Reklama

2022-07-03 12:15:51

Zakopane/Tatry

Podsumowana akcja Czyste Tatry. Wolontariusze znieśli z gór ponad 350 kg śmieci

Na tatrzańskie szlaki wyruszyło ponda 3000 wolontariuszy.

Ponad 3 tysiące wolontariuszy poszło na tatrzańskie szlaki i zniosło 352 kg śmieci, które później zostały posegregowane.
Przez dwa dni w miasteczku edukacyjno-ekologicznym na górnej Równi Krupowej w Zakopanem mieszkańcy Podhala, turyści i miłośnicy gór uczestniczyli w warsztatach i konkursach ekologicznych, a w piątkowy wieczór bawili się na występach Marcina Dańca i zespołu Zakopower.

W tegorocznej akcji z Tatr zostało zniesione o ponad 200 kilogramów śmieci mniej, niż w ubiegłym roku. Wszystkie zebrane na tatrzańskich szlakach odpady zwieziono do miasteczka Czystych Tatr i od razu posegregowana na następujące frakcje: plastik i tworzywa sztuczne (113,1 kg), szkło (63,9 kg), odpady bio (13,5 kg), zmieszane (129,6 kg), papier (13,4 kg) oraz śmieci inne (18,5 kg).

jof

Zostań Patronem Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Teraz Usłysz Same Kłamstwa 2022-07-04 13:20:03
"miłośniku bezzębnego karła z Żoliborza" no, takim językiem i w ten sposób nie będę dyskutował z chamem i prymitywem. Choćby był najdroższy!
R. 2022-07-04 08:41:35
No drogi miłośniku bezzębnego karła z Żoliborza jeśli twoim zdaniem jedynym lub najważniejszym jego sukcesem jest zbudowanie za ciężkie miliardy kawałka płotu na granicy z Białorusią to już nie mam więcej pytań o poziom intelektualny waszego elektoratu. Podrzuce ci parę dodatkowych faktów o których nie wspomniałeś zapewne z wrodzonej i tak powszechnej przecież w waszym środowisku skromności i pokory : Ostrołęka , respiratory , maseczki , wybory kopertowe , dwie wieże , bank za złotówkę , fundusz sprawiedliwości , pegasus ...
Ot tak na początek
Mam nadzieję że pan moderator tym razem nie usunie mojego posta.
Przecież to medium jest obiektywne a nie prorządowe ?
Chyba ze się mylę
worek na śmieci 2022-07-04 08:37:55
117 g czyli jakieś 3 butelki pet 1,5l na osobę. Samo zwolnienie wolontariuszy z biletu wstępu "uszczupliło" kasę TPN o 12 tysięcy. Na szczęście podsumowanie 10 edycji akcji wygląda lepiej bo 35150 wolontariuszy zebrało 6719 kg śmieci, czyli 119 g. Ile mandatów za zaśmiecanie wystawiono w tym czasie?

