Reklama

2022-08-01 21:00:37

Pod Giewontem

Co turyści wyprawiają w Zakopanem

Samochodowe rajdy po ulicach Zakopanego czy przewożenie półnagich mężczyzn na dachu busa - mamy coraz bardziej szokujących gości pod Giewontem.

- Zachowanie naszych gości jest skandaliczne, to już masowe zjawisko, w Zakopanem robi się niebezpiecznie. Tu już trudno się żyje, a coraz gorzej pracuje. To efekt stałego obniżania poprzeczki przez władze miasta - uważa Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Rozpędzone samochody z Kuwejtu pędzące Chramcówkami z piskiem opon, a za nimi policyjne radiowozy na sygnałach. Albo bus wjeżdżający do Zakopanego. Z porozsuwanych drzwi wychylają się półnadzy mężczyźni. Jeden z nich podróżuje na dachu auta. Na stojąco. Filmiki robią furorę w internecie. Niestety. To tylko wierzchołek góry lodowej coraz bardziej zaskakujących interwencji, jakie trafiają się zakopiańskiej policji.

- O godzinie drugiej trzydzieści w nocy z poniedziałku na wtorek do jednego z klasztorów dobijał się kompletnie pijany mężczyzna, który chciał u sióstr zakonnych przenocować. Miał półtora promila w wydychanym powietrzu - mówi aspirant sztabowy Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji.

Podkreśla, że cała masa interwencji dotyczy właśnie nietrzeźwych turystów. Pijane grupy młodych kobiet wędrują Krupówkami. Ubrane w wymyślne stroje. Mają wieczór panieński. W rękach butelki z alkoholem. "Napij się ze mną" - wołają do przechodniów. - Jeden patrol w sobotę w krótkim czasie zaobserwował cztery takie grupy, oczywiście picie w miejscu publicznym jest niedozwolone - przypomina Wieczorek. Podobne zachowania dotyczą panów, którzy pod Tatrami organizują sobie "wieczorki kawalerskie". Podkreśla, że wybryki "rajdowców", choć uwiecznione przez przygodnych przechodniów - bardzo późno zostały zgłoszone na policji. - A przecież świętujący wieczór kawalerski goście zachowywali się bardzo niebezpiecznie. Na autostradzie biegali z harmonią, zaczepiali jadących. A już wjazd do Zakopanego był bardzo ryzykowny. Mężczyzna stał na dachu auta, na chodnikach był bardzo duży ruch pieszych. Cud, że nikomu nic się nie stało

Pijackie kłótnie
Odrębna sprawa to zakochani. Pary spędzają pod Giewontem urokliwe chwile. Do czasu. Romantyczny nastrój z każdą lampką wypitego wina zamienia się w piekło. - Jest bardzo dużo wezwań do par, gdy jedno na drugie wzywa policję, dochodzi do kłótni, poważnych sprzeczek, nierzadko rękoczynów - dodaje rzecznik policji. Scysjom zawsze towarzyszy wypity alkohol bądź inne niedozwolone używki.

Utrapieniem - tak dla mieszkańców, jak i prawdziwych turystów, którzy kochają Tatry i na kwaterze chcą się wyspać - są pijackie imprezy. Goście balują na balkonach, na tarasach albo w mieszkaniu w bloku, gdzie przez ściany słychać nie tylko puszczoną na pełny regulator muzykę, ale nawet głośniejszą rozmowę. - Do tego gubią się dzieci, zwłaszcza na Krupówkach. Mamy bardzo dużo zgłoszeń - podsumowuje rzecznik policji. Przyznaje, że do Zakopanego przyjeżdża coraz gorsza klientela. - Trudno tych ludzi nawet nazwać turystami, bo alkohol i używki są na porządku dnia, wino, wódka czy narkotyki - to najczęściej wpływa na szereg ich poczynań - dodaje rzecznik prasowy policji.

O tym, że jest to problem bardzo złożony, przekonuje Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Podkreśla, że to nie tylko efekt uboczny Sylwestra Marzeń. - Zapracowaliśmy sobie latami na takiego klienta, dziś mamy przesilenie, bo stale obniżamy standardy naszej oferty - mówi nie bez złości. - Przecież po takich wybrykach, które obserwujemy ze zgrozą, burmistrz Zakopanego powinien głośno wołać w telewizji, że nie ma zgody na tego typu zachowania. Gdybym była burmistrzem, od razu po tych wypadkach zwołałabym konferencję prasową, by poszło w świat, że w Zakopanem takie wybryki nie będą tolerowane.

Milczenie owiec
Zamiast tego mamy milczenie władz miasta. To bulwersuje przedsiębiorców zrzeszonych w Tatrzańskiej Izbie Gospodarczej. I nie tylko. - Z drugiej strony coraz częściej słyszę od naszych biznesmenów, że ofertę trzeba dostosowywać do klienta. Wielki błąd - podkreśla Agata Wojtowicz. Przypomina, że na całym cywilizowanym świecie robi się dokładnie na odwrót. Najpierw określa się, do jakiego klienta chcemy dotrzeć i kogo ma przyciągnąć nasza oferta. Potem tworzy się atrakcyjne pakiety dla turystów, którzy bądź to kochają aktywny wypoczynek w górach, bądź chcą zrelaksować się w otoczeniu przyrody czy może poznać góralską duszę i zachwycić się kulturą regionu. - Niestety w Zakopanem tego nie ma, nie cenimy się, nie przekładamy naszego podhalańskiego bogactwa na produkt finalny. Dajemy turyście to, co ma wszędzie - bo napić można się nawet w Pcimiu Górnym - zaznacza Agata Wojtowicz. Dlatego jej zdaniem przyciągamy coraz szersze rzesze miłośników źle pojętej "ślebody", którzy są przekonani, że w górach można zrobić wszystko. - To się zaczęło już lata temu, od parkowania na łąkach, dlatego dziś mamy wulgarne wrzaski na Krupówkach do białego rana - podsumowuje Agata Wojtowicz.

Sopot za wzór
W Tatrzańskiej Izbie Gospodarczej za dobry wzór dają partnerskie miasto Sopot. Nad morzem od kilku dobrych lat prowadzonych jest przykładowo szereg akcji edukacyjnych. Mają wychowywać i uczyć przybywających na wypoczynek dobrych zachowań. Począwszy od stroju - miasto jest oplakatowane informacjami, że w stroju plażowym chodzimy tylko po plaży. Nie ma wstępu "golasów" do sklepów czy restauracji. - A tu u nas można wszystko. Dlatego ściągamy ludzi, którzy przyjeżdżają się wyżyć - dodaje prezes TIG. Podkreśla, że pomimo ogromnej tolerancji dla przybywających pod Tatry gości - jej zdaniem - przekroczone zostały granice. - Zaczyna się robić niebezpiecznie. Bo tu już nie mówimy o degradacji przyrody, niszczeniu kultury czy tradycji, ale o życiu i pracy w tym mieście - zaznacza Agata Wojtowicz. Coś, co jej zdaniem do tej pory zdarzało się sporadycznie, czyli wypadki i dzikie wybryki z udziałem najczęściej pijanych gości, teraz stało się już zjawiskiem powszechnym.
Rafał Gratkowski

Kup e-wydanie Tygodnika Podhalańskiego.

