Reklama

2022-08-01 21:00:37

Pod Giewontem

Co turyści wyprawiają w Zakopanem

Samochodowe rajdy po ulicach Zakopanego czy przewożenie półnagich mężczyzn na dachu busa - mamy coraz bardziej szokujących gości pod Giewontem.

- Zachowanie naszych gości jest skandaliczne, to już masowe zjawisko, w Zakopanem robi się niebezpiecznie. Tu już trudno się żyje, a coraz gorzej pracuje. To efekt stałego obniżania poprzeczki przez władze miasta - uważa Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Rozpędzone samochody z Kuwejtu pędzące Chramcówkami z piskiem opon, a za nimi policyjne radiowozy na sygnałach. Albo bus wjeżdżający do Zakopanego. Z porozsuwanych drzwi wychylają się półnadzy mężczyźni. Jeden z nich podróżuje na dachu auta. Na stojąco. Filmiki robią furorę w internecie. Niestety. To tylko wierzchołek góry lodowej coraz bardziej zaskakujących interwencji, jakie trafiają się zakopiańskiej policji.

- O godzinie drugiej trzydzieści w nocy z poniedziałku na wtorek do jednego z klasztorów dobijał się kompletnie pijany mężczyzna, który chciał u sióstr zakonnych przenocować. Miał półtora promila w wydychanym powietrzu - mówi aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Podkreśla, że cała masa interwencji dotyczy właśnie nietrzeźwych turystów. Pijane grupy młodych kobiet wędrują Krupówkami. Ubrane w wymyślne stroje. Mają wieczór panieński. W rękach butelki z alkoholem. "Napij się ze mną" - wołają do przechodniów. - Jeden patrol w sobotę w krótkim czasie zaobserwował cztery takie grupy, oczywiście picie w miejscu publicznym jest niedozwolone - przypomina Wieczorek. Podobne zachowania dotyczą panów, którzy pod Tatrami organizują sobie "wieczorki kawalerskie". Podkreśla, że wybryki "rajdowców", choć uwiecznione przez przygodnych przechodniów - bardzo późno zostały zgłoszone na policji. - A przecież świętujący wieczór kawalerski goście zachowywali się bardzo niebezpiecznie. Na autostradzie biegali z harmonią, zaczepiali jadących. A już wjazd do Zakopanego był bardzo ryzykowny. Mężczyzna stał na dachu auta, na chodnikach był bardzo duży ruch pieszych. Cud, że nikomu nic się nie stało

Pijackie kłótnie
Odrębna sprawa to zakochani. Pary spędzają pod Giewontem urokliwe chwile. Do czasu. Romantyczny nastrój z każdą lampką wypitego wina zamienia się w piekło. - Jest bardzo dużo wezwań do par, gdy jedno na drugie wzywa policję, dochodzi do kłótni, poważnych sprzeczek, nierzadko rękoczynów - dodaje rzecznik policji. Scysjom zawsze towarzyszy wypity alkohol bądź inne niedozwolone używki.

Utrapieniem - tak dla mieszkańców, jak i prawdziwych turystów, którzy kochają Tatry i na kwaterze chcą się wyspać - są pijackie imprezy. Goście balują na balkonach, na tarasach albo w mieszkaniu w bloku, gdzie przez ściany słychać nie tylko puszczoną na pełny regulator muzykę, ale nawet głośniejszą rozmowę. - Do tego gubią się dzieci, zwłaszcza na Krupówkach. Mamy bardzo dużo zgłoszeń - podsumowuje rzecznik policji. Przyznaje, że do Zakopanego przyjeżdża coraz gorsza klientela. - Trudno tych ludzi nawet nazwać turystami, bo alkohol i używki są na porządku dnia, wino, wódka czy narkotyki - to najczęściej wpływa na szereg ich poczynań - dodaje rzecznik prasowy policji.

O tym, że jest to problem bardzo złożony, przekonuje Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Podkreśla, że to nie tylko efekt uboczny Sylwestra Marzeń. - Zapracowaliśmy sobie latami na takiego klienta, dziś mamy przesilenie, bo stale obniżamy standardy naszej oferty - mówi nie bez złości. - Przecież po takich wybrykach, które obserwujemy ze zgrozą, burmistrz Zakopanego powinien głośno wołać w telewizji, że nie ma zgody na tego typu zachowania. Gdybym była burmistrzem, od razu po tych wypadkach zwołałabym konferencję prasową, by poszło w świat, że w Zakopanem takie wybryki nie będą tolerowane.