Kolejny spektakularny sukces jak przebudowa parkingu na Palenicy i elektryczne wozidło.
pójde boso przez śmieci 2022-07-03 22:27:04
po zostało odsunięte , tak jak teraz będzie odsunięty Kaczyński za nieudacznictwo w : kwestiach środowiskowych, mieszkaniowych, drożyznę którą napędza Morawiecki transferami socjalnymi
Teraz Usłysz Same Kłamstwa 2022-07-03 18:16:49
Ty, @bosy, co się stało systemem kaucyjnym powszechnego recyklingu, wprowadzonym przez "udaczników" z PO ??? A może go nie było, bo..... platfusom się nie udało wprowadzić przez OSIEM LAT, i nic nie zapowiadało, żeby miało się to zmienić w następnych latach, gdyby "udacznicy" nadal wygrali. Tymczasem na horyzoncie pojawia się zapowiedź wprowadzenia przez "nieudaczników" w ósmym roku ich rządów. A to oznacza, że i tak są do przodu w stosunku do swoich POprzedników!
Ps. Już niebawem się dowiemy, że Tuskowi i PO w końcu udało się zbudować mur i płot na granicy polsko białoruskiej, i to wbrew PISowi, który tylko przeszkadzał i uniemożliwiał jego budowę, jak tylko mógł.
Robert 2022-07-03 18:03:53
Wiosną było sprzątanie świata w gminach, poszczególnych miejscowości, były dzieci, strażacy, samorządowcy, ochotnicy, nie widziałem
nikogo z pracowników TPN.
ozyrys 2022-07-03 16:30:00
TPN NAJWIĘKSZY BADZIEWNY PARK W POLSCE 0 DBANIA O DRZEWOSTAN 0 WYCINKI DRZEZWA Z KORNIKIEM POGADAJCIE ZE SPECJALISTAMI-NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY PARK ŻEBRA O SPRZATNIE.DNO ŻENADA JAK TEN CAŁY ZGNITY OSCYP ZASMRODZONY SPALINĄ.
pójde boso przez śmieci 2022-07-03 16:00:38
po 7 latach rządów Kaczyńskiego nie udało się nieudacznikom wprowadzić systemu kaucyjnego i powszechnego recyklingu jako gałęzi gospodarki, butelki i plastik lądują w lesie. I to w czasach kiedy energia drożeje.
Wprowadza się program chrust +, który ogołoci lasy ,zamiast sadzić 2 miliony drzew .Nie promuje się indywidualnego sadzenia, nie ułatwia czy promuje procesu nasadzeń ulgami podatkowymi, nie umożliwia się powszechnego sadzenia na działkach rolnych VI klasy,przekształcanie gruntów na lasy to droga karkołomna.
Gośka 2022-07-03 14:36:46
3000 zniosło 350kg, czyli około 12 dkg na osobę. Tym ludziom rozdano setki worków, jakieś koszulki /nie wiem czy dla każdego?! /, przyjechali samochodami, dwa dni grała muzyka, występy, nagłośnienie, oświetlenie, hałas!?? Co to ma wspólnego z ekologią? Tyle samo co apele właścicieli domów z basenami i prywatnych samolotów, kilkudziesięciu samochodów w garażu o oszczędzanie wody i czyste powietrze. W górach nie ma prawa być śmieci, tego powinni uczyć rodzice i szkoła. Kogo nie nauczyli powinni karać pracownicy TPN, mandat powinien być tak,, bolesny", żeby nauczył.
dziadek56 2022-07-03 13:14:20
Gratulacje dla tych 3000 którzy są jak nienormatywni na tle milionów .
Wklejam mój komentarz z tematu Biały Dunajec , bo dotyczy tego samego zagadnienia i pozostaje pytaniem bez odpowiedzi .
Polacy na terenie państwa w którym mieszkają nie mają poczucia że mieszkają u siebie . Taka teza . Nie jest złośliwa ani stronnicza . Nie jest też polityczna . Jest strasznie smutna . Jak przyłożyć wszystkie problemy , od śmieci w lesie przez agresję na drogach i w życiu do "wielkiej " polityki . Dla mnie to wyjaśnia wszystko . Pytanie dla czego tak źle , bez szacunku i obojętnie traktują to co "nie jest ich " .
Mam świadomość czasu , ponad wiekowych rozbiorów i tego że od 24 października 1795 ( lata 90te !! ) do dzisiaj minęło 227 lat z czego tylko 52 lata i to w kawałkach jesteśmy we własnej państwowości . Wrogość , czy nie chęć , do instytucji Państwa wydaje się naturalnie umocowana w podświadomości społecznej . Mnie zastanawia przeniesienie tej wrogości na szeroko rozumianego "współobywatela" , sąsiada . Daje się odczuć co dzień . Polacy się nie uśmiechają do siebie . Oj długo by o tym . Może to takie "dramatyczne" niedzielne zamyślenie . Pozdrawiam i uśmiecham się .
