2022-06-17 20:30:26

Łopuszna

Tusk: Jeśli Kościół opowiada się po stronie władzy, to już nie jest Kościołem

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. Polityka albo służy ludziom, albo staje się zbędna.

To było podsumowanie dwudniowej konferencji pt. Myślenie według Tischnera. Donald Tusk wziął w nim udział w debacie obok ks. Mieczysława Puzewicza, zajmującego się pomocą osobom wykluczonym. Moderatorem była Dominika Kasprowicz.

Franciszek: polityka jest powołaniem

Na początek ksiądz Puzewicz przytoczył cytat z papieża  Franciszka, który powiedział, że polityka, tak oczerniana, jest jedną z najcenniejszych form miłości, bo szuka dobra wspólnego. 
- Istota tego przesłania jest taka, że polityka jest powołaniem. Jak bardzo cenimy sobie lekarzy, księży z powołania to dlaczego mamy mieć polityków z powołania? - zapytuje duchowny.

Donald Tusk przypomniał na wstępie swoje rozmowy z ks. Tischnerem o polityce. - Mówię to nie dlatego, że w tym miejscu wypada pochwalić się znajomością.  Wolność nie jest i nie może być w konflikcie z wiarą. W latach 80-tych była czymś oczywistym i to nie kłóciło się z tradycyjnym podejściem do kościoła. O wolności rozmawiało się z księdzem i to był kościół.  Problemem jest, że są politycy  władza, która uważa, że to im ludzie powinni służyć, a jeśli nie, to są zbędni. Polityka ma sens wtedy, gdy służy wolności człowieka, chrześcijaństwo nabiera sens jeśli służy wolności. Ale jeśli kościół opowiada się po stronie władzy, kłamstwa, polityki, to już nie jest kościołem - zaznacza.

Polityka i słuchanie

Jak zauważa Dominika Kasprowicz, politycy ludzi słuchają, problem tkwi w tym: ale kogo i jak? Nie ma wątpliwości, że politycy są zainteresowani tym co ludzie mówią. Słuchamy tylko reprezentatywnej grupy?  

- Tischner powiedział, że ludzie przestali się słuchać nawzajem, coraz więcej jest nadajników, coraz mniej odbiorników. Sam reprezentuję ten mało szlachetny zawód. Odrzucam jednak tezę, że politycy to jakaś szemrana grupa społeczna, po której nie można się niczego dobrego spodziewać. Polityka to rzesza ludzi z dobrymi intencjami. Ten ruch bezinteresownego wsparcia z pobudek etycznych pomagający Ukraińcom, to uch podobny do pierwszej Solidarności. Ludzie zmieniają się w aniołów, spotykam setki osób, które stają się dobrymi dlatego, że pomagają innym . Polska polityka to nie tylko kłamstwo w telewizji publicznej, mur na granicy, ale tysiące tych ludzi. Generalnie jestem optymistą co do znaczenia polityki w możliwości słuchania się nawzajem - podkreśla Donald Tusk.

W młodych nadzieja

Na ogromne zaangażowanie młodzieży, które ujawniło się szczególnie podczas pomocy Ukraińcom, zwrócił uwagę z kolei ks. Puzewicz. - Nie uważajmy młodych za tych, których nie stać na wielkie idee. Nie uważajmy, że to pokolenie zagubione. Oni są spragnieni wielkich idei i pociągną ich wielkie idee.
 
Nie szczędził pochwał pod adresem młodych także przewodniczący PO. 

- Nowa generacja dojrzała do wielkich idei. Spójrzmy choćby na protesty klimatyczne. Niektórzy uważali, że to typowy radykalizm, a po paru latach okazuje się, że to oni mają rację. To oni mają wyczucie, że może dotknąć ich katastrofa. To on poważnie podeszli do sprawy, którą starsi chcieli skalkulować inaczej. Postawili sprawę na ostrzu noża, ale w sposób mądry, bo walczą o prawo do przeżycia. Oni wyprzedzili czas i może dzięki nim da się planetę uratować. Gdy w Polsce uderzono w sposób tak brutalny w prawa kobiet - on stanęli w pryncypialnych kwestiach na ulicy. To oni nas uczą i składają ofertę czym ma się zająć polityka. - przyznaje były premier.

Rzeczpospolita pozarządowa i Rzeczpospolita samorządowa

Mówiąc o kryzysie uchodźczym, przewodniczący PO zauważył też coś jeszcze. - Byłoby nie fair nie zauważyć ogromnego wysiłku samorządów, które tak bardzo dostają po głowie od władzy. Gdy doświadczamy prawdziwego zamachu na samorządy, w tym momencie to one biorą na siebie cały ciężar pomocy instytucjonalnej uchodźcom. I to jest państwo. Polska stała się genialnie funkcjonującą machiną pozarządową, stała się prawdziwie Rzeczpospolitą. 

Donald Tusk przypomniał też o trudnej sytuacji pracowników sfery budżetowej w kraju.  
- Ludzie reprezentują państwo w tych najtrudniejszych zdarzeniach, Trzeba odbudować godność tych zawodów. Trudno ją zachować jak się nie ma jak przeżyć, za wynagrodzenie, które państwo oferuje.  Władza ma pomagać ludziom pomagać innym. Władza nie może demoralizować nastawiając jednych przeciw drugim. 

Lista oczywista

Był też czas na pytania z sali. Donald Tusk odpowiadając na pytanie o jedną listę w wyborach parlamentarnych kolejny raz przekonuje, że jest ona jedynym wyjściem dla całej opozycji.   