Milczenie owiec
Zamiast tego mamy milczenie władz miasta. To bulwersuje przedsiębiorców zrzeszonych w Tatrzańskiej Izbie Gospodarczej. I nie tylko. - Z drugiej strony coraz częściej słyszę od naszych biznesmenów, że ofertę trzeba dostosowywać do klienta. Wielki błąd - podkreśla Agata Wojtowicz. Przypomina, że na całym cywilizowanym świecie robi się dokładnie na odwrót. Najpierw określa się, do jakiego klienta chcemy dotrzeć i kogo ma przyciągnąć nasza oferta. Potem tworzy się atrakcyjne pakiety dla turystów, którzy bądź to kochają aktywny wypoczynek w górach, bądź chcą zrelaksować się w otoczeniu przyrody czy może poznać góralską duszę i zachwycić się kulturą regionu. - Niestety w Zakopanem tego nie ma, nie cenimy się, nie przekładamy naszego podhalańskiego bogactwa na produkt finalny. Dajemy turyście to, co ma wszędzie - bo napić można się nawet w Pcimiu Górnym - zaznacza Agata Wojtowicz. Dlatego jej zdaniem przyciągamy coraz szersze rzesze miłośników źle pojętej "ślebody", którzy są przekonani, że w górach można zrobić wszystko. - To się zaczęło już lata temu, od parkowania na łąkach, dlatego dziś mamy wulgarne wrzaski na Krupówkach do białego rana - podsumowuje Agata Wojtowicz.

Sopot za wzór
W Tatrzańskiej Izbie Gospodarczej za dobry wzór dają partnerskie miasto Sopot. Nad morzem od kilku dobrych lat prowadzonych jest przykładowo szereg akcji edukacyjnych. Mają wychowywać i uczyć przybywających na wypoczynek dobrych zachowań. Począwszy od stroju - miasto jest oplakatowane informacjami, że w stroju plażowym chodzimy tylko po plaży. Nie ma wstępu "golasów" do sklepów czy restauracji. - A tu u nas można wszystko. Dlatego ściągamy ludzi, którzy przyjeżdżają się wyżyć - dodaje prezes TIG. Podkreśla, że pomimo ogromnej tolerancji dla przybywających pod Tatry gości - jej zdaniem - przekroczone zostały granice. - Zaczyna się robić niebezpiecznie. Bo tu już nie mówimy o degradacji przyrody, niszczeniu kultury czy tradycji, ale o życiu i pracy w tym mieście - zaznacza Agata Wojtowicz. Coś, co jej zdaniem do tej pory zdarzało się sporadycznie, czyli wypadki i dzikie wybryki z udziałem najczęściej pijanych gości, teraz stało się już zjawiskiem powszechnym.
Rafał Gratkowski

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadeek 2022-08-03 07:17:42
@Dziadek - w jesieni 2021 w Wiedniu zjechaly się światowe szpece od energetyki wszelakiej i radzili.
Co uradzili to nawet w TVNie gadali. Najwyższa pora żebyś zabył o wunglu po 996,60 zł. i przestał robić z siebie głupa.
antyfan 2022-08-02 22:49:50
Psy szczekają a karawana idzie dalej !!!!!!!!
yayco 2022-08-02 20:24:46
Pani Wójtowicz to bardzo dobry wybór nareszcie Krupówki zobaczą Paradę Równości, a Rówień Krupowa zalśni tęczowo - popieram z całego serca.
jarek 2022-08-02 15:59:26
tak ! tak ! zabierać smartfony i wpuszczać tylko tych pod krawatem :)
Dziadek 2022-08-02 15:08:04
Pewnie zjeżdża cała ta patologia ze smajfonami jak mówił nasza ukochany przywódca Narodu, wybitny mąż stanu , Prezes wszystkich Prezesów Pan Jaroslaw Kaczyński.
Zabierać te smajfony przy wjeżdzie do Zakopanego to i może bedzie większa kultura. A może wpuszcać tylko gości w krawatach. Bo gość w krawacie jest mniej awanturujący się.
A co z tym wunglem . Jest po 996,60 zł?
DONALD FACK 2022-08-02 13:46:41
to ci ! ze smartfonami !
gosc69js 2022-08-02 12:47:16
To nie są turyści. To zwyczajne bydło, które z normalnymi turystami nie ma nic wspólnego. Taką hołotę Policja od razu powinna pacyfikować i karać bardzo wysokimi mandatami.
zako 2022-08-02 12:32:01
co z tego ,że ma racje TEN ŁOSCYP JEST JUZ ROZPUCONY-PRZESZACOWALI BAZE NOCLEGOWĄ NIE DOSTOSOWALI INFRASTRUKTURY,POBUDOWALI MARKETY SPOZYWCZE W CENTRUM WIĘC JEST ILOŚĆ W SEZONIE KOZDY ZAROBI TYLKO W TAKIM GDAŃSKU TAKSIARZ ZJEŻDZA Z 2 RAZY WIĘKSZĄ DNIÓWKĄ NIŻ W ZAKOPANEM STAC GO NA DOBRY SAMOCHÓD A NIE SHARANY 25 LETNIE .TO JEST JUŻ NIE DO ODKRECENIA-A TE WSZYSTKIE HOTELE ZAKICHANE TO JADA NA KURSOKONFERENCJACH A PO SEZONIE DUMPINGUJA CENY BURAKOM BO SIEĆ W POLSCE I TAK JEST NA PLUS, GDZIE OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW MYSLICIE,ŻE TU LUDZIE BOGACI PRZYJADA DO CZEGO I DO KOGO.KMIOTKI.
czopek 2022-08-02 11:57:57
Nie dość, że się nam Zakopane pięknie rozwija i bogaci, to zyskuje jeszcze Kraków - gdzie uciekają dzieci zakopiańczyków w pogoni za podobnym dobrobytem.
Nowina 2022-08-02 10:11:24
Ha ha straż miejska już od lat mówię że zakopiec powinien pogonić towarzystwo tak jak w nowym targu. Temat przewałkowany może w najbliższych wyborach będzie taki burmistrz co będzie miał charakter i straż miejska rozwiąże. A nie wydawał miejskiej kasy na kogoś kto nic nie może i nic zrobić.
Mieszkaniec bachledzkiego 2022-08-02 09:51:28
Popieram rozwiązanie tych przebierańców z straży miejskiej. Jeździ ten patrol na rowerach co białe koszulki mają i raczej na wycieczki a napewno nie pracować.
Na Bachledzkim jak przejeżdzają koło worków na śmieci to ich od czerwca nie widzą. A jeżdżą z dwa razy dziennie i wyglada to jak przejażdżka. A śmieci jak leżą tak są a panowie są ślepi. Spotkałem tez tych panów siedzących na równi krupowej obserwowałem ich siedzieli w komórkach z pół godziny. Bardzo ciekawa praca:)
Uważam że pieniądze na bezpieczeństwo powinny być lepiej spożytkowane. Pozdrawiam.
Pacykoś 2022-08-02 09:48:00
Prymityw przyciąga prymitywów. Cała tajemnica.
alex 2022-08-02 08:02:38