  • PRACA | dam
    Przyjmę DO OPIEKI NAD STARSZĄ OSOBĄ. 665 602 766.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW, STANY SUROWE OTWARTE, DACHY, ELEWACJE. 608729122.
  • BIZNES
    Wydzierżawię działkę w Ludźmierzu przy trasie Nowy Targ-Czarny Dunajec lub przyjmę reklamę. 608 729 122.
  • PRACA | dam
    Przyjmę MURARZY. Praca Polska, Niemcy. 608729122.
  • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
    Sprzedam DOMY po 100 m2 - Klikuszowa, koło Centrum Narciarstwa. 608 729 122.
  • USŁUGI | budowlane
    "Tedy" Usługi budowlane: sprzedaż domów w stanie deweloperskim, budowa domów murowanych i drewnianych, wszelkie pokrycia dachowe, ocieplenia/termomodernizacja domów/budynków, sprzedaż materiałów budowlanych, nadzory budowlane, usługi transportowe. 608 729 122, +49 15 205 734 746, mail: tedy32@o2.pl
  • PRACA | dam
    ZLECĘ PRACE PORZĄDKOWE, REMONTOWO-BUDOWLANE W KOŚCIELISKU, OD ZARAZ. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    ZAKOPANE - KOŚCIELISKO DO WYNAJĘCIA KOMFORTOWE, WYPOSAŻONE MIESZKANIA 35-38m2. 608 806 408
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    Emerytka szuka DOMU Z OGRODEM do wynajęcia - Nowy Targ i okolice. 575 450 977.
  • PRACA | dam
    Hotel **** w Zakopanem zatrudni KUCHARZA a la Carte tel. + 48 792 276 261
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE 38 m2 i 50 m2 W CENTRUM NOWEGO TARGU, UL. KRZYWA, STANDARD DO ZAMIESZKANIA, NOWE, ŚWIEŻE. 608 806 408
  • USŁUGI | budowlane
    REMONTY I WYKOŃCZENIA od A do Z. 572624414.
  • USŁUGI | budowlane
    BUDOWY DOMÓW OD PODSTAW ORAZ WIĘŹBY DACHOWE WRAZ Z POKRYCIEM. 572624414.
  • PRACA | dam
    PIEKARNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI KIEROWCĘ. Mile widziane doświadczenie. Praca na stałe. 602 759 709
  • PRACA | dam
    Zatrudnię SPRZEDAWCZYNIĘ DO SKLEPU SPOŻYWCZEGO W ZAKOPANEM. 606 115 465.
  • PRACA | dam
    Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni do restauracji hotelowej: KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną, całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
  • PRACA | dam
    Górska Grupa Hotelowa zatrudni OSOBĘ DO KIEROWANIA DZIAŁEM HOUSEKEEPINGU w Białce Tatrzańskiej. Oferujemy stabilne zatrudnienie i atrakcyjne wynagrodzenie. Prosimy o przesłanie CV na adres a.rysula@gorskagrupa.pl oraz telefon 535-391-391
  • PRACA | dam
    Restauracja Siwy Dym w Rabce-Zdrój zatrudni: KUCHARZA KUCHNI ZIMNEJ ORAZ GORĄCEJ. Praca na stałe lub dorywczo. CV na: rabka@siwydym.pl Informacje pod numerem 887 080 004
  • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
    DO WYNAJĘCIA LOKAL HANDLOWO - USŁUGOWO - BIUROWY o powierzchni ok. 50 m2. Zakopane centrum, ul. Kościuszki - 691 124 272.
  • PRACA | dam
    ZATRUDNIMY W KARCZMIE oraz W BARZE MLECZNYM: KUCHARZA/-KĘ, DOŚWIADCZONĄ POMOC KUCHENNĄ, OBSŁUGĘ BARU MLECZNEGO, KELNERA/-KĘ. Kontakt: 600 035 355, 600 035 080 lub osobiście: Zakopane, Droga na Bystre 2A (9-13).
  • PRACA | dam
    DO PENSJONATU W ZAKOPANEM - OSOBĘ DO OBSŁUGI ŚNIADAŃ I SPRZĄTANIA POKOI - dyspozycyjną. Bez zamieszkania. 509 578 689.
    Tel.: 509 578 689
  • PRACA | dam
    KANTOR ZATRUDNI KASJERA WALUTOWEGO. CV proszę przesyłać na adres: kantorzakopanepraca@gmail.com
  • USŁUGI | inne
    WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
  • PRACA | dam
    Biuro księgowe AUDITPLUS zatrudni: głównego księgowego, specjalistów ds. księgowości i referentów. Praca w Zakopanem, 8-16, pełen etat. Zapraszamy. Zgłoszenia: praca@auditplus.pl.
  • USŁUGI | budowlane
    MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
  • KUPNO
    KUPIĘ STARY POROZBIÓRKOWY SOSRĘB. Proszę wysłać zdjęcie na numer 605 306 244.
  • USŁUGI | budowlane
    OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
  • SPRZEDAŻ | różne
    DREWNO KOMINKOWE. 501 577 105.
2026-02-28 10:05 Holistyczne zdrowie - kompleksowe podejście do ciała, umysłu i emocji 2026-02-28 10:00 Niech nas kręci bezpieczeństwo, dzielnicowi uczyli najmłodszych najważniejszych zasad 2026-02-28 09:00 Nowe rozkłady jazdy Powiatowych Linii Autobusowych od 1 marca 2026-02-28 08:00 Marcowe zebrania wiejskie w Gminie Kościelisko 2026-02-27 21:00 Powiat Tatrzański z ponad 6,2 mln zł na drogi. Rząd zatwierdził dofinansowanie 2 2026-02-27 20:00 Gmina Poronin kupiła działkę na Stasikówce. Nowa przestrzeń dla mieszkańców i OSP 1 2026-02-27 19:18 W Zakopanem prawie +11 st. C. Sezon rowerowy czas zacząć (WIDEO) 1 2026-02-27 19:00 Budujecie siłę naszej społeczności, dziękujemy organizacjom pozarządowym. 2026-02-27 18:00 Konsul Węgier z wizytą w Zakopanem. Będzie wspólna promocja? 9 2026-02-27 17:30 Marcowy "Wieczór w Czerwonym Dworze" 2026-02-27 17:00 Będzie remont na Kasprusiach. Zniknie też budynek 8 2026-02-27 16:30 Seniorzy na start. Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce 2026-02-27 16:18 Po moście pozostało tylko wspomnienie 2026-02-27 15:30 Mistrz tańca. Warsztaty dla instruktorów tańca ludowego 2026-02-27 15:08 Przez cztery dni będzie Nowy Targ świętował swoje 680 urodziny 2 2026-02-27 14:00 Dzień otwarty w Szkoły Podstawowej 1 w Zakopanem 2026-02-27 13:00 Ukradł grubą kasę na stacji kolejowej w Rabce 3 2026-02-27 12:46 Całodobowa iluminacja Rynku w Nowym Targu to chyba przesada 1 2026-02-27 12:25 Zaginiona odnaleziona 2026-02-27 12:16 Zagubiony piesek na Szymoszkowej 2026-02-27 12:00 Co robić w weekend w Zakopanem? 2026-02-27 11:19 Słońce nad Tatrami, ale lawinowa trójka wciąż groźna 2026-02-27 11:00 Pusto i pięknie na Rusinowej Polanie o poranku (WIDEO) 2026-02-27 10:30 Pojedynek o honor i życie tysięcy Polaków. Mamy dla Was bilety 2026-02-27 10:00 Spór o przedłużenie Tetmajera. Mieszkańcy zaniepokojeni, miasto uspokaja 11 2026-02-27 09:00 Nowa Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży w Zakopanem 2026-02-27 08:00 Stare meble, materace i tekstylia będą odbierane z posesji w marcu 2026-02-26 22:00 Odliczanie rozpoczęte! Jaworzyna w rytmie Pucharu Świata FIS 25 lutego 2026 2026-02-26 21:00 Ostre starcie radnych. Biadolić każdy potrafi kontra skąd tyle nerwów? 9 2026-02-26 20:00 Miasteczko rowerowe w Zakopanem z opóźnieniem. Umowa rozwiązana 3 2026-02-26 19:30 Są jeszcze wolne miejsca w ŚDS w Poroninie. PSONI Koło Zakopane zachęca do składania wniosków 2026-02-26 19:25 Wiceburmistrz Bryjak: Dwie osoby z kierownictwa urzędu mają pozwolenie na broń 4 2026-02-26 18:50 Zaginęła Wioletta Madeja 2026-02-26 18:30 Sprawni Razem. Ogólnopolskie zawody 2026-02-26 18:00 Wzrost liczby pożarów o 30 procent. Zakopiańscy strażacy mieli pracowity rok 2026-02-26 17:30 Wyprzedzanie zakończyło się w rowie 2026-02-26 17:00 Drogą niepogodzeni 2026-02-26 16:18 Słowaccy ratownicy dystansują się od nagrań w sieci 2026-02-26 16:00 Romskie kapele uciekają w skarpetkach. Ostra zapowiedź komendanta 19 2026-02-26 15:02 Poszukiwany wpadł na Krupówkach na własne życzenie 1 2026-02-26 15:00 Środowisko narciarskie żegna tragicznie zmarłych w Tatrach Słowackich 5 2026-02-26 14:01 Policja zatrzymała mężczyznę, który zastrzelił w Ludźmierzu dwa jelenie 1 2026-02-26 13:34 Wszyscy Święci Wawrzyńcoka 2026-02-26 13:00 Dewastował wagony na stacji w Chabówce - grozi mu 5 lat więzienia 2 2026-02-26 12:33 Awaria kolejki krzesełkowej w Kotle Goryczkowym (WIDEO) 2 2026-02-26 12:30 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w niedzielę w Zakopanem 2026-02-26 11:00 Słońce w Zakopanem i Tatrach. Niech was nie zwiedzie taka pogoda (WIDEO) 2026-02-26 09:59 Ponad 10 tysięcy interwencji rocznie. Jak pracuje Policja pod Tatrami? 5 2026-02-26 09:30 Kolumna informacyjna Urzędu Miasta Zakopane 2026-02-26 09:07 Rozpoczęła się sesja zakopiańskiej Rady Miasta 5
