Reklama

2022-07-18 18:30:49

Pod Giewontem

Zakopane: Kierowca miejskiego autobusu zaatakował pasażera

Próba zatrzymania i wejścia do miejskiego autobusu w Zakopanem skończyła się dla turysty utratą okularów.

Mało brakowało, by na remontowanym dworcu autobusowym nie doszło do rękoczynów. Kierowca miejskiego autobusu ostro zareagował na próby wejścia pasażera na pokład. Bo też "bezczelny turysta" śmiał dobijać się do wozu, żądając wpuszczenia do środka. W momencie, gdy już wszyscy wsiedli, a drzwi się zamknęły. Regulamin święta rzecz. Tyle że na tabliczce stoi jak wół: "Przystanek dla wysiadających". Dlatego turysta czekał kilka metrów dalej.


Kierowca wzruszył ramionami

Była godzina 8.30 rano. Autobus miejskiej linii nr 11, jadącej w kierunku Krzeptówek, zajechał na przystanek pod dworcem kolejowym. - Mimo moich oczywistych sygnałów, że chcę wsiąść do autobusu, kierowca wzruszył jedynie ramionami i zawrócił - opisuje wydarzenia nasz czytelnik Andrzej. Kilka minut wcześniej spytał kierowcę linii nr 14, czy stoi na właściwym przystanku. Dostał twierdzącą odpowiedź. Stąd jego przekonanie, że po wyjściu pasażerów będzie mógł tu wsiąść do autobusu linii nr 11 i dojechać na Krzeptówki. Widząc, że drzwi się zamknęły, a autobus zawraca, podszedł do pojazdu. - Uderzyłem w bok, mając nadzieję, że kierowca po prostu mnie nie widział - dodaje Andrzej.

Zerwał okulary z twarzy

To był błąd. Niedoszły pasażer szybko przekonał się, że autobus można zatrzymać, nie gasząc silnika. Kierowca może pojazd opuścić i podejść do "namolnego klienta". Tylko po to, by mu naubliżać (jak twierdzi turysta) i bez dalszych ceregieli zerwać z jego twarzy okulary. Na szczęście krewki kierowca nie podeptał ich (najwyraźniej nie oglądał filmu Woody Allena "Bierz forsę i w nogi", gdzie motyw zdejmowanych i deptanych okularów przewija się przez całe życie bohatera). Zerwane z twarzy okulary wyrzucił w krzaki.

Frustracja kierowcy

- Nie przeczę. W autobus klepnąłem - przyznaje skruszony podróżnik. Nie może jednak zrozumieć jednego. Skoro kierowca mógł autobus zatrzymać, mógł otworzyć drzwi, mógł wysiąść, by okazać swoją frustrację - dlaczego wcześniej nie mógł wpuścić pasażera do środka? - To chyba nie jest nadmierną uprzejmością wobec przyjezdnego, który niekoniecznie zgadnie, że wsiadamy do autobusu z przystanku dla wysiadających - zastanawia się interweniujący w redakcji pasażer, którego kierowca pozbawił okularów.

Kara dyscyplinarna dla kierowcy

Z prośbą o wyjaśnienia zwróciliśmy się do urzędu miasta i spółki TESKO, która odpowiada za dwie linie komunikacyjne uruchomione przez burmistrza. Pracownicy TESKO przeanalizowali nagrania z kamer monitoringu. Dostaliśmy potwierdzenie, że opisywane przez pasażera wydarzenia faktycznie miały miejsce.

