Reklama

2022-06-20 20:00:28

Reklama

Zakopane, Madera

Jacek Czech wraca z Parapływackich Mistrzostw Świata w dwoma medalami

Wspaniały występ Jacka Czecha na Mistrzostwach Świata w Parapływaniu na Maderze.

Sportowiec, który pół życia spędza w Zakopanem i tutaj w Centralnym Ośrodku Sportu trenuje zalicza zawody na portugalskiej Maderze do najbardziej udanych w karierze. Wystartował tam na dwóch dystansach, na 50 i 100 metrów grzbietem. 14 czerwca zajął trzecie miejsce w wyścigu na 100 metrów, ustanawiając rekord życiowy - 1 min i 57 sek. Poprawił swoje najlepsze osiągnięcie aż o 9 sekund. Przegrał tylko z Brazylijczykiem i Chilijczykiem. 17 czerwca na 50 metrów zdobył srebro, uznając wyższość tylko Brazylijczyka.

- To były chyba najbardziej udane zawody w moim życiu. Uzyskałem tytuł najlepszego zawodnika naszej kadry. Szczególnie wynik na 100 metrów był niesamowity. Na 50 metrów natomiast, mimo że zająłem wyższe drugie miejsce, mogę jeszcze w przyszłości poprawić ten rezultat. To świetny prognostyk przed kolejnymi zawodami, kolejnymi Mistrzostwami Świata, a w przyszłości Igrzyskami Paraolimpijskimi w Paryżu - powiedział nam Jacek Czech.
Chce on profesjonalnie przygotować się do tych imprez, zatrudnić sztab szkoleniowy, fizjoterapeutę i trenera. Na to potrzebne są dodatkowe pieniądze. - W Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem mam idealne warunki, ale dla tych osób potrzebne jest znalezienie sponsora. Myślę, że  z tymi wynikami będzie o to łatwiej - dodaje Jacek Czech.
Wyniki:
100 metrów stylem grzbietowym:
1. Gabriela dos Santos (Brazylia) 1:57,69 sek.
2. Alberto Abraza Dias (Chile) 2:00,45
3. Jacek Czech (Polska) 2:02,05
50 metrów stylem grzbietowym:
1. Gabriela dos Santos (Brazylia) 53,24
2. Jacek Czech (Polska) 57,04
3. Alberto Abraza Dias (Chile)  57,38
Poniżej nasz wywiad z Jackiem Czechem sprzed kilku tygodni:
Nigdy się nie poddaję
Gdy w 1994 roku przebudził się po wypadku, mógł tylko leżeć i patrzeć w sufit. Teraz zdobywa medale na największych imprezach sportowych dla paraolimpijczyków, do których przygotowuje się w Zakopanem. Z Jackiem Czechem, niepełnosprawnym pływakiem, rozmawia Paweł Pełka.
- Jesteś jednym z najlepszych niepełnosprawnych pływaków na świecie. Jak do tego doszedłeś?
- Wiele dała mi moja ambicja. Rywalizację mam chyba wpisaną w geny. Uwielbiam mierzyć się z innymi, a porażki tylko motywują mnie do większej pracy. Od 2017 roku niemal nieprzerwanie trenuję w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Udało mi się pod Giewontem wypracować nowatorskie metody treningowe. Dopasowałem do wszystkiego dietę, regenerację i to przynosi efekty.
- Twoje życie składało się z dwóch części - przed i po wypadku?
- Wypadek wydarzył się w 1994 roku. Miałem wtedy młody, silny i wytrenowany organizm. Po skoku na główkę złamałem kręgosłup. Po wypadku przeszedłem operację. Mogę powiedzieć, że prawie zaraz po wybudzeniu ze śpiączki zacząłem powoli ćwiczyć. Na początku to były bardzo trudne chwile. Byłem całkowicie sparaliżowany, mogłem praktycznie tylko leżeć i patrzeć w sufit. Po 4 latach ćwiczeń, zaczynając od pół godziny do 8 godzin dziennie, udało mi się wrócić do samodzielności. Jestem w miarę sprawny, chociaż mam porażone nogi i ręce. Ta rehabilitacja, walka z samym sobą w dużej mierze przygotowała mnie do uprawiania sportu.