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2026-02-28 09:04 1. Dwa lata temu zgłaszałem w Wydziale Drogownictwa tragiczny stan małej bocznej uliczki przy której mieszkam. Dziury i pęknięcia tam gdzie asfalt, a tam gdzie asfaltu brak bagno, dziury, a po deszczu rzeka. Wtedy już zostałem zbyty, bo "mamy do przeprowadzenia bardziej kluczowe remonty, niech pan chociażby spojrzy jak wygląda ulica Kasprusie". Skoro teraz się biorą za Kasprusie to chyba znaczy że w niedalekiej perspektywie kolejnych dwóch lat może i moja uliczka doczeka się choćby delikatnego remontu. 2026-02-28 09:02 2. wybudują na tej działce za pieniądze z beee! UE posiadłość dla uciekinierów tzw. wielkich patriotów polskich :) :) :) 2026-02-28 08:58 3. @roni, a ile byłoby gdyby rządził pinokio? wiadomo!! wielkie G tak jak i ze wszystkim :) nawet tego co nazywał węglem nie dał nawet po 4 tysie a zalega to coś do dzisiaj 750 tys ton :) :) :) 2026-02-28 08:56 4. Senior seniorowi...... 2026-02-28 07:54 5. jeszcze raz potwierdziło się to powiedzenie o stole i nożycach :) a kto powiedział że tam byłem? tylko twoja nijaka świadomość :) :) :) 2026-02-28 07:34 6. Czy będą darmowe już do jedzenia Szynki balerony kiełbasy golonki ? to przyjdę 2026-02-28 07:11 7. Dobrze że im poprzednicy projekt zostawili. To będą się teraz chwalić. 2026-02-28 05:01 8. Protestuje ! To jest radio Tirana ! 2026-02-28 03:27 9. Popieram działania Słowacji i Węgier. 2026-02-28 00:15 10. Wychodzi w sumie coś koło 5 km dróg na cały Powiat Tatrzański..., łoo... panie...toż to szaleństwo.
2026-02-16 21:51 1. "Na spotkaniu zjawił się burmistrz Łukasz Filipowicz, radni Tymoteusz Mróz, Mateusz Łękawski i mieszkańcy. Ci ostatni niezbyt licznie." A kto miałby się tam pojawić jak spotkanie zorganizowane w godzinach gdzie normalni ludzie pracują a miejsca tam w tej "stacji kultura" było może jeszcze na jakieś 20 osób. Przecież to klita na poddaszu gdzie jest miejsce dla dzieci na zabawy a nie dla 100 czy więcej dorosłych. Przecież to była jawna kpina. Dlaczego spotkanie nie było bardziej komunikowane i nie zapewniono odpowiednio dużej sali? I przede wszystkim dlaczego w godzinach pracy a nie w weekend??? Wywalić miliona na sylwestra potrafią a zmobilizować mieszkańców "nie da się". Widać zależy im żeby przyszło jak najmniej mieszkańców. Boją się usłyszeć to i owo. 2026-02-08 13:18 2. Fajne eksponaty :) 2026-02-04 21:19 3. Nie moje klimaty ani dla uszu ani dla oczu 2026-01-29 15:43 4. Kasia Rysy 2026-01-03 13:15 5. Ładne góalki. 2025-12-29 19:33 6. Znakomity poMYSł panie @jarząbek 2025-12-03 15:38 7. Świetny POmysl, zwłaszcza że w Zakopanem mimo otwartej Gubałówka m.in. przez Pana Szwajcara i czwartego burmistrza G.J. to lepiej na desce windsurfingowej po równiach pojeździć 2025-12-01 17:12 8. Panowie dobra robota! A tak swoją drogą nie ma wojny, jest woda, ogólcie się do tej służby, a nie wyglądajcie jak krasnale... 2025-11-21 15:51 9. Brawo Agatko! Piękne, cudne, zachwycające prace! 2025-11-17 21:21 10. Teraz górale wprzedają swoją ojcowiznę żeby kupić nowe auto. Wszystkie te biznesy ze starym śmierdzącym sprzętem (mówiąc złomem) powinny być nakaz ogrodzenia blochą od ulicy. Podobnie ze składami budowlanymi. Tyle pięknych miejsć zostało oszpeconych przez lokalny interes.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama