Jak informuje Anna Karczewska z Polskiego Związku Narciarskiego, powołane zostały dwie grupy szkoleniowe: Kadra Narodowa A i Juniorów.
Jedenastu kombinatorów norweskich znalazło się w Kadrach Narodowych na kolejny sezon. – Utworzone zostały dwie Kadry Narodowe: A i Juniorów. Grupa pierwsza będzie liczyła trzech zawodników, natomiast druga grupa ośmiu. Wszystkie obozy i treningi w okresie przygotowawczym będziemy realizowali wspólnie. Rozłączymy się dopiero w okresie startowym. W sezonie zimowym planujemy głównie rywalizować w Pucharze Kontynentalnym i zawodach Alpen Cup – poinformował Tomisław Tajner, trener główny Kadry Narodowej A. – Można powiedzieć, że generalnie będziemy tworzyli jedną dużą grupę, a w zawodach międzynarodowych będą startowali najlepsi sportowcy z obydwu kadr – dodał.
Nowe twarze wśród juniorów
Kilka nowych twarzy powołanych zostało do Kadry Narodowej Juniorów w kombinacji norweskiej. – Następni młodzi zawodnicy dołączeni zostali do juniorskiej reprezentacji. Są to dwuboiści, którzy byli obserwowani przez nas w minionym sezonie. Poczynili duży postęp w rozwoju, a przede wszystkim widać u nich chęć pracy i zaangażowanie – przyznał Wojciech Marusarz, trener Kadry Narodowej Juniorów. – Chcemy budować kombinację norweską od młodych zawodników, którzy mają duże zdolności i których od początku możemy uczyć dobrych schematów i dbać o ich wczesny rozwój. Zależy nam na tym, aby w momencie w którym Ci młodzi sportowy wkroczą już w wiek seniorski, mieli duże podstawy i doświadczenie, dzięki którym będą mogli walczyć o jak najlepsze rezultaty w zawodach na arenie międzynarodowej – dodał. – Nasza grupa jest duża, ale docelowo będziemy trenowali wspólnie z Kadrą A, by w drużynie była rywalizacja. Przede wszystkim dla nowych i młodych zawodników nowością będzie jedna zmiana. Jak najwcześniej chcemy wprowadzać naszych zawodników do międzynarodowego świata kombinacji norweskiej, aby jak najszybciej uczyli się rywalizacji z zagranicznymi dwuboistami i walki o najwyższe cele – podsumował Wojciech Marusarz.
Kupczak trenuje poza kadrą
Nowy sezon przyniósł zmiany w życiu zawodowym Szczepana Kupczaka – najlepszego polskiego dwuboisty w ostatnich latach, który indywidualnie będzie przygotowywał się do kolejnej zimy. – Długo myślałem nad swoją przyszłością i po ostatnim sezonie stwierdziłem, że muszę coś zmienić. Nie kończę kariery sportowej i moim celem na przyszłą zimę są Mistrzostwa Świata Seniorów w Planicy, ale będę przygotowywał się do nich poza kadrą. Aktualnie mam za dużo obowiązków, które uniemożliwiają mi trening w systemie kadrowym, stąd ta decyzja – poinformował Szczepan Kupczak. – Czeka mnie nowe wyzwanie zawodowe, o którym więcej będę mógł powiedzieć w nadchodzącym tygodniu, ale to nie znaczy, że wybieram się na sportową emeryturę. Będę trenował dalej i na pewno kibice będą mogli mnie jeszcze zobaczyć na trasach biegowych – dodał reprezentant Polski.
Kadra Narodowa A
Zawodnicy:
1.Andrzej Szczechowicz – TS Wisła Zakopane
2.Andrzej Waliczek – TS Wisła Zakopane
3.Bartłomiej Kuchta – LKS Poroniec Poronin
Sztab szkoleniowy:
1.Tomisław Tajner – trener główny
2.Wiktor Kubiński – trener techniczny
3.Piotr Śliwka – serwismen
4.Daniel Hankus – fizjoterapeuta
Kadra Narodowa Juniorów
Zawodnicy:
1.Mikołaj Serwatowicz – TS Wisła Zakopane
2.Miłosz Krzempek – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
3.Jan Cudzich – TS Wisła Zakopane
4.Grzegorz Mitręga – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
5.Kacper Jarząbek – TS Wisła Zakopane
6.Mikołaj Wantulok – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
7.Jakub Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
8.Szymon Dubiel – AZS Zakopane
Sztab szkoleniowy:
1.Wojciech Marusarz – trener główny
2.Mariusz Hluchnik – asystent trenera głównego
Ppp
2022-05-13 23:21:13
Znów pachnie ładnie Tomisław Tajner trener główny czy ktoś zrobi artykuł o zarobkach tego pana jestem ciekaw ile zarabia.
-
PRACA | dam
DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 590 578 689.
-
USŁUGI | inne
SZEWC - KALETNIK - ZAKOPANE - ul. Staszica 3 - 666 120 662.
-
PRACA | dam
Praca w Zakładzie Kuśnierskim wymagane doświadczenie oraz Prawo jazdy Kategoria B. 888267329
Tel.: 888267329
-
PRACA | dam
Praca Kucharz Z Doświadczeniem Bukowina Tatrzańska Gotowanie Dla Grup w Dużym Ośrodku Z Noclegiem.
Tel.: 601 453 970
-
PRACA | dam
KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
-
NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
Nowy Targ -sprzedam działkę usługowa 8235 m2 z uregulowanym dojazdem okolice stacji paliw przy drodze na Białkę Tatrzańska. 660797241 www.b12.pl
Tel.: 660797241
-
SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
PRZYCZEPKA JEDNOOSIOWA WYWROTKA. URSUS C-360. 692 180 309.
-
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA LOKALE USŁUGOWE/BIUROWE - ul. Kościeliska (I p.), obok przejścia podziemnego. 509 25 44 55.
-
USŁUGI | inne
WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
-
PRACA | dam
Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
-
PRACA | dam
Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
-
SPRZEDAŻ | zwierzęta
ŚWINIE WŁASNEGO CHOWU. 788 679 465.
-
PRACA | dam
Poszukuję osoby do sezonowego, prowadzenia gospodarstwa domowego w Zakopanem. Życiorys zawodowy proszę przesyłać na adres e-mail. rozanob@interia.pl
-
USŁUGI | budowlane
MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
-
KUPNO
KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
-
NIERUCHOMOŚCI | wynajem
DO WYNAJĘCIA DOM W WITOWIE, w którym do roku 2025 znajdował się Ośrodek Zdrowia. 698 508 796.
-
ANTYKI
Do sprzedania ZABYTKOWY PRZEDWOJENNY KREDENS GÓRALSKI ZAKOPIAŃSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁU DRZEWNEGO w idealnym stanie, z lat trzydziestych, sprawdzony przez kustosza Muzeum Tatrzańskiego. Również CZĘŚĆ KOLEKCJI PRZEDWOJENNEGO MALARSTWA o tematyce góralskiej, znanych polskich malarzy aukcyjnych, takich jak Gąsienica Szostak, Augustynowicz, Jarocki, Moszyński, Gałek, Ćwikliński, Dzieliński, Skowroński. Tel. 601 51 35 33
-
USŁUGI | inne
ODŚNIEŻANIE DACHÓW. TECHNIKI LINOWE. TEL: 695 092 678
-
USŁUGI | budowlane
OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
-
SPRZEDAŻ | różne
DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.