Reklama

2022-07-26 10:00:00

Moda na Tatry

Celebryci kochają Podhale

Torbicka lubi Zakopane, ale unika tłumów na Krupówkach. Kanty Pawluśkiewicz portretuje spiskie kury. Żebrowski gazduje w Brzegach, a Dowbor biega po okolicznych lasach.

Swój dom w Kościelisku ma Kayah. W Zakopanem „na swoje” przyjeżdża Andrzej Zaorski, Jacek Zieliński ze Skaldów, Andrzej Grabowski, czyli Ferdek z „Kiepskich”, czy Mieczysław Wachowski, niegdyś szara eminencja Lecha Wałęsy. Dużo czasu w swoim zakopiańskim mieszkaniu Za Cieszynianką spędza Andrzej Sikorowski. - Do Zakopanego przyjeżdżam od dzieciństwa, ale swoje mieszkanie mam tu od 16 lat - mówi lider „Pod Budą”. Zdradza, że wysokich gór nie lubi, nie jeździ też na nartach. Preferuje spacery po dolinkach, ma tu też dużo znajomych, z którymi się spotyka. - Nie przepadam za folklorem, toleruję jedynie muzykę góralską, bo jest w niej jakaś prawda - wyznaje. A na własny koncert, z córką Mają zaprasza już w najbliższą sobotę do zakopiańskiego Hotelu Grand Stamary.  Magda Schejbal, gwiazda nowego serialu TVN „Mąż czy nie mąż”, od kilku lat także mieszka na dwa domy - jedno mieszkanie ma w Warszawie, drugie w Zakopanem. Do górali i Podhala zapałała miłością podczas kręcenia serialu „Szpilki na Giewoncie”. Bardzo lubi Zakopane Grażyna Torbicka, która mimo zapracowania, stara się być pod Tatrami chociaż raz w roku. Korzysta z gościnności „Nosalowego Dworu”. Lubi narty, unika tłumów na Krupówkach. Często w Zakopanem można zobaczyć aktorki - Małgorzatę Lewińską czy Ewę Bułhak.

Wsi spokojna....
Aktor Michał Żebrowski ma swoją posiadłość na jednym z osiedli Brzegów. To ta sama spokojna miejscowość, którą wybrał sobie przed laty nieżyjący już malarz Jerzy Duda Gracz, który systematycznie przyjeżdżał na wypoczynek do zaprzyjaźnionych górali. Joanna Koroniewska (znana z „M jak Miłość”) ze swoim mężem Maciejem Dowborem kupiła kilka lat temu dom w spokojnej Leśnicy, gdzie turyści rzadko zaglądają. - To bardzo sympatyczni ludzie, nie są ważni, do każdego się odezwą. Lubią spokój. Pani Joanna chodzi na spacery, pan Maciej biega, bo trenuje triatlon. Zimą jeżdżą na nartach - opowiada jedna z sąsiadek. Przyjeżdżają tu dwa razy w roku. O wiele więcej czasu spędza na Podhalu Michał Żebrowski. Wyznał nam niedawno, że z Podhalem jest związany już od 40 lat. Mama przywiozła go tu pierwszy raz, gdy miał 3 lata. Od kilku lat ma w Brzegach własny dom i spędza tu z rodziną każdą wolną chwilę. Nie wszyscy go tu jednak kochają. Kilka tygodni temu nieznani wandale zniszczyli w jego lesie ok. 300 drzewek. Ci górale, którzy go znają, nie rozumieją, kto mógł dopuścić się takiego czynu. - To bardzo sympatyczny człowiek. Nie wywyższa się. Wpada do nas czasem do Domu Ludowego na kawę. Rozmawiamy głównie o sprawach budowlanych, no i oczywiście o sztuce - mówi Bartłomiej Koszarek, szef Bukowiańskiego Domu Kultury. Aktor przychodzi też czasem na spektakle tutejszego Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka. - Zaproponowaliśmy mu, żeby zagrał z nami w którejś ze sztuk, ale na razie się zastanawia - śmieje się Koszarek. Za to bukowiańscy aktorzy gościli u Żebrowskiego w Warszawie, w jego „Teatrze 6. Piętro”. Na widowni Domu Ludowego podczas spektakli tutejszego teatru można spotkać wiele innych znanych osób, które wypoczywają w Bukowinie Tatrzańskiej. Moliera czy Szekspira w góralskim przekładzie przychodził oglądać czasem Gustaw Holoubek ze swoją żoną Magdą Zawadzką. Po jego śmierci pani Magda nadal przyjeżdża tu na wakacje, ale już nie tak często. W Bukowinie Tatrzańskiej widywana była także często Katarzyna Figura. Tu uczyła się jeździć na nartach. Ostatnio bywa tu rzadziej.