- To było od razu pływanie?
- Nie, najpierw trenowałem szermierkę na wózkach, a pływanie traktowałem jako rehabilitację. Trenerzy zobaczyli, że mam bardzo dobrą pływalność. Kładę się na wodzie i świetnie się na niej utrzymuję. Dzięki ich radom zmieniłem dyscyplinę na pływanie. Pod koniec 2004 roku zacząłem regularne treningi. W pierwszych mistrzostwach Polski zdobyłem cztery medale: złoty, dwa srebrne i brązowy. Największą niespodzianką było wtedy to, że pokonałem mistrza paraolimpijskiego z Aten Mirosława Piesaka. To był dla wielu szok. Gdy przyszły pierwsze wyniki, zrozumiałem, że moja pasja ma pozytywny wymiar, bo ludzie chcą oglądać niepełnosprawnych, chcą widzieć, jak pokonujemy wszelkie przeciwności i nasze kalectwo. Proszę porównać, gdy ktoś zdrowy mówi, że nie chce mu się wstać z łózka, a ja z porażonym nogami, rękami wstaję codziennie z tego łóżka i udaję się na trening.
- W pływaniu nie możesz używać sparaliżowanych całkowicie nóg?
- Tak, pływam na samych rękach, więc znoszą one wielkie obciążenia. Bywały takie treningi, gdy na samych rękach potrafiłem przepłynąć nawet 5 km. Ręce zastępują mi w życiu nogi. Teraz skróciłem dystanse, nastawiam się treningi na 50 metrów stylem grzbietowym. Moja życiówka na tym dystansie to nieco ponad 57 sek., a zaczynałem od 1 minuty i 15 sek. Chcę osiągnąć 56 sek. i w czerwcu wystartować w Mistrzostwach Świata na Maderze, a później marzę o starcie w kolejnej paraolimpiadzie w Paryżu w 2024 r. 
- Do startów na całym świecie potrzebne są jednak duże pieniądze.
- Tak, borykam się niestety z problemami finansowymi. Od ostatnich igrzysk paraolimpijskich w Tokio wszystkie starty i zgrupowania pokrywam z własnej kieszeni. To są duże koszty związane z dojazdem, pobytem, kupowaniem suplementów diety. Wcześniej miałem indywidualne finansowanie ze środków ministerialnych za pośrednictwem PZSN "START". W tym roku do końca kwietnia mój wniosek o indywidualny program szkolenia nie został rozpatrzony. Wydatki przerosły moje możliwości, ale nie chcę się poddawać. Mam w tej chwili trzecie rezultaty na świecie na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. Nie ukrywam jednak, że przydałby się sponsor, który w zamian otrzyma dużą oglądalność, jaką mają największe imprezy sportowe. Paraolimpiadę w Londynie oglądały na przykład 4 miliony osób.
- Zakopane stało się twoją treningową bazą?
- Urodziłem się i wychowałem w Tarnobrzegu, ale tutaj, w Zakopanem, znalazłem swój drugi, a może nawet pierwszy dom. Dyrekcja Centralnego Ośrodka Sportu, w którym trenuję, zrobiła dla mnie bardzo wiele. Przystosowano siłownię dla osób niepełnosprawnych, w której możemy ćwiczyć. Mam tu naprawdę doskonałe warunki, specjalną dietę, optymalne warunki na basenie. Chociaż jest to basen 25-metrowy, to trenuje się rewelacyjnie. Wiele osób jest zresztą w szoku, że nie trenuję na basenie 50-metrowym, na jakim odbywają się zawody. Wynajęcie toru na takim basenie przerastałoby moje możliwości finansowe. Spotkałem się w Zakopanem z wielką życzliwością. Gdy zimą czy latem wyjeżdżam na wózku na spacer, zawsze spotykam kogoś, kto wyciąga pomocną dłoń, kto mi pomaga. Ważne, że w Zakopanem mam wszystko w jednym miejscu i na najwyższym światowym poziomie. Niektórzy śmieją się i pytają, czy ja stąd w ogóle wyjeżdżam. Odpowiadam, że skoro tu jest mój dom, to wyjeżdżam tylko na zawody. Staram się też spotykać w szkołach z dziećmi, opowiadam im o swoich treningach, startach.