Teoretycznie Pani Agata ma rację. A praktycznie akcja edukacyjna ? Czyli co ? Ulotki na Krupówkach będziecie rozdawać. Wystarczy egzekwować prawo. Kiedyś wezwałem policję do głośnej pijackiej awantury w nocy. Zostali pouczeni, po odjeździe policji było tylko gorzej, kolejny telefon i odpowiedź : wszystkie patrole są zajęte. Jak bydło z flaszkami w rękach zatacza się po deptaku to służby brak. We wrześniu za to ruszają mandaty swoim wystawiać.
Park kulturalny 2022-08-02 03:33:47
Problem z bezpieczeństwem na Krupówkach jest widoczny od lat:
Gosc jeżdżący rozpędzonym kładem po deptaku pobicia ze skutkiem śmiertelnym w rejonie kamer monitoringu miejskiego o nielegalnym handlu badziewiem chińskim z ręki i o Romach z małoletnimi dziećmi grającymi na Krupowkach nie wspomnę bo to drobiazgi.
A podobno straż miejska czuwa przed tymi kamerami i dba o bezpieczeństwo na Krupowkach:)
Tylko jak widać po artykułach w tygodniku gdzie jest ta straż miejska Zakopane?
Za co płacimy ?
Może w końcu ktoś przekaże pieniądze na policję a nie będzie utrzymywał straży miejskiej która nie działa tylko udaje że coś robi. Pan burmistrz niech w końcu się obudzi i przekaże pieniądze na wyszkoloną policję a nie na przebierańców. Którzy mają małe uprawnienia i możliwości.
Gdy dzwoni się do straży miejskiej albo zajęte bez przerwy albo nic nie mogą zrobić albo nie przyjeżdzają wogóle jak ktoś przyjedzie i tak w końcu dzwoni się na policję i oni przyjeżdzają. Więc po co nam straż miejska która jest na niby? Po co panie burmistrzu ?
niestety 2022-08-01 23:38:31
Co do tych rajdów gości z Kuwejtu czy innych krajów - to czy czasami nie słyszeliśmy właśnie z tego środowiska, że to wspaniali klienci i nie można było powiedzieć nic bo Ą Ę ???? Kto ubiegał się właśnie o taką klientelę?. Co do zabudowy Z-nego - tak to jest przyczyna tego wszystkiego ktoś tu ma rację, to jest odpowiedź ale czy tylko ta obecna władza winna? Patrzcie też wstecz bo to nie kwestia ostatnich 5 lat ale to dużo, dużo wcześniej...
dziadeek 2022-08-01 22:25:46
@Jeffrey - mam pytanko. Co pani Wojtowicz proponuje, żeby zaradzić temu zjawisku?
Bo narzekać, podszczypywać, krytykować każdy potrafi.
Eeee, może ja podpowiem p. Wojtowicz. Za rok wybory, będzie miała w kampanii wyborczej ASA!
Już widzę hasło wyborcze tej pani - WPROWADZĘ PROHIBICJE!!!
Czyli zakaz produkcji, importu, przewozu oraz sprzedaży i spożywania wszelkich napojów alkoholowych na terenie .... hmm ..... Miasta Zakopane? Powiatu Tatrzańskiego? Ee tam ... na deptaku Krupówki! To będzie strzał w dziesiątkę!
Sukces wyborczy murowany!
ponure kreszendo 2022-08-01 22:18:56
Miód na me skołatane serce. Fotel mam wygodny ale popkornu muszę dokupić żeby nic nie zakłócało mi błogiego delektowania się kwikiem i agonalnymi podrygami. Chwilo trwaj! Jak tam Wasze raty pazerniaki?
do leśnika 2022-08-01 22:02:53
a kto wydaje kolejne i kolejne pozwolenia na zabudowę apartamentowców?
Poczekajcie aż otworzą obok Szymonka blok na 260 kolejnych, powiedzcie kto i co chce wybudować obok dworca pkp.|
Poczekajcie aż hulać będzie w do białego i dalej będzie postępowała zabudowa Olimpu i grodzenia terenu pod skocznią.
Co z lewymi parkingami, tfu! placami postojowymi!?
nie ma pozwolenia ale działa i kasuje nadal.
Rozwiązanie?!
Skoro nie ma pozwolenia na taką działalność to postawcie mu betonowy separator na wjeździe i kończymy w jedno popołudnie sprawę.
Gdzie nasze dzielne kojaki?! też odliczają czas do końca wakcja by spokojnie we wrześniu "pilnować" miejscowych czy aby parkują i przechodzą przez ulice jak należy?