- Proponowałem badania opinii, na pewno dostalibyśmy wiedzę jak zoptymalizować listę. Ale wystarczy zdrowy rozsądek, by wiedzieć, że jedna lista daje szansę na wygraną. Nie było ważniejszych wyborów od 1989 roku, a nawet od 50 lat. Jak pójdziemy osobno, stracimy możliwość wypracowania synergii. PiS może przegrać pod warunkiem, że po drugiej stronie jest wielka energia i prawość. Musimy mieć ogień w sobie. Jak partie pójdą osobno, to 90 procent energii będą poświęcać na krytykowanie siebie. Wstaję codziennie rano i kładę się po północy myśląc cały czas co zrobić by odmienić ten fatalizm - przyznaje Donald Tusk.

***

Spotkanie było częścią większego panelu pt: Czy Platforma Obywatelska jest jeszcze partią chadecką?  Wcześniej, podczas konferencji w kolejnych dyskusjach brali udział m. in.: publicysta Wojciech Bonowicz, europoseł Paweł Kowal, ks. Kazimierz Sowa, Adam Szostkiewicz, prof. Tadeusz Gadacz

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
takie są Fakty 2022-06-19 19:47:03
"Panie i Panowie zluzujcie." @Dziadek, najpierw kąsasz i ujadasz, potem panicznie wyjesz skamlesz i piszczysz jak szczur przyparty do muru. Zachowanie typowe dla UBeka bądź gestapowca. Przewietrz ten swój umysł
dziadeek 2022-06-19 15:48:24
Wy tu o wynglu bo @Dziadek w skarpetki zimno, a w Łopusznej przecie ciekawie było.

