2022-09-29 10:57 Jak domowymi sposobami poradzić sobie z katarem u dzieci? 2022-09-29 10:05 Obwodnicy przybywa z każdym dniem (WIDEO) 1 2022-09-29 10:00 Zadbaj o zdrowie jelit 2022-09-29 09:53 211. Wieczór na Harendzie. Emily Dickinson 2022-09-29 09:00 Dziś słońce nie pojawi się na niebie. Trudne warunki turystyczne w Tatrach 1 2022-09-29 08:00 Klub KS Zakopane współpracuje z Centralnym Ośrodkiem Sportu. Gdzie będą grali? 2022-09-29 07:00 Choinka bez wyroku. Czy prokuratura boi się postawić zarzuty wiceburmistrzowi Zakopanego? 1 2022-09-28 21:47 Jazzowe święto na Kalatówkach (WIDEO) 2022-09-28 21:12 Dzwoni aspirant Grad - uważajcie na oszusta 6 2022-09-28 20:26 Po 15 latach Edward Wlazło odchodzi ze stanowiska komendanta Straży Parku Tatrzańskiego 13 2022-09-28 19:43 Zielony rynek zniknął, a władze nie wyznaczyły miejsca na plac targowy 6 2022-09-28 18:59 Pole krowich trupów 2022-09-28 18:25 Ratownicy GOPR i strażacy znaleźli ciało mężczyzny 2022-09-28 18:19 Wypadek w Piekielniku. Droga była zablokowana. Dwie osoby ranne (ZDJĘCIA) 2 2022-09-28 18:19 Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku w Zaskalu. Podczas egzaminu na prawo jazdy zginęła 18-letnia kursantka 10 2022-09-28 17:50 Kończą się prace budowlane przy nowej przystani w Szczawnicy 1 2022-09-28 17:38 To będzie już 38. Babiogórska Jesień 2022-09-28 17:36 Uważaj komu wyjawiasz swoje mroczne tajemnice... Konkurs dla czytelników 2022-09-28 17:20 Wielki Kiermasz Ciast Domowych - charytatywna akcja dla sąsiadki 2022-09-28 17:15 O godz. 4 rano Andrzej Bargiel wyruszył na szczyt Mount Everestu (WIDEO) 1 2022-09-28 16:45 Kolejne oszustwa na węgiel 2022-09-28 16:44 Jeszcze nigdy nie płaciliśmy tyle za dolara 27 2022-09-28 16:38 Chciały dorobić a sporo straciły 2022-09-28 16:32 Daniel Mikoś królem strzelców pierwszej ligi, zdobył 30 bramek w sezonie 2022-09-28 16:16 Po kolei staną stacje PKL, Góra Żar na pierwszy ogień, potem Gubałówka i Kasprowy Wierch 2022-09-28 15:59 Kradł perfumy 2022-09-28 15:38 Hi(story).com. W piątek premiera gry osadzonej w historycznych realiach Miasta 2022-09-28 15:33 Ukradł kartę bankomatową i poszedł na zakupy 1 2022-09-28 15:30 Kolejny pirat drogowy przyłapany na szaleńczej jeździe 2 2022-09-28 15:30 Pierwszy jesienny, słaby wiatr halny (WIDEO) 2022-09-28 14:58 Dalszy ciąg utrudnień komunikacyjnych w Ludźmierzu 2022-09-28 14:57 5 szybkich porad na temat klocków LEGO 2022-09-28 13:58 W Stasikówce leją asfalt. Bardzo duże korki 2022-09-28 13:39 Laserowa korekcja wzroku - znieczulenie czy narkoza? 2022-09-28 13:00 Za taką jazdę grozi mu nawet pięć lat więzienia 3 2022-09-28 12:00 Każdy chciałby podziwiać takie widoki w drodze do pracy lub szkoły (WIDEO) 2022-09-28 11:26 Jakie puzzle dla chłopca? 2022-09-28 10:21 Co tak naprawdę znajduje się w e-papierosie? 2022-09-28 09:59 Poronin od środy wypłaca dodatki węglowe 2022-09-28 08:57 Mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej pijany za kierownicą samochodu iveco 3 2022-09-28 08:00 Z twórczością Wacława Czubernata spotkanie drugie 2022-09-27 21:25 Hanna Zbyryt rozpoznała wszystkie melodie, zdobyte pieniądze trafią na szczytny cel 2022-09-27 21:04 Małe Ciche pół dnia bez prądu, chyba musimy się do tego przyzwyczajać 11 2022-09-27 20:26 Zamknięcia szlaków na Babiej Górze 2022-09-27 19:26 McDonald bada! 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-09-29 13:49 1. Ta droga to jest lux. Przyjedzcie do Kościeliska na Czajki to zobaczycie najgorsza drogę na Podhalu. Zapraszam. 2022-09-29 13:37 2. Taki se . Dwukropek po co w tym miejscu ? 2022-09-29 13:19 3. Skoro właścicielem tego terenu jest Pan B. to myślę, że ma prawo o tym decydować. Handlujący rozkładali swoje stoiska na terenie prywatnym a nie dzierżawionym i najwidoczniej nie każdy o tym wie. 2022-09-29 13:08 4. Kolejne ronda ,kazda pipidowa od sacza do nowego targu, zeby zwiekszyc korki i wydluzyc czas jazdy buduje ronda .A to bismesmen lokalny ma w tym interes albo wojt pod publike niszcza polskie i tak marne drogi.jeszcze chore oznaczenia drog ,obszary zabudowane ,linie ciagle na prostych i polowanie milicji na obywateli kaze jechac z sacza 10h potem hotel i powrot następnego dnia 2022-09-29 12:42 5. biedaku ! medycyna wobec ciebie będzie bezradna :) 2022-09-29 12:21 6. Trochę z innej beczki ale równie ważne. A dla niektórych mieszkańców amerykańskiej kolonii może nawet ważniejsze ;-) superbiz.se.pl - 2022-09-29 11:33 "Kopalnia Bobrek Piekary w Bytomiu należy do spółki Węglokoks Kraj. Bobrek Piekary posiada w ofercie węgiel - prosto z kopalni - w bardzo atrakcyjnej cenie. Sprzedawany jest zarówno luzem jak i w workach. Sprzedaż odbywa się w tradycyjny sposób - w przeciwieństwie do Polskiej Grupy Górniczej (PGG), która uruchomiła sklep internetowy. Jak donosi Eska jedyny problemem jest dodzwonienie się na infolinię. "Nie ma kolejek po węgiel z jednego prostego powodu. Przy rejestracji każdy klient ma wyznaczony dzień i godzinę załadunku węgla. Dlatego sprzedaż odbywa się płynnie" - podkreślił Jarosław Latacz rzecznik prasowy grupy Węglokoks SA. Cennik w kopalni Bobrek w Bytomiu: Węgiel kostka 1414,50 zł/tona Węgiel orzech I 1414,50 zł/tona Węgiel ekogroszek Skarbek luz 1599 zł/tona Węgiel ekogroszek Skarbek worki 1845 zł/tona Worki 25 kg - 46,13 zł/sztuka Obowiązuje limit zakupu w wysokości 3 ton." Próbujcie póki sasin nie obetnie limitów albo nie wprowadzi ceny regulowanej na poziomie rynkowym, żeby mu nie psuć interesu. Dla zainteresowanych numer infolini 32-717-11-00 czynnej w godzinach 8.00 - 11.00 Ale dzisiaj już nie dzwońcie bo wungla nie ma, gdyż dziennie mają 2,5 mln prób połączeń :-) Powodzenia! 2022-09-29 11:49 7. @ Teodorslysz, jeżeli stawiasz przecinki, to naucz się gdzie i jak : 2022-09-29 10:56 8. A co gościu, nie służyłeś w Policji i nie odszedłeś na wcześniejszą emeryturę w stopniu aspiranta ??? 2022-09-29 10:38 9. Czy jest to artykuł o tym że ktoś odchodzi z pracy ,czy o tym że oddał odznaczenia? 2022-09-29 09:59 10. To nie wysypisko, to skład opału.
2022-09-17 13:01 1. To raczej nowa "Bukowianka". Ta droga przecież nie będzie prowadzić do Zakopanego. Zakopane zostało obronione przed godną komunikacją. 2022-08-21 19:28 2. byw, tak jak w '39-'45r. w Niemczech, wszyscy służyli w tej formacji. 2022-08-21 17:33 3. Błąd merytoryczny, osoba która napisała ten tekst nic nie zrozumiała. Rad i radiologia niewiele ze sobą mają wspólnego. Dzięki Profesorowi możliwy był rozwój leczenia radem (radioterapii), a nie rozwój radiologii. 2022-08-15 14:41 4. To taki slowny lojotok. 2022-08-13 21:46 5. Polska armia zmieściła się na jednym rynku. A ! jeszcze orkiestra. 2022-08-12 10:21 6. Godali, ze od tego radu ludziska umiyrali na raka wokoło, jedyn w drugiego, a terozki o tym cicho.... 2022-07-17 06:36 7. Mozna robić cepeliadę z góralszczyzny ale bez przesady....No i jeszcze sołtys na dzień dobry...ŻENADA! 2022-07-13 12:18 8. Wielkie dzięki Autorce za pokazanie pięknych krajobrazów jeszcze niezeszpeconych niewłaściwą zabudową. Złoty cielec tam jeszcze nie zagościł tak jak na Podhalu i już w pewnej mierze na Orawie. Spieszmy się podziwiać te unikalne widoki zanim zniszczy je ludzki egoizm, bezguście, udawana niemoc urzędników, pazerność i konsumpcjonizm w globalistycznym wydaniu. Nie pozwólmy zniszczyć regionalnych tradycji, których częścią jest rolnictwo, hodowla i pasterstwo. Jakaś nadzieja może płynąć ze Spisza! 2022-07-01 02:18 9. oto strona na której można kupić książkę. Pozdrawiam! https://wydawnictwoarva.v.1cart.eu/pl/offer 2022-06-22 13:07 10. Ks.Tischner się w grobie przewraca
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Pożegnania

FILMY TP

Bojcorka

Dołącz do nas - facebook