tego miasta uratować się nie da, tą przerośniętą bazę noclegową należało by zaorać, samowole zrównać z ziemią, budy rozpirzyć..
ps. Ost będąc na Krupówkach usłyszałem radosne śpiewy pewnej Romskiej kapeli, także park kulturowy działa jak zwykle
kaczysołtys33 2022-08-01 21:53:42
kacze bydło za pińćset plus......
przemytnik 2022-08-01 21:43:33
Może tak członkowie TIG zaczną płacić uczciwe wynagrodzenie zamiast tych głodowych ochłapów!!!
@$#%&$*^ 2022-08-01 21:42:35
Zachowanie turystów to papierek lakmusowy stanu psychicznego społeczeństwa a nie wina lokalnych władz.
Polak po roku pracy w darmowych nadgodzinach w "Januszexie", jak uzbiera te "grosięta" na przyjazd do Zakopanego i postoi te kilka godzin na wiecznie r...ej Zakopiance słuchając radia, w którym tylko źle lub gorzej na przemian z reklamami płynów do miejsc intymnych lub innych ofert kredytów to musi odreagować. Słowem: jaki kraj tacy turyści.
Andrzej 2022-08-01 21:21:51
To nie burmistrz i władza winna tylko pazery które te hołotę ściągają zapraszają
Kolorysta 2022-08-01 21:19:32
Obawiam się, że ani burmistrz ani tym bardziej p. Wojtowicz (oprócz mowy oferuje jakieś konkretne rozwiązania?) nie mają wpływu na przyjeżdżających. Pomysł aby burmistrz ogłosił w tv że nie będziemy tolerować jest... no cóż- infantylny. Problem rozwiąże się wraz ze wzrostem inflacji i zdemolowaniem portfeli pińćsetplusów I nie tylko. W przyszłym roku już będzie mniej tałatajstwa, ale faktem jest, że dla tych co przyjadą trzeba podnieść standard oferty.
yeti 2022-08-01 21:10:23
ja tam czekam na sylwestra marzen , uwielbiam te mobilizacje wszystkich slużb!
Straz,Policja, Szpital zamienia sie w fabryke!
to najsmielszy eksperyment jaki miałem okazje zobaczyc za zycia!
co robi człowiek w tlumie bedąc anonimowym i mającym ciche przyzwolenie ORGANIZATOROW na rynsztok
Taka tradycja nowa. BUM BUM JEB JEB ZAJEBBIII....
Leszek 2022-08-01 21:04:38
Dorula ty stworzyłeś jakiś ring. To już jest jakaś przestrzeń do odreagowania.
Tu robi się niebezpiecznie, człowieku opamiętaj się!
Postep 2022-08-01 21:00:45
Dorula Filar Myszka agresorka ufundowaliscie Leżaki na Równi Krupowej a teraz noc w noc i co noc libacja. Wymioty,kupka siusiu i butelki fruwają. Planujecie jeszcze przeznaczyć jakiś obszar na strefę bezprawia?
A może leżaczki pod dom Burmistrza i niech zona dzwoni na Straż !!!!
erwin 2022-08-01 20:54:45
Słowo goście jest nie na miejscu. To zapijaczone bydło traktowane przez milicję z wielką pobłażliwościa.
Thinker 2022-08-01 20:40:54
Po prostu przyjeżdża ta "ponad połowa Polaków", o której mówił prezes Jarek i o którą tak dba, żeby go wybierali.
kim 2022-08-01 20:40:53
Czym zawiniły władze? Długo by wymieniać. Oczywiście nie sam sylwester marzeń ma na to wpływ. Weźmy chociaż sukcesywne od lat zabudowywanie Zakopanego. Więcej kwater oznacza, że więcej ludzi chce zarobić i wraz ze standardami obniża się cena. Obniża się cena to przyjeżdża klient, który gustuje w sześciopaku z biedry i zupce chińskiej. Można by długo wyliczać czym władza zawiniła. Czas na zmianę bo idziemy na dno, taka prawda. Przykro to wszystko czytać, ale tak właśnie jest. Wybudujcie nam jeszcze ze sto tysięcy apartamentów które będą sobie wynajmowali amatorzy imprez. Władzo nasza kochana, niszczycie zakopiański krajobraz, zakopiańską kulturę i zakopiańskiego ducha. A najbardziej przykre jest to, że to niby nasz chłop, a niszczy własny dom.
Barabasz Agnostowski 2022-08-01 20:30:10
Niestety, ale to bardzo smutna i trafna diagnoza.
Iwona 2022-08-01 20:09:46
Stodoła jak powiedział i życzył sobie burmistrz ! Ale czego wymaga się od wołu. Buduje miasto na swoim poziomie wg swojej, niskiej wizji. Smutne.
qaz 2022-08-01 20:04:37
Ja bym chciał zapytać czym zawiniły władze miasta. Bo oprócz Sylwestra to nie bardzo widzę działania, które ściągnęły tu tych ludzi. Prędzej brak działań zmieniających profil, ale to nie UM przyjmuje klientów. Był tu taki na blogu co nawoływał parę lat temu żeby zmieniać profil - dyskutowały tam 3 osoby na krzyż. KTO toleruje burdy w lokalach i kwaterach ? UM ? Sami właściciele. Swego czasu na portalu dałem wołami napisane "obowiązuje cisza nocna". Co zrobiła konkurencja obok ? Wołami napisała "u nas cisza nocna NIE obowiązuje". Więc może TIG sobie popatrzy jak sam swoje biznesy prowadzi. Kolejno lata temu mówiłem, że przemiał z Bookingu czy Nocowania da taki efekt. Nikt tego nie kontroluje z właścicieli. Co ich to obchodzi ? Oni tam nie śpią. Kasa wam oczy zaślepiła - taka jest prawda.