Reklama
Komentarze Facebook
Dodaj komentarz
Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu komentowania na łamach 24tp.pl
dziadeek 2022-08-03 07:17:42
@Dziadek - w jesieni 2021 w Wiedniu zjechaly się światowe szpece od energetyki wszelakiej i radzili.
Co uradzili to nawet w TVNie gadali. Najwyższa pora żebyś zabył o wunglu po 996,60 zł. i przestał robić z siebie głupa.
antyfan 2022-08-02 22:49:50
Psy szczekają a karawana idzie dalej !!!!!!!!
yayco 2022-08-02 20:24:46
Pani Wójtowicz to bardzo dobry wybór nareszcie Krupówki zobaczą Paradę Równości, a Rówień Krupowa zalśni tęczowo - popieram z całego serca.
jarek 2022-08-02 15:59:26
tak ! tak ! zabierać smartfony i wpuszczać tylko tych pod krawatem :)
Dziadek 2022-08-02 15:08:04
Pewnie zjeżdża cała ta patologia ze smajfonami jak mówił nasza ukochany przywódca Narodu, wybitny mąż stanu , Prezes wszystkich Prezesów Pan Jaroslaw Kaczyński.
Zabierać te smajfony przy wjeżdzie do Zakopanego to i może bedzie większa kultura. A może wpuszcać tylko gości w krawatach. Bo gość w krawacie jest mniej awanturujący się.
A co z tym wunglem . Jest po 996,60 zł?
DONALD FACK 2022-08-02 13:46:41
to ci ! ze smartfonami !
gosc69js 2022-08-02 12:47:16
To nie są turyści. To zwyczajne bydło, które z normalnymi turystami nie ma nic wspólnego. Taką hołotę Policja od razu powinna pacyfikować i karać bardzo wysokimi mandatami.
zako 2022-08-02 12:32:01
co z tego ,że ma racje TEN ŁOSCYP JEST JUZ ROZPUCONY-PRZESZACOWALI BAZE NOCLEGOWĄ NIE DOSTOSOWALI INFRASTRUKTURY,POBUDOWALI MARKETY SPOZYWCZE W CENTRUM WIĘC JEST ILOŚĆ W SEZONIE KOZDY ZAROBI TYLKO W TAKIM GDAŃSKU TAKSIARZ ZJEŻDZA Z 2 RAZY WIĘKSZĄ DNIÓWKĄ NIŻ W ZAKOPANEM STAC GO NA DOBRY SAMOCHÓD A NIE SHARANY 25 LETNIE .TO JEST JUŻ NIE DO ODKRECENIA-A TE WSZYSTKIE HOTELE ZAKICHANE TO JADA NA KURSOKONFERENCJACH A PO SEZONIE DUMPINGUJA CENY BURAKOM BO SIEĆ W POLSCE I TAK JEST NA PLUS, GDZIE OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW MYSLICIE,ŻE TU LUDZIE BOGACI PRZYJADA DO CZEGO I DO KOGO.KMIOTKI.
czopek 2022-08-02 11:57:57
Nie dość, że się nam Zakopane pięknie rozwija i bogaci, to zyskuje jeszcze Kraków - gdzie uciekają dzieci zakopiańczyków w pogoni za podobnym dobrobytem.
Nowina 2022-08-02 10:11:24
Ha ha straż miejska już od lat mówię że zakopiec powinien pogonić towarzystwo tak jak w nowym targu. Temat przewałkowany może w najbliższych wyborach będzie taki burmistrz co będzie miał charakter i straż miejska rozwiąże. A nie wydawał miejskiej kasy na kogoś kto nic nie może i nic zrobić.
Mieszkaniec bachledzkiego 2022-08-02 09:51:28
Popieram rozwiązanie tych przebierańców z straży miejskiej. Jeździ ten patrol na rowerach co białe koszulki mają i raczej na wycieczki a napewno nie pracować.
Na Bachledzkim jak przejeżdzają koło worków na śmieci to ich od czerwca nie widzą. A jeżdżą z dwa razy dziennie i wyglada to jak przejażdżka. A śmieci jak leżą tak są a panowie są ślepi. Spotkałem tez tych panów siedzących na równi krupowej obserwowałem ich siedzieli w komórkach z pół godziny. Bardzo ciekawa praca:)
Uważam że pieniądze na bezpieczeństwo powinny być lepiej spożytkowane. Pozdrawiam.
Pacykoś 2022-08-02 09:48:00
Prymityw przyciąga prymitywów. Cała tajemnica.
alex 2022-08-02 08:02:38
Teoretycznie Pani Agata ma rację. A praktycznie akcja edukacyjna ? Czyli co ? Ulotki na Krupówkach będziecie rozdawać. Wystarczy egzekwować prawo. Kiedyś wezwałem policję do głośnej pijackiej awantury w nocy. Zostali pouczeni, po odjeździe policji było tylko gorzej, kolejny telefon i odpowiedź : wszystkie patrole są zajęte. Jak bydło z flaszkami w rękach zatacza się po deptaku to służby brak. We wrześniu za to ruszają mandaty swoim wystawiać.
Park kulturalny 2022-08-02 03:33:47
Problem z bezpieczeństwem na Krupówkach jest widoczny od lat:
Gosc jeżdżący rozpędzonym kładem po deptaku pobicia ze skutkiem śmiertelnym w rejonie kamer monitoringu miejskiego o nielegalnym handlu badziewiem chińskim z ręki i o Romach z małoletnimi dziećmi grającymi na Krupowkach nie wspomnę bo to drobiazgi.
A podobno straż miejska czuwa przed tymi kamerami i dba o bezpieczeństwo na Krupowkach:)
Tylko jak widać po artykułach w tygodniku gdzie jest ta straż miejska Zakopane?
Za co płacimy ?
Może w końcu ktoś przekaże pieniądze na policję a nie będzie utrzymywał straży miejskiej która nie działa tylko udaje że coś robi. Pan burmistrz niech w końcu się obudzi i przekaże pieniądze na wyszkoloną policję a nie na przebierańców. Którzy mają małe uprawnienia i możliwości.
Gdy dzwoni się do straży miejskiej albo zajęte bez przerwy albo nic nie mogą zrobić albo nie przyjeżdzają wogóle jak ktoś przyjedzie i tak w końcu dzwoni się na policję i oni przyjeżdzają. Więc po co nam straż miejska która jest na niby? Po co panie burmistrzu ?
niestety 2022-08-01 23:38:31
Co do tych rajdów gości z Kuwejtu czy innych krajów - to czy czasami nie słyszeliśmy właśnie z tego środowiska, że to wspaniali klienci i nie można było powiedzieć nic bo Ą Ę ???? Kto ubiegał się właśnie o taką klientelę?. Co do zabudowy Z-nego - tak to jest przyczyna tego wszystkiego ktoś tu ma rację, to jest odpowiedź ale czy tylko ta obecna władza winna? Patrzcie też wstecz bo to nie kwestia ostatnich 5 lat ale to dużo, dużo wcześniej...
dziadeek 2022-08-01 22:25:46
@Jeffrey - mam pytanko. Co pani Wojtowicz proponuje, żeby zaradzić temu zjawisku?
Bo narzekać, podszczypywać, krytykować każdy potrafi.
Eeee, może ja podpowiem p. Wojtowicz. Za rok wybory, będzie miała w kampanii wyborczej ASA!
Już widzę hasło wyborcze tej pani - WPROWADZĘ PROHIBICJE!!!
Czyli zakaz produkcji, importu, przewozu oraz sprzedaży i spożywania wszelkich napojów alkoholowych na terenie .... hmm ..... Miasta Zakopane? Powiatu Tatrzańskiego? Ee tam ... na deptaku Krupówki! To będzie strzał w dziesiątkę!
Sukces wyborczy murowany!
ponure kreszendo 2022-08-01 22:18:56
Miód na me skołatane serce. Fotel mam wygodny ale popkornu muszę dokupić żeby nic nie zakłócało mi błogiego delektowania się kwikiem i agonalnymi podrygami. Chwilo trwaj! Jak tam Wasze raty pazerniaki?
do leśnika 2022-08-01 22:02:53
a kto wydaje kolejne i kolejne pozwolenia na zabudowę apartamentowców?
Poczekajcie aż otworzą obok Szymonka blok na 260 kolejnych, powiedzcie kto i co chce wybudować obok dworca pkp.|
Poczekajcie aż hulać będzie w do białego i dalej będzie postępowała zabudowa Olimpu i grodzenia terenu pod skocznią.
Co z lewymi parkingami, tfu! placami postojowymi!?
nie ma pozwolenia ale działa i kasuje nadal.
Rozwiązanie?!
Skoro nie ma pozwolenia na taką działalność to postawcie mu betonowy separator na wjeździe i kończymy w jedno popołudnie sprawę.
Gdzie nasze dzielne kojaki?! też odliczają czas do końca wakcja by spokojnie we wrześniu "pilnować" miejscowych czy aby parkują i przechodzą przez ulice jak należy?