Szanowny @takie są fakty 2022-06-18 11:00:14 - temat towarzyszy Cię inspiruje? Mnie też!
Przewodniczący PO (były jakieś wybory?) twierdzi - "Ale wystarczy zdrowy rozsądek, by wiedzieć, że jedna lista daje szansę na wygraną."
Zadaję sobie pytanie kiedy p. Tusk ogłosi jaką tekę ministra dostanie ten pan co to w mediach w sraczkowatym sweterku bryluje albo tygrysek z kokardką z konieczynek.
A pan Gdula, Zemberg, przesympatyczna pani A.M.Żukowska i wieelu innych.
Albo co z Sz. Hołownią i jego ludźmi, mają płacz czynić?
Pan Tusk jako doświadczony polityk wie że nie można zapomnieć o wspomagających walkę z PiSem - UBywetelach, KODach, tych z Konstytucją na brzuszkach i na ozdobę p. Lempart.
Jak kogoś pominie, to te siły dalej będą w opozycji, oni mają opozycje we krwi.
Oj beedzie się działo, beedzie!
Liczbę ministrów trza będzie POdwoić, albo POtroić, albo nawet POczwo RZYĆ!
eduardo 2022-06-19 12:08:06
@takie są fakty albo jarek czy kim Ty tam jesteś. Wyluzuj człekopodobny wyrobie z ograniczonym dostępem do zwojów mózgowych. Nigdzie nie napisałem że TVN 24 jest odibierany z anteny stacjonarnej. Nawet tego nie wiesz, że powinieneś napisać o antenie naziemnej, bo satelitarna, tak jak i naziemna też jest stacjonarna. Pomyliłeś pojęcia. Ja wyraźnie napisałem o operatorze dostarczającym sygnał do ZK, a więc zapewne to będzie telewizja kablowa. Oprócz TVN 24, której nie ma w naziemnym przekazie, dostarczane są też TVN Style, HGTV, Disney Junior, AXN, Mini Mini plus, Paramount Chanel HD, TVN 24 Biznes i Świat, Disney Chanel, TVN Turbo, Nicelodion, Kino Polska, Polsat Film, Polsat Viasat Nature. Pode mnie też się Ty podszyłeś, czy jakiś inny dowcipniś?
Dziadek 2022-06-19 11:49:42
Panie i Panowie zluzujcie. Trzeba na spokojnie wieczorem przeliczyć kasę po udanym weekendzie.
A tak sie napniemy i umysł bedzie zaczadzony.
Do nick moher
Ludzkie panisko z Ciebie jest. I to na umowe i z ZUSem.
yano 2022-06-19 10:52:54
@Dziadek
"Komuniści wprowadzili kartki na mięso i wódke." Teraz nadrabiasz te braki z naddatkiem, co widać po twoich alkowpisach.
moher 2022-06-19 10:34:41
Dziadek jak Cię nie stać na dwie tony węgla to się weź do roboty nierobie i nieudaczniku jeden . U mnie już w 2002 zarabiali 2 i pół tysiaca na umowie z Zusem
wiktoria 2022-06-19 08:07:35
@Dziadek węgiel powinien być po 5000 zł a benzyna po 30 zł wtedy lewactwo by ocaliło nature @Dziadek to pan Jarosław Kaczynski jest okey bo swoim trybęm zycia nie niszczy środowiska w przeciwienstwie do pana Tuska który ma dzieci i wnuki w wychowanie jednego dziecka wiąże się z niesamowitym zatruwaniem srodowiska ty taki lewak i nic nie kapujesz ty pewnie tez się rozmnażasz a takich trzeba potępiać przecie nie dawno minister Francuski mówił że Europejczycy powinni przestać się rozmnażać żeby robić miejsce uchodźcom ale i u nas jest sporo lewactwa które tak uważa ale ty nic @Dziadku nie kumasz bo widze bardzij cenisz własną wygode niż ekologie , a pan Tusk wychowując dwoje dzieci wyemitował kilkanaćcie ton dwutlenku węgla a my to wszystko wdychamy , Chwała PIS i pan Kaczyński obrońca natury, świata ekologii,
Dziadek 2022-06-19 08:00:18
Do nick rozdziałkościołaodpaństwa
Jestem wrogiem ludu ( czytaj w domysle PiSu).
Twój cytat ,,Dziadek nie siej wrogiej propagandy. PiS nie sprzedaje wungla po 3000. PiS będzie dopłacał do tony 750, ty kupisz po starej cenie, 1 000. "
Mnie potrzeba na tu i teraz 2 tony do jednego z pieców. Nie interesuje mnie co bedzie w kosmosie PiSowskim.
Komuniści wprowadzili kartki na mięso i wódke. PiS dzielnie idzie w ich ślady wprowadzając kartki na wungiel.
Żeby doprowadzić do tego że w kraju stojącym na wunglu brakowało wungla. To już jest wyższa szkoła myśli ekonomicznej PiSowców.
dziadeek 2022-06-19 06:58:26
@Dziadek - to zamiast tony kup se pół tony i ubier troje gaci!!!
yano 2022-06-18 23:22:34
@eduardo
W sedno ale uświadamianie prawdy wzbudza u wyznawców PO, jeszcze większą zajadłość i nienawiść do przeciwników politycznych.
rozdziałkościołaodpaństwa 2022-06-18 23:20:49
Tusk na mszy składa obietnice opieki rządu nad kościołem: "Lubię sobie posłuchać Donalda Tuska przemawiającego z ambony w kościele jak mówi Bóg zapłać!"
Dziadek nie siej wrogiej propagandy. PiS nie sprzedaje wungla po 3000. PiS będzie dopłacał do tony 750, ty kupisz po starej cenie, 1 000. Tusk powiedziałby ci, że nie ma przyciska niskie ceny
Dziadek 2022-06-18 21:56:15
My tu sie kłócimy a wungiel ponad 3000 zł za tone. PiSowski dobrobyt
takie są Fakty 2022-06-18 21:42:31
@eduardo, takie są fakty, przez małe f, to imbecyl jarek. Nie raz, a w zasadzie za każdym razem, jak się tutaj odezwie, kompromitujący się. Co prawda podszywa się pod kogo tylko może, bo tylko tyle może, na więcej go nie stać, ale to jest jarek.
takie są Fakty 2022-06-18 20:29:59
@moher, a pamiętasz jak Ronald Reagan po wprowadzeniu Stanu Wojennego zwrócił się do "braci Polaków" : "Wolni ludzie całego świata sercem i duchem wyrażają solidarność z narodem polskim w godzinie jego cierpienia(...)W fabrykach, na farmach, w szkołach, w miastach i miasteczkach całego globu my, ludzie Wolnego Świata, stoimy murem za naszymi polskimi braćmi i siostrami. Ich sprawa jest naszą sprawą".