Jeffrey 2022-08-01 19:59:10
Zgadzam się w 100% z Panią Wojtowicz i może to już najwyższy czas aby zmienić burmistrza na kogoś kto ma trochę szerszy światopogląd, a przede wszystkim wizję co do przyszłości tego miasta. Naszego Burmistrza niestety nie widać, a przez te 2 kadencję staliśmy się rzeczywiście miastem - wiochą, promującą badziewie, disco polo i przyciągających turystów "niskich lotów". Jest ogólne przyzwolenie na nieprzestrzeganie przepisów, na robienie wszystkiego co komu się podoba, brak kompletnie dbania o markę Zakopanego jako kurortu. Miasto powinno dbać o to, aby prasa, media pisały o nim jak najlepiej, a tutaj jest wszędzie dookoła czyta się coraz bardziej negatywne teksty na nasz temat - a ze strony miasta nie widać aby ktokolwiek się tym przejmował. Nikt nawet nie bierze do siebie tego co mówi się o tym mieście, nie zastanawia się nad tym co można by zmienić, jaką politykę prowadzić, jak egzekwować przepisy - tu wszyscy wszystko maja w d...e i to jest przykre. Robimy się miastem rynsztokowym i dalej nikogo to nie obchodzi. Mam nadzieję, że Pani Wojtowicz kiedyś stwierdzi że może warto samemu wystartować i wejść do lokalnej polityki, bo brakuje tutaj takich rozsądnych ludzi z wizją. Kibicuję.
MadMax 2022-08-01 19:23:46
w pełni się zgadzam z Panią Wojtowicz.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  SPRZEDAM W CENTRUM BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ, PRZYNOSZĄCĄ DOCHÓD, ZABUDOWANĄ STOISKAMI HANDLOWYMI. 608 806 408
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  CENTRUM BIAŁKI TATRZAŃSKIEJ - STOISKA HANDLOWE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  PENSJONAT W KOŚCIELISKU ZATRUDNI: RECEPCJA, MARKETING, KUCHNIA, SALA, POKOJE. 608 806 408
 • PRACA | dam
  Witam. Sklep monopolowy poszukuję pracowników na stanowisko kasjer/sprzedawca do sklepu w centrum Zakopanego. Umowa o pracę + stawka za godzinę. Szczegóły do uzgodnienia. Zapraszam do kontaktu.. 793775400 lokumkr@gmail.com
  Tel.: 793775400
 • PRACA | dam
  Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lipnicy Wielkiej poszukuje do współpracy LEKARZA GINEKOLOGA chętnego do pracy w ramach kontraktu z NFZ. Dobre warunki finansowe, możliwość zakupu USG zgodnie z preferencjami lekarza. Kontakt: 601 409 624.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię SZWACZKĘ do zakładu w Poroninie.tel. 602 393 185
  Tel.: 602
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KRAWCOWE, KRAWCÓW, Nowy Targ. 501 67 25 98.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię PRACOWNIKA BUDOWLANEGO. Tel. 601 50 87 36.
 • PRACA | dam
  Praca na sezon zimowy: OBSŁUGA wypożyczalni nart i SERWISANT / SPRZEDAWCA w sklepie sportowym, z możliwością przyuczenia. Białka / Bukowina Tatrzańska. 735 044 055 rhsport@rhsport.pl
  Tel.: 735
 • PRACA | dam
  Kucharz śniadaniowy- Restauracja w Białce Tatrzańskiej Poszukuję osoby na stanowisko kucharz śniadaniowy do restauracji hotelowej w Białce Tatrzańskiej. Praca na pełen etat, wysokie wynagrodzenie. Więcej informacji pod numerem. 518 259 536
  Tel.: 518
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia POKÓJ Z ANEKSEM KUCHENNYM I ŁAZIENKĄ, N. Targ. 787 466 608.
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie osoby do pracy w gastronomii w swoim ośrodku w Kościelisku. W chwili obecnej szukamy osób chętnych do pracy na następujące stanowiska: SZEF KUCHNI, ZASTĘPCA SZEFA KUCHNI, KUCHARZ. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 785 925 567. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.
 • PRACA | dam
  Ogólnopolska spółka AMW Rewita przyjmie OSOBY DO PRACY W RECEPCJI w swoim ośrodku w Kościelisku. Praca w trybie zmianowym w godzinach 7-19 i 19-7. Oferujemy stałą współpracę, terminową wypłatę wynagrodzenia, a także zakwaterowanie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 601 953 385. Prosimy o telefony od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
 • USŁUGI | budowlane
  KOMINKI, PARAPETY, SCHODY MARMUROWE, NAGROBKI, GROBOWCE. KRÓTKIE TERMINY. 601 958 378
 • PRACA | dam
  MAŁY DREWNIANY PENSJONAT w Zakopanem zatrudni na umowę o pracę PANIĄ DO SPRZĄTANIA I PRZYGOTOWYWANIA ŚNIADAŃ. Praca zazwyczaj od 7 do 15. Bez zakwaterowania. 608 353 045.
 • USŁUGI | budowlane
  HYDRAULIK + USŁUGI MINIKOPARKĄ. 516 796 321.
 • PRACA | dam
  Hotel "Foluszowy Potok" Zakopane, ul. Zamoyskiego 42 zatrudni: KUCHARZA/-kę, KELNERA/-KĘ. Zapewniamy stabilną,całoroczną pracę w restauracji hotelowej. Kontakt wyłącznie telefoniczny: 660 41 00 46
 • PRACA | dam
  Karczma w Kościelisku zatrudni POMOC KUCHENNĄ, PANIĄ DO ŚNIADAŃ - 608 301 105.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA POLANA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: PIZZERIA. Informacje: 693 319 707
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy: pracowników obsługi i kontroli bramek wejściowych, pracowników obsługi stoku i naśnieżania, obsługę parkingu. Więcej informacji pod nr tel.: 601 628 584
 • PRACA | dam
  STACJA NARCIARSKA SZYMOSZKOWA zatrudni na sezon zimowy do pracy w gastronomii: BARMANKI I BUFETOWE, POMOCE KUCHENNE,OSOBY NA ZMYWAK I DO ZBIERANIA NACZYŃ. Więcej informacji pod nr tel.: 693 319 707
  Tel.: 693 319 707
 • PRACA | dam
  Przyjmę BRYGADY LUB POJEDYNCZE OSOBY NA TYNKI I WYLEWKI MASZYNOWE. 503 532 680.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 572 312.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  SKUPUJEMY NIERUCHOMOŚCI ZA GOTÓWKĘ, PODHALE; DOMY, DZIAŁKI MIESZKANIA . 600 404 554.
 • PRACA | dam
  Potrzebny młody PRACOWNIK NA ŻELBETY (możliwość przyuczenia). Praca dobrze płatna. 791 669 932.
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • KUPNO
  Kupię STARE DESKI, BELKI KRZESANE, DRZEWO Z ROZBIÓREK I DRZEWO NA PNIU W LESIE oraz LAS. 695 941 783.
 • PRACA | dam
  ZATRUDNIĘ PRACOWNIKA DO ZAKŁADU KUŚNIERSKIEGO - GARBARSKIEGO NOWY TARG. PRACA CAŁY ROK. ZATRUDNIĘ KRAWCOWĄ - SZYCIE NA MIEJSCU LUB CHAŁUPNICZO. 601 789 299, 536 740 251.
 • PRACA | dam
  PRACA NIEMCY - dla fachowców z Polski i Ukrainy (MURARZY, TYNKARZY, OGÓLNOBUDOWLANYCH). 0049 176 601 54 957.
 • USŁUGI | budowlane
  WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, MALOWANIE. 787 479 002.
 • USŁUGI | budowlane
  OCIEPLANIE DOMÓW. 787 479 002.
 • USŁUGI | inne
  BEZPŁATNA ZBIÓRKA ZŁOMU. 880 321 013.
 • USŁUGI | budowlane
  RYNNY - DEMONTAŻ, MONTAŻ, OKUCIA BALKONÓW BLACHĄ. 600 998 377.
 • NIERUCHOMOŚCI | kupno
  MIESZKANIE kupię. 791 236 577.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam GOBELIN - pejzaż zimowy - (145/80). TORBY JUHASKIE. CHODNIKI TKANE NA KROŚNIE. Tel. 793 887 893
 • SPRZEDAŻ | różne
  NOWE KILIMY RĘCZNIE TKANE (z owczej wełny). Wzór: jarzębina (60/80). Tel. 793 887 893
 • PRACA | dam
  ATRANS TRANSPORT. Poszukujemy KIEROWCY kategorii C+E, z doświadczeniem lub bez. Transport krajowy i międzynarodowy, głównie Rumunia. Jazda pojazdami wyłącznie EURO VI. Współpraca ze spedytorami będącymi dyplomantami jednej z najlepszych uczelni w Polsce. Więcej informacji pod numerem telefonu: 723 555 111.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-11-30 11:11 Będzie głosowanie o odwołaniu Jacka Kalaty z funkcji przewodniczącego komisji urbanistyki 2022-11-30 10:59 Alarm smogowy! Dziś lepiej nie wychodźcie z domu 2022-11-30 10:10 Dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji. W Tauronie w Zakopanem pustki 2022-11-30 09:37 Potęga Informatyki. Dziś jesteśmy w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu 2022-11-30 09:00 BADANIE OSTEOPOROZY - 9 grudnia - Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II 2022-11-30 08:59 Polska czy Argentyna? Lewandowski czy Messi? Typujemy wynik meczu 2 2022-11-30 08:00 Masowe, ciche odejścia z pracy. Robota to głupota. Czy plaga z USA zawita na Podhale? 4 2022-11-29 22:00 Ograniczenia w schronisku na Hali Ornak 2022-11-29 21:30 Nowotarski front walki ze smogiem. Kto górą? 1 2022-11-29 20:30 Policjanci pomogli bezdomnym, to nie pozostało bez echa 1 2022-11-29 20:28 Rośnie górka na dolnej Równi Krupowej 5 2022-11-29 19:30 Kultowa rubryka Financial Times po raz pierwszy po polsku. Konkurs dla czytelników 2022-11-29 19:18 Kolizja osobówki z dostawczakiem 2 2022-11-29 19:00 Kiedy będzie koniec świata? 3 2022-11-29 18:29 3 umiejętności, które musi posiadać Twoje dziecko w XXI wieku! 2022-11-29 18:00 Przepust odebrany. Są nowe środki na inwestycje 3 2022-11-29 17:05 Awaria prądu na Kamieńcu w Zakopanem 5 2022-11-29 17:00 ZUS w urzędzie czeka na przedsiębiorców. Pomogą założyć konto 2022-11-29 16:30 Beaty Zalot podróże niespokojne. Spotkanie w Jatkach 2022-11-29 16:18 Czym się kierować podczas zakupu nowej pościeli? 2022-11-29 16:00 Prokuratura umorzyła sprawę organizacji Sylwestra Marzeń 4 2022-11-29 15:30 Lekcje biblioteczne dla najmłodszych czytelników 2022-11-29 15:30 Czy ktoś poznaje swojego pieska? 2022-11-29 15:15 Groźny wypadek na chyżniance w Spytkowicach 2022-11-29 15:00 Armatki śnieżne pracują pełną parą, mróz ściska od rana 1 2022-11-29 14:00 Bezchmurne niebo nad Tatrami. Na szlakach pustki (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-11-29 13:00 30 zł za śmieci - podwyżka już zatwierdzona. Ale czy to wystarczy? 