tego miasta uratować się nie da, tą przerośniętą bazę noclegową należało by zaorać, samowole zrównać z ziemią, budy rozpirzyć..
ps. Ost będąc na Krupówkach usłyszałem radosne śpiewy pewnej Romskiej kapeli, także park kulturowy działa jak zwykle
kaczysołtys33 2022-08-01 21:53:42
kacze bydło za pińćset plus......
przemytnik 2022-08-01 21:43:33
Może tak członkowie TIG zaczną płacić uczciwe wynagrodzenie zamiast tych głodowych ochłapów!!!
@$#%&$*^ 2022-08-01 21:42:35
Zachowanie turystów to papierek lakmusowy stanu psychicznego społeczeństwa a nie wina lokalnych władz.
Polak po roku pracy w darmowych nadgodzinach w "Januszexie", jak uzbiera te "grosięta" na przyjazd do Zakopanego i postoi te kilka godzin na wiecznie r...ej Zakopiance słuchając radia, w którym tylko źle lub gorzej na przemian z reklamami płynów do miejsc intymnych lub innych ofert kredytów to musi odreagować. Słowem: jaki kraj tacy turyści.
Andrzej 2022-08-01 21:21:51
To nie burmistrz i władza winna tylko pazery które te hołotę ściągają zapraszają
Kolorysta 2022-08-01 21:19:32
Obawiam się, że ani burmistrz ani tym bardziej p. Wojtowicz (oprócz mowy oferuje jakieś konkretne rozwiązania?) nie mają wpływu na przyjeżdżających. Pomysł aby burmistrz ogłosił w tv że nie będziemy tolerować jest... no cóż- infantylny. Problem rozwiąże się wraz ze wzrostem inflacji i zdemolowaniem portfeli pińćsetplusów I nie tylko. W przyszłym roku już będzie mniej tałatajstwa, ale faktem jest, że dla tych co przyjadą trzeba podnieść standard oferty.
yeti 2022-08-01 21:10:23
ja tam czekam na sylwestra marzen , uwielbiam te mobilizacje wszystkich slużb!
Straz,Policja, Szpital zamienia sie w fabryke!
to najsmielszy eksperyment jaki miałem okazje zobaczyc za zycia!
co robi człowiek w tlumie bedąc anonimowym i mającym ciche przyzwolenie ORGANIZATOROW na rynsztok
Taka tradycja nowa. BUM BUM JEB JEB ZAJEBBIII....
Leszek 2022-08-01 21:04:38
Dorula ty stworzyłeś jakiś ring. To już jest jakaś przestrzeń do odreagowania.
Tu robi się niebezpiecznie, człowieku opamiętaj się!
Postep 2022-08-01 21:00:45
Dorula Filar Myszka agresorka ufundowaliscie Leżaki na Równi Krupowej a teraz noc w noc i co noc libacja. Wymioty,kupka siusiu i butelki fruwają. Planujecie jeszcze przeznaczyć jakiś obszar na strefę bezprawia?
A może leżaczki pod dom Burmistrza i niech zona dzwoni na Straż !!!!
erwin 2022-08-01 20:54:45
Słowo goście jest nie na miejscu. To zapijaczone bydło traktowane przez milicję z wielką pobłażliwościa.
Thinker 2022-08-01 20:40:54
Po prostu przyjeżdża ta "ponad połowa Polaków", o której mówił prezes Jarek i o którą tak dba, żeby go wybierali.
kim 2022-08-01 20:40:53
Czym zawiniły władze? Długo by wymieniać. Oczywiście nie sam sylwester marzeń ma na to wpływ. Weźmy chociaż sukcesywne od lat zabudowywanie Zakopanego. Więcej kwater oznacza, że więcej ludzi chce zarobić i wraz ze standardami obniża się cena. Obniża się cena to przyjeżdża klient, który gustuje w sześciopaku z biedry i zupce chińskiej. Można by długo wyliczać czym władza zawiniła. Czas na zmianę bo idziemy na dno, taka prawda. Przykro to wszystko czytać, ale tak właśnie jest. Wybudujcie nam jeszcze ze sto tysięcy apartamentów które będą sobie wynajmowali amatorzy imprez. Władzo nasza kochana, niszczycie zakopiański krajobraz, zakopiańską kulturę i zakopiańskiego ducha. A najbardziej przykre jest to, że to niby nasz chłop, a niszczy własny dom.
Barabasz Agnostowski 2022-08-01 20:30:10
Niestety, ale to bardzo smutna i trafna diagnoza.
Iwona 2022-08-01 20:09:46
Stodoła jak powiedział i życzył sobie burmistrz ! Ale czego wymaga się od wołu. Buduje miasto na swoim poziomie wg swojej, niskiej wizji. Smutne.
qaz 2022-08-01 20:04:37