Okazuje się, że przystanek linii nr 11 przy dworcu PKP, na którym autobus się zatrzymał, jest dla tej linii przystankiem przelotowym. To oznacza, że można na nim wsiadać i wysiadać, o czym podróżni nie wiedzą - patrz tabliczka "Przystanek dla wysiadających". - Pan był przy autobusie linii nr 14, który oczekiwał na swój odjazd na przystanku początkowym dla linii nr 14. Kierowca po zabraniu pasażerów z przystanku przelotowego nie miał obowiązku ponownego zatrzymania się na wezwanie turysty - wyjaśnia Monika Jaźwiec, prezes TESKO. Dodaje, że po analizie monitoringu potwierdzono, że turysta faktycznie uderza w burtę autobusu. Kierowca zatrzymuje się, dochodzi do bliżej nieokreślonej kłótni. Tyle że według kierowcy to turysta używał wobec niego słów obraźliwych. To poskutkowało zerwaniem okularów z twarzy niedoszłego pasażera i wyrzuceniem ich w krzaki. - Po analizie całego zdarzenia kierowcy wymierzono karę dyscyplinarną, przewidzianą w naszym regulaminie pracy - podsumowuje Monika Jaźwiec. - Mimo trudnych warunków panujących na remontowanym dworcu, frustracji i nerwów, zachowanie kierowcy było naganne i nie powinno mieć miejsca.

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
Www 2022-07-20 14:21:55
Karygodne zachowanie kierowcy. Znałam takiego jednego kierowcę, napierw pracował w PKS, potem u jednego z przewoźników linii Zakopane- Kraków ...
Jako zwykły pasażer miałam z nim 2 nieprzyjemne sytuacje, bo osmieliłam się wsiąść do autobusu, a on jeszcze nie odjeżdżał tylko stał na przystanku. Krzyczał i wyzywał mnie - kto wie czy to nie ten sam kierowca tzn. cham.
Licho 2022-07-19 14:17:37
Podróżny powinien poklepać delikatnie kierowcę ze trzy razy po pupie a nie od razu po chamsku w bok autokaru to został by spokojnie wpuszczony do środka autobusu na miejsce siedzące i to obok szofera
rysiaczek 2022-07-19 14:04:20
Czy kierowca oddal sie juz dobrowolnie w rece kodu ?
Aaa 2022-07-19 13:41:21
Ludzie, nie nakręcajcie się. Człowiek klepnął ręką w bok autobusu co potwierdza monitoring a tu już w komentarzach mało nie zlinczują go bo skopał i zniszczył autobus. Czytamy ze zrozumieniem.
Paul 2022-07-19 12:40:15
Pasażer zachował się jak burak. Kierowca zachował się jak burak. Agresja stała się w Polsce normą.
A najciekawsze w tym jest to, że początkiem tej żałosnej historii było nieprawidłowe oznaczenie przystanku autobusowego. Kto to zrobił? Czyżby ten sam "miszcz" co to karteczkami A4 zaznaczył drogę do tymczasowego dworca PKP? Jeśli tak to UM Zakopane gratuluję pracownika roku! Dzięki pracy waszych fachowców mamy przynajmniej z czego się nabijać! Dziękuję i proszę o więcej.
takie są Fakty 2022-07-19 09:33:28
"Szacun dla kierowcy bo mógł zabić...
a tylko zniszczył okulary."