Łąka, która leczy
To właśnie przez Gustawa Holoubka swój dom w Bukowinie Tatrzańskiej ma dziś pisarka Maria Nurowska. - Ileś tam lat temu spotkałam Gustawa Holoubka, który powiedział mi, że najpiękniejszym miejscem na świecie jest Bukowina Tatrzańska. Powiedział mi też wtedy, że na Wysokim Wierchu jest taka łączka, która leczy rany - opowiadała pisarka podczas jednego ze swoich spotkań autorskich. Kilka lat temu na skarpie przy jednym z odnóż ul. Leśnej w Bukowinie Tatrzańskiej stanął jej wymarzony dom. O tym, jak go budowała, jak dogadywała się z góralskimi cieślami, można wyczytać z kart jej powieści „Dom na krawędzi”. Także kolejna jej powieść „Zabójcy” rozgrywa się na Podhalu. Główną bohaterką powieści jest dziennikarka ogólnopolskiej gazety, która w pociągu w drodze do Zakopanego spotyka tajemniczego mężczyznę. Postanawia go bliżej poznać, zaprzyjaźnia się, a potem zakochuje w góralu. Pretekstem do kontaktu z nim jest reportaż, który zamierza napisać - o Polakach, którzy wrócili z Ameryki.

Czar i powab spiskich kur
Jan Kanty Pawluśkiewicz, znany kompozytor i twórca nowej techniki w sztuce - żel art, od marca zeszłego roku swoją samotnię ma w Łapszach Niżnych na Spiszu. Artysta pochodzi z Nowego Targu, ale kojarzony jest z Krakowem, gdzie od lat mieszka. - Od zeszłego roku mój dom w Krakowie jest w remoncie, a ja mieszkam tutaj i bardzo sobie to chwalę - podkreśla autor nagradzanej ostatnio muzyki do filmu „Papusza”. Na Spiszu bardziej od komponowania pochłaniają go sztuki plastyczne. - Efekt portretowania moich nowych towarzyszek życia będzie można od 30 lipca oglądać w Nowym Targu - mówi. Chodzi o cykl obrazów „Dumne kury kruszą mury”, które artysta zaprezentuje w nowotarskim biurze Euroregionu Tatry, a wernisaż połączony będzie z promocją książki „Jan Kanty Osobny”.

Życie bez korków
Paulina Młynarska, dziennikarka TVN, od 15 lat mieszka w Kościelisku, w domu, który jeszcze w latach 70. wybudowali jej rodzice. - Doskonale pamiętam pierwsze święta w tym domu, miałam wtedy 4 lata - wspomina córka Wojciecha Młynarskiego. W 2000 r. dom miał iść na sprzedaż. Paulina mieszkała wtedy w Warszawie, pracowała w radiu TOK FM. Jej córka Ala chorowała na astmę, lekarz zalecił pobyt w górach. - Pojechałam z córką do sanatorium w Szczawnicy, ale były tam koszmarne warunki, więc przeniosłam się do Zakopanego. Spałam u mojej koleżanki w Kościelisku, z okien której widać było nasz dom. Któregoś ranka zobaczyłam kogoś na podwórku - zaczyna swoją opowieść dziennikarka. Okazało się, że było włamanie, w dodatku dom był zalany. Zakasała rękawy i zaczęła porządki. A jak już posprzątała, postanowiła tu z córką zostać. Poszła do redakcji RMF-u, gdzie okazało się, że szukają właśnie reportera i wydawcy. Córkę zapisała do szkoły i zaczęła nowe życie w domu z widokiem na Giewont. - Zarabiałam o połowę mniej niż w Warszawie, ale jakość życia podniosła mi się o 100%. Przestałam tracić godziny na stanie w korkach, miałam więcej czasu dla córki. Życie w takim małym mieście jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze - mówi. Od 11 lat pracuje w stacji TVN. Choć bywa często w Warszawie, mówi, że jej baza jest tu, na Podhalu. A dom w Kościelisku odwiedza już czwarte pokolenie Młynarskich, bo przyjeżdżają tu wnuki jej siostry Agaty.

Tatry z pewnego oddalenia
Z dala od turystycznych tłumów - w Skawie swój letni dom mają Stuhrowie. Z pewnego oddalenia na Tatry patrzy Krzysztof Cugowski, który ma swój dom na Hubie. Widoki stamtąd piękne, a do Jeziora Czorsztyńskiego rzut beretem. W Rzepiskach zamieszkał ze swoją rodziną Stefan Błaszczyński z „Brathanków”. W Murzasichlu dom ma reżyser Wawrzyniec Stuoka-Gucewicz. Prawdziwy pałac wybudował trzy lata temu na Rysulówce w Kościelisku Franciszek Smuda, były trener reprezentacji polskiej. W Kościelisku swoją willę od lat ma też znany polityk Andrzej Olechowski, o którym na Podhalu zrobiło się głośno, gdy wyciął koło swojego domu las. Cugowski, choć mieszka na Hubie, widywany jest ponoć często w Zakopanem. Jego córka Julia Cugowska brała niedawno w Zakopanem ślub. Na stałe mieszka w USA, ale to właśnie w sanktuarium na Krzeptówkach postanowiła powiedzieć sakramentalne „tak”. Potem było huczne weselisko w „Bąkowej Zohylinie”.

O czym plotkują w okolicach Krupówek?
- Kora Jackowska ponoć sprzedała w Zakopanem mieszkanie, a pieniądze ulokowała w apartamencie, który jest wynajmowany, kiedy jej tu nie ma. To taki system, który pozwala podczas naszej nieobecności na zarabianie przez wynajmowanie apartamentu innym - opowiada zaprzyjaźniona kwiaciarka. - Coraz więcej gwiazd robi w ten sposób - dodaje. Swoich stałych bywalców ma „Halama” - Dom Pracy Twórczej przy ul. Piłsudskiego w Zakopanem. To tu kiedyś bywała Wisława Szymborska. Dziś dwa razy w roku przez miesiąc wypoczywa i pracuje tu np. Barbara Wachowicz. Szefostwo Halamy nie chce mówić na temat znakomitych gości, zasłaniając się zakazem udzielania informacji. Bardziej rozmowny jest Janusz Bryniczka, znany zakopiański fryzjer, który swój zakład ma w sąsiedztwie „Halamy”. Jego „nożyce” chwali sobie wiele gwiazd. Jego stałą klientką jest Paulina Młynarska. Przy okazji pobytu w „Halamie” na jego fotelu pojawia się też Agnieszka Perepeczko.
Beata Zalot
Tygodnik Podhalański 29/2014 

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
hailander 2022-07-27 13:46:45
jak tach kochaj to czemu nie apelują o nie niszczeni krajobrazu kulturowego Podhala oraz dlaczego sami go czesto iszcz koszmarnymi inwestycjami???
Baciok 2022-07-26 11:01:40
Kosmici kochają Podhale????? Dziwne, nie widziałem dotąd ani jednego kosmity...
franek 2022-07-26 10:51:57
Artykul sprzed 8 lat. Przydałaby się aktualizacja.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam działke budowlaną w Białce Tatrzańskiej o powierzchni 825m2 lub 2018m2 lub całość 2850m2 .Działka o szerokości 21m z dojazdem droga asfaltowa , prad przy działce. 660797241 b12.pl
  Tel.: 660797241
 • PRACA | dam
  Dyrektor Muzeum Tatrzańskiego im dra. T. Chałubińskiego ogłasza nabór na stanowisko KSIĘGOWY/WA W ZAKRESIE PŁAC. Umowę o pracę, stabilne zatrudnienie, możliwość rozwoju. Więcej informacji na stronie www.muzeumtatrzanskie.pl w zakładce praca.
 • PRACA | dam
  Przyjme pracownika do zakładu garbarskiego. 888267329
  Tel.: 888267329
 • PRACA | dam
  Firma Transportowa z okolic Rabki-Zdroju zatrudni kierowcę kat. C+E atrakcyjne wynagrodzenie wyjazdy jednotygodniowe tel. 730 223 225. 730 223 225
  Tel.: 730
 • PRACA | dam
  Potrafisz pracować z dużą ilością dokumentów i danych? Umiesz dobrze zorganizować własną pracę? Być może nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! POZNAJ NAS: PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: MŁODSZY SPECJALISTA DS. KONTROLI i ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Nadzór nad poprawnością dostarczanych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola prawidłowości obiegu dokumentacji, - Wyszukiwanie, analizowanie i monitorowanie zakupów wyposażenia i środków trwałych, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Kierownictwa, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji, w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników Spółki. NASZE WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Praktyczna znajomość pakietu Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość oraz dobra organizacja pracy własnej, - Doświadczenie w branży gastronomicznej będzie dodatkowym atutem, - Mile widziana: - Znajomość oprogramowania magazynowo-sprzedażowego (np. LSI, GoPOS), - Doświadczenie w pracy z analizą danych. CO OTRZYMASZ? - Ciekawą i kreatywną pracę w rozwijającej się Firmie, - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Szereg zniżek dla pracowników. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Młodszy specjalista ds. kontroli i administracji PKL Horeca". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE (karczma i bar mleczny) - 600 035 355
 • PRACA | dam
  Zakład remontowo-budowlany zatrudni: MALARZY, TYNKARZY, PŁYTKARZY, MURARZY I POMOCNIKÓW. Tel. 606 455 928.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie przy Krupówkach 43m2. 2-pokojowe z kuchnią, łazienką i balkonem. Miejsce parkingowe w garażu podziemnym. 570384996. 570384996 monisiagondek@gmail.com
  Tel.: 570384996
 • PRACA | dam
  Pilnie poszukuje Pani do opieki ( po części ) osoby niepełnosprawnej Ratulow górny. Godzinny poranne ( do ustalenia), sprzątanie, gotowanie i inne drobne prace. Tylko osoby poważnie zainteresowane dzwonić 509 005 675.
 • PRACA | dam
  Pracę Pracownik Foodtruck. 511711711 kontakt@peramore.pl
  Tel.: 511711711
 • PRACA | dam
  MERCURE KASPROWY ZAKOPANE SZUKASZ PRACY? CZEKAMY NA CIEBIE! Poszukujemy Pracowników na stanowisko: KUCHARZ, KELNER A'LA CARTE CV prosimy przesłać na adres: kstopka@kasprowy.pl Kontakt telefoniczny: 18 20 24 061
  Tel.: 18 20 24 061
  E-mail: kstopka@kasprowy.pl
 • NAUKA
  CENTRUM KOREPETYCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Nowy Targ, Kasprowicza 10, tel. 575 573 593, centrum.topup@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Ratownika Do Ośrodka w Bukowinie Tatrz. Stała Praca. Nocleg i Wyżywienie. Tel. 601508720
  Tel.: 601508720
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W STAREM BYSTREM WRAZ Z DZIAŁKAMI BUDOWLANYMI 1,5 HA. Tel. 001 905 821 9829, 692 245 166.
 • PRACA | dam
  LAVARD zatrudni na stanowisko KONSULTANT D.S SPRZEDAŻY w Salonie Firmowym. Miejsce pracy: Stare Bystre. 18 26-137-32.
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA DO PENSJONATU w Zakopanem. Umowa o pracę, praca co drugi dzień. 502 71 66 94, dpt.zakopane@zaiks.org.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, WILLA I KARCZMA CZTERY PORY ROKU. Pokoje standardu pensjonatowego z wyżywieniem. Pobyty indywidualne, grupowe, szkoleniowe, wesela, imprezy okolicznościowe. WWW. CZTERYPORYROKU.PL, willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY. W cenie pobytu parking, grill, bilard, plac zabaw, rowery. Cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA z widokiem na całe Tatry Zachodnie. W cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, plac zabaw, rowery. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  WILLA LABELLE przy ul. Krupówki 40 w Zakopanem zatrudni POKOJOWĄ z doświadczeniem, z Zakopanego lub okolic. 660 710 400.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, POMOC KUCHENNĄ. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Witam, do sprzedania posiadam maszyny stolarskie: - Szlifierka tarczowa 1 000 zł, - Wiertarka pozioma suport 1 500 zł, - Frezarka z wózkiem bocznym dolnowrzecionowa z posuwem 12 000 zł, - Dłutarka łańcuchowa 3 500 zł, - Piła do formatowania 2 500 zł. 667 256 855
  Tel.: 667
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-08-12 22:28 Zapraszamy na Rogoźnickie Dni Sportu 2022-08-12 22:15 Wieczór z Cleo i Lemon (WIDEO) 2022-08-12 21:46 Rowerzysta stracił przytomność po upadku na Palenicy 2022-08-12 21:15 Tyle nowych przejść dla pieszych, a wszystko za jedyne dwa złote 2 2022-08-12 20:30 Jak Francuza ciągnie (z pomocą) na Podhale 2022-08-12 19:00 Władze powiatu nowotarskiego również zaniepokojone plotkami o prywatyzacji ZEW 3 2022-08-12 18:15 Kiedy otwarcie nowej Chatki Puchatka Na Połoninie Wetlińskiej? 2022-08-12 17:44 Kierowca zasłabł i wjechał prosto w drzewo 2022-08-12 17:30 Wojna na Krupówkach 7 2022-08-12 16:25 Paradnym korowodem rozpoczął się Jarmark Podhalański 2022-08-12 16:22 Druhowie z Ochotnicy Górnej usuwali pochylone drzewo 2022-08-12 16:10 Złamanie ręki z przemieszczeniem u rowerzysty na Palenicy 3 2022-08-12 16:00 Mają już aparaty i maski, do tego kaptur ucieczkowy 2022-08-12 15:16 Kobieta spadła z dużej wysokości w Tatrach 2022-08-12 15:15 Zostań Podhalańską Królową Miodu 2022-08-12 14:45 Ocal rad dla Polski, czyli śladami profesora Franciszka Łukaszczyka 2022-08-12 14:01 Czy w rejonie nowego dworca jest za mało zieleni 6 2022-08-12 13:15 Kiedy Za Strugiem zaczną świecić latarnie? 2 2022-08-12 12:44 Odwiedź krainy marzeń z najlepszą walizką podróżną - doradzamy wybór 2022-08-12 12:30 Zmiany na Orlej Perci 2 2022-08-12 12:26 Poznajcie walory lecznicze rabczańskiej solanki 2022-08-12 11:45 Patrolują polsko-słowackie pogranicze 2022-08-12 11:31 Poranny wypadek na Chyżniance 2022-08-12 11:11 Sandecja otrząśnie się po porażce w Opolu? 2022-08-12 11:00 Z przytupem i na rowerze. Niedziela w Rabce-Zdroju 2022-08-12 10:46 Kierowcy uważajcie dziś na wzmożoną aktywność policji 1 2022-08-12 10:00 Zakręcony w przestrzeni 2022-08-12 08:59 Dziś słońce, jutro deszcz, korzystamy z dobrej pogody pod Giewontem 2022-08-12 08:33 Na wieczór kabaretowo-muzyczny zaprasza kawiarnia Kmicic 2022-08-12 08:00 Zamiast labiryntu skoczków toaleta dla każdego 4 2022-08-11 22:19 Wezwani do żmii 2022-08-11 21:30 Kwietna łąka na Harendzie 3 2022-08-11 20:45 Życie górala gorczańskiego w Nowym Ładzie 1 2022-08-11 20:00 W weekend w Białce Tatrzańskiej czeka was wielka arbuzowa fiesta 2022-08-11 20:00 Niebezpieczne barierki (WIDEO) 6 2022-08-11 19:15 XIX-wieczne Zakopane i współczesna Warszawa. Kiecka i tiurniura. Konkurs dla czytelników 2022-08-11 19:00 Dewastacja na Mogielicy. Inspektor nadzoru budowlanego wstrzymał budowę 1 2022-08-11 18:14 W Zakopanem rozpoczęły się Targi