Ja bym chciał zapytać czym zawiniły władze miasta. Bo oprócz Sylwestra to nie bardzo widzę działania, które ściągnęły tu tych ludzi. Prędzej brak działań zmieniających profil, ale to nie UM przyjmuje klientów. Był tu taki na blogu co nawoływał parę lat temu żeby zmieniać profil - dyskutowały tam 3 osoby na krzyż. KTO toleruje burdy w lokalach i kwaterach ? UM ? Sami właściciele. Swego czasu na portalu dałem wołami napisane "obowiązuje cisza nocna". Co zrobiła konkurencja obok ? Wołami napisała "u nas cisza nocna NIE obowiązuje". Więc może TIG sobie popatrzy jak sam swoje biznesy prowadzi. Kolejno lata temu mówiłem, że przemiał z Bookingu czy Nocowania da taki efekt. Nikt tego nie kontroluje z właścicieli. Co ich to obchodzi ? Oni tam nie śpią. Kasa wam oczy zaślepiła - taka jest prawda.
Jeffrey 2022-08-01 19:59:10
Zgadzam się w 100% z Panią Wojtowicz i może to już najwyższy czas aby zmienić burmistrza na kogoś kto ma trochę szerszy światopogląd, a przede wszystkim wizję co do przyszłości tego miasta. Naszego Burmistrza niestety nie widać, a przez te 2 kadencję staliśmy się rzeczywiście miastem - wiochą, promującą badziewie, disco polo i przyciągających turystów "niskich lotów". Jest ogólne przyzwolenie na nieprzestrzeganie przepisów, na robienie wszystkiego co komu się podoba, brak kompletnie dbania o markę Zakopanego jako kurortu. Miasto powinno dbać o to, aby prasa, media pisały o nim jak najlepiej, a tutaj jest wszędzie dookoła czyta się coraz bardziej negatywne teksty na nasz temat - a ze strony miasta nie widać aby ktokolwiek się tym przejmował. Nikt nawet nie bierze do siebie tego co mówi się o tym mieście, nie zastanawia się nad tym co można by zmienić, jaką politykę prowadzić, jak egzekwować przepisy - tu wszyscy wszystko maja w d...e i to jest przykre. Robimy się miastem rynsztokowym i dalej nikogo to nie obchodzi. Mam nadzieję, że Pani Wojtowicz kiedyś stwierdzi że może warto samemu wystartować i wejść do lokalnej polityki, bo brakuje tutaj takich rozsądnych ludzi z wizją. Kibicuję.
MadMax 2022-08-01 19:23:46
w pełni się zgadzam z Panią Wojtowicz.
 • PRACA | dam
  Potrafisz pracować z dużą ilością dokumentów i danych? Umiesz dobrze zorganizować własną pracę? Być może nasza oferta jest właśnie dla Ciebie! POZNAJ NAS: PKL Horeca Sp. z o.o. jest Spółką wchodzącą w skład Grupy PKL. Grupa PKL oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 300 osób. DOŁĄCZ DO NAS! Obecnie poszukujemy osób na stanowisko: MŁODSZY SPECJALISTA DS. KONTROLI i ADMINISTRACJI. Miejsce pracy: Zakopane. CO BĘDZIE NALEŻEĆ DO TWOICH OBOWIĄZKÓW? - Nadzór nad poprawnością dostarczanych dokumentów, - Wprowadzanie dokumentów do systemu, - Kontrola prawidłowości obiegu dokumentacji, - Wyszukiwanie, analizowanie i monitorowanie zakupów wyposażenia i środków trwałych, - Sporządzanie zestawień i raportów na potrzeby Kierownictwa, - Uczestnictwo w rozliczaniu inwentaryzacji, w tym identyfikacja niedoborów i nadwyżek, - Poszukiwanie możliwości optymalizacji przepływu danych i proponowanie zmian usprawniających, - Uczestnictwo w opracowywaniu nowych procedur i instrukcji dla pracowników Spółki. NASZE WYMAGANIA: - Wykształcenie średnie lub wyższe - preferowane kierunki: ekonomia, finanse, administracja, zarządzanie, - Skrupulatność, rzetelność i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków, - Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, - Praktyczna znajomość pakietu Microsoft Office, - Kreatywne podejście do realizowanych tematów, - Wielozadaniowość oraz dobra organizacja pracy własnej, - Doświadczenie w branży gastronomicznej będzie dodatkowym atutem, - Mile widziana: - Znajomość oprogramowania magazynowo-sprzedażowego (np. LSI, GoPOS), - Doświadczenie w pracy z analizą danych. CO OTRZYMASZ? - Ciekawą i kreatywną pracę w rozwijającej się Firmie, - Możliwość zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub umowy o współpracę, - Stabilne warunki zatrudnienia, - Atrakcyjne wynagrodzenie, - Szereg zniżek dla pracowników. APLIKACJE zawierające CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@pkl.pl z dopiskiem: "Młodszy specjalista ds. kontroli i administracji PKL Horeca". Informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. Prosimy o dopisanie oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