On też mówił do rządu i dyktatury komunistycznej, czy do.... narodu polskiego. Kiedy ty i cała ta wasza banda imbecyli przestaniecie pie******* głupoty?
takie są fakty 2022-06-18 20:04:35
@eduardo biedaku od kiedy TVN 24 jest odibierany z anteny stacjonarnej
eduardo 2022-06-18 19:23:53
@Zakopianka, jakiś dowód, konkret, że zabójca Adamowicza to "nasz" człowiek? W jaki niby sposób? Był członkiem PiS, jak Cyba PO? Głosował na PiS, był sympatykiem? Jeśli tak, skąd wiesz o tym, podaj jakieś WIARYGODNE źródło!! Jakiś szczegół. Wam jakoś nie godziło się poinformować 8 czerwca o ataku nożownika na ochroniarza Orlenu w Płocku. Do dzisiaj w TVN nie znajdziesz na ten temat najmniejszej wzmianki. Idąc waszym tokiem rozumowania, to wina TVN -grilowanie Obajtka i Orlenu codziennie w tzw. Faktach-. Tak tłumaczyliście motyw zabójstwa Adamowicza, chociaż okazało się, że Stefan W. TVP Info w więzieniu nie mógł oglądać. Było to technicznie niemożliwe, sygnał nie był dostarczany przez operatora, zaś TVN i TVN 24 jak najbardziej. Podobnie jak Bodnar, który nawet nie sprawdził, jakie kanały telewizyjne mają możliwość oglądać osadzeni, opierasz się na spekulacjach medialnych, podsycając emocje w debacie publicznej, i to wszystko w oparciu fake newsy. Czyli, że teraz TVN bała się wziąć na siebie odpowiedzialność za nożownika z Płocka i dlatego w ogóle nie informowała o jego ataku?????? Do ilu ataków i zabójstw teraz musiałoby dochodzić po każdym wydaniu sztandarowej audycji dezinformacyjnej TVN nadawanej codziennie o 19. W każdym jego wydaniu po kilkanaście minut nic, tylko Obajtek, Glapiński, Banaś, Misiewicz, Ziobro, Kaczyński, Morawiecki, drożyzna, ceny, drogie wczasy, paliwa, brak węgla a wszystkiemu winne ...a jakże PiS. I to nie jest grilowanie? I proszę bez inwektyw i docinków typu "biedaku". Nie życzę sobie!
moher 2022-06-18 18:26:51
@ Ganesh A pamiętasz jak po Smoleńsku, Kaczyński w spotach wyborczych dziękował "braciom rosjanom"
500+/Super Plus/ 2022-06-18 16:25:43
BRAWO, Panie D. TUSK, pisowskie dupowłazy do budy.
Zakopianka 2022-06-18 14:01:44
@eduardo ,przeczytaj mój wpis ze zrozumieniem a nie z pisowskimi klapkami na oczach. Zapomniałeś biedaku o zamordowanym przez waszego człowieka p.Adamowiczu .No ale to szczegół którego pamiętać wam się nie godzi.
A tak na marginesie ,nie ma we mnie nienawiści do wyznawców pisu bo trudno nienawidzić ludzi którzy już samodzielnie myśleć nie potrafią.
takie są Fakty 2022-06-18 13:49:36
@takie są fakty, towarzysze, to byli wśród OBYWATELI, a jak POwszechnie wiadomo, OBYWATELE to..... WY, platfusy!
@dziadeek, bardzo celnie, i w punkt!!
eduardo 2022-06-18 13:48:40
@Mirka a jak zapowiedzianą przez Morawieckiego miskę ryżu przez tydzień jadłaś to też szybko pisałaś ?
Mirka 2022-06-18 13:26:09
Do Cyklista
Prezesem. Rzeczywiście wdarł się błąd, tak to jest jak się szybko pisze i słownik wkłada swoje.
dziadeek 2022-06-18 11:59:16
@eduardo - jest takie przysłowie, "nie daleko pada jabłko od jabłoni."
Donald Tusk w maju mówił:
"Wygramy wybory i przywrócimy legalny stan rzeczy bez ustaw. Trzeba będzie kilku odważnych ludzi, którzy wyproszą panie i panów, którzy nielegalnie zajmują miejsca.. i wyprowadzi się z budynku."
Kogo miał na myśli? Pewniakiem sędziów, urzędników, posłów i teraz kumam że i księży.
"...wierzę w to, że będę szefem, więc będę miał i tak dużo do powiedzenia, to dajcie mi 100, no może 400 dni, żeby zrobić porządek naprawdę żelazną miotłą, a później chętnie zostawię to ludziom o delikatniejszych zamiarach" - opowiadał przewodniczący Platformy Obywatelskiej.
Jakosi niezależni sędziowie ani Komisja Europejska nie reagowała.
Zaś Borys Budka, wrzeszczał w jednym z radio o zamykaniu polityków PiS w więzieniach i wyrzucaniu nieprzychylnych opozycji dziennikarzy z pracy.
Temat panelu - "Polityka albo służy ludziom, albo staje się zbędna".
Pytanie - KTÓRYM LUDZIOM?
takie są fakty 2022-06-18 11:00:14
@dziadeek twoje i twoich towarzyszy myślenie poraża
eduardo 2022-06-18 10:47:13
"Czytając te komentarze można wysnuć jeden wniosek: nienawiść do wszystkich inaczej myślących" @Zakopiuanka, i tylko swoim wpisem, pełnym nienawiści do wszystkich inaczej myślących niż ty, tusk i lewactwo z platfusami, potwierdziłaś, że to złodziej najgłośniej krzyczy "łapaj złodzieja!" Poczytaj swoje komentarze, wasze, szczególnie antykancelisty/kaczego sołtysa (już sam ten nick jest kwintesencją nienawiści), zobaczysz, co to jest prawdziwa nienawiść i sączący się jad w komentarzach!. Cyba, członek PO zamordował Rosiaka w Łodzi w ramach tolerancji, miłości bliźniego i nauk Jezusa? Gdzie to te nauki Pobierał, w Łopusznej, od neoksiędza Sowy, który uważa, że z przeciwnikiem, (czyt, pisowcem) "nie polemizować, zniszczyć"? I tu od razu odpowiedź do Wiśnicza. To, że Tusk porusza się bez ochrony (chociaż to nie jest prawdą), a Kaczyński bez obstawy nigdzie się nie rusza, świadczy właśnie o was. O waszej agresywności, arogancji, nienawiści, zamordyźmie wręcz (tutaj znowu przywołuję polityczny mord, jakiego dopuścił się członek PO na pośle PIS w Łodzi). Świadczy o tym, że chociaż jakbyśmy źle nie mówili o Tusku i jego obozie, jednak może się czuć bezpiecznie, wiedząc, że naszej strony nikt się nie posunie do tego, do czego się posuwacie wy, chociażby w Krakowie pod Wawelem! Tak, że nienawiści to szukajcie najpierw u siebie, zacznijcie od biura poselskiego w Łodzi, poprzez Krakowskie Przedmieście w Warszawie, po drogę na Wawel w Krakowie. Po drodze macie różnego rodzaju kościoły, świątynie, obiekty sakralne, non stop chamsko niszczone i atakowane w ramach mowy miłości i tolerancji przez wasze, rozwydrzone środowiska
qaz 2022-06-18 10:42:39
To już katolików piłować nie będą i taniego państwa nie będzie ?
porzucona ośmiorniczka 2022-06-18 10:30:24
@Dziadek.Donald były król Europy,król totalnej targowicy,paż Anieli Makrel,postrach Brytyjczyków,i jak to mówią jego koledzy:mściwy człowiek.Jarosław starszy już pan,może i trochę zaniedbany,kawaler,co nie znaczy że rodzina to dla niego najważniejsze w życiu,zwykły prezes partii,który trzęsie polityką w Polsce,ba,nawet w Europie i świecie jak to twierdzą jego przeciwnicy.Wybór należy do Ciebie.
yano 2022-06-18 09:24:28
Donek, nie uda ci się misja w Polsce, zlecona przez niemców, IV rzesza i mitteleuropa poszła się je..ć.
Zakopianka 2022-06-18 09:16:10
Czytając te komentarze można wysnuć jeden wniosek: nienawiść do wszystkich inaczej myślących saczona z ust Kaczyńskiego i innych pisowcow tutaj na Podhalu padła na podatny grunt.Coz ten podobno katolicki góralski naród (szczęście że nie cały)nienawidzi,szczuje i obraża na każdym kroku każdego któremu nie po drodze z PiSem.Przykre to widzieć jak myślenie i rozum ci ludzie zgubili gdzieś po drodze chociaż historia uczy że zawsze kochali władzę bo czerpali z niej korzyści (za Hitlera,komuny i później).Nauki
Jezusa zostawiono gdzieś w kącie,powołując się na głęboką wiarę,a nienawidząc zarazem bliźniego z całego serca.
Jezus nauczał:kochaj bliźniego swego jak siebie samego ale czy to ważne?
dziadeek 2022-06-18 08:24:07
I syyćko jasne!!!
"Ale jeśli kościół opowiada się po stronie władzy, kłamstwa, polityki, to już nie jest kościołem."
Kościół katolicki jest zgromadzeniem wiernych chrześcijaństwa.
GUS podaje, że Kościół rzymskokatolicki w Polsce liczy 32,4 mln wiernych.
No i mamy PełOwską demokracje!
Ino krocek od tego coby chodzącym do kościoła odebrać prawo głosu.
Za to żeby było weselej, to jak POsiądą władzę to tym co siedzą w kiciu dadzą po dwie kartki wyborcze.
A ks. Mieczysław Puzewicz zajmujący się pomocą osobom wykluczonym to przygłaszcze.
No i zaś rodzinka zgnoiła ks.Tischnera.
Dziadek 2022-06-18 08:13:44
Donald człowiek wysportowany, harata w gałę, uprawia biegi, prezencja godna 65 latka, żona, dzieci, wnuki.
Jarosław człowiek zapuszczony, nie uprawia sportu, żadnej prezencji, zaniedbane zęby, załupieżony, brak żony, brak dzieci, brak wnuków
Wybor należy do Ciebie
Polin 2022-06-18 08:10:46
Tusk wracaj do niemiec
Ganesh 2022-06-18 07:24:58
I pomyslec tylko , ze to ten sam, ktory przechadzal sie z Putinem po molo. Pozniej padl mu w uscisk <YouTube > przy zgliszczach samolotu.
No i poddal Moskwie cale sledztwo.
Octavia 2022-06-18 07:15:26
Pamiętam doskonale, że za rządów PO Podhale, cała Małopolska dostawała na inwestycje tylko jakieś ochłapy. Przez ostatnie lata widać ile można było już dawno zrobić a jest to robione dopiero teraz, jak rządzi PiS.
Jarek Wiśnicz 2022-06-18 00:08:31
Możecie mówić co chcecie, ale Tusk się ludzi nie boi. Nie ma koło niego masy ochrony i 30 radiowozów. Kaczyński bez ochrony policji nie rusza się nigdzie. Co to za polityk, co się ludzi boi? A Tusk, idzie i tyle. Dzień jak codzień
Cyklista 2022-06-17 23:47:54
Mirusiu, czy Donald Tusk był kiedykolwiek Prezydentem ???
Musiałem coś przegapić w historii naszego kraju, ale cóż, człowiek coraz starszy.
rudy rydz 2022-06-17 23:19:40
Na całe szczęście nie ma ich zbyt wielu a i średnia wieku też zadawalająca, mówiąc krótko to gatunek na wymarciu.
porzucona ośmiorniczka 2022-06-17 22:59:53
Czy to ciąg dalszy,,Sowa i przyjaciele"?Eli Bieńkowskiej tylko brakowało,pan były senator mógłby się nową zakopianką pochwalić.A pan ksiądz Sowa to po której stronie się opowiada?Chyba nie kościelnej.Michnika,Lempart,i babcie Kasię trzeba było zaprosić.Oni też ,tak jak i rodzina będą nam wmawiać prawdziwe przesłania ks.Tischnera.
i wszysatko jasne 2022-06-17 22:53:10
Kościół jest Kościołem tylko wtedy, jak oPOwiada się PO stronie PO!
rysiaczek 2022-06-17 22:36:47
Desperacja tego polityka sie poglebia. Adwersarze musza sie niezle cieszyc.
Pucok 2022-06-17 22:33:07
Tak, ten donko- kameleon rzeczywiscie stsje sie zbedny.
Ges 2022-06-17 22:28:23
Polskosc to nienormalnosc.
Teraz to obmierzle ego znowu cos duka.
Kwietyzm w pelni bezczelny.
Tluszcza jeszcze to kupi , tylko to droga donikad.
Mirka 2022-06-17 22:19:41
Polityka ma sens wtedy, gdy służy wolności człowieka- czyżby panie Tusk? Pamiętam jak mówił pan, że jakby był na miejscu Kaczyńskiego, to cały naród byłby zaszprycowany, więc gdzie tu wolność? Za pana prezydentury nie było pracy, było duże bezrobocie, o braku podwyżek przez 7 lat nie wspomnę. Niestety pamiętam dobrze, więc niech pan nie będzie dwulicowy.
Zenek 2022-06-17 20:42:22
TW Oskar nadaje,kiedy on mówi prawdę, bo sam chyba nie wie,na szczęście jest internet tam nic nie ginie,i można porównać, że za każdym razem na potrzeby polityki mówi co innego.