- Jakie są twoje największe sukcesy?
- Jestem aktualnym rekordzistą świata na krótkim basenie z 2016 na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym. W 2019 roku po treningach w Zakopanem pojechałem na MŚ w Londynie, gdzie zdobyłem srebrny medal na 50 metrów stylem grzbietowym. Od 2013 roku przywożę nieprzerwanie medale z ME i MŚ. Brakuje tylko kropki nad "i". Nie udało mi się zdobyć medalu na igrzyskach, zająłem w Tokio najgorsze dla sportowca czwarte miejsce, ale wierzę, że uda mi się zająć miejsce na podium na kolejnej paraolimpiadzie.
- Od kilku lat spędzasz większość czasu w Zakopanem. Czy barier dla osób niepełnosprawnych tu ubywa?
- Myślę, że jest znaczący postęp. W Zakopanem zaczęli pojawiać się inni sportowcy na wózkach. Bartek Mrożek uprawia wyczynowo zjazd narciarski na monoski, lata zawodowo na szybowcu. Zakopane stało się miejscem otwartym dla osób na wózkach. COS jest mocno przyjazny osobom niepełnosprawnych. Przyjeżdżają parawioślarze, parałucznicy. Zakopane jest otwarte dla takich osób, ale nie popadajmy w euforię, jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, szczególnie że to miasto turystyczne, miasto sportu.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.
 • USŁUGI | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Kasjera. 725300144 https://bip.cos.pl/1509/zakopane praca.zakopane@cos.pl
  Tel.: 725300144
 • USŁUGI | budowlane
  WYKONCZENIA I REMONTY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  ŁAZIENKI KUCHNIE PLYTKI INSTALACJE MONTAZ MEBLI ARMATURY. 602839607
  Tel.: 602839607
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE tanio i solidnie, zacieranie mechaniczne, technika silosowa. Realizujemy małe i duże obiekty 18 26 550 39, 503 532 680.
 • PRACA | szukam
  KUCHARKA, POMOC KUCHENNA, SPRZĄTANIE. 796 358 958.
 • SPRZEDAŻ | zwierzęta
  SZCZENIAKI SHIH TZU. 730 519 594.
 • PRACA | dam
  Przyjmę Cieślę - budowa w Kluszkowcach Stawka do uzgodnienia Proszę dzwonić - 788 624 940. 788 624 940 aleksandra@tatrastyle.pl
  Tel.: 788
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA LOKAL NA PIZZERIĘ W ZAKOPANEM. 502 658 638
 • SPRZEDAŻ | różne
  SPRZEDAM SIANO W BALACH. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA PLAC POD MAGAZYN. 502 658 638
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  DO WYNAJĘCIA HALE NA WARSZTAT SAMOCHODOWY, LAKIERNIĘ, PRALNIE, HURTOWNIĘ, MAGAZYN. 502 658 638
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, ŁAZIENKI, ZABUDOWY, ADAPTACJA PODDASZY, REMONTY, DOCIEPLENIA BUDYNKÓW, FASADY. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE, DOMY OD PODSTAW, POKRYCIA DACHOWE, SZALUNKI STROPOWE. 693 206 403.
 • USŁUGI | budowlane
  REMONTY I WYKOŃCZENIA. 660 079 941.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  DESKI ŚWIERKOWE, dł. 5 m, gr. 53 mm. DRZEWO OPAŁOWE BUK. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  ADAPTACJA PODDASZY, OCIEPLENIA WEŁNĄ MINERALNĄ, SUFITY PODWIESZANE, ZABUDOWY GK, WYKOŃCZENIA WNĘTRZ. 660 079 941.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI MINIKOPARKĄ 2.5 TONY - 722 307 227.
 • SPRZEDAŻ | budowlane
  Sprzedam KANTÓWKĘ, KROKWIE, DESKI, GONTY i OPAŁ - 788 344 233.
 • PRACA | dam
  PENSJONAT "Willa Park" W CENTRUM ZAKOPANEGO ZATRUDNI OSOBĘ DO SPRZĄTANIA I RZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. 509 578 689.
 • PRACA | dam
  Kucharz al'a carte- Restauracja Górska w Białce Tatrzańskiej Do uzupełnienia zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: KUCHARZ. Oferta pracy dla kucharza z doświadczeniem zawodowym. Praca na stałe, bardzo dobre warunki pracy. Więcej informacji pod nr. 518 259 536 www.restauracjagorska.pl rest.gorska@gmail.com
  Tel.: 518 259 536
  E-mail: rest.gorska@gmail.com
  WWW: www.restauracjagorska.pl
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Działka pow. 41ar do zabudowy położona w Lipnicy Wielkiej pod Babią Górą. 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Las z drzewostanem pow. 41ar w Lipnicy Wielkiej 603071487, 609325040.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  APARTAMENT Za Strugiem, Zakopane - 607 506 428.
 • USŁUGI | inne
  PROFESJONALNA WYCINKA DRZEW, GAŁĘZI Z PODNOŚNIKA I Z UŻYCIEM LINY. 889 105 476
 • USŁUGI | budowlane
  FLIZOWANIE, REMONTY, WYKOŃCZENIA. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO. 882080371.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA - WSZYSTKO Z KAMIENIA. 509 169 590.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY, FASADY. 889 388 484.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NATIVE SPEAKER - JĘZYK ANGIELSKI - nauka face to face lub online, PRZYGOTOWANIE DO MATURY - Zakopane, okolice - 605 069 173
 • USŁUGI | budowlane
  TYNKI MASZYNOWE. 604 857 880.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2024-04-23 12:00 Taki rzadki i kolorowy gość odwiedził Dzianisz (WIDEO) 2024-04-23 11:46 Czarter Jachtów - świetny pomysł na wakacje 2024-04-23 11:01 Jak dobrać podłogę do mieszkania? 2024-04-23 11:00 Bajkowy poranek w Dolinie Strążyskiej (WIDEO) 1 2024-04-23 10:55 10 Niezwykłych Atrakcji w Zakopanem, Które Musisz Zobaczyć 2024-04-23 10:30 Mroczne zakamarki czasem lepiej pozostawić niezbadane... Mamy dla Was książki 2024-04-23 10:00 Nie dość, że pijany to jeszcze wpadł na radiowóz 2 2024-04-23 09:55 Kto rozpoznaje tego psiaka 2 2024-04-23 09:00 Pomoc na dwa serca 2024-04-23 08:00 Zbyt wcześnie dotknięte cierpieniem, czyli obozowe strofy z Ravensbruck 1 2024-04-22 23:08 Dramatyczna akcja GOPR na Maciejowej 1 2024-04-22 22:00 W środę pogrzeb Józefa Krzeptowskiego, gospodarza tatrzańskich schronisk i ratownika TOPR 2024-04-22 21:00 11 edycja Pieniny Ultra-Trail za nami! (ZDJĘCIA) 2024-04-22 20:00 Kolejny etap zabezpieczania osuwiska. Kiedy droga będzie przejezdna? 