 • PRACA | dam
  Zatrudnię KUCHARZY, POMOCE KUCHENNE (karczma i bar mleczny) - 600 035 355
 • PRACA | dam
  Zakład remontowo-budowlany zatrudni: MALARZY, TYNKARZY, PŁYTKARZY, MURARZY I POMOCNIKÓW. Tel. 606 455 928.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam mieszkanie przy Krupówkach 43m2. 2-pokojowe z kuchnią, łazienką i balkonem. Miejsce parkingowe w garażu podziemnym. 570384996. 570384996 monisiagondek@gmail.com
  Tel.: 570384996
 • PRACA | dam
  Pilnie poszukuje Pani do opieki ( po części ) osoby niepełnosprawnej Ratulow górny. Godzinny poranne ( do ustalenia), sprzątanie, gotowanie i inne drobne prace. Tylko osoby poważnie zainteresowane dzwonić 509 005 675.
 • PRACA | dam
  Pracę Pracownik Foodtruck. 511711711 kontakt@peramore.pl
  Tel.: 511711711
 • PRACA | dam
  Centralny Ośrodek Sportu w Zakopanem zatrudni Recepcjonistę / Recepcjonistkę. Szczegóły na stronie: www.bip.cos.pl. Tel.: 725300377.
 • PRACA | dam
  Firma budowlana zatrudni PRACOWNIKÓW OGÓLNOBUDOWLANYCH na pełny etat. Praca całoroczna na terenie Podhala. Stawka 25zł/godz. Możliwość zamieszkania. 509 670 775
 • PRACA | dam
  MERCURE KASPROWY ZAKOPANE SZUKASZ PRACY? CZEKAMY NA CIEBIE! Poszukujemy Pracowników na stanowisko: KUCHARZ, KELNER A'LA CARTE CV prosimy przesłać na adres: kstopka@kasprowy.pl Kontakt telefoniczny: 18 20 24 061
  Tel.: 18 20 24 061
  E-mail: kstopka@kasprowy.pl
 • NAUKA
  CENTRUM KOREPETYCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Nowy Targ, Kasprowicza 10, tel. 575 573 593, centrum.topup@gmail.com
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy Ratownika Do Ośrodka w Bukowinie Tatrz. Stała Praca. Nocleg i Wyżywienie. Tel. 601508720
  Tel.: 601508720
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  Sprzedam DOM W STAREM BYSTREM WRAZ Z DZIAŁKAMI BUDOWLANYMI 1,5 HA. Tel. 001 905 821 9829, 692 245 166.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia mieszkanie lub lokal 70m2 w miejscowości Lasek. Cena z mediami 3000 zł. Tel. 663 557 290.
 • PRACA | dam
  LAVARD zatrudni na stanowisko KONSULTANT D.S SPRZEDAŻY w Salonie Firmowym. Miejsce pracy: Stare Bystre. 18 26-137-32.
 • PRACA | dam
  POMOC KUCHENNA DO PENSJONATU w Zakopanem. Umowa o pracę, praca co drugi dzień. 502 71 66 94, dpt.zakopane@zaiks.org.pl
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, WILLA I KARCZMA CZTERY PORY ROKU. Pokoje standardu pensjonatowego z wyżywieniem. Pobyty indywidualne, grupowe, szkoleniowe, wesela, imprezy okolicznościowe. WWW. CZTERYPORYROKU.PL, willa@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207 lub +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, APARTAMENTY Z WIDOKIEM NA CAŁE TATRY. W cenie pobytu parking, grill, bilard, plac zabaw, rowery. Cisza, spokój a zarazem wszędzie blisko. WWW. ZAKOPANEAPARTAMENTY.ORG, apartamenty@czteryporyroku.pl, tel. +48 18 20 70 207, +48 608 401 704
 • TURYSTYKA I WYPOCZYNEK
  ZAKOPANE-KOŚCIELISKO, KAMERALNE APARTAMENTY ZE STREFĄ SPA z widokiem na całe Tatry Zachodnie. W cenie pobytu parking, grill, bilard, pełna strefa spa, plac zabaw, rowery. WWW. APARTAMENTYSPAZAKOPANE.PL, rezerwacja@czteryporyroku.pl, tel. +48 662 658 425, +48 608 401 704
 • PRACA | dam
  WILLA LABELLE przy ul. Krupówki 40 w Zakopanem zatrudni POKOJOWĄ z doświadczeniem, z Zakopanego lub okolic. 660 710 400.