Zawsze można odwrócić sekwencje wydarzeń i napisać: Szacun dla "turysty", mógł zabić, a tylko skopał autobus!
@xyz, a co byś zrobił, jakby ci ktoś skopał samochód? Też miałby gwarantowaną wizytę u dentysty, a potem u prokuratora, czy zaprosiłbyś go na kawę?
Podobnie Dziwak, jak twój samochód, nie jest z tektury, to podjedź, chętnie go skopię, i zobaczymy co wtedy będziesz pisał.
turysta 2022-07-19 08:31:22
oj, będziecie skamleć za rok jak inflacja zeżre nie tylko 500+ ale i zarobki średnio zarabiających. Bogaty tu nie przyjedzie żeby jeździć miejskimi autobusami i oglądać i kupować to badziewie, więc bieda wam zacznie zaglądać do d...
wiktoria 2022-07-19 08:17:01
ciekawa jestem jakie by były komentarze jak by na miejscu pasażera Polaka był uchodźca w nawiasie , ale nie z Ukrainy tylko z Arabii na pewno o 180 stopni odwrócone wtedy to kierowca byłby ''burakiem, ksenofobem, faszystą ,Polaczkiem a nad pasażerem ależ by się użalano że taki biedny że taki spokojny że taki bezbronny , czyż nie mam racji
Dziwak 2022-07-19 07:20:04
Tragiczne te komentarze. Prawie wszyscy rzucili się na człowieka, który nie znając warunków lokalnych myślał naiwnie, że wsiada się do autobusu z przystanku dla wsiadających a nie dla wysiadających. No i ta obrona autobusu przed klepnięciem , żałosne. Może w Zakopanem są autobusy z tektury jak całe państwo
rycho 2022-07-19 00:43:52
prezeske Tesko na bruk , chocby za to ,że dziś rozkopuje asfalt na Stolarczyka gdzie dwa tygodnie temu skończył sie remont . Na te roboty miała kilka miesiecy gdy Stolarczyka była kompletnie zamknieta . Ale głupota i brak wyobraźni NIE BOLI
xyz 2022-07-19 00:19:08
Strasznie głupie komentarze. Tubylcy chcą kultury, a zachowują się tak samo, jak niektóra dzicz. Kierowca mógł pojechać, a nie robić bydła!. Jakby mi ktoś naruszył nietykalność "zrywając " okulary, to miałby gwarantowaną wizytę u dentysty, a potem u prokuratora!...
takie są Fakty 2022-07-18 22:04:35
@mieszaniec, a skąd pewność, że to "turysta marzeń" A może to był "Róbta co chceta" albo "wyd.......cać , Wy....... dalać".
Odnoszę wrażenie, że Ty tak pochodzisz z tego miejsca, jak i on jest "turystą marzeń". No bo niby czemu mam Ci wierzyć, że Ty na prawdę pochodzisz z tego miejsca, skoro pewności nie mam, że to rzeczywiście "turysta marzeń". Bo Ty tak uważasz???
Supcio 2022-07-18 21:41:24
Szacun dla kierowcy bo mógł zabić...
a tylko zniszczył okulary.
Nie każdy zawód jest dla każdego. Jak ktoś nienawidzi turystów to niech idzie do pracy z dala od ludzi.
franek 2022-07-18 21:37:35
Aha, to kierowca w ten sposób "bronił autobusu" :D
No bo przecież wiadomo że zakopiański autobus to wrażliwiec, który klepnięty przez namolnego pasażera, będzie wymagał dłuższego remontu.

Ech, ludzie, ludzie - na tym przykładzie widać jak można proste rzeczy typu "komunikacja publiczna w małym miasteczku" tak pięknie, po polsku skomplikować.
yeti 2022-07-18 21:34:57
Kierowca jestem z Tobą
#&^*(^&*(^* 2022-07-18 21:28:57
Góralska gościnność nie polega na pozwalaniu na wszystko drodzy zarządzający TESKO. Spytajcie kogoś starszego. Pracownika, który broni majątku firmy się nagradza, a nie kara. Nie zawsze ma rację ten, kto głośniej krzyczy.
mac 2022-07-18 21:20:51
Popieram Kierowcę, nie popieram władz odpowiedzialnych za ten burdel!
bacalala 2022-07-18 21:19:20
Brawa dla Kierowcy... A władzę spółki musiały jakoś zareagować bo zatroskane media zajęły się biednym pasażerem który stwierdził że autobus zatrzymuję się przez klepnięcie... brak słów do poziomu intelektualnego turystów odwiedzających Zakopane...
stop stop 2022-07-18 21:08:21
A może ten Facet ma dość jak każdy mieszkaniec tego miasta.
Najechała na nas jakas swołocz agresja, roszczenia, siku i kupa tak gdzie sie MU zachce.
to jest jakiś eksperyment,?ile jeszcze wytrzymamy, ??
a moze jak zachowuja sie turysci gdy wiedzą ze miasto nie ma strazy i policji???
to sie nie miesci w głowie, ten czlowiek nie wytrzymal i w koncu cos sie stanie. Ludzie sa na granicy wytrzymałosci!!!
Rówien Krupowa strach przejsc, posesje zablokowane,smieci wszedzie,wszelakie.
Z UPOREM MANIAKA TO MIASTO ZOSTALO ZGWALCONE
prosik 2022-07-18 21:01:05
Ahh ta zaszrana polityczna poprawność itp...
Kierowca bardzo dobrze zrobił.
przystanek na żądanie 2022-07-18 20:53:08
Kierowca powinien dostać pochwałę za to że stanął w obronie mienia i porządku. Niestety w kraju z tektury, a w stodole marzeń szczególnie dostanie naganę. następnym razem jak ktoś będzie demolował samochód to uda że niczego nie widzi. Wychowanie bezstresowe...
mieszkaniec 2022-07-18 19:26:39
... a może w końcu nie wytrzymał! Tak, po ludzku!
Odnoszę wrażenie, że mieszkańcy, służby, pracownicy obsługujący "turystów marzeń" mają już dosyć. Ja zdecydowanie mam! I pomimo zachęty niektórych komentujących, nie mam zamiaru wyprowadzić się z miejsca, z którego pochodzę. Mojego miejsca!
A przybysze w postaci przedsiębiorców, niech się dostosują do oczekiwań stałych mieszkańców tego miejsca, a przede wszystkich niech zaczną nas szanować.
Ella 2022-07-18 19:14:31
Czy turyści nie domyślają się że zakopiańczycy mają ich dość. Przecież tu życie nie jest normalne. Myślę że wielu jeszcze puszczą nerwy. Wyrazy szacunku dla kierowcy który musi na codzień zmagać się z tymi trudnymi warunkami. Czy w Krakowie ktoś uderzyłby w autobus? To tylko w Zakopanem wolno.
sp 2022-07-18 19:12:53
Moim skromnym zdaniem to kierowca był bardzo opanowany i anemiczny.
bon 2022-07-18 19:06:43
Patrząc na buractwo które przyjeżdża do Zakopanego od lat aż mnie ręka swędzi żeby takiemu namolne mu Wieśniak owi nie tylko ściągnąć okulary ale wybić parę zębów
Obserwator 2022-07-18 18:54:59
Brońcie turystów bo to święte krowy .!!!!Szanujcie lepiej kierowcy bo on na Was robi a tych co okulary ściagaja to jest mało bardzo mało bronił swego pojazdu . BRAWA DLA KIEROWCY TAK SAMO BYM ZROBIŁ !!!!
kac vefas 2022-07-18 18:54:02
nie popieram, ale rozumiem
buk ojciec 2022-07-18 18:53:27
Niech pierwszy rzuci kamień ten, którego ręka nie zaswędziała na widok pożal się bożę turysty vel dżemora
POpieram 2022-07-18 18:42:47
Jaka dyscyplinarka ?
Kierowca autobusu stanął w obronie pojazdu z który odpowiada. Po co te cepry biją kopią po czyjejś własności ? Kierowca powinien dostać nagrodę i pochwałę.
 • PRACA | dam
  Firma Transportowa z okolic Rabki-Zdroju zatrudni kierowcę kat. C+E atrakcyjne wynagrodzenie wyjazdy jednotygodniowe tel. 730 223 225. 730 223 225
  Tel.: 730
 • PRACA | dam
  Potrafisz pracować z dużą ilością dokumentów i danych? Umiesz dobrze zorganizować własną pracę? Być może nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! POZNAJ NAS: PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: MŁODSZY SPECJALISTA DS. KONTROLI i ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Nadzór nad poprawnością dostarczanych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola prawidłowości obiegu dokumentacji, - Wyszukiwanie, analizowanie i monitorowanie zakupów wyposażenia i środków trwałych, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Kierownictwa, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji, w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników Spółki. NASZE WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Praktyczna znajomość pakietu Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość oraz dobra organizacja pracy własnej, - Doświadczenie w branży gastronomicznej będzie dodatkowym atutem, - Mile widziana: - Znajomość oprogramowania magazynowo-sprzedażowego (np. LSI, GoPOS), - Doświadczenie w pracy z analizą danych. CO OTRZYMASZ? - Ciekawą i kreatywną pracę w rozwijającej się Firmie, - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Szereg zniżek dla pracowników. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Młodszy specjalista ds. kontroli i administracji PKL Horeca". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE (karczma i bar mleczny) - 600 035 355
 • PRACA | dam
  Zakład remontowo-budowlany zatrudni: MALARZY, TYNKARZY, PŁYTKARZY, MURARZY I POMOCNIKÓW. Tel. 606 455 928.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie przy Krupówkach 43m2. 2-pokojowe z kuchnią, łazienką i balkonem. Miejsce parkingowe w garażu podziemnym. 570384996. 570384996 monisiagondek@gmail.com
  Tel.: 570384996
 • PRACA | dam
  Pilnie poszukuje Pani do opieki ( po części ) osoby niepełnosprawnej Ratulow górny. Godzinny poranne ( do ustalenia), sprzątanie, gotowanie i inne drobne prace. Tylko osoby poważnie zainteresowane dzwonić 509 005 675.
 • PRACA | dam
  Pracę Pracownik Foodtruck. 511711711 kontakt@peramore.pl
  Tel.: 511711711
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Recepcjonistę / Recepcjonistkę. Szczegóły na stronie: www.bip.cos.pl. Tel.: 725300377.
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni PRACOWNIKÓW OGÓLNOBUDOWLANYCH na pełny etat. Praca całoroczna na terenie Podhala. Stawka 25zł/godz. Możliwość zamieszkania. 509 670 775
 • PRACA | dam
  MERCURE KASPROWY ZAKOPANE SZUKASZ PRACY? CZEKAMY NA CIEBIE! Poszukujemy Pracowników na stanowisko: KUCHARZ, KELNER A'LA CARTE CV prosimy przesłać na adres: kstopka@kasprowy.pl Kontakt telefoniczny: 18 20 24 061
  Tel.: 18 20 24 061
  E-mail: kstopka@kasprowy.pl
 • NAUKA
  CENTRUM KOREPETYCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Nowy Targ, Kasprowicza 10, tel. 575 573 593, centrum.topup@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Ratownika Do Ośrodka w Bukowinie Tatrz. Stała Praca. Nocleg i Wyżywienie. Tel. 601508720
  Tel.: 601508720
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W STAREM BYSTREM WRAZ Z DZIAŁKAMI BUDOWLANYMI 1,5 HA. Tel. 001 905 821 9829, 692 245 166.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia mieszkanie lub lokal 70m2 w miejscowości Lasek. Cena z mediami 3000 zł. Tel. 663 557 290.