Reklama
 • PRACA | dam
  DZIEWCZYNĘ na sezon letni DO SKLEPU ODZIEŻOWEGO W ZAKOPANEM - 604 488 507
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA, ul. Królewska 27b Kościelisko, w cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, w okresie letnim rowery. Widok na całe Tatry Zachodnie. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY, ul. Mocarni Boczna 3 Kościelisko, w cenie pobytu wliczony parking, grill, sala bilardowa, w okresie letnim rowery. Widok centralnie na 30km Tatr. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  Poszukujemy entuzjastycznych, pozytywnie nastawionych osób lubiących góry i przygodę. Razem z nami będziesz mógł zapewnić ludziom wymarzony wypoczynek. Poznaj nas: Polskie Koleje Linowe S.A. są liderem wśród operatorów kolei linowych w Polsce, jednym z największych pracodawców na Podhalu. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko: PRACOWNIK OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO. Miejsce pracy: Zakopane, Kasprowy Wierch. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Obsługa ruchu turystycznego, - Obsługa kasy fiskalnej, sprzedaż biletów, - Udzielanie informacji klientom o atrakcjach i ofercie ośrodka, - Profesjonalna obsługa klienta, - Dbałość o bardzo dobry wizerunek ośrodka, - Wykonywanie prac porządkowych i przygotowawczych przy uruchomieniu urządzeń transportu linowego, - Pomoc przy obsłudze kolei linowych i pozostałych urządzeń, - Wykonywanie prac budowlanych, konserwacyjnych i remontowych. OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY: - Wykształcenia zawodowego, średniego lub wyższego, - Wysokiej kultury osobistej, - Mile widziana praktyczna znajomość obsługi komputera, - Mile widziane posiadanie uprawnień TDT w zakresie obsługi i konserwacji kolei, - Umiejętność obsługi kasy fiskalnej i terminala kart płatniczych będzie dodatkowym atutem, - Komunikatywności i łatwości w nawiązywaniu kontaktów, - Umiejętności pracy w zespole, - Optymizmu, sumienności i zaangażowania, - Dyspozycyjności, - Warunków zdrowotnych umożliwiających pracę w terenach górskich i pracę na wysokości. OFERUJEMY: - Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę, - Terminowe i atrakcyjne wynagrodzenie, - Możliwość zdobywania doświadczenia w rozwijającej się firmie, - Możliwość zdobywania wiedzy od doświadczonych współpracowników, - Karty Rodzinne uprawniające do zniżek na produkty i usługi w ośrodkach PKL. OSOBY ZAINTERESOWANE rekrutacją prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV na adres e-mail: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem "Pracownik obsługi ruchu turystycznego Kasprowy". Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Chcesz pracować z najlepszymi specjalistami w turystyce i gastronomii? Poznaj nas: PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL, jednym z największych pracodawców na Podhalu. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU HORECA. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Prowadzenie komunikacji w naszych kanałach społecznościowych (Facebook, Instagram, rozwój kanałów: Twitter, TikTok, LinkedIN), - Współtworzenie, wdrożenie i koordynacja komunikacji w social mediach (w tym: treści, wpisów, relacji, filmów), - Wdrażanie najnowszych trendów do komunikacji w social mediach w obszarze HoReCa, - Redagowanie treści na strony www, - Pozyskiwanie influencerów do współpracy marketingowej, - Monitorowanie i analizowanie rynku, raportowanie wyników, - Analizowanie efektywności prowadzonych działań, proponowanie nowych rozwiązań, - Udział w projektach, akcjach marketingowych i eventach, - Tworzenie prostych kreacji graficznych, prezentacji, - Współpraca z agencjami reklamowymi, - Zarządzanie budżetem marketingowym, - Dbanie o pozytywny wizerunek Grupy Kapitałowej. WYMAGANIA: - Wykształcenie min. średnie, - Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku - minimum 2 lata, mile widziane doświadczenie w branży HoReCa, - Doświadczenie w prowadzeniu kampanii reklamowych w mediach społecznościowych, - Wysokie poczucie estetyki oraz umiejętność tworzenia grafik i edycji video, - Znajomość narzędzi, tworzenie kampanii Google Ads i innych form płatnych reklam, - Znajomość Google Analytics, - Znajomość najnowszych narzędzi marketingowych związanych z automatyzowaniem procesów (CRM, marketing automation, email marketing, optymalizacja wyszukiwarki), - Podstawowa znajomość zagadnień SEO/SEM, - Mile widziana praktyczna znajomość programów graficznych typu Photoshop, Canva, - Mile widziane umiejętności copywriterskie, - Kreatywność i pomysłowość, innowacyjność, - Umiejętność pracy w zespole, - Bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność, - Proaktywne podejście do powierzanych zadań i nastawienie na osiąganie celów, - Mobilność, prawo jazdy kat. B, - Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, - Zdolności fotograficzne będą dodatkowym atutem. OFERUJEMY: - Pracę w rozwijającej się Firmie, - Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Przyjazną atmosferę pracy, - Atrakcyjne wynagrodzenie plus system premiowy. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Specjalista ds. marketingu HORECA". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  WYNAJMĘ MIESZKANIE W NOWYM TARGU, UMEBLOWANE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  DAM PRACĘ W KINIE VR (ROZRYWKA) - ZAKOPANE. 572 656 665
 • SPRZEDAŻ | różne
  OKAZYJNIE - KOMPLET WYPOCZYNKOWY - NOWY - popielaty - 664 980 967.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKA POD BUDOWĘ BACÓWKI W GORCACH. 503 868 728.