 • SPRZEDAŻ | różne
  Sprzedam BUDKĘ DLA PARKINGOWEGO - TANIO - 602 378 614.
 • NIERUCHOMOŚCI | sprzedaż
  DZIAŁKI 2 HA - k/Białki. 182856454.
 • PRACA | dam
  CUKIERNIA W ZAKOPANEM ZATRUDNI EKSPEDIENTKĘ. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Piekarnia w Zakopanem zatrudni PIEKARZA. Pełen etat. Bardzo dobre warunki pracy. 604 102 804, 602 285 793.
 • PRACA | dam
  Firma w Zakopanem zatrudni KIEROWCĘ. 604 102 804, 602 285 793, 601 512 211
 • PRACA | dam
  Zatrudnimy OSOBY DO PUNKTU GASTRONOMICZNEGO OD JUŻ - PRACA STAŁA LUB SEZONOWA - KRUPÓWKI. Kontakt: 533 226 109.
 • PRACA | dam
  Karczma na Krupówkach - zatrudnimy KUCHARZA, KUCHARZA WYDAWKOWEGO, POMOC KUCHENNĄ. Od już. Zakopane. Kontakt: 533 226 109.
 • USŁUGI | budowlane
  KAMIENIARSTWO, ELEWACJE, OGRODZENIA, POSADZKI, KOMINKI, PARAPETY, STOPNIE, BLATY, ŁUPANKA GRANITOWA I PIASKOWA. 18 265 06 58, 607 57 23 12.
 • USŁUGI | budowlane
  MALOWANIE DACHÓW I ELEWACJI. 602 882 325.
 • SPRZEDAŻ | maszyny, narzędzia
  Witam, do sprzedania posiadam maszyny stolarskie: - Szlifierka tarczowa 1 000 zł, - Wiertarka pozioma suport 1 500 zł, - Frezarka z wózkiem bocznym dolnowrzecionowa z posuwem 12 000 zł, - Dłutarka łańcuchowa 3 500 zł, - Piła do formatowania 2 500 zł. 667 256 855
  Tel.: 667
 • USŁUGI | inne
  WYCINKA, PRZYCINKA DRZEW W TRUDNYCH WARUNKACH - 691 317 098.
 • NAUKA
  NABÓR DO LICEUM DLA DOROSŁYCH PO SZKOLE ZAWODOWEJ - PROMOCJA NA ZAPISY - Nowotarska 42, Zakopane - 603 890 169.
 • NIERUCHOMOŚCI | wynajem
  Do wynajęcia LOKAL 50 m2 (pod zakład fryzjerski lub pod inna działalność) oraz LOKAL 25 m2 - I piętro - Łapsze Niżne, Delikatesy "Centrum". 504 230 942.
 • USŁUGI | budowlane
  USŁUGI BLACHARSKO-DEKARSKIE, KRYCIE I PRZEKRYCIA DACHÓW, KOMINY, BALKONY, RYNNY, GZYMSY. 534 428 571, 889 388 484..
 • PRACA | dam
  NORWEGIA - TYNKARZ, MALARZ, BLACHARZ, STOLARZ. Norwegia (Oslo). Zatrudnimy tynkarzy, malarzy, blacharzy, stolarzy. Języki obce NIE wymagane. Praca z pracownikami z Podhala. Zjazd do kraju (samolot) co 1-3 tygodni wg. własnego uznania - pełna elastyczność i swoboda co do wyjazdów. Zarobki w przeliczeniu 20-27 Euro/godz. ZAPRASZAMY. Tel. 667 602 602.
 • ANTYKI
  ANTYKI - SKUP, SPRZEDAŻ - Zakopane, Kościuszki 3 (Granit, III p.). Tel. 601 464 133
 • USŁUGI | budowlane
  OGRODZENIA, www.hajdukowie.pl. 692 069 284.
2022-08-09 15:15 Ochotnicą Dolną znów zawładnęli biegacze! 2022-08-09 14:30 Przed nami 56. Sabałowe Bajania - Festiwal Folkloru Polskiego 2022-08-09 13:56 Odnalazł się 80-letni mieszkaniec Kościeliska 2022-08-09 13:37 Tygodnie mijają, a winda w przejściu podziemnym na Krupówkach dalej zepsuta 2022-08-09 13:28 Nawozy organiczne - cenne dla warzyw 2022-08-09 12:40 Tatrzański wyścig i fascynacja automobilami. Spotkanie w Okszy 2022-08-09 11:59 Co ma wspólnego matematyka z fantasy? Warto się przekonać osobiście 2022-08-09 11:46 Zakrwawiona kobieta znaleziona rano przy torach w Zakopanem 16 2022-08-09 11:32 Za nami bajkowe warsztaty z Bajanką i Kicią Kocią 2022-08-09 10:59 Wypadek motocyklisty na Patelniach 3 2022-08-09 10:56 Nauka kitesurfingu i surfingu - Chałupy Hel 2022-08-09 10:45 Na Kasprowym tylko 6 st. C. Kiedy zrobi się cieplej? 2022-08-09 10:00 Majestatycznie stoi na straży 2022-08-09 09:24 Nauka odpowiedniej wymowy z native speakerem 2022-08-09 08:00 Czołg Leopard i wyrzutnia Langusta na Rynku w Nowym Targu 6 2022-08-08 22:00 Pieski z nowotarskiego schroniska czekają na nowych właścicieli 2022-08-08 21:15 Fetor i biała maź znowu płyną w dół rzeki, kto nam truje Skawę? 