 • PRACA | dam
  LAVARD zatrudni na stanowisko KONSULTANT D.S SPRZEDAŻY w Salonie Firmowym. Miejsce pracy: Stare Bystre. 18 26-137-32.
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA DO PENSJONATU w Zakopanem. Umowa o pracę, praca co drugi dzień. 502 71 66 94, dpt.zakopane@zaiks.org.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, WILLA I KARCZMA CZTERY PORY ROKU. Pokoje standardu pensjonatowego z wyżywieniem. Pobyty indywidualne, grupowe, szkoleniowe, wesela, imprezy okolicznościowe. WWW. CZTERYPORYROKU.PL, willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY. W cenie pobytu parking, grill, bilard, plac zabaw, rowery. Cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA z widokiem na całe Tatry Zachodnie. W cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, plac zabaw, rowery. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  WILLA LABELLE przy ul. Krupówki 40 w Zakopanem zatrudni POKOJOWĄ z doświadczeniem, z Zakopanego lub okolic. 660 710 400.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, POMOC KUCHENNĄ. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Witam, do sprzedania posiadam maszyny stolarskie: - Szlifierka tarczowa 1 000 zł, - Wiertarka pozioma suport 1 500 zł, - Frezarka z wózkiem bocznym dolnowrzecionowa z posuwem 12 000 zł, - Dłutarka łańcuchowa 3 500 zł, - Piła do formatowania 2 500 zł. 667 256 855
  Tel.: 667
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NABÓR DO LICEUM DLA DOROSŁYCH PO SZKOLE ZAWODOWEJ - PROMOCJA NA ZAPISY - Nowotarska 42, Zakopane - 603 890 169.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-08-09 16:00 Górale dotarli na Hel 2022-08-09 15:15 Ochotnicą Dolną znów zawładnęli biegacze! 2022-08-09 14:30 Przed nami 56. Sabałowe Bajania - Festiwal Folkloru Polskiego 2022-08-09 13:56 Odnalazł się 80-letni mieszkaniec Kościeliska 2022-08-09 13:37 Tygodnie mijają, a winda w przejściu podziemnym na Krupówkach dalej zepsuta 1 2022-08-09 13:28 Nawozy organiczne - cenne dla warzyw 2022-08-09 12:40 Tatrzański wyścig i fascynacja automobilami. Spotkanie w Okszy 2022-08-09 11:59 Co ma wspólnego matematyka z fantasy? Warto się przekonać osobiście 2022-08-09 11:46 Zakrwawiona kobieta znaleziona rano przy torach w Zakopanem 17 2022-08-09 11:32 Za nami bajkowe warsztaty z Bajanką i Kicią Kocią 2022-08-09 10:59 Wypadek motocyklisty na Patelniach 4 2022-08-09 10:56 Nauka kitesurfingu i surfingu - Chałupy Hel 2022-08-09 10:45 Na Kasprowym tylko 6 st. C. Kiedy zrobi się cieplej? 2022-08-09 10:00 Majestatycznie stoi na straży 2022-08-09 09:24 Nauka odpowiedniej wymowy z native speakerem 2022-08-09 08:00 Czołg Leopard i wyrzutnia Langusta na Rynku w Nowym Targu 8 2022-08-08 22:00 Pieski z nowotarskiego schroniska czekają na nowych właścicieli 2022-08-08 21:15 Fetor i biała maź znowu płyną w dół rzeki, kto nam truje Skawę? 1 2022-08-08 20:30 Przeszliśmy dla Was przez całe Krupówki. Ile nam to zajęło? (WIDEO) 3 2022-08-08 19:53 Kierowca na Tatrzańskiej miał blisko pół promila alkoholu we krwi, stracił prawo jazdy 4 2022-08-08 19:45 Świętowanie Bobu 2022-08-08 19:00 Ostatnie pożegnanie piłkarza Orawy Jabłonka 2022-08-08 18:44 Jedziecie do Zakopanego? Warto uzbroić się w cierpliwość 2 2022-08-08 18:15 Wraca dawna nazwa szkoły Kenara 2022-08-08 17:04 Ratownicy TOPR polecieli w rejon Kondrackiej Przełęczy 2022-08-08 16:46 Zderzenie na Tatrzańskiej, droga zablokowana, są ranni (FOTO) 2022-08-08 16:40 Wypadek na zakopiance 2022-08-08 16:00 Nadciąga wielki organowy finał, szykujcie się na pieśni młodopolskie 2022-08-08 15:15 Uważajcie na lipnych pracowników ZUS i podrabiane panie doktor - to oszuści 2022-08-08 14:25 Pijana się rozbija 1 2022-08-08 14:10 Gigantyczne korki na nowej zakopiance 2 2022-08-08 13:59 Mezoterapia igłowa - na czym polega i jakie są efekty? 