 • MOTORYZACJA | sprzedaż
  MIŃSK 125, stan b. dobry. 18 28 514 00.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA DWA LOKALE I piętro, w sumie ok. 140 m2. Możliwość dostosowania do klienta. Waksmund. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KIEROWCĘ KAT. T (TRAKTOR + SZAMBIARKA) - WAKSMUND. 603 656 796.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy: KUCHARZ/- RKA A`LA CARTE / POMOC KUCHENNA w małym hotelu 4*. Umowa o pracę, spokojny tryb pracy. Tel. 792276261
 • PRACA | dam
  Przyjmę do pracy KUCHARZA, POMOCE KUCHENNE i KELNERKI. Tel. 600 035 355, 600 035 080.
 • PRACA | dam
  PRACOWNIK NA STACJĘ PALIW. Wymagane: obsługa komputera, dyspozycyjność. Tel. 603 078 775
 • PRACA | dam
  Restauracja na Krupówkach zatrudni KELNERKĘ/-A oraz PANIĄ NA ZMYWAK - POMOC KUCHENNĄ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Restauracja DOMINOS zatrudni PIZZERA oraz DOSTAWCĘ. 668 404 790
 • PRACA | dam
  Przyjmę pracownika znającego się na pracy do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Poszukujemy osoby na stanowisko : Recepcjonistki/ Recepcjonisty do niewielkiego nowo powstałego Aparthotelu House Friends & Spa Zakopane. Oferujemy: elastyczny grafik, wysokie wynagrodzenie, pracę w doświadczonym zespole. Zapraszamy do kontaktu. 698108109 www.hardahouse.pl mng.hoteloffice@gmail.com
  Tel.: 698108109
 • PRACA | dam
  Do nowo powstałej restauracji w Aparthotel Harda House Friends & Spa w Zakopanem. Poszukujemy osoby na stanowisko : Kucharz śniadaniowy. Bardzo dobre warunki pracy, wysokie wynagrodzenie, umowa o pracę, elastyczny grafik Zapraszamy do kontaktu ! tel. 608506785 www.hardahouse.pl ewelinabaran1994@gmail.com
  Tel.: 608506785
 • PRACA | dam
  MŁODĄ KOBIETĘ (niepalącą) DO SPRZĄTANIA W DOMU JEDNORODZINNYM obok Zakopanego, 2 razy w tygodniu. Warunki do ustalenia. 698 506 913
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • USŁUGI | budowlane
  OKUCIA BALKONÓW, RYNNY, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 600 998 377.
 • PRACA | dam
  Firma DREWNEX Spytkowice przyjmie pracowników budowlanych do montażu altan i budowy domów drewnianych. 692 193 449.
 • USŁUGI | inne
  SERWIS OGRODOWY, MYCIE TARASÓW I KOSTKI POD CIŚNIENIEM, SPRZĘTANIE BIUR I MIESZKAŃ. 664 603 415.
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI OSOBĘ NA STANOWISKO: ZMYWAK/OBIERAK. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie 17-18zł netto/godz.. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  RESTAURACJA W ZAKOPANEM ZATRUDNI POMOC KUCHENNĄ. Praca stała lub sezonowa. Wynagrodzenie od 18zł netto plus premia. 601 533 566, 18 20 64 305
 • PRACA | dam
  OSOBĘ DO POMOCY W GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem (porządki, pakowanie narzędzi, rejestracja ) - na okres wakacji. może być uczennica. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  DO WYNAJĘCIA STANOWISKO MANICURE W DZIAŁAJĄCYM GABINECIE KOSMETYCZNYM w Zakopanem. Tel. 600801308
 • PRACA | dam
  Pensjonat w centrum Zakopanego zatrudni KUCHARKĘ, lub KUCHARKĘ ŚNIADANIOWĄ na co drugi dzień. 666378357.
 • PRACA | dam
  Poszukiwana OSOBA DO PRAC OGÓLNOBUDOLANYCH.I WYKOŃCZENIOWYCH. 789 321 805.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZY, BARMANÓW, KELNERÓW. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Z. R. GŁOWACCY ZATRUDNI PRACOWNIKÓW BUDOWLANYCH DO ROBÓT WYKOŃCZENIOWYCH W ZAKOPANEM. 608 813 506
 • PRACA | dam
  Przyjmę DO ZAKŁADU KUSNIERSKIEGO. Praca cały rok. Przyjmę KRAWCOWĄ. Szycie na miejscu lub chałupniczo. 601 789 299.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni od zaraz KELNERA/KĘ. Praca stała, dobre wynagrodzenie. 508256350.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie. 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | dam
  Przyjmę TYNKARZY LUB BRYGADY TYNKARZY. 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI KOMINÓW, ATTYK, GZYMSÓW. PRACE NA RĄBEK STOJĄCY, RĘCZNY I MASZYNOWY. DACHÓWKA. 534 428 571.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE - Andrzej Kasperek. PRZEKRYCIE I KRYCIE DACHÓW, OBRÓBKI BLACHARSKIE. 889 388 484.
 • PRACA | dam
  PIZZERIA Da Grasso w Nowym Targu zatrudni KELNERA/KĘ. Praca zmianowa. Dobre warunki, umowa o pracę. 508256350.
 • PRACA | dam
  Dom Opieki dla osób starszych w Zakopanem zatrudni pracownika na etacie pokojowej. Umowa o prace, pełen etat. 698673260
  Tel.: 698673260
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Gronkowie przyjmie od zaraz PIEKARZA. Praca stała w dzień. 18 26 560 90.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika na dachy. 889002580 Biuro@dachy.podhale.pl
  Tel.: 889002580
 • PRACA | dam
  Delikatesy "Centrum" w Poroninie zatrudni SPRZEDAWCZYNIĘ. 665 00 34 35.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni PANIĄ DO SPRZĄTANIA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • PRACA | dam
  PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • PRACA | dam
  Przyjmę PIEKARZA. 607 44 55 66.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-07-03 21:59 Łania w pułapce 2022-07-03 21:25 Nowotarskie fontanny wieczorową porą (WIDEO) 2022-07-03 20:54 Zachodzi słońce nad Soliną (WIDEO, ZDJĘCIA) 1 2022-07-03 20:30 Zapłonęła XXVI Śpisko Watra (ZDJĘCIA) 2022-07-03 19:53 Fioletowa Antałówka 2022-07-03 19:45 Renata zginęła na Szatanie w Tatrach Słowackich. Żegnają ją koledzy ze szpitala w Tarnowie 2022-07-03 19:00 Fladry pojawiły się na Babiej Górze 2022-07-03 18:29 Małgorzata Wąchała i jej hafty 2022-07-03 17:59 Strażacy na start. Festyn w Szaflarach (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-07-03 17:30 Mundurowi na pienińskich szlakach wzbudzali spore zainteresowanie 2022-07-03 16:45 Gondolą nad Soliną (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-07-03 16:00 Stąd pięknie widać Tatry 2022-07-03 15:15 Chochołowskie termy pełne gości 2022-07-03 15:07 Dziś w parkowej altanie koncert Jakuba Dudy 2022-07-03 14:49 Spotkanie: Zjednoczone Emiraty Arabskie - multikulturowa oaza 2022-07-03 14:30 Skąd pochodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy? 1 2022-07-03 14:17 Zwyrtała 2022 - kto ma najlepszy pomysł na promocję czytania? 2022-07-03 13:45 Równia Krupowa koszona dwa razy w roku 4 2022-07-03 13:00 Wójt z wotum zaufania i absolutorium, wszystkie głosy były na tak 2 2022-07-03 12:15 Podsumowana akcja Czyste Tatry. Wolontariusze znieśli z gór ponad 350 kg śmieci 6 2022-07-03 11:55 Dziś ostatnie pożegnanie druha Bogumiła Łojka z Trybsza 2022-07-03 11:27 Pijany kierowca uciekał przed policją w Nowym Targu 1 2022-07-03 10:45 Niech nikogo nie zwiedzie słoneczna pogoda. W górach zawsze może przyjść burza 2022-07-03 10:30 Nowy oddział Związku Podhalan 2022-07-03 09:59 Pościg za pijanym kierowcą 1 2022-07-03 09:15 Wystartowali. Biegiem pokonują tatrzańskie szlaki (WIDEO) 1 2022-07-03 08:15 Jego wyprawa trwa już 15 lat 2022-07-02 22:00 Ten projekt zabije piłkę nożną w Zakopanem? 12 2022-07-02 21:15 Jest nowa elewacja to i monitoring będzie doskonalszy 2022-07-02 20:59 Białym Dunajcem znów płyną nieczystości 7 2022-07-02 20:44 Po deszczowej sobocie nadciąga słoneczna niedziela, temperatura znowu pójdzie w górę 2022-07-02 20:30 W niedzielę symbolicznie zapłonie Śpisko Watra 2022-07-02 19:50 Na początek rozbrzmiewa lutnia, posłuchajcie jak dawniej muzykowano (WIDEO) 2022-07-02 19:15 Ceny paliwa trochę spadły, ale i tak od początku wojny Polska rekordzistą podwyżek 12 2022-07-02 18:25 Pod namiot do Krościenka, sprawdzamy ceny na polu namiotowym 2022-07-02 18:16 Najmłodsi na start. Biegi Dzieci w Krościenku 2022-07-02 18:01 Ratownicy GOPR z pomocą turystce 2022-07-02 17:59 Skutery z wypożyczalni na płatnym miejscu do parkowania 3 2022-07-02 17:48 Niedaleko, bo w Starym Sączu 2022-07-02 17:16 Latarnia tuż obok Krupówek sypie się w oczach 2 2022-07-02 16:30 Niemal 6 litrów krwi od nowotarskich policjantów 3 2022-07-02 16:10 Jedna osoba poszkodowana po kolizji auta z motocyklem 2022-07-02 16:10 Piknik: Gramy dla PSONI 2022-07-02 15:44 W asyście policji na sygnale spod Giewontu do Zabrza, żeby przeszczepić nerkę 6 2022-07-02 15:40 Parkingowa ścieżka rowerowa, to jak my mamy tędy przejeżdżać? 5 2022-07-02 14:59 Wielki klaps na Placu Niepodległości, ruszył największy festiwal filmowy pod Giewontem 2022-07-02 14:15 Turyści dziś wybierają Krupówki zamiast Tatr i mamy małe korki 1 2022-07-02 14:04 Wieczorne PoSzlaki w Centrum Edukacji TPN 2022-07-02 13:25 Tratwą, pontonem czy kajakiem, zobaczcie czym ludzie pływają po Dunajcu (WIDEO) 2022-07-02 13:04 Wokół aury Wandy Rutkiewicz i nie tylko
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-07-03 21:50 1. @smakołysz: to nie ja to wymyśliłam tylko Jego Mlaskacencja. 2022-07-03 21:24 2. Takie coś powinno być zrobione do Morskiego Oka, konie byłyby wdzięczne. 2022-07-03 21:08 3. Generalnie wójtowanie na trójkę. A z tym skarbnikiem to już pojechała!! 2022-07-03 20:13 4. Teraz Usłysz Same Kłamstwa- Czego tu nie rozumiesz?. Na zachodzie zarobki kilkukrotnie wyższe, a wzrost paliwa od 7 do 12 procent, jak sam powiedziałeś. U nas 35. Pomijając słabego złotego coś tu nie pasuje!!!. Nie widzisz, czy nie chcesz widzieć, jak rząd bezczelnie okrada nas wszystkich!... 2022-07-03 18:16 5. Ty, @bosy, co się stało systemem kaucyjnym powszechnego recyklingu, wprowadzonym przez "udaczników" z PO ??? A może go nie było, bo..... platfusom się nie udało wprowadzić przez OSIEM LAT, i nic nie zapowiadało, żeby miało się to zmienić w następnych latach, gdyby "udacznicy" nadal wygrali. Tymczasem na horyzoncie pojawia się zapowiedź wprowadzenia przez "nieudaczników" w ósmym roku ich rządów. A to oznacza, że i tak są do przodu w stosunku do swoich POprzedników! Ps. Już niebawem się dowiemy, że Tuskowi i PO w końcu udało się zbudować mur i płot na granicy polsko białoruskiej, i to wbrew PISowi, który tylko przeszkadzał i uniemożliwiał jego budowę, jak tylko mógł. 2022-07-03 18:03 6. Wiosną było sprzątanie świata w gminach, poszczególnych miejscowości, były dzieci, strażacy, samorządowcy, ochotnicy, nie widziałem nikogo z pracowników TPN. 2022-07-03 17:19 7. Pisowski grajdoł Stan umysłu 2022-07-03 16:59 8. A dlaczego panowie radni i pan przewodniczacy nie reagowali jak pensje sobie pani skarbnik i pan wojt podnosili o 100% a urzednikom o 100 zl Teraz polityke uprawiaja i glosow szukaja 2022-07-03 16:55 9. Więcej parkingów w centrum równa się większy ruch i większe zanieczyszczenie powietrza! Do czego to prowadzi? Może tak zagospodarować pod parking działki na Harendzie?! Po co wpuszczać spaliny do centrum Zakopanego. 2022-07-03 16:33 10. co ty bredzisz PRAWDA co z tego,że jest procedowany z wfistami i INNYMI SPECJALISTAMI TAK JAK DWORZEC?TAK JAK RONDO W PORONOINIE.NIE ROZUMIESZ O CO TU CHODZI O PARKINGI.BO THE BILLE ROKMINIŁY,ŻE W RAMACH ODKORKOWYWANIA MIASTA POBUDUJA PARKINGI POD ZIEMIĄ.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Album TP

Bojcorka

FILMY TP

Pożegnania