1 2022-08-08 20:30 Przeszliśmy dla Was przez całe Krupówki. Ile nam to zajęło? (WIDEO) 3 2022-08-08 19:53 Kierowca na Tatrzańskiej miał blisko pół promila alkoholu we krwi, stracił prawo jazdy 4 2022-08-08 19:45 Świętowanie Bobu 2022-08-08 19:00 Ostatnie pożegnanie piłkarza Orawy Jabłonka 2022-08-08 18:44 Jedziecie do Zakopanego? Warto uzbroić się w cierpliwość 2 2022-08-08 18:15 Wraca dawna nazwa szkoły Kenara 2022-08-08 17:04 Ratownicy TOPR polecieli w rejon Kondrackiej Przełęczy 2022-08-08 16:46 Zderzenie na Tatrzańskiej, droga zablokowana, są ranni (FOTO) 2022-08-08 16:40 Wypadek na zakopiance 2022-08-08 16:00 Nadciąga wielki organowy finał, szykujcie się na pieśni młodopolskie 2022-08-08 15:15 Uważajcie na lipnych pracowników ZUS i podrabiane panie doktor - to oszuści 2022-08-08 14:25 Pijana się rozbija 1 2022-08-08 14:10 Gigantyczne korki na nowej zakopiance 2 2022-08-08 13:59 Mezoterapia igłowa - na czym polega i jakie są efekty? 2022-08-08 13:37 Czy księża wiązali dzieciom ręce, by te poczuły się jak Jezus w niewoli? 18 2022-08-08 13:00 Muzykowanie pod Babią Górą (WIDEO) 1 2022-08-08 12:51 Ruszyła sprzedaż karnetów na mecze Podhala 2022-08-08 12:15 Najłatwiej starą oponę zostawić na środku chodnika 1 2022-08-08 11:30 O koszach na śmieci w Zakopanem i Tatrach (WIDEO) 14 2022-08-08 11:04 Jak wybrać dobrego psychologa? 2022-08-08 10:59 Zaproszenia Ślubne na szkle - Hitem 2023? 2022-08-08 10:45 Elektryczny pastuch zatrzymał pijanego kierowcę skutera 2022-08-08 10:00 Albinos niczym milion w Totolotka 2022-08-08 08:59 Zachmurzenie, na szlakach tłoczno, mokro i ślisko 2022-08-08 07:31 Potrącenie na parkingu przy Szlaku Papieskim, kobieta w szpitalu 2022-08-07 21:42 Przemysław Słodyczka z Białego Dunajca Harnasiem 2022 roku! 1 2022-08-07 21:00 Tak bawił się dziś Ratułów (ZDJĘCIA) 2022-08-07 20:15 Strażacy z całego Podhala oddali hołd zmarłemu koledze (WIDEO) 2022-08-07 19:30 Druhowie z Sidziny doczekali się nowiutkiego wozu strażackiego 2022-08-07 18:58 Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna na Krzeptówkach 2022-08-07 18:47 Malarstwo to nie fotografia 2022-08-07 17:45 Tu Velo Dunajec łączy się z Velo Poprad (WIDEO) 2022-08-07 16:45 Ruszy linia autobusowa z Zakopanego do Chochołowa 9
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
OSTATNIE KOMENTARZE
2022-08-09 14:28 1. Do zakops Z ludźmi sie nic nie wyprawia. To kwestia wielowymiarowa. Alkohol "wspólczesny " dzisiejszy to szambo . Powinno byc niedopuszczane wogole do spozycia. Inna kwestia to kultura picia itd dramat 2022-08-09 14:16 2. Turyści marzeń. A pis tylko chleb i igrzyska. To się skończy źle. Zacisnom sie stalowe kleszcze a wtedy bedzie bardzo źle 2022-08-09 14:05 3. Powinna zostać odwieziona do izby wytrzeźwień a nie do szpitala!!W izbie wpier..ol a potem do do domu i zakaz wjazdu do Zakopanego.... 2022-08-09 13:52 4. Nick wiktoria Dodałbym lewaków, cyklistów, gejów, pedałów, zdradzieckich mord, kanalii. popaprańców, Tuska, totalnej opozycji, komuchów, zdrajców chodzących na pasku UE, zaplutych karłów opozycji, wszystkich mających odmienne poglądy niż PiS Niech żyje nam ukochany przywódca Narodu. Prezes Jarosław Kaczyński, niech żyje nam Premier Morawiecki, Niech nam żyją wszyscy PiSowcy dzielnie zwalczający problemy żeby nam nie było zimo i walczący z inflacją. Mówię na poważnie. 2022-08-09 13:47 5. Beneficjentka sztandarowego programu PiS- Menel Plus 2022-08-09 13:46 6. Pełnia się zbliża, będzie coraz gorzej... 2022-08-09 13:46 7. "ostry łuk"? Czy to go naprawdę zaskoczylo? Wszystko zależy od prędkości. 2022-08-09 13:46 8. Pełnia się zbliża, będzie coraz gorzej... 2022-08-09 13:43 9. Jaki pan taki kram, jaki kram taki chłam! Słowa o Stodole były prorocze,zrobił Dorula z Zakopanego enklawę dziczy i pijaństwa! 2022-08-09 13:28 10. @cyklista , konsekwencje to już ponosisz
WARUNKI W GÓRACH
POGODA W WYBRANYCH MIASTACH REGIONU
Reklama
Polecamy

FILMY TP

Bojcorka

Pożegnania

Album TP