2022-08-08 13:37 Czy księża wiązali dzieciom ręce, by te poczuły się jak Jezus w niewoli? 18 2022-08-08 13:00 Muzykowanie pod Babią Górą (WIDEO) 1 2022-08-08 12:51 Ruszyła sprzedaż karnetów na mecze Podhala 2022-08-08 12:15 Najłatwiej starą oponę zostawić na środku chodnika 1 2022-08-08 11:30 O koszach na śmieci w Zakopanem i Tatrach (WIDEO) 15 2022-08-08 11:04 Jak wybrać dobrego psychologa? 2022-08-08 10:59 Zaproszenia Ślubne na szkle - Hitem 2023? 2022-08-08 10:45 Elektryczny pastuch zatrzymał pijanego kierowcę skutera 2022-08-08 10:00 Albinos niczym milion w Totolotka 2022-08-08 08:59 Zachmurzenie, na szlakach tłoczno, mokro i ślisko 2022-08-08 07:31 Potrącenie na parkingu przy Szlaku Papieskim, kobieta w szpitalu 2022-08-07 21:42 Przemysław Słodyczka z Białego Dunajca Harnasiem 2022 roku! 1 2022-08-07 21:00 Tak bawił się dziś Ratułów (ZDJĘCIA) 2022-08-07 20:15 Strażacy z całego Podhala oddali hołd zmarłemu koledze (WIDEO) 2022-08-07 19:30 Druhowie z Sidziny doczekali się nowiutkiego wozu strażackiego 2022-08-07 18:58 Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna na Krzeptówkach 2022-08-07 18:47 Malarstwo to nie fotografia 2022-08-07 17:45 Tu Velo Dunajec łączy się z Velo Poprad (WIDEO)
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-08-09 16:08 1. @Romano, dlaczego tam nie ma prędkości dostosowanej do obowiązujących przepisów i panujących warunków? O zachowaniu szczególnej ostrożności nie wspomnę... 2022-08-09 16:05 2. @ wiktoria chciałem tak tylko podpytać, czy masz już jakiś ołtarzyk z tym zbawcą narodu panem Kaczyńskim, coś na wzór Lenina, bo mi ta twoja egzaltacja do Kaczyńskiego i te hasła to mi komunizmem cuchnie. 2022-08-09 15:49 3. Grażynkę poniosło ooo twe oczy zieloooneee oszalałeeeeen 2022-08-09 15:03 4. Na wiktorię zawsze można liczyć :D 2022-08-09 15:00 5. Ta winda po to tam jest, żeby była nieczynna. Podobnie jak super wc na Równi. 2022-08-09 14:53 6. @vika, ty z tym tematycznym związkiem to na poważnie, czy se w ch*** lecisz??? Poza tym to nie mój komentarz, tylko oba twoje, ja go TYLKO przytoczyłem (zacytowałem). 2022-08-09 14:28 7. Do zakops Z ludźmi sie nic nie wyprawia. To kwestia wielowymiarowa. Alkohol "wspólczesny " dzisiejszy to szambo . Powinno byc niedopuszczane wogole do spozycia. Inna kwestia to kultura picia itd dramat 2022-08-09 14:16 8. Turyści marzeń. A pis tylko chleb i igrzyska. To się skończy źle. Zacisnom sie stalowe kleszcze a wtedy bedzie bardzo źle 2022-08-09 14:05 9. Powinna zostać odwieziona do izby wytrzeźwień a nie do szpitala!!W izbie wpier..ol a potem do do domu i zakaz wjazdu do Zakopanego.... 2022-08-09 13:52 10. Nick wiktoria Dodałbym lewaków, cyklistów, gejów, pedałów, zdradzieckich mord, kanalii. popaprańców, Tuska, totalnej opozycji, komuchów, zdrajców chodzących na pasku UE, zaplutych karłów opozycji, wszystkich mających odmienne poglądy niż PiS Niech żyje nam ukochany przywódca Narodu. Prezes Jarosław Kaczyński, niech żyje nam Premier Morawiecki, Niech nam żyją wszyscy PiSowcy dzielnie zwalczający problemy żeby nam nie było zimo i walczący z inflacją. Mówię na poważnie.
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

Album TP

FILMY TP