2024-04-22 18:59 Radość ze sztandaru! (ZDJĘCIA i WIDEO) 2024-04-22 17:59 Rozmawiamy z Łukaszem Filipowiczem, nowym burmistrzem Zakopanego (WIDEO) 28 2024-04-22 17:30 Festiwal Nowe Horyzonty tournée 2024 tylko w nowotarskim kinie MCK 2024-04-22 16:59 Podjeżdżają ciężarówki i zrzucają ziemię 23 2024-04-22 16:30 Mistrz i uczeń wspólnie na scenie 2024-04-22 16:06 Czy to przez zmianę władzy, czy przez fatalną pogodę wszystko na Cyrhli stoi? 5 2024-04-22 15:59 W Zakopanem sypie śnieg, ale to już raczej ostatni zimowy dzień (WIDEO) 2024-04-22 15:30 Dziecięce super moce. Warsztaty 2024-04-22 15:00 Nowy burmistrz Szczawnicy Bogdan Szewczyk w ogniu pytań Jurka Jureckiego (WIDEO) 7 2024-04-22 14:05 Jak powinno wyglądać oświadczenie sprawcy kolizji? 2024-04-22 13:59 Ratownik GOPR zginął pod lawiną w Tatrach 1 2024-04-22 13:32 Tych przystanków nie obsługujemy, na razie do połowy maja 3 2024-04-22 12:54 Korek: wszechstronność i trwałość zastosowań 2024-04-22 12:25 Nie żyje twórca Blachotrapezu 4 2024-04-22 12:15 Jak powiedzieć dziecku o rozwodzie? 2024-04-22 12:11 Nowa definicja podróży globalnych dzięki World Tourism Portal 2024-04-22 11:33 Miał za szafą plantację marihuany 2 2024-04-22 11:30 Szokująca historia dwudziestowiecznych sierocińców. Mamy dla Was książki 2024-04-22 11:30 Do czego wykorzystać wodę ze zbiornika na deszczówkę? 2024-04-22 11:01 Znamy szczegóły akcji TOPR, nocą ruszyli na lawinisko po ciało turysty 2024-04-22 10:00 Roman Giertych kpi z wyników wyborczych PiS na Podhalu i puszcza Jarosławowi przebój Sławomira 39 2024-04-22 09:35 Kto pospieszył się z wymianą zimówek na letnie opony, ten może mieć problem 2 2024-04-22 08:59 Od rana w sercu Zakopanego wielki korek, znamy dobrze jego powód 4 2024-04-22 08:00 Wiosna dla zdrowia w nowotarskiej uczelni 2024-04-22 05:55 Grzegorz Watycha burmistrzem Nowego Targu - to już oficjalne wyniki! 3 2024-04-22 05:47 Tadeusz Królczyk wygrywa wybory w Ochotnicy Dolnej 2 2024-04-21 23:45 Oficjalne wyniki w Krościenku. Wójt Dyda przegrywa 7 2024-04-21 23:35 Andrzej Dziwisz odchodzi 1 2024-04-21 23:27 Łukasz Filipowicz burmistrzem Zakopanego. Wyniki ze wszystkich komisji 26 2024-04-21 23:00 Zacięta walka w Ochotnicy Dolnej. Jurkowski już bez przewagi AKTUALIZACJA 2024-04-21 22:48 W Jabłonce wygrywa Stanisław Kasprzak 2024-04-21 22:40 W Krościenku prowadzi Stanisław Tkaczyk 1 2024-04-21 22:32 Ratułowski pozostaje burmistrzem 8 2024-04-21 22:14 Tak w sztabie Łukasza Filipowicza cieszą się z wygranej (WIDEO) 18 2024-04-21 22:12 Leszek Świder pozostaje na stanowisku burmistrza Rabki 12 2024-04-21 22:10 Agnieszka Nowak-Gąsienica pogratulowała nowemu burmistrzowi Zakopanego 15
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2024-04-23 11:04 1. Jadziem ze szwagrem i szwagierką! 2024-04-23 11:02 2. Jaruś, no to może w końcu zostaniesz doceniony i wrócisz do łask ... mundurowych ??? 2024-04-23 10:59 3. dyć tam ma być droga expresowa 2024-04-23 10:50 4. No dzban z niego straszny, nawet nie wie, że do transportu z MOka Zakopanego nie ma nic do gadania. Gada jak nakręcony Zrobimy, pomyślimy, będziemy się starać, otwarty na współpracę. Zero konkretów. Kto mu teraz będzie robił za murzyna, jak w radzie lovelasy, ćpuny, krzykacze, same gwiazdy bijące się między sobą o stołki. Dlatego tak mlaska i pieprzy o otwartości na współpracę. Mam nadzieję, że Radni od ANG siądą z boku i będą patrzeć na to jak się wzajemnie zagryzają. Jako Wyborcy macie przyzwolenie i prawo od nas, nic nie robić! Nic nie robienie, jest sukcesem obecnej KOALICJI. Zresztą patrzeć na ilość głosów odanych na radnych, to się to sprawdza. Najwięksi lenie i krzykacze dostali najwięcej głosów. 