Produktów Regionalnych 1 2022-08-11 17:30 Prace idą pełną parą 2022-08-11 17:07 Odpust w Ludźmierzu - informacje praktyczne 7 2022-08-11 16:45 Pijany, bez prawa jazdy - uciekł przed drogówką 2022-08-11 15:50 Groźne chmury nad Tatrami 1 2022-08-11 15:42 Zakorkowany wyjazd z Nowego Targu 2022-08-11 15:28 Była ulewa nad Zakopanem, teraz grzmi w Nowym Targu (WIDEO) 1 2022-08-11 15:05 Zakorkowane ulice Makuszyńskiego i Tetmajera 4 2022-08-11 15:00 Zagraj w Filmową Grę Miejską 1 2022-08-11 14:30 Tunelem pod Małym Luboniem pojedziemy jeszcze w tym roku 8 2022-08-11 14:00 Święto muzyki i sportu z Tatrami w tle. Zajrzyjcie w niedzielę do Białki Tatrzańskiej 2022-08-11 13:30 Alarmowy telefon z Rysów 2022-08-11 12:30 Jurek Jurecki, wydawca i dziennikarz TP nominowany do Medalu Wolności Słowa 2
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-08-12 22:40 1. A Zakopane co zrobiło z opłaty miejscowej ? 2022-08-12 22:34 2. Popieram wszystko co zmniejszy ilość badziewia w tym mieście, ilość straganów przekształcających nasze miasto w slamsy i generalnie wszystko co spowoduje że będzie tutaj piękniej. Niestety te stragany, to badziewiarstwo, ta ilość tego chłamu powoduje że to miasta staje się ciężkie do zniesienia. 2022-08-12 21:55 3. "Wyeliminowanie ruchu w odwrotnym kierunku (zejście z wierzchołka Świnicy na Zawrat) ma również wpływ na bezpieczeństwo turystów wędrujących tym szlakiem." Taaa ... wszystko dla turystów. Szczególnie dla tych którzy chcą ze Świnicy pójść na Zawrat i dalej Orlą Percią. Jeśli już to trzeba było zrobić jeden kierunek w drugą stronę. No ale parkowcy zawsze wiedzą lepiej. 2022-08-12 21:33 4. Tylko nie mówcie tego Doruli bo Leszek zwariuje. Poza tym kto płaci opłatę klimatyczną i kto ją spr czy jest należycie odprowadzana. Ci co pracują w tej dziedzinie wiedzą, innym powiem krótko = OK to fikcja :) 2022-08-12 21:29 5. CPP, to akurat proste, jak flisacy zapłacą to będzie współpracował, jak nie zapłacą to nie będzie współpracował, a mają z czego płacić. Skończy się eldorado. W połączeniu sieci (synchronizacja z całą Europą zachodnią) chodzi oczywiście o możliwość przesyłania energii. Ja nie mam żadnych wątpliwości że prąd, którego nam brakuje, popłynie na wschód. Ale to się ludziom powie że kowid, wojna i putin. Tymczasem lecą głowy kolejnych prezesików a elektrownia nadal nie działa i do jesieni została uziemiona. Sukces na każdym froncie. Karton zaczyna się sypać. 2022-08-12 21:28 6. Stroje. Zgadza się stroje, tylko tyle że nie regionalne. Tylko stylizowane, a to spora różnica. Zakopane pada na pysk. Przykra prawda niestety . 2022-08-12 21:23 7. Skrajnego a nie Zadniego Granatu. 2022-08-12 21:21 8. na zdjeciu 4 zmeczonych, dojrzałych ludzi w scislym centrum fabryki zarabiania pieniedzy -potoczna nazwa Krupówki. Zarząd Komisaryczny, negocjator, egzorcysta i odrobine pokory z alkocholem. zyjemy w piekle. Tego juz sie nie da przypudrowac i zagluszyc. Trzeba działać. Sad, prokuratura,straz miejska to jakis nierealnuy Twór. Panie wieczorek jezdzicie i nic z tego nie wynika, awiec interwencje nic nie dają! jezdzicie do 3 kubki i nic z tego alke to nie tylko wasza wina gorszy sąd i prokuratura. Ale zeby nie jojcec juz jak stara baba: Zakopane to nasze lustro, co sie w nim odbija widac za oknem! Jestesmy czescia i tworzymy ten kisiel wspolnie.Tygodnik Podhalanski niepotrzebnie zadaje sobie tyle trudu. Co rok to samo. wystarczy archiwum i zmienic daty: korki, wypadek,awantura,reklamoza... 2022-08-12 21:15 9. Ale betoniarnia, Wygląda koszmarnie. Brak drzew, brak trawników. Myślą że takie słupki z kwiatami zastąpią naturalną zieleń. Wystarczy pierwsza lepsza zlewa cała okolica dworca i Chramcówki spłyną z wodą. Pogratulować mądrości. 2022-08-12 21:13 10. Jak, przez 14 lat można się procesować. !!..? Jak, przez 14 lat można nie rozwiązać tego sporu.?!? I co dalej,? kolejne pokolenie też będzie się procesować ? Co się ludzie z wami dzieje.?
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Pożegnania

Bojcorka

Album TP