1 2022-11-29 12:00 Pierwszy gminny węgiel dotarł na Podhale 11 2022-11-29 12:00 Kobiecy gen biznesu. Trwa Tatrzańskie Forum Gospodarcze 2022-11-29 11:49 Czy ktoś poznaje swojego psa? 2022-11-29 11:00 Na Krupówkach wyszło słońce, ruch na razie niezbyt duży (ZDJĘCIA, WIDEO) 2022-11-29 10:29 Co warto wiedzieć o ofercie Orange Energia? 2022-11-29 10:13 Rodzaje filtrów samochodowych i ich zastosowanie 2022-11-29 10:00 54 nowe mieszkania dla młodych ludzi z Rabki - jedno z nich wciąż może być twoje 2 2022-11-29 09:13 Wypadkowy poranek na drogach powiatu nowotarskiego w Klikuszowej autobus zderzył się z osobówką 5 2022-11-29 08:55 Wisi smog nad Podhalem. Jest ostrzeżenie 2 2022-11-29 08:00 Mundury i radiostacje dla jednostek OSP 5 2022-11-28 22:00 Kamera nagrała wandala, który uszkodził ciągnik 2 2022-11-28 21:15 Jak ten czas leci. Termy Bukovina to już czternastolatek 1 2022-11-28 20:30 Koziołek Matołek ma już 90 lat, ciągle jest młody i szuka drogi do Pacanowa 2022-11-28 19:30 Pojawiła się konstrukacja bramy przed remontowanym dworcem w Zakopanem 1 2022-11-28 18:34 Młody zakopiańczyk pędził przez Olczę 131 km na godz. Wysoki mandat i 30 punktów karnych 11 2022-11-28 18:23 Pamiętnik z Pienin 3 2022-11-28 18:03 Zbawienne światła 3 2022-11-28 17:00 Zakopane najbardziej popularne na świąteczny wypoczynek 3 2022-11-28 16:51 Akcesoria do obuwia - pasta, krem czy tłuszcz do butów - co wybrać? 2022-11-28 16:13 Szykuje się jarmark bożonarodzeniowy pod Giewontem 1 2022-11-28 16:00 Już przyciągnęli właścicieli autobusów - teraz podnoszą stawki 2022-11-28 15:01 Pijany kierowca uciekał na widok radiowozu, zatrzymano go po pościgu 2 2022-11-28 14:37 Wystarczyły mikołajowe czapeczki i już trudno tego sklepu nie zauważyć
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-11-30 10:46 1. Zgadzam się wypalenie zawodowe, presja doskonałość, coraz większe stresy w pracy, szybko zapychający czas. My starsze pokolenia latami dorabialiśmy się, cieszyliśmy sie z każdej rzeczy , jak sie chałpe budowało to człowiek robił od świtu do nocy. Czegoś sie człowiek dorobił. Teroz iest inny świat. Młodzi ludzie dostali chałpy pobudowane lub kupione przez rodziców. ( u mnie córki dostały ale przynajmniej sa pracowite i wiem że nie roztrwonią, ale z wnukami to już nie bede taki pewny). Młodzi uciekają do wielkich aglomeracji bo jest praca, czasem sie odnajdują , czasem nie. Syn sąsiada mając dobrze prosperującą firmę informatyczną w Krakowie rzucił wszystko, wrócił , pobudowoł mały domek i zatrudnił się do prostych prac fizycznych. Jak mi mówił teroz żyje szczęśliwy bez stresu, na komputer nie może patrzeć( taki jakby stres pourazowy). Wkoło mnie młodzi sprzedają działki po rodzicach i dziadkach za grube miliony. Kasa jest, zabawa jest i co sie martwić o przyszłość. Poza tym upadają wszystkie normy moralne. Na czele TV stał Prezes który dostoł rozwód kościelny po 25 latach małżeństwa i 3 dzieciach, jego oblubienica tak samo i jeszce biorą śub kościelny w Łagiewnikach gdzie telewizja transmituje. Telewizja promuje ku.....wo w wykonaniu niejakiej Pani Głosnochłopek i Pana Macieja Czystojewskiego. I to majom być wzorce moralne. 2022-11-30 10:43 2. Podhalańskie biznesmeny tego nie zrozumieją :) 2022-11-30 10:26 3. Będzie 1:1 2022-11-30 10:13 4. To jest nasza Górka Marzeń 2022-11-30 09:57 5. POLSKA MISTRZEM ŚWIATA QATAR 2022 bawimy się!!!! Jezu chryste zapomniałem przecież tu dyktator i dyktatura pisowska o boże 2022-11-30 09:57 6. Plaga? Chyba zdrowy rozsądek. Komu się chce robić na kogoś za takie stawki jak obecnie? 2022-11-30 09:49 7. To po co siedzieć w ciemnym domu? Skoro to takie proste, to trzeba było pójść i pomóc fachowcom. Mielibyśmy prąd szybciej. 2022-11-30 09:36 8. Jak masz szefa który nie zna się na tym co robisz i każe Ci robić głupoty bo on tak chce to nic dziwnego że idziesz na swoje 2022-11-30 09:10 9. Przecież tam jest na podporządkowanych znak STOP. Zawsze się zatrzymuję ale dosłownie zawsze przed tym znakiem D-20. Nie zawsze jeżdżę zgodnie z przepisami, STOP to świętość bo jest brak "trójkąta widoczności". Widziałem jak kumplowi urwało przód Trabanta. 2022-11-30 08:19 10. 900 zł za metr kwadratowy ma ktoś płacić by wynajmować? Chyba tylko ciężko chory umysłowo się na to złapie
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

Pożegnania

Bojcorka

FILMY TP

Album TP