2024-04-23 10:37 5. spoko, spoko o te wiedzę z przepisów, Pan Kandydat - Elekt pójdzie na kurs i się doszkoli. 2024-04-23 10:29 6. Chwała bohaterom... 2024-04-23 10:27 7. zmarł mój szef pracowałem dla Pana jana Luberdy w blachotrapie wielki czlowiek Dziadek Janek był super Bedziemy Pamietać o tobie szefie spoczywaj w pokoju 2024-04-23 10:25 8. Napiszcie lepiej o silnym i sprawdzonym komendancie straży wiejskiej co prywatnym złomem parkuje na zakazie pod dworcem. Czy nowy Burmistrz może ukrócić takie bezczelne granie na nosie mieszkańców. Urzędnicza kasta ma świecić przykładem a nie ignorować wszelkie przepisy bo są świętymi krowami. Ten Pan już dawno powinien być na emeryturze bo jego praca polega tylko na uczestniczeniu w uroczystościach. Niech idzie na księdza. 2024-04-23 10:22 9. @ trener AA ( AAnie pijący , kurr, AA.) i nikt ci nie odpowiedział ? ..... powiem ci co - wino PRINZ STEFAN białe półsłodkie z regionu Veinfiertel ... przypuszczam że ci nie sprzedadzą i nie chodzi tu o twój wiek ... wiec próbuj ... (nie mam na myśli tego co pisałeś ... uprawianie z prezesem m..... ale głodnymu zawse chleb na myśli ...) temat artykułu nie jest o upraw... tylko o wynikach wyborów ... cytej tytuł 3 x jak demencja dokuco tobie. 2024-04-23 10:18 10. Kto rozpoznaje psiaka? Ja~, jarek!
2024-04-22 15:13 1. Tutaj można się wiele dowiedzieć o naszym świecie i przyszłości. Super! 2024-04-21 22:36 2. Dlaczego nie piszecie o hejcie jaki sąsiedzi wyrzygują na organizatorów tej inwestycji? Grupa sąsiadów brnie w zaparte, skargi, blokady, pisma, w żaden sposób nieuzasadnione. Może nagłośnienie ich zachowania przywróci im poczucie przyzwoitości i serdeczności wobec osób którym los nie oszczedził kalectwa? 2024-04-05 23:21 3. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 23:11 4. O myszka znowu się lansuje, a miała zawiesić kampanię wyborczą. Najlepsze są jej plakaty wyborcze - poza z założonymi rękami obrazuje jej ostanie dwie kadencje na stanowisku zastępcy burmistrza: "siedziałam dwie kadencje z założonymi rękami i nic nie robiłam i staram się teraz o wasz głos drodzy mieszkańcy aby sobie dalej tak posiedzieć tylko za lepszą kasę" 2024-04-05 07:05 5. BRAWO WY !!! 2024-03-29 17:19 6. Ja się pytam jaką partię ten pan reprezentuje?Nazwa komitetu nic nie mówi. 2024-03-14 18:58 7. I to jest miś a nie jakosi cepersko podróba! 2024-03-09 17:01 8. Deportowac drugiego na anktartyde. 2024-02-23 16:54 9. patrząc na tą kobitkę z kieleckiego to cuć ze wiosna idzie ... cuć to nawet niedźwiedzie z gawry wychodzą a niedzwiedzice śpią ... po co wszytko im wiedzieć ... po co ... 2024-02-22 20:48 10. Pnioki, sroki w krzoki takie potoki.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy


REKLAMA


Pożegnania

FILMY TP